Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) cowk válasza nyunyu (#53649) üzenetére


cowk
tag

koszi az infot :F pont ezert linkeltem b tervkent, ha nem akar forrasztgatni, kicsavarja es atrakja a laposabb hazba :)

(#53652) cowk válasza b3tm4n (#53648) üzenetére


cowk
tag

szerintem itt az lesz a kerdes, hogy mennyi lesz a matek a vegen, attol tartok zsebbe kell majd nyulnod igyis-ugyis :D

(#53653) nyunyu válasza cowk (#53651) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem mondom, hogy nem működhet, csak erre IS figyelni kell, ha customizálni akarsz.

Jobban megnézve a Ducky Mini és a GH60 USB portja is az Esc és 1 kupakok között van, ettől még lehetnek miliméteres eltérések, vagy akár a PCBn lévő csavarhelyek sem stimmelhetnek.

Vortex Poker 2/3 az más tészta, mert ha jól emlékszem, akkor a Poker 2 és az eredeti GH60 között volt valami kapcsolat, asszem a GH60-at tervezték úgy, hogy belemenjen az addigra már "tömegesen elterjedt" Poker 2 házába?
Vagy fordítva, és a Vortex kezdett a GH60-hoz házakat árulni, és abból lett később a Poker vonal?
Lusta vagyok utánanézni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53654) cowk válasza nyunyu (#53653) üzenetére


cowk
tag

elso commentben irjak, hogy belement a one 2 mini.

szerk: mind1 amugy, mert nagyobb billt keres a kollega, szoval csak lehetosegkent irtam

[ Szerkesztve ]

(#53655) DEJVID válasza dqdb (#53633) üzenetére


DEJVID
őstag

Én a Huntsman Elite-ből nem látok Tournament Editiont.

(#53656) dqdb válasza nyunyu (#53649) üzenetére


dqdb
nagyúr

A GH60/Pok3r rögzítési pontok custom vonalon csak tray mount rögzítés esetében léteznek, amikor a nyákot csavarozod hozzá a házhoz. Onnantól kezdve, hogy elmész valami divatosabb rögzítés irányába (top/bottom/sandwich/gasket) a nyák mellett a plate is korlátozó opció lesz, mivel ez utóbbi rögzül a házban és lesz speciális formája a szokásos téglalap helyett. És az USB is változhat, sokan külön USB nyákot használnak, mert így bárhová tudják tenni a csatlakozót és az nem a nyák síkjában és dőlésszögével áll ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53657) cowk válasza DEJVID (#53655) üzenetére


cowk
tag

itt rendelheto, meg meg par helyen, de ugy tunik tenyleg szetkapkodtak

[ Szerkesztve ]

(#53658) DEJVID válasza cowk (#53657) üzenetére


DEJVID
őstag

De ez nem az Elite

(#53659) cowk válasza DEJVID (#53658) üzenetére


cowk
tag

valoban, akkor nincs otletem

(#53660) dqdb válasza DEJVID (#53655) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jogos, elírtam (és nem először): simán Huntsman Elite, nincsen a végén TE.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53661) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Üdv
Erősen gondolkodok egy A4Tech B120 beszerzésén. Akinek már régóta van, azoktól kérdezném, hogy mik a hosszútávú tapasztalatok? Bírja a strapát? Ajánlanátok megvételét 10k alatt?

(#53662) dqdb válasza dqdb (#53660) üzenetére


dqdb
nagyúr

És ismét hülye voltam :W

[link]
Erről van szó, Huntsman Tournament Edition, könnyű felismerni arról, hogy az alsó sorban a Space-t kivlve az összes kupak egyforma szélességű (egyetlen másik Razernél sem így van).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53663) b3tm4n válasza cowk (#53652) üzenetére


b3tm4n
csendes tag

A baj az h ilyen technikai dolgok esetében elkap a gépszíj sokszor :).
Úgy kezdődött , hogy kellene egy új billentyűzet max 10 ért. Utána ez tolódott 15 ... 20 ... 30. :( najó elmegyek én a .........

Nagyon ez marad a felső határ, mert nem vagyok én akkora nagy typer. Berendelek egy Red switches Tesoro Gram Spectrumot, ha túl hangos az asszonynak akkor meg visszaviszem és jön a Razer Blackwidow Lite. Amennyit én nyúzni fogom, bőven megfelelnek ezek is.

