Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) mondomén válasza Zozzer888 (#14400) üzenetére


mondomén
őstag

Akkor ezeket hagyjam, nem érik meg az árukat? A kérdésem arra vonatkozott, hogy a többi géphez viszonyítva olcsó vagy drága az obi kínálat.

(#14402) Zozzer888 válasza mondomén (#14401) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ezek,amiket linkeltél nem, mert drágábban vannak fent ,mint a normál áruk.Apro-n, indexes M4/3adok veszeken jobb áron találsz. Obi kínálat jó kérdés.A JÓ obi minden rendszerre drága.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14403) mondomén válasza Zozzer888 (#14402) üzenetére


mondomén
őstag

Na jó, már kifolyik a szemem a keresgetéstől. 450D kitobival 9000 expoval, jó állapotban mennyit érhet?

[ Szerkesztve ]

(#14404) gg72


gg72
veterán

Szó volt korábban az MM-es Samsung NX1000 akcióról, hát ma új fejlemény van az ügyben és nem is akármilyen! [link]

(#14405) Zozzer888 válasza mondomén (#14403) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hú...jó kérdés.60-65körül...inkább 65 felé.

megj.: a 14404es hszben linkelt gép brutálisan jó áron van :Y

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14406) mondomén válasza gg72 (#14404) üzenetére


mondomén
őstag

Hu bakkert mondanék, ha értenék a gépekhez.:D Mit mondtok, egy ilyennel jobban járnék, mint a több éves 450D-vel 65-ért?

(#14407) Zozzer888 válasza mondomén (#14406) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha nem szándékozol később sokat költeni obira,vakura stbstb, csak egy jó gépet akarsz nagylátó zoom és tele obival akkor jobban megéri a samu.

szerintem.Azért várj meg más véleményt is.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14408) mondomén válasza Zozzer888 (#14407) üzenetére


mondomén
őstag

Hát nem szándékozom, csak kérdés amit adnak most hozzá, az megfelel e a témáimhoz (család és street).

(#14409) Mr.Csizmás válasza mondomén (#14408) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

inkabb ott a seriff linkje a 14404-ben, az a samsung brutal jo aron van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14410) mondomén válasza Mr.Csizmás (#14409) üzenetére


mondomén
őstag

Azt kérdezem, hogy amit ahhoz adnak nekem kielégíti e az igényeimet?:)

(#14411) Mr.Csizmás válasza mondomén (#14410) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nagy valoszinuseggel igen :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14412) BiriBum válasza mondomén (#14399) üzenetére


BiriBum
őstag

A MILC-eket azért érdemes valahol megfogdosni, hogy mennyire illenek a kezedbe. Egy 20-as fixszel elég jó képeket lehet alkotni velük.
Pentax vonalon erősen ajánlom neked a k-x-et. Döbbenet jó szenzora van, majdnem olyan jó, mint a Pentax K5 / Nikon D7000-nek, amik 3× annyiba kerülnek. Még gyér világításban is tudod használni ISO1600-3200-on anélkül, hogy a zajjal kellene törődnöd.
Manuális objektívekkel könnyen és olcsón bővítheted a lehetőségeidet - a Pentax nyújtja a legjobb kompatibilitást a manuális lencsékkel (fénymérés, stabilizátor, fókuszvisszajelzés).

(#14413) syberia


syberia
veterán

Többen írtátok hogy a Nikon D5100 jobb mint a Canon 600D, ebben a kitben vásárolva mennyire jó választás általános/természetfotózás/kirándulás célra?

Esetleg D3200 kit ami ebben az árkategóriában fekszik, miben jobb/rosszabb? :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14414) nesa válasza syberia (#14413) üzenetére


nesa
veterán

A D5100 kit 18-105 el perfekt jatek, jo fotozast.

(#14415) syberia válasza nesa (#14414) üzenetére


syberia
veterán

Köszi, ha lesz akkor az lesz! :R

https://howbad.info/

(#14416) JanR válasza syberia (#14415) üzenetére


JanR
addikt

Nálam arra vár, hogy vegyek egyet végre, de már csak 2 hét :)

(#14417) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a gépről?

