Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72501) tacto válasza lenan (#72499) üzenetére


tacto
aktív tag

A kör alaku keresö nyilvan fetis, nekem is meg van :B . Meg a 2-es szamu Olympus feltehetö evf-nek is megvolt a maga baja, nem beszelve a Nikon probb vazakrol (nem tisztelet a kivetelnek), ha mar digi.

[ Szerkesztve ]

(#72502) FEDman válasza lenan (#72499) üzenetére


FEDman
addikt

Többek között én is pont ezért szeretem a távmérős formát. Mókás volt, mikor váltottam mindenki azt mondta, hogy a Fuji X-E1 mennyivel nagyobb már. Pedig a Pana G3 max érzésre volt kisebb kecsesebb, de valójában mind felfelé, mind hátrafelé annyira kilógott a Panának mindene, hogy végeredményben a Fuji mégis kisebb reteszbe elfér. :)

A PEN-F alapvetően nekem is tetszik. Bár talán egy picit túltolták, ha már távmérős forma, akkor legyen minél letisztultabb és ha csak lehet minél kevésbé legyenek rajta kiálló dolgok. Ha rajtam múlik még úgy is, ha cserébe nem FF DSLR méretű keresőt kap. De ez már csak kukacoskodás, így elsőre dögös gépnek tűnik a többit meg majd meglátjuk bejelentés után. :)

[ Szerkesztve ]

(#72503) rumos14 válasza FEDman (#72482) üzenetére


rumos14
nagyúr

valamit azért erősen domborítani kell, hogy indokolt legyen az 1500 dolláros ár... számomra már a szintén kicsit military-s Pana GX8 is meghökkentően magas áron nyitott, és erre még rátesz egy lapáttal a Pen-F, de azért kíváncsian figyelem.

(#72504) FEDman válasza rumos14 (#72503) üzenetére


FEDman
addikt

Csak azért tűnnek ezek drágának, mert Sony vonalon jó ideje nincsen már top kategóriás APS-C váz. :DDD

(#72505) t72killer válasza 80hun (#72500) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, jónak tűnik:R Az slrgear-es felhasználói hsz-ekben egy valaki panaszkodik, h végtelenben lágyabb a kép - eddig öszvissz ennyi negatívumot találtam róla. No persze jó lenne bele még IS, de ez van.

#72504: 1k$ felett eddig csak abszolút csúcsvázak nyitottak új szenzorral (OMD, pana GH-sorozat), valamit nagyon virítania kell az F-nek, hogy az extra 400$ megérje pl egy GX8-al szemben. APS-c sony fronton tényleg nagy sunnyogás van, már csak csontvázak várják az a7000-et ;] .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72506) FEDman válasza FEDman (#72482) üzenetére


FEDman
addikt

Még egy apró adalék, ezen a képen az a 75/1,8 kicsit máshogy néz ki. Jó eséllyel jön majd egy frissített, időjárásálló verzió is az Oly 75/1,8-ból. És ha így lesz, akkor jó eséllyel a PEN-F is időjárásálló lesz.

(#72507) lenan válasza FEDman (#72506) üzenetére


lenan
aktív tag

lehet hogy ez a 25 1.2 :))

(#72508) FEDman válasza lenan (#72507) üzenetére


FEDman
addikt

Hmm..

Elég rossz felbontású a kép, elsőre simán 75/1,8-nak olvastam a feliratot, de most hogy mondod akár azt is bele lehet látni. Na kíváncsi leszek. :)

(#72509) trlala válasza FEDman (#72508) üzenetére


trlala
aktív tag

Kinagyítottam a képet. Mintha szándékosan tették volna olvashatatlanná a számokat. Az átmérő sem olvasható.

(#72510) frankstork válasza frankstork (#72475) üzenetére


frankstork
aktív tag

Erre valaki?

(#72511) Studi válasza frankstork (#72510) üzenetére


Studi
addikt

(#72512) MrChris válasza trlala (#72509) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tök olyan mint a 75-ös, csak a gyűrűje máshogy van rovátkolva nem hosszába hanem két irányból mint a régi OM-ek gumigyűrűi. De lehet csak valami felbontás interferencia csalóka játéka.

