Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) HollyBoni válasza DemonDani (#14047) üzenetére


HollyBoni
veterán

Érdemes kicsit visszaolvasni, kb naponta 5-en írnak hogy ebben az árkategóriában keresnek fényképezőt, és mindig ugyanaz a válasz.

(#14052) A Zéé válasza DemonDani (#14047) üzenetére


A Zéé
addikt

az utolsó 2 oldal arról szól, hogy ki milyen olcsó, költséghatékony gépet vegyen, sőt kaptál választ te is, ha nem is feltétlenül neked lett címezve.
Csak sikerült a pont leglényegtelenebb dolgot kiragadnod az egész fényképezés témakörből, és aszerint akarsz sorrendet felállítani. Szerintem erre próbált utalni nesa is... :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#14053) ricsik válasza nesa (#14041) üzenetére


ricsik
őstag

A rendszerbe gondolkodást hogy kell érteni? Objektív? Azt írtam, hogy nekem elég a gyári 18-50 képstabilizátoros kitt obi. Ha tényleg nem jó makróra, akkor nem makrózom. Egyszerű, de a pénzért nagyon jó fotókat készítő gépet keresek 120-ig kb.

(#14054) Peethy válasza ricsik (#14053) üzenetére


Peethy
őstag

"Egyszerű, de a pénzért nagyon jó fotókat készítő gépet keresek"

Ez egy kicsit fals, mert a képet a fotós készíti :) Rendszerben gondolkozás például azt jelenti, hogy ne 18-55-tel vedd az optikát, hanem 18-105-tel. D3100 + 18-105 kit pl. jó választás lehet, D5100 ugyanebben a kitben még jobb.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14055) Santiagain válasza ricsik (#14053) üzenetére


Santiagain
senior tag

Tegyél hozzá egy picit, és D3100+18-105. Nagyon hamar rájönnél, hogy kevés az 55mm.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14056) ricsik válasza Peethy (#14054) üzenetére


ricsik
őstag

Igazad van, de nyilván a minőségre gondoltam, a fotós talán fontosabb, mint maga a gép.

(#14057) nesa válasza DemonDani (#14047) üzenetére


nesa
veterán

Hagyd a francba csak vicceltem, tok mind1 mi dolgozza fel a kepet, nem ez a szuk keresztmetszet a fotozasba, hanem hogy jobbat maradandobbat alkoss mint eddig barki hogy a kepeid milyen ertekkel birnak azt majd a dedunokaink megmondjak.

(#14058) Nussi


Nussi
csendes tag

Szervusztok!

Még kis amatőr mazsola vagyok itt, és tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Eddig egy bridge gépem volt, szerettem/szeretem a kis masinát, de kinőttem. Most szántam el magamat és a bankszámlámat arra, hogy DSLR gépre váltsák, de a választás terén bizonytalan vagyok.
Első körben négy gépet néztem: Canon EOS 1100D, Canon EOS 600D, és Nikos D3100 és a D3200-as.

Én totál nyitott vagyok a Canon kontra Nikon kérdésben, szóval nem hirdetem fennhangon azt, hogy csak a Canon, vagy csak a Nikon. Viszont az igaz, hogy a Canon gépek többsége nekem jobban kézre áll, mint a Nikon.

Voltam különböző műszaki boltokban, próbáltam az 1100D-t, de olyan szinten játékkamera érzete van, hogy az hihetetlen. Tartottam tőle, hogy a 75-300mm-s objektívet a gépváz nem fogja elbírni (bár több ismerősöm egymástól függetlenül hajtogatta, hogy elbírja :D) Megnéztem a 600D-t, ott viszont totál feleslegesnek tartom a kihajtható LCD-t, mert magamat úgysem fotózom, és nagyon kevés olyan helyzetet tudok elképzelni, ahol jól jöhet egy kihajtható LCD. Arról nem is beszélve, hogy a kihajtható részben a száloptika nagyon könnyen megpattan (úgy tudom, a Canonnak ráadásul volt is egy szériahibás sorozata), és onnantól kezdve használhatatlan az LCD.