Canon EOS-1100D

Mik a konkurenciái, esetleg jobb választás ebben az árban (90-100 ezer)? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#14418) nesa válasza Wa2x_ (#14417) üzenetére


nesa
veterán

Roviden annyi hogy ne vadaszd le masok elol, biztos masvalaki jobban akar ilyet.

(#14419) Mr.Csizmás válasza Wa2x_ (#14417) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha egy 20-ast radobsz, tomor fem-gyonyort kapsz, nem tejfolosdoboz muanyaghejat: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14420) JackFeryll válasza Wa2x_ (#14417) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az, hogy ez tipikusan az a váz amit érdemes kihagyni :)
Ha már belépő szint akkor valamivel drágábban ott a 600D. Használtan pedig 100körül megkapod. Nikonban a D5100 a vetélytársa. A Canon többet nyújt videóban.

Nem hinném, hogy első gépnél ez lenne nálad a fő szempont, de az összes fenti váz kb kiesik a kezemből olyan pici és érzésre is gagyi. A Nikon belépő szintjén kevés a dedikált gomb.
Ilyen szempontból egy használt D200,D300,D90,10/20/30/40/50D sokkal kellemesebb.

UI: Ha DSLR-ben gondolkodsz számolj vele, hogy egy rohadt pénznyelő hobbi. Egyszerűen kb 1-2 millió alatt nem lehet megállni ha elkap a gépszíj és korszerű cuccot akarsz minőségi objektívekkel, de ha csak szimplán ki akarsz törni a consumer kategóriából az is több százezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#14421) Wa2x_ válasza JackFeryll (#14420) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszönöm srácok! :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#14422) JanR válasza JackFeryll (#14420) üzenetére


JanR
addikt

Azert ha azt nezzuk minden hobby penznyelo.. akarmirol is legyen szo. Mar mint ha valaki tulnovi a hobbiat. Akarmirol is beszelunk sok penzt lehet beleolni :)

(#14423) syberia válasza JanR (#14422) üzenetére


syberia
veterán

Pont ezt akartam írni(kicsit máshogy)de megelőztél! :P :R

(#14419) Mr.Csizmás
Ez a gép mennyivel gyengébb képminőségben mint a D5100+18-105 kitben?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14424) JackFeryll válasza JanR (#14422) üzenetére


JackFeryll
őstag

Azért abban megállapodhatunk, hogy ez egy különösen drága hobbi :)

(#14425) Mr.Csizmás válasza syberia (#14423) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ahhoz profinak kell(ene) lenned, hogy eszreveheto legyen (kihozd a ket gep kulonbseget)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14426) jjeahh válasza syberia (#14423) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem képminőségben így néz ki a sorrend: d5100 -> 600d -> e-pl3 ...szóval a nikon a három közül a legjobb, főleg iso-ban. Sztem, ha amatőr vagy, amúgy is csak a magasabb zajszint tűnne fel utóbbi kettőnél... Gondolom az oly meg a canon között nincs akkora külömbség, ott már inkább az dönt, kell-e ovf, vagy elég az lv, esetleg opcionális kereső, szükséged van-e komolyabb videóra, magic lanternre, előny-e a kis méret, fém váz, vázstabi...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14427) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#14426) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a 12-50 kitobi makro kepesseget se felejtsd ki, hobbizo usernel elony szokott lenni ez.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14428) A Zéé válasza JackFeryll (#14424) üzenetére


A Zéé
addikt

igazából lényegtelen, de szerintem ez se feltétlenül igaz. :N
Fater éves szinten többet költ horgászásra, mint amibe nekem az összes fotós cuccom került. Igaz, nekem nincsen semmi igazán említésre méltó. De ha azt nézed, hogy egy közepes bicikli is belekerül egy jobb fix árába...
Nyilván venni egy focilabdát, vagy egy kosárlabdát, és kimenni a grundra sokkal olcsóbb, de inkább azok a meglepően olcsó hobbik, nem ezek a kiemelten drágák.

