Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) dqdb válasza nyunyu (#52949) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az viszont jó kérdés, hogy a kupakból hogyan bányászod ki a beletört keresztet.
Ha PBT kupak lenne, akkor elképzelhető, hogy ki lehetne használni, hogy a stemeknél használ POM alacsonyabb hőmérsékleten olvad (175 és 223 fok), és egy egyszerű sütőben 200 fok környékére melegítve talán hajlandó lenne kifolyni azelőtt, hogy a kupak maga deformálódna (puszta logikai feltételezésről van szó, lusta vagyok /r/mk és GH környékén rákeresni, hogy valaki kipróbálta-e, de abban biztos vagyok, hogy igen :) ). De mivel ABS, így erre esély sincsen (105 fok).

Másik lehetőség a beletört stem gravírozóval kifúrása/kimarása.

De mivel friss vásárlás, ezért a garanciális utat kell választani.

Közben rákerestem :) Melegítés + tű/fémdarab belenyomása, amikor kicsit lágyul a beletört darab + hűtés + megpróbálni kihúzni. De mivel a kupak ABS, így ez itt nem megy, PBT-nél járhatónak tűnő út.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52952) mucsiattila


mucsiattila
tag

Sziasztok!
Az alábbiak szerint keresek billentyűzetet. A segítséget előre is köszönöm.

1.Mekkora összeget szánsz rá? - Lehetőleg 30.000 alatt, de ez változhat

2.Használt szóba jöhet? - Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - Logitech K120, hosszú távon nem kényelemes, és nem világít
4.Mire használnád a billentyűzetet? - Programozás, dokumentációk, email
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? - Nem értek hozzá, nem tudom
6.Van konkrét modell ami tetszik? - Bármi jöhet
7.Milyen kiosztást szeretnél? - Lehetőleg ISO Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? - Teljes méret (numpad, F1-12, kurzor)
9.Extra igények - Világítás esti munkához, HALK, és lehetőleg vezeték nélküli

[ Szerkesztve ]

(#52953) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
~ 10k (képlékeny, csak egyenlőre ekörül keresek)
2.Használt szóba jöhet?
lehet, de újnak jobban örülnék
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
ThinkPad x250, Hp fogalmam sincs micsoda, Hama Cassano
Se a thinkpad, se a cassano nem érzékel a gombok teljes szélességében mindenhol a közepére kell ütni, és így hogy 3 különböző gépet használok nehéz váltogatni
4.Mire használnád a billentyűzetet?
light programozás + basic használat
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Olyat amin a space a teljes szélességében érzékel
6.Van konkrét modell ami tetszik?
MediaMarkt-ban volt egy Redragon Black Friday-on 10k körül, nem írtam fel a nevét, de az nagyon bejött. Nem volt olyan hangos mint a többi olcsó mechanikus, és nem volt nagy ellenállása a gomboknak
7.Milyen kiosztást szeretnél?
ISO - magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Dilemmában vagyok, mert ritkán használom a numpad-et, de hosszú írás közben féloldalasan gépelni elég kényelmetlen. Szóval inkább azt mondom mindegy.
Egy hangerőszabályzót értékelnék, nem feltétlen kell dedikált gomb, ha valamilyen kombináció az is megteszi.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Egy hangerőszabályzót értékelnék, nem feltétlen kell dedikált gomb, ha valamilyen kombináció az is megteszi. A kompaktabbakat szeretem, mint monduk Razer BlackWidow Lite.

Nagyon megköszönném a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#52954) Alg válasza Alg (#52950) üzenetére


Alg
veterán

Válaszoltak, serial numbert kell elküldenem és küldenek egy új billt, vissza sem kell küldenem a hibásat. Nagy piros pont a Fnatic Shopnak a garancia ügintézésért.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#52955) ribizly válasza Alg (#52954) üzenetére


ribizly
veterán

Jaja. Elég normálisak. Amikor én rendeltem és nem jött meg a Streak-em (visszament a fosta miatt), akkor azonnal küldték az újat már rendes tracking-el.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#52956) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!
Tablethez (10,1) keresnék billentyűzetet. Vezeték nélkülit. Szeretném, ha normális magyar kiosztás lenne. A matricázás belefér, de US kiosztású nem kell, abból van gyári is.
Létezik ilyen?

