Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186751) dragon1993 válasza floratm (#186749) üzenetére


dragon1993
őstag

Hát olvasni érdekes dolgokat a Fold-ról. (Fólia cseréje nem cseréje garanciában)
Alzában néztem a kiállított darabot eléggé lestrapált volt már szegény.

(#186752) vence válasza jUUh (#186744) üzenetére


vence
junior tag

Ebben a kategóriában csak egy kicsit kisebb készülék van
az Edge 30 Neo, de ezt szerintem már a múltkor is írtuk ill. többször is szóba került itt a topikban.
Mostanában többször is volt akciós az eMAG-on, (páran vettek is, benézhetsz a topikjába is).
Olyanok is írtak most, akik már régebben használják.
Még kapható.

De ár/értékben most jobb - minden esetre kicsit olcsóbb -
a Moto G54 Power, ami 80 eft körül egyértelműen az egyik legjobb ajánlat, pl. 12 GB RAM-mal és gyorstöltéssel.
Igaz ez normál méretű készülék.
Vagy EU-s foirrásból a kisebb változata még olcsóbban.

További halogatásnak sok értelme nincs, mert ezek is már kifutók ...

@ #186745 cs.zs

Nem ... nagyon nem mindegy, hogy mit választ, mert
pl. a G54 az AMO kijelző kivételével nagyon is összemérhető,
pár dologban jobb is, mint a G84 és lényegesen kedvezőbb az ára,
legalábbis nálunk.
Ár/értékben meg kb. egyértelműen tarolnak más márkákhoz képest világviszonylatban is.

[ Szerkesztve ]

(#186753) MaxxDamage válasza rasotamas (#186739) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Telekom :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#186754) MaxxDamage válasza Gyarmati_ (#186740) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Kellene vennem valamit, mert már jó lenne.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#186756) cs.zs. válasza vence (#186752) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem véletlenül említettem a Moto G84-et. Ár/érték-aránya a Mobilaréna tesztelői szerint is jobb, mint a G54 (Power)-é. A G54 teszt végén az összegzésben külön ki van emelve a gyengécske kamerája, és megemlítve az is, hogy
"...A Redmi és a Samsung jobb kamerát, AMOLED kijelzőt, hosszabb támogatást ígér, illetve a Samsung a telefonját IP-védelemmel is ellátja..."
és "tetszett" plecsnivel távozott.
A G84-ről pedig azt írják, hogy
"...nemhogy megfér, a Redmi Note 12-k, a Samsung Galaxy A34, a Honor 90 Lite, a OnePlus Nord CE 3 Lite vagy a Poco X5 Pro mellett, de erős alternatívaként lép színre...",
majd eztán "ajánlott" bilétával zárták a tesztet.

A G54 konkurensek között meg van említve
a Redmi Note 12S is, amely kapható 4G, 5G, NFC és No-NFC kivitelben is. (oda kell figyelni a vásárláskor, hogy a megfelelőt vegye az ember) Kifejezetten kellemes, könnyű "kis" telefon,
és jUUh fórumtárs külön kiírta, hogy minél kisebb, annál jobb.

A No-NFC, 4G Redmi Note 12S, 8/256GB kivitelben fél éve 70.000.- Ft körül szóródott, mi le is csaptunk egyre. (NFC-t és 5G-t sem használ a feleségem)
Imádja.
[kép] [kép] [kép] [kép]

A Samsung A34/A35/A54/A55 vonal szintén meggondolandó, minőségi összeszerelés, jó kamerák, 5 év támogatás, és vízálló ház - igaz, ezek pont a nehezebbek közé tartoznak.
Az A54 5000 mAh akkuval nehezebb lett, mint a Redmi 9T 6000 mAh...
:Y

[ Szerkesztve ]

...itt kérem mindenki!

(#186758) brugo


brugo
aktív tag

Én csak a KNOX Vault miatt vennék S 35 - öt ?

(#186759) VZT válasza vacs (#186660) üzenetére


VZT
tag

Németen szét kapkodták, főleg mert ingyen szállítottak ki. Ezért név nélkül írom, más európai amazon ugyanolyan szinten megbízható, mint a német? Annak vélem, de itt a fórumon tuti több a tapasztalat. Köszike a választ.
Másik kollégánk válaszul: elég nekem a 8-s széria, valahol még sok is. Csak a 7 év Support miatt nézem őket, illetve a hangerő gomb lejjebb van mint a Samsunge. Ezért hiába tök jó S24 / A széria. Kipróbálva jöttem rá mennyire kényelmetlenek egy kézben.

mindig más

(#186761) orakas


orakas
junior tag

Sziasztok!

A Nothing Phone 2-vel szemezgetek. Milyen alternatíva van, ami versenyképes vele és megfelel az alábbiaknak?

