Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31901) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ti láttok bármi képminőség különbséget a dpreview összehasonlító alkalmazásban az E-M1 javára? Mert én a kisebb CA-n kívül semmit, néhol kevésbé éles, mintha nem is ott lenne a fókusz, mint az E-M5 esetén.

(#31902) FEDman válasza ROBOTER (#31901) üzenetére


FEDman
addikt

Én igen.
Jpeg-ben egyrészt amint írod is végre nem alkalmaz olyan brutális élesítést, ez nekem speciel tetszik. Plusz most már az Olympus is alkalmazza a CA korrekciót. Ahogy a galériát elnéztem ez igaz a Pana 20/1,7 esetében is, ami jó hír az Oly váz tulajoknak.

De persze ez a része csak szoftveres bűvészkedés. Raw-ban normál iso tartományban nem sok különbséget látok. Még az elhagyott AA szűrőt se nagyon érzem. Magas iso-n viszont hasonló előrelépés történt, mint a GX7-nél. Itt állítsd át az ábrát a műfényes világításra, lődd be a Raw-ot úgy nézd össze a kettőt. Iso3200-tól az E-M5-nél a feketékben kezd elszállni a kékcsatorna, de az E-M1 ilyen téren még iso12.800 mellett is egész egyben van.

Maga a zaj mennyisége persze sokat nem változott, de a dinamikára ez nagyon jó hatással van. És ez Jpeg-be is érződik. Az E-M5 Jpeg-ben iso3200 felett az elszabaduló kékcsatorna miatt csúnyán lecsapta az árnyékos részeket, ami nem volt szép. Az E-M1 ugyanitt sokkal jobb.

(#31903) Danniel válasza arn (#31887) üzenetére


Danniel
tag

Ez melyik lowepro táska? Hiába próbáltam ráguglizni, nem találtam meg...

Szerk: na, csak megtaláltam, elvileg Lowepro Event Messener 100, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#31904) Studi válasza arn (#31887) üzenetére


Studi
addikt

Ha jól saccolom a méretét, akkor ez kb akkora, és olyan elrendezésű, mint az "rbalint88 féle" Nikon táska. Az első kütyüs zseb a tieden kicsit jobban elrendezett.

Én amúgy igyekszem a nagyobb hátizsákjaimban összegyűjteni a cuccokat, hogy kevésbé porosodjanak. De mivel két rendszer van, meg egy rakás táska, így mindig keresek valamit. :D

(#31905) Freddy76 válasza Studi (#31904) üzenetére


Freddy76
addikt

Ehh, ne is mondd, tegnap a zuiko 50/1.8 akartam rátenni a d7000-re...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#31906) b.vr


b.vr
őstag

Igaz ez egyelőre még nem aktuális, de ez lesz várható a 12-40 és majd a 40-150 után:
Pekka Potka: New M.Zuiko lenses, new lens categories
"Also Olympus is working on the next two lenses of M. Zuiko PRO category. They are a wide-angle zoom lens and a super telephoto lens. Focal lengths and availability are not announced yet."

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#31907) Mr.Csizmás válasza b.vr (#31906) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tippre: zuiko 7-14 f4, es 300/2.8 remix, persze pro kiadasban mindketto.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31908) rumos14 válasza FEDman (#31902) üzenetére


rumos14
nagyúr

szerintem is látni különbséget, de csak sztratoszférikus iso-k mellett. egyszer azért már tényleg jó lenne utánajárni, hogy melyik gép esetében mennyi is az annyi iso-nál, ki mennyit csal vagy nem csal. talán a dxo-nak vannak erre vonatkozó mérései, de egyszer megnéznék egy gyakorlati, élesben összevetést is.

akárhogy is, ez a váz odaba! videózni nem szeret, azt csak muszájból teszi, de amúgy! ezt hiányoltam amúgy a DSLR korszakból, hogy kis méretű (DSLR viszonylatban) váz csak gagyi, műanyag, lecsupaszított, belépő szintű van, hát erre gyógyír a m43.

