Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) nyunyu válasza Domestos (#53050) üzenetére


nyunyu
félisten

Gratulálok a PCB tervezőjének, amiért a hagyományos, déli orientációval tervezte a kapcsolók helyét a világítós billzetekhez szükséges fejjel lefele, északi helyett.
Így a kupak szűkebb elejét világítja, nem a felső részen lévő betűket.

Cherry profil így teljesen esélytelen, mert fennakad a LED tetejében, OEM is határeset.
Vékonyabb kupakkal talán nem ütközne, de olyat nem ajánlunk a vastag helyett.

Vagy veszel szögletes LEDeket, azok keskenyebbek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53052) Domestos válasza nyunyu (#53051) üzenetére


Domestos
tag

Akkor ez a baja, így már értem, köszi. Eszerint nem lesznek ledek, hacsak nem találok valami nagyon alacsony fajtát.
Ami alternatív PCB lehetne számomra, a kbdfans-os dz60, az is ugyanilyen orientációjú.

(#53053) nyunyu válasza Domestos (#53052) üzenetére


nyunyu
félisten

Meg eleve perem nélküli 3mm LED kéne, mert a mostani LEDed nem tud nekisimulni a kapcsolóház oldalán neki kialakított helyre.

Esetleg reszeld le a LEDekről a perem belső oldalát, és akkor nem fog 3-4 tized mm-t elállni a kapcsolóháztól, jobban elfér a kupak körülötte.
Persze előtte nézd meg, hogy a LED jó irányba van-e bedugva, mert fordítva forrasztva nem fog világítani.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53054) copass válasza Domestos (#53050) üzenetére


copass
veterán

ha rgb lenne szerencséd lenne
talán ez jó lehet

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#53055) nyunyu válasza copass (#53054) üzenetére


nyunyu
félisten

Analóg RGB LEDdel nem lenne szerencséje, mert az 3 LED egybeépíve,színenként külön tápfesz lábbal, közös földdel, összesen 4 lábbal.

Ráadásul azok jellemzően 5mm átmérőjűek, Razernek fejlesztett változatok itthon nem jellemzőek az elektronikai boltokban.

Vezérlő ICvel egybeintegrált digitális RGB LEDeknek is 4 lába van: föld, tápfesz, adat be, adat ki.
Ebből is láttam már billzet kapcsolón átfűzhető verziót, de inkább az SMD változatok terjedtek el belőlük.

PCBje viszont csak 2 lábú LEDeket fogad.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53056) copass válasza nyunyu (#53055) üzenetére


copass
veterán

ha 2 pin akkor csak egyszínű led-et fogad.
van peremnélkül 3 mm led

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#53057) Domonkos


Domonkos
Ármester

monokrom

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#53058) Vanir válasza Domonkos (#53057) üzenetére


Vanir
veterán

Fasza. :)

Ha már numpad (?) a téma, valaki tudna ajánlani óccsón egyet, ami lehetőség szerint kék kapcsolós? Melóra nem túl jó a TKL... :DDD Lehet külföld is.

(#53059) Ringman válasza Domonkos (#53057) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyre kisebb billentyűzeteid vannak :)

(#53060) dqdb válasza Ringman (#53059) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az út vége még messze van :DDD

Sajnos azt a beállított képet, ahol rendesen az asztalon szerepel egérrel együtt, nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53061) Domonkos válasza Ringman (#53059) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez meg nem is annyira pici.
A ket felet osszedugva igazabol egy levinson, 6°-os (42.8 fahrenheit) dolessel. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#53062) Domonkos válasza dqdb (#53060) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kozelebb, mint gondolnad :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#53063) gaben22 válasza Domonkos (#53062) üzenetére


gaben22
senior tag

Apropó, volt egy figura, aki akart keycapet 3D nyomtatni, végül lett abból valami, sikerült neki kivitelezni? Úgy emlékszem nem írt vissza csak a CAD képet küldte el, de hátha esetleg valaki followuppolta privátban :). Nincs semmi szándékom se vele, csak kíváncsi vagyok.

