Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71801) qpakcovboy válasza beginnerguy (#71799) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szerintem digitcam-hoz nem jó az oly kártya. Egyébként meg a 144 egész jó ár. Bár lehet megfejelném még harminc-harmincöt darab ezressel és rárepülnék egy mkii-re kedvezménnyel.

(#71802) Homer J.


Homer J.
csendes tag

Ma megjött a Pana 25 1.7 BHP-tól. :) Sajnos még nem tudom próbálni, a váz szervizben van, de talán ma elkészül.
Egyébként fura, hogy itthon nem raktak rá külön sarcot... ;]

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#71803) PNP válasza Homer J. (#71802) üzenetére


PNP
őstag

Mikor rendelted? Melyik szállítással?

[ Szerkesztve ]

(#71804) Homer J. válasza PNP (#71803) üzenetére


Homer J.
csendes tag

Nov. 22.-én rendeltem, dec. 4.-én indították.

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#71805) somasz válasza Homer J. (#71804) üzenetére


somasz
addikt

Enyémet még el sem indították. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#71806) PNP válasza somasz (#71805) üzenetére


PNP
őstag

Enyémet se. Majd márciusban ;]

(#71807) Homer J. válasza somasz (#71805) üzenetére


Homer J.
csendes tag

De már megrendelted? :)) (najó, ez vicc volt :) )
Egyébként, ahogy látom, már ott is 250 zöldhasú az ára. :O

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#71808) Wa2x_ válasza Homer J. (#71807) üzenetére


Wa2x_
veterán

Kérünk tesztet mielőbb! :))

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#71809) Homer J. válasza Wa2x_ (#71808) üzenetére


Homer J.
csendes tag

Igyexem valami értékelhetőt kipréselni... :)

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#71810) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Kicsit off topic. Félig. :)
Ismerősöm szeretne gépet venni, két típusra sikerült szűkítenie a dolgot.
Az egyik: Olympus E-PL6, 14-42-es kitben, 84900ft...ill. a Panasonic LX7 94900ft.
Megmaradna a kitobinál, legalábbis most azt mondja nem tervez több obit.
Véleményetek szerint érdemes ilyen esetben az Oly-t választania?
Átlagos felhasználás lenne, családi fotók, kirándulások esetleg kis makrózás.

Köszönettel,
Dani

(#71811) rumos14 válasza hdanesz (#71810) üzenetére


rumos14
nagyúr

a kettő közül én a Sony RX100-at venném :)
amúgy meg lehet h most azt gondolja h csak kitobi lenne rajta, de aztán később meggondolja magát.

(#71812) shouryuken válasza hdanesz (#71810) üzenetére


shouryuken
senior tag

Ha az lx7-est nézegeti, gondolom kompaktban is gondolkodik.
Kukkantson rá az olympus stylus 1-re is, én azzal szemezek :)

(#71813) hdanesz válasza shouryuken (#71812) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Az kicsit túl van ár szempontjából az igényein. :)
Max. 100 lenne a keret.
Én az Oly-t ajánlottam neki inkább, főleg azért is, hogy ha később mégis rájön a hoppáré akkor tudja bővíteni.
A Pana kicsit rövidnek tűnik nekem még átlagos használatra is.
De a kompaktokhoz még annyira sem értek mint az Oly MILC-ekhez. :D

(#71814) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Videó még mindíg nincs, de pár katt az első napról, előkészületekről a nyári albumfelvételről. Csak azért mutatom, mert nyomokba hugit tartalmaz :DDD Ha nem generálok vele vitát folyt. köv. :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71815) beginnerguy válasza qpakcovboy (#71801) üzenetére


beginnerguy
tag

@MrChris Szerintem is túlárazott, nézegettem az elmúlt pár hónap árait. Mondjuk egy 14-150 jönne vele 25k felárért, ezért érdekel főleg :) Viszont megvenni ezt a szettet és eladni belőle az m5-öt veszteséggel (ami igazából az obit is figyelembe véve nyereség), úgy, hogy a sajátomat még nem sikerült eladni, meg megvenni még egy alább említett mk2-t is elég rizikós meg nem is kevés pénz. A 144-gyel egyetértek, bőven vállalható.

Hülyeboltban tényleg 170k (köszi a tippet!) az m10 mark II, viszont csak 2 év gari... Tudják, mitől döglik a légy :)

De azt még mindig nem értem, hogy az M5 mark2 miért több mint 2x annyi, mint az m10 mark II? A weather seal miatt? Vagy mi ennyivel sokkal jobb benne?