- Árkategória. ~200k
- Új
- Függetlenül venném, nem szolgáltatótól
- Néhány évig legyen jó, ne akadozzon a felület, nem kell telepakolva legyen sosem használt appokkal, idegesítő cuccokkal meg pláne.
- Használat: Főleg böngésző, fotózás, appok, néha játék, néha youtube. Fontos, hogy jól bírja akkuval.
- Android
- 6.7" alá nem szívesen mennék méretben

(#186762) cs.zs. válasza orakas (#186761) üzenetére


cs.zs.
addikt

"...- Függetlenül venném, nem szolgáltatótól..."

Szolgáltatóknál is független, Dual-sim telefont kapsz. Legalábbis a Yettelnél és a Telekomnál biztosan. Már évek óta.

...itt kérem mindenki!

(#186763) Zsolt,72 válasza cs.zs. (#186762) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A Vodafone a “jópofa” kivétel, mert ők az Almás telefonokat zárolva értékesítik… hogy ez miért jó, azt szerintem ők sem tudják… egyedüliként vannak ezzel a piacon és csak egy gyártóra érvényes.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#186764) cs.zs. válasza Zsolt,72 (#186763) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mert a törvény azt mondja, hogy addig lehet függő, amíg nincs kifizetve, vagy amíg szerződés köt a szolgáltatóhoz. Ha ez nincs, akkor kell ingyen, azonnal függetleníteni.
A Yettel és a Telekom normális litaárral feltöltősben is sokat elad, ezért nem szopatják saját magukat ezzel a folyamattal. Minden független és puszi.

...itt kérem mindenki!

(#186765) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Elég tanácstalan vagyok most hogy egyáltalán vegyek-e telefont, és mit.

TL:DR
Hibás P30 Pro helyett:

Drágán de részletre Telekomtól:
Honor Magic 6 Pro, Honor Magic V2, Samsung
Pro: végre valami ami talán jobb a mostaninál
Kontra: a mostaninál nem jobb annyival, amennyire sokba kerül

Közepes áron:
Google Pixel Amazonról
Pro: Privacy céllal GrapheneOS, Ubuntu Touch, a jövőben Lineage OS tehető rá, hosszú támogatás
Kontra: Egyben kell kifizetni, a Pro amiben van optikai zoom mocskos drága.

Olcsón:
Valami f*s a Telekomtól
Pro: Új, gari, támogatás,működik. 120Hz azért beleférne.
Kontra: Nem hogy nem jobb, de rosszabb mint a mostani.

Ingyen:
Céges Iphone vagy feleségem régebbi Xiaomi Redmi Note 10 Proja

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#186766) Zsolt,72 válasza rasotamas (#186765) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A Pixel hamarosan hivatalosan is forgalomba kerül Magyarországon. Esetleg nem lenne opció megvárni ezt és megnézni, milyen kondíciók mentén lesz megvehető? Talán még a Telekom is felveszi a kínálatába?

Ha ez nem oké, akkor én most az Amazon-féle beszerzést választanám, még ha drágább is a leginkább szimpatikus Pro gyártmány. Persze, nem ismert, hogy ez mennyire fér bele neked, a rászánt pénzt illetően.

Egy iPhone is megfelelő lehetne, csak halovány dunsztom sincs, mennyire tudnád megszokni. :) Anno, amikor én váltottam, számomra nagyon könnyen és gyorsan ment az átállás, megszokás (itt is maradtam és jó is ez így nekem). De ez én vagyok, ki tudja, számodra milyen lenne a változást megélni.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#186767) Vikooo


Vikooo
addikt

Nothing Phone 2 meddig ígér foverzio támogatást? Egyet már kapott.

(#186768) dragon1993 válasza rasotamas (#186765) üzenetére


dragon1993
őstag

Az SE2020-at nem szereted így inkább egy olcsóbb Android mint szenvedés a cégessel. (i15 Pro Max esetén lehet más lenne a véleményed)

Menj be egy boltba és nyomkod meg őket.
Nem ismerek embert akinél a Honor Magic 6 Pro és az SE2020 egyszerre felmerül mint lehetséges telefon, márcsak méretéből adódóan.

A Custom romok jól hangzanak, de mindig lesz velük valami nyűg és a Samsung kb kiesik ezzel.

Öcsém A34-es telefonja is teljesen vállalható, csak mert olcsó nem feltétlen rossz, persze sok szempontból rosszabb lesz mint P30.

A Pixelről olvass el pár külföldi reddit véleményt is. A Pro nekem nem adta ár értékben a sima meg kicsi.