A Nikonnal két problémám van: az egyik az, hogy annyira nem áll kézre (jó, nyilván megszokás kérdése), a másik pedig az, hogy a magyarországi Nikon szervízről nem hallottam túl sok jót.

És a piszkos anyagiak: 150.000 Ft. a lélektani határ, ami DSLR kategóriában nem túl sok, de jelen pillanatban erre futja.

(#14059) Zozzer888 válasza Nussi (#14058) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

1)Olyan vázat vegyél amit NEKED kényelmes használni
2)Nikon mellett nagy érv a 3év gari, +most a D5100as iszonyú jó áron van ár/érték arányban a legjobb
3)Nem kell félni a kihajtható LCDtől
4)Ha semmiképpen nem akarsz használtat,akkor kezdésnek 150ért (körül...) a legjobb csomag a D5100+18-105

szerk:
5)A Canon szervizről (Camera KFT) rosszabbat hallani:D Nikon szervizre még nem nagyon hallottam panaszt,de majd megmondják a Nikonosok:) (én Canonozok)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14060) ricsik


ricsik
őstag

Átrágtam magam mindenen, meggyőztetek, D5100 lesz a befutó. Már csak az a kérdés, hogy 18-55 obival és majd később talán egy 55-200, vagy egyből egy 18-105-ös. Azt hallottam, hogy képminőségben gyengébb a 18-105, mint a másik kettő. Előnye, hogy nem kell annyit cserélgetni. Mennyivel gyengébb, átlag hobbi szinten ez számít?

[ Szerkesztve ]

(#14061) JohnyBlue válasza ricsik (#14060) üzenetére


JohnyBlue
őstag

18-105 üveggel vedd. Jó az a cucc

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14062) Mr.Csizmás válasza Nussi (#14058) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

150bol milcet is vehetnel, foleg ha amator iranybol fejlodsz felfele.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14063) Nussi válasza Zozzer888 (#14059) üzenetére


Nussi
csendes tag

Az egyik ismerősömnek egy kihajtható LCD-s Canonja van. A garancia letelte után megpattant benne valami, nem érintkezik rendesen - emiatt az LCD-je nagyjából használhatatlan. Ezalatt azt értem, hogy fényképezés előtt akár 5-10 percig is el kell szórakoznia azzal, hogy az LCD jól pattanjon vissza, és használható állapotba kerüljön. Emiatt ódzkodom a kihajtható LCD-től.

(#14064) Stauffenberg válasza Nussi (#14063) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az én ismerősöm nagymamája unokanővérének keresztfia haverjának meg olyan kihajtható LCD-s Canonja van, ami a garancia lejárta után 2 évvel (bocs, csak 1,5 évvel) túlélt pár sziklának csapást, leejtést, rosszul becsukást, csapkodást, kávét és egy jó nagy adag redvás sivatagi homokot.

Na jó, lehet nem a fenti ismerősi láncolat végén van a gép, hanem bérelni szoktuk (egy EOS 60D-ről van szó). Nagyon retkes állapotban van már, a gumiborítás már néhány helyen teljesen feloldódott a tenyér izzadságban, de az LCD-nek még semmi baja, pedig a 60D híres arról, hogy meg sem közelíti építési minőségben a korábbi 40D, 50D, stb gépek színvonalát.

Viszont volt olyan Canon EOS 5D Mark III amit szintén béreltünk, az illetőnek 4 hónapja volt meg a gép és a nem kihajtható LCD nyekkent meg forgatás közben. És ez egy millás gép.