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#53064) dqdb válasza Domonkos (#53062) üzenetére


dqdb
nagyúr

Aztán egyszer alulcsordulsz, és legközelebb Hyper 7-ről jönnek majd a hozzászólások :DDD

Milyen kiosztást használsz ezen? Láttam már másnál is tíz gombos billentyűzetet, de azon szigorúan gyorsírásra optimalizált kiosztás és firmware volt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53065) Hauptmann válasza nyunyu (#53045) üzenetére


Hauptmann
addikt

Kék van még, és a gyártó oldalán szereplő, de soha, senki által nem látott piros.

(#53066) Domonkos válasza gaben22 (#53063) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hobbi eszkozokkel nem lesz a legjobb a minoseg, csak epp hogy hasznalhato.
Tul nagy energiat nem fektettem a tesztelesebe, mert nem lattam azt, hogy nagyon jo eredmenye lenne a vegen a dolognak.
Itt van par kep arrol, ahogy lejon a nyomtatorol:




Ezt meg lehet egy picit csiszolgatni, de nem eri meg a belefektetett munkat...
A tapintasa egyebkent kellemesen selymes, de nagyon gagyi, konnyu erzete van; szinte mindegy, hogy milyen vastag falat nyomsz neki.

sry a brutal sok clarity-ert, de csak igy jottek ki jol az apro reszletek.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#53067) nyunyu válasza Domonkos (#53061) üzenetére


nyunyu
félisten

6°-os (42.8 fahrenheit)

Te vagy az Thomas? ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53068) gaben22 válasza dqdb (#53064) üzenetére


gaben22
senior tag

ez a Hyper 7 nekem való lesz :)

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#53069) dqdb válasza gaben22 (#53068) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valamikor jövőre bárható KAT profillal a Space Cadet színvilága, és ahhoz terveznek Hyper 7 készletet. Ezzel párhuzamosan a Hyper 7-ből tervben van egy következő kör, hogy legyen mire tenni azokat a kupakokat.

Poénnak erőteljesen zsebbenyúlós lesz, mert a lepedőnyi nyák önmagában drága a mérete miatt, röpke 213 kapcsoló kell a megépítéséhez (minden 2u kupak két kapcsolón ül, mert 30 darab 2u stabilizátor még drágább lenne) és ehhez hozzájön a két billentyűzetre elegendő számosságú kupakot tartalmazó kupakkészlet :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53070) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez gyors volt.

Harmadikán rendeltem egy GMMK ISOt akciósan 55$-ért, hetedikén kaptam egy emailt arról, hogy mennybe mentem, megérkezett a célba a cucc.
Megnéztem a tracking oldalt, valami pennsylvaniai cím szerepelt átvétel helyeként, így írtam egy vicces levelet a Glorious PCnek, hogy picit elnézték a kontinenst. :DDD
Erre kaptam egy globális DHL linket, ahol már az látszott, hogy LAXon felrakták a repülőre német ragszámmal.
Tegnap meg bedobta a postás az értesítőt, hogy nem vettem át, úgyhogy ma már állhattam is érte sorba a sarki hivatalban. :Y

Doboz tartalma:
- barebone billzet (ház alja, PCB, plate, integrált plate mounted Cherry stabok)
- pár sajtcetli, mint user manual, meg reklám katalógus
- tartalék gumi tappancsok, ha netán elhagynád a gyárit
- piros Ascend kupak
- fém switch kiszedő
- műanyag kupaklehúzó (billzet aljába rejtve)
- műanyag porvédő

Szőtt kábelezés fixen van csatlakoztatva, nem cserélhető.