(#186769) dragon1993 válasza Zsolt,72 (#186766) üzenetére


dragon1993
őstag

Exkluzív Yettel lesz a Pjxel 9 [link]

(#186770) Zsolt,72 válasza dragon1993 (#186769) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Oké, köszönöm. :R

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#186771) vacs válasza Vikooo (#186767) üzenetére


vacs
veterán

Kérdésedre a választ a Nothing Phone (2) tesztben találod a szoftver résznél!
Nekem 1 perc alatt sikerült, neked is menni fog! :K

dragon1993
Több Pixel 9 modell lesz, csak sima Pixel 9 lesz Yettel exkluzív.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#186772) orakas válasza cs.zs. (#186762) üzenetére


orakas
junior tag

Ez a "kötelezően" megvalaszolando kérdések között volt. Annyiban lényeges, hogy nincs semmilyen kedvezményem szolgáltatóknál, és nem akarok hűségre venni telefont.

(#186773) cs.zs. válasza orakas (#186772) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem kell hogy kedvezményed legyen, anélkül is lehet a szolgáltatóknál jó árakba botlani. Itt van (tényleg csak egy példa) a MOTO Edge 40 Neo 12/256GB, ennyibe kerül bárhol, és ennyibe kerül Yettelnél (jobbról második oszlop), és ennyibe, ha Telekomnál veszed.

...itt kérem mindenki!

(#186774) convar válasza convar (#186742) üzenetére


convar
csendes tag

"Létezik-e a (világ)piacon jelenleg olyan kagyló kialakítású (tehát kinyitható kivitelű, és manuális billentyűkkel is felvértezve) okostelefon amelyben Android 7-nél frissebb Android van?"

Mivel semmiféle ajánlást nem kaptam, akkor ezt vegyem annak hogy nincs? :(

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#186776) jUUh válasza convar (#186774) üzenetére


jUUh
addikt

Legközelebb szerintem a foldable-k vannak, abból is a pl. Samsung Flip.

Samsung Galaxy S23+

(#186777) convar válasza Kbali (#186746) üzenetére


convar
csendes tag

Köszi az infót. El is olvastam a hsz-t, amiben azt írja hogy szerinte összefüggésben lehet azzal hogy a telefon LTE hálózatot használ. De ezt nem lehetne vhogy kikapcsolni/átállítani? Hiszen elvileg a Samsungom is támogatta már ( [link] ), és azzal mégsem voltak ilyen problémák soha.

Ha nagyon láma a kérdés elnézést, az csak azért lehet mert tényleg láma vagyok.

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#186778) cs.zs. válasza convar (#186774) üzenetére


cs.zs.
addikt

Talán ez a legolcsóbb, de nem nyomógombos

...itt kérem mindenki!

(#186779) vence válasza cs.zs. (#186773) üzenetére


vence
junior tag

Persze, most érdekesnek tűnik a Telekom ára,
csak nemrég olcsóbb volt az Edge 40 az eMAG-nál!
Ami a tulajok szerint :D nem kicsit jobb teló.

Én is meglepődnék, ha mostanában nem lennének 100k körüli ajánlatok a 40 Neo-ra.

(#186780) cs.zs. válasza vence (#186779) üzenetére


cs.zs.
addikt

Itt most nem az a lényeg,
hanem az, hogy ha bármit is keres az emberfia, meg kell nézni olcsóbbat.hu-n, árgép.hu-n, árukeresőn, Yettelnél, és Telekomnál is. Ez a telefon jelen pillanatban épp a 2 nagy szolgáltatónál a legolcsóbb. Természetesen nincs ezzel mindig minden így, de a lényeg hogy meg kell nézni.

...itt kérem mindenki!

(#186782) vence válasza cs.zs. (#186780) üzenetére


vence
junior tag

Abban igazad van, hogy nézelődni kell!

És, ha valaki igazán jó árat szeretne, akad még pár EU-s forrás is,
ill. külföldi árkeresők is !!!

És a tapasztaltak azt mondják, h sufni és sufni gsm között is nagy különbség van.

(#186783) PuffyDog válasza vence (#186782) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Vence: Szerinted egy Moto Edge 40 Neo jó vétel volt 65-ért? :R

=>> MyGuava-val most 5,87 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#186784) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Töröltem pár hozzászólást.
Legyetek szívesek, nem a másikkal foglalkozni!

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#186785) arcitec válasza vence (#186727) üzenetére


arcitec
addikt

"épp eleget lehet hallani belassított telókról"
Most ez komoly? Ezt valamikor a szifon csinálta amit be is ismertek és jött a korrekció.
Ez remélhetőleg a múlt, nem kell fiktív kitalált dolgokat össze vissza irkálgatni ... :DDD

(#186786) gejala válasza arcitec (#186785) üzenetére


gejala
őstag

Nem szándékos lassításról van szó, hanem egyre több a bloatware meg a spagetti kód, amit nem lehet hardverrel bírni. Stock droidok ezért is jobbak, mert legalább a rendszer tiszta és gyors, legfeljebb third-party appok lassulnak.

