Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Stauffenberg válasza HollyBoni (#14943) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ha jól tudom amit a gépen beállítassz, pl kontraszt, élesség, telítettség az nem befolyásolja a RAW képeket"

Ez nem igaz, mert a RAW konverter képes átvenni ezeket a beállításokat és alkalmazza az importált RAW állományra (ha engeded neki, csak beállítás függvénye). Lightroom alapértelmezetten átveszi ezeket, de a Nikon esetében pont nem, mert a gyári feldolgozó algoritmus nem hozzáférhető a fejlesztők számára ezért a Lightroom vagy az Aperture csak szimulálni képes azt amire a Nikon által támogatott Capture NX képes. Mondjuk az Adobe vagy az Apple is olyan jó szimulációt dolgozott ki, hogy nem veszítesz vele ha nem a Capture NX-et használod. Mindenesetre ha a Ligtroom képes lenne átvenni a beállításokat, akkor nem +25 shapening menne rá automatikusan, hanem annyi amennyit a gépen megadtál.

+1 tipp: Sokan maximumra húzzák a gépen az élesítést és RAW + Jpeg módban fotóznak, mert később a létrehozott Jpeg-et ki lehet dobni és RAW-ból hívni megfelelőt. Ennek az az előnye, hogy könnyebben ellenőrizhető a gép LCD képernyőjén, hogy hol van a fókusz (a legélesebb kontúrok mentén kialakul egy jellegzetes "túlélelesítés" ragyogás... olyan mint egy parasztos focus peaking).

(#14952) schawo válasza Stauffenberg (#14951) üzenetére


schawo
titán

nem veszítesz vele ha nem a Capture NX-et használod
Vannak, akik vitatkoznának ezzel :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14953) Stauffenberg válasza schawo (#14952) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Állok elébe. :D Nekünk a D800E mellé ajándékba járt a Capture NX, de egyáltalán nem használjuk, helyette főleg Lightroom és Aperture van használatban. Az elején amikor még égtünk a pixelkukkolós lázban, akkor felfedeztük mi is, hogy jobb a Capture NX által feldolgozott anyag, de végső soron arra jutottunk, hogy a másik két szoftver is olyan jól teszi a dolgát, hogy a gyakorlatban ennek ne tulajdonítsunk túl nagy jelentőséget. Végül fontosabbnak tartottuk azt, hogy az általunk preferált (és megszokott) szoftverekkel gyorsabban megy munka. Én a Lightroomot csípem, a megrögzött Mac userek meg inkább az Aperture-re esküsznek.

(#14954) schawo válasza Stauffenberg (#14953) üzenetére


schawo
titán

Nem én vagyok az, Parcival beszélgess :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14955) Akos1994 válasza Nussi (#14900) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!
Bridge gépről (Pana FZ38) szeretnék váltani dslr-re,egyre jobban érzem a korlátait és úgy gondolom elérkezett az idő.. :) Viszonylag megkímélt használt vázat vennék. (kb. 70-80k a határ)
Kit obikat kihagynám,sokan azt mondják,hogy így egy komolyabb kompaktnál alig lesz jobb a képminőség,és helyette vennék egy (viszonylag) általános célú használt 30-40k-s obit. Esetleg idővel még M42-es obikat "réteg" dolgokra vagy ahol nem számít a stabi és egyéb funkciók hiánya,illetve kevesebbet használnám (pl. makró).
Olcsóbb,régebbi vázat is szívesen vennék,de sajnos az élőkép fontos lenne. Szemüveges vagyok,rövidlátó,7 dioptriás szemüveget hordok, úgy érzem,hogyha még találnék is olyan modellt ahol be lehet állítani ekkora dioptria értéket akkor is nehezen szoknám meg.. :(
Így maradt a Canon 450D illetve Nikon D3100/3200 D5000/51000.
Melyiket lenne érdemesebb ezek közül választanom? Illetve vannak még olyan típusok amiket kihagytam és megfelelnének?
A vásárlás nem sürgős,akár még az is lehet,hogy pár hónapot vagy egy félévet várok,csak szeretnék addig egy tervet és leszűkíteni a kört.

