Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71101) Lassú Víz válasza jeni (#71100) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez értem, de nekem van egy E-M1-em :))

Jó dolog megspórolni 10-20%-ot, de ilyen mértékű engedményt év közben is ki lehet fogni anélkül, hogy tülekedni kellene, vagy meghülyülni azon, hogy sokadjára nem tudod véglegesíteni a rendelésed a web áruházban. De elfogadom, hogy vannak akiknek a készülék eszmei értékét növeli az, ha fél napig áll érte sorban. :)

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71102) medvezsolt válasza Grga_Pitic (#71099) üzenetére


medvezsolt
senior tag

egy kis kieg: 10 ezer alatt van jó táska?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#71103) brumi1024 válasza Grga_Pitic (#71099) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó is lenne, de a kosárba még mindig nem lehet betenni. :DD

Ebben a pillanatban lett elérhető a kosár. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71104) Grga_Pitic válasza medvezsolt (#71102) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Jó kérdés, én Crumplert használok 6 éve, és most cseréltem le egy másik Crumplerre, mert a felszerelésem cseréjével nem lett jó a beosztása. Amúgy a régi táska is olyan, mintha új lenne, ezért is drága a Crumpler márka.
Mással nincs tapasztalatom...

brumi1024: én is találtam egy szabad slotot félórája, vettem Eneloop akksikat

[ Szerkesztve ]

(#71105) |AP|


|AP|
veterán

tudom, hogy nem olvassuk ezt az oldalt, én is csak véletlenül tévedtem oda ( ;] ), de ennek a hírnek örülök:
Újra Magyarországon a Crumpler. :R

Mondjuk túl sok minden nem derül ki a cikkből (ki fogja forgalmazni, ilyesmi)

(#71106) Grga_Pitic válasza |AP| (#71105) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

eDigital pl., mint ma kiderült. Black Friday akcióban van is pár Crumpler táska. Érdemes rájuk lecsapni, ha valakinek van türelme.

(#71107) brumi1024 válasza Grga_Pitic (#71106) üzenetére


brumi1024
veterán

Én le is csaptam egyre, szeretem a táskáikat, pár éve találkoztam velük még Ausztráliában.

(#71108) jeni válasza Grga_Pitic (#71104) üzenetére


jeni
félisten

Nálam a Lowepro is minőségi darab.

(#71109) rumos14 válasza FEDman (#71098) üzenetére


rumos14
nagyúr

pont erre gondoltam én is, ez így reális, ügyes a Pana, hogy ha már amúgy is képes erre a gép, akkor ilyen hasznos dologra fordítják. sztem reálisan nézve leginkább a focus stacking bír a legnagyobb haszonnal, amire persze vannak profibb módszerek, de akár csak az in camera panoráma, ez is jó dolog.

(#71110) t72killer válasza jeni (#71100) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ingyen ;]?

GH4 nincs?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#71111) Wa2x_ válasza medvezsolt (#71102) üzenetére


Wa2x_
veterán

Van egy jó http://www.edigital.hu/dslr-hordtaska/manfrotto-amica-50-taska-fekete-p475703.html, telóról nem tudok linkesiteni bocsi.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#71112) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Az Oly tulajokat kérdezem, hogy a Canon EF bajonettes objektívek milyen sikerrel használhatók adapterezve a gépen (EM-10), Például egy Canon EF 70-200 2,8 (stabi nélküli) obija hogy működne a vázon?

(#71113) hp1950 válasza grigo (#71082) üzenetére


hp1950
tag

MM 17 f1.8

(#71114) .mf válasza Clemi (#71112) üzenetére


.mf
veterán

Az elektronikus rekesz- és fókuszvezérlésű obikhoz jelátvivős adapter kell, ami elég drága, és itt se sokaknál láttam. A nem-natív obikat használók döntő többsége teljesem manuális obit adapterez.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#71115) Clemi válasza .mf (#71114) üzenetére


Clemi
veterán

Mondjuk egy ilyen? Ez tényleg majdnem 90e forint, de kérdés ilyennel hogy működnének? Lenne fényerő vesztés? Csak mert stabi nélküli L-es Canon obikat tök jó áron lehet találni használtan, amik azért elég jól rajzolnak.

