Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) .: JuSzT :. válasza Livio (#14849) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha számodra kényelmes volt a pm1, akkor már csak a menüjén kell keresztülverned magad :) az sokaknak nagy falat.

Általában igazság, hogy a lencsék fontosabbak mint a váz. Sonyhoz viszont kevés lencse van, sokszor a társaival nem veszik fel a versenyt.

Panasonic?

(#14852) Livio válasza .: JuSzT :. (#14851) üzenetére


Livio
tag

Panákat nem igazán nézegettem, de később ahhoz is jó lehet akár az Oly obi tudomásom szerint.

(#14853) .: JuSzT :. válasza Livio (#14852) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, csak azért mondtam, mert sok pana váznak jobb a fogása, illetve egyszerűbb a menüje.

egyébként technikai oldalról nem tudnék dönteni, számomra egyszerűen nem élvezet birtokolni egy pm1-et. Nem érzek késztetést megfogni és használni. Egyrészt a fogás és a menü miatt. Lehet hogy jó gép jó áron, de ezek miatt nekem nem kéne. Nekem az Nx jobban bejön, de ugy ott is korlát az obipark

[ Szerkesztve ]

(#14854) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#14853) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az oly-k menüje szerintem nem rossz, az, hogy nem egyszerű, meg sőt, hogy előny, elképesztően testreszabhatóak. az e-pm1 kezelése a gombhiány miatt lehet frusztáló gondolom, vagyis komplikált menü-kevés gomb, tárcsa...na meg a fogás...mondjuk utólag felragaszthatsz egy markolatot, vagy egy bőrtok is segíthet, de akkor is...én ezért vettem inkább e-p1-et...(és azóta is szívok, mert nem tudom rátenni a vf-2-őt :DDD :D ) ellenben, szerintem ha később bővítenéd az obiparkod jobban jársz olyval, ha meg inkább manuáloznál, és mellette el vagy a kitobival, sztem sony, focus peaking, aps szenzor miatt. a nex5 pl nem mai darab, de felső kategóriás váz sztem, a pm1 viszont pont, hogy a belépő pen...amúgy ha már menü, a sony menüje legendásan megszokhatatlan... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14855) Livio válasza jjeahh (#14854) üzenetére


Livio
tag

Köszönöm az infót, a manuálozás nem igazán vonz, szóval ez segít eldönteni a dolgot.

(#14856) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello Urak!

Nézelődtem a lehetőségek között és úgy néz ki, h mégis MILC lesz, nem fogom a tükörreflexes gépet cipelni.

Ezek vannak versenyben, ezeken az árakon, ezekben a kit-ekben. Melyik érné meg legjobban?!

- Sony Alpha NEX-3NL - 16-55mm objektív 120e, 1 év gari

- Olympus E-PL3 - 14-42mm + 40-150mm objektívekkel 130e, 2 év gari

- Olympus E-PM1 - 14-42mm + 40-150mm objektívekkel 130e, 2 év gari

- Olympus E-PL3 - 12-50mm objektívvel 110e, 3 év gari

- Olympus E-PL3 - 14-42mm és 40-150mm objektívekkel, ajándék hátizsákkal, 140e 3 év gari

Nem tudom itt fényképező téren mennyire érvényes a "cipőt a cipőboltból" elv?! Nikont vagy Canont szerettem volna alapból, de ezek a J sorozatú Nikonok nem győztek meg és eléggé húzós is az áruk, az EOS M meg nagyon tetszene, de nem nagyon ajánlja senki.

Valamiért a Sony tetszik a legjobban a fentiek közül, külsőre is bejön, az objektív nem egy nagy eresztés vagy elegendő általános felhasználásra?! Később mennyire lenne költséges bővíteni, mondjuk ilyen 40-150mm-es változatra?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14857) Stauffenberg válasza Livio (#14846) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem is tudtam, hogy lehet még kapni az eredeti NEX-5 vázat. Amit néztél szerintem valamelyik frissített verzió (5N vagy az újabb 5R).

Ezek között az 5R van legjobban megérve, végre két vezérlőtárcsát kapott, így értelmesebben használható. Ha gyári objektívet akarsz, akkor a Sony nincs még eleresztve (illetve a Zeiss már adott ki hozzá igen jó üvegeket, de azok elég drágák). Ellenben már a NEX-3N és a NEX-5R is megeszi reggelire minden téren az E-PM1-et ha csak a váz tudását nézzük.