Nagyon köszönöm mindenkinek a sok segítő hozzászólást, jár egy nagy pacsi az itteni közösségnek! :R

[ Szerkesztve ]

(#53664) cowk válasza b3tm4n (#53663) üzenetére


cowk
tag

sok sikert, majd szamolj be :D piros szerintem eleg halk lesz.

az az igazsag, hogy ha melohoz kell, akkor azert annyira nem is ordogtol valo ratenni azt a plusz partizezret, fizettesd ki ugyfellel/ceggel az extrat.

(#53665) b3tm4n válasza cowk (#53664) üzenetére


b3tm4n
csendes tag

Ne ültesd a bogarat a fülembe pls :D

(#53666) plus44


plus44
veterán

Sziasztok!

Alábbi szempontok alapján keresem a lehető legjobb billentyűzetet:

- mechanikus ( red, vagy brown lehetőleg)
- kis méretű, 60%-os, num pad nélküli, modernebb elrendezésű
- RGB semmiképp sem kell, bár sajnos mostanság elkerülhetetlen
- előny lenne a magyar kiosztás, bár ezen bukik a legtöbb sajnos
- vezetéknélküli legyen (bluetooth-szal IS kapcsolódni tudjon egyéb eszközökhöz)

Árban nagyjából 30-40 között szánnék rá, ha minden pont tudna teljesülni. Régen Volt a CM Masterkeys Pro S-em, azt pl szerettem, méretben kicsit az alá ha tudunk menni, akkor az már szép lenne. Néztem a Keychron K2 és K6-ot, de ott nincs pl- magyar kiosztás.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#53667) cowk válasza plus44 (#53666) üzenetére


cowk
tag

65% belefer? tada68 iso + tada68 bluetooth

es meg rendes switchet is valaszthatsz 😧

(#53668) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali!
Razer Huntsman Elite, Huntsman TE, Huntsman között sok különbség van?
Ahogy nézem a TE az kompakt numerikus billek nélkül míg az elite kb ugyan az mint a sima huntsman de van hozzá csukló"tartó" meg audio gombok vagy van más különbség is?
Szóval egyikkel se nyulok nagyon mellé ha a pénzt nem számít?
Illetve ez az árkategórián belül Logitech-ből mik lehetnének a választások? :) :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#53669) cowk válasza AsakuraDave (#53668) üzenetére


cowk
tag

tapasztaltabb forumtarsak rendszeresen ajanljak itt a hunstman TE-t, nem-gamer billekkel szemben is, szoval az tuti rendben van

(#53670) dqdb válasza AsakuraDave (#53668) üzenetére


dqdb
nagyúr

Razer Huntsman TE: ez egy jó billentyűzet
bármely más Razer: elkerülendő
Logitech: mechanikus vonalon elkerülendő

Billentyűzet kategóriában a Varmilo VA109M és VA88M még mindig a legjobb a piacon kapható darabok között, az integrált diszkógömb kategóriában a Ducky One 2 RGB és TKL verziójából a nem magyar változata ajánlott még és a Huntsman TE. Vagy olcsóbban a CM CK530 és CK550.

A többinek vagy az ár-érték aránya nincsen rendben, vagy szimplán csak elhibázottnak nevezhető konstrukció és az ár-érték aránya sincsen rendben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53671) dabadab válasza dqdb (#53670) üzenetére


dabadab
titán

Jézusmária, megnéztem a Varmilókat és éppen ott tartok, hogy sutba vágom minden elvem meg egyebem és rendelek egy koisat :Y

DRM is theft

(#53672) dqdb válasza dabadab (#53671) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha színeket szeretnél, az ANSI nem probléma és külföldi rendelés is oké, akkor még a Leopold FCxxx PD kínálatát érdemes megnézni. EU-n belülről Varmilót innen, Leopoldot innen lehet rendelni, ha valami készlethiányos, akkor érdemes rákérdezni náluk.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53673) cowk válasza dqdb (#53672) üzenetére


cowk
tag

annyit tennek hozza, hogy a pixel importal varmilot, es oda lehet menni fizikailag megnyomkodni, ha utba esik. leopoldot meg olyan tre modon importalnak (candykeys, mykeyboard), hogy mindig szallitmanyokra kell varni, csak az marad meg raktaron, amire kicsi az igeny (mx black). most is egy ket hetet csuszo szallitmanyra varok a candykeystol :(

szoval leopoldot ritkabb kapcsoloval en az usabol rendeltem, inkabb benyeltem az afat. ha meg iso varmilo kell, akkor erdemes irni a pixelnek (terveznek-e koi-t)

[ Szerkesztve ]

(#53674) Ébri válasza dqdb (#53617) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, mostanában reggeltől estig munka volt, de ma megnézem. Nem tudom, merek-e forrasztani, de a többit mindenképp (az ütés helyett rányomást már próbáltam régebben, az nem segített.)