Azt még nem tudom, hogy USBbe dugás utáni, fehér snake körbefut a bilzeten, majd átvált vándorló unicorn vomit szőnyegre animációkat hogyan kell kikapcsolni, de amúgyis oldschool átfűzős LEDes kapcsoló lesz belerakva, meg nem átlátszó kupak :DDD

Ja, csomagoláson a származás helye Kína, és 21$ érték szerepelt, így se vámkezelési díjat, se ÁFÁt nem kellett rá fizetni az USÁból rendelt, német ragszámos csomagra. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53071) gaben22 válasza nyunyu (#53070) üzenetére


gaben22
senior tag

Klafa, nekem is volt már hasonló esetem Droppal, hogy USA-ból jött aztán no áfa a végén. Az látszódott a dobozon, hogy 2 "matricát" kapott, alján volt egy USA origin, tetején meg már egy német (német tracking kóddal)... Nem firtattam inkább :).

(#53069) dqdb
Tudtam, hogy ezt fogod mondani :D. Valószínűleg Ez már az én tűréshatáromat is meghaladja. Eddig is sajna minden kapcsolóból 110 db-ot kellett vennem, mert nem gerjedek a TKL-re. Talán Zealios, Tealios vagy Holy Panda volt a legdrágább, inkább nem számolom ki mennyi lenne 213 belőlük :).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#53072) end0


end0
csendes tag

Hétfőn végülis beküldtem a vámkezelési megbízást, a posta által kitöltött Kínai feladó helyett Hollandiát írtam, hátha ez segít. Ma már meg is kaptam vámkezelve, +10k. Így lett egy fnatic rush bill-em BF alkalmából 34k-ért.
De legalább egyik billentyű sincs kitörve. :)

(#53073) Mr.Csizmás válasza end0 (#53072) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor mehetsz a supporthoz asztalt verni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53074) dqdb válasza gaben22 (#53071) üzenetére


dqdb
nagyúr

inkább nem számolom ki mennyi lenne 213 belőlük
Könnyű, a hype-olt kapcsolóknál 60 cent-1 dollár egy darab, szóval 124-213 dollár a vége, de még alapszínű Gateronból is 42 dollár csak a kapcsoló. A H7 legutoljára 140-150 euró (vagy font?) volt, a KAT Milkshake-ből 125 euró volt egy 100%-os billentyűzetre a készlet, mivel ugyanaz a gyártó, így az ár valószínűleg hasonló lesz, de erre körülbelül a duplája kell, a matekot rád bízom :DDD

nekem is volt már hasonló esetem Droppal, hogy USA-ból jött aztán no áfa a végén. Az látszódott a dobozon, hogy 2 "matricát" kapott, alján volt egy USA origin, tetején meg már egy német (német tracking kóddal)... Nem firtattam inkább
Nekem olyan volt, hogy beküldtem a Dropról érkező kapcsolókhoz a vámnyilatkozatot, mert fennakadt, majd kézhez kaptam fizetés nélkül a csomagot, rajta egy CN22 nyilatkozattal, ami egy mobiltelefonra szólt (a követési szám stimmelt, éljen a korlátos értékkészlet). Én sem firtattam :)

--------------------------------------------------
[link]
65%-os hotswap billentyűzet, alumínium ház, integrált plate, QMK, ISO-t támogat, csillámpónit nem, Angliából küldik (az ár nettó, mielőtt nagyon megörülne valaki a számnak, később ráugrik az áfa). Még 3 napig él a group buy, ha CNY előtt befejezik, akkor tartják valószínűleg a határidőt, ha nem, akkor biztos csúszni fognak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53075) Domestos válasza nyunyu (#53053) üzenetére


Domestos
tag

Nézegettem a peremet, de nekem úgy tűnik, szépen beleül a helyére, szóval azzal nincs gond. Inkább a magasság a gond, ami persze oké lenne az északi oldalon. Közben néztem, hogy a fehér, bface-es nyákon bezzeg tudták jól tervezni a ledeket.
Btw: ez a bface milyen szoftver? A QMK-t ismerem, már fel is flasheltem a firmware-em, de erről a bface-ről nem nagyon találtam semmit.
A polaritás oké, nagyjából tudom, mi egy dióda anódja és katódja. Inkább azon lepődtem meg, hogy a négyzetes forrszemek, amik a földet szokták jelenteni, a PCB-men egyértelműen pozitívban voltak, szóval oda kell kötnöm a anódokat a katód helyett. Egy ledet beforrasztottam így tesztképpen, világított is. A kínai tervezés újabb csodája.

