Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71851) gorgo válasza jjeahh (#71814) üzenetére


gorgo
őstag

Jó képek lettek, jöhetnek még!
Ott fenn a hegyekben honnan volt áram? Traktor felhúzott egy combos aggregátort? Azok a plexi terelőlapok mivégre? Kinézet? Szélárnyékolás? Nemár, hogy ott vették fel az egész albumot és nem stúdióban...
Az avatarod cseréltesd le, ezt akarja a nép! :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#71852) jjeahh válasza gorgo (#71851) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, a képek kb 25%-át lőttem én és a nagyja még fel sincs töltve :B
Áram: ja, valami aggregátor volt vagy mi, lovasszekérrel vittük ki :DDD Plexi amolyan helyben összerakott "stúdióként" szolgált és ja, ott vettük fel az egész albumot, 18 dalt, ez a lényeg :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71853) gezatata válasza hcol7 (#71788) üzenetére


gezatata
aktív tag

Nekem GF7 gépem van. Műanyag a külseje. De ez az árán is érezhető a GM1 hez képest.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#71854) hcol7 válasza gezatata (#71853) üzenetére


hcol7
senior tag

koszi a valaszt.

nagyjabol ugyanannyiert megy a ket gep perpill (135k GF7, 140k GM1), de sajnos GM1 mar nincs sehol, pedig karacsonyig kellene..

(#71855) Grga_Pitic válasza hcol7 (#71854) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Megveszed Skandináviában 300 euróért, a különbözetből megvan a repcsijegy+karácsonyi vásározás. :)

(#71856) beginnerguy


beginnerguy
tag

Hali!

Mivel sikerült beszereznem egy oly 14-150-et (a régebbit) bőven áron alul, ezért nagyon megy a sakkozás, mi legyen... 100k-ért m5 (17k expo + hld-6 markolat + 7 hó gari) elég korrekten hangzik, nem? Másrészt ha m10-et választanék kitben (csak vázat nem lehet, ezért eladnám az obit) vagy m10II-t, akkor van itt olyan elvetemült akinek 15%-os kártyája van és eljönne velem hétfőn? Sör/csoki/egyéb szívesség játszik. Persze azt is megértem, ha senki nem vállalja, no para. Igazából elég nekem a 3-tengelyes stabi (nem fogok videózni), a weather seal nem kell mivel olyan obit nem veszek, viszont focus peakinget szeretnék (hiába live compo és e-shutter nélkül tudok élni)... De nekem 100-ért elég jól hangzik az említett m5 is. Az álom az m10II, de nem vagyok benne biztos, hogy ér nekem 170-et, ha 125 körül meglenne-e a sima m10. Persze mindkettő csak kedvezménnyel érvényes. :U

Másik kérdés: egy darab fényerős fix obit szeretnék, ami karcol és az AF is odavág (átlagos lámpafényes környezetben), valamint ekv. 75mm-nél semmiképp sem nagyobb gyutávú. Preferáltan 40-75mm között valahol. APS-C-n Nikon 50/1.8G-m volt, azt beltérre is megtanultam használni, ráadásul nekem portréra is tökéletesen megfelelt, hozzászoktam, nagyon szerettem. Nem kell gyorsan mozgó gyereket fényképeznem, inkább statikusabb témákhoz (családi csoportkép, kisebb összejöveteleken pár pillanatkép), de a fókusz legyen ott, ahol kell lennie. Visszaolvastam elég sokat, de néhányszor nem éreztem azt az óriási egyetértést azzal kapcsolatban, melyik a legjobb (nem csak beltérre) :)) Ha árat és/vagy használt piacon előfordulási gyakoriságot is tudtok írni, azt megköszönném.

Még egy: olvastam több helyen, hogy az m10II-nek az EVF-je akadozik, sötét, fakó stb. (pl itt) Ezt valamelyik tulaj meg tudja erősíteni ill. cáfolni? Illetve peaking közben nem lagol?

