Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72601) |AP| válasza FEDman (#72600) üzenetére


|AP|
veterán

mondjuk ha az az előlapi tekerentyű tényleg csak az ART filterekre jó, és nem is lesz állítható, akkor az valóban egy hatalmas :W

(#72602) t72killer válasza FEDman (#72600) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jöhetnének lassan a speckók:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72603) FEDman válasza |AP| (#72601) üzenetére


FEDman
addikt

A kérdőjeles rész szerintem egy OFF állás. Ha mást nem is, de ebben a pozícióban a közepe gondolom egy szabadon programozható Fn gomb lesz.

(#72604) tacto válasza FEDman (#72600) üzenetére


tacto
aktív tag

Vagany lett az evf fizikailag. Most akkor vajon a nagyfelbontasu mar?

(#72605) Parci válasza |AP| (#72601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

80-as csiszolópapír és csá :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72606) trlala


trlala
aktív tag

No: választ kaptam az egyik kérdésemre, kihajtható az új Pen LCD-je!
:)
http://www.43rumors.com/ft5-new-pen-f-images-leaked-now-you-can-see-it-from-all-angles/

Most nézem, hogy elkéstem...

[ Szerkesztve ]

(#72607) trlala


trlala
aktív tag

Szerintetek az OMD vonal ezek után marad?
Talán csak az e-m1 vonalnak van értelme.

(#72608) Parci válasza trlala (#72607) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

marad, az fogy jobban

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72609) Studi válasza trlala (#72607) üzenetére


Studi
addikt

Ez a cucc drágább lesz, mint az E-M5mII, ezek alapján nem lesz közvetlen konkurenciája az OM-D-knek. Mint korábban az M5mI és a P5. Igaz a P5 nem is fogyott úgy, ahogy azt szerették volna szerintem. De ez a kereső miatt jobb pozícióból indul.

Amit inkább hiányolok, hogy most már alul tényleg semmi. Kétségtelen, hogy jobbnál jobb vázakat csináltak, de már az E-PL7 is közel a fullextrához, most már abszolút nincs tényleg pici, könnyű, olcsó vázuk, mint a Panánál a GF.

(#72610) trlala válasza Studi (#72609) üzenetére


trlala
aktív tag

Az ár ebből a szempontból nem releváns sztem. Ha az omd-be belepakolják ugyanezeket, az ugyanilyen drága lesz, és ugyanezt fogja tudni. Az eddigi Pen attól volt Pen, hogy kisebb volt és nem volt benne kereső, a többi tulajdonsága ua. mint az Omd. De hát ez Pen létére ugyanazt tudja. :)
No nem ragozom tovább.

(#72611) tacto válasza trlala (#72607) üzenetére


tacto
aktív tag

Remelem, igen. Nekem, peldaul, minden letisztultsag, coolsag es lehetseges klaszikus elönyök ellenere, legnagyobb sajnalatomra ergonomiailag a mini dslr felepites jobban bevalik.

[ Szerkesztve ]

(#72612) madgie válasza MrChris (#72599) üzenetére


madgie
titán

Hát nem is, nem tudom, mi Fujisat láttok ebben, de nézhetek időpontot szemvizsgálatra ;]

(#72613) Studi válasza trlala (#72610) üzenetére


Studi
addikt

"Ha az omd-be belepakolják... " de pont ez a lényeg, hogy nem pakolják bele. Pláne nem az E-M10-be. Ez a termékpozicionálás lényege, már az E-P5 is magasabb polcra került, mint az E-M5, és most úgy tűnik ez is az E-M5mII fölé lett pozicionálva.

