Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71351) MrChris válasza istvan170 (#71350) üzenetére


MrChris
nagyúr

Digitális zoomnál kicsit több, a 16MP szenzor középső 2MP-t használja így meg van az összes pixel, nem interpolált.

(#71352) gorgo válasza silmatauki (#71344) üzenetére


gorgo
őstag

2016 szeptemberben fogok (persze még sok víz lefolyik addig...) Helsinkiben 1 hetet tölteni, akkorra intézhetnél valami jó árú GM5 kitet :K

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#71353) tacto válasza silmatauki (#71344) üzenetére


tacto
aktív tag

Az egy klassz kis bolt! :K

(#71354) ati3x válasza silmatauki (#71344) üzenetére


ati3x
senior tag

Welcome in GM1 user group.. Én is kb hasonló áron vettem, és hasonló megfontolásból.. csak nekem az EM5 mellé jött.. Első körben arra akartam egy cuki kis obit a 12-50 helyett. Jókat olvastam a 12-32-ről, aztán nagy mázlival obi árban jött egy GM1 váz is. Teljesen nem váltja ki az EM5-öt az igaz, de úgy 90%-ban igen.. Első körben sokkolt, hogy sok mindenben az EM5 felett áll.. NA és a mérete... :) Az építási minőség is nagyon rendben van, nem úgy mint a legtöbb pana váznál.. Érzésem szerint a gx1-gm1-gm5 vonalat teljesen más csapat designolta.. :)

(#71355) rumos14 válasza Parci (#71343) üzenetére


rumos14
nagyúr

kicsit több mint fele annyiért G7, szerintem.
a stabi a GX8-ban mint halottnak a csók, a szenzor sem sokkal jobb (a G7 már bőven jó, annál a GX8 nem bőven jobbabb).

(#71356) tacto válasza rumos14 (#71355) üzenetére


tacto
aktív tag

Mi a gond a GX8 stabijaval?
Hozzateszem e teren sem ismerem, illetve alabbiakat sem, de ez pl. anno megütötte a szemem:
GX7

[ Szerkesztve ]

(#71357) FEDman válasza rumos14 (#71355) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem kevered a GX7-tel. A GX8-ban már nem csak sokkal jobb a stabi, de a Sonyhoz hasonlóan ez is tudja már kombinálni a szenzor és optikai stabilizátorokat. Ezt a Panánál Dual IS-nek hívják.

(#71358) gorgo válasza rumos14 (#71355) üzenetére


gorgo
őstag

"halottnak a csók" én ehhez szólnék hozzá.
Ha teszem azt "csak" 1-2 FÉ-t záridő/iso javulást hoz, és nem 4-5 FÉ-t, akkor az pont 1-2 FÉ-vel több a semminél. Adott esetben nagyon lehet annak is örülni. Amúgy meg lehet hogy tévedek, de a pana modern vázainál már megy a DualStabi, azaz összehangolja az obi és a váz stabiját, és úgy igencsak király hatásfokra képes. A GX8 meg asszem most a csúcs pana (amibe felteszem valami régi szutyok szenzort taktak, mert úgy jól el lehet adni csúcsgépnek - ez utóbbi tisztán saját következtetés, lövésem nincs mit tettek bele).
Ár/értékben amúgy lehet igazad is, mivel panáék egyik legnagyobb hibája a durván húzós nyitóár... :((

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#71359) Lassú Víz válasza gorgo (#71358) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Téves. "20.3mp Micro Four Thirds sensor – highest picture quality in Lumix G - "

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71360) sideburns válasza gorgo (#71358) üzenetére


sideburns
aktív tag

"(amibe felteszem valami régi szutyok szenzort taktak, mert úgy jól el lehet adni csúcsgépnek - ez utóbbi tisztán saját következtetés, lövésem nincs mit tettek bele)"
A legújabb, 20 megapixeles szenzort. M4/3 gépbe elsőként. :U

(#71361) .mf válasza gorgo (#71358) üzenetére


.mf
veterán

A legfrissebb Sony m43 méretű szenzor, ami pont ebben a vázban debütált -- úgyhogy most kivételesen nem :) Azt kicsit sajnálom, hogy BSI már nem került bele, a sűrűség bőven meglenne hozzá (20.3 Mpx --> FF méretben 81.2 Mpx-nek megfelelő).