szerk: drága hobbi a vitorlázás, a lovaglás, meg az autóversenyzés :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#14429) t181


t181
senior tag

Üdv!
Én is ezzel az NX1000-rel kapcsolatban érdeklődnék.
[Itt], elég jó áron van. Egyelőre nem fenyeget az a veszély, hogy megvegyem, de mégis kíváncsi lennék a véleményetekre. Gondolom, nem vált ki egy D3xxx/5xxx-at (eddig csak DSLR-ben gondolkodtam), de mégis elgondolkodtam. Mostanában nem leszek nagy hardcore fotós, annyi szabadidőm nincs, de minden hétvégén kimegyek egy régi S5600-zal, és csak manuális beállításokkal, RAW-ba fotózom, szóval már nem az "összevissza-kattogtatós" kategóriába tartozom.
Próbálnám minél olcsóbban kihozni a dolgot, mert idén illene letennem a jogsit, és szeretném, ha pénzem is maradna. De ha azt mondjátok, hogy egy 100k-s gépnél ne spóroljak pár 10ezret, akkor várok. Elég sokat olvastam erről a gépről, és igazából sehol sem szidták, nekem nagyon tetszik, és látom, hogy a későbbiekben bőven van lehetőség egy komolyabb obi vásárlására.
Azért kérem a véleményeteket, mert nagyon bezsongtam, és félek, hogy beleugrok, aztán egy hónap múlva nagyon megbánom. Már a sorok írása közben elbizonytalanodtam, hogy inkább várok, mert azért egy DSLR... az egy DSLR.. (nem azért, mert villognék a haveroknak, hogy milyen nagy/drága gépem van)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#14430) jjeahh válasza t181 (#14429) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mi az, hogy dslr, azért dslr? miért nem válthat ki egy milc egy dslr-t, amikor már full frame kompaktok világát éljük? igazából itt az a kérdés neked mire van szükséged...ebben a samsungban is aps-c szenzor van...vagy nem a képminőségre gondoltál? ha viszont később komolyabb obikat vennél, sztem inkább mft vonalon keresgélj, egész jó fixek vannak mikróra...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14431) t181 válasza jjeahh (#14430) üzenetére


t181
senior tag

Tudom, hogy szenzor, és képminőség terén is DSLR szint környékén vannak.
Én inkább az érzésre gondoltam. Mégis más egy 'nagy állat' gépet fogni, mint egy MILC-et(mondjuk obival már az sem olyan kicsi...és a méretnek nem kellene befolyásoló tényezőnek lennie...). :)
Ez az MFT viszont új. Eddig úgy gondoltam, hogy van köze a MILC-hez, de akkor szétnézek.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#14432) Byk01 válasza t181 (#14431) üzenetére


Byk01
senior tag

Az MFT-nek van köze a MILC-hez, tekintve, hogy a része.
A MILC a nagy kategória, amiben minden cserélhető objektíves tükör nélküli gép benne van. Az MFT a 4/3 coll/inch szenzorméretű tükörnélküliek csoportja. Egyelőre az Olympus és a Panasonic gyárt ilyen kamerákat. Az ő objektívjeik kompatibilisek is egymással, míg pl. a Samsungé és a Sonyé nem, hiába APS-C méretű a szenzoruk.
Kiegészítők és objektívek terén az MFT a legjobb a MILC-ek között, de azért még a kanyarban sincs a DSLR-ekhez képest, ha ez számít a későbbiekben.
Persze, ha a te igényeidnek megfelelő objektívek, vakuk stb. megvannak, akkor lényegtelen, mennyi minden van még.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14433) predakon válasza t181 (#14431) üzenetére


predakon
őstag

Konkrétan nx1000-et vettem múlt héten, számomra még sok is az a beállítási lehetőség amit a gép biztosít. Arra viszont már a hétvégén én is rádöbbentem, hogy a pluszban kapott 50-200mm-es objektív nagyon jó kis cucc, nagyon sok lehetőség van benne még ennyire tapasztalatlan kezekben is, hobbi célzatú fotózásra szerintem teljesen jó gép, én maximálisan meg vagyok vele elégedve.
80e-ért simán lemondtam volna az 50-200-as obiról de sajnos ez csak későbbi akció lett, ha neked is kell a plusz objektív akkor a media marktban elvileg van még akcióban dupla szett 119e-ért + ajándék 50e forintos élmény kupon (nem részletezem, keress rá neten ha érdekel hogy mi ez, feldobox adrenalin).