Remélem érted amit mondani akarok. Nem lehet szóbeszédekre alapozni. A kihajtható LCD egy jó kényelmi funkció, ami persze lehet hibaforrás is, ez mindig a pakliban van. De ennyi erővel laptopot se vegyen aki nem akar képernyőt felnyitni és lecsukni mert fél a hibáktól. Amúgy meg nem Canont kell venni 1 év garanciával ha ettől félsz, hanem Nikont 3 évvel. Szerintem előbb unod meg, növöd ki, adod el, cseréled le, mielőtt lejárna a garancia. :D

[ Szerkesztve ]

(#14065) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#14062) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pár hónapja én is itt kérdezősködtem, kompaktról dslr-re váltás ügyben, milc eszembe sem jutott, páran feldobták lehetőségként és én azonnal lehurrogtam, á nekem tükrös kell...hála nektek meggyőztetek, vettem egy mft-t, egyre jobban szeretem, és valószínűleg ha már kinövöm majd az amatőrködést sem fogok dslr-re váltani...most így már milc tulajként furcsa nézni, hogy a legtöbben egyenesen így teszik fel a kérdést: milyen dslrt? nikont vagy canont? ezzel eléggé leszűkül a lista, főleg hogy általában 150k a keret

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14066) Zozzer888 válasza Nussi (#14063) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem meg X ismerősömnek van kihajthatós LCD-s gépe és egyik se nyekkent még meg. :DDD Vegyél sok garis Nikont és akkor nem kell félni:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14067) Stauffenberg válasza jjeahh (#14065) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én addig voltam a Pentax elkötelezett híve, amíg még ár/érték arányban messze lekörözték a Canon-Nikon párost. A vázak még mindig ezt teszik, de ez ma már vevőcsalogatás. Az objektíveik piszkosul megdrágultak. Sok normális objektív kapott az elmúlt 1-2 évben 50-80% áremelést. Van még otthon egy Pentax K200D gépen, gondolkoztam rajta, hogy kéne az 50mm f/1.7 mellé még egy jó szigetelt zoom objektív és akkor esős napokon lehetne vele túrázni... de inkább hagyom a francba.

(#14068) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#14065) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ez a 100-150k-s kozonseg, tisztelet a kivetelnek, egy epm1 kittel is ugyanazt hozna, mint akar egy d800/7d kittel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14069) Byk01 válasza Nussi (#14063) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem kell hajtogatni folyton az LCD-t, és nem fog megpattanni, viszont ott a lehetőség, ha kell.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14070) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sokan nagyon félnek a kihatjható LCD-től, pedig a handycameken már mióta az van, azzal sincs baj. :N

[ Szerkesztve ]

(#14071) Zozzer888 válasza HollyBoni (#14070) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az N95-ösömnek is összevissza hajló szalagkábele van (ugye két irányban csúszik a gép) és 4évet kibírt hiba nélkül, pedig nyitogattam rendesen, nem kevésszer.Még most is működik, csak nyugdíjaztam:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14072) BiriBum válasza Nussi (#14058) üzenetére


BiriBum
őstag

Tartottam tőle, hogy a 75-300mm-s objektívet a gépváz nem fogja elbírni (bár több ismerősöm egymástól függetlenül hajtogatta, hogy elbírja :D)

Ilyet semmi pénzért ne vegyél.

(#14073) Nussi


Nussi
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, és a hozzászólásokat!

Azt hiszem az eddig látótéren kívülre eső Nikon D5100 került a képzeletbeli listám első helyére. Már csak az a kérdésem lenne: milyen objektívvel: 18-55 VR, vagy 18-105 VR, esetleg 18-55 és 55-200 VR?

Illetve lenne még egy kérdés: számottevő-e a különbság a D5100 és a D3200/3100-as között?

(#14074) Zozzer888 válasza BiriBum (#14072) üzenetére


Zozzer888
addikt

200ig teljesen jól rajzol az az obi, ha valakinek nem kell stabi (létezik ilyen ember) akkor jó vétel...szal...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14075) Zozzer888 válasza Nussi (#14073) üzenetére


Zozzer888
addikt

CSAK ezen az EGY oldalon 4SZER szerepel hogy D5100-at 18-105el érdemes venni... :U

nem hiszem el...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14076) A Zéé válasza Nussi (#14073) üzenetére


A Zéé
addikt

D5100 vs. D3100: [link]

D3200 vs. D3100: az újabb modell isoban dinamikában kb a d5100 szintje, és van külső mikrofon csatija.