(#52957) Domonkos


Domonkos
Ármester

Melyik a most Ali-n kaphato, mx kompatibilis kapcsolokba is hasznalhato legpuhabb (csere)rugo?
Elore is kosz! :R

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#52958) dqdb válasza Domonkos (#52957) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
45 grammos bottom out

[link]
a legkönnyebb rugójuknál 12 grammos bottom out van, a legnehezebbnél 183 gramm, a kettő között pedig van vagy 30 lépcsőfok, 6 dolláros szállítási költség, de ez nem AliExpress

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52959) gaben22 válasza dqdb (#52958) üzenetére


gaben22
senior tag

Mellékszál, de van Pesten talán több rugóbolt is, nem tudom szóba állnak-e végfelhasználókkal, de lehet ott akár elég egyedi igényeket is ki tudnának billentyűzet fronton szolgálni. Hülye ötlet, de pl. nem lineáris rugó, ami végén mondjuk durván felkeményedik meg ilyesmik :).

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#52960) dqdb válasza gaben22 (#52959) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem hülye ötlet a progresszív rugó, létezik ilyen, sőt olyan lineáris kapcsoló is akad, amit eleve ilyennel szállítanak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52961) gaben22 válasza dqdb (#52960) üzenetére


gaben22
senior tag

Hátha valaki vállalkozó kedvében lesz és előáll valami érdekes ötlettel. Amúgy [link] ezen kép bal alsó sarkában levő fajtát kombinálnám valami standard rugóval így bottom outnál nem kellene koppanni. Esetleg ezzel azt is el lehetne érni, hogy be lehetne tenni valami extrém puha rugót, ami bottom outnál "visszalövi" a billt és nem "ragadna" be. Ezek extrém ötletek és valószínűleg már rég kitalálták volna, ha működne :).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#52962) Ringman válasza dqdb (#52960) üzenetére


Ringman
nagyúr

Feature: [..] Too Cute

oké

(#52963) dqdb válasza Ringman (#52962) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valahogy meg kellett magyarázni, hogy miért ezt a két színt választották, amikor a paletta annyi, de annyi eleme rendelkezésre állt volna :D

Amúgy az új divat a kapcsolóházak és stem tetszőleges színűre varázsolása és ebből group buy keretében egy sorozat előállítása, hogy a ház, kupak és kábel után a kapcsoló is illeszkedjen az elképzelt színösszeállításba (mondanám, hogy a stabilizátor felkészül, de már túl vagyunk azon is). Én arra akadtam ki, hogy már külön kapható extrém sima felületű lineáris stem is, ha a gyári lecserélnéd, "mindössze" 27 cent darabja. Egy komplett Gateron kapcsoló kijön 20 centből kiskereskedelmi áron a simán járó stemjével :W

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52964) Ringman válasza dqdb (#52963) üzenetére


Ringman
nagyúr

külön kapható extrém sima felületű stem is

tessék inkább wooting/bloody|steelseries/razer huntsman elite, stb contactless kapcsolós billentyűzetet venni :)

(#52965) dqdb válasza Ringman (#52964) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sokra nem mész azokkal, ha egyedi igényeid vannak a kiosztás vagy a ház terén.

Jelenleg könnyebb dolgod van, ha a ~25 éve nem gyártott Alps SKCM kapcsolókkal építenél billentyűzetet, mint a most a gyártók által felkapott Hall Effect vagy optomechanikus kapcsolókra, mert az utóbbiak a kiskereskedelmi piacon nem fordulnak elő. És akkor is, ha 30 éves Hall Effect billentyűzetet illesztenél PC-hez, mert ahhoz is adott minden.

A Huntsman TE amúgy tetszik, kupakcsere*, világítás kikapcsolása és Synapse eleve fel nem telepítését követően jó billentyűzetet lehet belőle varázsolni.

* feltéve ha a minden billentyűnél jelenlévő stabilizátor nem gátolja bizonyos profilok használatát (nem tudom, nem olvastam erről, de elképzelhető)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52966) Ringman válasza dqdb (#52965) üzenetére


Ringman
nagyúr

Sokra nem mész azokkal, ha egyedi igényeid vannak a kiosztás vagy a ház terén.

ez így van, mondjuk legalább a tkl-60%-fullsize már jó részét lefedi a usereknek, bár egy 75%-os layoutot el tudnék viselni ezekből :)

a wooting-ot próbáltad már?
---
btw a macska szervez vmikorra topiktalálkozót?

