Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) HollyBoni válasza predakon (#14300) üzenetére


HollyBoni
veterán

28-300mm? :F

(#14302) Throme válasza HollyBoni (#14301) üzenetére


Throme
veterán

14-150mm , csak 2x-es a szorzója...

(#14303) HollyBoni válasza Throme (#14302) üzenetére


HollyBoni
veterán

EZ-M1442 II R

Ez nem az Oly 14-42 kitobi?

(#14304) predakon válasza Throme (#14302) üzenetére


predakon
őstag

Kimásoltam egy oldalról, biztos szarul írták. Igazából a gépet néztem csak.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14305) Throme válasza HollyBoni (#14303) üzenetére


Throme
veterán

Ja az lehet, csak akkor a 300 nem illik oda...
Vagy dupla kit és lemaradt a 40-150- Igy már 2 obival szintén kijön a 28-300.

Mindegy :)

(#14306) HollyBoni válasza predakon (#14304) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mindenképp jobb mint a P510...

Én elvileg jó superzoomról, egy Pana FZ150-ről váltottam Pana GH1-re, a különbség hihetetlen akármilyen obival. Az FZ150 ISO 320-on volt olyan zajos mint mondjuk a GH1 ISO 1000 felett, pedig a GH1 sem bajnok zajban. Én semmiképp nem vennék superzoomot, mondjuk már kompaktot sem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#14307) csoki7 válasza Stauffenberg (#14286) üzenetére


csoki7
csendes tag

Köszi a segítséget!

Sajnos félek, hogy beleesek a szokásos hibámba, és túlbonyolítom a dolgot, sajnos hajlamos vagyok rá. (biciklit kb egy éve próbálok venni...) Egyrészt rengeteg időmet fogja elvenni a keresgélés, nagyon sokára fogom megvenni a gépet, és a végén az eredeti összeg háromszorosát fogom elkölteni. :( Sajnos maximalista vagyok, aztán minden hülyeségből túl jót akarok. Most is már nézegetem a videóképességét a gépeknek, holott biztos vagyok benne, hogy kb 3szor használnám a videó funkciót...

Na, tehát pénz van, csak tényleg az a helyzet, hogy kár bele...
Tehát az biztos, hogy csak fotózásra kell a gép. Nikonnál vagy Canonnál maradnék (maradjunk a "biztosban"). 550D-t néztem ki legutoljára, de igazából pont a videó miatt, ami tök felesleges. Csak fotózásban a 400D/450D-hez képest gondolom nem akkora előrelépés...

Nikonnál meg nem is tudom mik jöhetne szóba ilyen árban, kategóriában. :F A D3100 talán, a 3200-ak dágábbak...

És még azt hittem, hogy hamar meglesz a gép, kiválasztok gyorsan egyet a használtpiacról 50ért, aztán kész. :)

(#14308) Throme válasza predakon (#14304) üzenetére


Throme
veterán

Nem tudom mennyi az értékhatár, de egy EPL3 + dupla kit olyan 150k körül van újonnan.
Ezzel sokáig elleszel. Én próbálgattam ezt a gépet és hobbista szinten szerintem teljesen jó.
Használtan ennyi zséből biztos jobb dolgokat is meg lehet csípni.

Ha most ultrazoom-kompakt és milc közt kéne variálnom én az utóbbit választanám.
Ha méret és súly - úgymond - nem számít (vagy inkább előny), akkor meg dslr, csak itt a dupla kit nem biztos, hogy 150k-ból kijön.

Fogalmam nincs mennyiért adnak egy normális ultrazoom kompaktot, csak tippelem, hogy azért ott lebeg picit 100k felett. természetesen újonnan értem.

(#14309) Stauffenberg válasza csoki7 (#14307) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jól megnőtt a keret az eredetihez képest. Továbbra is használt gépeket nézel vagy új 550D / D3100 körül nézelődsz? Mert így rögtön megváltozik az, hogy mi fér bele a makrózásba, meg most akkor tulajdonképpen mekkora a kereted?

(#14310) predakon


predakon
őstag

Sziasztok!
Na most kene egy gyors segitseg, betevedtem az mmarktba es itt fogadott egy olyan NX1000 csomag ami komolyan elgondolkodtatott.