A Sony NEX rendszer inkább annak ajánlható most, aki hajlandó adapterrel használni. Objektív kínálatban pedig az E-PM1 fényévekkel előzi a Sony-t.

---

(#14856) tylerddd:

"az EOS M meg nagyon tetszene, de nem nagyon ajánlja senki"

Előbb tudni kéne, hogy mit szeretnél fotózni. Mert ha csak utazgatnál, családot, ballagást, stb, akkor az EF-M 18-55mm STM objektív első körben elég lehet, bár tele objektíved nem lenne. Az is csak annyit tud, mintha a Sony gépet vennéd. Összességében inkább a NEX-3N, mint az EOS-M.

"Valamiért a Sony tetszik a legjobban a fentiek közül, külsőre is bejön, az objektív nem egy nagy eresztés vagy elegendő általános felhasználásra?! Később mennyire lenne költséges bővíteni, mondjuk ilyen 40-150mm-es változatra?!"

A Sony Alpha NEX flottában egyetlen ilyen alternatíva van: Sony 55-210mm f/4.5-6.3 Ez nagyjából azt nyújtja, mint az Olympushoz mellékelt 40-150 mm. Ez a Sony objektív 90-100 ezer körül van itthon.

[ Szerkesztve ]

(#14858) tylerddd válasza Stauffenberg (#14857) üzenetére


tylerddd
veterán

Akkor valszeg a Sony-ra vetődöm rá, most nézem, h 120-ért a Sony Centerekben 3 év garanciát adnak rá, szóval onnan rendelem meg. A nagyobb objektívet meg majd karácsonyra :DDD

Köszi a segítséget! Amúgy drágák ezek az objektívek. Azt sem értem, h kitben vázzal kevesebbe van, mintha külön megvennéd az objektívet.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14859) Stauffenberg válasza tylerddd (#14858) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Olyan objektívet nem érdemes külön venni ami kitben is kapható, legfeljebb használtan. A géphez csomagolva sokszor szinte ingyen adják azt is ami amúgy 60-80 vagy akár 100 ezer forint felett van. Ráadásul Magyarországon hivatalosan nem lehet kapni NEX-et csak vázként, mindenképpen kell kitobjektívet venned. Ez akkor szívás ha vázat cserélsz és már van... :D

[ Szerkesztve ]

(#14860) tylerddd válasza Stauffenberg (#14859) üzenetére


tylerddd
veterán

De akkor elvileg ehhez van objektív, nem?! NEX-3NL

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14861) Stauffenberg válasza tylerddd (#14860) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jelenleg ezek a gyári objektívek vannak Sony NEX E-bajonettre. Ezen kívül már több gyártó is készített (vagy kiadásra vár) erre a csatlakozó típusra üvegeket, de azért még nincs olyan habzsidőzsi, mint Micro 4/3 esetén.

(#14862) tylerddd válasza Stauffenberg (#14861) üzenetére


tylerddd
veterán

Már úgy értem, h ehhez a kiszemelt géphez adnak objektívet, nem csak a váz 120k?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14863) Stauffenberg válasza tylerddd (#14862) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ott van az adatlapon, hogy a 16-50mm-es objektív jár hozzá. Az egy érdekes darab, nem gyűrűvel zoomolsz, hanem egy billenő kapcsolóval. Cserébe kisebb, mint a régi 18-55mm.

(#14864) ronson


ronson
őstag

Sziasztok

Tanulni és az igényeim kialakításához szeretnék venni egy olcsó DSLR-t. Ezt a hírdetést találtam, valaki tudna véleményt mondani róla.

Nikon D50
[link]

[link]

Ez ugyanaz mind a két hirdetés.

Nagyon olcsó lenne viszont nem tudom hogy 30e expóval egyáltalán szabad-e gépet venni. illetve nem tudom milyen lehet az obija.

(#14865) .: JuSzT :. válasza ronson (#14864) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ennyi pénzért nem nagyon buksz rajta sokat. Játszol vele fél évet,aztán kész.

(#14866) ronson válasza .: JuSzT :. (#14865) üzenetére


ronson
őstag

Max egy évig használnám, utána már csak berúgós bulizós gép lenne. :D

Megbecsült gépnek néz ki, meg helyben is van.

(#14867) .: JuSzT :. válasza ronson (#14866) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Bőven van benne még 30e expo.