És ne feledd, nem csak ez a váz jelenti a PEN szériát, ott van még a PL7 is. :K Korábban még a PM is volt, amire aztán végképp nem volt igaz, hogy ugyanazt tudja, mint az OM-D, csak kereső nélkül. ;)

(#72612) madgie: "nézhetek", vagy "nézhettek"? :))

[ Szerkesztve ]

(#72614) trlala válasza Studi (#72613) üzenetére


trlala
aktív tag

:)
Akkor rosszul fogalmaztam. Van-e értelme ugyanezzel az érzékelővel + szoftverrel kiadni egy Omd-t?

(#72615) madgie válasza Studi (#72613) üzenetére


madgie
titán

Nézhetek. Nálunk. A bótban.

(#72616) ANOka válasza trlala (#72614) üzenetére


ANOka
őstag

Lesz, mivel ennek a kinézete nem tetszik, így nem veszem meg.
Ellenben ismeretlenül is várom az OMD E-M1 mark 2-t.

(#72617) lenan válasza Parci (#72608) üzenetére


lenan
aktív tag

persze,eddig, mert nem volt keresős pen
majd meglátjuk egy év múlva melyik hogy fogy

(#72618) .mf válasza t72killer (#72589) üzenetére


.mf
veterán

Köszi :) Parndorf, egy kis falu a Fertő-tó partján kicsivel a határ után.

Ez a Pen-F egyre szimpatikusabb, bár formára nekem még mindig az EM5/10 a kedvenc -- valószínűleg mivel gyerekkoromban ez volt A fényképezőgép. Parcival és Feddel ellentétben nálam a sok tárcsa és kapcsoló külön jó pont, a letisztult dizájn helyett a funkcionalitást jobban értékelem, hogy minél kevesebb dologért kell menübe mászkálni, ott van egyből ujjbegynél.
Abban viszont egyetértek, hogyha elöl az a tekerő csak az Art és színeket állítja, akkor kár volt vele belerondítani az előlapba, az hagyjuk meg Fujis szokásnak ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#72619) gorgo válasza |AP| (#72594) üzenetére


gorgo
őstag

hát ha nem ez lesz a Mercutio új álom-váza, akkor semmi! :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#72620) Studi válasza trlala (#72614) üzenetére


Studi
addikt

+lenan: viszont portrémarkolatos Pen még mindig nem lesz. Ráadásul ha még olcsóbb is lesz az E-M5mII, akkor még mindig bőven lesz piaca. Az E-M10mII meg klasszisokkal olcsóbb, nem kérdés, hogy fogják-e venni.

(#72621) Lassú Víz válasza .mf (#72618) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Abban viszont egyetértek, hogyha elöl az a tekerő ...

Elsőre azt gondoltam oda tették az expó gombot is.

(#72619) gorgo: Az ára meggátolja benne. :( De tényleg pofás darab.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#72622) lenan válasza Studi (#72620) üzenetére


lenan
aktív tag

persze,ez így igaz
de akár lehet még portrémarkolat is (nem hiszem)
és lehet persze később butitottabb,olcsóbb keresős pen (pen-L?) is

(#72623) t72killer válasza .mf (#72618) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ismerem, a falut - bár a Fertőparton nem voltam még, mindíg ott tankolok ha megyek haza látogatni :)) Ezekután mindenképp leugrunk legközelebb.

Formák: naja, nekem ilyenem volt. Fotógépben a szögletes, hölgyidomokban a gömbölydedebb jön be - persze mindent csak mértékkel ;] Mondjuk tuti, hogy nem forma alapján fogom az epl5 utódját megvenni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72624) Parci válasza lenan (#72617) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kell messzire szaladni, ott a fuji, az x-t1 és x-t10 hasít igazán. no meg ilyen ár mellett nem fog tudni nagyon fogyni sajnos. pedig szexi :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72625) t72killer válasza Parci (#72624) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egyelőre listaár, abból is csak előzetes. Hogy mit hoz a húsvét, nem tudjuk.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72626) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tudtok olyan rádiós kioldót, amivel vezeték nélkül tudnám vezérelni a Nissin i40 vakut az E-m10 vázról?
Nissin i40-ben van ez a wireless funkció (A-B-C) az erre vonatkozik?

