Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144551) pachito válasza hhenry (#144550) üzenetére


pachito
őstag

Én nem tudok pártatlanul nyilatkozni, eddig csak samsung készülékem volt :))

(#144552) hhenry válasza pachito (#144551) üzenetére


hhenry
őstag

akkor maradjon is így ;)

(#144553) pachito válasza hhenry (#144552) üzenetére


pachito
őstag

:DDD :DDD :DDD

(#144554) hhenry válasza pachito (#144553) üzenetére


hhenry
őstag

Nekem sima s8am volt egy dolog amit hiányoltam a nagyobb akksi

[ Szerkesztve ]

(#144555) Ájvé válasza pachito (#144549) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi 9 éppen csúcs kategóriás, persze lehet olcsóbb mint más csúcs kategóriás készülék (és azt is rá lehet sütni hogy tudásban elmarad tőlük), viszont akkor se friss közép kategória. Lehet Mi 9T-re gondoltál.

(#144556) pachito válasza Ájvé (#144555) üzenetére


pachito
őstag

Az lehet, bocsi

(#144557) F-ECT$ válasza hhenry (#144548) üzenetére


F-ECT$
titán

Frissítés, illetve 2 korábbi Galaxy telefonom is 2-3 éves kora körül kezdett az indokoltnál jobban belassulni.

Dive ever, work never.

(#144558) Racer77


Racer77
tag

Sziasztok! Melyiket ajánlanátok ezek közül és miért? Fényképezés,sebesség,jó minőségű kijelző a fő szempontok.
- Xiaomi Mi 9T Pro
- Honor 20 Pro
- OnePlus 6T?

(#144559) Viktor0610 válasza Racer77 (#144558) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a Xiaomit venném.
Nem csak azért, mert fan vagyok ( :DDD ), de sebességben az a legjobb, az AMOLED-kijelző biztos, hogy nem rossz, és kamerában is teljesen pariban van a másik kettővel.

Samsung Galaxy A54

(#144560) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Honor 7 telefonomat szeretném lecserélni.
Dual Sim kártyás mobil kell, aminek a belső tárhelye legalább 64 gb.
Telefon, internet, foto/video, email-re kell elsődlegesen. Játék nem érdekel.
Samsung kizárva, mindás más márka szóba jöhet.

Fém/aluminium tok preferált.

(#144561) Sungoo válasza F-ECT$ (#144546) üzenetére


Sungoo
addikt

Főleg úgy, hogy ennyiért S9-et is ki lehet fogni.

(#144562) sfdrakex válasza Anubris (#144560) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ár?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144563) pachito válasza Sungoo (#144561) üzenetére


pachito
őstag

Megbízható helyről, újonnan 2 év garival? Linkelj kérlek és már rendelem is.

(#144564) Anubris válasza sfdrakex (#144562) üzenetére


Anubris
őstag

150k max.
Abszolút nem követem a témát, így nem tudom mi az az árkategória ahol már nomrális telefont lehet kapni.
Garanciás, új mobil kellene. T-mobil vagy kártyafüggetlen.

(#144565) TunerJoe válasza Anubris (#144564) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Xiaomi Mi 9?

instagram.com/albert__gyorgy

(#144566) vacs válasza Viktor0610 (#144559) üzenetére


vacs
veterán

Biztos vagy benne, hogy sebességben odaver egy Xiaomi egy OnePlus-nak? :U

(^)(>.<)(^)

(#144567) TunerJoe válasza vacs (#144566) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Én igen, mivel a Mi 9T Pro-ban kb 1,5-szer olyan erős processzor van, mint a 6T-ben, optimalizáció ide vagy oda.

instagram.com/albert__gyorgy

(#144568) Norbi. válasza TunerJoe (#144567) üzenetére


Norbi.
őstag

Hogy jött ki a 1,5x szám? Megnézted az Antutu pontszámokat és az alapján?

Van az a 6T közel olyan gyors, mint a 9T Pro. :K

[ Szerkesztve ]

(#144569) TunerJoe válasza Norbi. (#144568) üzenetére


TunerJoe
senior tag

AnTuTu számok emlékezetből, azok különbsége pedig saccra. Nyilván nem pontos, de iránymutatásnak elmegy. Egyébként a Xiaomi aksiban egyértelműen jobb, kamerában is.

instagram.com/albert__gyorgy

(#144570) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok Honor Play telefonhoz, milyen hálózati töltőt ajánlotok? (usb-c)
A Huawei töltök közül? köszi :) Nem tudom hogy melyik legyen..