(#52967) Mr.Csizmás válasza Ringman (#52966) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

két ünnep közé is lehet akár.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52968) dqdb válasza Ringman (#52966) üzenetére


dqdb
nagyúr

ez így van, mondjuk legalább a tkl-60%-fullsize már jó részét lefedi a usereknek, bár egy 75%-os layoutot el tudnék viselni ezekből :)
Custom vonalon a 65% nagyon népszerű manapság, több GB-t látok ebben a méretben, mint a 60%/75%/TKL méretekben együttesen, míg mainstream vonalon szinte ismeretlen (ez is csak GB, bár később tartanak belőle készletet is).

a wooting-ot próbáltad már?
Nem és nem is érzem rá a késztetést. Láttam teszteket, de nem fogott el az ez igen, kell nekem majd egyszer egy ilyen érzés. A Hunstman TE-vel is így voltam a PH-s teszt után, aztán megnéztem Thomas tesztjét, és átfordult a véleményem teljesen.

Itt a jobb felső sarokban lévő kép (nem megy a hotlinkelés) azért nem a legjobb marketingkép a kupakkészlet minőségének bemutatására az elcsavarodott ~ és 1 stemekkel :U

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52969) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, ennek a billentyűzetnek a pontos típusát?


(További képek az oldal közepén)

Köszönöm előre is! :R

*Sn0w

(#52970) Rimuru válasza gtamate2 (#52969) üzenetére


Rimuru
veterán

5 billentyuzetet latok a kepen (az egyik a telefone). :P

Vigyázat, csalok!

(#52971) Cs1csó válasza gtamate2 (#52969) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó hideg van abban a szobában! 18°C? 20-22 még oké, de az alatt már kellemetlen. :DDD

MÁS:

Berendeltem egy CK 530TKL-t, barna kapcsolósat. Lamentáltam de ami fontos: ISO magyar, TKL, és azért ne legyen extrém hangos (akár membánosat is vettem volna de abból nem találtam TKL-t) úgyhogy ez maradt.

[ Szerkesztve ]

(#52972) dugo_ válasza gtamate2 (#52969) üzenetére


dugo_
veterán

Ganss GK-87

(#52973) Vanir válasza Mr.Csizmás (#52967) üzenetére


Vanir
veterán

Visztek billencseket is? Ha igen, hozzam a csattogós K120-at, meg a zárlatos 200K-t? ;]

(#52974) Balcsix


Balcsix
senior tag

Ha nem ér el a gépig az USB kábel, akkor egy sima anya-apa hosszabbítóval meghosszabbíthatom, nem fog semmiféle késést eredményezni? Egérnél szint úgy.

[ Szerkesztve ]

(#52975) Vanir válasza Balcsix (#52974) üzenetére


Vanir
veterán

Az a hossztol fugg. En egy metert toldottam billzeten anno, lenyegi valtozast nem tapasztaltam.

(#52976) copass válasza Balcsix (#52974) üzenetére


copass
veterán

5 méter

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#52977) malystryx


malystryx
senior tag

Sziasztok Urak!

Egy érdekes kéréssel-kérdéssel állok elő Nektek. Szeretnék már régóta egy normális, rgb háttérvilágítással rendelkező mechanikus billentyűzetet vásárolni, amióta megláttam azóta erre fáj a fogam, más nem is jöhet szóba. Az Asus Rog Claymore. Az ajánlott billentyűzetek táblázatában nem szerepel. Ez direkt nem került bele?
Az árát eddig sokalltam, de most van egy szuper akció a Konzolvilág-on, de az a baj vele, hogy kell hozzá igényelni egy külön kártyát amivel fizetve lenne az akciós ár. A kérdésem pedig az lenne, hogy valaki közületek ismeri illetve van ilyen kártyája? Mit kell róla tudni? Előre is köszönöm szépen a válaszokat. :)

(#52978) Domonkos válasza malystryx (#52977) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nincs benne az ajanloban (mert egy ideje amugy felhagytam a szerkesztgetesevel), de nem is kerulne be, mert az arahoz kepest nem egy nagy durranas. Egy ck550 sokkal jobb ar/ertek arannyal rendelkezik; egy hasonlo aru duckyval vagy egy varmiloval meg egy lapon sem lehet emliteni.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#52979) nyunyu válasza malystryx (#52977) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen akció?

