Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72701) Dolphin


Dolphin
tag

Megszakítva ezt a vámolás/áfás dolgokat...

LCD védelmére ti mit tudnátok ajánlani? érdemes GGS üvegre (vagy bármi hasonló plusz üvegre) befizetni, vagy megteszi az ebay-es 1 dolláros is? :R

(#72702) Suszi66 válasza Dolphin (#72701) üzenetére


Suszi66
csendes tag

Szerintem mindenképp üveg. Én csak a GGS Larmort ismerem, az tökéletes minden szempontból. És - bár nem tudom, most épp milyen vázad van :C - az ára sem olyan horror.
Csinál már más is hasonló, öntapadó üveget töredék áron, nekem telefonon nem vált be.

(#72703) hegyimorc válasza Dolphin (#72701) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Semmit.

Soha egyetlen gépemen sem lett semmi baja az LCD-nek.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#72704) Wa2x_ válasza PNP (#72683) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez mondjuk korrekt ár, engem is érdekelne így a dolog, mennyit vártál rá?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72705) Dolphin válasza hegyimorc (#72703) üzenetére


Dolphin
tag

Köszi a válaszokat!

Eddig nekem se, most mégis valamiért ráparáztam. Egyébként E-M1-ről van szó, kb. szabványos 3"-os lcd...

(#72706) frankstork válasza Dolphin (#72701) üzenetére


frankstork
aktív tag

Én telefon fóliából vágtam rá.
Ha a telefont védi amit zsebben hordasz...

(#72707) 80hun válasza frankstork (#72706) üzenetére


80hun
addikt

Én is telefonfóliából vágtam rá :)
Nekem muszály rárakni vmit, mert a nyakamba lóg. Cipzárospulcsi és kabát a gorilla glass-t is kikezdi :D

(#72708) gorgo válasza 80hun (#72707) üzenetére


gorgo
őstag

lehet, hogy valami sz*r gorillát igen, viszont a majd 3 éves em5-t nem, pedig használtam zippzáros felsőn... ez persze nem azt jelenti, hogy törhetetlen, karcolhatatlan, de ha mondjuk ráejted, vagy hasonlóan nagyot kap, akkor attól egy fólia sem védi meg.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#72709) Peat;) válasza Wa2x_ (#72704) üzenetére


Peat;)
veterán

Csak tavaly volt akciós, ráadásul egy idő után már csak márciusra vállalták a szállítást, ahogy most is. Itthon 63 körül kapni, szerintem külföldről sem olcsóbb már.

(#72710) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Em10 mk2 re létezik mar markolat? Illetva ebbe is bls5 akksi kell?

[ Szerkesztve ]

(#72711) 80hun válasza qpakcovboy (#72710) üzenetére


80hun
addikt

Igen ECG-3 , Igen BLS-5 v BLS-50

gorgo
Poén volt , látom nem ment át :)
Nekem a fólia nem ront a kijelzőn ahoz hogy le tudjam olvasni az adatokat , de ha karcos lesz már 20e-el kevesebbért tudom eladni. Egyébként nem is látszik hogy fóliázva van :)
De nem egy 200e-s vázon fogom tesztelni hogy hogy bírja a karcolódást és bármikor lehúzhatom róla nyom nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#72712) qpakcovboy válasza 80hun (#72711) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi. Lehet átnyergelek az első generációról. Még emésztgetem a dolgot.

(#72713) Grga_Pitic válasza Dolphin (#72701) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

GGS az eBay-ről? Mondjuk az pont nyolcszor annyi, mert 8 dollár.
Nekem az van, és bejön, jobban mint egy fólia.

(#72714) Grga_Pitic válasza qpakcovboy (#72712) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy miért? Első m4/3-os váznak könnyű döntés volt a II-t választanom, de ha lett volna az I-es, nem cseréltem volna le.

(#72715) qpakcovboy válasza Grga_Pitic (#72714) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igen, annyival nem ér többet mint amennyi különbözetet rá kell dobni. Ezért is emésztgetem.

Főleg hogy az utóbbi időben egyre inkább szeretnék egy 12-40-es obit.

(#72716) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, hogy kvázi nulla Ft-ért tudnék upgradelni E-pl5-ről 7-re. Van értelme?