(#31909) Studi válasza rumos14 (#31908) üzenetére


Studi
addikt

A második bekezdéssel azért nem teljesen értek egyet. Az Olympus E-620 például DSLR viszonylatban egyáltalán nem nagy, de nem is lecsupaszított. Az egy tárcsától eltekintve jól kezelhető, minőségi anyagból van. Kár, hogy nem folytatták ezt a vonalat egyáltalán. :( De az 510-520 se rossz sem anyagminőségre, sem kezelhetőségre.

(#31910) rumos14 válasza Studi (#31909) üzenetére


rumos14
nagyúr

na igen, pont az Oly már akkor is üdítő kivétel volt. emlékszem az E-520-ra, Szulitáét próbálgattam is, és tényleg első osztályú volt az anyagminősége, fogása (a mérethez képest.) a 620-ast csak boltban fogtam, annak a fogása nem gyütt be, az már túl nagy volt ahhoz hogy érdemi markolat nélkül kényelmes legyen.

(#31911) FEDman válasza rumos14 (#31908) üzenetére


FEDman
addikt

Hát nem tudom, a sztratoszféráig én még sose jutottam el, iso3200-ig ellenben kifejezetten gyakran. :)

Ettől függetlenül ahogy írtam is nagy változás nem történt. A zaj mennyisége is kb. ugyanaz, egyszerűen csak kicsit egészségesebb lett a magas iso. Ez egy igen hasznos, de nem nagy előrelépés. No de én ennél nem is vártam sokkal többet. Főleg, hogy már az E-M5 is nagyon jó volt szenzorban.

Az igazi kérdés itt szerintem az, hogy a hybrid AF milyen lett...

(#31912) madgie válasza rumos14 (#31910) üzenetére


madgie
titán

Tök fura, hogy már akkoriban is a kis güzü vázakat szerettem :D Fotósuliban a fél osztálynak 4/3 gépe volt (akkoriban nekem Pana L1), én mindig az E-410/420-akat fogdostam örömmel, az ötös széria sose tetszett :)

(#31913) Parci válasza madgie (#31912) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ötös nekem se, vagy e-1/e-3, vagy e-420/e-620

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31914) FEDman válasza madgie (#31912) üzenetére


FEDman
addikt

Detto..
Persze lehet nekünk még a kezünk is máshogy van összerakva. :DDD

(#31915) nord_ válasza madgie (#31912) üzenetére


nord_
veterán

Én is kicsi vázakat szeretem használni (imádtam a gyári flbőrtokos GF1-et!), de azért a Nikon F100 fogása mindig a szívem csücske marad... amikor először megfogtam, teljesen biztos voltam benne, hogy az én kezem szolgált öntőformaként. :) Azzal a vázzal egy hétig egyfolytában lehetett volna dolgozni, annyira tökéletesen tenyérbeillő volt... De hát mi hobbisták vagyunk, nem munkásemberek. :)

(#31916) kingljames6


kingljames6
csendes tag

Sziasztok!

Melyik mft gépet és obit ajánlanátok, ami jó minőségü képeket csinál és videóban is jó? 80-90 eft ot szánok rá használtan.

Olympus EPL2, EPL3, Panasonic GF5. Esetleg egy Sony NEX 5N

Van jelntős különbség ezek között?

Azt jól tudom , hogy az mft 14-42 az 28-84 nek felel meg kb? Akkor ennek nagyobb a zoom tartománya mondjuk mint egy SonyE 18-55 nek?

Mft he melyik obit ajánlanátok az adott árkategóriában?

köszi

D

(#31917) Studi válasza Parci (#31913) üzenetére


Studi
addikt

Pedig az 520 és a 620 között méretben nincs olyan nagy különbség, tán fél centivel szélesebb, és magasabb az 520-as. De a markolata szerintem kicsit jobb is.