(#72513) lenan válasza trlala (#72509) üzenetére


lenan
aktív tag

viszonylag lesimitott a váz, ha a hátullja is ilyen összeszedett, akkor nem sikerült rosszul.

(#72514) Serius1974


Serius1974
tag

Visszatérés a gyökerekhez!

(#72515) rumos14 válasza FEDman (#72504) üzenetére


rumos14
nagyúr

de mondjuk a G7-GX8 árkülönbség is fájdalmas, ahogyan az EM5/10 - Pen F is az lesz.
a Sony remélem nem csak 1000 USD feletti apsc vázat hoz ki.

(#72516) Parci válasza lenan (#72513) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt a felső pattanást kéne csak kinyomni az előlapon :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72517) FEDman válasza MrChris (#72512) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem a 14-150 frissített időjárásálló kivitele jutott róla eszembe.

Ennek oldalról egy bizonyos felbontáson néha pont olyan mintázattá áll össze a rovátkázása, mint amit PEN-F képen is látni.

(#72518) MrChris válasza FEDman (#72517) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mindennek ellenére én mégis 75-ösre szavazok, inkább annak látom azt az elmosódott számot mint 25-nek.

(#72519) FEDman válasza MrChris (#72518) üzenetére


FEDman
addikt

Én is azt látom benne, ezért is írtam eredetileg, hogy jó eséllyel egy időjárásálló 75/1,8 is jön majd ilyen új külsővel. De aztán ha végül mégis lenan-nak lesz igaza az meg még jobb. :)

(#72520) gorgo válasza FEDman (#72482) üzenetére


gorgo
őstag

WTF?!? Valamiről lemaradtam?!?! Ez valódinak tűnik, de olyan hirtelen, előzmények nélkül jött, hogy csak pislogok... Tény, hogy kezdett már nagyon állóvíz szagú lenni az m43 vonal, emlékszem 2 éve számon sem lehetett tartani hogy mennyi új váz jött ki (persze lehet hogy most is, csak már én nem tartom számon őket ?? :U )

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#72521) |AP| válasza gorgo (#72520) üzenetére


|AP|
veterán

már mennek róla a pletykák egy ideje, idén meg szinte minden nap volt újabb hír. Biztos nagyon befudzsisodtál mostanában :)

(#72522) t72killer válasza gorgo (#72520) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyomják őket azért rendesen, csakhogy kevés az igazi újítás. Pl öszvissz egy vékonyka szenzorfejlesztésecske fért bele a Pana részéről (GX8).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72523) Studi válasza FEDman (#72517) üzenetére


Studi
addikt

Én inkább gyanakszom MrChris tippjére, hogy ez csak felbontás interferencia lesz. Ránézésre semmi különbség a 75/1.8-asomhoz képest, szerintem ha szigetelt lenne, talán kicsit többet kellene változnia a külsejének, azokon picit vaskosabb szoktak lenni például a gyűrűk.

(#72524) lenan válasza Parci (#72516) üzenetére


lenan
aktív tag

uncsi lenne nélküle
egy jó joystiket a hátuljára pár gombbal, és kész is

(#72525) Studi válasza lenan (#72507) üzenetére


Studi
addikt

Mindenesetre olvasnak minket mindenfelé. :DDD

(#72526) FEDman válasza Studi (#72523) üzenetére


FEDman
addikt

Nem véletlenül tettem be ezt a képet a frissített 14-150-ről. Már ez is időjárásálló és semmivel nem lett vastagabb, mint az elődje. Szóval nem feltétlen jelent mindez méretnövekedést, ezek nem golyó, csak vízcseppálló cuccok. :DDD

(#72527) Peat;)


Peat;)
veterán

Ez az időjárásállóság amatőr szemmel nézve kicsit olyan semmilyen számomra, pofásan néznek ki, ennyi. Csepegő esőben, poros levegőben szerintem ezen jelzők nélküli objektíveknek sem lesz semmi baja ha az ember normálisan rakja el használat után. Zuhogó esőben állva meg én egyiket sem használnám addig amíg valaki nem tartja fölém az esernyőt, más nem magam miatt. :DDD

(#72528) lenan válasza Studi (#72525) üzenetére


lenan
aktív tag

azért valószinübb a 75 1.8, persze - de ha nem most -hamarosan tényleg jönnek a fényerősebb cuccok, kell a mélységélesség kontrol a 43-nak ha versenyben akar maradni egyébbként bajba kerülhet még az aps-c vel szemben is. De lehet sajnos ez sem lesz elég, ha kijönnek a nagyok valami nem megfizethetetlen FF milc-kel.

