Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) dqdb válasza Cs1csó (#53100) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez így túlzott általánosítás, a membránosok eléggé nagy hányada hangosabb, mint egy átlagosnál halkabb mechanikus.

Az ár és hang indirekt összefüggése ellenben sajnos igaz, bár az olcsóbb taktilis vagy lineáris darabokon is lehet valamennyit segíteni (deskmat, stabilizátor megkenése, hogy ne csattogjanak, vastagabb kupakok, kapcsolók megkenése, ház kibélelése, O-gyűrű, touchtyping megtanulása), de ezek vagy pénzben, vagy időben kerülnek sokba. A kék és más clicky kapcsolós darabok ellenben menthetetlenek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53102) sid87 válasza Cs1csó (#53100) üzenetére


sid87
senior tag

És mondjuk félmechanikus típus? Ha esetleg az halkabb.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#53103) Mr.Csizmás válasza Cs1csó (#53100) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

3 csajjal vagyok egy szobában. őket nem zavarja blue outemu, igaz állandóan csacsognak telefonálnak, vagy épp fülessel tolják a melót iparilag :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53104) Ébri válasza Mr.Csizmás (#53103) üzenetére


Ébri
senior tag

Nálunk egy munkatársam ha halkan beszélünk munkáról min. csúnyán néz, itt egy hangos billentyűzettel nem tudom, mi lenne. :)

(#53105) chopin42 válasza sid87 (#53102) üzenetére


chopin42
őstag

Az minden közül a legrosszabb: egyesíti a mechanikus és membrános legrosszabb tulajdonságokat, a jók közül viszont egyet sem tartalmaz: hangos, kemény, legalul kapcsol.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#53106) dqdb válasza sid87 (#53102) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ahogyan chopin42 is írta, az lenne a legrosszabb választás, mert pusztán a hangot nézve eleve nem halkabb, mint egy mechanikus, de idővel egyre hangosabb lesz, mint egy membrános :) És a marketinges hazugságok ellenére hozza a membrános összes nyűgjét is. Vagy olcsó membrános, vagy mechanikus, de a kettő közé hazudott szörnyszülöttet sosem. Ollós lenne a leghalkabb, ha kapni lehetne, de nagyon kihalóban van az a kategória, csak prémium kategóriában akad néha-néha mutatóban egy (tipikusan magyar feliratozással nélkül). Cherry Stream 3.0-ra keress rá a topikban, az olcsó és ollós, nyunyu írt róla többet, és más nagyon nem is kapható ezenkívül.

Itt linkeltem egy videó különböző részeit, ennyit számít, hogy hasonló hangú kapcsolókat milyen felépítésű házba teszed (a kapcsolók és stabilizátorok kenése, mint hangtompítás, mindegyiknél megtörtént és láthatóan deskmat is van az asztalon). Olcsó kínainál az elsőhöz közeli állapot valószínűsíthető, de simán előfordulhat a középsőhöz közeli is akár.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53107) sid87 válasza dqdb (#53106) üzenetére


sid87
senior tag

Köszönöm mindenkinek!

@dqdb:

Jenleg Dell KB216 -t használok munkában (ezt adják alapból), a helyett akartam egy mechanikusabb érzést nyújtó billt, hogy ne ilyen alacsony kis gombos legyen.

Gondoltam csak van ami nem olyan hangos :( . :F

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#53108) copass válasza Cs1csó (#53100) üzenetére


copass
veterán

cherry mx board 3 blue switch-el, nyomtam irodában sokáig. észre se vették hogy bill-t váltottam.
bezzeg amikor bevittem poénból az ibm model m-et arra felkapták a fejüket! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#53109) ribizly válasza Ébri (#53104) üzenetére


ribizly
veterán

Megszokná. Meg ez más jellegű zaj.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#53110) Yodamest


Yodamest
veterán

Még egy segítséget kérnék:

Úgy néz ki a Ducky One 2 Mini-re eshet a választásom, már rendelném is meg, viszont egy dolog van ami aggaszt! Sokat használom a multimédia gombokat, főleg a hangerő állítás, mute gomb lenne fontos. Ezeket hogyan lehet rajta gyárilag aktiválni? Látom, hogy ott a másodlagos felfestés a <>m gombokon, ez azt jelenti az FN + > pl. a hangerő fel? és FN + M a mute?