Bocsi a láma kérdés miatt.

(#72627) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#72626) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem rádiós, hanem optikai. A váz kis vakuja vezérel olyankor. Túl nagy hatósugarat ne várj. Sima középérintkezős rádiós kioldó van egy tucat, csak ahhoz mindent neked kell manuálisan beállítanod.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#72628) Studi válasza qpakcovboy (#72626) üzenetére


Studi
addikt

Köszi, Lassú Víz, tényleg. :Y :K

[ Szerkesztve ]

(#72629) Lassú Víz válasza Studi (#72628) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Studi, E-M10-ben ben-ne van :DDD

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#72630) Grga_Pitic válasza Lassú Víz (#72629) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

És bele se lehetne tolni ezt a kütyüt, mert az E-M10-ből hiányzik ez az Olympus csatoló.

(#72631) Studi válasza Grga_Pitic (#72630) üzenetére


Studi
addikt

Igen, jogos, elnéztem. Még egy nyavajás EVF-et se lehet így rátenni, mint az E-M1-re. :DDD

(#72632) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Ezek szerint csak manuálisan lehet használni (ami nem is lenne gond), de kell hozzá egy adó a vázra és egy vevő a vakura.
a hatósugár max 3 méter lenne. Tudtok ilyen eszközt ajánlani?

(#72633) Grga_Pitic válasza Studi (#72631) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Ja, a rohadékok. :)

Egy értelmes dolog lenne amúgy az E-M10-hez, az pedig a SEMA-1 mikrofon, ami szintén ilyen csatolóval megy (jack input sincs ugye). Bár az Oly videóhoz valszeg pénzkidobás lenne úgyis...

qpakcovboy: pont a wireless TTL amit irigylek a Nissin i40-edből, erre manuálisan akarod vezérelni? Kényelmetlen, mert kell pár kép, amire belövöd az expozíciót. És ha rekeszt változtatsz, akkor tekerheted is át a vakut.
Én amúgy Phottix Astert használok, de már nem kapható, az utódai meg eléggé drágák. Konkrétat így nem tudok ajánlani, de pár ezerért már kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#72634) ati3x válasza Lassú Víz (#72621) üzenetére


ati3x
senior tag

Ez attól függ hogy mi lesz az a 3 "very new" feaure...

(#72635) neevous


neevous
tag

Lattam az uj Olyt es felre ne ersetek, tokjo meg minden, de ami nem tetszik, az a design. Egyszeruen nem oszinte.

Szeretem, ha valami jo anyagokbol keszul, de kicsit mar unom a retrot. Szeretnem, ha elengednek az eroltetett retrot, amit eljatszottak az OM-D-knel is es a multbeli designbol epitkezve, azt tovabbgondolva egy oszinten, vallaltan letisztult, nem DSLR formaval jonne ki valamelyik gyarto.

Felre ne ertsetek, lovok en is regi gepekkel, filmre is ([link]), de azoknal megvolt kotve a kez es nem veletlen neznek ki ugy, ahogy es nem is veletlen olyan a kezelesuk, amilyen.

Lehetne olyan, mint a GF1 volt:

Vagy a V1-es Nikon:

A GF1 (foleg feherben), annyira jo designban, kezelesben, hogy akarhanyszor volt, mindig par honap utan elkezdtem a hirdeteseket turni, de a szenzor felett mar eljart az ido.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#72636) Studi válasza qpakcovboy (#72632) üzenetére


Studi
addikt

Nem, dehogy, mint Lassú Víz írta: a saját kis vakujával vezérelhető a Nissin.

(#72637) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#72632) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Pl. innen vagy e-bay.