(#14868) jjeahh válasza ronson (#14866) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem is megéri, viszont ha hosszabb távra terveznél, és mellédobsz még 10 ezret, kijöhet egy milc is, ami kezdő gépnek ideálisabb, sztem, cmos, 12+ megapixel, fejlettebb technika van benne valszeg sokkal kevesebb expóval...vagyis: mire megtanulsz fotózni nem döglik be a zár...viszont ha dslr vonalon maradnál, kell a kereső (ami tudtommal ebben elég kicsi), akkor jó választás lehet...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14869) ronson válasza jjeahh (#14868) üzenetére


ronson
őstag

Hol lehet annyiért milc-et venni? Én csak vázakat látok annyiért.

(#14870) jjeahh válasza ronson (#14869) üzenetére


jjeahh
nagyúr

najó, most épp én sem találtam használtan kitben, csak refurbished-et ebayen 40+20 ezerért (felújított váz, kitobi+egy kis oly vaku) ... :DDD mindegy, a lényeg az, hogy sztem kár egy évnyi, fél évnyi fotózásért kiadj 40 ezret, ha egy kicsivel többért hosszabb távra is vehetsz, akár újszerű masinát

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14871) ronson válasza jjeahh (#14870) üzenetére


ronson
őstag

Mindenképp a tükrös vonalon megyek tovább, még 14 évesen tanultam egyébként fényképezni, akkor még Practica és Zenit slr-el.

Azt nem tudom, hogy így LCD mennyire pontosan lehet látni az élességet.

Ha tetszik a dolog, akkor jövőre beruházok egy D5200-ra.

(#14872) Zozzer888 válasza ronson (#14871) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha belenagyítasz akkor lehet. Zenit után nem lesz kihívás egy ilyen váz :) Hajrá :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14873) ronson válasza Zozzer888 (#14872) üzenetére


ronson
őstag

Annyi a jó, hogy ezt holnap ki tudom próbálni személyesen, aztán majd a benyomásom alapján döntök. De hát ez a 35k nem a világ.

(#14874) Byk01 válasza ronson (#14864) üzenetére


Byk01
senior tag

Azt vedd figyelembe, hogy ezzel az objektívvel nagylátószöged nem lesz. A 35 mm kb. ekv. 50 mm-nek felel meg.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14875) Nussi válasza bteebi (#14841) üzenetére


Nussi
csendes tag

Én is a D5100 felé hajlok, viszont a D5100 18-105-tel ugyanannyi, mint a D3100 18-55-tel és 55-200-as objektívvel... És ezt nem sikerült még eldönteni, hogy D3100 két objektívvel, vagy D5100 egy objektívvel. (Igen, a D5100 két objektívvel is opció, de az már lélektani határon túl van árban)

(#14876) Nussi


Nussi
csendes tag

Hivatalosan nem 3 év garanciát adnak minden Nikonra?

Ugyanis most találtam egy üzletet, ahol választhatsz, hogy 12 hónap, vagy 24 hónapos garanciával szeretnéd megvásárolni a fényképezőgépet. Ez csak nekem furcsa?

(#14877) Fandango válasza Nussi (#14875) üzenetére


Fandango
veterán

Merlegeld, hogy mit szeretnel fotozni, abba mennyire lenne szerepe a teleobjektivnek (55-200) es megvan a valaszod. :)
Igaz nem ismerem a Nikont (Canon user vagyok) de az olvasottak alapjan D5100+18-105 obi

(#14878) Eagl3 válasza Nussi (#14875) üzenetére


Eagl3
veterán

Inkább D5100 + 18-105... majd később veszel valamilyen telét ha igényed lesz rá.

(#14879) Nussi válasza Fandango (#14877) üzenetére


Nussi
csendes tag

Az ősszel szeretném végigfotózni Szlovéniát, illetve havonta van egy-egy alkalom, amikor irodalmi estet, vagy búcsúestet, koncertet fényképezek. (Nem, nem pénzért, szívességből az egyetemnek).
Saját szórakoztatási pedig inkább makrót fotózok, így valamikor a jövőben "elkerülhetetlen" lesz egy makróobi vásárlása :)

(#14880) Fandango válasza Nussi (#14879) üzenetére


Fandango
veterán

Ebbol ugy gondolom, hogy amit javasoltam ill. a kolleg utannam.

