Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) Zozzer888 válasza JackFeryll (#14250) üzenetére


Zozzer888
addikt

Eos forumon hetekig szoktak vergődni a 30D-k 50körül...IS kitobik is...ez használt piac, ki kell várni a jó vételt.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14252) Cunc válasza Stauffenberg (#14245) üzenetére


Cunc
tag

De kicsit többet fotóznék és igen a canon fotózásban nem a legjobb ezért nem tudom melyik legyen... 3200? csak annak meg nem kihajtható a képernyője

A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.

(#14253) HollyBoni válasza Cunc (#14252) üzenetére


HollyBoni
veterán

Döntsd el melyik fontosabb, komolyabb videó vagy fotó.

(#14254) The DJ válasza Zozzer888 (#14249) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm, akkor erről letettem.

30D után hol érdemes nézelődni? Nem vagyok még járatos a fotós adok-veszek oldalakban és fórumokban sem. Ahol én meg szoktam keresni az a vatera és a hardverapró, de biztos van ezeknél jobb hely is ahol tudok böngészni. 30D-n kívül esetleg valami más modell van még, amit még érdemes lenne fontolóra vennem?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14255) JackFeryll válasza Cunc (#14252) üzenetére


JackFeryll
őstag

Mit jelent, hogy fotózásban nem a legjobb ? :) Megnézném hogy egy exif nélküli teszten hányan kevernék össze a 600D-vel és a 7D-vel készült képeket.

(#14256) Stauffenberg válasza Cunc (#14252) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Teljesen jól lehet fotózni a Canon EOS 600D-vel is. De az említett Nikonokban lévő Sony gyártmányú szenzorok sokkal fejlettebbek. Ez nem jelenti azt, hogy a Canon használhatatlan lenne, de a főbb paraméterek eléggé a múltat idézik. De attól nem kell tartani, hogy a Canonnal ne lehetne szép, kreatív, minőségi fotókat készíteni.

(#14257) BiriBum válasza JackFeryll (#14250) üzenetére


BiriBum
őstag

A 20D is eléggé avitt darab, nem nagyon éri meg azzal kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#14258) BiriBum válasza The DJ (#14254) üzenetére


BiriBum
őstag

75k lenne a keret?

(#14259) Zozzer888 válasza The DJ (#14254) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canon vonalon ami belefér és kezdésnek jó az még esetleg a 450D. De a 30D egy jobb váz.Itt szoktak jóáron előfordulni cuccok:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14260) The DJ válasza BiriBum (#14258) üzenetére


The DJ
addikt

75k talán még beleférne, de akkor ezt úgy kellene összehoznom, hogy legyen legalább a váz mellé egy kitobi meg az alap kellékek, amivel már el tudok kezdeni fotózgatni. Sajnos az anyagiak mindig keresztbe tesznek és lehet, hogy most se sikerül ennyiért találnom semmit, de azért egy próbát megér. Ti meg tapasztaltabbak vagytok, azért is kérdeztem rá mielőtt valami hülyeséget csinálok :) Viszont ha ennyi pénzből nem tudok kihozni semmi értelmeset akkor inkább várok és gyűjtögetek, csak már nagyon utálok telefonnal fotózni.

(#14259) Zozzer888: Köszönöm :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14261) HollyBoni válasza The DJ (#14260) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem megéri gyűjtögetni. :K

(#14262) jjeahh válasza JackFeryll (#14255) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pf, 7d mellett lehet nem tudnám eldönteni melyik melyik, viszont d3200, és 600d képeket én nem keverném össze...az egyik dolog pl, amiben sokkal jobb az előbbi, az a zajszint. szerintem

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14263) HollyBoni válasza JackFeryll (#14255) üzenetére


HollyBoni
veterán

600D és 7D-ben nem nagyon hasonló, vagy ugyanaz a szenzor van?

(#14264) BiriBum válasza HollyBoni (#14263) üzenetére


BiriBum
őstag

Ugyanaz.