(#14956) nesa válasza Akos1994 (#14955) üzenetére


nesa
veterán

Akarki mondta hulyeseget beszel a legtobb mai kitobi jol teljesit, megaztan kerdeses hogyha kitobinak hivom a 18-55vr akkor a 18-105vr is az, meg a 16-85vr, vagy a 24-70vr is az, mert lehet kitbe venni oket :U :F
De meg a nikon 17-55/2,8 is volt kitbe ;)
Egyebkent meg a sima 18-55 is messze jobb mint egy kompakt.

Ha eleve 80k a hatar nemigen lesz megkerulheto a kitobi.

Ha mindenkepp LCD-n akarsz komponalni ezeket a masinakat messze el kell felejteni ezeken az LV alatti fokusz inkabb csak gyenge parodia kb mintha nemis letezne, vegyel inkabb valami milcet PL egy EPL1 kit megvan hasznaltan 60bol, de van hasonlo arban sok mas milc tipus is.

[ Szerkesztve ]

(#14957) Stauffenberg válasza Akos1994 (#14955) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Nikon D3100 és D3200 vázakkal járnál a legjobban ha minőségről van szó, hozzájuk képest a Canon 450D már nagyon elavult. Viszont Nikon esetén eléggé bajos az m42 menetes objektívek használata, még extrém vékony adapterrel is csak azt tudod elérni, hogy esetleg a végtelenre fókuszálásról kell lemaradnod, de az is sokszor kiütközhet.

Én a helyedben egy élőképre már alkalmas Pentaxot vennék, az a legjobb rendszer arra ha tervezed, hogy ilyen régi, manuális, olcsó objektíveket vásárolnál.

(#14958) Throme válasza Akos1994 (#14955) üzenetére


Throme
veterán

Én nesa-val értek egyet, ha a hátoldali LCD-t fogod komponálásra használni, akkor inkább milc.
Elég sok lehetőséged van ezen a kategórián belül.

DSLR-nél érdemben csak a keresőn keresztül lehet komponálni a gyors AF miatt, de ott se tudok +/- 7 dioptria állíthatóságról . LV-ban a hajad befonod mire fókuszt talál. Esetleg a sony SLT gépei tudnak gyorsan fókuszálni LV-ban... csak ezt nem biztos, hogy kapsz 80k környékén obival.

A milces fórumban mégtöbb infóval tudnak szolgálni.

(#14959) StanDoFF


StanDoFF
tag

Üdv! Kicsit elgondolkodtam azon, amit Biribum írt nekem, amikor megkérdeztem, hogy milyen objektívet vegyek rallyhoz. A következő lépcső szerintem is a 70-300VR lenne, úgyhogy arra gondoltam, hogy kicsit hozzádobok az 55-200-ashoz, és inkább megveszem a nagyobbat.
Ki is néztem egy Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di SP USD VC objektívet: http://www.exportshop.sk/Tamron+AF+70-300mm+f+4-5.6+Di+SP+USD+VC+Nikon (közel lakom Esztergomhoz, csak át kell sétálnom)
A digitcamnál is csak 7000 ft-al drágább. Hozzá (védelem képpen) egy Hoya UV HMC (C) 62mm szűrőt. :)

(#14960) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Használtan milyen cserélhető objektíves gépet tudtok ajánlani? Tanulós gépnek, lehetőleg objektívvel. 40-et, max 50-et tudok majd rászánni. Milyet tudtok ajánlani?

Köszi!

Üdv:
spgabor

(#14961) nesa válasza spgabor (#14960) üzenetére


nesa
veterán

40-50 kozott cakli pakli es meg DSLR is legyen, Olympus E-520 14-42 vel bele kell ferjen talan meg marad is, ez azert eleg jo kepileg meg ugy altalaban nekem Nikon D90 mellet volt masodvaz.

Lehet meg kifogni D40(x), D60 kitet de ezek a tulajok rendszerint elvannak szalva igy olyan arakat talal az ember amitol a haja kimegy...