Lel, amíg utánakerestem, hogy BSI-t végül kapott vagy sem, ketten is beelőztek :))

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#71362) rumos14 válasza FEDman (#71357) üzenetére


rumos14
nagyúr

a hatékonysága még elég alacsony és videónál továbbra sem használható. illetve van elektronikus stabi, de csak 1080p-nél, fullhd-nál nincs. tehát videó közbeni használható stabi OIS nélküli obikkal továbbra sincs.
félreértés ne essék, egy igazi "szexi" alfa-hím váz ez, bár számomra már indokolatlanul nagy.

(#71363) madgie válasza rumos14 (#71362) üzenetére


madgie
titán

"de csak 1080p-nél, fullhd-nál nincs"

Hö?

(#71364) silmatauki válasza gorgo (#71352) üzenetére


silmatauki
őstag

Most ősszel is volt 650 eur körül GM5 + 14-140 II kit ugyanebben a boltban. (Mondjuk nem azt vettem, mert egyrészt túl sok pénz lett volna egy, az APS-C Fujim mellett úgyis csak másodhegedűs m43-ért, másrészt nagyméretű és nem 24mm-en kezdődő az obi.)

Most ami még nagyon jó ajánlatuk (és még van), a GH4 + 12-35 2.8 kit 2000-ért.

(#71365) silmatauki válasza sideburns (#71360) üzenetére


silmatauki
őstag

"A legújabb, 20 megapixeles szenzort. M4/3 gépbe elsőként. :U"

Sajna még így is erősen le van maradva az APS-C-nek még a középmezőnyétől (DR-ben persze nem a Canontól) is, hát még az élmezőnytől mind a DxO (DR: 12.6 vs. mondjuk a Samu NX1/NX500 vagy a D7200 13.9-e), mind a userek szerint. Szóval egyáltalán nem hozta a Pana által ígérteket (“1 EV-nyi DR-növekedés” stb)

(#71366) tacto válasza tacto (#71356) üzenetére


tacto
aktív tag

Ez a helyes link, elnezest.

GX7 IBIS

Na, itt volt szo meg az elodrol.

[ Szerkesztve ]

(#71367) Grga_Pitic


Grga_Pitic
aktív tag

Skacok, rendelt végül valaki a Lumix G 25mm objektívből amcsiból?
Tegnapig a mai nap volt megjelölve mint expected availability a B&H-nál, de ma ezt látom:

Expected availability: March 2016 ;]

De még mindig 100 dolcsi (Adoraman viszont 250, és ott sem elérhető). :)

[ Szerkesztve ]

(#71368) 80hun válasza tacto (#71366) üzenetére


80hun
addikt

Ez elég fura link.
A képek alapján a gx7 stabija jobban teljesített :F

(#71369) rumos14 válasza madgie (#71363) üzenetére


rumos14
nagyúr

4k-nál nincs. na. nem gondoltam volna h bárki is elolvassa :D

[ Szerkesztve ]

(#71370) tacto válasza 80hun (#71368) üzenetére


tacto
aktív tag

Igen, ez megmaradt bennem, nyilvan egy szubjaktiv blogon megjelent iras, tapasztalat, de akkor is...

(#71371) madgie válasza rumos14 (#71369) üzenetére


madgie
titán

:DD

(#71372) hoodoo86 válasza Grga_Pitic (#71367) üzenetére


hoodoo86
tag

En rendeltem amazonrol. Majd ertesitenek, ha postazzak :)

(#71373) gorgo válasza .mf (#71361) üzenetére


gorgo
őstag

apám, hogy senki nem vágta le, hogy ironizálok... :) ha az ember nem rak ki smiley-t már tuti félreértik :F
Akkor az egyértelműség kedvéért: véletlen sem gondoltam, hogy régi szutyok szenzorral jött ki az akt. pana csúcsmodell :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#71374) gorgo válasza silmatauki (#71364) üzenetére


gorgo
őstag

nekem vagy a fix 15-tel kéne, ami itthon 260k :( , vagy 12-32-vel, az 190k :( . Asszem várok még március végéig biztos.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#71375) Peat;) válasza Grga_Pitic (#71367) üzenetére


Peat;)
veterán

En rendeltem, de tegnap este canceleztem is, ma mar vissza is adtak a zsetont. Csak azt nem tudom hogy mi miatt nem elerheto, lehet minosegi hiba lehet a hatterben? Ha tudnam hogy nem nemetektol berendelnem, ott 60k korul megy..