Nekem már az E-3 a túl nagy, az E-30 első kézbevétel óta tökéletes, imádom. :)

madgie: pedig az L1 minden szépsége ellenére egy kicsit azért bumfordi. :)

(#31918) Freddy76 válasza Studi (#31917) üzenetére


Freddy76
addikt

Neked E-30 van, az volt nálad? Az egy baba váz...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#31919) .: JuSzT :. válasza kingljames6 (#31916) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

90 ért komplett szett kellene? Mire használnád? Elég többértelmű a kérdésed.

(#31920) madgie válasza Studi (#31917) üzenetére


madgie
titán

"pedig az L1 minden szépsége ellenére egy kicsit azért bumfordi."

Meg a keresője is sz@r volt és az érzékelője is. Mégis szerettem, a fene egye meg :)

Parci: ízlések és pofonok, jaja: emlékszem, nekem a D80 kényelmesebb volt, mint a D300 :K

[ Szerkesztve ]

(#31921) Parci válasza Studi (#31917) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ízlések és pofonok (pontosabban kezek és kezek :B), nekem az e-30 pont annyival kisebb, amennyivel kényelmetlenebb is, az e-3 ezzel szemben tökéletes fogású gép volt. a másik ilyen a nikon d70.

madgie: látod, erre már nem emlékszem, hogy milyen volt a d80 a d300-hoz képest. de asszem nem rossz, mert a d90 is jó volt még, pedig ott még műanyagabbra vették a figurát. viszont a d70 mindkettőnél kényelmesebb volt, az tuti, tökéletes lett a markolata.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31922) Studi válasza madgie (#31920) üzenetére


Studi
addikt

Én is szerettem. De az enyém olyannyira volt szép állapotban, hogy nem volt szívem kivinni "terepre". És akkor épp nem engedhettem meg magamnak, hogy pluszban megtartsam, de már bánom, hogy mennie kellett. :( A 25/2.8-as palacsintával jó "kis" páros voltak. :)

(#31923) Studi válasza Freddy76 (#31918) üzenetére


Studi
addikt

Igen, az volt az.

Parci: egyértelmű, persze. Nekem az E-30 kényelmes, az E-5xx-ekkel is jól elvoltam, az E-4xx-ek viszont nagyon idegenek fogásra. Főleg, hogy gyakran telézek.

(#31924) rumos14 válasza kingljames6 (#31916) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha nem jár érte itt megkövezés, én egy NEX-3N-t ajánlanék, azt már a kisméretű 16-50 zoom obival adják, használtan 90-ért sztem van, mivel újonnan 110 (3 év garival). esetleg NEX-5N, ami egyértelműen jobb váz, de a nagyobb méretű (és optikailag jobb) 18-55-tel szokott lenni.

m43 vonalon 80-90-ért kitobival ezek ajánlottak és szerezhetők be használtan: Oly E-PL1, E-PL2, E-PL3, E-PM1, E-P1, E-P2 (talán belefér). Pana GF1, GF2, GF3, GF5, G3. remélem, nem hagytam ki semmit. ha a G3 tényleg kijön 90-ből, az bitangos, mert frankó 16 mpixeles szenzora van és egyedül a felsoroltak közül keresője is.

a Sony-nál a 16-50, 18-55 átfogásokat 1,5-tel, a m43-nál a 14-42-t 2-vel szorozd be, így mérhetők össze az átfogások. a Sony jobb nagylátószöget ad, főleg a 16-50, cserébe rövidebb a tele vége. szerintem még lényeges különbség, hogy a Sony 3:2, míg a m43 (meglepetés!) 4:3 képaránnyal dolgozik, te tudod, melyiket preferálod.