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14434) jjeahh válasza Byk01 (#14432) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, ha találsz megfelelőt a kiegészítők, obik közül, mindegy, hogy mekkora a választék...viszont pl adapterezhető manuál üvegekben verhetetlen, szinte nincs is olyan obi, amit feltekernél, de nem lehet :) ha ez számít, az említett nikonok elvéreznek...na meg ha a samut nézegeted...na arra tényleg kevés a kiegészítő, az obipark is kisebb mint mft-re, na meg nekem nem tetszik a műanyagfeeling, gondolom nem is valami strapás. A dslr érzés..ebben van valami, néha én is kívánok egy kalapácsot kályhacsővel, viszont engem kárpótol valamennyire a kis méret-nagyon tömör aluminium-acél váz életérzés az olyval :D a legjobb, ha megtapogatod a cuccokot valamelyik áruházban...illetve el kell döntened, hogy szükséged van-e keresőre, és milyenre, fontosabb-e a dslr feeling, markolat, mint a kis méret/súly, stb...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14435) predakon válasza jjeahh (#14434) üzenetére


predakon
őstag

nem tudom, hogy tapogattad is e vagy csak látatlanban kritizálod az anyagminőségét de baromira nem kell gagyi, műanyag cuccot elképzelni, teljesen korrekt és nem az jut az emberek eszébe róla hogy fröccsöntött kínai vacak

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14436) gg72 válasza predakon (#14435) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan, nagyon korrekt fogása és anyaga van a gépnek, semmi műanyag feelingje nincs használat közben.

predakon: Én is tegnap óta próbálgatom, hát lesz mit tanulnom, az biztos. :K Smart módban is már elég jó képeket készít, de sajnos itt nincs RAW-felvétel, nekem meg az kell, ugyanis azt már észrevettem, hogy a beépített JPEG-motor nem a legjobb, ellenben külső programmal átalakítva a RAW képeket (pL. RawTherapee, amit a másik topicban ajánlottak) kiváló minőségű JPEG-eket kapunk. Egyelőre a P módot használom, meg olvasgatom a közel 200 oldalas használatit. :)

[ Szerkesztve ]

(#14437) Byk01 válasza jjeahh (#14434) üzenetére


Byk01
senior tag

Ó, én már nem tapogatok, bár néha elfog a vágy, hogy legyen valami kisebb gépem is, amit napi szinten tudok magammal hurcolászni, de ilyenkor feltekerem a D40x-re a 35/1.8-at, és kész is a saját mft-m :D Nagyon kicsi már ez is a D90+markolat+Tamron 70-300 után :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14438) jjeahh válasza predakon (#14435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, igen, műanyagban is van jobb minőség, lehet ez csak az én bajom, én semmilyen műanyaggal nem szimpatizálok, főleg, ha van választási lehetőségem...anno amikor én érdeklődtem itt, hogy milyen gépet vegyek, mindenki e-pl1-et ajánlott, és végül e-p1 mellett kötöttem ki, pont ezért :DDD engem a haverok 600d, 60d tapintása is zavar :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14439) t181


t181
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Úgy döntöttem, hogy ha tartja az árát az NX1000, akkor az lesz, ha nem, akkor egy D3100/3200/5100, bár utóbbiról még fogalmam sincs...

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#14440) predakon válasza t181 (#14439) üzenetére


predakon
őstag

Eddig egy negatív tapasztalatom van, az is a gyökér haverjaim részéről miszerint: "elég buzis ez a fehér szín" (direkt fehéret vettem, bezzeg a lány ismerőseim meg oda vannak érte, így legalább velem foglalkoznak nem pedig a többi divat szakértővel:D)

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14441) Stauffenberg válasza predakon (#14440) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet kapni feketében is. Ha valakinek "túl buzis" a fehér. Bár mondjuk nem lenne baj a fehérrel, ha ízlésesebben lenne megcsinálva. Ez olyan, mintha csak beleesett volna a meszes gödörbe. Persze nem az ízlésed kritizálom, csak szerintem ezen túl sok a fehér. Megtörhetné itt-ott egy kicsit több fehértől eltérő szín is.

Amúgy 80 ezerért egészen kiváló vétel az NX1000 + 20-50mm (de a te dupla kited is jó vétel volt). Nekem lenne rá még 10% kedvezményem is, szóval most gondolkodóba estem, de aztán folyton oda lyukadok ki, hogy elég kevés objektív kapható hozzá (bár én az estek 90%-ban a 30mm f2 objektívvel jól elvolnék), de még azok is elég nehézkesen fellelhetők, beszerezhetők Magyarországon.