Just a simple Lineman...

(#14077) BiriBum válasza Zozzer888 (#14074) üzenetére


BiriBum
őstag

Az 55-250-ben van stabi, végig jól rajzol és egy huszassal olcsóbb és még könnyebb is...

(#14078) Zozzer888 válasza BiriBum (#14077) üzenetére


Zozzer888
addikt

1)nem rajzol az se olyan szépen a végèn
2) a 75-300 használtan 30körül megy, az 55-250 45-50 körül
3)a 75-300 fém bajonettes
4) 75-300: 480g, az 55-250: 390g akinek ennyire számít a súly az ne dslr-ezen
5)mondom, nem mindenkinek kell a stabi

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14079) BiriBum válasza Zozzer888 (#14078) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem szeretnélek megsérteni, de az angol nyelvű WEB tele van a 75-300 tulajok sirámaival. Rosszul sikerült darab, de még így is erőltetik a "DC III" verziót - valószínűleg nem éri meg leállítani az alkatrészek gyártósorait. Az 55-250 fényévekkel jobb, erről már itt is szó volt az objektíves topikban.

(#14080) Zozzer888 válasza BiriBum (#14079) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ja, láttam én is hogy sokan panaszkodnak rá máshol,de én csak az én darabomról tudok nyilatkozni. Aztán lehet hogy ez pont akkor készült mikor pofavizit volt a gyártósoron :DDD Persze, ha valaki újonnan venne akkor nem kérdés hogy az 55-250est válassza ennyiért.(használtan szerintem már jó alternatíva a 75-300)

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14081) Stauffenberg válasza Zozzer888 (#14080) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ja, láttam én is hogy sokan panaszkodnak rá máshol,de én csak az én darabomról tudok nyilatkozni."

Első szabály: Ne adj vásárlási tanácsot egyedül a saját tapasztalataid alapján, főleg akkor ne ha közben ismered a darab hírhedten rossz hírét és ezt le sem írod. Mások pénzével játszol ilyenkor, akik laikusok, nem értenek hozzá és segítségért jönnek. Nincs baj a személyes tapasztalatok megosztásával, ha közben objektíven leírsz minden ismert körülményt.

(#14082) Zozzer888 válasza Stauffenberg (#14081) üzenetére


Zozzer888
addikt

oksam :K :B

szerk.:még annyit tennék hozzá, hogy a neten nagy sok cuccnak keltik "feleslegesen" a rossz hírét.Mikor betéved ide valaki hogy 40-e van vázra és 400/1000D-t venne, annak is az van mondva hogy annyiért felejtse el,mert ezeket a gépeket bekéne olvasztani műanyag pohárnak.Pedig tanulni (és ennyiért) remek dolgok ezek a vázak, nagyon sok mindent meglehet velük tanulni és arra jó,hogy az ember lássa, hogy amikor drága vázat vesz, azt mi alapján válassza ki, tudja hogy neki mi fontos egy vázban.

Persze ettől eltekintve értem amit mondasz, és igazad is van, csak pont emiatt szoktam a saját tapasztalataim beírni.Szoktam is írni hogy a használt árát (~30k szerintem megéri) De abban igazad van ,legközelebb ezt is hozzáteszem, hogy mi az "általános" vélemény.. :K :B