(#71116) 80hun válasza Clemi (#71115) üzenetére


80hun
addikt

Én azt nem értem mi értelme van ráadapterezni egy 70-200 f2.8 at. nehéz mit a fene :)
Lassú lesz és nagyon keveset spórolsz a gyári pro obihoz képest.
Akkor e-m1-be gondolkodj és adapterezd rá az oly 50-200mm f2.8 -3.8 swd-t. és szerintem mft-n jobban is rajzol mint a canon mert 4/3-os szenzorra tervezték.

(#71117) frankstork


frankstork
aktív tag

Megjött a 79ezres 45 f1.8 zuiko :))
Csoda szép, azóta asszonykámat nem láttam, hadd fotózzon, én meg kitolhatom a witcher 3-at vegre... ;]

(#71118) brumi1024 válasza grigo (#71082) üzenetére


brumi1024
veterán

Crumpler táskát. Illetve egy 45 f1.8-on gondolkoztam a Médiából, ha már lemaradtam az Edigitalos ajánlatról, de még várok vele.

(#71119) ati3x válasza frankstork (#71117) üzenetére


ati3x
senior tag

Na ugye!

W3? Beszippantot? Én az 1-el jàtszottam elég sokat, meg a 2-el kicsit. Utoljàra a kerbal space program "szívott" be. De most inkàbb makettezem. Mégis csak több làtszódik belöle. "Sajna" idöm sincs, nemsokà itt a 3-ik gyerek.. :)

(#71120) Parci válasza ati3x (#71119) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

harmadik? gratula! az már hivatás.. :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71121) frankstork válasza ati3x (#71119) üzenetére


frankstork
aktív tag

Az szép! Grat!
Nagyon nem szippantott be, épp ezért nem végeztem még ki... :-)
Egy gyerek meg kertes ház mellett amùgy sem haladok valami gyorsan.
Hát ez van.
Múlnak a gyermek évek... :))

(#71122) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok,
szeretnék hobbi szinten foglalkozni fotózással és utána olvasva azt hiszem m4/3 rendszerbe szeretnék belekezdeni.
A gépet gyakran használnám élmények megörökítésére (gyakran beltér, emberek), valamit túrázásnál és városban fotózva.
Keretem egyértelműen nincs meghatározva de szeretném minél alacsonyabban tartani így egy használt oly pl5-pl6-ra gondoltam (van köztük számottevő különbség?) kezdetben kit lencsével aztán ahogy kitapasztalom a szokásaimat vennék egy fixet ami a legjobban illik ahhoz ahogy a gépet használom. Az oly 45mm-t néztem sokáig de tartok tőle, hogy beltérre nem lenne a legjobb.
Jó úton járok vagy felejtsem el ezt a vonalat?
Mennyi lenne ma a reális ára egy garis pl5-pl6 kitnek?

Előre is köszönöm!

(#71123) pandur99 válasza tvse1995 (#71122) üzenetére


pandur99
aktív tag

80e és 100e között (alku és állapot, kiegészítők kérdése) kaphatsz egy dupla kittet (PL5/6 + 14-42 + 40-150). Nincs számottevő különbség köztük.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#71124) jeni válasza tvse1995 (#71122) üzenetére


jeni
félisten

89000Ft az ÁRKÁD MM boltjában szürkében az E-PL5 dupla KIT.

(#71125) rumos14 válasza rumos14 (#71109) üzenetére


rumos14
nagyúr

ja hogy focus stackinget sajnos pont nem tud... hmm...

(#71126) MrChris válasza rumos14 (#71125) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha wifis a Panád és van Android 4.0.3 telód akkor elvileg focus stackingelhetsz ezzel a progival. Még nem próbáltam, nincs AF-es macrobim.

(#71127) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

43rumors kitette a linket az E-M1 új, angol nyelvű használati utasításáról. És konkrét lett, hogy nov. 26-án jön a 4.0-s firmware :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71128) szata.68


szata.68
senior tag

Sziasztok!

