Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72351) Mercutio_ válasza eeXaa (#72350) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamit rosszul csinálsz, egy obi kivételével még semmin nem buktam komolyabb összeget :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#72352) FEDman válasza Mercutio_ (#72349) üzenetére


FEDman
addikt

Nem, APS-C-n pont hogy értelmes látószöge van mind a három Sigma obinak.

Bár igazából megint én vagyok a hülye, hogy belemegyek egy ilyen kamu vitába. Ez most amúgy se az ész érvekről szól, hanem csak hogy megkövezzétek kicsit a hűtlensége miatt. :)

(#72353) Mercutio_ válasza FEDman (#72352) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azok után, hogy leirom megfelelő obipark esetén szemrebbenés nélkül valtanék tényleg csak is a megkövezésre lehet kihegyezve minden hsz, nem arra, hogy megértsem az okokat...

A 19 mint fasza látószög :U eszerint csak én voltam aki aps-c -n a kitobit is 18 alá tekertem volna nem egy kicsit fölé?
A 30 ízlés kérdése, arról meg nem vitázunk :N a 60 jó (45 a mikrós vázon, naná) csak fényerőben keveslem ahogy a 30-ast is. Igaz cserébe olcsó mindkettő, de így amit a szenzor hoz pluszban azt itt el is bukom.
szerk.:Akinek elég ez az obipark az ne gondolkozzon, nekem hiányozna a felsorolt többi obi, pedig az a váz a megjelenése óta mozgatja a fantáziámat :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#72354) FEDman válasza Mercutio_ (#72353) üzenetére


FEDman
addikt

Az előző kommented alapján azt is mondhattad volna, hogy mFT-n a Lumix 14, 20 illetve az Oly 45mm-es objektíveknek mennyire szerethető a látószöge? :)

Konkrétan a Sigma 19mm-es obi meg APS-C szenzoron ekv. 28,5mm-nek felel mag. Az gyakorlatilag azonos a Lumix 14/2,5-tel. Azzal nem tudom mi a bajod, én még emlékszem amikor még nagyon boldog tulajdonosa voltál egynek. :)

Persze lehet, hogy most a Lumix 12-32-t még jobban szereted, de hát Sonyra nem csak van, de pont hogy a PZ 16-50-nel vette azt a gépet.

Ettől persze még beleköthetsz a döntésébe, csak akkor legalább csinálnád azt rendesen! :DDD

(#72355) Balinov válasza Mercutio_ (#72349) üzenetére


Balinov
félisten

Hmm, én imádom a 30ast, ha úgy alakul idén meglesz a 19 és a 60 is

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#72356) Mercutio_ válasza FEDman (#72354) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az előző kommentem azt hittem érthető volt, az, hogy te ezt olvastad ki belőle a te dolgod.
Volt 14/2.5, szerettem, de nem a latószöge, hanem a kis mérete és viszonylag jó rajza miatt. Attól még szükségmegoldás volt, mert kellett valami a 20-as alá a kitobi helyett.
Ahogy emberi áron elérhető lett a 12-32 rögtön az váltotta bő 1,5 éve.

Nem belekötöttem, szimplán érdekelt az oka, és azt is leírtam, hogy akinek elég a 16-50+50/1.8 és/vagy nem hiányzik a 20/1.7, 45/1.8 fényereje annak jó választás. Ahogy azt is írtam, hogy 75/1.8 és a tele tartományú obik megfelelői szintén hiányoznak - de van akit ez nem érint. (Nem, nincs 75/1.8-am, lehet nem is lesz :N)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#72357) FEDman válasza Mercutio_ (#72356) üzenetére


FEDman
addikt

Ez oké, de én most elsősorban a Sigma trióra reagáltam. Természetesen minden rendszernek megvannak a maga fekete foltjai, az APS-C Sonynak meg aztán pláne. Ugyanakkor mFT szemszögből pont a Sigma triót felemlegetni a témában az minimum egy kapufa. :)

Aztán persze van amikor meg fordul a kocka, az új Samyang 50/1,2 objektív például pont mFT rendszeren ad számomra szimpatikusabb látószöget. A Popco pont nemrég tesztelte ezt az objektívet, aminek külön érdekessége, hogy tette ezt mFT-n és APS-C Sony-n egyszerre.