Apropó, miért nem próbálod ki a beépített optikai vezérlést?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#72638) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Akváriumot szeretnék fotózni szemből. Úgy hogy felé tenném a vakut ami a vízfelszínre villant. Ha szemből készítem a képet, akkor a váz vakuja elsüti a nissint, viszont az akvárium üvegét látszódni fog a váz vakujának fénye. Ezért lenne jó úgy villantani, hogy a váz vakuja ne látszódjon, csak a nissin-é.

Nekem az is jó ha van erre megoldás, pl valamilyen késleltetés beállítással.

(#72639) Studi válasza qpakcovboy (#72638) üzenetére


Studi
addikt

Nem fog, a menüben le tudod kapcsolni a váz vakuját úgy, hogy ne villanjon az exponáláskor, csak előtte, a vezérléshez. ;)

(#72640) qpakcovboy válasza Studi (#72639) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Az nagyon király lenne. Este megpróbálom ha hazaérek. Így nem kell semmilyen kiegészítőt venni a használatához. :) Sőt ha ez jól fog működni akkor eltekintek az eladástól is - úgy is megbánnám.

(#72641) Studi válasza qpakcovboy (#72640) üzenetére


Studi
addikt

Biztos hogy megy így. Sőt, korábban az volt, hogy a váz vakuja nincs hatással az expora, az csak a vezérlést végzi. Az újabb modelleket lehet már úgy beállítani, hogy a váz vakuja is villanjon amikor a kép készül.

(#72642) qpakcovboy válasza Studi (#72641) üzenetére


qpakcovboy
őstag

És mit jelent a vakun az A-B-C lehetőség?

(#72643) Parci válasza neevous (#72635) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gx8 a te vázad. meg az enyém is. az, hogy nagy, csak előny. normális fogás, normális gombok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72644) Studi válasza qpakcovboy (#72642) üzenetére


Studi
addikt

Ha több vakud van, akkor három csoportba oszthatod őket (egy csoportba két vaku lehet, ha jól emlékszem), és akkor a csoportokat külön szabályozhatod, hogy mekkorát villanjanak.

Parci: kézbefogva az egy torzszülöttnek tűnik, nem letisztultnak. Persze ez megint szubjektív téma, de nekem a letisztult a P3, P5, GX7.

[ Szerkesztve ]

(#72645) Lassú Víz válasza Studi (#72644) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igen, de szerintem az 1 db vakut is be kell tenni az egyik csoportba, hogy menjen a távvezérlés. Szóval kell az mindenképp. A vakut be "A" csoportba és a vázról az "A" csoportnál lehet paraméterezni hogy villanjon. TTL-től a manuálisig.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#72646) Studi válasza Lassú Víz (#72645) üzenetére


Studi
addikt

Ja, persze, persze, ha a vakut RC módba teszed, akkor alapból be kell állítani, hogy ő melyik csoportban lesz. Természetesen praktikus az A-ba tenni, ha egyedül van, és a vázon valóban a megfelelő csoport paramétereit kell piszkálni.

(#72647) neevous válasza Parci (#72643) üzenetére


neevous
tag

Igen, feketeben kernem, 20 1.7-tel. Adok egy X100-at cserebe. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#72648) qpakcovboy válasza Studi (#72646) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszönöm, sokat segítettél! Este ki is fogom próbálni.

(#72649) lenan válasza Parci (#72624) üzenetére


lenan
aktív tag

2 egyéves gépet hasonlítasz 2-4 évesekhez. Ott sincs technikailag megfelelő párja, itt az olynál sem lesz pillanatyilag csak a másik oldal maradt le itt kicsit most.
Amúgy meg nekünk tök mindegy melyikből fogy több, örüljünk hogy választhatunk. (Bárcsak a sonynál is meglenne ez.)

(#72650) Studi válasza lenan (#72649) üzenetére


Studi
addikt

Hja, tényleg mennyire abszurd, hogy itt egy rakás gép, és mi arról beszélünk, hogy melyik a szebb. Mert bizony a kép elkészítésére manapság már bármelyik váz több, mint elegendő. :K

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.