Még korábban vettem egy Yongnuo YN-14EX (for Canon) típusú makró körvakut.
Pana G6-tal szeretném használni,de valamiért nem megy a dolog. Az a hibajelenség,hogy ha fényképezek,akkor túl erősen villan (szerintem),és tiszta fehér lesz a kép.

Mit csinálok rosszul? A gép,meg a vaku is újdonság,úgyhogy bármelyiknél lehet user error. :)
Ha bárkinek van ötlete azt nagyon szívesen veszem!

Üdv.

Tamás

(#71129) pandur99 válasza szata.68 (#71128) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ezek manuális vakuk, vagyis a vakun kell állítanod a villanás erősségét. Nézd meg a kezelési utasítást, melyik gombbal kell! Ki kell kísérletezned, milyen távolságból milyen erővel villanjon. Ha van állandó fénye is, azt már lehet használni automatán is, vagyis azzal van fénymérés, és a géped ahhoz áll be.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#71130) szata.68 válasza pandur99 (#71129) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi! Van rajta állandó fény. A vakut ha ettl módba teszem akkor is nagyon fehér,és még manuál módban az 1/64-en is (1/1-en fehér az egész kép). Most ahogy próbálgattam arra jutottam,hogy a közeli fotókhoz elég lesz nekem a két kis segédled is,aztán később majd meglátjuk... :) Köszi mégegyszer!

(#71131) Gondwana válasza szata.68 (#71130) üzenetére


Gondwana
addikt

ETTL módban csak Canon gépről vezérelhető (illetve Cactus V6, de az másik, nemideillő történet), tehát manuálisan kell letekerned a villanás erejét. Illetve amikor makrózol, bátrabban is csukhatod a blendét, nem árt meg némi mélységélesség a képnek és akkor már a vakut is kordában tartja. (Ja, és az auto ISO az ilyenkor nagyon felejtős, a gépnek fogalma sincs, hogy szét lesz vakuzva a kép, megpróbálja magától kierölködni a helyes expót)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#71132) szata.68 válasza Gondwana (#71131) üzenetére


szata.68
senior tag

Látszik,hogy nem értek hozzá. :) Elkezdtem tekergetni,ahogy javasoltad és így kezd egyre jobbnak tűnni! :))
Még a végén lesz belőle valami... :K

Köszi szépen! ;)

[ Szerkesztve ]

(#71133) Lassú Víz válasza szata.68 (#71132) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Viszont kapcsold be a live view boost opciót (vagy ahogy a Pana hívja), hogy komponálni, meg élességet állítani tudj. M mód, záridő a vakuszinkronra 1/180, 1/250 típustól függően, rekesz f8, f11-ig mehet, ISO 200. Ha többet akarsz mutatni a környezetből növeld a záridőt, vagy deríts oda is.

Egy másik kérdés, valahol külföldi fórumokon azt olvastam, hogy a Canon kiegészítő érintkezők és az Oly/Pana vakusaru nem barátok. Erről kinek mi a véleménye?

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71134) Gondwana válasza Lassú Víz (#71133) üzenetére


Gondwana
addikt

Erről kinek mi a véleménye?
Az enyém az, hogy hülyeség: 580EX II-vel fotóztam LX3-on is, GH1-en is, szenzoros módban köszöni, jól! OC-E3 pedig Nikont és Sonyt kivéve mindenre jó (Legjobb - szerintem - a Phottixé, mert reteszes, nem tekergetős és csereszabatos csavarhelyek szempontjából is az 580EX2 talpával, már kellett műtenem 0km-es korában).
(Tudtommal - de még utánanézhetnék megerősítésért, amire lusta vagyok - a Canon negyedik picipinje pont az AF segédfény lenne)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#71135) totálkezdő válasza Gondwana (#71134) üzenetére


