Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15681) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Milyen fényképezőgépet ajánlanátok, ha a középkategóriás kompaktok képminőségével már nagyon nem vagyok elégedett? (Anno azért vettem egy pici kis, de drága és minőségi kompaktot, hogy bárhova magammal vihessem, ne kelljen egy téglát cipelnem. Erre tökéletesen alkalmas is, de egyrészt kezd elegem lenni a képminőségéből, másrészt pedig nem nagyon viszem már sehova sem a gépet, szóval nem olyan nagy baj, ha nem lehet csak úgy zsebre vágni, mert méretesebb.)

A szempontjaim:
- felhasználás: családi képek, elsősorban zárt térben, kisgyerek fotóalannyal
- nincs igényem full manual beállításokra, sem nagy zoomra
- viszonylag gyenge fényviszonyok mellett is tudjon éles képeket készíteni
- gyors működés (kategóriája átlagánál hamarabb bekapcsoljon, és gyorsabban lehessen fotózni egymásután)
- JPG elég, nem igénylek RAW-t is
- orientációs szenzor legyen
- max. 10x15 cm-es méretig hívatok elő fotókat
- ára az ésszerűségi szempontok miatt mondjuk max. 150k kiegészítőkkel együtt
- új legyen
- előny, de nem követelmény: HD video, Wi-fi, GPS, sok-sok év garancia
- úgy örülnék, ha tudnék olyan képeket is készíteni, amiknél pl. mélységélességgel is tudok játszani!

Csak ma álltam neki keresgélni, szóval még nem igazán körvonalazódtak a szóba jöhető gépek. Tudtok olyan gépet javasolni, ami a többinél jobban megfelel ezeknek a szempontoknak?

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.