[ Szerkesztve ]

(#71857) Monya78 válasza beginnerguy (#71856) üzenetére


Monya78
veterán

Oly E-M10 Mark II váz, egy helyen most is akciós, így nem kell egy "olyan elvetemült akinek 15%-os kártyája van" keresned. MediaMarkt: [link]

APS-C-n Nikon 50/1.8G helyett m4/3-os obik közül talán az oly 45mm F1.8/pana 42,5mm F1.7 illik, bár egy kicsit hosszabb lenne a gyújtótávja.
Ez alatt egy rakat 25mm-es obi van Pana/Oly viszonylatban de még távolabb állnak a Nikonos kombótól. Mondanám hogy ott a sigma 30mm F2.8, de az fényerőben marad el.

(#71858) sasa134 válasza beginnerguy (#71856) üzenetére


sasa134
addikt

Új Pana 25 1.7

Avanti Roma

(#71859) Lassú Víz válasza beginnerguy (#71856) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az E-M5 korrekt ajánlat, de mivel nincs benne focus peaking, az okfejtésed többi részét nem értem.

Fix obinak az Olympus 25 f1.8 rendben van. Ha nem sürgős, várd ki a Pana 25 f1.7-esét, és versenyeztesd meg őket.

E-M1-en nézem az EVF-et, és szerintem valami user error lehetett a tesztben. Jelenleg annyi fény van a szobában, hogy ISO 200, f6.3, 5 mp. az expozíciós adat, és nem nevezném használhatatlannak, sőt. De majd akinek van E-M10II-ese megerősít vagy megcáfol.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71860) Wa2x_ válasza beginnerguy (#71856) üzenetére


Wa2x_
veterán

Elég gagyin lett megoldva a FP az Olynál, alig látni, én is azt hittem, hogy hű majd azt fogom itt is használni... esélytelen. Belenagyítós módszer 100x hatékonyabb a gyakorlatban. Erre a fícsörre ne alapozz.

Btw.: nekem az E-M10 sem akad.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#71861) 80hun válasza beginnerguy (#71856) üzenetére


80hun
addikt

Semmi gond az e-m10m2 EVF-el, nem akadozik ,kiváló. Nekem lag sincs peaking közben.
Fakónak meg pláne nem mondanám :)

[ Szerkesztve ]

(#71862) beginnerguy válasza Monya78 (#71857) üzenetére


beginnerguy
tag

Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt!

Az MM-es akciót egy kolléga pár hozzászólással előbb jelezte, én is utánanéztem, de az "csak" 2 év garival jön. Örültem volna annak a +1 évnek, de hát ha nem, akkor üsse kavics. Igazából a sima m10 áll nyerésre nálam, de ha a ~145-ből is lejönne 21k, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem örülnék. (a kitben levő obit 20-ért eladnám, ami szerintem reális, így jönne ki)

@Lassú Víz: Igaz, így visszaolvasva nem lett teljesen tiszta. Szóval simán kompromisszum képes is vagyok úgy érzem: ha nincs benne FP, mert nem annyira hasznos, akkor a markolat miatt jó vételnek tűnik nekem az m5 is, a képminőségben való eltérés elenyésző tudtommal. Sőt, lehet az a racionális döntés. Az FP-t találtam hiányzó featurenek az m5-ben, de ahhoz már többet kell rááldoznom. Ha nincs hozzá kedvezményem, akkor 45-tel több az m5-nél, amennyit úgy érzem nem adnék ki érte az m5-ös ajánlat fejében még a gari miatt sem, de 24-gyel többet már igen. A m10II-ről lemondtam, úgy érzem. Szóval ha nem találok senkit, akkor valószínűleg megveszem ma az m5-öt...

@sasa134: köszi!

@Wa2x_: Köszi! Akkor FP nélkül is megleszek valószínűleg. Mondjuk kicsit sajnálom, mert hasznosabbá is lehetne tenni ezek szerint.

