Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145501) Laraxior válasza #22743424 (#145500) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudom, mar bent volt a kosarban az MI 9T Pro nalam, de kicsit megingatott...
De hiaba nezek mast, mindegyik alatta szerepel, mondjuk nemelyik arban is.
Huawei P20 (298€),
Mate20 (360€),
Huawei P30lite (297€),
Samsung A50 (275€)
MI 9T Pro (360€)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#145502) #22743424 válasza Laraxior (#145501) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ahogy megjön a telefon csinálni kell egy gyári visszaállítást, majd mehet a belakás.A felsorolt telefonok egyike sem ér fel avval a telefonnal.Hosszú távra gondolkodva tuti ezt választanám. :) Hibás készüléket mindenhonnan ki lehet fogni. Tény, hogy az esetleges kinti gariztatás macerás. Ezt neked kell eldönteni, hogy bevállalod-e vagy itthon drágábban megveszed.

[ Szerkesztve ]

(#145503) #94529552 válasza hhgygy (#145496) üzenetére


#94529552
törölt tag

A mostani Umidigi A5 Pro már fotózásban is elég jó, és 90-95€-ért bőven jobb egy Redmi 7A-nál is, ha valaki olcsó mobilt keres, de még talán a Redmi 7-nél is. Itthon az alzán elérhető 2 év garival 42k-ért.
A kategóriájában nagyon népszerű Redmi Note 7 alternatívája lehetne a Oppo Realme 3 Pro mobilja, ahogy ezt írják, bár sajnos csak Kínából érhető el értelmes áron. Itt vannak az említettek értékelése.

(#145504) public_void


public_void
csendes tag

Sziasztok,
Fényképezésre/kamerázásra szánt telefonokról szeretnék tájékozódni - szóval vannak-e gyártók, akik ezt a területet célozták meg, milyen árketegóriába vannak ezek a telefonok. Annak is örülök, ha útba tudtok igazítani, hogy hol lehet utánaolvasni a témának.

- Árkategória. az ár/érték arány dönt (tehát inkább olcsóbb, de ha egy típus nagyon megéri az árát, hajlandó vagyok megfizetni).
- Használt vagy új? Használt is lehet
- Hol vennéd meg? Külföld is ok.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú.
- Mire használnád? Fényképezésre optimalizált telefonok táján szeretnék tájékozódni.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mindegy

(#145505) Sgr_A válasza public_void (#145504) üzenetére


Sgr_A
addikt

Pixel, iphone, huawei, samsung, xiaomi, csúcs telói 200k tól

(#145506) stilo18 válasza Laraxior (#145499) üzenetére


stilo18
addikt

Kollégám vett magának, minden nap itt ül mellettem az irodában, neki nagyon jól bírja az aksija, soha nem panaszkodott.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#145507) lenox válasza #94529552 (#145503) üzenetére


lenox
veterán

Redmi 8 4+64 nem eri meg jobban?

(#145508) cuko válasza dokee78 (#145192) üzenetére


cuko
aktív tag

Hasonlo cipoben jarok, erre esetleg valaki? Melyik eri meg a legjobban, kiegeszitve a nagyobbik x8-cassal (pro/kontra)?

Meizu X8 4/64 - 35k
Meizu X8 6/128 - 40k
Xiaomi Redmi 7 3/32 - 36k

A legtobb osszehasonlitas a Redmi Note 7-tel veti ossze az X8-at, de ahhoz kepest leesett az ara es a sima Redmivel van egy kategoriaban most.