Weblapjukon rákeresve a Claymore termékre még mindig 80k-t ír, aminek reálisan a felét éri. (a többi a ROG márkanév marketing felára.)

Tehát, ha 35-40k fölötti árat látsz, akkor ne vedd meg.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#52980) dqdb válasza Domonkos (#52978) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó látni, hogy ugyanazt az igénytelen kupakkészletet használja az ASUS a legdrágább billentyűzeténél is (ami felét sem éri és azt is csak a numpad miatt):

Pgup, de PgDn
num lock, Scroll lock és Caps Lock
néha középre, néha balra igazított szöveg akár szomszédos billentyűkön is

És ehhez jöhet hozzá a magyar nyelvű változatnál valószínűleg az a jó szokásuk, hogy kétféle betűtípussal sikerül az ékezetes betűket felírni, ami két betűtípus eltér a többi billentyűn használt harmadiktól.

Az, hogy tejfölös dobozt megidéző vastagságú mártogatós kupakkal szállítják, "csak" spórolásnak nevezhető. De az, hogy valaki ilyen feliratozási káoszt kiad a kezéből, az igénytelenség a vevőkkel szemben, mert ez egy fillérjükbe nem került volna.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52981) dqdb


dqdb
nagyúr

Ha valaki síkosítóra vágyik, akkor még pár óráig elérhető a három legnépszerűbb szer bödön méretű kiszerelésben. Mármint 2-3 billentyűzetnyi kapcsoló megkenéséhez szükséges mennyiséghez képest bödön méretű, nem a kilós-többkilós ipari kiszereléshez képest :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52982) TaaT válasza nyunyu (#52979) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem ő a konzolokszervize.hu-ra gondolt [link]

dqdb : Amúgy én imádom a claymore-t, ezeket a hibákat simán elnézem neki mivel újszerű állapotban garanciásan 25e forintért sikerült hozzá jutnom, annyit szerintem megért. :)

Give them hell Ukraine!

(#52983) dqdb válasza TaaT (#52982) üzenetére


dqdb
nagyúr

Annyit simán, a numpad miatt talán még egy tízessel többet is megér szerintem. Az eredeti árán és annál olcsóbban azonban billentyűzetként vizsgálva lényegesen jobb ajánlatok akadnak, és ezek között akad, ami diszkógömbként is hozza a szintjét.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52984) malystryx válasza nyunyu (#52979) üzenetére


malystryx
senior tag

A KV oldalán van egy "Konzolvilág Mastercard" nevű menü (az ajándék mögött), oda ha belépsz ott van az akció majdnem legalul, nagyjából fél áron. Ez a gondom hogy kellene ilyen kártya hozzá, de nekem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#52985) malystryx válasza Domonkos (#52978) üzenetére


malystryx
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, a CK550 egy Cooler Master ha jóra kerestem rá, hát lenyűgöző hogy mi mindent tud, gyakorlatilag ami tetszik a Claymore-ban, az ebben is benne van. A red switch hangja is sokkal finomabb, még nézek róla videókat, de egyelőre nagyon tetszik. A Claymore-nál az azték mintázat tetszik, de azt igénytelennek tartom hogy a picinyke csuklótámasz ahogy halad a levehető numpad felé, ott van egy nagy lyuk. Azt mindig is tudtam hogy az ASUS egy túlárazott valami, de hogy ennyire.. Nem tudom mennyivel tud többet mint a CK550, már ha egyáltalán többet tud, de amit láttam az nekem pont elég és lenyűgözött. Ha esetleg volna ebben az árkategóriában még más RGB és mechanikus billentyűzet, örömmel fogadnám, mindenképp magyar kiosztással. Nagyon szépen megköszönöm, már így is bearanyoztátok a napomat. :R

(#52986) gaben22 válasza dqdb (#52981) üzenetére


gaben22
senior tag

Beújítottam én is mindegyikből 1-et, van egy régi mx black billem, ami kap majd retrobrightot jövőre (meleg kell meg napfény [UV]), meg akkor egyúttal szétkapom a kapcsolókat is, kicsit reszelnek már, valsz. nem volt épp a legjobban tartva a bill.