(#14265) BiriBum válasza The DJ (#14260) üzenetére


BiriBum
őstag

(#14266) sunpswd


sunpswd
csendes tag

Sziasztok!
Tudnatok ajanlani egy jo MILC gepet kb. 150k korul egy kezdo fotosnak?
Koszi

(#14267) Mr.Csizmás válasza sunpswd (#14266) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

135k EPM1+14-150 maradhat?

vagy ha adni akarsz az erzesnek, kicsit rovidebb tartomanyban 12-50 + EPL3, full fem az egesz, klubkartyaval 109ezerre jon ki. vagy EPL3 +14-42+40-150 duplakit 135k-ra jonne ki, ajandek hatizsakkal.

vagy ha van egy tizesed meg, klubkartyaval 160k EPL3+14-150

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14268) Stauffenberg válasza sunpswd (#14266) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én az Olympusok mellett számításba venném a Sony NEX gépeket is. NEX-3 már kapható a keretedben, van beépített (felnyíló) vaku, igaz így az E-PL3-mal ellentétben nincs vakusaru (ez rajtad áll, hogy előny vagy hátrány).

Viszont ebben már nagyobb szenzor van, pont akkora, mint a hasonló kategóriás DSLR gépekben. Ráadásul ennek a videója szerintem sokkal jobb minőségű, mint amit az Olympus tud. Már ha ez számít.

De egyikkel sem lehet igazán mellé lőni. Az Olympus előnye, hogy amíg a Sony nem pótolja a lemaradást, addig ahhoz több objektív érhető el.

Bár halkan jegyzem meg, hogy én a NEX-5R típust tudnám nyugodt szívvel ajánlani, az már dupla vezérlő tárcsás, azzal már elég kényelmes a kezelés. Ezek a nagyon belépő MILC-ek egy kicsit kompaktos kezeléssel bírnak. De sajnos a NEX-5R valahol 180k körül kezdődik.

+1 tipp NEX rendszerhez: Elég kevés a Sony saját objektíve hozzá és amik most jönnek nagy számban azok is méregdrága Zeiss lencsék. A főnököm viszont a NEX-7-et használja úgy, hogy a meglévő Nikon objektíveit rakja rá adapterrel (pl: Nikkor 50mm f/1.2). Egy régi, fényerős, kiváló minőségű és olcsón megszerezhető manuális objektívvel remekül használható bármilyen NEX gép a focus peaking miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14269) gg72 válasza Stauffenberg (#14268) üzenetére


gg72
veterán

Én az új PM2-ről is csak jókat olvastam eddig ([például]), de sajnos itthon elég durva ára van még, az ebay-en viszont találtam egy jó árat, Angliából postával 130ezer lenne. Ami mondjuk nekem még mindig nagyon húzós, de lehet várok még egy keveset, hátha megy ez még majd lejjebb is...

(#14270) jjeahh válasza gg72 (#14269) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha vársz, és gyűjtesz még, arra lemegy az e-pl5 ára amiben ugyanaz a szenzor van, csak komolyabb vázban, és veheted azt... :DDD sőt akkor már várj még egy kicsit, amíg piacra dobják az e-m6-ot, és lemegy az om-d ára... :P csak hüjéskedek itt, az e-pm2 már nagyon jó vétel, a ropogós e-p5-ben is ugyanez a lapka van, engem talán csak a tárcsák, gomberdők hiánya zavarna, elkényelmesedtem már az e-p1-en...na meg nem olvastam utánna, de képekről nem tudom eldönteni fémborítása van-e, vagy műanyag...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14271) gg72 válasza jjeahh (#14270) üzenetére


gg72
veterán

Jó lenne nekem a PM2 is. :K Már bánom, hogy beleugrottam egy hónapja egy Pana TZ25-be, inkább gyűjtöttem volna még...

(#14272) sunpswd válasza Mr.Csizmás (#14267) üzenetére


sunpswd
csendes tag

Koszi mindenkinek a segitseget!

Valoszinuleg EPL3 lesz a vege, csak meg informalodok egy kicsit :).