Esetleg meg E420 vagy meginkabb E450 csak ezekbe nincs stabi, ellenben pici a vaz .

(#14959) StanDoFF

Azert eg yuj ilyen tamront idobe meg kell venni en kb 4 honapot szamolnek ra a fokuszkalibralas meg a tokolos szervizek miatt, sot valamelyik vazaknal a fenymeres se fasza...

[ Szerkesztve ]

(#14962) Akos1994 válasza nesa (#14956) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Értem,KIT alatt természetesen csak az alap 18-55-öt értettem,de akkor ezek szerint az se annyira rossz mint amennyire lehúzzák.
Bocsánat,lehet,hogy egy kicsit félreérthetően fogalmaztam, csak a vázra lenne 80k-m és ezenfelül vennék még mellé olyan 30-40k-ért obit,külön. Tehát összesen 110-120k a keret.

Stauffenberg: Igen,láttam,hogy a Pentax-al van a legkevesebb gond a régi obiknál,de úgy látom eléggé "elhanyagolt",használt gép is elég kevés van belőle a Nikon/Canon mellett és kb. a 450d-vel egyszintű gép jönne ki a 80k-ból.. Félő,hogy csak akkor jövök rá,hogy hány darab/milyen obi kell,ha megveszek egy gépet,aztán elkezdem használni és így elég nehéz dönteni,hogy megéri-e drágábban egy régebbi Pentaxot venni.

Most megnéztem a Pana keresőjét,be tudom állítani a dioptriát, (bár az rejtély,hogy mennyit lehet rajta állítani) hogy minden tiszta legyen,inkább csak az zavar,hogy egy kicsit kicsi a kereső. De ha jól tudom egy tükrös gépnek nagyobb a keresője. MILC-et nem igazán szeretnék,akkor inkább valahogy hozzászokok a rendes keresőhöz. :D Azt hiszem az a legjobb,ha elmegyek MM-be vagy valahova ahol ki vannak rakva és megnézem. :D

(#14963) StanDoFF válasza nesa (#14961) üzenetére


StanDoFF
tag

És ezekről miért nem találtam sehol ilyen feljegyzést? :O Ha ilyen komoly gondok vannak vele, akkor inkább hagyom a fenébe.

(#14964) nesa válasza Akos1994 (#14962) üzenetére


nesa
veterán

Nemtudom a panakba mekkora a kereso de gyanitom kb a full frame gepeket veri, az olympus Vf-e is brutal hatalmas kepet ad, pont az altalad emlitett kategoriba vannak paranyi keresok es gondolom a 450D se extra meretet.
1-2-3 dioptriat szerintem minden vazon lehet alitani valamelyiken ugyhiszem csak + ba ezzel a reszevel soha nemfoglalkoztam de leteznek dioptria korrekcios keresok csak ugye ez + penz...

(#14965) HollyBoni válasza nesa (#14964) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem GH1 van, egyszer próbáltam egy 550d-t, de annak sokkal kisebb a keresője, nekem nagyon nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#14966) spgabor válasza nesa (#14961) üzenetére


spgabor
aktív tag

és picivel drágábban, ami tanulós gépnek, kezdőnek milyet ajánlanál?

[ Szerkesztve ]

(#14967) BiriBum válasza StanDoFF (#14963) üzenetére


BiriBum
őstag

Az a Tamron 70-300, amit kinéztél, teljesen korrekt, jó objektív. Minden lencsét ki kell próbálni a vázaddal vétel előtt.

(#14968) nesa válasza BiriBum (#14967) üzenetére


nesa
veterán

Az uveg jo de PL D90-nel sokan szivtak vele ugy mellemerte afenyt hogy fekete kepek keszultek gariba javitjak jo hosszu ido alatt....

#14965) HollyBoni!

Igy van sokkal nagyobb, emlekeim szerint ezek az EVF-ek FF kozeliek.

[ Szerkesztve ]

(#14969) StanDoFF válasza BiriBum (#14967) üzenetére


StanDoFF
tag

Én kétlem, hogy lenne olyan üzlet, ahol kibontanák nekem, hogy kipróbálhassam. Vagy ti tudtok ilyenről, hogy kibontják a kérésemre?