Más, megjöttek a Kailh Thick click kapcsolók (Navy, Jade). Gyilkos :). Csaj mellé/irodába nem ajánlott...

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#52987) Cs1csó válasza gaben22 (#52986) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Gyilkos :). Csaj mellé/irodába nem ajánlott... "

:DDD Panellakásban sem a legjobb lehet, tanyára biztos jó!

(#52988) dqdb válasza gaben22 (#52986) üzenetére


dqdb
nagyúr

Más, megjöttek a Kailh Thick click kapcsolók (Navy, Jade). Gyilkos :). Csaj mellé/irodába nem ajánlott...
Megfelelően kell hozzá házat választani, hogy ez még jobban érvényesüljön :D A linken egy acéllemezből hajtogatott ház szerepel hatalmas légréssel a nyák alatt, így szépen tud visszhangozni, és ez egy átlagos hangú taktilis kapcsoló, nem clicky. Itt igazán durván kijön a különbség, pedig a másik sem egy agyonhalkított darab, és még ez sem. Ja igen, és tegyél be egy szolenoidot is, hogy szebben kopogjon :D

Jade most kimaradt, Royal és még pár másik kapcsoló már itt van, Navy jön, kíváncsi leszek rá, lassan megjön a hotswap billentyűzet is kísérletezésre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52989) gaben22 válasza dqdb (#52988) üzenetére


gaben22
senior tag

GMMK-val próbálom majd ki őket én is, space "püföléskor" büntetlenül távozhatnak a hangok :). Ha tetszik, akkor viszont lehet beépítem a G80-3000-be. Bár ha már jön karácsony, akkor csak lehet álmodozni is. Remélem egyszer elérünk oda, hogy lesz 100/110%-ban jó minőségű case+plate... viszonylag kompakt kivitelben (G80 nekem már nem annyira kompakt) lehetőleg nem valami csuklótörő "magasságú". Akkor majd lehet megállapodok :).

Amúgy arra kíváncsi vagyok mennyit fognak bírni ezek a clickbaros megoldások, mennyi idő után kopik el a műanyag. Kenni szerintem nemigen lehet őket, mert a ház alul a clickbar résznél nyitott, a "bütyök" is emiatt természetesen "szabadon lifeg", szerintem így elég sok paszta a PCB-n vagy a plate-en végezné.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#52990) gaben22 válasza gaben22 (#52989) üzenetére


gaben22
senior tag

lejárt a szerkesztési idő, plate-en biztos nem sok :).

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#52991) dqdb válasza gaben22 (#52989) üzenetére


dqdb
nagyúr

A clickbart nem kell/szabad kenni, mert az az anyag, ami ott maradna, éppen a hang ellen dolgozna, ami pedig hígabb, az pedig lefolyik. Clicky kapcsolót is óvatosan szabad kenni (de inkább nem kenni), legfeljebb a rugót 205-tel, ha peng, és esetleg még a slider belső részét, de a fémkontaktus környékét kerülni kell. Az olvastam, hogy a BOX kapcsolókat nem igazán érdemes kenni (legfeljebb a rugót), mert gyárilag már így érkeznek és könnyű rontani a helyzeten. Belefutottam több helyen olyanba is, hogy a Royal, Burnt Orange és a többi taktilis BOX kapcsoló képes átmenni clickybe egy idő után, mert azok valójában clicky kapcsolók, amiknek a kattogó hangját a gyári kenés veszi el.

Stabilizátorokat kend meg, azzal lehet leggyorsabban a legtöbbet nyerni hangban (gyakorlati tapasztalat részemről is). Vagy a pepecselős-szétszedős-ecsetes módszerre 205-tel, vagy a linkelt videóban látható módon (az eleje felé) szilikonzsírral (Super Lube és társai) összeszerelt állapotban.

Taktilis kapcsolóra sose használt a 205-öt (ha nem szeretnéd azokat lineárissá varázsolni :) ), azokra 5203 és 5204 az ajánlott (inkább az előbbi). Itt még nincsen gyakorlati tapasztalatom, de hamarosan lesz, és nagyon kíváncsi vagyok, mekkora különbséget hoz ez majd a gyakorlatban hangban.