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14083) agent_k


agent_k
őstag

Csak a saját tapasztalatom tudom leírni.
Vettem 1 éve 60k-ért egy Pentax k100d Super + Tamron 55-200 párost. Megnézni, hogy a fotószakkörös idők után 10-15 évvel, akarok-e, tudok-e fényképezni máshogy. Nem csak a családi/nyaralós körben mozogni. Rájöttem, hogy igen szeretnék fényképezni, de az említett gép sok minden miatt nem lett a kedvencem. Viszont szivesen vittem kirándulásra, sétára és megpróbáltam alkotni valamit. Egyszóval bizonyítást nyert a feltevés, hogy nekem szükségem van egy komolyabb gépre. Ezért lett d5100+18-105. Ez az objektív is azért került kiválasztásra, hogy elváljon, kell-e nagyobb zoom vagy elég ez is. Ha kell, akkor majd veszek, ha nem akkor viszont nem adtam ki pénzt valami olyanra, amire nincs szükségem. Szerintem ez egy folyamat, ami valami olcsóval kezdődik és majd kiderül kell-e drágább.

(#14084) BiriBum válasza agent_k (#14083) üzenetére


BiriBum
őstag

Könnyen lehet, hogy ha alapból egy Pentax 17-70 F4 SDM lett volna rácsavarva, akkor nem keresgéltél volna azonnal új vázat/rendszert. Kétségtelen, hogy az 5100 CMOS szenzora jobb a K100D supernél, de ugyanez a szenzor van a K5-ben és a K30-ban is.
A Nikon 18-105-öt itt istenítik, mert jó az átfogása és viszonylag olcsó, de azért van annál sokkal jobb alapzoom is.

Ami a legfontosabb - a kép szuggesztív ereje nem a gépen, hanem a fotóson műlik: Itt egy kis ízelítő, hogy a K100D super+szőröstalpú 18-55AL kombóval miket lehet alkotni.

(#14085) Mikisys válasza agent_k (#14083) üzenetére


Mikisys
őstag

A Pentax után milyen "érzés" a Nikon kezelése, a fotózás öröme milyen?
-
(Nekem volt Nikon gépem (F55, D80), de nem bírtam huzamosan elviselni a texasifarmer stílusukat, működési módját, meg egyáltalán a fogását(D80) is megutáltam.
Ezekután vettem Pentaxot, K200D gépet és egy kis szerencse segítségével a Pentax 17-70-es SDM objektívet. Egy egész más világ nyílt meg, minden szempontból, ez egy "tanult", kultúrált viselkedésű masina, jobban kezelhető számomra, azt tudja ami nekem kell és nem erőltet rám semmi mást.)

Üdv!

(#14086) Stauffenberg válasza Mikisys (#14085) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is van még egy K200D valahova a kanapé mögé beejtve és ott felejtve. Négy évig volt hű társam és 18.000 expó került bele, még most is patika állapotú. De azért jobban élvezek Nikonnal fotózni (D7000 és D800E). Kicsit összeszedettebb. Na meg ma már nem tudom elképzelni, hogy a gépemen csak egyetlen tárcsa legyen. Minimum 2 vezérlő tárcsa és dedikált ISO előválasztó gomb az elvárásom. Így szegény K200D már rég nyugdíjba vonult, néha esős napokon szedem elő vagy hatalmas hóesésben fotózok vele. Sosem ázott még be.

Mondjuk a zöld gombot imádom rajta. Spot mérést állítottam rá, szóval tárcsák tekergetése helyett rámérek vele az adott pontra és behúzza magának az expozíciós értékeket. Ez egy kicsit enyhít a fájdalmon. :D

Anno a Nikon D60-at győzte le, mert eredendően azt akartam, de nem bántam meg, hogy K200D lett. Ma már nem vennék Pentaxot. Nagyon megdrágultak az objektívek hozzá. Pedig a vázak ár/érték arányban még mindig a Nikon és Canon fölé emelik, de nekem az üvegek fontosabbak.