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#144571) Racer77


Racer77
tag

Köszönöm a válaszokat! Lenne még kérdésem ezzel kapcsolatban.
- Szerintetek van olyan jó kamerája a Xiaominak mint a Honor 20 Pronak?
- Jobb a 6T kiforrott saját rendszere mint a Xiaominak?
- Melyik jobb minőségű telefont és márkát illetően a 3 felsorolt közül?

(#144572) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Xiaomi Redmi 3s telefonomat szeretném cserélni, különböző kritériumaim alapján két, képességekben és árukban megegyező telefont néztem ki, a Samsung Galaxy A40-et és az LG G7 Fit-et. A nekem fontos technikai paraméterek egyeznek, amit nem tudok a mobilaréna tesztjei alapján eldönteni, az a kamera és az Androidos rendszer minősége.

Kamera alapján elvileg az LG jobb minőséget nyújt alacsonyabb felbontással, azonban a tesztképeket nézve, mind a kettő, a széleken/fénynél eléggé elmosódott, kifejezetten csúnya fotókat produkál, csak a Samsung nagyobb felbontással.

A Xiaomi rendszerét imádom, a rengeteg testreszabható funkció miatt, (ami általában a letiltok mindent a ****ba formájában ölt testet), ezért azt a rendszert preferálnám, ami kevesebb előtelepített applikációval dolgozik és a könnyebben áramvonalasítható a rendszer.

Előre is köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni!

(#144573) Ájvé válasza Norbi. (#144568) üzenetére


Ájvé
veterán

845 vs 855? Azért legalább 20-30%-al (teszttől függ) biztos jobb a 855, ez biztos. Nagyom rosszul kell optimalizálni és nagyon jól a 845-öt hogy ekkora különbséget le tudjon dolgozni. Esetleg felbontás különbség (lásd Mi A3 ami nagyon jól fut HD felbontással 665-el és legalább olyan ha nem gyorsabb mint a RN7), de OP 6T és Mi 9T is FHD+-os, szóval ez se jelent különbséget. Másrészt "frissen" még lehet húz a szűz rendszer, de ha belakod (márpedig ezért veszed) idővel lassulni fog, MIUI-ra legalább nem kell annyi appot telepíteni, persze kinek mi kell, lehet valaki elvan tiszta androiddal is és nem vagy alig telepít valamit (de akkor meg minek ilyen készülék ha nem hard user).
Ezt felesleges is firtatni, 855 erősebb, UI-tól függetlenül.

(#144558) Racer77:
Ugyan az a szenzor van mindkét készülékben (IMX 586) a főkamerában, viszont Honor 20 Proban van OIS, ez gyengébb fényviszonyok közt jól jön, meg videózás közben is. Honor IPS viszont szép azért, Mi 9T AMOLED, azért az jobb.

[ Szerkesztve ]

(#144574) Norbi. válasza Ájvé (#144573) üzenetére


Norbi.
őstag

Senki nem állította, hogy nem erősebb a 855, ez nem is kérdéses, viszont a másfélszeres erőt enyhén túlzásnak érzem, a 20-30% már inkább reálisabb, de nagyrészt észre sem veszed, maximum pár játéknál, aminek kellhez a 855, hogy menjen a 60fps például.
Húz még a belakott Oxygen OS is, volt OP6-om, Mi8-am, illetve MI9-em is, úgyhogy tudom nagyjából miről beszélek.

(#144575) Ájvé válasza Norbi. (#144574) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez így igaz, Antutun sincs 1,5x különbség, ez valóban ferdítés és felhasználás során se érezni azt a 20-30%-ot, ahogy írtad, egyetértünk. A közel olyan gyors azért elég árnyalt fogalmazás, Mi 9T erősebb, ez tény, erre akartam célozni. UI optimalizáció miatt érzésre lehet hasonló sebesség, de ettől még nem lesz az is.

(#144576) Hópihe5


Hópihe5
tag

Mennyiért adhatnàm be a Nokia 5 telefonomat, ami még 15 hónapig garanciàs egy hasznàlt mobilokkal foglalkozó boltba?