Samu nx1000 alap obi+50-200mm obi+50e forint erteku feldobox adrenalin kupon 119.900ft

Mit gondoltok ramarjak?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14311) Throme válasza csoki7 (#14307) üzenetére


Throme
veterán

Ha nikonnál maradsz, szerintem D5100/5200 alá ne add.
Vagy add, ha hamar feljebb lépsz, és cserélni fogsz, hisz azt írod maximalista vagy ;)

A D5200 ban a DX kategória legjobbjának szenzora van. AF rendszere se lehet rossz. Igaz nem ajánlgatják mert még drága....

(#14312) Stauffenberg válasza Throme (#14311) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ha nikonnál maradsz, szerintem D5100/5200 alá ne add."

Miért ne? Annyival azért nem jobb a D3xxx vonalnál, hogy egy kezdőt feltétlenül érdekeljen. Szerintem a megfelelő kezelhetőség hiányát előbb nőné ki, mint a szenzor képességeit. Ráadásul mint írta még a D3200 is a kereten túl van már (bár a keret 50.000 Ft-ról elég szépen megnőtt :D).

(#14310) predakon: Ha érdekel az a kupon és tudnád is használni akkor szerintem ez a csomag vállalható ennyi pénzért. Bár nemrégiben még Samsung Galaxy Tab 7 2.0 táblagép volt az ajándék hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14313) gg72 válasza predakon (#14310) üzenetére


gg72
veterán

Ausztriában, Graz körül nincs ismerősöd? Ott a Samsung NX1000 + Objektiv 20-50mm i-Function 240 EUR, vagyis 70ezer Ft. Én asszem a nővérem segítségével lecsapok egyre, ennyiért ilyen minőséget nem nagyon találni, már mindenfélét néztem, de igazából pl. 130ezret már sajnálnék kiadni egy Oly PM2-re és lehet, hogy képminőségben nem is lenne nagy különbség a két gép között.
[link]

Szerk.:
A vaku amúgy az alapcsomag része.

[ Szerkesztve ]

(#14314) predakon válasza Stauffenberg (#14312) üzenetére


predakon
őstag

Lattam a tabot is, de ehhez a gyari 20-50 melle kapok meg egy 50-200as obit es vakut is

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14315) predakon válasza gg72 (#14313) üzenetére


predakon
őstag

Nagyon nincs, ennyiert ezt a csomagot jelenleg nagyon jonak tartom

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14316) Stauffenberg válasza gg72 (#14313) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én tegnap írtam, hogy a Panasonic GX1 váz most 240 dolcsi az USA-ban (B&H-nál). Van is egy ismerősöm aki most pont kint van, de azt hiszem lemondok róla, pedig el tudta volna hozni nekem. Másod nyolcad gépnek tök jó lenne nekem, főleg ennyiért. De inkább a Fujifilm X-E1-re gyűjtök most. Meg kéne egy új bringa is. :D

(#14317) gg72 válasza predakon (#14315) üzenetére


gg72
veterán

Igazad van, mert a Samsung 50-200mm obi csak magában kb. 60-70ezer Ft az ebay-en... És látom ebben az obiban már stabi is van!
Amúgy az a kupon meg mire való, amit adnak hozzá?

(#14318) predakon válasza gg72 (#14317) üzenetére


predakon
őstag

Feldobox adrenalin kupon, 50e ertekben lehet programolra elmenni pl ariel atom vezetes, ejtoernyozes valaszthatsz egy adott listabol

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14319) gg72 válasza predakon (#14318) üzenetére


gg72
veterán

Aham. Hát nekem ez nem kellene, de talán el lehetne adni féláron...
Melyik MM-ben van ez az akció amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#14320) predakon válasza gg72 (#14319) üzenetére


predakon
őstag

En a becsi utiba jottem be, meg 2db fekete van, en feheret vettem.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14321) csoki7 válasza Stauffenberg (#14309) üzenetére


csoki7
csendes tag

Nem a pénz a fő probléma, az a legkevesebb! :D Tehát a maximalista mivoltomból fakadóan úgyse fogok tudni 50ért gépet venni, így elmennék 100ig is. Esetleg kicsit fölé, hogy jól aludjak, és ne zavarjon, hogy nem vettem meg kicsivel többbért a lényegesen jobbat. :) De tényleg jobb lenne inkább megoldani 100 alatt, mert tényleg belépő szintről van szó, és egyszerűen felesleges többet költeni rá, ha jó eséllyel még egy 50 ezres gép által készített fotótol is lehidalok a 30 ezres kompaktok után...De hogy legyen több opció, kicsit nagyobb kényelem, újabb cucc, ezért mennék el 100 körüli összegig is.