(#53111) rbkzndrs


rbkzndrs
tag

Sziasztok!

Szeretnék kíváncsiságból érdeklődni, hogy egy mk730-as billentyűzethez milyen o ring-et lenne érdemes beszerezni?
Köszönöm a segítséget előre is :)

(#53112) dqdb válasza rbkzndrs (#53111) üzenetére


dqdb
nagyúr

5×2 mm-es áttetsző

Yodamest: [link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53113) Yodamest válasza dqdb (#53112) üzenetére


Yodamest
veterán

köszi! elsőre vaksi voltam, az FN layert mésnak néztem, zsír akkor!

(#53114) HussarF


HussarF
addikt

Sziasztok!

Mechanikus billentyű téma, tesómnak akarok venni egyet karácsonyra. Laptopra dugná rá, úgy használná, szóval sok sallang sztem nem kell hozzá (csuklótartó meg ilyesmik), lényeg, hogy kicsi és jó legyen.
2 billentyűzetet néztem, egész más kategóriák, de nem teljesen értem a különbséget:
1. Kingston HyperX Alloy
Ez a legdrágább. Egyszerű, nagyszerű, bár nem értem miért ennyi. Ez az MX cherry nevű mechanikus technika ennyire csúcs? Ha nem játékos versenyzőről van szó, érdemes?
2. HP Pavilon 500
Ez azért relatíve olcsóbb, de van numpadja. Biztos nem olyan high-tech gamer technológia, jó billentyű lehet ez is?

(#53115) Cs1csó válasza HussarF (#53114) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg ez: [link] magyar ISO.

( :R jó testvér lehetsz!)

[ Szerkesztve ]

(#53116) HussarF válasza Cs1csó (#53115) üzenetére


HussarF
addikt

Ezt is néztem, de ettől már nincs olyan messze a Kingston és az komolyabbnak tűnik

(#53117) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Helyi info boltokban fogalma sem volt a magasan képzett szakembereknek arról, hogy vajon mi lehet az a keycap puller (még elmagyarázva se), ezért kénytelen leszek Kínából rendelni egyet.

A kérdésem, van ezek között érdemi különbség, vagy a 0.5$-os pontosan ugyanannyira felel meg a célnak, mint a 10$-os ? Van köztük olyan, ami mondjuk kevésbé karcol / óvatosabban bánik a kupakkal, vagy teljesen mindegy, melyiket veszem meg ? Odáig megvan, hogy csak a "wire" fajtát szabad megvenni, azon belül kérdezem (van alin egy 4-5 fajta belőle).

Az ára abszolút nem számít, csak az egy hónapos kiszállítást nem szeretném kétszer kivárni.

Köszi az infót előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#53118) Domonkos válasza Zsiráfnyál (#53117) üzenetére


Domonkos
Ármester

Drotosat kell venni, mert a muanyag meg tudja karcolni a kupak oldalat. Egyeb kulonbseg nincs koztuk.
Ha nagyon gyorsan kell de nem hasznalnad sokat, akkor mm vastag drotbol hajtogathatsz is magadnak. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#53119) copass válasza Zsiráfnyál (#53117) üzenetére


copass
veterán

mindegy csak drótos legyen! :D
De kis kézügyességgel némi dróttal hajtogatsz magadnak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#53120) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Sziasztok

A CM350-nél teljes enter van, vagy vízszintes magyar kiosztáson? Mert az 550-nél láttam, hogy teljes viszont a kisebbiknél nem találtam sem képet sem infót róla.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#53121) HussarF válasza HussarF (#53114) üzenetére


HussarF
addikt

Na megrendeltem a HP-t, sztem jó lesz :)

(#53122) rbkzndrs válasza MaddeNNNN (#53120) üzenetére


rbkzndrs
tag

Attól függ, hogy ANSI vagy ISO kiosztás. Ha ISO akkor teljes enter van és rövid bal oldali shift. De pontosan melyik billentyűzetről van szó?