1. Várhatok pl kevesebb fókuszvadászatot a 40-150-es telétől?
2. Jobb videóminőséget?
3. Jobb stabit?

A hosszabb távú cél egy komolyabb pana videós váz, vázstabival, de ezek még csak most kezdtek kijönni (GX8), az addigi fotós "életminőségjavítás" lenne a dolog lényege.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72717) MrChris válasza t72killer (#72716) üzenetére


MrChris
nagyúr

Adatai alapján 2. biztosan nem 3. lényegesen jobb.

(#72718) t72killer válasza MrChris (#72717) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, akkor megjátszom a téteket:R

#72719: A kezelőszervek nálam (epl5) bemondták az unalmast, a tárcsáról és az expógombról leesett a kupak :DDD Túlságosan nem zavar, kb félévente 1x veszem ki rekeszelőválsztóból.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72719) Dolphin válasza t72killer (#72716) üzenetére


Dolphin
tag

Szerintem mindenképp, számomra a használható és valamire való stabi lenne az 1. pont az érveknél... 2. a kezelőszervek.

(#72720) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben egy érdekesség: nem mindenki bámulja a monitort:R - bár a lakásban gondjaink lennének egy ekkora printerrel :Y. A kis mft viszont jól szerepel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72721) eeXaa


eeXaa
addikt

használ itt vki régi filmes nikon obikat m43 as vázon? ..nemrég szert tettem egy nikkor af 70-200 f4-5.6 ra nem a D verzió... és az a perverz ötletem támadt hogy a panán elkezdem használni... gondolom a fénymérés működne legalább.. ill. arra amire nekem kellene simán megérné egy adapter árát... kaphatnék ajánlást arra hogy milyen adaptert érdemes venni?

(#72722) ati3x válasza t72killer (#72716) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem tudom. De az mindenképp érdekes volt, hogy az em5 az utolsó frissitéskor megkapta a 40-150 pro tàmogatàsàt.

(#72723) Monya78 válasza qpakcovboy (#72715) üzenetére


Monya78
veterán

Én is upgraden gondolkozok mióta kijött a E-M10 mark II...mivel az E-M10-et akciósan vettem így kb. 20-25eFt-ba kerül a váltás, ennyit szerintem megér.

Ami szerintem sokat számít:
- EVF pixelsűrűség megduplázva
- elektromos zár
- focus bracketing
- AF targeting pad

Kicsit számít:
- EVF méret kicsit növekedett
- Stabi, video kicsit fejlődött
- plusz FN gomb
- 4K timelaps
- új cucc miatt további gari

Egyedül azt nem tudom várjak e még árcsökkenésre...külföldi árakhoz képest sem rossz az MM-os 170eFt ár.

(#72724) qpakcovboy válasza Monya78 (#72723) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ugyan ebben a cipőben vagyok, vagy inkább voltam. De azt a 20-25 ezret inkább a pro obiba tenném. Ráadásul markolatot is kellene még venni, ami további 20-25 ropogós ezres.
Nekem.egyenlőre eleg az e-m10. A képminőség annyit nem javult, hogy ezért lecseréljem. Majd ha jön a 20 mp-s érzékelő akkor lesz a csere.

(#72725) t72killer válasza ati3x (#72722) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben nézegettem, van még pár lehetőség, a 2éves m43 vázak árai a pincében. EM10 (I. verzió, e-pl7-nél régebbi) és egy jóöeg em5 is játszik. Nagyon kár, hogy a pana gh3-ban nem volt vázstabi:(

#72720: váá, lefelejtettem a linket, D800 vs GH4 vs LX100 papíron.

#72721: Ebayes adapterrel használgatok egy 105-ös micro nikkort, mivel 2+éve vettem és típus nincs ráírva nem tudom a konkrét típusát, semmilyen elektronika nincs benne, de fényt mér vele a váz:R

#72724: Jogos, ahogy az om-d után fél évvel jöttek az olcsóbb megoldások, itt is lesz PEN-F lite karácsonyra, új szenzorral+egyéb újításokkal, féláron:R. Ja, meg közben kijön egy eresztés Pana váz is :C

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72726) frankstork


frankstork
aktív tag

Kérdés:
Ha a villanj körte szettet ilyen szinkronkockával vezérlem,
nem fog túlfeszt kapni az e-m10?

(#72727) madgie válasza qpakcovboy (#72724) üzenetére


madgie
titán

Szvsz sóher dolog volt a pdaf-et kispórolni belőle.