(#71376) Grga_Pitic válasza Peat;) (#71375) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Azt gondoltam, hogy aki már korábban rendelt, annak leszállítják, csak a sok rendeléssel beteltek egy időre. De ezek szerint hiába rendeltél.

Amazon DE és UK simán rendelkezik készlettel magasabb áron (ami amúgy még mindig nem vészes).

(#71377) Schanyee válasza rumos14 (#71362) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem a mérete pont ideális volt. a mostani ep5-tel pont az a bajom, hogy túl alacsony és nehéz. Ezt meg rendesen meg tudok fogni és közben mégsem akkora mint a gh4 vagy g7 vagy em-1, amik meg már túl vastagok.

(#71378) silmatauki


silmatauki
őstag

Fiúklányok, valami nagyfelbontású, minőségi portrét keresek nem zajcsökkentett (azaz nem elkent), fókuszban levő, kis kontrasztú hajjal, hogy (a fotót 4k-s normális monitoron lefotózva) minél jobban tudjam a zajcsökkentési stb. paramétereket tesztelgetni, anélkül, hogy kéne vennem pl. valami műfejet meg parókát.

Ti mit ajánlotok? Keresgéltem egy csomót a neten nagyfelbontású portrét, de még a legjobbak is (pl. ez) kicsit kentek a hajon (ahol az éppen fókuszban van), azaz ilyen célra jobbára alkalmatlan. (Mondjuk ennél a képnél, azt a Dell P2715Q-ről lefotózva már jól látszik a GM1 RAW-jánal nulla és magasabb zajcsökkentése, ill. az OOC JPG közötti különbség már alap ISO-n is, de jobb lenne még jobb.)

(#71379) Gondwana válasza silmatauki (#71378) üzenetére


Gondwana
addikt

Màr meg tessék bocsàtani, de ilyen nyakatekert megoldàsokat eddig csak francia autòkban làttam. Fotòzz wckefét, vagy makròzz fogkefét, az nem jò? Mielőtt monitorròlfotòzàsba kezdesz, néz utàna a Nyquist frekvenciànak is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#71380) Lassú Víz válasza Gondwana (#71379) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A hajszál sokkal vékonyabb, de nincs a családban egy leánygyermek hajas (Barbie) babával?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71381) silmatauki válasza Lassú Víz (#71380) üzenetére


silmatauki
őstag

Tényleg, babákra nem gondoltam, jó ötlet, kösz!

(#71382) |AP|


|AP|
veterán

Bár nem vagyok egy telés-típus, az Oly 40-150 használt ára már elérte az ingerküszöböm, így vettem egyet.
Olvasgattam előtte, néztem teszteket, de még így is meglep hogy az ára és a full műanyag kivitel ellenére egész korrekt képminőséget hoz.
Persze nem egy PRO üveg szint, de ennyiért teljesen rendben van.

(#71383) Ear001 válasza |AP| (#71382) üzenetére


Ear001
addikt

Ugye-ugye? Amikor valakit arról győzködök, hogy miért vettem Olyt, csak kezébe nyomom azt az obit, és mutatok pár képet, ami vele készült, és aki csak egy kicsit is jártas a témában, már érti a dolgot.

(#71384) FEDman válasza silmatauki (#71378) üzenetére


FEDman
addikt

Ilyen jellegű perverziók kiélése céljából az imaging-resource-t tudom ajánlani! :DDD

(#71385) Homer J. válasza Grga_Pitic (#71376) üzenetére


Homer J.
csendes tag

Én rendeltem. Tracking szerint ma hajnalban indították, úton volt a DHL elosztóközpontba.

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#71386) FEDman


FEDman
addikt

Most nézem, közben kijött az Olympus 7-14/2,8 Pro SLRgear tesztje is. Úgy néz ki ez esetben tényleg nem árnyékra vetődtek a photozone-nál, itt is meglepően nagy fókuszsík görbületet produkált.

Csak emlékeztetőül itt a Pana 7-14/4 tesztje.