Az lenne meg a kerdesem, hogy mia kulonbseg az alabbi 2 kozott?
http://olympusmintabolt.hu/pl3-dupla-kit-feketefekete-p-865.html
http://olympusmintabolt.hu/pl3-14-150-kit-ezustezust-p-848.html

Azt latom, hogy az egyikhez 2 optika van (meg hatiysak :D ), a masokhoz meg csak 1, ami gondolom ugyanazt tudja, mint a masik 2 egyutt, igy nem kell cserelgetni. Viszont, a 14-150 eleg nagynak nez ki mondjuk a 14-42-hoz kepest, es akkor azt kene allandoan hurcolni. Ezt igy jol gondolom?

Janos

(#14273) erzol válasza sunpswd (#14272) üzenetére


erzol
őstag

Én a méret miatt választottam epm1-ből a dupla kitet. 14-42-vel sokkal kompaktabb, kezelhetőbb méretben. Az meg külön királyság, hogy ennyi pénzért van +1 40-150 is a tarsolyomban... (Mondjuk a 14-150 árát nézve a váz szinte
ingyen van.)Gondolom az oly prémium tagságról tudsz!? (-15%)

[ Szerkesztve ]

(#14274) sunpswd válasza erzol (#14273) üzenetére


sunpswd
csendes tag

"Gondolom az oly prémium tagságról tudsz!? (-15%)"

Befizetek 8k-t es kapok egy kartyat, amivel -15% kedvezmeny jar? Vagy van valami csavar is a tortenetben?

(#14275) erzol válasza sunpswd (#14274) üzenetére


erzol
őstag

Csak az válthat tagságot, aki már vásárolt ott. Én vettem egy akkut+ egy tagságot és utánna a gépet kedvezménnyel.(akksi(bls-1)6e.+8e.tagság, gép-15%)

[ Szerkesztve ]

(#14276) gg72


gg72
veterán

Voltam az MM-ben és megnéztem a MILC választékot, nagyon jó árban volt az Olympus E-PL3 és a Sony NEX-F3 KS, mindkettő 100ezer körül. Megfogdoztam a Samsung NX1000-et is, fogásra, kivitelre valóban elmarad a többitől, de tetszett ez is. Aztán volt még Canon EOS M, ez is tetszett, az autofókusza nekem nem tűnt annyira lasúnak.

Kintről 70ezerért egyérteműen a Samsung érné meg nekem a legjobban. De: továbbra sem hagy nyugodni az Olympus PM2, ill. most képbe jött a Sony F3 is. Meg tudná mondani valaki, a Sony NEX 3-as típusoknál mi a különbség az F3 és a 3N között (ez az újabb)?

Illetve az Olympus PM2 mennyivel gyengébb, vagy jobb a PL3-nál?

(#14277) DemonDani


DemonDani
addikt

Szinte kizárólag videóra mit ajánlotok 150 alatt körül de ha lehet kevesebbért? Az sem lenne gond ha egy kb. 10-es átfogójú obi is van mellette. Nem kell hogy DSLR legyen, MILC is jó. Ami fontos, hogy gyors és pontos legyen a fókusz sportvideókhoz. Képminőség annyira nem fontos, de azért na. keretek között... GoPro mellé kellene kiegészítőnek.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14278) JackFeryll válasza DemonDani (#14277) üzenetére


JackFeryll
őstag

Gyors pontos fókusz sportvideókhoz ? Ez még 800ezres FF gépekkel sem megy. Gyors pontos af tracking az felejtős. (Manuál) follow focus az lehetséges (MILC-ekkel nem szokás, DSLR gépekről van szó), de pl egy futballistát lekövetni vele mozgás közben, hát nem tudom.

szerk: Most látom, hogy GoPro mellé ezért feltételezem, hogy ilyen bicajos, síelős dolgokról van szó ahol meg lehet mondani a haveroknak, hogy itt gyere el és ha nem jön össze max felveszitek még 5-ször. Ez esetben lehetséges a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#14279) A Zéé válasza DemonDani (#14277) üzenetére


A Zéé
addikt

videókamerát.

Just a simple Lineman...