(#53054) copass
A PCB-n csak 2 pines, egyszínű ledeknek terveztek helyet és bekötést. Ezt tudtam előre. A fordított orientáció nem tűnt fel, hogy probléma lesz.
Ma bementem a Lomexbe, hogy van-e nekik alacsonyabb ledjük, persze drágán, de úgy egyáltalán. Pont mutattak is olyannak kinézőt, amit linkeltél, de led teszterrel kipróbálva olyan halovány fénye volt, hogy azt felesleges lett volna megvenni és beforrasztani. A kínai ledem, amit próbaképp elvittem referenciának 10mA-en jobban világított, mint a kicsi 20mA-en. MÁs nem is nagyon volt kisebb fajta. Ezek után mit merjek megvenni? Nyilván az alin 1-2 dollárért bármit, nem veszteség, ha nem válik be. Ezt a mostani 100-as pakkot is 80 centért vettem.
Egyébként flat top néven futnak még ígéretes ledek, lehet, hogy valami ilyennel még próbálkozok:
https://www.aliexpress.com/item/32281996878.html

(#53076) dqdb válasza Domestos (#53075) üzenetére


dqdb
nagyúr

A félgömb vízszintesre lereszelése valószínűleg segít, de az nem kevés idő.

A világítós korszak előtt mindegy volt, hogyan teszik fel a kapcsolót a nyákra, csak annyi volt a lényeg, hogy felfelé vagy lefelé történjen ez, mert az MX kereszt ilyen téren szimmetrikus (a 90 fokos elforgatás az, amit kerülni kell, mert függőlegesen és vízszintesen nem egyforma az MX kereszt).

A GH60-at ezért még a kompatibilitást szem előtt tartva tervezték meg a világítás számára rosszul álló kapcsolókkal. Aztán amikor bejött a LED korszak, akkor a kínai DIY gyártók a GH60 teljes újratervezése helyett csak a szükséges minimumot lépték meg a LED-ek felpakolásakor, amelyek alulra kerültek.

Érdekes módon a billentyűnkénti RGB LED ma sem gyakori DIY vonalon (QMK ilyen téren fapados eléggé), az underglow ellenben kedvelt feature WS28xx alapokon.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53077) copass válasza Domestos (#53075) üzenetére


copass
veterán

valahogy én rgb-ben gondolkoztam, megzavart hogy nem tudtam melyik nyákról van szó! :D
igaz babra meló, de meglehet csiszolni a ledet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#53078) copass válasza Vanir (#53058) üzenetére


copass
veterán

nekem ennek van az rgb nélküli változata.
az fn nekem nem megy, igazából egy backspace-t hiányolok belőle csak.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#53079) L. válasza nyunyu (#53070) üzenetére


L.
tag

Szerencsés ember :DD
Én a blackfrájdéjon (en?) rántottam be egy kisebb pakkot [kép]
29.én és még mindig unfulfilled
Tegnap írtam az gloriousnak hogy wtf is happening, aztírták üljek nyugodtan a seggemen majd jön egyszercsak... Mert csúnyán letérdeltek a blackfridaytól éshát nagyon nagyon nagyon sorry-k.....
Namondom ez se jön már meg az idén..... :DDD
Gyanítom a tkl-nél lesz elásva a kutya, az már a németeknél is készlethiányon volt.

elvileg pont 150 eur alatt volt az ára, 149.75 cent :DDD , kíváncsi leszek mit sarcolnak majd....