(#144577) sfdrakex válasza Hópihe5 (#144576) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hardverapron februárban 20ért hirdettek egyet, használtbolt keresni is akar rajta, 15nél többet gondolom nem adnak érte.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144578) Norbi. válasza Hópihe5 (#144576) üzenetére


Norbi.
őstag

kp-t nem adnek erte, max 15-be szanolnam be.

(#144579) hhenry válasza sfdrakex (#144577) üzenetére


hhenry
őstag

Ha egyáltalán beveszik

(#144580) spileraaa


spileraaa
senior tag

Mivel ebből Redmi Note 7 Pro [link]nincs global melyik xiaomi hasonlít legjobban ehhez amiből van global verzió is?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#144581) TeeJay válasza spileraaa (#144580) üzenetére


TeeJay
félisten

a sima Redmi Note 7 csak az gyengébb
vagy veszel 88-ért Mi9T Global-t banggood-ról :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#144582) hhenry válasza spileraaa (#144580) üzenetére


hhenry
őstag

MI9T

(#144583) Ájvé válasza spileraaa (#144580) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 7 esetleg, de nemsokára lesz Mi 9 Lite, ami még kicsivel jobb (igaz így drágább is), Snapdragon 710. FHD Amoled kijelző, kamera viszont IMX586 (ha ugyan az lesz mint CC9-ben is. Vagy Mi 9T mint előttem írták, az már jóval erősebb hardveresen.

[ Szerkesztve ]

(#144584) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Nem tudom, hogy ide tartozik-e, de küldön erre topikot nem láttam.
A kérdés az lenne, hogy mennyit ér egy ilyet telefon használtan?

Huawei Mate 20 lite
4GB/64GB
Fekete
Független
1 év gararancia
újszerű állapot

(#144585) sfdrakex válasza spyduck (#144584) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hardverapron rákeresel és megnézed mások mennyiért árulják. . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144586) Norbi. válasza spyduck (#144584) üzenetére


Norbi.
őstag

topik
50e amúgy.

(#144587) Racer77


Racer77
tag

Sziasztok! Volt szerencsém élőben megnézni a Xiaomi Mi 9T Pro-t,és nagyon kékes a kijelzője,hiába Amoled,és a tesztek szerint is a Delta E 4 körül van( a 0 a legvalóságosabb) a OnePlus 6T-nek pedig ez az értéke 0,3 illetve a Samsung csúcstelefonjainak közel ehhez hasonló. Most el vagyok bizonytalanodva hogy melyiket válasszam,mert nekem fontos a színhelyes,jó minőségű kijelző. Honor 20Pro-nak pedig igaz csak IPS,de 0,9 a delta értéke. Melyiket a 3 közül?

[ Szerkesztve ]

(#144588) spyduck válasza Norbi. (#144586) üzenetére


spyduck
nagyúr

:R

(#144589) emilll


emilll
tag

Sziasztok! Ha telefont készülök venni Kínából, érdemes várni 11.11-re 2 hónapot? Olyan, mint itthon a black friday, amikor 10-20%-kal lejjebb viszik a korábban 10-20%-kal megemelt árakat, vagy valóban vannak komoly akciók? Sajnos a kimovil nem mutatja a tavalyi árakat, így nem tudom megnézni mennyire estek akkor. Valahol meg lehet nézni az ártörténeteket, ahol tavalyi árak is vannak? Sajnos a jelenlegi telefonom kezd meghülyülni, úgyhogy le kell cserélnem, de nem tudom érdemes-e várni 2 hónapot.

(#144590) nyisziati válasza emilll (#144589) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem. Kamu akciók vannak nagyrészt.
Amúgy se ajánlott manapság már Kínából rendelni. Itthon 2 év garival jó áron kapsz Xiaomit, Meizut meg egy-két másik márkát.

(#144591) Ájvé válasza nyisziati (#144590) üzenetére


Ájvé
veterán

Hogy érdemes-e kintről rendelni azt szerintem mindenki döntse el maga miután tájékozódott a témában. Akciók viszont ott valóban vannak, nem úgy mint itthon.