(#14881) schawo válasza Nussi (#14879) üzenetére


schawo
titán

Beltéri fotók: fényerős nagylátó fix, nagyobb költségvetés esetén zoom

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14882) Nussi válasza schawo (#14881) üzenetére


Nussi
csendes tag

Akkor azt hiszem ez eldőlt. :]

Azonban lenne még két kérdésem: minden Nikonra három év gyári garancia van? Megrögzötten és vaskalaposan ragaszkodom a garanciához, sőt ha lehetőség van rá, akkor a kiterjesztett garanciához is, de találtam egy boltot ahol a garancia időtartalma választható: 12 vagy 24 hónapra, ami még mindig nem 36...

A másik nagy kérdés pedig a hol? Online, vagy műszaki üzlet, vagy szaküzlet...? Nézegetem a mall.hu-t, ott (szerintem) elég kedvező az ár. http://www.mall.hu/tukorreflexes-fenykepezogep-egy-objektivvel/nikon-d5100-18-105-af-s-dx-vr

(#14883) Eagl3 válasza Nussi (#14882) üzenetére


Eagl3
veterán

Hivatalosan ha jól tudom a vázra három az objektívre pedig egy év garancia van. Szóval ilyen helyen vedd meg a gépet.

(#14884) A Zéé válasza Nussi (#14882) üzenetére


A Zéé
addikt

na a mall.hu, ahol pont nem 3 év van rá, csak kettő. Csak a Nikon Magyarországon keresztül jött vázakra van 3 év gari.

digitcam, artwork, optiform azok ahol mindig 3 év garis vázak vannak. Más boltoknál rá kell kérdezni, mert máshol is lehetnek 3 év garos vázak. Az enyém pl egy focuscamera nevű cégtől van, ők is magyar garival adták, és az egyik legjobb áron. 220 Voltnál is figyelni kell, mert néha magyar garis gépet adnak, néha nem, de mindig 3 évet vállalnak rá.
Ha magyar garipapír van, a Nikon Magyarország pecsétjével, és magyar zárjegy a dobozon, akkor 3 év gari van, amit a fóti úti Nikon szervizben érvényesíthetsz, nem csak a kereskedőnél.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#14885) Nussi válasza A Zéé (#14884) üzenetére


Nussi
csendes tag

Oké, akkor következő "szőke" kérdés: ha nem magyar zárjegy van a dobozon, akkor mi a helyzet? Mert elgondolkodtam rajta, hogy megkérem a barátnőmet, hogy ő vásárolja meg a gépet Amerikában.

(#14886) A Zéé válasza Nussi (#14885) üzenetére


A Zéé
addikt

Úgy tudom, hogy a Nikon USA gari nem érvényes EU-ban. Viszont ha a worldwide gari van rá, akkor az 1 évig érvényes itthon.

szerk: illetve minden más, euból származó vázra 1 év gari van Magyarországon, ami érvényes a Fóti úton, a többit a boltnál tudod (ha tudod) érvényesíttetni, ahol vetted.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#14887) tutis


tutis
őstag

Ma megnéztem tesközelből a D3100-asat meg az 1100D-t, a nikon jobb minőségű anyagokból készült, a Canon sajna túl műanyagos, mostmár biztos hogy a Nikon lesz.. Egyetlen egyet sajnálok a Canonban, nekem az jobban kézre esett..Az a "baj" hogy olyan árak vannak hogy mindig egy kicsit érdemesebb lenne spórolni és akkor vagy jobb gépet vesz az ember, vagy két obival kapja a fényképezőt.. De valahol meg kell húzni a határt..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#14888) Nussi válasza A Zéé (#14886) üzenetére


Nussi
csendes tag

Akkor Kovácsné újratervez... :F

Köszönöm a segítséget :B :K

(#14889) Stauffenberg válasza Nussi (#14885) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ahogy a többiek is reflektáltak rá: Ahol nem 3 év garancia van, az valószínűleg szürkeimport. A baj leginkább csak az vele, hogy a bolt vállal garanciát, nem a gyártó. Ha a bolt lehúzza a rolót, akkor befürödtél vele, míg azért arra kisebb az esély, hogy a Nikon zárjon be. Én egy ilyen értékű eszköznél mindenképpen a hivatalos gyártói garanciára mennék rá. Az a három év amúgy is az átlagos életciklusa egy ilyen gépnek (nem azért mert elromlik, hanem mert ennyi idő alatt a legtöbben lecserélik újabbra, főleg ha rákapnak az ízére).