@80hun: Köszi a megerősítést! Lehet hülye kérdés, de m10-hez képest esetleg van valami különbség a peakingben? Vagy ugyanolyan gagyesz maradt szegény akármelyik olyt is nézem? (ettől függetlenül asszem a mark II kiesett nálam)

[ Szerkesztve ]

(#71863) Mercutio_ válasza beginnerguy (#71862) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem egyébként úgy rémlik, hogy fényerős obikkal az FP a Sony vázakon se pontos, csak a keresőben jobban látható.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71864) MrChris válasza beginnerguy (#71862) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megtapiztad már őket? Nekem fogásra az em10-es jobban bejön. G6-on a FP nálam makrónál jött be, de nélküle is jól lehet makrózni.

(#71865) salapp válasza hcol7 (#71854) üzenetére


salapp
addikt

Töröltem

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#71866) madgie válasza Mercutio_ (#71863) üzenetére


madgie
titán

Ez nem Sony fícsör, mindenütt esetleges, illetve inkább téma/kontrasztfüggő, mennyire mankó, vagy mennyire átok. Én inkább kikapcsolom, normális EVF-ben jól lehet látni anélkül is, mi éles.

(#71867) Mercutio_ válasza madgie (#71866) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem azt mondtam, hogy Sony, csak úgy rémlik ők kezdték, illetve időnként arra hivatkoztak, hogy "bezzeg a nex6-ben..." ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71868) Grga_Pitic válasza beginnerguy (#71862) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Nem hiszem, hogy akciós termékre kapsz további kedvezményt.
Amúgy ha a cuccaidat regeled a Myolympus-on, akkor kapsz rá +fél év garanciát. Még mindig nem mintabolti garancia, de közelít hozzá.

(#71869) beginnerguy válasza Mercutio_ (#71863) üzenetére


beginnerguy
tag

Reméljük lesz ez még jobb is akkor! :)

@MrChris: Aham, nem éreztem sok különbséget, megmondom őszintén. Markolattal viszont még nem próbáltam, ehhez az is jön.

@Grga_Pitic: Jogos és köszi a tippet! Akkor szerintem marad az m5 :)

(#71870) fi:zi'k válasza beginnerguy (#71856) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én is olvastam korábban a PP tesztjét, de nem értem miért húzta le az EVF-et. Érzésre jobb volt mint a Pana G7/GX8-asé.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#71871) .mf válasza beginnerguy (#71856) üzenetére


.mf
veterán

Garis EM5 marcsával 100-ért? Fuss Forrest, fuss! Csak a marcsa 50 vagy 70k volt külön újan, a felső ugyan EM5-specifikus, de az akkus része az EM5m2-vel is jó.

Ha EM5 és EM10 között vacilálnék, pont fordítva, az live compo és wifis távirányítás miatt tenném, nem pedig az esetlegesen és pontatlanul működő focus peaking miatt.

Másik: nekem úgy hangzik, hogy egy univerzális obi kéne, ami kültéren, beltéren, és egészalakos portréra is jó --> nifty fifty, azaz itt az Oly 25 f1.8 vagy az érkező Pana 25 f1.7. Az Oly még csak 1-2 éve van piacon, használtan is kevés van belőle, 90-100k körül láttam; a Pana meg még csak most jelent meg, de az amerikai BH nagyon akciózta, 100 USD-ért szórta. Ami használtan még fel szokott bukkanni, az a Pana-Leica 25 f1.4, de az fényerősebb, nagyobb, nehezebb, drágább, használtank kb 120/+? Nem tudom a használt árakat...
APS-C-n az 50 az ekv. 75, ahhoz közelebb a Sigma 30 f2.8 (=60) és az Oly 45 f1.8 és Pana 42.5 f1.7 vannak, de ez utóbbiak már szűkebb, portréobik, nem olyan univerzálisak, mint egy 25-ös.