(#14280) DemonDani válasza JackFeryll (#14278) üzenetére


DemonDani
addikt

Pontosan az utóbbi esetről van szó. Főleg a zoom miatt szükséges az ilyesmi cucc, mert hát az nincs GoProval. Ez főleg az akción kívüli dolgokhoz lenne amúgy (átvezető környezeti felvételek), csak akkor már jó lenne ha bevetésre is lehet küldeni.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14281) JackFeryll válasza DemonDani (#14280) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ilyen áron a 600D-t lehet megvenni és szerintem teljes mértékben megfelel ilyen célra. Teljesen profi kisfilmeket lehet találni a youtube-on amiket egy szál 600D-vel vettek fel.

(#14282) Mr.Csizmás válasza DemonDani (#14280) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

videokamera.

ha operatorkodni akarsz (a la filmforgatas), akkor pana GH2, GH1, ca 600D/650D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14283) HollyBoni válasza JackFeryll (#14281) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jó kis gép nagyon videóra, csak ugye az autófókusz elég gyatra. Ha jobb autófókusz kell akkor szerintem GH széria vagy videokamera, bár én sosem bízom az autófókuszban, szvsz minden kicsit komolyabb célra manuálozni a legjobb.

(#14284) Stauffenberg válasza gg72 (#14276) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A NEX-3N újabb és fejlettebb, mint az F3. A 3N idei modell (márciusi) az F3 meg tavalyi.

(#14277) DemonDani: Videó és AF? Felejtsd el. Főleg sportnál. A GoPro sem véletlenül dolgozik olyan hatalmas mélységélességgel és fixált AF mellett, mert a mozgásra állandóan előre-hátra monitorozna, hogy élességet állítson. Videózni manuális fókusz mellett kell, ezért olyan gépet vennék amiben van focus peaking (pl: Sony NEX gépek).

Nem tudom milyen sportot űzöl, de láttam jó pár kiváló MTB, illetve DH videót amit a kerékpáros maga készített egyedül, de akkor is állványra teszed a gépet és előre beállítod a fókuszt. Az AF mellett folyton elmászkálna. Nagyon ronda lenne. Ha van haver, akkor pillanatok alatt be tudod tanítani neki, hogy tekergesse a fókusz gyűrűt és tartsa mindig rajtad. Focus peaking + 10 perc gyakorlással bárki képes rá legalább közepes szinten.

(#14285) csoki7


csoki7
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítésget. Egy kis vitát is kavartam úgy látom ezzel az általános használattal. :)
A hétvégi túrázás okán javítanám pár dologban a dolgot. Egyrészt lenne egy..hmm, általános használat, tehát kutya, gyerekek, emnerek az asztal körül, szóval amire az emberek legtöbbször használják a gépüket.
A másik pedig macro lenne. Asszony nagy barátja a gombák, rovarok és hasonlók fotózásának. Tehát feltételezem, hogy két obi alatt semmiképpen sem úszom meg, tovább viszont tényleg nem mennék.
Az ára emelkedik,100ig elmennék első körben, használt piacon. Akár csak egy kit obival, aztán majd erre még jöhet valami belépőszintű makró később. De csak akkor, ha ajánlható ez, ha nem muszály, persze nem költök... :)

(#14286) Stauffenberg válasza csoki7 (#14285) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kis pénz, kis foci.

Nem lehetetlen 100 ezerből elkezdeni makrózni, de nagyon kompromisszumos és nem biztos, hogy bátran ajánlható egy kezdőnek, de én nem akarlak róla lebeszélni. Több türelem kell majd hozzá, de aki a fotózásban nem csak a gyors végeredményt szereti, hanem a folyamatot is, az még élvezni is fogja.

Szerencsés esetben találsz a használt piacon régi manuális makró objektívet (esetleg adapterre a felhelyezéshez szükség lesz). Nem kell ezektől félni, de azért meg kell tanulni vele élni. Nem lesz jó eséllyel autofókusz és a blendét is objektívről kell állítani. Nem emlékszem az eredeti keretedre, de plusz 40-50 ezerből már lehet találni kiváló manuális objektíveket. Esetleg talán kicsit megviseltebb modernebb darabokat is kis szerencsével.