100-110%-os házzal az a probléma, hogy a GB-k világában manapság elvárt minőségben és részletességgel elkészítve az ára a csillagos égben lesz, ezért nem is foglalkozik vele senki sem, már a TKL, 1800 és 96% is csúnya nagy számokba tud futni. A 65%-os méret mostanában a népszerű, amely relatíve jó kompromisszum a használhatóság és költségek terén (persze a relatíve és kompromisszum szavakat érdemes hatalmas adag eufemizmussal érteni, mert annyiért videokártyát és processzort se sokan vesznek).

Nálam nem GMMK lesz, hanem CU80, de az integrált plate stimmel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52992) nyunyu


nyunyu
félisten

Kiváncsi leszek az 55.5$-os integrált diszkógömbös, 100% méretű case+PCB+platere.
Most néztem, akció nélkül 70$ lenne szállítva a suttyórapperek őshazájából. *

Annyiért biztosan nem vettem volna egy félkész billzetet.
Ugye rájön még 35+$ a switchekre (Gat Silent Brown úton), meg random összeg a kupakokra. (SA 9009 úton).

*: Straight outta Compton!

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#52993) gaben22 válasza nyunyu (#52992) üzenetére


gaben22
senior tag

Bocs, nem akarok ünneprontó lenni, de ha USA + DHL akkor valsz. ugyannyi lesz a végén (ÁFA + kezelési ktsg.), mint caseking.de-nél a full ISO, de reménykedni lehet, nekem is csúszott át már pakkom Dropról ilyen kombinácóval :).

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#52994) nyunyu válasza gaben22 (#52993) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha az akciós árra rászámolom az ÁFÁt, még akkor is 5k-val olcsóbbra jön ki, mint a caseking.de-s 75€, amire még rájön a szállítás...

Teljes ár között minimális lenne a különbség. (70$*1.27=88.9$ vs 75€+szállítás.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#52995) dqdb válasza nyunyu (#52994) üzenetére


dqdb
nagyúr

DHL Paket/eCommerce vagy DHL Express? Mert az előbbit itthon a posta hozza 3500 forintos vámkezelési költségért, az utóbbinál a DHL végzi ezt 6000 forint + áfáért.

ePaket, szóval annyira nem vészes a vége, cserébe lassú lesz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52996) Ringman válasza dqdb (#52995) üzenetére


Ringman
nagyúr

idobo 75+kupakszett átcsúszott a vámon, már csak a kapcsolóknak kellene megérkezniük

(#52997) dqdb


dqdb
nagyúr

Valaki nem tud véletlenül olyan helyet, ahol 3D terv alapján CNC-vel megmunkálnak keményfát? Egyedi csuklótámaszról lenne szó egy nem egyszerű alakú billentyűzethez, szóval nem egy téglatest lekerekített/lecsapott élekkel, hanem annál bonyolultabb.

Magyar vagy EU-n belüli hely lenne a preferált, de bármi jöhet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52998) Alg válasza dqdb (#52997) üzenetére


Alg
veterán

Asztalos klub?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#52999) end0


end0
csendes tag

fnatic billentyűzet tapasztalat, anélkül, hogy kipróbáltam volna:
Postával küldték, vám megfogta mert Kínából jött, hollandiai közvetítéssel. Ők nem értik a dolgot és sajnálják. Azon, hogy ezek az országom törvényei nem tudnak segeíteni :)) . Amint visszaérkezik hozzájuk kérhetek visszafizetést. Gondolom postaköltséget buktam, de az még mindig kevesebb mint a vám lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#53000) dqdb válasza end0 (#52999) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az EU shopból rendelted? Mert azt elvileg EU-n belülről küldik ki.

Nem lehet, hogy a posta volt idióta, és a PostNL-re ugrottak rá? Rengeteg kínai bolt használja dropshippingre, és azok a csomagok tényleg eredetileg Kínából érkeznek, és végig címkézve vannak, hogy nincsenek vámkezelve. A másik lehetőség, hogy a bolt hibázott, és nem jelölte, hogy EU-n belülről jött a cucc, a posta pedig ráugrott a PostNL+Kína tapasztalatok alapján.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.