(#53675) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A jó minőségű gomidómos billentyűzet önmagában ellentmondás?
Mert aránylag olcsóbb, csendes bill. kellene. És semmiképpen nem floating megjelenésű.

(#53676) cowk válasza Tetsuo (#53675) üzenetére


cowk
tag

epp ellenkezoleg, a jo minoseg gumidomos billentyuzet a legjobb minosegu mechanikusokkal emlegetheto egy lapon, lasd az arakat. hogy jobb-e, mint a mechanikus, arrol megoszlanak a velemenyek, de altalanossagban azt irjak, hogy a purple topre halkabb (mondjuk silent rednel).

szerk: ja olcsobb, bocs, azt nem olvastam :B szerintem menj be egy aruhazba, ahol vannak ocsobb rubber domeok, meg (gondolom gamer) mechanikusok, es nyomkodd meg, hogy neked milyen erzesre, vegulis az szamit

[ Szerkesztve ]

(#53677) dqdb válasza Tetsuo (#53675) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem ellentmondás, csak senki sem gyárt már ilyet elég régóta, mert nem céljuk ilyet gyártani. Prémium vonalnak az ollós billentyűzeteket tartották a gumidóm felett sokáig, aztán a mechanikus hullám azokat szinte a kihalás szélére sodorta.

Tavalyelőtt szabadultam meg a 15+ éves gumidómos Logitechtől, annál a membrán még egyáltalán nem volt felkeményedve. Akadt a családban két 8+ éves és hasonló árkategóriás gumidómos Logitech, azokat már előtte ki kellett vonni a használatból, mert felkeményedtek. A K120 vadonatúj állapotában is sokkal rosszabb, mint a 15+ éves volt, fél évesen pedig a 8+ évesek szintjét hozza.

Most is kifoghatsz olyat, ami jobban bírja az öregedést, és 3-4 év után keményedik csak fel, és olyat is, ami fél év után megérik a kukára. Sajnos releváns gyakorlati tapasztalattal senki sem fog tudni szolgálni, mert a 2-3 évvel ezelőtti batch minősége lehet, hogy teljesen eltér egy mostaniétól, csak próba-szerencse alapon megy a válogatás.

cowk: a Topre egyik irányból nézve gumidóm, másik irányból nézve mechanikus :) Ha a gumidómok közé sorolom, akkor már csak azzal is veri tartósságban a teljes kínálatot, hogy kapcsolónként cserélhető a gumidóm (és persze ennél sokkal-sokkal több). Az mindenesetre biztos, hogy drága, és az árazásban a hype eléggé fontos tényező.

mondjuk silent rednel
A Cherry MX Silent Red egy téren számít a legjobbnak a piacon elérhető silent kapcsolók között: kapható erre épített bilentyűzet :) Alapvetően egy jó kapcsoló, de mind csendességben, mind simán járásban veri mindenki más.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53678) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Ismét kellene segítség, mégpedig keresek magyar és halk billt. Az égvilágon semmi más kritériumnak nem kell megfelelnie.
Ja, de egynek nagyon, mégpedig, hogy sötét színű legyen. Ugyanis egy ilyen pont jó volna, nekem is ilyen van: [link] , de sajnos a színe nem megfelelő, feketében meg mindenhol elfogyott. Van valami alternatíva? Cégbe kellene pár, mert itt "csattogós" billek vannak és cserélni kellene.

(#53679) kisfurko


kisfurko
senior tag

Azt meg tudjátok mondani, hogy hogyan rögzül a nagy enter (nem ISO) a \ helyén? Valami müanyag csönek néz ki egy képen. A Steelseries 6G, 7G-n van ilyen enter, meg jó régi billentyüzeteken. Nincs valakinek ilyen véletlenül? Egy fotó jó lenne róla, még jobb lenne az alkatrész maga :D
Sajnos a régi billentyüzetem éppen 500km-re van.
A NYÁK-terv már kész, éppen a végsö simításokat végzem a rendelkezésre álló alkatrészek alapján.
Tada68 háza nincs valakinek? :)

(#53680) cowk válasza kisfurko (#53679) üzenetére


cowk
tag

a stabilizerre gondolsz? :F itt tudsz veluk matekolni

(#53681) dqdb válasza kisfurko (#53679) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
itt tudsz venni

A rögzítés módját nem ismerem, sosem foglalkoztatott a téma, mert az ilyen Enter egyszerre hozza az ISO és ANSI Enterek hátrányát az én szememben. Akad egy itthon, alulról le tudom fotózni/mérni a hétvégén, így néz az enyém is (NPKC blank), rajta a nagy csőszerű kinövéssel.