(#53080) gaben22


gaben22
senior tag

[link] 1:15-től van topic relevanciája (is) :)

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#53081) nyunyu válasza gaben22 (#53080) üzenetére


nyunyu
félisten

Bluera o-ringet?
Masszív fail.

Aztán HHKB MX Greennel? Mit szívtak ezek?

Közben próbálgatom a GMMKt, de még felöltöztetve is az az érzésem, hogy a billzet fele hiányzik. (Baromira kéne egy 8mm vastag fehér műanyag lap a tetejére...)
Gateron Silent Brown sem olyan halk, mint amire számítottam, határozottan nagyot koppan rajta tövig ütve a kupak, ráadásul olyankor mintha reszelne a kapcsoló, így inkább elővettem a vékony o-ringeket, hogy kellemesebb legyen rajta gépelni.
Ja, billzet plate iszonyúan rezonál+visszhangzik, ahogy bottom outolom a puha kapcsolót, rosszabb, mint az Outemu rugósított Cherry billzeteim. :W
Meg persze a világítás sem jegyzi meg, hogy ki volt kapcsolva, úgyhogy snake animáció után csapdoshatom az Fn+Escet.

De legalább alapból NKRO.

Persze a manualt még mindig nem olvastam el, így az előbb szívtam fél órát, mire rájöttem, hogy az Fn+W volt a ludas azért, hogy miért hagy ki betűket gépelés közben. (felcserélte a WASDot a kurzorokkal :( )

Így első benyomásom az, hogy világításorientált gaming eszköznek, kapcsoló teszternek biztosan kiváló a GMMK, csak nekem mások a billzetekkel kapcsolatos igényeim.

(Bakker, sokkal hangosabb az o-ringezett Gateron Silent Brownnal a rezonáló plate miatt, mint a Cherry billzetem az Outemu rugóval+Clear stemmel :W
Ebből így nem lesz irodai billzet!)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53082) Cs1csó válasza L. (#53079) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ez a legrosszabb mikor több mindent rendelsz és EGYETLEN termék miatt csúsztatják az egészet 1-2 hétig, na ezt ha lehet próbálom elkerülni. Anno egy teljesen új konfigot építtettem az egyik bolttal és az egér miatt csúszott a szállítás.

(#53083) dqdb válasza nyunyu (#53081) üzenetére


dqdb
nagyúr

Más is hangosnak találta a GMMK-t, korábban linkeltem is ezt a topikban, nálad is simán működhet. Sorbothane szokott lenni még az emlegetett anyag (a magyar elnevezését nem tudom). A plate és a nyák közé is kerülhet anyag, ilyen az MKUltránál nem akad előre szabottan (és méregdrágán) GMMK-hoz. És kend meg szilikonzsírral a stabilizátorokat (ezt szinte minden billentyűzetnél lehet ajánlani).

Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz hangra a késésben lévő CU80, szintén hotswap, ISO és floating design, de alumínium az egész ház és integrált a plate. Én kimondottan kapcsolótesztnek vettem (a TKL méretnek nem látom nagy hasznát az én felhasználási szokásaimmal).

L.:elvileg pont 150 eur alatt volt az ára, 149.75 cent :DDD , kíváncsi leszek mit sarcolnak majd....
Mivel számítástechnikai termék, ezért 0% lesz a vám, és a 150 eurós határ csak a vámnál számít. Ezt amúgy nem a vásárláskori árfolyamon nézik, hanem az országba érkezéskor az adott hónapra érvényes, NAV által előre kihirdetett árfolyamon.

Ha fennakad a vámon, akkor a szállítási költséget is tartalmazó végösszegre számolt 27% áfa + 3500 forint lesz a sarc, vagyis ~16700 forint.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53084) Ringman válasza dqdb (#53083) üzenetére


Ringman
nagyúr

a fotók alapján az a szivacsszerű cucc az, amit a konyhai fiókokba szoktak tenni a kések alá, párszázforintos tétel.