Használtban gondolkodom továbbra is egyébként. Újat nem akarnék venni. (gondolom megbízhatóak a használt cuccok is, nem jellemző, hogy szétesett dolgokat próbálnak rásozni az emberre, ha nagyjából a többi hasonló gép árában talál cuccot. Meg azt kisebb bukóval tudom majd esetleg eladni.

Érdemes csak vázat keresgélni, vagy a kit obi megteszi az elején, és úgyis 15 ezer körül szokták adni a gépekhez(ahogy néztem).

(#14322) gg72 válasza predakon (#14320) üzenetére


gg72
veterán

És kaptál hozzá 50-200mm obit is az alap mellé? Mert az MM szórólapján ezt nem írják.

(#14323) predakon válasza gg72 (#14322) üzenetére


predakon
őstag

kaptam igen, nagyon örülök neki :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14324) predakon válasza gg72 (#14322) üzenetére


predakon
őstag

Hát az akció alapján én már nem tudom hogy mi történt de az a lényeg hogy van egy ilyen obim is :)
[link]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14325) gg72 válasza predakon (#14324) üzenetére


gg72
veterán

Gratulálok hozzá! :K
Holnap megnézem a Westend-ben.

(#14326) predakon válasza gg72 (#14325) üzenetére


predakon
őstag

Köszönöm szépen, most jön majd a tanulás rész :) A kupon meg el tandem ugrom, úgy sem ugrottam még ki repülőből 4000m-ről, meg sehogy sem.

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14327) JackFeryll válasza predakon (#14326) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az jó, a hőlégballonos móka sem hálátlan fotózás szempontjából :)

(#14328) predakon válasza JackFeryll (#14327) üzenetére


predakon
őstag

igaz :R

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14329) zodo válasza csoki7 (#14307) üzenetére


zodo
nagyúr

"És még azt hittem, hogy hamar meglesz a gép, kiválasztok gyorsan egyet a használtpiacról 50ért, aztán kész."

Elnézést érte de pont veled példálóztam mikor ide jöttem kérdezősködni és pont így gondoltam hogy bemondok 100k-t és hipp hopp lesz 2-3 típus ajánlat amiből pikk pakk kiválasztom a nekem tetszőt de nagyon, nem így van. :)
Kicsit körbe néztem az új számításba vehető gépek árai/teljesítménye közt és máris 150 lett ami ugye csak a gép+alap obi. Nos ez az összeg már nálam "szívinfarktust" okoz (nyilván való és tudom is hogy meg kell fizetni a képekért) szóval akármennyire is szeretném, egyenlőre maradok a bridge gépemnél és kattintgatok mint a turisták. Bocs az offért! Neked pedig jó vásárlást kívánok!

(#14330) A Zéé válasza zodo (#14329) üzenetére


A Zéé
addikt

hát az új gépek nem nagyon mennek be 100k alá, csak megközelítik azt. Abból tényleg csak pár alternatíva van, de azt mindenki meg tudja találni :)
tükrösökből Nikon D3100, Canon 1100D Milcből az Oly E-PM1, Pana GF3, meg a Sami valamelyik NX-e, azokat nem ismerem. Ezekre azt szoktuk mondani, hogy mindenki menjen be valami boltba, tapogassa meg őket, aztán elválik. Jó képeket mindegyikkel lehet lőni, egyéni preferenciák döntenek, hogy mi legyen.