(#31925) Parci válasza rumos14 (#31924) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a nex-3n szerintem is egy tök jó kit annyiért. ha később sem kell igazán a tele tartomány, valamint a kereső sem lényeges, akkor meg talán a legjobb vétel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31926) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Beltérben (étterem) hogyan javasolt a fehéregyensúly beállítása egy G3 esetében? Az autó módban érdemes eltologatni a pontot oda amikor szemre jó, vagy a "neon"-os beállítást érdemes buzerálni?

Amúgy utólag is lehet PS el olyan eredményt kihozni, mint ha a helyszínen lenne jól beállítva vagy feltétlen javasolt a helyszínen jóra lőni?

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#31927) madgie válasza .: JuSzT :. (#31926) üzenetére


madgie
titán

Én auto-n használom, de hát ugyi rawba lövok, ott meg (majdnem) mindegy.

Jut eszembe G3! Hétvégén először éreztem azt, amiről többen is írtatok: hátrány volt a kis váz, meg a fixek. Lehet csak nem volt rendben a kisugárzásom... elég hamar kiderült, hogy emberileg egy görény a vőfély és ott tesz nekem keresztbe, ahol tud. Én meg nem akartam balhét a párra való tekintettel, ezért csendben dolgoztam.
Szóval, arról szólt a lagzi, hogy gyakorlatilag minden percben besasszézott elém valaki egy kompakttal, bridge-dzsel meg sok esetben egy Galaxy Note méretű tepisvel (amiknek amúgy is folyamatosan világított a zöldes sz*r ledjük) én meg rendre fogdostam a vállakat, hogy lécci, én ezért vagyok itt. Tök jó buli volt...

(#31928) Freddy76 válasza madgie (#31927) üzenetére


Freddy76
addikt

Akkor valóban köcsög/béna volt a vőfély. Én is lenyomtam már ebbéli minőségben kb. 150 lakodalmat (bár újabban inkább ún. ceremóniamester vagyok, ezt keresik...), és tudom: rohadtul nem azért fizetnek, hogy elmondjak pár verset, meg pörgessem a kalapot, hanem azért, hogy minden rendben legyen. És ebbe beletartozik az is, hogy segítem a zenekar/fotós/videós munkáját. Most hétvégén a fotós teljesen kész volt az örömtől, pedig csak annyit csináltam, amennyit szoktam: mindig szóltam neki esemény előtt, mindig megkérdeztem, hogy van-e kérése (pl. hova állítsam a párt a torta behozatalakor, vagy elég-e a fény), és mindig úgy helyezkedtem, hogy legyen megfelelő rálátása az ifjú párra.

Szerintem vegyél valami régi nagy vázat az ócskapiacon, valami nagy obival (olyat, ami nem működik, az olcsó), szedd ki a belsejét, hogy könnyű legyen, takarítsd le, és akaszd az oldaladra/nyakadra.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#31929) Mr.Csizmás válasza madgie (#31927) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

PRESS feliratu kukasmelleny? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31930) .: JuSzT :. válasza madgie (#31927) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R
Oké, akkor a raw+jpeg felesleges, gondoltam a jpeg jó lesz mutogatni, de úgy is csak a feldolgozott raw ami lényeges.

(#31931) madgie válasza Freddy76 (#31928) üzenetére


madgie
titán

Egyébként fura volt, lehet a kopaszokat utálja, vagy mittomén (egy ideje csont kopasz vagyok, a lagzin volt egy másfél-kétéves körüli kislyány, mindig kolbászolt utánam, hadd simogassa meg a fejem), de néha akkora féreg volt velem, hogy ilyet még nem láttam. Mindeközben meg szakmailag jól kente, minden órában feldobta a hangulatot, jó volt a szövege, a játékok, szépen kitöltötte az időt hajnalig.

.: JuSzT :.: én most arra szoktam rá, hogy csak rawba fotózok, a Lightroom exportálás jpg-ben van, a komplett fotó mappám meg szinkronizálva van az Everpix-ben, így megy is fel a lekonvertált jpg a felhőbe (backup is, meg mutogatni is jó onnan a képeket).