(#14087) BiriBum válasza Stauffenberg (#14086) üzenetére


BiriBum
őstag

Minimum 2 vezérlő tárcsa és dedikált ISO előválasztó gomb az elvárásom. Így szegény K200D már rég nyugdíjba vonult

Almát hasonlítasz körtével. A D7000-et 2010-ben, míg a D800E-t 2012-ben dobták piacra. Az utóbbi ráadásul full frame-es. A K200D valóban a Nikon D60 kor- és kategóriatársa. Egyiken sincs 2 tárcsa, mint, ahogy a belépő Canonokon sincs. Ez utóbbi, belépőszintű gépen, először a K30-on jelent meg, de a vázszigetelés már valóban ott volt a K200D-n is.
A Nikon D7000-et a Pentax K5-höz lehetne hasonlítgatni - csaknem ugyanazt tudják.

(#14088) jjeahh válasza BiriBum (#14087) üzenetére


jjeahh
nagyúr

troll: a filléres oly-mon 3 tárcsa van... :C

am a nikonokon a canonos hatalmas vezérlőtárcsa hiánya engem is zavar...amíg nem használtad, megteszi a négyirányú nyilacska is, de aki canonos, és nikonra vált, annak biztosan irritáló. igaz ott is asszem csak 60d+ vázakon van

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14089) agent_k


agent_k
őstag

BiriBum:

Az lehet, de a mostani gépem került majdnem ennyibe. És egy 2007-es fényképezőgépre, ami azért valljuk meg idejétmúlt technika, eszembe nem jutott volna ilyen üveget csavarni. Az általad linkelt oldalon lévő fotók valóban szépek, de rommá vannak dolgozva, hogy ezt mutassák.

Mikisys
Úgy tudnám megfogalmazni, hogy egyértelműen jobb a felhasználói élmény..
Egyrészt a hátsó nagy kijelző nem ilyen pixeles valami, hanem látszik mit állítok. Ott a gyorsgomb (i) amivel tudok ugrani a beállításokba, iso, képminőség, fehéregyensúly ilyesmi. Nem akarom most a menürendszert taglalni, mert annyira még én sem vagyok penge benne csak írom ami eszembe jut.

A kereső, amiben végre látok valamit. Használom is rendszeresen. A Pentaxnál mindegy hova állítottam a dioptriát (a nikonon 0-án van most), mert nem láttam rendesen. Kicsi volt a szemkagyló gondolom és nagyon kellett hunyorítani. Mivel nem volt teljesen sötét a hiányos takarás miatt, ezért az értékeket sem láttam rendesen.

ISO érzékenység, óriási mutatvány. Eddig 100, 200 környékén fotóztam, mert feljebb annyira zajos volt, még zajszűréssel is a Pentax, hogy nagyítva élvezhetetlen volt. Múlt héten egy arborétumban, árnyékos helyen ISO 1600-on, 500-as záridővel olyan szép kis csobogót fényképeztem, hogy látszanak a szétfröccsenő cseppek. Ilyet az előzővel nem csináltam volna.

Időzített felvétel/sorozat felvétel készítés. Nagy vágyam volt a csillag fotózás. Még nem sikerült igazán, mert a beállításokat nem találtam el, de a Pentax ezt a szolgáltatást sem tudta.

Nem jut most hirtelen eszembe, mit lehetne még írni, annyira nem vagyok nagymester a tesztelésben. Én csak annyit vettem észre, hogy d5100 klasszisokkal jobb, mint a k100d. Képminőségben, kezelhetőségben és szolgáltatásokban.

(#14090) Stauffenberg válasza BiriBum (#14087) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja és a K200D a D90 kortársa is és az is belépő szint, olyanoknak akik nem elégszenek meg az abszolút belépő kategóriával. Arra mégis került két vezérlőtárcsa meg dedikált ISO gomb, mint a nagyokra. Az árszinteknek és a megjelenés időpontjának mi köze van ahhoz, hogy valami mennyire kezelhető? Teljesen legalsó belépő szinten nem jellemzők ezek, de azért pár tízezer felárért már akadnak (ennek a felárnak a sokszorosát lehet elkölteni objektívekre, amik azért mégis fontosabbak). A Canon EOS 60D is még belépő, illetve annak a teteje, de az is rendelkezik az 5D vonal kezelésével. Nekem a részemről az EOS xxD vonal felára az xxxD szinthez képest (kb 50-60e Ft) simán megérné a sokkal jobb manuális kezelés miatt. De most kifutó D7000 is vehető D5200 árban. Simán jobb vétel már csak emiatt is. Nálam ez az egytárcsás ügyefogyott kezelés nem nyerő. A K200D-t akkor vettem amikor még elég volt az a szint, de hamar kinőttem. Egyedül csak a jól konfigurálható "zöld gomb" mentette meg attól, hogy már akkor eladjam egy K20D miatt.