(#53123) MaddeNNNN válasza rbkzndrs (#53122) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

[CK-350-KKOM1-HU - HU]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#53124) Mr.Csizmás válasza MaddeNNNN (#53123) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert rossz képet töltenek fel a webshopok.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53125) rbkzndrs válasza MaddeNNNN (#53123) üzenetére


rbkzndrs
tag

Azt gondolom, hogy ISO tehát nagy enteres változat. Valószínűleg a gyártó csak ezt a fajta képet küldte ki mindenkinek. Amikor én rendeltem ugyanettől a gyártótól ugyanez volt a porblémám, de azonnal megnyugodtam amikor kinyitottam a dobozt. Szóval nem lesz belőle probléma szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#53126) dqdb válasza HussarF (#53121) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hiba volt megvenni, az nem valódi mechanikus billentyűzet, hiába ezt propagálják, hanem felülről mechanikusnak tűnő valami, mint ez, ami valójában membrános és annak ellenére, hogy gamernek hirdetik, ezen felül még 2KRO is. Azt a Reddit postot nem találom most, ahol ez a billentyűzet volt a téma.

Azt nagyon remélem, hogy jól emlékszem, és pontosan ez a billentyűzet volt a téma, és nem egy nagyon hasonló HP, és alaptalanul riogatlak.

Ezt is néztem, de ettől már nincs olyan messze a Kingston és az komolyabbnak tűnik
Ez a következtetés mi alapján alakult ki?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53127) rbkzndrs válasza HussarF (#53121) üzenetére


rbkzndrs
tag

Szerintem is amíg lehet mondd le, és a korábban a kolléga által ajánlott billentyűzetet rendeld meg. Nekem is Cooler Master billentyűzetem van és én is laptophoz használom. Úgyanúgy TKL mint a CK530. Szállíthatóságban szinte verhetetlen és minőségét tekintve is kiváló, én is csak ajánlani tudom a CK530-at. :)

(#53128) HussarF


HussarF
addikt

Na jó, akkor sztornózom a rendelést és jöhet a másik. Hátha ideér még karácsonyig.

Ez a következtetés mi alapján alakult ki?
A Kingston minőségibbnek tűnt meg letisztultabbnak. Meg az a fém váz nagyon menő. És nem sokkal drágább. De akkor jobban járok egy CM CK550-el?
Blue, Brown, Red közül melyik? Azt találtam, hogy a Blue kattan, a Brown csendes, a Red meg "lineáris". Ez utóbbi alatt mit kell érteni? HA csak kicsit nyomom a W-t, akkor sétál a karakter, ha nagyon, akkor fut? :D

(#53129) rbkzndrs válasza HussarF (#53128) üzenetére


rbkzndrs
tag

Hát véleményem szerint, ha nincsen szükség a numpad-re és sokat van cipelve a laptop és a cuccok hozzá akkor én az CM CK530-at választanám inkább.
"HA csak kicsit nyomom a W-t, akkor sétál a karakter, ha nagyon, akkor fut?"
Van ilyen megoldás is szintén a Cooler Mastertől, csak egy 80k-s billentyűzetben :D.
A kapcsolók működéséről szerintem ez cikk ad egy jó összefoglalót: [link]
Egyébként a brown kapcsoló a közönség kedvenc, mert ugyanúgy tactile mint a blue ellenben nem elviselhetetlen a többi ember számára. (Nekem is brown kapcsolóval van a billentyűzetem, igazából ízlés kérdése, de szerintem ezzel nem nyúlhatsz mellé.) :)

(#53130) dqdb válasza HussarF (#53128) üzenetére


dqdb
nagyúr

Meg az a fém váz nagyon menő.
Az első mondat itt is él, és a CK5x0 vonalon pont ugyanannyi fém akad a házban, azaz a plate fém, az alja műanyag. Amúgy a fémből készült ház egyáltalán nem előny, ha kispórolják belőle az anyagot, mert a hangosabb lesz tőle a billentyűzet. Egy rendes fém ház 100%-os méretben olyan 2-2,5 kilótól indul felfelé, ez a billentyűzet 850 gramm.