Ez egy olyan manuál obi, amivel kapcsolatban már én is csak elismerően hümmögni tudok. Érdemes végiglapozni a tesztet, még szöveg nélkül is nagyon beszédes.
Jó látni, hogy a tervezésénél nem csupán a nyers paraméterekre, a teljesítményre, de olyan apró finomságokra is odafigyeltek, hogy ezeken felül milyen karaktere legyen ennek a portré üvegnek. Nyitott rekeszen van egy nagyon enyhe kis puhasága, épp csak annyi amennyi egy portrénak szinte mindig jól áll. A jól korrigált tudatos tervezést pedig abból is érezni, hogy az enyhe lágysága ellenére is már nyitva is egyenletesen éles szinte a kép egész felületén.
A bokeh ugyanez, nyitott rekeszen álomszép, kellemesen puha egy minimális kis játékkal, valamint egy kis körkörösséggel fűszerezve.

Aki nem találná a végén a képet az ide katt.

Nekem nagyon tetszik. Igaz nagyon erős kettősséget érzek vele kapcsolatban, amit egyelőre nem is nagyon tudtam magamban feloldani. Ez pedig, hogy APS-C-n nem annyira tetszik a látószöge, egy mFT vázon viszont az általam pont nagyon szeretett körkörös bokeh az ami szinte teljes mértékben leesik. :)

(#72358) |AP| válasza Mercutio_ (#72320) üzenetére


|AP|
veterán

(#72359) Mercutio_ válasza |AP| (#72358) üzenetére


Mercutio_
félisten

-14k, de nincs a gari :(

FEDman: Jó ez az obi :K csak nagy és manuális. (de ez már az én bajom)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#72360) madgie válasza Mercutio_ (#72359) üzenetére


madgie
titán

Ezek a kis koreaiak nagyon tudnak, a Samsung töketlensége, hogy nem vették meg őket kilóra, míg tehették. Egy normálisabb kinézetű NX1 Samyang tervezésű AF-es objektívekkel... nyami!

(#72361) Mercutio_ válasza madgie (#72360) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kíváncsi leszek mi lesz a Samu milc üzletág sorsa. Pont mire beért volna a rendszer....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#72362) FEDman válasza Mercutio_ (#72359) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, manuális. Viszont mérete szerintem pont kellemes a kategóriájában. A Noctidronnál például kicsit kisebb és könnyebb is.

Persze nyilván nem egy palacsinta, de például máshonnan megközelítve egy régi manuál adapterrel együtt is kb pont akkora méretű és súlyú, mint ez az F1.2 Samyang. Ez pedig még mFT-n is nagyon kényelmes méret.
No persze nyilván nem GM1-gyel, de mondjuk jjeahh tuti nem esne zavarba ha ölébe pottyanna egy ilyen. :)

(#72363) Wa2x_ válasza FEDman (#72362) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nagylátóval menne gombászni! ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72364) FEDman válasza Wa2x_ (#72363) üzenetére


FEDman
addikt

Kicsit félve kérdezem, de most hirtelen milyen logikai ugrásokkal jutottunk el a Samy 50/1,2-től a nagylátóig? :)

(#72365) Wa2x_ válasza FEDman (#72364) üzenetére


Wa2x_
veterán

Buummm, nézd el nekem ma már ittam. :W ;] Teljes szétmentem a számoktól, erre asszociált az agyam.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72366) FEDman válasza Wa2x_ (#72365) üzenetére


FEDman
addikt

Semmi gond, mindjárt megyek és én is iszom valamit.. :DDD

(#72367) MrChris válasza FEDman (#72364) üzenetére


MrChris
nagyúr

Többek közt a Sigmáktól, a 19-30-60, majd Lumix 14 és kb ebből ugrottál egy AF-nélküli nagy darab 50/1.2-re. Ezt az utóbbit én kevésbé értem. Jó obi meg minden csak manuál 50-esből már annyi van mint a nyű. Csinálhatnának inkább egy 12mm-es akár f:2,8/3,5 -es de karcolós, olcsó fixet (17-20-25-ösök árában).