A használt gép vásárlása meg épp az adott helyzettől függ, hogy valami megéri-e annyiért, amit kérnek érte, vagy sem. Vagy van épp olyan eladó gép, amit áhít az user, vagy pont akkor nincs sehol se. Használt cuccot venni kicsit olyan, mint használt autót venni. Szerencse is kell. és olyan ajánlat is, amibe érdemes beleugrani. Ha nincs ilyen, akkor meg várni kell. Én a 35/1.8 obimra vagy 2 hónapig vadásztam bő egy éve, mert akkor mindenki olyant akart venni :)

Just a simple Lineman...

(#14331) Byk01 válasza A Zéé (#14330) üzenetére


Byk01
senior tag

A MM-ban most fényképező csere akció van, ha viszel egy régi gépet, az új árából minden 10 000 Ft-onként elengednek egy ezrest.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14332) Stauffenberg válasza zodo (#14329) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

100 ezerből már azért el lehet indulni a használt piacon. Kutatni kell azért, ez nem olyan mint felütni egy keresőt és megrendelni az első webshopból. Nem emlékszem már, hogy mi volt a konkrét igényed, de ennyiért már vadonatúj Canon EOS 1100D kapható (18-55mm kitobjektívvel). Szerintem ez még mindig kívánatosabb, mint egy bridge gép, de persze te érzed, hogy mire van szükséged. Videóban csak 720p jön ki belőle, de azt legalább korrekt minőség mellett. Egyik-másik népszerű MILC és DSLR ebben a kategóriában olyan hányás minőségű videót készít (hiába a 1080p Full HD), hogy jobb lenne letiltani a funkciót. De most van szó az MM-es akciórol, amiben Samsung NX1000-ret vesztegetnek 100k körül, két objektívvel, meg ajándék ejtőernyős ugrással. Azzal a két objektívvel (18-50mm körüli az egyik a másik meg 50-200mm simán lefednél mindent amire egy bridge képes, ráadásul sokkal jobb minőségben).

Egy kis történet: Én tavaly akartam eladni szegény Pentax K200D gépemet egy nagy rakás holmival együtt, egy komplett fotós szettet kapott volna aki lecsap rá, korrekt áron is adtam. De csak olyanok voltak akik pofátlanul alacsony áron vitték volna. Aztán eldöntöttem, hogy nem adom el, inkább megtartom esős-borongós-havazós erdőjáró gépnek az időjárásálló szigetelése miatt.

Amúgy így nézett ki a szett, minden kifogástalan állapotban:

- Pentax K200D (akkor még 14.000 expóval, ami nagyon kevés egy 2008-as géptől)
- 18-55 mm objektív
- 50-200 mm objektív
- Pentax-M 50mm f/1.7 (manuális, de legendásan jó objektív, kiváló fényerővel és rajzolattal)
- AF-360FGZ rendszervaku
- Fotós táska
- 4GB SD memórikártya
- 8db Sanyo Eneloop akku (még frissek voltak) + töltő

Ezért kértem eleinte 130 ezret, aztán amikor 110 ropiért sem vitték, akkor inkább eldöntöttem nem adom. csak barmok jelentkeztek akik 60-70 ezerért vitték volna. Miközben ennyiért mennek a K200D + kitobjektív kombók.

Ma meg már azért eladhatatlan, mert nem tud videót. Pedig aki csak fotózni akar nagyon kezdőként, az nehezen rakna össze ilyen felszereltségű szettet ennyi pénzből (leginkább sehogy).

(#14333) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#14332) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

errol a media marktos akciorol van valami link? :R

btw amugy a pentaxos szett ingerlo nagyon. meg is vennem, nem kell nekem a video ugyse. :B

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14334) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#14333) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha visszaolvasol kicsit. :P

(#14335) predakon válasza Stauffenberg (#14334) üzenetére


predakon
őstag

Érdekes, hogy a 2 objektívet nem reklámozzák csak az ajándék utalványt.Mindegy, a lényeg hogy van.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14336) tothl válasza Stauffenberg (#14332) üzenetére


tothl
addikt

Nem értem mit szarakodnak az emberek már elnézést.
Ez amit írsz egy elég ütős kombó egy átlag fotósnak pedig az életben nem kellene többé semmi mást vennie.

Ehelyett mindenki elkezd nézelődni és méregdrágán vesz valami újabb, de full alap szettet aminek a használati értéke valójában összehasonlíthatatlanul kevesebb és úgyis túrót fog érni mondjuk 3 év múlva.