totálkezdő
tag

Ha már szó esett a nem rendszervakuk használatáról, akkor hadd kérdezzek én is, hátha valakinek van tapasztalata: Metz 36c-2-őm van, hobbi fotós lévén nagyon ritkán van szükségem külső vakura, ez meg olcsó.
Így hirdetik: Kompatibilitás: Canon, Fuji, Nikon, Olympus, Panasonic. Én Canon G10-en és FZ50-en használtam néhányszor és elégedett voltam vele.
Azután lett egy sor PEN-em (hogy ne kelljen cserélgetni az obikat) és feltettem a kérdést a METZ központjának, hogy mivel használhatom (az említetteken kívül, PL1, PL2, PM2). Azt válaszolták, hogy mindegyikkel.
Csakhogy mások felhívták a figyelmemet arra, hogy a PL1 használatija szerint " A fényképezőgép vakupapucsán 5 V-nál több feszültséget használó idejétmúlt vakuk károsítják a készüléket." A METZ 36 c-2 talpfeszültsége állítólag 8-10 V között van. Tehát nem ajánlható (vajon a METZ ügyintézője nem figyelt oda?)

A PL2 és PM2 használatija már mást mond: "•A fényképezőgép vakupapucsán 24 V-nál több feszültséget használó idejétmúlt vakuk károsítják a készüléket." (akkor elvben a METZ 36 c-2 10 V-ja nem probléma).

Az Olympus mintaboltból/szervízből kérdésemre azt a választ kaptam, hogy a fenti vaku használata egyik géphez sem javasolt.
Mindennek fényében Ti mit gondoltok, mert nem szeretném tönkretenni a gépeket, de az információkat elég ellentmondásosnak látom.Van-e valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel a vakuval?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#71136) jube7 válasza totálkezdő (#71135) üzenetére


jube7
tag

Ha valaki olyan tanácsot ad, ami az üzleti érdekeivel összhangban van, azt érdemes mindig fenntartással fogadni. Ha ellentéteset, akkor a valóságtartalma nagyobb lehet.
Saját tapasztalat: Metz 58 AF vakut bátran használom bármelyik Oly m43 vázammal, soha semmi problémát nem okozott.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#71137) MrChris válasza rumos14 (#71125) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kipróbáltam azt az Androidos programot (a G6-ommal + 14/2.5), kissé fapados de elsütögeti, sorba léptetve a kvázi kijelölt tartományban, kissé zavaros ennek a kijelölése. Aszem max 10 lépést enged. A CombineZP-vel raktam össze, ez sajnos megtolja kicsit a kontrasztot, meg eldolgozott pár percig a 2.6-os xeonon. Photoshopost is ki kéne próbálni.
Eredeti
Kombinált kép

(#71138) totálkezdő válasza jube7 (#71136) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm jube! A METZ honlapja alapján úgy látom, hogy az AF-es METZ-ek kompatibilisek az m4/3 rendszerrel, (a 36 AF-5 a PL1-el is ) csakhogy a 36 c-2 más kategóriának tűnik. Vagy tévedek?

(#71139) Lassú Víz válasza totálkezdő (#71138) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A használati utasításnak higgy! PL1-re ne rakd rá. Sajnos nem egységes a dolog, ahány váz, annyi elektronika. Egy filléres optocsatolóval meg lehetne oldani, hogy bármilyen vakut elindítson a váz, de nem teszik. Pedig aki belépő szintű gépet vásárol nem fog szaladni FL-600R-ért.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71140) totálkezdő válasza Lassú Víz (#71139) üzenetére


totálkezdő
tag

Igen, értem,köszönöm. És szerinted a többi PEN-re rárakhatnám?

(#71141) Studi válasza totálkezdő (#71140) üzenetére


Studi
addikt

Én nyugodtan rátenném bármelyikre. Ha nem lősz vele folyamatos sorozatokat, márpedig maga a vaku nem is alkalmas erre, akkor nem lesz semmi baja. Amik problémát okozhatnak, azok a tényleg régi, 100-200+V talpfeszültségű vakuk. 8-10V-al nem lesz semmi gáz. Ráadásul szerintem a PL1 kézikönyvénél kicsit óvatosabbak voltak a kelleténél, lehet, hogy utána rámért valaki a saját vakuira, és kiderült, hogy az se marad 5V alatt. :DDD

(#71142) ati3x


ati3x
senior tag

Mégis jó, hogy nem adtam el a 12-50-et. Mert mégis kell az a makró.. :)
FW TA152 H'

(#71143) totálkezdő válasza Studi (#71141) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm a választ!