(#31932) rumos14


rumos14
nagyúr

a 40-150/2.8 méretéről, súlyáról van vmi infó? az állványgyűrű persze sokat sejtet. az árába inkább nem is akarok belegondolni.
kíváncsian olvastam, mit ír a dpreview az AF-ról, főleg a "régi" 4/3 üvegekkel, úgy tűnik, sajnos a csodaszert az Oly sem találta fel, videónál egyáltalán nincs AF :U pedig az 50-200 csábítónak tűnt.

(#31933) k1csi válasza Fecniii (#31880) üzenetére


k1csi
senior tag

A kitobi kb. ennyit tud, használt piacon kb. 25k túl sokat nem szabad elvárni tőle. A fixek nem véletlenül jóval drágábbak.

Egyébként az élességet nézni csak az élességi síkban szabad nézni ami a szenzorral párhuzamos. Ettől közelebb vagy távolabb már nem.
Azaz, ha azt gyanítod valami gondja van tedd fel állványra a gépet és próbálj meg valami sík dolgot lefényképezni.

Egyébként a régebbi Pana vázak JPG motorja sem túl jó, de pl. számomra elsősorban magasabb ISO-n zavaró itt meg az összes kép alap ISO-n volt.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#31934) HollyBoni válasza k1csi (#31933) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én GH1+kitobi párossal azért sokkal jobb képeket kapok. Bár az lenne az igazi ha látnánk pár RAW képet is.

(#31935) Fecniii válasza k1csi (#31933) üzenetére


Fecniii
tag

köszi, azt hiszem ma este letesztelem állványról ahogy mondtad, aztán majd feltöltöm a képet hogy milyen, ha nagyon szar lesz akkor megy a gép gariba.

Amúgy most már kezdek arra is gondolni, hogy nem az obi a ludas, hanem a gép fókuszával lehet esetleg valami. Ha hajszálpontos (egypontos) fókuszmódba rakom és rábökök a kijelzőn hogy mire fókuszáljon akkor ugye kinagyítja a képet a kijelzőn és amíg nem exponálok úgy is hagyja, na most ilyenkor azt látom hogy már a kijelzőn megjelenő elvileg fókuszált kép sem éles.

(#31936) arn válasza Studi (#31904) üzenetére


arn
félisten

Epp olyan magas, mint az omd. Elfer benne ket fix, meg egy nagyobb obi (pl a 14-150). Majd csinalok rola fotot, ha erdekel. Praktikus a messenger kialakitas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31937) HollyBoni válasza Fecniii (#31935) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor próbáld ki manuál fókusszal is.

(#31938) Fecniii válasza HollyBoni (#31937) üzenetére


Fecniii
tag

ahogy haza érek mindent tesztelek

(#31939) k1csi válasza HollyBoni (#31934) üzenetére


k1csi
senior tag

Ezt annyi minden befolyásolja, érdemes ilyenkor néhány paramétert rögzítve teszteket csinálni. Egyébként a 42mm-es képet leszámítva nem látok semmi extrát amiért aggódni kellene.

Fecniii
Kontraszt AF-nél a pontosság mindig adott (ez nem DSLR ahol külön szenzor van az AF-nek meg a képnek), max nem oda teszi ahova gondolod, ha nem határozod meg hova tegye.
Azt érdemes megnézni, hogy nincs-e pl. nagyobb eltérés a sarkok között amikor a szenzorral párhuzamos dolgot fényképezel. Meg nincs-e olyan gyutáv ahol lényegesen gyengébb. Valamivel lehet gyengébb, a legtöbb obi a gyutáv tele vége felé lágyabb (vannak persze kivételek is).

Kb. f/8-ig (tele végnél f/11-ig) érdemes rekszelve is megnézni.