(#71816) Lassú Víz válasza beginnerguy (#71815) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A teljesség igénye nélkül hi-res mód, PC csati, kihajtható, forgatható kijelző, tethered shooting. Más felhasználási terület, más árszint. Közelebb van az E-M1-hez mint a 10-hez.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71817) jmakk válasza jjeahh (#71814) üzenetére


jmakk
őstag

A gimbalos-tyúkkergetős, a sörhasas úriemberrel az előtérben igencsak ott van a szeren! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#71818) Grga_Pitic válasza jjeahh (#71814) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Az előtér és a háttér is nagyon rendben van. :D Azt tudjuk, hogy az előtérben ki van, de a hátteret elárulhatnád (OK, hogy Erdély, de közelebb?), mert nagyon ütős.

Lassú víz: E-M10 is tud tethered shootingot 3rd party appal, szerencsére van élet a gyári Olympus Capture-ön is túl (+OI.Share-en).

(#71819) grigo válasza Grga_Pitic (#71818) üzenetére


grigo
őstag

És hogy hol érdemes megszállni a környéken :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#71820) jjeahh válasza jmakk (#71817) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, az az én ötletem volt vágóképnek :DDD

Grga_Pitic: A helyszín? Balánbánya, Hagymás hegység.

grigo: A sziklák alatt van két kiadó ház sok szobával, konyhával, mellette két kristálytiszta patakkal (ott a forrás) meg mindennel ami kell :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71821) salapp válasza jjeahh (#71814) üzenetére


salapp
addikt

Egy hegyi embernek, mint jómagam, nagyon megdobogtatják e képek a szívit.
Hol járunk?
ja, már olvasom is.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#71822) beginnerguy válasza Lassú Víz (#71816) üzenetére


beginnerguy
tag

Köszi, ezek számomra totálisan irrelevánsak, és nem érzem, hogy ennyivel többet érnének. Persze ettől még lehet valakinek fontos.

(#71823) Grga_Pitic válasza jjeahh (#71820) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Kösz, egyszer majd el kell látogatni ide is...

(#71824) Lassú Víz válasza Grga_Pitic (#71818) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt nem tudom, hogy a 3rd party app milyen, de az Olympus Capture, meg az OI share nem egy liga :N
E-M1-em a 4/3-os objektívjeim és az azokhoz kellő PDAF miatt van, de nem bánom, hogy ilyesmikre képes. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy valós helyzetben még az életben nem használtam az Olympus Capture-t. :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71825) Grga_Pitic válasza Lassú Víz (#71824) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Egész korrekt. Én házi stúdió világításhoz használtam a fények állításához rövid ideig, aztán rájöttem, hogy a gép LCD-je alapján is elég jól be lehet lőni, úgyhogy leginkább csak kipróbáltam. A képek átlövését amúgy WiFin csinálja, és relatív gyorsan. Ezen kívül a távolról exponálás, expozíció állítás is megy vele, de azzal nem sokat játszottam.

(#71826) Mercutio_ válasza jjeahh (#71820) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ráadás mackóval? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71827) jjeahh válasza Mercutio_ (#71826) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Például, nem vicc, pár száz méterre a helyszín mellett ott van egy medve visszavadító központ vagy mi :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71828) scarabaeus válasza jjeahh (#71827) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nehogy lehánd a medvét, me sértődéköny. Értöttedé. :D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#71829) fi:zi'k válasza jjeahh (#71827) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Neked miért is nem ez a profil képet? ;]
Amúgy ez ilyen hegyen zenélő mulatság volt vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#71830) Mercutio_ válasza jjeahh (#71814) üzenetére


Mercutio_
félisten

666 ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71831) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#71830) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor már meg sem kell kérdeznem ki ez. :DDD

(#71832) jjeahh
De még mennyire! :DDD
Igen, ilyesmire gondoltam, csak épp egy klippre/felvételre, nem egész albumra. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#71832) jjeahh válasza fi:zi'k (#71829) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, tényleg hasonlít :DDD
Nem egészen, ott vettünk fel egy teljes albumot, majd megosztok valami videókat is róla, csak azok még nincsenek megvágva. Az album már kész van, most hoztuk el a borítókat a nyomdából :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71833) scarabaeus válasza jjeahh (#71832) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Jó pár éve a kedvencek közé van téve tőlük ez, és lassan megint aktuális lesz :) )

Quoth the Raven "Nevermore."

(#71834) jjeahh válasza scarabaeus (#71833) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én annyira nem rajongok értük, inkább jazz felé hajlok, de ez a hegyi albumos móka m*rhajó ötlet volt szerintem :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71835) jjeahh válasza Mercutio_ (#71830) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó a sigma rajzolata? :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71836) PNP válasza PNP (#71806) üzenetére


PNP
őstag

De!