(#72529) Studi válasza FEDman (#72526) üzenetére


Studi
addikt

Akkor beteszem a képet a régi 14-150-ről is. ;)

Nem nagy méretnövekedésről beszélek, de a 14-150 épp jó példa (na jó, az egyetlen létező példa), ami szerintem az időjárásállóság miatt lett vaskosabb. A pusztán fizikai paraméterei ezt nem mutatják: ennek az az oka, hogy az átmérőként a maximális átmérőt adják meg, ez pedig a 14-150 eetében a napellenző bajonettje.
De ha megnézed a régit, akkor látszik, hogy a napellenző bajonettje jóval nagyobb átmérőjű, az obi többi részének vastagsága sokkal inkább a hasonlít a bajonett felőli átmérőre. Az új verziónál viszont hátul kiszélesedik az obi, és kb a napellenző bajonettjének méretét tartja végig.

Nem nagy különbség ez, átmérőben ~2-2,5mm, de nekem volt régi, fogdostam eleget az újat, szembeötlő a különbség.

És még egy gondolat, ami szintén cáfolja a a weather-sealed 75-ös elméletet: ha megnézed, akkor az összes PRO Olympus obin (még a 4/3-osokon is) az élességállító gyűrű sűrűn hosszanti bordázott. A zoomgyűrű rácsos, vagy olyan "hullámos", mint a régi 14-150-en, de az élességállító sosem. És az Olympus eléggé hagyománytisztelő. Szóval szerintem (sajnos, mert amúgy szerintem nagy hiba, hogy a fixeik nem időjárásállók) interferencia miatt látszik csak rácsosnak a képen. :(

(#72530) ati3x válasza lenan (#72528) üzenetére


ati3x
senior tag

Azér az ff milceknél a méretekröl, obkektívekröl, azok méretéröl/tömegéröl se felendkezzünk meg!

(#72531) t72killer válasza lenan (#72528) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mélységélesség mellett a másik fő előny a több fény. A mostani m43 szenzort valós iso1600-on (olyn 3200-as beállítás) túl nem szivesen használom, nekem errefelé már kevés a szín és sok az a zaj.

Viszont, ha ~1-1.5FÉ-vel erősebb obit tudok a m43 vázra csavarni, mint pl a sanyi A7-re, akkor pont ugyanott vagyok iso-igényben. Ez nagyjából áll is, mert az olyra tudok 2.8-as alapzoomot csavarni, az a7-re nem (ill ha egyszer kiadják, akkor sherpa kell majd hozzá). Fixekből is úgy néz ki, hogy az 1.8/55-ös Zeissnek méltó párja lesz hamarosan az 1.2/25.

#72530: +1! Anno csak aps-c DSLR-ig merészkedett a pénztárcám, de a hátam eléggé panaszkodott, amikor a d7k+4/300-as nikkort kellett cipelnie a 2.8/24-70-es sigmával:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72532) lenan válasza ati3x (#72530) üzenetére


lenan
aktív tag

Nem hiszem, hogy egy 2.4 50-es FF üveg akár nagyobb, akár nehezebb lesz mint az oly 1.2/25 üvege, (de ez már 100szor lerágott csont), ugyanúgy mint a zeiss 1.8/55 sem nagyobb és fele súlyú mint a voigtlander 0.95/25.
(A vázak meg gyakorlatilag teljesen egyformák mind méretben, mind súlyban.)