(#186787) cs.zs. válasza gejala (#186786) üzenetére


cs.zs.
addikt

De, szándékos lassításról volt szó, de ez nem friss, hanem egy 7-8 évvel ezelőtti történet.

...itt kérem mindenki!

(#186788) vence válasza cs.zs. (#186787) üzenetére


vence
junior tag

Hogy szándékos, vagy nem szándékos, azt elég nehéz kideríteni és még nehezebb bebizonyítani ...
De szinte minden Moto-telefon topikjában vannak hozzászólások, amiben pár népszerűbb márkáról érkezők mesélik, hogy frissítések után belassult a telójuk, azért váltottak és ég és föld a motós pure Android és más telezsúfolt elég gyakran akadozó rendszerek.
Még volt Iphone tulaj is meglepődött, hogy milyen gyors tud lenni egy viszonylag olcsó moto telefon is.

De talán itt is meg lehet találni hozzászólásokat pl, az A52s -re keresve, aminél az az érdekes, hogy annak a lelke, a mai napig jó hardver lenne, sok mai telóba raktak/-nak gyengébbeket, de már több tulajnak is le kellett cserélnie.

(#186789) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok!

Bevallom, nem szeretnék elmerülni a témában, ha tudtok az alábbi célra mondani pár bestbuyt, azt hálásan megköszönöm:
Használtan 60e Ft-ért keresek egy alap, jól használható telefont, kamera és egyéb extrák nem fontosak, de örülnék a jó üzemidőnek, meg ha stabil antennával rendelkezik.
(redmi note 11 van épp, de csinál érdekes és váratlan dolgokat)

[ Szerkesztve ]

(#186790) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Motorola Razr 40 Ultra használ valaki?
Vagy Edge 50 Pro az jobb választás. :K

3 évre vennék telefont legalább.
3-4 hetet még rá ér.
Gyógyfürdőbe végzek, azután kellene valami. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#186791) Viktor0610 válasza MaxxDamage (#186790) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már egyszer írtam, de ismét leírom.
Láttam már több, hosszabb ideje használt, hajlítható kijelzős telefont, és nem volt szép látvány a kijelző. :(
Én biztos, nem vennék ilyen készüléket, tehát Edge 50 Pro.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#186792) rasotamas válasza MaxxDamage (#186790) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez mit akar jelenteni? :D
"Gyógyfürdőbe végzek, azután kellene valami."

Mint vendég, mint alkalmazott, mint masszőrtanonc, mint hidegburkoló? :)) mit lehet ott 3-4 hétig csinálni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#186793) MaxxDamage válasza Viktor0610 (#186791) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Igaz, köszönöm! :B :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#186794) MaxxDamage válasza rasotamas (#186792) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Rehab/gyógykórház/gyógyfürdő.
3 hét. Igen.
Csütörtökön tették be a jobb oldalon a csípő prótézist.
Hidd el az a 3 hét ott kelleni fog és gyorsan elmegy! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#186795) Drakoo


Drakoo
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek, édesanyámnak szeretnék telefont cserélni!
A jelenlegi telefonja: Redmi 8 32 GB Ezt szeretnénk bővíteni, egy 128 vagy 256- osat szeretnék helyette, hogy a tárhelyprobléma megoldódjon.
Amit néztem helyette: Xiaomi Redmi Note 13 5G 256GB 8GB RAM Dual
Másik kérdés, honnan lehet ilyen telefont "biztonságosan venni" ? Mivel sok helyen nincs töltő hozzá...
Előre is köszönöm a véleményeteket, észrevételeteket!

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#186796) st6969


st6969
őstag

Van olyan Motorola telefon ~130ezerig, aminek NEM hajlított a kijelzője? Esetleg más gyártó is lehet stock közeli rendszerrel.
Fotózás fontos, de azért nem kell, hogy csúcs képeket készítsen, a kategóriájában az árszinthez legyen jó.
Köszi.

(#186797) Sgr_A válasza st6969 (#186796) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nothing phone 2A

(#186798) titi12 válasza Drakoo (#186795) üzenetére


titi12
tag

Triviális kérdés: SD-kártya nem megoldás (ideiglenesen) a tárhelyhiányra? (Képekkel, videókkal tölti fel?)

(#186799) st6969 válasza Sgr_A (#186797) üzenetére


st6969
őstag

Köszönöm, ezt néztem én is, ez az egyik kiszemelt :K
De hogy lehet ilyen ocsmány kameraszigete valaminek? :DDD

(#186800) Drakoo válasza titi12 (#186798) üzenetére


Drakoo
tag

Nem hiszem hogy a programok, amiket telepítenék tetszene nekik. Bár nem tudom, hogy mennyi lassulást okozna (ahogy olvastam többen panaszkodtak ilyenekre) Ezért gondoltam bővíteni. Mindenesetre 2 kártyát használunk.

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.