Viszont egy olyan obitól ami a töredéke a váz árának nem kell csodákat várni.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#31940) kingljames6 válasza rumos14 (#31924) üzenetére


kingljames6
csendes tag

Köszönöm a részletes infókat.
A sonyn gondolkodom, viszont ami miatt az Oly felé kacsintgatok az a teleobi.
Ha később bővíteni szeretnék.A Oly teleobik lényegesen jobb árban vannak mint a Sony, nem?

D

(#31941) ezisjo válasza Fecniii (#31935) üzenetére


ezisjo
tag

Szvsz az objektív a ludas.
Én is szívtam a Pana kitobival. G1-en MMF-2 + ZD14-42 sokkal szebb képet adott. Csak hát lassú szar volt az AF.
Ez ilyen játék. Hozzászoktunk a jó Zuiko üvegekhez. :K

(#31942) .: JuSzT :. válasza kingljames6 (#31940) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

de

(#31943) Gondwana válasza kingljames6 (#31940) üzenetére


Gondwana
addikt

(Videó + olcsó + µ4/3 = Pana GH1)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31944) rumos14 válasza kingljames6 (#31940) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól látod, pl 40-150 volt újonnan 40-ért pár napja, ajándék tatyóval, memókártyával. az nagyon jó ajánlat - volt.
továbbá, a szóba jöhető 55-210-es teleobi NEX-re bumszli nagy.

az Oly-nak az a hátránya, hogy a leírt típusokban mind a régebbi 12 mpixeles szenzor van, ami nem rossz, sőt, de már eljárt felette az idő. én a PL típusok ergonómiájával sem vagyok kibékülve (0 markolat, apró gombok), de ez szubjektív. 1 év múlva az E-PL5, E-PM2 nagyon jó vétel lesz az akkori árában :)

(#31945) .: JuSzT :. válasza kingljames6 (#31940) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Lumix g3+ valamit tekerj a végére, aztán ha van della akkor van öröm bódottá...

(#31946) gorgo válasza Mr.Csizmás (#31907) üzenetére


gorgo
őstag

Toszódjanak meg, nagyon megnőtt a (pénz)étvágya a két bandának, már csak PRO obikat terveznek sokezer€r. Ellenben a rendszer még hiányos sem fix UWA sem fix nagyobb tele nincs a rendszerben, de nem baj, majd lesz kő drágán, b*szomnagy pro, mert arra vágyik a tömeg, és meg is tudja fizetni.
Az idióta sigma/tamron satöbbi meg mind az APS-C-s dög nagy szarokat látja el m43 véggel, 'azt nesztek vigyétek. No jó, kisírtam magam mára. :(((

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31947) kingljames6 válasza rumos14 (#31944) üzenetére


kingljames6
csendes tag

Mintha nemrég láttam volna epl3 + duplakitet ( 14-42, 40-150) 130.000 ft ért.
Ezek az obik milyenek minőségben?

D

(#31948) .: JuSzT :. válasza kingljames6 (#31947) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Egész jók. De abban is az a 12mp szenzor van mint az elődökben. g3,g3,g3,g3,g3 :D

(#31949) rbalint88 válasza kingljames6 (#31947) üzenetére


rbalint88
addikt

az e-pl3 a legrosszabb fogású gép mind közül talán. emellett relatíve drága is, szerintem egy e-p2 sokkal jobban megéri. a szenzor ugyanaz, viszont a szenzor, kezelés, minőségérzet ég és föld. de ha 90ezret rá tudsz szánni a szettre, akkor egy g3 váz (kb 70e) és oly 14-42 kitobi (20-25e) az ajánlatom első körben. Vagy a NEX3N kit, az elég jó annyiért.

(#31950) kingljames6 válasza .: JuSzT :. (#31948) üzenetére


kingljames6
csendes tag

aham:) 99000 ft rt 14-42 kitobival elvileg bontatlan,új az jó ár érte? Nem lehet kamu hirdetés?

D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.