Az EVF júzer error (esetleg a brightness le volt véve?) vagy egyedi hiba, sehol máshol nem hallottam még, nem tudom, milyen "több helyen"-re hivatkozol.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#71872) beginnerguy válasza .mf (#71871) üzenetére


beginnerguy
tag

Igen, szerintem is nagyon jó. 14-150-et meg még nem is tudod, mennyiért vettem, de jobb is, ha nem árulom el. A live compo nekem nem ér annyit (nem állítom, hogy nem jön be!), de ha a fókusz mellémegy, azt kifejezetten nem szeretem.

Pontosan, kösz, hogy megfogalmaztad helyettem 1 félmondatban :) Valami nifty-fifty kellene, de ekv. 75-nél ne legyen nagyobb, az még barátságos számomra. Pana-Leica felejtős részemről. Egyébként a Sigmával szemezek, amit Monya78 kolléga is írt. Bár ha 2.8-on nem elég éles, akkor nem játszik. Másrészről meg a kitobinál nem sokkal fényerősebb... Az oly 45-ről jókat olvastam itt a topikban, a 75-ről szintúgy. De az tény, hogy a 25-ös oly/pana univerzálisabb, valószínűleg ebből a kettőből fogok választani.

A "több helyen írták"-ról: 3 helyre emlékszem így hirtelen, a linkelten kívül volt egy dpreview thread ahol többen is megerősítették, de volt, akinek semmi problémája nem volt, meg egy másik kisebb fórum, de ott csak valaki panaszkodott. Nem tegnap olvastam, de megpróbálom visszakeresni.

[ Szerkesztve ]

(#71873) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

Az általatok is dicsért Pana 25 1.7-et be lehet már szerezni valahol?Érdemesebb ezt választani az Olympus helyett?

Köszi!

(#71874) jeni válasza bence007 (#71873) üzenetére


jeni
félisten

két boltban
a fotoplus (itt csak rendelésre.korábbi néhány db-t elkapkodták) 5év garis
a 220V itt viszont 17000Ft-al drágábban 79900 Ft és 1év garival azonnal megvehető.

még nem lett dicsérve az árán kívül,tudtommal még nem lett tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#71875) sasa134 válasza bence007 (#71873) üzenetére


sasa134
addikt

Német Amazonon van, 200Euro. Ha van ismerősöd kint, akkor sima ügy. Ennyiért sztem nagyon jó vétel, a tesztek szerint jól sikerült üveg.

Avanti Roma

(#71876) fi:zi'k válasza sasa134 (#71875) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha itthon is ennyi (tudom most nem kapható éppen), akkor miért vegye külföldön?

(#71874) jeni
Véletlenül nem a gari kiterjesztés miatt 5 év? Az meg gondolom a fotoplusnál vásárolt darabra is érvényes.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#71877) Studi válasza fi:zi'k (#71876) üzenetére


Studi
addikt

Mert ott van. :)

(#71878) fi:zi'k válasza Studi (#71877) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha annyira nagyon kell vkinek, akkor is inkább 220V szvsz. Persze, ha 0 Ft-ból megoldja a német beszerzést, akkor jogos, de nem ez a jellemző.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#71879) sasa134 válasza fi:zi'k (#71878) üzenetére


sasa134
addikt

Most ezen tényleg ennyit kell lovagolni? Nem mondtam h ott vegye, csak opció. Dec22-re kis is szállítja az Amazon, lehet fotózni a Jézuskát.

Avanti Roma

(#71880) fi:zi'k válasza sasa134 (#71879) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem lovagoltam semmin, pusztán nem értettem a dolgot. Lehet neked természetes a német amazon, mivel ha jól rémlik ott (is) élsz. :)
De mindegy is, tőlem aztán mindenki ott veszi, ahol akarja.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#71881) jeni válasza fi:zi'k (#71878) üzenetére


jeni
félisten

majdnem egy húszassal drágább az "áramosoknál" (220V)!

ÉN MEGVÁROM,hogy máshol is kapható legyen. Sőt van nekem egy grátiszba kapott Bözsi ajándék bonjaim,csak a Fotóplus nem fogadja el,így onnan nem rendelem meg.