(#145509) Laraxior válasza stilo18 (#145506) üzenetére


Laraxior
titán

Hát akkor nincs mit tennem. Behúztam. A héten elvileg meg is erkezik. Szep kek szinben. :))
Koszi a segitseget mindenkinek.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#145510) #22743424 válasza Laraxior (#145509) üzenetére


#22743424
törölt tag

Gratulálok, mondjuk azt nem írtad, hogy nem kíncsiai rendelés ha nem Német. :)

(#145511) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Sziasztok.
Melyik Xiaomi széria tud olyan jó minőségű képeket
készíteni , mint a Huaweii Mate 20 Pro ?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#145512) hroberto válasza Amerigo57 (#145511) üzenetére


hroberto
veterán

Mi8, Mi9.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#145513) Laraxior válasza #22743424 (#145510) üzenetére


Laraxior
titán

Hja igen, Nemetorszagban lakom, de az annyira nem is volt fontos, csak az arakat nem tudtam forintban irni.
De a segitseg az global... :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#145514) ovics


ovics
aktív tag

hol kerülnek ezek a redmi készülékek (note7, 7) ennyibe? amiket én nézek általam normálisnak vélt üzletekben +10-20k mint amiket írtok. van valami olcsóbb ajánlott bolt itthon, vagy kínai rendelés?

(#145515) Máté94 válasza ovics (#145514) üzenetére


Máté94
addikt

Gearbest/Banggood + kuponkódok.

(#145516) #22743424 válasza cuko (#145508) üzenetére


#22743424
törölt tag

A Meizura ne várjatok sok frissítést.7.3.0.0G 2019/06/04
és ennyi valószínűleg . Amennyiben evvel együtt tudtok élni akkor egy remek készülék a maga nemében.

(#145517) bjoe1989


bjoe1989
csendes tag

Sziasztok, leamortizáltam az előző telefonomat.
Magamtól eljutottam addig, hogy leszűkítsem két modellre az új telót, de nem tudok dönteni.
Redmi Note 8 pro vs MI 9 lite
Mit gondoltok? A Lite-nak jobb a súlya és a kijelzője, valamint Snapdragon-nal szerelt (talán megbízhatóbb), a pro elvileg jobb kamerával rendelkezik és nagyobb akksi-val, de csak ips kijelzővel és mediatek hajtással, plussz nehezebb is.
Melyiket ajánlanátok?
A Lite felé hajlok egy kicsivel de jó lenne mások véleményét is tudni...

Impossible is nothing

(#145518) sfdrakex válasza Amerigo57 (#145511) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak a Xiaomi jó? Van aki Mi9 ről váltott P30ra, ami kamerában a Mate 20 Proval azonos, és azt írta sokkal jobb képeket készít.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#145519) #94529552 válasza lenox (#145507) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az biztos, hogy nem nyúlnánk mellé vele, kb a RN7 szintje, változás alig, akár rá lehetne mondani, hogy csak a marketing, vagy reklám célból jön ki nagyobb számozással. Értékelése sem jobb, és még egyelőre drágább is nála, de várjuk meg a teszteket is. Csak érdekességképpen hagytam ott a Realme 3 Pro-t, mert itthon alig kapni, vagy csak egy üzletből, de jól túlárazva, kinti rendelés meg sokaknál ugye nem opció, és hogy Antutu Benchmark tekintetében mindkét Xiaomi RN-nál jobb. Furcsa a Kimovil, hogy az 5 fő értékelési csoportból csak 1-ben jobb a RN8, mégis azt hozza ki jobbnak. A másik a még nem is kapható Umidigi F2, ami már 10-es droiddal jön majd, és méretesebb, 5150 mAh-s akkuval. Nagyon úgy néz ki, hogy az is hasonló ár/érték lesz a RN8-cal.