(#72368) Mercutio_ válasza FEDman (#72366) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én is csatlakozom ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#72369) FEDman válasza MrChris (#72367) üzenetére


FEDman
addikt

Nem véletlenül választottam el a kettőt betűszínnel is, csak lazán kapcsolódik a kettő.
Ez a laza kapocs meg annyi volt csupán, hogy a Sigma triónak különösen az első két tagja már csak a látószög és DOF miatt is izgalmasabb alternatíva APS-C-re. A Samy 50/1,2 meg számomra ennek kicsit a fonákja, ott mFT vázon sokkal szimpatikusabb nekem ugyanannak az obinak a látószöge.
Ennyi lett volna. Remélem mára ennyi volt, mert ha még valamit ma el kell magyaráznom én komolyan tökön szúrom magam! :DDD

Mercutio_
Helyes! :))

[ Szerkesztve ]

(#72370) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
Nagyjából tisztáztam mit akarok, már csak a gx7 és a gm1 maradt.
Nyilván gm1 előnye a mérete, és az ára, gx7-é pedig a nagyobb felszereltség..

GM1-nél a stabi hiánya mekkora hátrány gx7-el szemben? Egyáltalán a gx7 mikor használja a váz stabiját, ha az obiban van?
Gx7-et melyik kitobival járok a legjobban?
Gondolkoztam a 20/1,7-en, de kezdőként nem biztos, hogy a legjobb lenne primeal indítani, de ahogy elnézegetem a vele készült képeket, azzal villantja igazán ki a foga fehérjét a gép..

Köszi! :R

(#72371) 80hun válasza shouryuken (#72370) üzenetére


80hun
addikt

A gx7 azokhoz az obikhoz is használja a stabit amibe nincs. Tehát minden obid stabilizált lesz :)
Amelyik obiba meg van stabi ott azt használja.
Én biztos a 20-asal venném jó áz ára úgy, én is agyaltam rajta hogy az asszony egy gx7-et kap , de az oly boltba voltunk pénz a zsebbe így két olympus lett a vége :D
Kitobit v. egy pana 12-32-t meg veszel hozzá utólag mondjuk ha kell.

(#72372) Dolphin válasza 80hun (#72371) üzenetére


Dolphin
tag

Most néztem még csak rá erre a pana IBIS-re, és ezt találtam. E-M5-öm volt, már annak is egy álom volt a stabija, ismerem, de ezt a tesztet nehezen tudom elhinni. Tényleg "ennyire" jó a stabija a GX7-nek?

[ Szerkesztve ]

(#72373) hito válasza shouryuken (#72370) üzenetére


hito
nagyúr

Ha számít: GX7-nél csak állóképnél működik a szenzorstabi, videó alatt nem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#72374) 80hun válasza Dolphin (#72372) üzenetére


80hun
addikt

Ezt már linkelte vki, szerintem inkább fordítva van :)
Kizárt hogy a kéttengelyes stabi jobb legyen mint az 5 tengelyes . :)

(#72375) MrChris válasza Dolphin (#72372) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fura, hogy az egyiken az 1/3 értékelhetetlen másikon az 1/4 kb elmegy és a 1/2 se annyira gáz ugyan azzal az obival. Ennek a pacáknak nem hiszek, ha így lenne már mindenütt hasonló eredményekre jutnának.

(#72376) hibavissza válasza lenan (#72316) üzenetére


hibavissza
veterán

érdekes. nekem az tűnt fel, hogy amit nem Panával lőtt az mennyire döglött, élettelen. szerencsére nem vagyunk egyformák :)

[ Szerkesztve ]

(#72377) rumos14 válasza Mercutio_ (#72347) üzenetére


rumos14
nagyúr

gondolj arra, hogy minden egyes alkalommal, amikor ezt leírod, valahol egy ártatlan kis nyuszika meghal ;]
vagy Justin Bieber újabb dalt ír.

(#72378) FEDman


FEDman
addikt

PIERWSZE WRAŻENIA :DDD

Akit komolyan érdekel az obi annak érdemes kattintania, ahogy nézem még a RAW állományok is letölthetőek!

(#72379) madgie válasza FEDman (#72378) üzenetére


madgie
titán

Letölthetőek ám, épp az állam szedem össze :)

(#72380) shouryuken


shouryuken
senior tag

Mi ez a sok eladó gm1? Lesz valami árzuhanás, vagy bejelentés? :F

(#72381) Wa2x_ válasza madgie (#72379) üzenetére


Wa2x_
veterán

Elég gyengére sikerült darab. ;] A ronda színekről nem is beszélve...