Pirosat nem fogsz kapni a CM-ből, a kék hangos lesz, így maradt a gépelésre kellemes középút barna.

Jó billentyűzet a HyperX Alloy FPS, de a lecsatolható USB kábel, mint fő különbség, szerintem nem éri meg az árkülönbséget. Kapcsolók terén pedig barnában a CM jobb a simábban járó és nagyobb taktilitást adó Gateron kapcsolóval.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53131) HussarF


HussarF
addikt

Köszi a válaszokat, akkor intézkedek gyorsan.

(#53132) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Létezik olyan billzet matrica amin a betű áttetsző szóval egy lekopott kupakra ragasztva megmarad világítása?

(#53133) HussarF válasza HussarF (#53131) üzenetére


HussarF
addikt

Akkor a CM CK530 Gateron Brown megrendelve, a HP sztornózva :)

(#53134) dugo_ válasza TeebyKay (#53132) üzenetére


dugo_
veterán

Aprón west-et keresd.

(#53135) copass


copass
veterán

találtam véletlenül, pici sima ledet peremnélkülit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#53136) Zin


Zin
senior tag

Ma jott meg Cooler Master MK730.Cefet jo ajanlom mindenkinek.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#53137) Domestos válasza copass (#53135) üzenetére


Domestos
tag

Köszi, egyelőre megrendeltem egy csomag flat top ledet, ha egyszer ideér Kínából.
Amúgy megpróbáltam megreszelni egyet, az a tanulság, hogy nagyon puha műanyagból van, gyorsan le lehet reszelni, de a lába is nagyon könnyen kitörik. :U

(#53138) Zsiráfnyál válasza TeebyKay (#53132) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ha valamelyik hazai nyomdász egyszer másfél órára kijózanodna, akkor nekünk lehetne egy (a jelenlegieknél sokkal jobb) lehetőségünk billentyűzetek magyarítására, neki meg 1-2 millió Ft haszna, de ez a csoda egyelőre nem történt meg (e-maileztem pár hazai nyomdával, az eredmény sajnos lehangoló).

Megfelelő eszközzel (és ilyen létezik Magyarországon, nem is egy) lehet olyan matricát nyomtatni, amit felragasztva kb meg sem mondod, hogy a billentyűzet matricázva van, csak sajnos amelyik nyomdának ilyenje van, az már nem lát ki a BMW-je ablakán, az átlag felhasználó pedig nem hajlandó azt a 15 kalóriát elégetni, hogy kézzel felragassza a billentyűzetére (ne adj' isten, még körbe is vágja, kézzel, mint valami paraszt), ezért ez a helyzet kb sakk-matt.

A billentyűzetek nyelvfüggetlenítésére sokkal reálisabb megoldás lehetne az egyéni matricázás, mint hogy a gyártók nekiálljanak 200 különböző nyelven (normális minőségű) kupakokat gyártani, vagy hogy kijelzőt építsenek minden kupakba, és minden szükséges eszköz is adott hozzá (van blank kupakszett, van profi nyomdagép, van képszerkesztő program, van olló), de ez valahogy mégse akar összejönni.

Én egyébként nem hagytam fel a nyomdák b*ogatásával, de egyelőre a megfelelő nyomdát sem sikerült megtalálnom (nem kizárt, hogy létezik).

[ Szerkesztve ]

(#53139) TeebyKay válasza Zsiráfnyál (#53138) üzenetére


TeebyKay
őstag

Én aztán összebarkácsolom házilag is ha van ilyen megoldás, de esetemben nem is a nyelv függetlenítés lenne az elsődleges szempont, csupán a küllem javítása mert nem mutatnak jól a lekopott gombok.

A legnehezebb rész nekem az áttetsző betűk megoldása, próbáltam anno sima matrica szettből kivagdosni a betűket, de mint kiderült ez a világ egyik talán legszarabb ötlete volt valaha.