[ Szerkesztve ]

(#145520) janakbacsi


janakbacsi
őstag

150 000 Ft ig bezárólag melyik telefonnak van a legjobb kamerája? Ez lenne a legfőbb preferencia a vásárlásnál.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#145521) Sgr_A válasza janakbacsi (#145520) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mate 20 pro

(#145522) janakbacsi válasza Sgr_A (#145521) üzenetére


janakbacsi
őstag

Köszönöm.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#145523) janakbacsi válasza Sgr_A (#145521) üzenetére


janakbacsi
őstag

One plus 7 nek vagy Mate 20 Pro nak jobb a kamerája?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#145524) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni telefonvásárlás ügyben.
Mindkét esetben droidos teló kellene (nem ismerem már a rendszert, utoljára 4.x-et használtam...)
1., (16 éves kamasznak)
keret: max 50ezer ft
új, itthon megvásárolható
telefonáláson kívül sokat netezne rajta, zene, videók ..stb.
nem baj, ha nagyobb kijelző (6”+)

2., (12 éves gyereknek)
keret: max 50ezer ft
új, itthon megvásárolható
telefonáláson kívül, fotózna, egyszerűbb játékok
jó lenne 5” körül maradni

amire gondoltam (jó ez?):
3 gb ram + 32gb rom huawei/honor/xiaomi
2 év garival, ha végig bírja elégedett vagyok :)
Konkrétan melyik típusok ajánlottak?

előre i köszi!

Psn ID: sefter_hun

(#145525) jeni válasza Sefter (#145524) üzenetére


jeni
félisten

Az aprón ha nem baj,hogy 3 hetes akkor a 12 éves gyerekednek a Samsung A20e
36e.Ft
A 16 évesnek meg a Redmi 7 nagy az aksija és nem nagy összegű az a mobil.
Alza boltban most akcióznak és a Turbadon is.

[ Szerkesztve ]

(#145526) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! meg vacillalok :) mate p20 lite vagy redmi note 7? :)
udv
b.

(#145527) Viktor0610 válasza bazsimano (#145526) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most akkor Mate 20 Lite vagy P20 Lite? 🤔
Egyébként akármelyikkel szemben is a Note 7.

Teljesítményben, kamerában, akkuidőben is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#145528) bazsimano válasza Viktor0610 (#145527) üzenetére


bazsimano
őstag

:D :D :D :D
elnezest...mate 20 lite...de akkor maradok a redmi notenal...es megveszem edesanyamnak D :D :D:

(#145529) spileraaa


spileraaa
senior tag

ezeken gondolkozok bármilyen tanács segíthet a döntésben
ezek mind újak
note 5 mivel jo olcso 35 ezer ft
note 7 az 49 ezer ft
nokia 8 53 ezer ft

vagy kicsivel drágában de használtan 2 éves telefon
huawei mate 10 pro 73 ezer ft-ert

es digi halozatra lesz
nálunk elég jó a lefedetseg es nagyon olcso havonta 770 ft es majdnem mindenre korlátlan perc internet

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#145530) juuzer válasza janakbacsi (#145523) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

A Mate 20 Pronak :)

Vamos a la playa.

(#145531) Sefter válasza jeni (#145525) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi!
Meizu M8 [link] mennyire jöhet be, a kisebbik gyerek igényeire?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#145532) jeni válasza Sefter (#145531) üzenetére


jeni
félisten

Helio P22 procis vagyis MediaTek
Semmilyen MediaTek procis telót nem vennék.

(#145533) Winnie The P válasza bjoe1989 (#145517) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Engem lebeszéltek a 8 pro-ról, én 9 lite-ot vettem. Egy Redmi Note 4-ről váltva. Nem bántam meg.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#145534) vacs válasza Sefter (#145524) üzenetére


vacs
veterán

A 16 évesnek inkább egy 4/64-es Redmi note 7 (Media Marktban most 60 000)!

(^)(>.<)(^)

(#145535) aprokaroka87 válasza vacs (#145534) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Írta hogy max 50 ezer forint.
Ahogy néztem redmi 7 3/32gb kapható már 50 ezer forint alatt is.

Igaz gyengébb mint a redmi note 7, de az inkább az 50+ ezres kategória.