Amúgy meg az oktalan kötekedésen kívül elolvashattad volna azt is, hogy K200D-t a D60 ellenfelének tartottam anno is, hiszen mint írtam a kettő között kellett döntenem. Nem bántam meg a Pentaxot, de sok téren a D60 kezelése kicsit intuitívabb. Például K200D-ben ISO-t állítani csak gyorsmenüből lehet, ami elég amatőr dolog...

(#14091) BiriBum válasza Stauffenberg (#14090) üzenetére


BiriBum
őstag

Ja és a K200D a D90 kortársa is

Igen, az a K20D volt 14 megapixeles CMOS szenzorral, dupla tárcsával és LV-val. A K200D alacsonyabb kategória, mint a D90 és a K20D.
Az abszolút belépőszint a D60 és a K200D volt.

Nem oktalan kötekedés, de ne keress dupla vezérlőtárcsát az abszolút belépőszintű gépeken, mert drága és az abszolút "zöldmódos" felhasználónak nincs rá szüksége. Ugyanígy nincs normális kereső és pentaprizma- csak pentatükör.
A gépek kezelhetősége egyénfüggő is, ezért van piaca mindegyik váznak. Kezdve a fogáson, a menürendszeren át, sok minden számíthat.

Annak idején én a K10D-t úgy vettem meg, hogy volt egy rakat Nikon objektívem és egy filmes vázam. Egyszerűen tetszett a váz fogása, a 2 tárcsa, a szenzor pormentesítés, a kereső és leginkább a full kompatibilitás a manuális objektívekkel. Így az akkori azonos kategóriájú D80 kiesett a rostán.

[ Szerkesztve ]

(#14092) BiriBum válasza agent_k (#14089) üzenetére


BiriBum
őstag

Azt mondtam, hogy ha eleve normális objektívvel kezdted volna használni, talán jobban bejött volna.

Az oldalon a képek leginkább csak le vannak méretezve. A fotózás nem a pixelkukkolásról szól, az oldallal a témák művészi látásmódjára és az érdekes kompozícióra próbáltam utalni, amit egy kitobjektívvel is meg lehet valósítani.

A D5100 nagyságrendekkel jobb gép, mint a K100D, ugyanazt tudja, mint a Pentax K30. A technika egyszerűen túlhaladt a K100D-n.

(#14093) Stauffenberg válasza BiriBum (#14091) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A K200D nem volt abszolút belépő sorozat (annak ellenére, hogy akkor éppen az volt a legolcsóbb forgalomban lévő modell ha nem vesszük a K100D Super-t), több aspektusában is a középkategória felé mutatott. Alig pár hónapig gyártották (2008 januárjában jelentették be a gépet és decemberben már discontinued volt), majd jött a státusz LCD nélküli, lassabb, gyengébb minőségű, szigetelés nélküli K-m, ami még a kifutó K200D-nél is olcsóbb volt. Nem volt D90 szint, nem is ezt állítottam, de a D90 is belépő és nem volt sokkal drágább (280 dolcsi volt a különbség (jelenleginél sokkal kedvezőbb árfolyam mellett), amiért jelentősen jobb gépet kaptál volna), ahogy a K20D sem. A K200D a K10D egy kicsit egyszerűsített, de például az időjárás állósággal azon túlmutató gép volt. Aki akart, az áldozott a kicsivel magasabb kategóriára, mert nem volt olyan nagy ugrás. Én akkoriban abszolút kezdőként, kompaktról váltva nem láttam még azt, hogy miért nem elég csak egy tárcsa és miért fogom előbb kinőni a kezelést, mint a gép vagy a szenzor tudását.