Egyébként ha nem a tamron, akkor kinéztem helyette ezt:
Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG OS (Nikon)
http://www.220volt.hu/Sigma+70-300mm+f+4-5.6+DG+OS+Nikon
Nem tudom melyik lenne a jobb választás, és miért, de az biztos, hogy az egyiket megveszem a jövőhéten.

(#14970) Throme válasza StanDoFF (#14969) üzenetére


Throme
veterán

Általában a márkaboltokban kipróbálhatod a cumót.
Szóval, igen kibontják.
Sőt, meg is fordíthatjuk a dolgot, ahol nem engedik kipróbálni onnan szépen el kell köszönni....

Szvsz 70-300 fronton a nikkor VR-es és a Tami VC-s obik alá ne add.
Én az slrgear.com oldalon szoktam utánanézni a kiszemelt lencséknek.

(#14971) StanDoFF válasza Throme (#14970) üzenetére


StanDoFF
tag

Kössz a tippet! a Tamronról 18 véleményt írtak, ebből csak 1 nem ajánlja a vételét, a többi mind pozitívan nyilatkozik róla. A sigmáról se teszt, se komment.
Egyébként visszatérve a kipróbálásra, a legközelebbi fotós boltok csak BP-n vannak, ami nekem rohadt messzi van, és nagyon ritkán járunk arrafelé. Szóval a kipróbálási lehetőség kiesett. :(

(#14972) .: JuSzT :. válasza StanDoFF (#14971) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Rendeld webshopbol es van 8 napod probalgatni. Aztan ha nem tetszik 30 napon velul visszakapod a penzed.

(#14973) kokr


kokr
tag

Sziasztok!
Új gép vásárlása elött állok..Elöször szuperzoom-on gondolkodtam,de képbe jött az ára miatt a Samsung NX1000.Egy a bajom vele,hogy a gyári zoom-obi nagyon drága hozzá(90e).
Esetleg valami alternatíva?
Vélemények is jöhetnek a gépröl.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14974) .: JuSzT :. válasza kokr (#14973) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

A zoom obi nálad mit takar? Teleobjektívet? Ha ilyet mindenképpen szeretnél hozzá, érdemesebb olympus dupla kiteket nézni. Német olympustól 110-120 körül szokott jönni e-pm2 dupla kit,eu gariaval, olykor teljesen érintetlenül.

Vagy pedig az NX1000 re adapterezel egyéb lencsét, akár régi manual lencséket fillérekért

(#14975) kokr válasza .: JuSzT :. (#14974) üzenetére


kokr
tag

Szia!
Igen a teleobjektívet jelenti.Adapterrel bármilyen obi rámehet?Akár stabis dslr is,vagy csak MILC-hez gyártott?Mennyibe kerül egy ilyen adapter?
Elnézést a láma kérdésekért de abszolút kezdö vagyok ebben a témában.

(#14976) .: JuSzT :. válasza kokr (#14975) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Most nem merném 100% ra mondani hogy bármi, de igen sok :) Persze stabis dslr obi is mehet.
Adapter változó, függ attól is mihez veszed. Én pl a manual Pentacon lencséhez 3e Ft ért vettem rá. De az AF chipes adapterek inkább 10 körül mennek.

(#14977) schawo válasza kokr (#14975) üzenetére


schawo
titán

Olympus vázaknak saját belső stabilizátora van, ami minden adapterezett üveggel működik. A világon minden adapterezhető rá, az adapterek ára egy-két ezer forint körül van, de az adapterezett üveg csak manuálisan működik, autofókusz nincs.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14978) A Zéé válasza kokr (#14975) üzenetére


A Zéé
addikt

rámenni rámegy elég sok (4/3, m4/3 obik viszont nem hinném, hogy kirajzolják az aps-c lapkát), de autófókusz nem nagyon lesz.
szerk: én az NX1000-re gondoltam. De af az adapterezett E-PM1-en se lesz. Szóval adapterezett teleobikkal nem kínlódnék. Pláne, hogy jó nagyok is emellé.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#14979) schawo válasza A Zéé (#14978) üzenetére


schawo
titán

Most látom, tényleg a Samura kérdezett. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14980) Throme válasza StanDoFF (#14971) üzenetére


Throme
veterán

Akkor még opció lehet a netes rendelés. Kézhezvételtől 8 napon át tesztelheted. Ha nem jó visszaküldheted.
Azt nem tudom hány kört lehet így futni, de senkinek nem jó, ha sokat.