[ Szerkesztve ]

(#71882) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Egy kis kavar van a fejemben. A cikk szerint az E-PL6 japan belpiacos: [link]
Holott itthon eleg sok helyen kapni. Hogy is van ez?

(#71883) |AP| válasza zolikaDB (#71882) üzenetére


|AP|
veterán

Régen az volt, de már nem

(#71884) Mercutio_ válasza zolikaDB (#71882) üzenetére


Mercutio_
félisten

"írta: MLaca, 1 éve"
Tádááááááááááááám!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71885) Smuky23


Smuky23
csendes tag

Sziasztok!

2 gépet néztem ki magamnak, olympus PEN E-PL6 vagy panasonic dmc gf6. Melyik lenne a jobb választás?

Előre is köszi!

(#71886) weiss válasza Smuky23 (#71885) üzenetére


weiss
addikt

A Pana. Jobb videó, van wifi, kitobi is jobb. A pl6 max stabiban tud többet, de a 2 tengelyes ami van benne, meg egy kalap ***-t sem ér.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#71887) hcol7 válasza weiss (#71886) üzenetére


hcol7
senior tag

és gf7 vs pl7 közül? utóbbi kb 25k val drágább

(#71888) 80hun válasza hcol7 (#71887) üzenetére


80hun
addikt

Akkor már GX7 előrendelve :)

(#71889) MrChris válasza Smuky23 (#71885) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha videó nem lényeges, akkor az Oly-t venném, újabb jobb szenzora van, szebbek a színei, jobb zajban, szerintem igényesebb a külseje.

(#71890) istvan170 válasza hcol7 (#71887) üzenetére


istvan170
aktív tag

Volt nálam mindkettő. A PL7 annyival különb, hogy nem lehet egy lapon említeni. Végül azt vettem meg. Fuji X-E1 után kicsit féltem tőle, de ezerszer jobban szeretem. Az érintőképernyő miatt szerintem már értelmetlen úgyis a kereső. Ha van kérdésed róla, szívesen válaszolok.
Ja, és a stabi szinte kompenzálja az APSC előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#71891) Mercutio_ válasza istvan170 (#71890) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kereső sok szituban hasznos tud lenni, pl. minden olyan helyen, ahol a világító kijelző fénye zavaró.

szerk. : Ezt úgy általában, nem a 2 konkrét típus közti sorrend tekintetében írom.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71892) Homer J. válasza bence007 (#71873) üzenetére


Homer J.
csendes tag

Kattintottam párat a Pana 25 1.7-tel. Sajnos a hétvégi karácsonyi őrület miatt nem volt sok időm, így képeket sem tudtam feltölteni, de talán holnap...
Azt azért szeretném leszögezni, nem vagyok profi, de még amatőrnek is rookie. :) Sok objektív még nem fordult meg a kezeim között, legtöbbet a standard oly kitobi-duóval lőttem, egy hónapig volt egy 45-ösöm szintén az istenek otthonából - ami szerintem is csodálatos eszköz a valóság digitális leképezésére -, illetve pár hétig kóstolgattam az oly palacsintáját, ami viszont semmilyen előnyt nem nyújtott standard testvérével szemben, hacsak nem a nyugalmi állapotában mért apró hosszát.
Kézbe véve full műanyag, de szerencsére nem az Euro Family-s műanyagpohár, inkább mercis ajtóbehúzó-anyag. Hosszra körülbelül a zárt helyzetű kis kitobi, viszont annál vaskosabb, férfiasabb darab. A fókuszgyűrű elég széles még az én virsli ujjaimnak is, finoman, zsírosan jár, érzetre sokkal jobb, mint a 40-150 kitüvegé. Kinézetre nem nagy szám, sokat spórolhattak a feliratokra szánt festéken, egy ikeás Värdera tányér is izgalmasabb nála. A napellenző-fetisisztáknak jó hír, hogy csomagolnak hozzá egy gyári darabot, szintén a jobbfajta bakelitből.
Képminőségre - a néhány kép alapján - az én szememnek adja azt, amit a 45-ös. Elég közeli fókuszpontot tud akár portréhoz is, az AF is elég gyors, nem nagyon jár vadászni.