(#14887) tutis: Nem csak anyagminőségre jobb a D3100, hanem ami benne van az is. Sokkal fejlettebb a szenzor is. Ez a műanyagosság még 300 ezer körül is megesik a Canon flottában. Aki meg kiváló szenzort és építési minőséget keres olcsón, annak ott a Pentax. A K-30 magasra tette a lécet a belépő szinten, de méltánytalanul mellőzött váz és márka.

[ Szerkesztve ]

(#14890) tutis válasza Stauffenberg (#14889) üzenetére


tutis
őstag

Már csak azt kéne eldöntenem hogy D3100 18-105-el, vagy D3200 18-55-el, mivel 140 a felső határ amit szánok rá..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#14891) Stauffenberg válasza tutis (#14890) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én előbbit venném, ha nem nagyon akarsz már objektíveket vásárolgatni, mert az kicsit univerzálisabb. Ha pedig még hajlandó leszel később még bővíteni, akkor D3200.

A D3200 szenzora nagyon el lett találva. Szemmel láthatóan jobb fotókat képes készíteni, ez gyakorlatilag a legbrutálisabb amit most belépő szinten lehet vásárolni. De végső soron mégis csak az objektív a legfontosabb, ez alapján dönts.

[ Szerkesztve ]

(#14892) Nussi válasza Stauffenberg (#14891) üzenetére


Nussi
csendes tag

A legbrutálisabb...?

(#14893) StanDoFF


StanDoFF
tag

Üdv ismét! Lassan 2 hete, hogy megvan a dslr-em (Nikon D3200). Szeretnék hozzá vásárolni néhány dolgot, a Július végi rally versenyig. (Továbbra is a belépő szinten maradnék.)
1. a) Milyen zoom-objektívet ajánlanátok az eseményre? Én egy Nikon Nikkor 55-200mm f/4-5.6 G AF-S DX IF ED VR-t néztem ki erre a célra.
1. b) Milyen szűrőt ajánlanátok esetleg hozzá?
2. Milyen táskát tudnátok ajánlani? Lehetőleg vízlepergető legyen, és lehetőleg plussz 1-2 objektív elférjen a gép mellett.
Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#14894) BiriBum válasza StanDoFF (#14893) üzenetére


BiriBum
őstag

1. Jó lesz az, tuti kis tele, a következő lépcsőn a 70-300VR van sokkal többért. Igaz, az utóbbi fókuszgyorsasága sokkal jobb. A kettő között van árban az 55-300-as VR, ami jobb építési minőségű az elsőnél és talán optikailag is jobb. Én ralira low-budget objektívként 18-105-öt vennék, pont a gyorsabb fókusz miatt.

(#14895) Stauffenberg válasza BiriBum (#14894) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A 105mm-es vég szerintem elég sovány lenne, jóformán csak közeli autókat tudna vele fotózni. A 200mm sem éppen valami hosszú ha távolabbi célpontokat vadászna le. A versenypálya szélére viszont elég lehet.

(#14892) Nussi: Nem mindenható a D3200 sem, de a teljesen belépő kategóriában abban van a legjobb képességű szenzor. De azt se felejtsük el, hogy a 24 megapixel mellé a tökéletes rajzolathoz már kellenek a jó képességű objektívek.

[ Szerkesztve ]

(#14896) BiriBum válasza Stauffenberg (#14895) üzenetére


BiriBum
őstag

Valószínűleg a pálya mellé állna, ha a 200-ast nézte ki. A 105 és 200 között nincs nagy difi.

(#14897) Throme válasza BiriBum (#14894) üzenetére


Throme
veterán

Nem jobb a 300-as. Egy szint, vagy talán még egy picit gyengébb is...

(#14898) total90 válasza BiriBum (#14894) üzenetére


total90
veterán

Á nem, 300-as nagyon kuka, 55-200 sokkal jobb minőség :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14899) Stauffenberg válasza BiriBum (#14896) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A váz mellé gondolom amúgy is volt egy 18-55 mm vagy egy 18-105 mm. Így szerintem sokkal inkább indokolt, hogy legyen egy igazi tele objektíve is ha a sport fotózás felé nyitna. Meg talán nem csak egyedül a rally miatt vásárolná.

(#14900) Nussi válasza Stauffenberg (#14895) üzenetére


Nussi
csendes tag

Nyilván nem mindenható, csak az én fejemben valamiért az volt, hogy az 5100 szenzora jobb, mint a 3200-é, de ezek szerint tévedtem. Megesik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.