BAE/Big Ass Enter az elterjedt kifejezés rá.

update: egy gyors keresés alapján legalább kétféle stabilizátorelrendezés akad, nincsen szabványos megközelítése a témának

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53682) cowk válasza kisfurko (#53679) üzenetére


cowk
tag

cherry stabnak tunik az :))

[ Szerkesztve ]

(#53683) dabadab válasza cowk (#53673) üzenetére


dabadab
titán

Köszi, nincs is messze, holnap benézek hozzájuk.

Ez még ugyanaz a Pixel, ahol negyed évszázada a GUS-omat vettem? :)

DRM is theft

(#53684) dqdb válasza cowk (#53682) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez sima ISO Enter a képeden.

Erről van szó, mint különlegesség.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53685) cowk válasza dabadab (#53683) üzenetére


cowk
tag

szerintem igen, csak kicsit arrebb koltozott :D mintha a dembinszkyben lett volna talan?

szekekbe is ulj bele, ha mar ott vagy :K

(#53686) cowk válasza dqdb (#53684) üzenetére


cowk
tag

jah, latom. :(( erdekes, ebbol a videobol van a screenshot, pedig mintha az a bill lenne,

(#53687) kisfurko válasza dqdb (#53681) üzenetére


kisfurko
senior tag

Jaja, megtaláltam, ezt is. Csak a Tai Hao, meg egy SA keyset tartalmaz ilyet. A NYÁK-om, ha a rögzítöt meglesem, ANSI és 6gv2-es kompatibilis lesz.
Ez a kiosztás. Ha nincs nagy enter, akkor ANSI megoldás rendes jobb shift-tel. A lényege, hogy legyenek nyilak és bármelyik keyset jó legyen rá. Van hely az entertöl jobbra is, de arra nincs sztenderd kupak, így ott lyuk lesz, vagy blank kupak. Esztétikai hiba az Fn meletti fél szünet, ezen csak egy spéci ház segíthet. De lépésröl lépésre haladok. Elöször meglévö házba, sztenderd kupakokkal, ismert processzor ismert firmware-rel. Csak a NYÁK és a plate lesz egyedi. Btw. van olcsóbb plate készítö a laserboost-nál? Mert az elég drága a kínaiakhoz képest. Egy lemez annyi, mint a 3 NYÁK, amiket kicsit nehezebb megmunkálni...
Big ass enter:
Egy ideje nem használom ezt a kifejezést, mert miután rákerestem, naívan rácsodálkoztam a találati listára, aztán jót röhögtem :DD

(#53688) kisfurko válasza dabadab (#53683) üzenetére


kisfurko
senior tag

Én az Acompban vettem a GUS-omat, szintén 25 éve, isten nyugosztalja öket :) Ejj, de szerettem volna egy Amigát ott venni, még annál is korábban...

(#53689) dqdb válasza kisfurko (#53687) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak a Tai Hao, meg egy SA keyset tartalmaz ilyet.
Három évvel ezelőtt az NPKC is, de most nem találok ilyen NPKC/Gateron kupakkészletet.

Btw. van olcsóbb plate készítö a laserboost-nál?
Nem igazán. Fémre csak EU-n kívülit tudok még drágábban, CF-re létezik sokat várakozós kicsit magasabb áron. Nyákból is készíthető plate, az FR4 kedvelt anyag lineáris kapcsolókhoz, bár nem tudom, úgy mennyire jönne ki.

Esztétikai hiba az Fn meletti fél szünet
Miért nem cseréled meg a Shiftet a ↑ gombbal és teszed át az Fn-t a kurzoroktól balra? Ekkor az Fn és ← közé mehet egy 0.5u blocker. Valahogyan így.

Egy ideje nem használom ezt a kifejezést, mert miután rákerestem, naívan rácsodálkoztam a találati listára, aztán jót röhögtem
Ahogyan nem keresünk silicone plug kifejezéssel szilikon dugót (hiába az lenne a neve) és a Super Lube nevű szilikonzsírra is érdemes óvatosan rákeresni :)

öööööööööööööööööööööööööööööööööö

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53690) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok,

Comfort/ergonomic billentyuzettel kapcsolatban is lehet itt kerdezni, vagy van ra dedikalt topik?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#53691) cowk válasza dqdb (#53689) üzenetére


cowk
tag

(#53692) cowk válasza Yeffy (#53690) üzenetére


cowk
tag

hogyne lehetne :K

(#53693) Yeffy


Yeffy
veterán

Remek! :K

Szoval, elsosorban irodai munkara keresek comfort keyboard-ot, munkaltatom allja.
Van nalunk hasznalatban par Microsoft kollegak kozt, vezetekes es vez. nelkuli, legtobbjuk Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 vagy Sculpt Ergonomic Keyboard.