(#72728) Lassú Víz válasza frankstork (#72726) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem írják, hogy lenne benne leválasztás vagy védelem. Valami ilyesmi kellene neked, de a 60V nem túl izmos tűrés. Az E-M1 a pc csatiján 250V-ot visel el, míg vannak rádiós kioldók 400V feszültségtűréssel is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#72729) MrChris válasza eeXaa (#72721) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van erre egy kiváló topik! Ha lefotózod és beteszed megmondják mi kell rá. Itt leellenőrizheted egy tolómérővel hogy nikon f/g-e, ha jól tudom évtizedek óta ugyan azt használja kisebb változtatásokkal, kb 99,9% hogy az :D

(#72730) t72killer válasza MrChris (#72729) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fizikailag a nikon F és G cserekompatibilis, a G-nél hiányzik a mechanikus blendeinfó. Amúgy maga az F-bayonett 1959 óta változatlan,csak a "díszítések" fejlődtek ("blendeköröm", elektronika) :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72731) DemonDani


DemonDani
addikt

Sziasztok!

100 ezer forint alatt melyik MILC-et éri meg megvenni? Csak azok érdekelnek, amik KIT-be vannak.

Az Árukereső alapján nem igazán nagy a választék, jelenleg, ami egy kicsit elszomorító...
Én a Nikon S2-t találtam a legkedvezőbbnek, nagyon korrekt áron, már 60 ezer alatt meg lehet kapni.
Tudom, hogy ez nem M3/4, de ha jól tudom, erről a képei többnyire azért nem árulkodnak, elég jól dolgozik, és nagyon gyors is, ha jól rémlik.

Van vele valami para, esetleg tudtok olyan ajánlatot, ami az árukeresőn nem szerepel, vagy esetleg megérné érte magasabb összeget kiadni, teszem azt 90-100kt?

Kösz a segítséget előre is :R

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#72732) Studi válasza DemonDani (#72731) üzenetére


Studi
addikt

A megfelelő topikban tedd fel ezt a kérdést. ;)

(#72733) DemonDani válasza Studi (#72732) üzenetére


DemonDani
addikt

Bocsi, ott akartam, csak már annyi be volt nyitva, hogy rossz helyre írtam be ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#72734) totálkezdő


totálkezdő
tag

[L:/dl/upc/2016-01/17/315562_ctfgy6z4picsyn3d_piros_2.jpg](IMG:/dl/upc/2016-01/17/315562_ctfgy6z4picsyn3d_piros_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]Sziasztok!

Két dologban kérem a segítségeteket:

1, Ha nem a fényképezőgépen, hanem a számítógépen törlöm ki a kártyán lévő képeket, akkor a következő történik: a PL5 bekapcsolható, de lefagy és kész. A PL1 közli, hogy memóriakártya hiba. Ezután itt megformálom a kártyát, és minden rendben van.

Ez a jelenség mind a két gép esetében normális?

2, Művirágokon gyakorlom a színek beállítását. Egyfajta pirossal elég sok bajom van. Ámbár mindenféle beállítást igyekeztem végigpróbálni, nem azt az eredményt kapom, amit szerintem kellene. Az elkészült kép, szinte minden beállításban ilyen, vagy ehhez hasonló színvilágot ad (ld.mellékelt képet), a változások az egyes beállítások között az én érzésem szerint viszonylag csekélyek. Már ez is furcsa.

Ennek következtében nem tudom elóállítani azt a színt, ami valahol, a vörös és a bíborvörös környékén lenne.

Minden tanácsot előre is köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#72735) Wa2x_ válasza totálkezdő (#72734) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sztem ne is a gépen akard beállítani a helyes színt, fotózz RAW-ba és utómunkázz gépen.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72736) hemaka válasza totálkezdő (#72734) üzenetére


hemaka
nagyúr

A warm color(magyarul talán meleg színek vagy hasonló néven lehet) nincsen bekapcsolva a menüben? Mert az meg tudja tolni a vöröst rendesen.

(#72737) totálkezdő válasza hemaka (#72736) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm, ezt még valóban nem próbáltam.

(#72738) MrChris válasza totálkezdő (#72734) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, ebben van egy kis rózsa árnyalat, nem az a tűzpiros. Valszeg rawozás lesz. Megvilágítás is ronthat, tegyél fel rawot hátha más boldogul vele és megosztja mit hová...
Citrommal szenvedtem régebben, olyan citrom színt akartam amibe nem kerül egy csepp vörös se, de a többi, környezete se romoljon el.
Egy ilyen virág, citrom, elvágott uborka, és valami kékibolya csendélet próbára tenné...