(#53085) dqdb válasza Ringman (#53084) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, a fotókon az van, és az tényleg olcsó.

A méretre vágott, PCB és plate közé kerülő sorbothane az, amit meglehetősen drágán ad az MKUltra (a nyák alá kerülő darabot már ők is kicsit olcsóbban adják, mert kevesebb meló legyártani).

Persze elég némi kézügyesség, egy éles szike és némi szabadidő, és töredékáron meg lehet úszni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53086) copass válasza gaben22 (#53080) üzenetére


copass
veterán

hatalmas! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#53087) L. válasza Cs1csó (#53082) üzenetére


L.
tag

Na ja, szívás :DDD
Úgytűnik totális hiány van, a caseking.de-n néztem mikor rendelni akartam ott se volt, de volt valami estimated, namondom megrendelem a gyártótól hátha
Most a caseking-en már unknown van érkezési dátumra....
Valaki felvásárolta az összes gmmk tkl-t :DDD

dqdb: Hát igen, felkészültem mindenre, kb mindegy mennyi lesz a vége már, de az fnatic-os történetből látszik hogy lehetnek meglepetések :(((

A zajcsökkentésnek én is utánamentem, mindenhol aztírták a sorbothane drága mint a fene és mindenki azt tömött bele amit épp talált.
De ajánlották az autóhifi/caraudio vonalat, van egy halom rezgés és hangelnyelő anyag autósvonalon, volt is valami megemlítve ajánlott de persze elfelejtettem bookmarkolni most meg nemtalálom.
De kb úgytűnt az olvasottakból hogy tényleg kb mindenki elégedett azzal amit sikerült odatömni :DD

Viszont volt valami arról
https://www.reddit.com/r/gloriouspcgamingrace/comments/cnku29/gmmk_february_improvements/
hogy lubed stabs, meg szivacsot is raktak az iso-kba. Volt is vélemény hogy valaki szétszedte és tényleg volt benne szivacs.
Meglátjuk :DD , csak jönne már meg :W

(#53088) nyunyu


nyunyu
félisten

Zseniális a GMMK szoftvere.

Sikerült beállítanom custom1 profilnak, hogy minden LED OFF, és meg is jegyezte. :Y

Így USB hub le+felcsatlakozás után csak a spirálisan körbefutó fehér kígyót kapom az arcomba, varázsszőnyeget már nem.

Közben az Enter gombomban rugót kellett cserélnem, mert ha keményebben nyomtam, beragadt a stab, és az 50gr bottom-out erejű Gat Brown rugó nem bírta visszarúgni a kupakot.
Volt kéznél "pár" alighasznált MX Black rugó (~80gr), azzal csapkodhatom kedvemre.

Szóközt eleve MX Black rugóval szereltem, mert korábban MX Brownnal (~55gr) is azt tapasztaltam, hogy kevés a vastagabb kupakokhoz.

(Ja, hogy ma dolgoznom kéne, nem billzetet reszelni...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53089) dqdb válasza nyunyu (#53088) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ja, hogy ma dolgoznom kéne, nem billzetet reszelni...
Íme a tökéletes mentegetőzés: jó munkaeszköz nélkül nem lehet dolgozni. Pont.
:D

L.: azt írták, hogy a 60%-os változat már szivaccsal jött a GMMK-tól, mert sokan panaszkodtak a két nagyobb változat hangjára, és előbb-utóbb a nagyobbakat is ki fogják bélelni, szóval lehet, hogy náluk már megtörtént ez.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53090) nyunyu válasza dqdb (#53089) üzenetére


nyunyu
félisten

Elképzelhető, mert a billzetem 201812 szériaszámú, tehát a legelső full ISO modell.