(#145536) szabz


szabz
tag

Üdv

Árkategória. 150k ig simán felette csak indokolt esetben, max 220Br
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Magyarországon áfás számlával, itthoni garival min 2év
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszútávra 2-3 év
- Mire használnád? mindenre, iroda(inkább csak olvasás gépelni tuti billentyüzettel), multimédia fotozás, játékr nem számit max boombeach és ingress
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, mind1 a lényeg h ne legyenek rajta rögzített alkalmazások pl face youtube... amit akarok majd telepítem én
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? pasz 5" volt a max

a xiaomik a mi4c kivételével eddig beváltak, most cats41 van, ha van opció por-csepp állóságra az mindenképp előny. Alapkérédsek között nem volt, de fontos az aksi idő.
Nem feltétel de szintén előny a vezetéknélküli töltés

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#145537) Sefter válasza vacs (#145534) üzenetére


Sefter
veterán

ez még belefér (igazából a kettőre együtt van 100, de a 60/40 megosztás sem elvetendő)

Köszi mindenkinek!

Psn ID: sefter_hun

(#145538) Napfénysüti

Sziasztok!
Anyóséknak gondolkodom hogy vennék valami olcsó telefont a lestrapált Mi4C helyett (szegény akksija már haldoklik). Igazából amire kellene az videotelefonálás meg néha pár fotót ellőne, semmi extra igény. Viszont pénzben ezek miatt se mennék 40k fölé. Ennyiért mi az ami használható telefon a piacon?

Més que un club!

(#145539) Norbi. válasza szabz (#145536) üzenetére


Norbi.
őstag

Mi 9? Xiaomi.hu-n megkapod bruttó 150-ért, 2 év garival, bár az akku nem világbajnok és nincs csepp és porállóság. A 150-es határba, ha találsz valahol, jó lehet még a P20 Pro, QI töltés nincs, többi stimmel.

Az esetleges bruttó 220-ig, (de inkább megvannak 170-180körül)lesd meg az S10e-t, vagy a Huawei P30-at még. Ezekben van IP védelem is.


Napfénysüti: Inkább plusz 5K és két év garival Redmi 7. Ha nem gond a nagyobb méret, attól sokkal jobbat használtba sem kaptok.

[ Szerkesztve ]

(#145540) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Úgy néz ki a Xiaomi Redmi 3 pro telefonom lassan megadja magát. Vagyis a kijelző, bal alsó sarka szépen lassan pixel hibásodik :'( Illetve a színek is iszonyat durván bevilágítanak, a felbontás mint ha pixelesrbb lenne (nem, nem lett állítva, adb shellel megnéztem)
Emiatt meg a szoftveres elavultsága miatt szeretném lecserélni ...
Árkategória. 50-60 ezer forint között, nagyon max a 65
- Használt vagy új? Csakis az új !
- Hol vennéd meg? Ha "kínait" veszek (lsd Xiaomi) akkor függetlenül. Ha nem azt veszek akkor szolgáltató is szóba jöhet DE nem előfizrtéssel, nem részletre. Ebben az esetben amelyik olcsóbb. Ha a szolgáltató olcsóbb ott, ha a független olcsóbb valahol máshol, akkor ott.
Hosszú vagy rövid távra tervezel? Alapvetően hasonló távra mint a Redmi 3 PRO - 3 évre kb -
- Mire használnád? Klasszik, facebook, messenger, alap social cuccok. Persze játszani is szoktam (Kritika, Tales of Wind, hasonló gammák)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez ? Csak az android !
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?

Hasonló kijelző méret lenne a jó mint a Redmi 3 PRO ! Max egy picit nagyobb. De ezek a mai batár 6colos "TELEFONOK" (phablet) nem igazán kellen.
Illetve néhány extra info: Alapvetően a Xiaomit szeretném a legjobban de sajnos abban nincs megfelelő méret. De benne vagyok más márkában is. Infra mindenképp KELL (ha tanítható az plusz hab a tortán!) Legyen megbízható Android támogatottsága. A full kijelző telefon nem szükséges. Huawei se lenne rossz ! Bár a mostani balhéik ... (Nem lesz rá droid)
Jack dugó KELL ! USB-C hez nem ragaszkodok. Micro SD bővítés kell! A belső tárhely legalább 32gb. Ujjlenyomat olvasó legyen elől preferálom de hátsóval sincs baj.:)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#145541) Napfénysüti válasza Norbi. (#145539) üzenetére

Redmi 7A-t nézegettem az sokkal rosszabb választás lenne? Méretre a sima 7 nem olyan kompakt és azért féltéglát se szeretnék nekik.