(#53140) dqdb válasza Zsiráfnyál (#53138) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kupakok erőteljes mechanikai igénybevételnek vannak kitéve, a matrica kopni fog hamar, ahogyan kopik minden, még a kupak műanyagja is. A kupakok felülete nem sima, a PBT és az ABS is kellemesen textúrázott felületű, csak az utóbbi a használattól tükörsimára kopik, míg az előbbinek megmaradt a rücskössége. Ilyen felületen a matrica sosem fog tökéletesen illeszkedni, ami egyenetlen kopást és a széleken alájutó szennyeződést jelent. Egy matricát könnyű felragasztani, egy egész sornyi matricát úgy felragasztani, hogy minden felirat azonos magasságban és tökéletesen vízszintesen álljon, már kihívás.

Ja igen, és az átlagfelhasználónak ma világítós billentyűzet kell, azt próbáld meg matricázni rendesen.

Eddig is voltak, most is akadnak matricázott billentyűzetek, a minőségi szint alját jelentették mindig is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53141) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

egyelőre csak teoretikus szinten keresek billentyűzetet, tudnátok tippet adni? sejtésem szerint ez valamely kínai csoda lesz, de igazából még nem leltem rá arra, amit keresek. jegyzem, amit biztosan tudok. amire nem tértem ki, az nem lényeges:

- low budget (20-25k max), csak új
- mechanikus
- full size (ISO, ANSI mindegy)
- wireless

- backlit (ez csak opciós, sima fehér elég)
- könnyű, halk switch (már amennyire lehet...), nem taktilis

valakivel jött szembe ilyen? a wireless opció (mindegy milyen kivitel) kiemelten fontos. kábeles megoldást tudnék ezret én is.

köszi előre is :)

ui.:

Drop Ctrl pár hónap után: zseniális ez a billentyűzet, imádom. öröm nézni, öröm használni. a keycap-eket illetően nem hiszem, hogy a következő időkben vágyat éreznék cserére, minden tekintetben bejön. a Halo True kapcsolók is impozánsak, de az én gépelési szokásomhoz talán nem ideális (bottom outolok, ha tetszik, ha nem), ehhez nehéz. egy Clear cserén még agyalok a jövőben.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53142) dqdb válasza hoffman_ (#53141) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyen állat nincsen. Több feltételt is fel kell adni ahhoz, hogy akadjon valami, és a wireless eléggé ezen lista elején van a költséglimit mellett. Vagy a méretből kell alaposan engedni, és ott van az Anne Pro 2.

bottom outolok
Cserélj valami könnyebb és puhán járó lineárisra (Gateron Red Ink, Gateron Yellow, Gateron Red).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53143) hoffman_ válasza dqdb (#53142) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akkor megvárom, míg lesz : D külön numpad-et nem szeretnék, de sajnos utóbbi kell most. a Drevo-nak volt teljesen vállalható megoldása erre, csak nem full size... úgy sejtem, hogy akkor ezt az irányt nem tapossa nagyon senki. kár.

az alap board-ot annyira kedvelem, hogy maradnék Halo vonalon, de azért lehet, hogy majd körbenézek, van-e szebbjobb, megfelelőbb. köszi a tippeket.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53144) dqdb válasza hoffman_ (#53143) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a Drevo Calibur 71-re gondolsz, akkor annak a vezeték nélküli üzemmódja közel használhatatlan volt.

Teljes méretben ott van a Logitech G613, de az a kapcsoló terén és a költségkereten bukik el. A többi mechanikus (legfeljebb TKL akad csak) még ennél is drágább.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53146) Zsiráfnyál válasza dqdb (#53140) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Nem azokra a matricákra kell gondolni. Ezeken a problémákon maga a nyomdaipar évtizedek óta túllépett már, csak éppen egyszerű, lakossági felhasználásban nem használják, mert nincs mire (mi a fenét akarna ugye az átlag polgár matricázni, ha meg mégis, akkor az esetek 99%-ára tökéletesen megfelel az olcsó megoldás), helyette speciális, ipari megoldásokra használják (ritkán járunk mondjuk tejüzembe matricákat kapargatni). Fogkeféből is létezik olyan, amivel aligátorok fogát meg lehet mosni, csak 100 emberből 99 nem azokra a fogkefékre gondol, amikor fogkeféről beszélünk.