Biztos kutya se kereste, és hegyekben állt raktáron, azért tudták ilyen hamar szállítani.

Íme a tökéletes mentegetőzés: jó munkaeszköz nélkül nem lehet dolgozni.

Egyelőre marad az ütött-kopott zöldre pingált sakktáblás 1800, mert annak elviselhetőbb hangja van MX Brownnal, mint ennek Gateron Silent Brownnal.
Meg nem áll neki animálni, amikor bedugom a laptopba.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53091) nyunyu


nyunyu
félisten

Ilyen a formám, tegnap összeraktam a GMMK-t az XD84-ről levetkőztetett zöldes EnjoyPBT szettel, erre ma megjött az SA 9009.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53092) nyunyu


nyunyu
félisten

Ránézni is elég ahhoz, hogy tériszonyom legyen, szerintem le fogok szédülni róla.

Felhúzás előtt mértem, 8mm mély az Esc kupak a távtartó gerendáig, 2 vastag o-ring is kevés lenne bele, úgyhogy neki sem álltam megkeresni őket.

Nemrég dqdb emlegette a régebbi WinMix SA kupakok hibáit, úgy látszik, ez a szett sem mentes azoktól:
- kupakokon a felirat ahogy sikerült, pl. Y, I, 9, vessző nagyon el van csúszva
- nincs szürke ISO Enter (bohócsapkás számológépen eredetileg szürke az ISO Enter, lásd lent.)
- ISO Entereken kicsi a nyíl
- numpad Enterekre felirat kellene, nem nyíl
- ISO \ gombnak elnézték a sorát, csak az Enter hasa alá való van a szettben, vagy az osztott BackSpace helyére való
- először azt hittem, hogy benézték a HHKB stílusú 60%-okra való 1.5U BackSpace kupakot, mert jobbra mutat rajta a nyíl, aztán rájöttem, hogy az eredeti HHKBn ott Del gomb van ott, és Shift-Del-lel töröl balra...
- ugyan minden kupak megvan az 1800-hoz (leszámítva az ISO \-t), de a 6U szóközökön csak középen van hüvely a kapcsolónak :(
(- Kép lövése után jöttem rá, hogy a 75%-ra való PgUp kupakot sikerült a PgDn helyére raknom, azóta kicseréltem az odavalóra.)

Maga a kupak 1.3mm vastag, kellemes hangja van, leszámítva a bottom-outkor billzet plate csörgést, meg az alig tompító Gateron Silentet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53093) Yodamest


Yodamest
veterán

Sziasztok,

Eljött nálam is az idő, hogy a minőségi billentyűzetek vizére evezzek 2 végső jelöltem van:
VARMILO VA88M Ink Rhyme Cherry MX Brown
DUCKYCHANNEL ONE 2 RGB TKL MX Brown US Angol

Duckyból esetleg még a pici is játszik, mert lényegében nem használom sem a nyilakat, sem a numpadet, inkább csak a del és a print scrn hiányozna mint dedikált gomb:
DUCKYCHANNEL ONE 2 Mini Gaming MX Brown RGB LED US Angol

Ezen a szinten már nem tudok dönteni, a Ducky javára szól mindenképpen az, hogy RGB és látnám rendesen a gombokat sötétben is. Viszont ez a Varmilo is nagyon tetszik és ha alapvetően jobb minőségű, akkor letudnék mondani a billentyűvilágításról. A Varmilo egy színben fehéren tud világítani az is csak a keycapek alatt úgy olvastam szóval ebben sokkal gyengébb, kérdés hogy az US Duckyhoz képest jobb-e bármiben is, ami miatt érdemes őt venni? (jobb támasztékok, jobb keycapek stb)

[ Szerkesztve ]