(#72533) FEDman válasza Studi (#72529) üzenetére


FEDman
addikt

Igaz, minimálisan tényleg nőtt a vastagsága. A 75-ös viszont ilyen szempontból egy sokkal egyszerűbb objektív. Alapból teljesen zárt építésű, belsőfókuszos fix objektív. Kis túlzással pár gumigyűrű kérdése az egész. Ilyen zárt építésű fix objektív a Fuji XF 35/2 is, ami egyben időjárásálló is, de nem hiszem, hogy ez nagyon megdobta volna a vastagságát.
Na persze ettől még akármi is lehet azon a bizonyos képen. :)

(#72534) Parci válasza lenan (#72524) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, te vagy a szakember(ebb), ami a designt illeti

de nekem a legtöbb oly váz olyan, hogy szívesen kihúznám a törések, ugrások és kezelőszervek egy részét (szigorúan a designra értem csak)

egészben nézve ezt a vázat ez is "sok", túlzsúfolt és bár nagyon retro meg minden, de kicsit "bazári" lesz ettől

de ez egyelőre csak egy kép, látni kell majd rendesen :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72535) lenan válasza t72killer (#72531) üzenetére


lenan
aktív tag

Azt gondolom az iso kérdés hamarabb válik lényegtelenné a mai tempót elnézve mint a mélységélesség szabályozás lehetősége.

(#72536) lenan válasza Parci (#72534) üzenetére


lenan
aktív tag

Ez igaz, nézd meg az amúgy nem egy design remekmü leica sl hátulját, az viszont fasza nagyon, használatban is.

(#72537) t72killer válasza lenan (#72532) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Való igaz, normál környéki fókusztávoknál még kisebb is lehet a DOF+FOV-azonos FF obi. (na, erre a mondatomra passzol: "Tekintve, hogy az AE egy ilyen VIP nem kéne TÜK-ösítenünk az SK-ját mielőtt a vietkongok KO-zzák és mi EÜ szolgálatra kerülünk? " :DDD)

Viszont a nagylátók és a telék lényegesen könnyebbek. pl 7-14 oly 534g, 14-24 nikkor 1000g - de még a 4/16-35 is 680g :Y. Telék közt 40-150 oly: 880g, FF-re kb párja: sigma 4/100-300: 1440g

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72538) lenan válasza t72killer (#72537) üzenetére


lenan
aktív tag

volt régen 43-os 7-14-em 4-es fényerővel (dof ekv 1:8), 2/14-35-öm (dof ekv 1:4), még megvan a 2/150-em (dof ekv 4/300) és nem voltak kicsik, kisebbek sem igen mint a FF dof ekv. párjuk. (persze nem volt 8/14-28), (de persze, elméletileg a kisebb képkör lineálisan mindent felezhetne, frontlencsefelületben negyedelhetne, térfogatban meg nyolcadolhatna, de ez azért ez az elméleti fejtegetés nem realizálódott egyáltalán, nyilván nem véletlenül)
ez a pen amúgy is a fixekért kőnyörög szerintem, 12, 25, 45, 75 és lehet nyugodtan mind 1.2 fényerejü :) de ezzel a keresővel, stabival még a leica 2!28 1.4/35 1/50 is elmegy rajta vidáman

(#72539) ati3x válasza lenan (#72532) üzenetére


ati3x
senior tag

Halkan kérdezem: làttad a speedmastee 25/0.95-ös objektívjét. Làttam egy tesztet kb azt hozza mint a voightlander csak sokkal kissebb méretben, meg jóval olcsóbban.

(#72540) frankstork válasza Studi (#72511) üzenetére


frankstork
aktív tag

Köszönöm, igen.
Néztem a mikrosatot, de valahogy nem találtam.
:C

(#72541) Mercutio_ válasza lenan (#72532) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert a gyökér pana nem hoz ki felújított G3 utódot, így nincs kicsi keresős, hajtogatós kijelzőjű váz :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#72542) MrChris válasza Mercutio_ (#72541) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tulajdonképp a G3 lógott ki a sorból, annak kellett volna egy külön vonal. G1-2-5-6-7 a mindent tudó szegény ember GH-ja, G3 meg egy kisebb, markolat nélküli, kevesebb kezelőszervű sorozat, esetleg igényesebb kivitelben, Panásan csonkított M videóval és persze olcsóbban.

(#72543) Studi válasza MrChris (#72542) üzenetére


Studi
addikt

Valahogy így. Érdekes, hogy a G3 tulajok ezt valahogy épp fordítva látják, és szerintük a G3 az istenkirályűbercsászár masina. :DDD

Mondjuk szerintem a GX7 azért vállalható helyette, bár kétségtelen, hogy az is jócskán nagyobb. Meg persze drága. :(

(#72544) Mercutio_ válasza MrChris (#72542) üzenetére


Mercutio_
félisten

A butítások jó része firmware szintű, ez a Pana kecsegesége, (bár a maga korában háziporesz videókhoz bőven jó volt a váz tudása :DDD ) vagy épp fillérb*szás (betekintés érzékelő elhagyása).