(#144592) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Telefon vásárláson gondolkodom, a mostani Redmi 4X már kicsit unalmas így két év után, kipróbálnék valami mást is hasonló árkategóriában. Szóval árban olyan 30-40k közt gondolkodom, használtan.
Amire használnám: legtöbbet neten böngészés, de fotózni is azoktam viszonylag sokat, nappali körülmények közt inkább. Ami még fontos lenne, hogy az akksi bírjon ki egy napot, max. ~5" legyen és ne szaggasson a rendszer.
Én néztem eddig az S6-ot, ilyen árakon már van, de az akksinak még nem néztem utána, hogy mennyit bír.

Ti milyen telókat ajánlanátok?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#144593) Ájvé válasza hentes555 (#144592) üzenetére


Ájvé
veterán

Fénykorában se volt akku bajnok, de ha veszel egy 2 éves elnyűtt telefont, az még kevésbé lesz az.

(#144594) hentes555 válasza Ájvé (#144593) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a választ!

És van olyan teló max. 40-ért, ami teljesíti a fentieket?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#144595) Norbi. válasza hentes555 (#144592) üzenetére


Norbi.
őstag

Ahogy Ájvé is írta, annak anno is kicsi volt az akkuja, még egy esetleges akkucsere után sem várhatsz sokat, főleg ha megszoktad a 4X bitang akkuját.

Szerintem inkább gyűjts még hozzá egy kicsit, mert ebből a pénzből nem lépnél előre. Mondjuk 50-ért vehetsz S7-et, vagy P10-et, amiben nagyobb az akku, 4GB ram és erősebb a proci is. Vagy, ha szereted a MIUI-t, egy Mi Mix 2-t, ami igaz 6", viszont szinte keretnélküli a kijelző, emiatt nem fog nagyobbnak tűnni a telefon, mint a másik kettő.

(#144596) emilll válasza nyisziati (#144590) üzenetére


emilll
tag

Én inkább veszek Kínából 88ezerért (Xiaomi 9T 128GB 265EUR vámmentes szállítással), mint itthon 107ezerért... Az eddigi telefonjaimat is kintről rendeltem és nem volt velük gond. Ha szervizbe kell vinni, akkor kifizetek 10ezret a javításért és még mindig a magyar ár alatt vagyok.
Szóval ezért nem is kérdés, hogy honnan vagyem, csak az, hogy mikor. A jelenlegi akciós árnál jóval (kb. 20%) alacsonyabb lesz-e nov.-ben?

(#144597) hentes555 válasza Norbi. (#144595) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi!

Megnézem ezeket a telókat is, ahogy látom már S7 is van egy-egy karcos darab 40 körül is, utánaolvasoka azoknak is.

Esetleg egy 6S? Régen volt olyan telóm, igaz annak már viseltes volt az akksija, alig-alig húzott ki egy napot, de a kamera Cortex cam appal használva elég betyár volt, egy kis záridő-ISO állítgatással nagyon szép képeket lehetett vele lőni este is. Meg a sebességgel sem volt semmi problémám, plusz a 4,7" tökéletes méret volt, sajnos elég kicsi kezem van. Szóval ezért merengek el rajta, hogy lehet rápróbálnék mégegyszer.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#144598) Norbi. válasza hentes555 (#144597) üzenetére


Norbi.
őstag

Még mindig okés telefon, valszeg az iOS13 lesz az utsó frissítés, amit megkap, tehát 1 év van benne. Nyilván használható utána is, de már nem jön rá több update. Akku annak sem bajnok, de ha kifogsz cserélt akkusat, azzal kihúzhatod egy napig.

(#144599) TunerJoe válasza Norbi. (#144598) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Amit még fontos megemlíteni, hogy hivatalos Apple Reseller-nél (iSTYLE, iCentre) ingyen kicserélik az aksidat a 6s-ben, tehát kvázi mindegy milyen állapotban veszed meg. Az iOS 14-es frissítésre van esély, az 5s is 6 rendszert kapott meg, szóval nem kizárható a 6s esetében sem.

instagram.com/albert__gyorgy

(#144600) Norbi. válasza TunerJoe (#144599) üzenetére


Norbi.
őstag

Ez így ebben a formában nem igaz, van csereprogram, de az nem minden 6s-t érint, IMEI ellenőrzés után derül ki, hogy jogosult-e. Ha nem, istyle-nél 10.000Ft a csere.

Nem kizárható, de én nem vennék rá mérget, sokáig az is kérdéses volt, hogy 13-at kap-e.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.