(#53094) dqdb válasza dqdb (#53074) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Ha valaki az előző üzenetem hatására elgondolkozott a linkelt CU65-ön, akkor felejtse el gyorsan. Megpróbálták egy hotswap nyákkal megoldani a split/2u Backspace kérdéskört, ezt sikerült is a háttérvilágítás beáldozásával. Azonban az ANSI-ISO egy nyákkal támogatással is megpróbálkoztak, ennek az lett az eredménye, hogy pár kapcsoló 90 fokkal elforgatva került fel a nyákra (ANSI Enter, ANSI /| és ISO /|), így azok kupaktörő hatásúak lehetnek, ügyes volt a tervező :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53095) dqdb válasza Yodamest (#53093) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kettőből a Varmilo jobb, ez nem kérdés, kupakban főleg. A különbség azért sokkal-sokkal kisebb közöttük, mint egy bármilyen árkategóriás átlag gamer billentyűzet és a kinézett Ducky között, a Ducky is egy nagyon jó billentyűzet (ha magyar feliratos kupakokkal vennéd a Duckyt a US/UK/DE változat helyett, akkor nagyon jó helyett a jelző pontosabb a lényegesen gyengébb kupakkészlet miatt).

Ezen a szinten már nem tudok dönteni, a Ducky javára szól mindenképpen az, hogy RGB és látnám rendesen a gombokat sötétben is.
A Varmilo kapható világosabb módosítós kupakkészlettel is, mint a világosban is határeset sötétszürkén fekete, a világos kupakok pedig a monitor fényénél tökéletesen fognak látszódni.

A Varmilo világításáról fogsz képet találni a topikban, ha visszakeresel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53096) nyunyu válasza dqdb (#53094) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagy Gateron kapcsolót kell használni hozzá.

Kailh Speed Copperen 2 évig érlelt EnjoyPBT kupakjaim szabályosan lerepülnek a Gateron Silent Brownról, ha a rugó keményen kilövi őket.
Még szűz numpad kupakokkal nem volt ilyen probléma, azok megmaradtak a Gateronon.

De az SA kupakok sem szorulnak rajta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53097) dqdb válasza nyunyu (#53096) üzenetére


dqdb
nagyúr

És az is megoldás, hogy nem GMK, OG Cherry vagy más szűkebb kupakot teszel rá :) Ha kapcsolókkal együtt kéred, akkor amúgy Cherryt adnak hozzá.

Egy ilyen szintű hibától nekem megrendül a bizalmam a gyártóval szemben, hogy tényleg értenek-e hozzá eléggé, megfelelő minőségű lesz-e a nyák, így inkább nem ajánlanám (az, hogy a CU80-nal késnek, az nem ilyen szintű probléma).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53098) gaben22 válasza Yodamest (#53093) üzenetére


gaben22
senior tag

Viszont ha a kis billentyűzetek is tetszenek (+ ANSI), akkor eléggé kinyílik/kinyílhatna a világ előtted, egész nagy választék van custom/félcustom megoldások terén (árban persze sokkal rosszabbul is járhatsz :D) . De ehhez persze bele is kell ásnod magad, ha kész megoldás kell, akkor amiket előttem már mondtak is jó lesz. Esetleg itt hardveraprón is szokott lenni használt cucc és olcsóbban megkapod (Pok3r volt nem rég, csak példának okáért, én nem szeretem a kis billetyűzeteket, úgyhogy nem is ismerem őket)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#53099) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Olyan magyar kiosztású mechanikus billentyűzetet tudnátok nekem mondani, ami max 15e Ft és halkabb kicsit? Munkahelyre gondoltam egyet venni, de ugye szempont hogy ne hallja a tőlem 10 asztalra ülő hogy épp novellát írok. :)

Köszönöm!

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#53100) Cs1csó válasza sid87 (#53099) üzenetére


Cs1csó
félisten

Munkahelyre, egy helyiségben több munkatárssal nem való a mecha. Az olcsóbb szegmensben ahogy nézem amúgy is döntően hangosabb billek vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.