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#71893) fi:zi'k válasza Homer J. (#71892) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez jó volt. :C
Jövő én is lecsapok rá. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#71894) szpetri válasza fi:zi'k (#71893) üzenetére


szpetri
tag

OK, várjuk a "hivatalos" tesztet, még az idén ;]
Ma átnézve a specifikációkat kissé meglepett, hogy nincs stabilizátor az obiban.
Ekkora méretű Pana obikban ez már alapfelszereltség volt :(

[ Szerkesztve ]

(#71895) jeni válasza szpetri (#71894) üzenetére


jeni
félisten

a trendi,hogy az új Pana vázakban is van stabi,és az obiban ilyen fényerősen nem 63000Ft hanem 150000Ft lenne melyekben még van stabi.

(#71896) Smuky23


Smuky23
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek!

(#71897) istvan170 válasza Mercutio_ (#71891) üzenetére


istvan170
aktív tag

Kompaktok után Nikon, majd Fuji rendszerrel fotózgatok egy évtizede abszolút saját szórakoztatásomra, leginkább fixekkel. El sem tudtam képzelni, hogy valaha lesz kereső nélkül gépem. Mindig is elsődleges szempont volt. Aztán idén nyaralásra kíváncsiságból elvittem a tesóm E-PL6-ját. Hazajöttem, és eladtam a Fuji X-E1 vázat meg a 2 fixet. Tapicskolós kijelző, Wifi, stabilizátor, és a kit objektív teljesen vállalható minősége miatt. A kereső egy pillanatra sem hiányzott, sőt sokkal jobbakat komponáltan a kijelzőn. Vettem egy E-PL7-et a 3 tengelyes stabi meg a kezelőszervek miatt, meg két obit. 20 és 45 fix. Sokkal elégedettebb vagyok ezekkel, mint eddig bármivel, pedig ennél szinte csak drágább cuccaim voltak. A kijelző mindenhol látható, a JPEG-ek minősége imádnivaló. Az E-PL7 pedig Fuji szinten megépített gép, sokkal több beállítási lehetőséggel, mint az X-E1. Én sok szempontból jobbnak tartom, ha nem is mindenben. Véleményem szerint itt a legtöbb laikusnak teljesen feleslegesen ajánlgatjuk a keresőt (egyébként az E-PL7-re éppen tehető, ha nagyon kell). Egyre kevésbé van értelme. Ez persze csak az én meglátásom a saját tapasztalataim alapján. Az érintőkijelzőről meg azt gondoltam, hogy ez a világ legnagyobb hülyesége, most meg semmiért nem adnám. Óriási előny így fotózni.

(#71898) szpetri válasza jeni (#71895) üzenetére


szpetri
tag

Még csak két vázban van össz-vissz értesüléseim szerint stabi (GX7/8). Ez még messze van a trendtől. ;]

Nana, a 14-42-ben is van stabi, mégsincs 150 e HUF. Még árkatalógus szerint sem. ;)

(#71899) jeni válasza szpetri (#71898) üzenetére


jeni
félisten

de nem FIX a 14-42 obi
és mégis az irányvonal,hogy a vázak felé tendál a Pana a stabi szerint,legalábbis.

(#71900) szpetri válasza jeni (#71899) üzenetére


szpetri
tag

zoom-ot szerintem nehezebb stabilizálni, tehát az drágább :DD
értem én persze, azt mondod hogy pozicionálási kérdés. Valószínűleg igazad is van.

Ez alapján akkor várom a vázstabis G8-at.
Addig meg költök inkább stabis obira, úgysem akar a G5 az istennek sem szétesni :K

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.