Anno mikor egy 400D -t nyúztam hiába jöttek az újabb gépek eszembe sem volt venni, inkább az obiparkra ment el a pénz. Az a kitobi kb. olyan volt hozzá mint amikor egy drága erősítőhöz valami music center hangszórót drótoznak hozzá.. :)

(#14337) Throme válasza tothl (#14336) üzenetére


Throme
veterán

A fényképezők fejlődnek és az emberek általában az újabb technikát keresik.
Az időjárás állóság pedig hátrébb szerepel a szenzornál, vagy AF rendszernél.
Én se fotóznék esőben. Eski elrakom a cuccot védett helyre.

Amikor egy belépő gépbe berakják a haladó váz szenzorát és még lehet a fókusz rendszerét, akkor elgondolkodik az ember. Vagy van akinek a video is számít. Nem Gyűrűk Ura-t akar forgatni, hanem home videókat, akkor is kell neki a videó.

Az is számít, hogy a haver, koma, szomszéd, ismerős mit használ. Egy canonos ismerősi körbe megjelenni egy pentax-al nem biztos, hogy olyan jó.
Fotós talin is a canikonosok nézegették egymás gépét, cserélgették az obikat és az egy szem pentaxos, meg sony-s ebből kimaradt. Ez most csak példa volt.

Aki nem jártas ebben a dslr világban annak az oly mint nem támogatott márka szerintem kiesik a látóköréből.
Hiába ér egy pentax kit 100k-t ha nincs rá kereslet, érdeklődő. Mert ennyiért lehet kap valami canikont és az ismertebb/újabb/jpbban tetszik/havernak is van...mittudomén....

Mindegy is
Ez egy szvsz dolog.
Anno nézegettem mi legyen a kezdő dslr. Valahogy a nikonnál kötöttem ki. Nem is bántam meg.

(#14338) Stauffenberg válasza Throme (#14337) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A legtöbb fotós ismerősöm Canon fanatikus. De betegesen.

Mindig imádtam a nagy Pentax felirattal a nyakpánton megjelenni előttük. De munkám során sok gépet kapok tesztelésre. Itt egy Olympus, ott egy Fujifilm, amott meg egy Sony, plusz a céges flotta csupa Nikon amit magammal cipelek olykor. Nagyon viccesek ahogy fintorognak, meg magyaráznak, hogy "De hát a Magic Lantern óta ezt az enyém is tudja". :D

A Pentax azért van mindig a Canon, Nikon, de még a Sony mögött is, mert gyakorlatilag nulla amit marketingre fordít. Az átlagvásárló ezért nem veszi, mert nem ismeri. És nagyon gáz az, hogy az átlag vásárló az ismeretséget reklámfilmekből és a szintén teljesen laikus ismerőseitől szedi össze. De azért a Pentax köszöni jól van. A vázak kiváló ár/érték aránya képes eladni a terméket. De tény, hogy az idióta Canon-Nikon fanboyok körében a Pentax egy szitokszó. Nem egyszer voltam fültanúja annak, hogy ezek a fanboy ismerőseim úgy sértegetik egymást, hogy "Te büdös Pentaxos!" :D

(#14339) tothl válasza Stauffenberg (#14338) üzenetére


tothl
addikt

Ez már szinte rasszizmus.. :D

(#14340) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#14338) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nekem az olympusra mondtak, hogy mi ez a szar. :U

mondom bocs, ebben van szenzorstabi, es tavkioldot is tud, mr. bemozdultkep. (1100D-s sulinetes "fotografi" gyerek)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14341) Throme válasza Stauffenberg (#14338) üzenetére


Throme
veterán

Neked elég ... hmm ... jófej ismerőseid vannak ;).
Valóban nem látni reklámot mondjuk a tv-ben.
Nikont igen, de másra most nem emlékszem. Persze ez csak Mo-ra mondom, mert lövésem nincs külföldön melyiket futtatják.
Azért azt megfigyeltem (lehet tévesen), hogy a fórumon érdeklődő elsőgépesek csak kis számban lesznek pentax-osok vagy sony-sok, pedig itt megkapják a szükséges infókat, előnyöket , hátrányokat....