(#72739) trlala válasza totálkezdő (#72734) üzenetére


trlala
aktív tag

1: A fényképezővel törölj, ne a számítógéppel. Fájlrendszer, vagy/és metaadat problémát okozol, azért kiabál.

(#72740) totálkezdő válasza trlala (#72739) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm, ezentúl így teszek.

MrChris. Köszönöm: igazából el akartam kerülni a RAW-t, hiszen a legtöbb teszt azt mondja, hogy az Oly már a JPEG-ben is megfelelő képet nyújt, én meg nem igazán akartam utómunkázni. Úgy tűnik azonban, hogy vannak helyzetek, amikor RAW nélkül nem megy.

(#72741) Lassú Víz válasza totálkezdő (#72740) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Próbáld meg egy fehér lap segítségével beállítani a WB-t! Van a gépnek egy ilyen WB üzemmódja.

Milyen a megvilágítás? Nem valami sávos fénycső vagy LED?

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#72742) totálkezdő válasza Lassú Víz (#72741) üzenetére


totálkezdő
tag

Nem, ez az ablakon át jövő fény, nálunk éppen süt a nap.

(#72743) Lassú Víz válasza totálkezdő (#72742) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ahhoz is jó a fehér lapos WB állítás. Lila virágoknál tapasztalatom szerint még rosszabbul teljesít az automata WB. Meglepő volt, hogy ha mellé fotóztam egy szürke kártyát, és a rawnál ráböktem, mint referenciára, mennyit változott a kép. Persze a második képről le kell szedni a kártyát és csak a beállításokat átvinni. Szar dolog az utómunkánál szembesülni vele, hogy B+, a szürkekártya ott maradt. :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#72744) totálkezdő válasza Lassú Víz (#72743) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm. Ezt a mondatodat viszont nem értem: "Persze a második képről le kell szedni a kártyát és csak a beállításokat átvinni." Bocsánat, hogy ilyen láma vagyok.

(#72745) totálkezdő válasza totálkezdő (#72744) üzenetére


totálkezdő
tag

Ja, értem már, hogy (nem az SD kártyát), hanem a szürke kártyát kell leszedni :)

(#72746) frankstork válasza 80hun (#71214) üzenetére


frankstork
aktív tag

Na most érdemes volt megvenni ezt... :-)

(#72747) 80hun válasza frankstork (#72746) üzenetére


80hun
addikt

Én már mindkettőt megvettem az asszonynak :)
Ennyiért ajándék. :)

(#72748) totálkezdő válasza frankstork (#72746) üzenetére


totálkezdő
tag

De nem a női színek jelentik a bajt, hanem az, hogy az elválasztókat szilárdan rögzítették, nehogy már kreatív módon a szükségleteidnek megfelelőre állítsad őket.

Ezt leszámítva nagyon jól elrendezett táska, sok zsebbel, pakolási lehetőséggel. Elfér benne három PEN: Középen a vaskosabb PL1/2 egy 14-150-el/40-150-el (nincs M10-em, stb, hogy ezzel is ki tudjam próbálni), két szélén egy PL5/PM2 egy-egy kisebb obival. (A külső zsebbe még egy kisebb kompakt, pl Canon G10 is belefér, és még mindig van hely szűrőknek stb.)

Ha valakit nem zavar hogy az elválasztókat rögzítették, a női színek viszont igen (engem olyan nagyon nem), egy jó szabó elfedi ezeket egy a táskához illő zöld anyaggal. És még mindig olcsón jutottál egy jó táskához.

(#72749) totálkezdő válasza totálkezdő (#72748) üzenetére


totálkezdő
tag

Ja, és ami nem látszik, hátul is van egy a táskán végighúzódó zseb a személyinek, meg a zsebkendőnek. És persze az oldalsó zsebből is mindkét oldalon van egy.

(#72750) frankstork válasza 80hun (#72747) üzenetére


frankstork
aktív tag

Hát na. Ha csak tárolásra használja is.
Hátha kifogom egyszer a hátimotyót is.

Totál: nem magamnak vettem, a páromat meg csak nem zavarja. :-) Rekeszek elegek lesznek bevarrva is.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.