A másik lehetőség már tényleg nem annyira kezdőknek való, de ez is opció:

Ez egy harmonika kihuzat, amivel nagyon szép nagyításokat lehet elérni. Nem kézből fotózós műfaj, hanem állványról érdemes használni, de ez is egy lehetséges út. Az olcsóbb darabok pár ezer forintnál kezdődnek használtan, így mellé beleférhet még egy jó képességű manuális objektív. Esetleg egy eleve makróra tervezett objektívvel kombinálva már aztán tényleg extrém dolgokra képes. De rovart nem biztos, hogy ezzel jól lehet kergetni.

Ennél kicsit felhasználóbarátabb a makró közgyűrű, amik lényegében hasonlóan működnek egy harmonika kihuzathoz. Használtan beleférhet egy jobb darab, de újonnan elvinné az egész plusz keretet, főleg egy rendes darab ami elektronikus jeleket is továbbít, neadjisten beépített korrekciós lencsékkel rendelkezik. Esetleg eBayről vagy Vateráról lehet venni kifejezetten olcsó műanyag darabokat 3-6 ezer forint körül. Azok sem feltétlenül rosszak, egy kezdőnek megtehetik.

Szerk: Most jutott eszembe, hogy Canon vázat vennél. Ahhoz van már újonnan is olcsón az EF 50mm f1.8 II objektív ami használtan már végképp nem egy nagy összeg, ez nem egy makrós szörnyeteg, de egymásba toldott közgyűrűkkel (amik elektronikus jelet is átvisznek, kezelik a blendét és AF-et is állítanak), már akár használható is gombák, virágok, esetleg rovarok fotózására is. Vázból viszont olyat vegyél ami magas érzékenységen (ISO) is képes viszonylag zajmentes maradni, mert ezt az objektívet érdemes f5.6 - f8 közé lerekeszelni, hogy élesen rajzoljon és a közgyűrűk is sokat levesznek a fényerőből.

[ Szerkesztve ]

(#14287) Zozzer888 válasza Stauffenberg (#14286) üzenetére


Zozzer888
addikt

Kezdő makrós cucc fillérekből:
-EOS-M42 adapter - 2e
-Helios 44M -2e/3e/4e (attól függ mennyiért találsz, a rajza amúgy kiváló ennek az obinak)
-M42 közgyűrű sor (0,8e)
vagy
-M42 harmonika kihuzat (8-9e)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14288) Stauffenberg válasza Zozzer888 (#14287) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha el tud menni 100 ezerig árban, akkor többet is ki lehet hozni belőle. Kis szerencsével lesz vázról vezérelhető blende meg AF is. De 40-50 ropiból nagyon baba manuális, kifejezetten makróra tervezett objektívek is kijönnek. Azt megtoldani egy közgyűrűvel vagy kihuzattal pedig már extrém nagyítások mellett lehet fotózni.

De azért azt figyelembe kell venni, hogy szép rajzolatot f5.6 alá rekeszelve lehet elérni a legtöbb objektívnél és vegyük hozzá, hogy a közgyűrű/kihuzat is levesz a fényerőből. Ez simán elég lehet napsütésben, de finomabb, lágyabb fények mellett már necces egy olyan vázon, ami már az ISO 400-800 értékeket sem igazán tolerálja zajosodás nélkül.

Szóval vagy egy full manuális makró szett fillérekből és mellé egy sokkal agilisebb váz, vagy olcsóbb váz + makró objektív. Szerintem.

(#14289) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#14288) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

alighasznalt oly E-system (520,620), kitobival, meg 35/3.5 makroval megall 100 alatt joval, 100 korul mar extrak is lehetsegesek.

via index 4/3 adokveszek.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14290) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#14289) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az állandó ígérgetésen és időhúzáson kívül van még bármilyen jövője az E-rendszernek? Szó se róla, pöpec gépek voltak azok a maguk idejében, meg most olcsón ki is hozható, de nem véletlenül. Aki tud inkább túlad rajta. Az utolsó modell frissítés egyetlen árva E-5 volt még 2010-ben három éve, de 2009 óta nem igazán van benne mozgolódás.