Ettől még ha a mai szintű szenzort, EVF-et/LCD-t, és feldolgozóprocit/pufferméretet, betekintésérzékelőt, és egy oly-szerű cserélgethető markolatmegoldást megkapna sokan szívesen vennék, ebben biztos vagyok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#72545) FEDman válasza Mercutio_ (#72541) üzenetére


FEDman
addikt

Valójában szerintem meg sose volt igazán kicsi váz a G3. :)
Ránézésre persze ténylen eszméletlen pici és légies látvány volt, de a szubjektivitást félre téve, pont a lenan által is korábban említett túlnyúlások miatt messze nem volt gyakorlati értelemben annyira kicsi, mint lehetett volna.
Egy mérete volt csak ami ténylegesen kicsinek mondható és az a szemből nézett szélessége, ami jó, de talán ez számít a legkevesebbet. Többi paraméterében meg már annyira nem jó. Például ugyanolyan magas, mint a mirrorless vonalon kifejezetten nagydarabnak számító X-Pro1. De a legfontosabb paraméterben, a vastagságban még rosszabb is.
Így viszont fent áll az a bizarr helyzet, hogy még a hatalmasnak mondott X-Pro1 is laposabb helyen elfér, mint a kicsi légies G3.

Ettől függetlenül a G3 remek kis gép volt a maga idejében és azzal is egyetértek veled, hogy a Pana jelenlegi kínálatában méret szempontból a GM1 és GX8 között tátong egy hatalmas űr. Ilyen szempontból pont egy egészséges kompromisszum az ami hiányzik. Jó lenne oda még valami, de ha rajtam múlna, akkor nem a G3-at éleszteném fel újra, hanem sokkal inkább egy LX100 méretű és külsejű Pana váz kéne ide.

Egy ilyen méretű és formájú Pana váz talán még az én szívemet is meglágyítaná. :)

(#72546) Studi válasza FEDman (#72545) üzenetére


Studi
addikt

Nem abszolút értékben, hanem a G sorozat többi modelljéhez képest volt kisebb. :K És nem is feltétlen a markolat lemaradása miatt, hanem a teste is keskenyebb volt.

(#72547) FEDman válasza Studi (#72546) üzenetére


FEDman
addikt

Én már akkor se értettem, hogy ekkora túlnyúlások mellett miért is olyan fontos a vékonyabb váz. Látványpékségnek jó, de kb ennyi.

(#72548) Studi válasza FEDman (#72547) üzenetére


Studi
addikt

Én nem vagyok nagy híve a G3-nak, sokkal jobban tetszik mind a korábbi, sok kezelőszerves G1, G2, mind az utána jövő, rendes kapaszkodós G5, G6. De amúgy a számoktól eltekintve, kézbe véve, vagy egymás mellé rakva valóban kisebb, kecsesebb a G3, megértem, ha valakinek az tetszik.

(#72549) Grga_Pitic válasza frankstork (#72475) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Én a helyedben körülnéznék a vezeték nélküli távkioldók között is. Néhány ezer forintért lehet szerezni Kínából adó+vevő kombót, hobbi célra talán már ezek is használhatóak. Általában az adóra szinkron kábel is csatlakoztatható, vész esetén így is megtudod oldani a kioldást.
Jóval kényelmesebb, mint egy vezetéken lógni.

Azt a rizikót futhatod ezeknél, hogy ténylegesen mekkora legrövidebb szinkron időt tudnak rádiósan.

[ Szerkesztve ]

(#72550) madgie válasza FEDman (#72547) üzenetére


madgie
titán

Van nekem egy szütyőm, abba szoktam berakni a gépet és úgy bedobni az oldaltáskába. Na, Fujinál az X-T10 az első olyan vázam, ami egy pankákával vagy egy 35/1.4-gyel belefér normálisan ebbe a szütyőbe (X-T1-gyel is sikítva), a vékonyabb, de tégla X-E1 nem fért el benne. Szóval van olyan, hogy oakolni jobb a tömzsibb, de kevésbé széles váz.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.