(#14340) Mr.Csizmás: ha jól tudom az összes canon kitobi IS-es. Igy nekik is van stabijuk. Az meg már hitvallás kérdése, hogy ki mit szeret, váz vagy obi stabit...

[ Szerkesztve ]

(#14342) Zozzer888 válasza Throme (#14341) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem az összes kitobi IS-es.Távkioldót viszont az is tud :)
(Nekem nincs stabis obim és mégse bemozdultak a képeim:D)
szerk.: Vázstabim sincs

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14343) JanR


JanR
addikt

Egy új! Nikon D5100 18-55 set-el mennyibe kerül reálisan? Mert most MM-be 149.990.- A napokban szeretnék magamnak venni egyet, vagy egy 600D-t, de a fórumot olvasva a D5100 szimpatikusabb :)

Kezdő fotós vagyok, de szeretnék magamnak megfelelő minőségű képeket csinálni és igen, mindenképp DSLR-t szeretnék (a keret 160 körül van).

(#14344) HollyBoni válasza JanR (#14343) üzenetére


HollyBoni
veterán

Árgépen 131-től kezdődik 18-55-el, csak ki tudja az olcsó boltokban milyen gari van rá.

(#14345) JackFeryll válasza HollyBoni (#14344) üzenetére


JackFeryll
őstag

Azok noname boltok szlovák garival és lehet félév múlva már nem is létezik a cég.
Normálisabb múltú nagyobb hazai boltoknál olyasmi ára van mint a MM-ban.

[ Szerkesztve ]

(#14346) zodo válasza Stauffenberg (#14332) üzenetére


zodo
nagyúr

Ma beugrottam egy mm-be és megtapiztam (aksi, elem nem volt bennük) egy Canon Eos 600D-t amit első körben, önerőből kinéztem magamnak de lehet nem is nekem való ill. egy Nikon D5100-t ami fogásra jobban tetszett.
Tudom egyik sem az én árfekvésem csak hogy mégis legyen valami kézzelfogható tapasztalat.

Igényeim közt elsősorban a szebb, életelibb, tisztább, részletgazdag képek készítése szerepelne a bridge gépemmel készítettekkel szemben. Főként a távolság amit át szeretnék hidalni pl Hungaroring lelátójáról tudjak szép, közeli képeket is készíteni. Videó ha van csak előny, nem annyira fontos mert ahhoz akkor ha jól gondolom kellene a külső mikrofon csatlakoztatása.
"Minta" képeimet a példa kedvéért (#14225) -ben linkeltem.
Egyéb extra opciók közül nem igazán tudom hogy mi hasznos vagy sem a képalkotás közben, beállításokban vagyis mi ami fontos lehet egy átlag felhasználónak aki fotózás után max felmásolja a gépre a képeit és családi körben végignézi őket.

(#14347) Zozzer888 válasza JanR (#14343) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem a váz tudása fog akadályozni jóideig, bármelyiket is választod :) Nyomorgasd meg mindkettőt , amelyiket szimpatikusabbnak érzed azt vedd meg :) Mellé fogni egyikkel se tudsz nagyon.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14348) Zozzer888 válasza zodo (#14346) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ahhoz hogy a lelátóról jó képet tudj készíteni , nem kell más , mint egy normális 200mm körüli tele.
Canonra használtan ott a 70-200 F4 (110-120e) vagy olcsóbban az 55-250 ( 45e)
Nikonra majd megírják a többiek :)
A linkelt képeidhez ( ha jól emlékszem , most telorol vagyok) semmi extra nem kell egy 18-55 IS (Nikonnal 18-55 VR) bőven jó hozzájuk :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14349) zodo válasza Zozzer888 (#14348) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen az infókat.
Viszont hogy értsem a "képeimhez egy 18-55 IS (Nikonnal 18-55 VR) bőven jót" ?
Ha lesz egy alap vázam + 15-55 obi akkor sem lesz szemmel látható javulás a régi képeimmel szemben. :U

(#14350) Zozzer888 válasza zodo (#14349) üzenetére


Zozzer888
addikt

De :) kisebb mélységélesség + jobb ( de még mennyivel jobb) minőség :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.