Anno rommá kerestem az internetet matrica témában, munkagépek gombjait pl pont szokás matricázni (persze lehet szarul azt is, nem csak jól), de matricáznak szerszámoktól űrhajóig mindent, még valami búvárfelszerelés matricázásába is beleakadtam (ami gondolom nem szerencsés, ha 200 méter mélyen lekopik, tehát ha csődbe nem ment a cég, akkor valószínűleg nem is teszi), de egyik helyen sem vállalják egyetlen 7x7 cm-es Bambis matrica nyomtatását, mindegyik csak "nagyban" dolgozik (egy autógyárat ellenben szívesen felmatricáznak). Amelyik matrica nem kopik le egy kombájnról, az nem fog a billentyűzetről se.

Tévhit az, hogy minden matrica gagyi, létezik minőségi is (hajszálvékony, tartós, matt, stb.. amit akarsz), csak azzal nem lehet se a Tescoban, se a helyi fotónyomdában találkozni, mert nem arra a piacra gyártják. Egy kicsit biztos zavaró, hogy ki tudod tapintani a szélét, de egyéb hátránya egy jó matricának nincs (max annyi, hogy ha ferdén ragasztod fel, akkor ferde lesz, le meg lángvágó nélkül nem szeded).

A másik oka meg gondolom az, hogy amelyik országokban a nyomdaipar ehhez elég fejlett (sok ilyen spéci matricát nyomtatnak), ott meg pláne eszükbe se jut pont billentyűzetet matricázni, mert egy német / amerikai piacon ilyen nyelvi probléma nincs.

[ Szerkesztve ]

(#53147) hoffman_ válasza dqdb (#53144) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az Excalibur volt, de lényegében ugyanaz. az iQunix F96 áll legközelebb ahhoz, amit keresek, de ez 200+ dolcsi. úgy fest ebben a szegmensben akkor nincs olcsokinai, erre nem számítottam. Keychron K2-n gondolkodtam el, de a numpad hiánya kiejti, a K1-ről meg nem sokat tudok, de az LP szinte sose jó jel.

Ringman:

köszi a tippet neked is. vagy levadászok egy G613-at, vagy átmegyek vezetékesre, nincs mese.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53149) dqdb válasza eagleberg (#53148) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a billentyűzet mindig is 20000-40000 forintos árkategóriában volt kapható, az eMAG hülyesége a kamu ár.

Ettől függetlenül létezik ez vagy közel ez az árkategória a billentyűzetek piacán: ehhez vagy extrém kevés példányban gyártott egyedileg sorszámozott darabnak kell lennie felkapott prémium gyártóktól végtelen hosszú várólistával (amiből sokszor sorsolással döntik el, hogy ki vásárolhat, azaz hiába van pénzed, attól még nem biztos, hogy az óhajtott billentyűzetet meg tudod venni a gyártótól, ezért a használtpiacon óriási haszonkulccsal lehet továbbadni dolgokat), vagy 30+ évesnek, ami azóta is minőségi darabnak számít és kevés példány érhető el. Vagy a kettő kombinációja, itt a leendő tulajdonos kérésére egy régi billentyűzetből kiforrasztott kapcsolók kerültek be a fenti linkekhez hasonló billentyűzetbe. A pontos végösszegre nem emlékszem, de arra igen, hogy 5 dollár volt a 20+ éves kapcsolók darabja, és 87 darab kell egy ANSI TKL-hez.

Ezek a darabok már körülbelül arról szólnak, mint a drága órák: inkább gyűjtemény részei lesznek, mint valós használati tárgyak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53150) Domestos


Domestos
tag

Múltkor már egy hozzászólás közepén kérdeztem, de akkor senki sem reagált rá, de csak kíváncsi vagyok: milyen board meg firmware a b.face? Jól értem a QMK-tól független más cucc?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.