És a két objektív 7mm-es nyitott rekeszes tesztképe:

Olympus

Panasonic

(#71387) Mercutio_ válasza |AP| (#71382) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó az az obi, ha stabis lenne meg is tartottam volna :K Jó AF-es EVF-es Oly váz pedig nekem még drága és/vagy kompromisszumos.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71388) k1csi válasza FEDman (#71386) üzenetére


k1csi
senior tag

Ez különösen annak tükrében sajnálatos, hogy csináltak egy 12-40-et ami áll leejtősen rajzol 12mm-en teljesen nyitva (a sarkokban is), szóval semmi okuk nem volt hogy ne inkább a kisebb gyutávra gyúrjanak rá a 7-14-nél...
Na mindegy, se az UW nem a világom, se nem az az árkategória amire ugranék.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#71389) Peetta14 válasza FEDman (#71386) üzenetére


Peetta14
tag

Nem a teszthez passzol, de vajon miért egy GX1-en tesztelnek egy 2015-ben kiadott obit?

(#71390) madgie válasza Peetta14 (#71389) üzenetére


madgie
titán

Mert az van kéznél, gondolom.

(#71391) k1csi válasza k1csi (#71388) üzenetére


k1csi
senior tag

Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy itt is meg kellene nézni, hogy nem tesztábra távolságon, hanem amikor távolabb van a fókuszsík, hogy rajzol az obi.
Szóval nem biztos hogy a minimum fókusztáv környékének a rajzáról levezethető a globális összképe az obinak (plána az UWA rész).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#71392) FEDman válasza Peetta14 (#71389) üzenetére


FEDman
addikt

Ha jól emlékszem jellemzően GX1-en szoktak tesztelni. Ami egyébként jobb is mintha állandóan cserélgetnék a vázakat, így jobb összehasonlítást ad a korábbiakhoz. Amúgy meg ha görbül a fókuszsík az váztól amúgy is egy teljesen független jelenség.

(#71393) Peetta14 válasza madgie (#71390) üzenetére


Peetta14
tag

Racionális.

FEDman, nem is vitatnám az eredményt, és az összehasonlíthatóságot sem, csak elgondolkodtam, mi lehet az ok. Madgie meggyőzött a gondolatával.

(#71394) FEDman válasza k1csi (#71391) üzenetére


FEDman
addikt

Őszintén szólva a PZ és SLRgear tesztek után bennem is több a kérdés, mint a válasz.
Még korábbról láttam több gyakorlati tesztet ahol ennek nyoma sem volt. Egyelőre még nem sikerült rájönnöm mi ennek az oka. Több tippem is lenne, az egyik amit te is írtál, hogy csak közelre ennyire érzékeny erre. A másik esetleg, hogy lehet trükköz valamit az Olympus. Mindig is nagy mágusok voltak képfeldolgozás terén. Lehet valami bonyolult eljárással digitálisan helyre pofozzák a sarkokat. Ha így van akkor Raw esetén külső szoftver, vagy csak Pana váz használata esetén könnyen kaphatunk rosszabb eredményt. De ez őszintén szólva elég vad feltételezés, magam se igazán hiszek benne.

A legvalószínűbb eshetőség pedig talán az, hogy van ugyan jelentős fókuszsík görbülete az objektívnek, csak ez a tipikus nagylátós tájkép szituációban pont nem igazán jön elő.

Itt van pl. Robin Wong tesztje.

Ennél a 7mm-es képnél például a crop-ok alapján döbbenetes jó az obi már nyitott rekeszen is.

No most vagy a fent vázolt turpisságok közül játszik be valamelyik, vagy itt is ugyanúgy megvan a görbület, csak mivel itt az előtér amúgy is pont közelebb van így lehet pont beleesik ebbe az ívbe. És ezért nem jelentkezik mindez itt, míg a sík tesztábrán meg igen. :)

(#71395) Studi válasza FEDman (#71392) üzenetére


Studi
addikt

Most még. De majd a Sony hozzágörbíti az érzékelőt, és akkor jó lesz! :Y :DDD

(#71396) FEDman válasza Studi (#71395) üzenetére


FEDman
addikt

:DDD

(#71397) Mercutio_ válasza Studi (#71395) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy a teret görbíti ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71398) Peat;) válasza Mercutio_ (#71397) üzenetére


Peat;)
veterán

Elvben végül is...

(#71399) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Ez elmegy vagy keressek más típust? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#71400) tacto


tacto
aktív tag

Volt roluk szo nemreg, itt egy tapasztalat:

GX8 vs GX7

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.