(#71837) Mercutio_ válasza jjeahh (#71835) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha van elég fény ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71838) Alg válasza Grga_Pitic (#71792) üzenetére


Alg
veterán

Ismerős családban 7 lány után adták fel :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71839) FEDman


FEDman
addikt

Állítólag hamarosan 3 új 1" szenzoros kompakt is érkezik a Nikontól a következő objektívekkel:

Wide angle version: 18-50mm f/1.8-2.8
Normal range: 24-85mm f/1.8-2.8
Superzoom: 24-500mm f/2.8-5.6

Ha az első tényleg egy ekv. 18-50mm-es extra nagylátót kap, akkor az azért egy érdekes jószág lesz. :)

(#71840) |AP| válasza FEDman (#71839) üzenetére


|AP|
veterán

arra én is ránéznék...

(#71841) Peat;) válasza FEDman (#71839) üzenetére


Peat;)
veterán

Superzoom méretére is kíváncsi leszek, kissé meredek az az 500mm. De jó hogy terjednek ezek a gépek, sony rx10-nek is kell a kihívó. Csak már annyi kategória van hogy az ember meghülyül.

(#71842) totálkezdő


totálkezdő
tag

Sziasztok! A Panasonic 20mm-eshez kapható gumi, illetőleg fém napellenző közül érdemesebb-e a fémet venni, mi az előnye annak(azon kívül, hogy feltehetően tartósabb)?

(#71843) FEDman válasza Peat;) (#71841) üzenetére


FEDman
addikt

Vannak már jelenleg is kapható ehhez nagyon hasonló gépek. Ezek alapján nagyjából be lehet lőni, hogy milyen méretre lehet számítani.

(#71844) Gondwana válasza Alg (#71838) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ugyanaz a sablon, ugyanaz a szerszám, ugyanaz a szerelési utasítás, miért is vártak mást?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#71845) Schanyee válasza totálkezdő (#71842) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nem tudom ugyanarról a két verzióról beszélünk, nekem volt ebay-ről egy állítható gumi meg egy fém is. Majdnem teljesen mindegy. Ha csak ezen az egy objektíven használod, akkor szerintem a fém jobb, mert kisebb, időt állóbb meg sokkal jobban néz ki. Ha van másik ugyanekkora szűrőmenettel rendelkező objektíved (ami több mint 20mm) akkor jó lehet az állítható gumis is, mert az meg kinyitható hosszabbra és akkor többet árnyékol.

(#71846) FEDman válasza totálkezdő (#71842) üzenetére


FEDman
addikt

Véleményem szerint a 20-asra teljesen felesleges bármilyen napellenző.
Nekem is volt fém, de nem használtam. Igazából nem nagyon van értelme. Eleve jól elvan napaellenző nélkül. Ha pár évente egyszer bevág neki valami, akkor kézzel lehet takargatni, de ahogy visszaemlékszem még erre se nagyon volt szükség. Akkor meg minek növelni egy olyan obi méretét, aminek a pont a kis méret az egyik előnye.
Védelem miatt sincs sok értelme, mert pont a mozgó részbe csavarod. Azaz ha valamihez véletlen hozzáütöd a fém napellenzőt, akkor csak azt éred el, hogy tuti az obi legérzékenyebb része kapja majd az ütést. :)

(#71847) totálkezdő válasza FEDman (#71846) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

(#71848) .mf válasza Alg (#71838) üzenetére


.mf
veterán

Férfiként nem baj a növekvő kínálat ;]
Szülőként viszont jó kis baleset :Y :DDD

FED: az elég vadnak hangzik... kíváncsi leszek, hogy meglépik-e. Nem lepne meg, ha egy kevésbé extrém 21-70 + gyári UWA ( --> 18 vagy 16) előtét verzió lenne a végleges, hogy a vásárlókört kicsit bővítsék. Bár ha tényleg az a cél, hogy "those three new Nikon models will be marketed as "always in your bag" and will be targeted for advanced/semi-professional photographers", akkor akár még el is tudom képzelni.

Peat: ahogy FED is írta, ott a Pana FZ1000 is, hasonlóan 1" szenzor és 25-400 f2.8-4, míg ennek a 24-500-en a legtágabb rekesze f2.8-5.6, és még azt se tudjuk, milyen hamar ugrik f5.6-ra. Tehát kb FZ1000-nél kicsit nagyobb méretre számítanék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#71849) Schanyee válasza totálkezdő (#71847) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ja amúgy én se használom, a gumit el is adtam azt hiszem, a fém meg fekszik a szekrényben már 1-2 éve :)

(#71850) totálkezdő válasza Schanyee (#71849) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm, meggyőztetek, egyikre sincs szükségem.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.