Esetleg csaptok egy kirándulós 7végét és megveszed a lencsét, majd fotózgattok a városban.

(#14981) kokr válasza A Zéé (#14978) üzenetére


kokr
tag

Akkor lényeg a lényeg:tökéletes megoldás csak a gyári teleobjektív?
Egyébként képminöségre a samu 1000 felveszi a versenyt az olympusokkal(pl e-pl2)?
Mert a design nagyon ott van!

(#14982) schawo válasza kokr (#14981) üzenetére


schawo
titán

pl2-vel nem nehéz, az egy 4 és fél éves szenzor.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14983) schawo válasza schawo (#14982) üzenetére


schawo
titán

Szenzor összehasonlítás a két gép között: [link] (ISO 1600)

szerk: a megjelenítő motor nem jól kezeli az eltérő képarányokat :(

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14984) schawo válasza schawo (#14983) üzenetére


schawo
titán

Javítva.

Hát, kicsit sem ájultam el az NX1000 szenzorától. Egy régi, kisebb méretű szenzor simán felveszi vele a versenyt. Minimális, talán 2/3 fé-nyi előnye van, de ennyi, pedig ez egy új fejlesztésű szenzor, állítólag.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14985) jjeahh válasza schawo (#14984) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az e-pm2-vel egyidős és újabb olykban van cucc lapka...a régi sem olyan rossz sztem, de zajban csak a nagyon öreg aps-c-ket veri, esetleg...sztem. de akkor is jobban megéri, ha fejlesztesz később, a több, jobb tartozék/obi miatt...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14986) Livio válasza .: JuSzT :. (#14974) üzenetére


Livio
tag

Gondolom E-PM1-et akrtál írni. Ha tényleg E-PM2-ről van szó, akkor tudsz valami linket mutatni kezdő nyom gyanánt, mit is kell keresni?

(#14987) schawo válasza Livio (#14986) üzenetére


schawo
titán

1 eurós pm2 kiárusítás az olympusmarketnél az ebayen: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14988) .: JuSzT :. válasza schawo (#14987) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R bizony.

(#14989) ronson válasza schawo (#14987) üzenetére


ronson
őstag

Szerintem ezeknek keményen megnyomják, majd az árát, pláne ha van 1-2 "versenyző" is a licitálók között.

(#14990) Livio válasza schawo (#14987) üzenetére


Livio
tag

Hm, érdekes. :R köszönöm

(#14991) .: JuSzT :. válasza ronson (#14989) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

350-400 eur szokott lenni a vége, legalább 10 licitet néztem már végig.

(#14992) Stauffenberg válasza schawo (#14987) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hol a mutatvány benne? :D Túl szép, hogy igaz legyen. Az előttem szólóval értek egyet: Úgy is felkúszik majd a licit addig, hogy már ne legyen sokkal olcsóbb, mint az eredeti ára.

Ennek a garanciája érvényesíthető itthon? Mert a jelenleg 58 ezer forinton álló E-PM2 dupla kit nagyon jól hangzik. Még a végén megint spontán felindulásból veszek egy új gépet, pedig nem terveztem, hogy E-PM2-re beruházok... :D

Mondjuk ezt inkább csak antik analóg vasakkal szoktam játszani ha meglátok valami szépséget akkor nem tudom otthagyni. Múltkor egy 1941-es gyártású Leica-III Luftwaffe kiadás miatt tüzeltem fel magam, de sajnos nem volt szerencsém, az utolsó pillanatig tudtam tartani a licitet 300 euró körül, amikor 15 perccel a vége előtt valaki bedobott 1500 eurót és inkább feladtam. Pedig csúnyán áron alul lett volna, úgy is, hogy amúgy sérült volt és nem működött.