Tudom vicces, de analógról váltottam (a kompakt digit csak ízlelése volt az új világnak) és ott az összes vázam egy tárcsás volt és azt hittem itt is elég lesz. Nem is gondoltam bele előre, hogy ezek az objektívek már nem rendelkeznek rekesz gyűrűvel, ami így nem árt ha a vázon megtalálható.

+1:

"de ne keress dupla vezérlőtárcsát az abszolút belépőszintű gépeken, mert drága"

Ezt fejtsd már ki, mert nem igazán értem, hogy egy filléres tétel és az eleve annak megfelelően tervezett váz mitől lenne jelentősen drágább. Az odáig oké, hogy valakinek nincs rá szüksége, de az elhagyása csak üzletpolitika, hogy ha kell a második tárcsa, akkor vedd meg a nagyobbat. A kezdő nem tudja automata vagy félautomata módban hajtani a gépet ha ott egy második tárcsa? Miközben meg sok kezdő örülne neki vagy nem érezné, hogy magasabb kategóriára van kényszerítve. De ha azt vesszük, hogy a K200D esetében a váz előállítási költségeinek 10%-át tenné ki egy második tárcsa, az akkor is csak pár ezer forint. Lenne. De nem túl életszerű, hogy ennyire drága legyen egy tekerentyű meg a hozzá szükséges pár alkatrész.

(#14094) simonzsoli


simonzsoli
csendes tag

Sziasztok!
Egy Canon 60D gép mennyire jó, ha belépő DSLR-ről váltanék felfele? 18-135-ös objektívvel mondjuk? Kicsit többre is szeretném használni mint családi fotózás, erre megfelelő lenne? Esetleg van valami jobb gép maximum 800€-ig árban?
Köszönöm előre is

"Modern tánczene, amitugye éntaláltam ki." - Hamvai P.G.

(#14095) Zozzer888 válasza simonzsoli (#14094) üzenetére


Zozzer888
addikt

Milyen vázad volt eddig?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14096) jjeahh válasza simonzsoli (#14094) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egy haveromnak pont 60d-je van, 8-135-el, ő nagyon szereti... én nem igazán próbálgattam, lehet az obi, váz cuccos, de nekem ez a full biliműanyag feeling nem bejövős... :D ebben a kategóriában én már elvárnék strapásabb, tapintásra-szemre kellemesebb anyagminőséget.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14097) simonzsoli válasza Zozzer888 (#14095) üzenetére


simonzsoli
csendes tag

Eddig Nikon D3100-am volt, de valami nagyobb kellene mert videózni szeretnék vele.
@jjeahh: én is próbálgattam, de nekem nem tűnt fel hogy rossz minőségű műanyagból lenne.

[ Szerkesztve ]

"Modern tánczene, amitugye éntaláltam ki." - Hamvai P.G.

(#14098) HollyBoni válasza simonzsoli (#14097) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát, szerintem kézből egyik DSLR-el sem érdemes videózni, meg a többi kisebb kamerával sem. Viszont a D3100-hoz képest a 60D nem csak méretben lesz előrelépés, videóban sokkal többet tud (persze másban is), főleg ha lehet rá Magic Lantern-t rakni (ezt nem tudom pontosan).

[ Szerkesztve ]

(#14099) jjeahh válasza HollyBoni (#14098) üzenetére


jjeahh
nagyúr

elvileg lehet :K legalábbis rajta van a támogatott canonok listáján...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14100) simonzsoli válasza HollyBoni (#14098) üzenetére


simonzsoli
csendes tag

Igazából a nagyobb az a tudásra utalt. Valaki esetleg tudja, hogy a 60D vagy a 650D jobb e videóra?

"Modern tánczene, amitugye éntaláltam ki." - Hamvai P.G.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.