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72382) .mf válasza madgie (#72379) üzenetére


.mf
veterán

"Letölthetőek ám"

Bámulatos a technika fejlődése :Y Obit az enkórról? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#72383) madgie válasza .mf (#72382) üzenetére


madgie
titán

Amíg nem seedeled, nem büntetik :D

(#72384) MrChris válasza Wa2x_ (#72381) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerencse hogy nem vagyok tele mániás, mert nagyon jó obi és kicsi! Igen a színek meg lettek kissé húzva, beküldtem a OViewerbe és ilyet nem bírtam beletekerni :D csak Lr-ban. Meg zseniálisak a stabik.

(#72385) t72killer válasza FEDman (#72378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 14.9 zloty sajnos nem az ő árcédulája, különben tényleg pöpec darab:R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72386) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Mit gondoltok? Érdemes lecserélni az Oly 14-42-t a Pana 14/2.5-re? Igazából 80%-ban 14-en használom, 15e lenne a difi. :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72387) eeXaa válasza Wa2x_ (#72386) üzenetére


eeXaa
addikt

Az attól függ menyire lennél meg egy látószöggel.. Ha benne van a pakliban, hogy később veszel mondjuk egy sigma 60mm akkor igen.. De ebben az esetben is sztem érdemesebb megtartani az oly kit obit és venni hozzá sigmát.. Ha meg fényerős nagylátó kell akkor meg érdemesebb egy samyang 12mmf2 be ruházni... Én csak akkor venném azt a 14 panát ha röhejesen ólcsón juthatnék hozzá

(#72388) Wa2x_ válasza eeXaa (#72387) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sigma 60-am már van, nagylátót szeretnék 14mm vagy alatta. Esetleg csere Pana 12-32-re? Azzal sincs tapasztalatom.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72389) silmatauki válasza Wa2x_ (#72388) üzenetére


silmatauki
őstag

a 12-32 szuper (a fenyerejet kiveve)

(#72390) madgie válasza Wa2x_ (#72388) üzenetére


madgie
titán

9-18, ne aprózd el :)

(#72391) Wa2x_ válasza madgie (#72390) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jelenleg, nem az én árcédulám sajnos. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72392) eeXaa válasza Wa2x_ (#72388) üzenetére


eeXaa
addikt

Samyang 12/2. ..hacsaknem kell ultrawide, akkor arra ott van amit madgie ajánl... persze az sem lesz fényerős... Amúgy úgytudom elég nagy a szórás a 14es panánál..
..de végülis így hogy van már sigmád, lehet jó ötlet beleugrani a kis pancake-be...

[ Szerkesztve ]

(#72393) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
Gx7 és gm1 hol van kiállítva?
Megtapogatnám őket!
Köszi!

(#72394) MrChris válasza Wa2x_ (#72386) üzenetére


MrChris
nagyúr

Milyen vázon?
Eleve a 14-est vettem a kis méret miatt. Ritkán használom főképp videóra. 12-32-t azért nem vettem, mert nem tudtam kibékülni hogy ki kell tekerni használat előtt. De gyanús hogy annak élesebb a képe.

[ Szerkesztve ]

(#72395) Wa2x_ válasza MrChris (#72394) üzenetére


Wa2x_
veterán

14-42-t is ki kell. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72396) Studi válasza shouryuken (#72393) üzenetére


Studi
addikt

A topiksörözéseken. :K :DDD

(#72397) Mercutio_ válasza Wa2x_ (#72395) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem nem ugyanarról beszéltek :N

Studi: Majdnem beírtam, hogy a GX7-et Maglódon, GM1-et a népligetnél :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#72398) totálkezdő válasza eeXaa (#72392) üzenetére


totálkezdő
tag

"Amúgy úgytudom elég nagy a szórás a 14es panánál.."

Erről Madgie már írt a (#70613) hozzászólásban.

MChris. Ha hinni lehet az Slrgearnek (majd FEDman megmondja, hogy lehet-e), akkor a Pana 14mm élesebb. Csak nézz utána.

(#72399) Wa2x_ válasza Mercutio_ (#72397) üzenetére


Wa2x_
veterán

De, az Oly 14-42 is ilyen, ami nem a pancake verzió.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72400) MrChris válasza Wa2x_ (#72395) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bár hogy kelljen nyitni azt utálom.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.