Szerintem maradjon a Canon mellett. Esetleg Pentaxokra is lehetne vetni egy pillantást, mert arra adapterek nélkül is rámegy bármilyen (akár 40-50 éves) Asahi-Pentax objektív amik nem is gyengék. Nekem is megvan még a szekrény mélyén a K200D és egy méltán legendás Pentax-M 50mm f/1.7 objektív. Ráadásul ha adapterezni kell, akkor elektronikus átvitel nélkül is csippan ha fókuszban van (volt, hogy 1-2 centire tartottam az objektívet a tükörakna előtt és úgy is csippant amikor fókuszban volt).

Szerk: Most arra gondolok, hogy kéne vennem egy Sony NEX-5R vázat és adapterrel rátolnám a fenti Pentax objektívet. Imádom azt a lencsét. Meg mellé egy 35mm f1.4 és teljesen lenne a boldogság... egy pár hónapig... :D

[ Szerkesztve ]

(#14291) Zozzer888 válasza Stauffenberg (#14290) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Canonon is csippan az obi, ha megvan a fókusz.(Chip-es adaptert kell venni)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14292) Stauffenberg válasza Zozzer888 (#14291) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tudom, de Pentaxon ez nem szükséges, ott egy törött üvegdarabot is a váz elé tehetsz. :D Ennek mondjuk egy nem elektromos közgyűrű vagy kihuzat miatt lehet jelentősége.

(#14293) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#14292) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

es ha ezt athoztak volna egy ertelmes milcbe, most ovek lenne a fele kiralysag...de ok is valami betepett viziot takoltak valosagga, mint a canon :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14294) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#14293) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Canon EOS M egy egészen kiváló MILC lenne ha lennének hozzá objektívek. Az AF olyan amilyen. Majd a következő modellben javítják ezt az ordas bakit. De a legfőbb gond még mindig az, hogy közel nulla az objektív kínálat hozzá és az adapter is elég drága (40.000 Ft és itthon elég nehezen beszerezhető). De legalább már készül rá a Magic Lantern, lesz focus peaking, RAW videó meg egyéb nyalánkságok.

[ Szerkesztve ]

(#14295) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A B&H-nál most csak 240 dolcsi a Panasonic GX1 váz! :Y Csütörtökön jön haza egy ismerősöm az USA-ból, gyorsan el kell döntenem lecsapjak-e rá, mert elhozná ha kell. De ez csak váz, de most kb lenne is pénzem lecsapni rá (objektívet meg majd a következő hónapban mondjuk). Ajj nem tudom... spórolnom kéne a Fujifilm X-E1-re és nem ilyenekre elszórni állandóan... :D

[ Szerkesztve ]

(#14296) zool1 válasza Stauffenberg (#14290) üzenetére


zool1
őstag

100000 hufból majdnem egy komplett E rendszert tudna venni igaz használtan, az is igaz hogy kifutott széria, viszont piszok jó! :K (e 510 , e520)

[ Szerkesztve ]

(#14297) predakon


predakon
őstag

Sziasztok!

Nem olyan régen még a samsung NX1000 gépen gondolkoztam, viszont ma láttam egy NIKON P510-et ami tudom hogy nem cserélhető obis de szerintem amatőrként az is tökéletes lenne, van itt olyan aki használ/használt ilyen gépet? Újonnan 73e ft-ért jutnék hozzá.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14298) erzol válasza predakon (#14297) üzenetére


erzol
őstag

Ha előre gondolgodsz szvsz mindenképp minimum MILC-et vegyél. Én fél után váltottam ultrazoomról. (Először én is úgy gondoltam, hogy elég lesz, de hamar kinőttem a beállítási korlátai miatt.)

(#14299) HollyBoni válasza predakon (#14297) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ne vegyél ultrazoomot, csalódni fogsz.

(#14300) predakon válasza erzol (#14298) üzenetére


predakon
őstag

Értem, köszi.
Ezt is néztem: OLYMPUS Fényképezőgép E-PM1 ezüst váz + EZ-M1442 II R ezüst objektív, 28-300mm

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.