Mondjuk az eddigi egyik legjobb vételem önmagában nem volt olyan értékes, de 20 fontot fizettem egy patika állapotú 1948-as Zeiss Ikon középformátumú gépért, aminek a története Stuttgarttól Londonig (majd onnan a jóvoltomból Budapestig) követhető.

[ Szerkesztve ]

(#14993) Livio válasza .: JuSzT :. (#14991) üzenetére


Livio
tag

Hát 100ezerért egy PM2 szimpla kitet el tudnék képzelni, de nem tűnik reálisnak sajnos. (Ráadásul se németül nem értek, se ebay regisztrációm nincs) Persze ha valaki beszerzi ennyiért ;]

Úgy tűnik maradok a PM1-nél, azt 72ért mérik a MM-ban a héten.

(#14994) ronson válasza .: JuSzT :. (#14991) üzenetére


ronson
őstag

Az jó.

Igaz, hogy E-PM1, de ez is brutál jó árban van, ugyanazzal az obikkal. [link]

(#14995) .: JuSzT :. válasza Stauffenberg (#14992) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mondom, 10 licitet végignéztem, illetve gg72 kolega beszámolt az MFT topicban a megnyert és megérkezett pm2 dupla kitről. Az övé mindennel együtt volt 130.
Ha jól tudom rendes EU garancia van hozzá. Amit itthon vesz az ember ahhoz is van World Wide gari.

(#14996) schawo válasza Stauffenberg (#14992) üzenetére


schawo
titán

Ne tudd meg hány gépet vettem már innen bagóért az elmúlt 5 év alatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14997) .: JuSzT :. válasza ronson (#14994) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Van tapasztalatod ezekkel?

(#14998) Stauffenberg válasza Livio (#14993) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

1.) Nem kell németül beszélned, hacsak nem akarod németül is elolvasni azt az adatlapot ami elérhető angolul vagy magyarul is a gyártó weboldalán. Szimplán csak lépj be a szokott módon eBay-re (én az eBay.co.uk címen keresztül használom), majd a keresést állítsd át "Worldwide" vagy "European Union"-ra, simán megtalálja. Remélem működik így a linkelés, itt van.

2.) eBay-re kb öt perc alatt tudsz regisztrálni. Jó ha van PayPal-ed, több szempontból is. Egyrészt az eladók többségénél csak ezzel lehet fizetni, másrészt meg a PayPal védi a vásárlót, ha jogos a reklamációd, akkor visszakapod a pénzed gubanc esetén.

---

E-PM2: Lehet elmegyek a llicitálgatással 80-90 ezerig a dupla kit esetén (tudom, hogy érne többet is, de most nem tudnék több lóvét mozgósítani). De sem az E-PM1, sem az E-PM2 nem volt még a kezemben, mennyire kompaktos ezeknek a kezelése? Sajnos nagyon háklis vagyok arra, hogy egy fényképezőgépnek igen is legyen jó manuális vezérlése. Legalább 2 tárcsa nálam dukál, vagy legalább ügyesen kitalált Fn gombok legyenek, hogy könnyen tudjam az ISO, blende, záridő szentháromságot csavargatni.

[ Szerkesztve ]

(#14999) Livio válasza Stauffenberg (#14998) üzenetére


Livio
tag

Köszönöm, ez hasznos info :R

(#15000) .: JuSzT :. válasza Stauffenberg (#14998) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fejeltsd el a pm1- et akkor. Mint egy játék kompakt, csúszik a felülete, a hátsó gumi amin támaszkodna az ujjad, nagyon a gép jobb szélén van és így sehogy sincs biztos fogás.
Az egy szerencsekerék ami hátul van, borzasztóan kicsi, meg a gombok is.

PM2 dupla még sosem ment el 350 EUR alatt, szóval így fuss neki :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.