(#71144) Lassú Víz válasza Studi (#71141) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Studi, egy 5 V-ot elviselő áramkört, ha megküldesz 10-zel, tönkremegy. Ha sorozat, ha nem. Egy esemény is elég neki. Eredetileg valami gyengeáramú villamosmérnökféle volnék. Amennyiben túléli, az csak azt jelentheti, hogy nem csak 5V-ot visel el. A régi vakuknál van még egy kevésbé emlegetett kérdés, hogy mekkora áram folyik át a kontaktuson. Ott már lehet érdekes a sorozat, mert melegíti a félvezető kapcsoló elemet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71145) totálkezdő válasza Lassú Víz (#71144) üzenetére


totálkezdő
tag

Szerinted van olyan szakember, aki meg tudja mondni, hogy a PL1 elbír-e a használatiban jelzett 5 V-nál többet, vagyis, hogy egyáltalán mennyit bír el? (én tök hülye vagyok a fizikához, úgyhogy csak egy szakember véleménye számít). Nem mintha olyan nagy tragédia lenne, ha a PL1-nél nem használnám, csak a másik kettőnél.

(#71146) Gondwana válasza Lassú Víz (#71144) üzenetére


Gondwana
addikt

Először is 6V-os vakutalpfeszültséget minden fényképzelőgép elvisel (ez benne van a szabványleírásban is), ha 4db alkálielemről van táplálva, az ennyi. Majd hülyék lesznek költségcsökkentés közben még egy kaszkádot vagy buck-boostot belerakni, hogy jusson valahonnan 10V a talpra is.

Szerk.: most mértem, FL36R: 4.5V de még ez is TTL (az a másik, ami nem through the lens) szint alatti.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#71147) Lassú Víz válasza totálkezdő (#71145) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nincs. Aki tudhatja, azt köti a titoktartás. Az Olympus azt fogja mondani, hogy vedd az általa ajánlott vakukat. Csinálsz egy levélváltást a Metzzel, aztán ha rárakod és eldurran a PL1, akkor mész a vaku gyártóhoz, hogy azt írtátok, hogy jó lesz, fizessétek meg a káromat. Azért dögök ők is, mert a használati utasításban csak annyit írnak, hogy alacsony feszültségű a vaku kontaktusa.

A wikin van némi info, de nem leszel tőle okosabb. Legalább a másik két váz 24 V-ja rímel az ISO 10330-ra.

(#71146) Gondwana: A 10 nekem is gyanúsan sehová sem passzol, de látod 2 db. NiMH akkuból jön az a 4,5 V költségcsökkentés ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71148) Studi válasza Lassú Víz (#71144) üzenetére


Studi
addikt

Nem is ezt vontam kétségbe, hanem azt, hogy 5V-ra van tervezve az az áramkör.

(#71149) totálkezdő válasza Lassú Víz (#71147) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm! Értem, a legtisztább, ha PL1-en nem használom, abból baj nem lehet.

(#71150) k1csi válasza Lassú Víz (#71133) üzenetére


k1csi
senior tag

Egy másik kérdés, valahol külföldi fórumokon azt olvastam, hogy a Canon kiegészítő érintkezők és az Oly/Pana vakusaru nem barátok. Erről kinek mi a véleménye?

Ugyanazt a kábelt használom Canon vázzal és Canon vakuval mint m43 vázzal és m43 vakuval.
Sőt miután az ebayről vett dedikált m43 vakusaruhoz való kábelem (eggyel kevesebb érintkező van rajta) nem ment m43 vázzal és vakuval azt már kukáztam is (kimérni nem tudtam mi baja van, látszólag jó volt).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.