Més que un club!

(#145542) Norbi. válasza Napfénysüti (#145541) üzenetére


Norbi.
őstag

Hosszú távú projekt gondolom, a 2GB ram elég karcsú.
158.7 x 75.6 x 8.5 mm vs 146.3 x 70.4 x 9.6mm
12mm illetve 5mm miatt nem hiszem, hogy féltégla lesz a készülék.

(#145543) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

100ezerig bezárólag van valami best?
Itthon,újonan vennénk,ne legyen táblaméret.

(#145544) Napfénysüti válasza Norbi. (#145542) üzenetére

Na igen, azért jó lenne ha pár évig működne. Viszont ők már nem fiatalok így semmi komoly appot nem tennének fel az tuti. Emiatt nem is aggódtam a 2 GG ram miatt. Bár aztán lehet tényleg a sima 7-est választom nekik.

Més que un club!

(#145545) kekedi válasza szabz (#145536) üzenetére


kekedi
senior tag

Szia,

Leginkább a billentyűzettel való gépekés miatt írom. Mert arra felfigyeltem.
Ajánlom figyelmedbe Samsung S8/Note8 kategegóriától felfele a telefonokat. Ezek már kezelik a DEX-et. TV/monitorra kötve már frankón tudsz irodai alkalmazásokat végrehajtani rajta.
De 9-es szériánál régebbit már nem vennék. Sajna nem is jön ki 150k-ból. Mérlegelni kell.

(#145546) Ájvé válasza Roxkex (#145540) üzenetére


Ájvé
veterán

Szolgáltatónál is van kínai (Xiaomi is). GSM shopokban olcsóbb, Kínából még olcsóbb akkor melyik?
Ilyen kis készülék nem sok van, Samsung A40 esetleg, de ennyiért lenne jobb (Redmi Note 7 vagy 8) csak jóval nagyobb. Mondjuk infra sincs benne, de Xiaomin kívül nem is tudom melyik gyártó szokott még telefonba építeni. Mi A3 bár az is nagy, többinek viszont megfelel, gyári garival mondjuk drágább.

szabz:
Ne legyen előre telepített alkalmazás? Magyarul tiszta Android? Ilyen kicsi készülékek nem nagyon vannak, Samsung S10e talán.

[ Szerkesztve ]

(#145547) Ájvé válasza Ájvé (#145546) üzenetére


Ájvé
veterán

S10e mondjuk akkuban nem egy bajnok.
Cat S41-ből kár kiindulni, hiába 5"-os, nagy a készülék, mostani divatos 6"-os telefonok ilyen nagyok (Mi A3 pl.).

(#145548) TeeJay


TeeJay
félisten

Valaki vásárolt már Redmi Note 8-at? (sima nem pro)
Anyumnak kezd besz*rni a 4éves LG Leon aztán kellene karácsonyra valami jó teló amivel megint vagy 3évet el lesz legalább :K
Redmi Note 7 lenne 56körül idehaza de inkább akkor már Note 8-at vennék

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#145549) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok, nem tudjátok, egy Redmi Note 7 telefon miért adhat ki random időközönként (elég ritkán) magas, emelkedő, sípoló hangot? Feleségem telefonja csinálja, én még nem hallottam. Azt mondja olyan, mintha egy gép szállna fel. És hogy az elektronikából jön a hang, nem a hangfalból.

(#145550) aprokaroka87 válasza Revolit (#145549) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

topikjában kérdezted már?:)

Ez nem az a topik.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.