Persze az átlag amatőr fotóst teljesen kielégíti a kitobjektív is. Engem sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

(#14442) Mr.Csizmás válasza predakon (#14440) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

hint: ragasszal ra valami plecsnit.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14443) predakon válasza Mr.Csizmás (#14442) üzenetére


predakon
őstag

Dehogy ragasztok, azért vettem meg mert nekem így tetszik. :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14444) predakon


predakon
őstag

Negatív észrevételek az NX1000-ről általános dolgok tekintetében:

- nincs usb töltési lehetőség, minden egyes alkalommal csak a hozzá adott tartóban lehet tölteni az akkut (ez engem eléggé zavar), nem is ragaszkodnék usb töltéshez de ne kelljen már az akkut kiszedni minden egyes töltésnél....
- az akku lehetne erősebb, a wifi nagyon zabálja (sajnos utólag sem találtam erősebb megoldást)
- a gyárilag adott USB kábel hosszát aki megálmodta azt elküldeném a francba (iszonyat rövid....)
- a fényképező rendelkezik wifi lehetőséggel és az ehhez szükséges szoftverekkel tehát (elvileg) nem kéne még csak kábel sem a másolgatáshoz.... na igen, nem kéne ha pl a mobile link nevű csoda nem lenne egy kalap szar, andoridon biztos vagyok benne hogy hiper szuper de az ios portról szinte ordít hogy csak azért készült hogy legyen, nagyon ramaty és instabil az egész, sajnos eddig még alternatívát nem találtam. Igénytelen, sajnos ez nem csak a mobile link-re igaz.
- videóból miért csak maximum 25 percet lehet vajon felvenni?

Ez a szoftveres oldal különösen bosszant mert tényleg meg tudná könnyíteni a dolgokat :( :W

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14445) gg72 válasza predakon (#14444) üzenetére


gg72
veterán

Ez a 25 perc csak egyszeri, megszakítás nélküli felvételre vonatkozik, nem?

A Wifi-t még nem próbáltam, de én amúgy is inkább játéknak tartom, mint gyakorlati segítségnek, mert mire azon átmegy egy 25-30MB-os RAW kép, meg is őszülnék gondolom.

Létezik elvileg nagyob aksi hozzá (1400 mAh), de ki tudja az az adat valós-e: [link]

Én speciel a külön töltést jobbnak találom, mint a gépben USB-n keresztülit, a Pana kamerámnál az sokkal lassabb volt.

Amúgy te milyen tokban, táskában tartod? Én mos keresk olyat, amibe a teleobi is beférne + néhány kiegészítővel, eddig ezeket néztem ki:

[Lowepro Event Messenger 100]

[Vanguard BIIN 37]

[Cullmann Dubai Maxima 230+]

[ Szerkesztve ]

(#14446) mazsi70 válasza predakon (#14444) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nekem még nem sikerült egyszerre 25 percet videózni .
1-5 perc után helyet vagy témát váltok .

WIFI-n átvinni több gigás videót nem egyszerű . :U

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#14447) predakon válasza gg72 (#14445) üzenetére


predakon
őstag

Én is táskát keresgélek, te előrébb jársz mint én :) Ezek szerinte te is a dupla kittes verziót vetted ? 50-200? :)

Nem óriási fájlokat próbálok mozgatni, csak néhány képet (nem raw) mondjuk ipad-re, működik a dolog de elég nyögve nyelős.
A töltés furcsa nekem, de majd megszokom.

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14448) gg72 válasza predakon (#14447) üzenetére


gg72
veterán

Igen, és ott ahol te, úgyhogy kösz a tippet így utólag is! ;) [link]

(#14449) JackFeryll válasza mazsi70 (#14446) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ez filmeknél abszolút helytálló, de az átlag júzer (főleg egy olcsó MILC-el) szerintem inkább koncertet, ballagást, szülinapot meg hasonlókat akar felvenni.

(#14450) predakon válasza gg72 (#14448) üzenetére


predakon
őstag

Hát igazán nincs mit :) örülök, hogy bejött a tipp (én akkor még nem tudtam a használt gép bevitelről). A kuponról annyit hogy gyere te is tandem ugrani 4000m-ről :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.