Kiprobaltam kicsit gepelni a Sculpt-ot, de valahogy nem allt kezre. Fura volt a kozepso elvalasztas, volt, mikor felreutottem, illetve lassultam is.
Gondolom egy idonek el kell telnie, mig atszokik az ember a sima "flat" billzetrol?

Ez vagy ez, ami nem osztott, de dontottek benne a billentyuk, valahogy jobbnak tunik szamomra, de ilyesmit rendelesre tudnak biztositani.

Mit javasoltok?
Letezik ezekbol olyan, aminek van egyszinu hattervilagitasa, es esetleg beepitett fingerprinter?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#53694) cowk válasza Yeffy (#53693) üzenetére


cowk
tag

ISO-nak kell lennie? magyar keycapek? fpreader nem lesz szerintem, nem elegge enterprise cuccok ezek :/

ha a ceg fizetne, en beleugranek egy ergodoxba 🤤 csekkold meg a konfigoratorjukat

(#53695) dabadab válasza Yeffy (#53693) üzenetére


dabadab
titán

A Microsoftnál szerintem külön részleg van a billentyűzetek random elcseszésére, ahogy itt is látszik, az egyiken az F gombokat tették indokolatanul nehezen használhatóvá, a másikban meg mókásan az insert helyére kinyújtózkodik a delete, kacagtatóan megviccelve az egyszeri irodai dolgozót.

Nekem az 5050 elődjéhez, az 5000-hez volt szerencsém, azon gyakran valahogy sikerült megdupláznom a leütéseket (bash helyett bashs, less helyett lesse - fogalmam sincs, hogy mitől).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#53696) kisfurko válasza dqdb (#53689) üzenetére


kisfurko
senior tag

Hát, akkor marad a laserboost, az legalább az EU-ban van. Nekem 100 € körülre jön ki a 3 plate, sima acélból.
"Miért nem cseréled meg a Shiftet a ↑ gombbal és teszed át az Fn-t a kurzoroktól balra? Ekkor az Fn és ← közé mehet egy 0.5u blocker."
És akkor megkapnám a sima 65%-os kiosztás egyik variánsát :) A kprepublic 65%-os NYÁK-ja és plate-je tudja ezt. Akkor értelmét vesztené a projekt, és kevesebb pénzt kéne lehúzni a klotyón... Hová vezetne ez? :D

(#53697) dqdb válasza kisfurko (#53696) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hogyhogy acél? A mi a legjobb alapanyag plate-nek kérdéskörben eléggé megoszlana a vélemények a kapcsolótípus és az elvárt hang függvényében, de abban eléggé megegyeznek a vélemények, hogy az acél van a legvégén a listának. Persze ha próbáltál többfélét, és az acél jött be, akkor nem kérdéses a miért.

Én majdnem rendeltem tőlük egyedi alumínium plate-et (65%-os Alps kísérletezés), aztán szembe jött egy CF plate GB, és amellett + a várakozás mellett döntöttem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53698) Alien13


Alien13
tag

Sziasztok!
Tud valaki olyan magyar kiosztású billentyűzetet, aminek normális világítása van, nem csak dereng, jól láthatók a betűk és az összára 10 ezer Ft alatt van? Nem játékra venném, plusz lámpát szeretnék kiváltani.
Vettem egy Genius Scorpion K9-et, álom rajta gépelni, de a fénye nulla, plusz ha leveszem, és lámpát kapcsolok mellé, a betűk is alig látszanak. Néztem kínai oldalon angol meg nemzetközi kiosztásúakat, de azokkal bukom az ékezetes betűket 🙁

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#53699) Yeffy válasza cowk (#53694) üzenetére


Yeffy
veterán

neem, semmi komoly.
ja igaz, elfelejtettem, h UK-ban elek, UK layoutot keresek.

jo, azert reasonable price-ban keresek :D
meg ennyire nem is mennek bele, nem is ertek hozza, h en rakjak ossze egy billt, lol

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#53700) Yeffy válasza dabadab (#53695) üzenetére


Yeffy
veterán

bocs, de ezen nagyon rohogok, mokasan fogalmaztad meg :DDD :DD

akkor ebbol nekem ugy tunik, nem ajanlod a termekeiket? :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.