Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144451) hroberto válasza Morcika17 (#144443) üzenetére


hroberto
veterán

100 körül szerintem új Mi9-et nem tudsz venni. Gyári garanciával meg semmiképp.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#144452) w333 válasza Morcika17 (#144443) üzenetére


w333
félisten

Ilyen áron Xiaomi Mi 8 a legjobb választás :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#144453) pachito


pachito
őstag

Sziasztok!

- Árkategória - 150 fronyó körül, de ha van best buy mehet feljebb is
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Tanácstalan vagyok
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Legalább 3 év
- Mire használnád? Általános tartalomfogyasztás, sok-sok Youtube/Twitch.tv (akár úton is), pici játék (Hearthstone, Clash Royale, semmi komoly)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nyitott vagyok mindenre
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6" körül lenne ideális
- Preferencia sorrend: Kijelző > anyaghasználat > akksi > hardver > OS > kamera > minden egyéb

Eddig amiket néztem és tetszenek: Galaxy 8-as széria (S, Note), Galaxy 9-es széria (S, Note), Oneplus 7

Szeretnék tőletek tanácsot kérni, különös tekintettel a 3-as pontra..remélem sikerült kellően leszűkítenem a kört a javaslattételhez. :R

(#144454) w333 válasza pachito (#144453) üzenetére


w333
félisten

Xiaomi Mi 9 szvsz. sokkal jobb választás :)

Pontosan ennyibe kerül 2 év gyári garanciával !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#144455) Sungoo válasza pachito (#144453) üzenetére


Sungoo
addikt

Az S szériás Galaxyk gyengék üzemidőben, talán az S9+ erősebb kicsit. A Note 9 jó lehet ebből a szempontból.

(#144456) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

60-80 ezer Ft körüli összegért szeretnék egy megbízható jó telefont venni ami nem akadozik 2 év múlva
(sok ROM-mal)

Ezeket ajánlották:
- Honor 10 (állítólag erősebb a HuaweiP30-nál)
- Samsung A50 vagy A70
- Huawei P30 Lite
- Nokia 7.1 vagy 7.2 esetleg 8-as

Érdemes a rendeljkinait.hu oldalon található telefonok közül választani? Kell-e félni a kínai mobiloktól?

Jelenleg Samsung J5-öm van, de pár napja a töltés felére esett vissza ( 3-5 óra alatt tölt fel) állítólag alaplapi hiba lehet, így többe kerül javítani mint egy új készüléket venni. Másnál is volt már ilyen hiba?

(#144457) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,

Anyukámnak szeretnék venni egy telefont, fényképezni szeret leginkább, minél nagyobb a kijelző annál jobb, maximum 100 000 Ft-om lenne rá.

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező) 100 000 FT
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül, újonnan
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem

Előre is köszönöm a segítséget!

(#144458) Alastair' válasza maglew (#144456) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Honor 10-ben Kirin 970 van, ami a P20-ban, a P30 erősebb jóval a Kirin 980 jóvoltából.
A Samsungokon elég gyenge a térerő, ezt tapasztaltam.
A P30 lite nem rossz, csak kicsit drága.
Nokia 7.1 régi és gyenge, kevés a 32 giga rom.

Ha a Honor 10 belefér akkor azt.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#144459) minek?:S válasza Norbi. (#144441) üzenetére


minek?:S
őstag

Igen, ezért mondtam, hogy ár nélkül, csak mag a telefon teljesítmény a kritériumokhoz. Szvsz az A80-nak nem is az a lényege, hogy jó ár/értéke legyen, viszont a kameramegoldás szerintem a legvagányabbak közé tartozik.. kérdés a strapabírósága és a telefon szerethetősége.

Szóval ennek fényében is S9+?

Üdv.:M.

(#144460) sfdrakex válasza RedHarlow (#144457) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Huawei P20.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144461) Norbi. válasza minek?:S (#144459) üzenetére


Norbi.
őstag

Az lehet, hogy vagány, a kamera, de tartóssága már kérdésesebb.

Én mindenképp Az S9 Plust választanám.

(#144462) pachito válasza w333 (#144454) üzenetére


pachito
őstag

Kollegámnak ilyen van, nem rossz..de az a MIUI :(

(#144463) pachito válasza Sungoo (#144455) üzenetére


pachito
őstag

S9 Pluszt nem szívesen vennék, sima S9 kapható még valahol?

(#144464) csaba1203 válasza pachito (#144463) üzenetére


csaba1203
addikt

Árulják még pár helyen a gari a kérdéses.
-[link]

(#144465) Sungoo válasza pachito (#144463) üzenetére


Sungoo
addikt

Vegyél mellé powerbankot is, ha nincs lehetőséged nap közben tölteni.

(#144466) .


.
újonc

Üdv!

Nem tudok dönteni, segítséget kérek: a kiszemeltek Huawei P10 ..&.. LG G7

50e-ért Huawei P10:
- 2.5 éves modell
- szankciók mennyire fogják érinteni a frissítéseket
- káva kicsit nagy
+ 3 év garancia
+ kompakt méret
+ kamera talán jobb mint az LG

vagy
80e-ért LG G7:
- kamera
- bootlop (vajon lesz-e?)
+ erősebb HW
+ frissebb modell

Felhasználás: telefonálás, net, FB, fényképezés, navigáció

(#144467) pachito


pachito
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#144468) minek?:S válasza Norbi. (#144461) üzenetére


minek?:S
őstag

Rendben, köszönöm! :R

Üdv.:M.

(#144469) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!
Redmi note 7 vagy Nokia 7 plus a jobb választás? Ugyanabba az árba tudnám beszerválni őket.
Ami fontos lenne az a kamera :D

(#144470) Racer77


Racer77
tag

Sziasztok! Iphone 8Plus telefonom van. Elégedetlen vagyok a kamerával,a képek szinte mindig sötétek,kivéve akkor ha teljes nappali fényben készül a kép. Viszonylag sok képet készítek ezért zavar a dolog. Más bajom nincs vele,elég gyors,16 hónapos a telefon,95%-os az akksim,nemtudom ez jónak számít e. Bevallom elgondolkodtam a váltáson,viszont jelenleg pénzem nincs az új iphone 11-re,és a kinézete sem igazán fogott meg. Érdekelnek az újdonságok,jó áron meg tudnám venni most a Honor 20 Pro-t,aminek jobb a kamerája jelenleg mint az iphone-oknak,viszont Androidos. A haverom OnePlus 6 telefonját látva elég kiforrott és letisztult az Andorid rendszere. Így a OnePlus 7Pro is elnyerte a tetszésemet. Egy kicsit tartok az új rendszertől ezért is lennék kíváncsi a véleményetekre hogy milyen lenne a váltás az Androidra. És melyik lenne jobb választás az említettek közül?

(#144471) DioRobber


DioRobber
tag

Sziasztok,

Most jár le az Iphon6 telefonomra a 2éves hűségidő, és gondoltam beruháznék egy újabb telefonra. Jelenleg a törlesztővel és a díjcsomagommal 12ezret fizetek, amiből a törlesztő olyan 3500ft.

Maradnék az iphonnál, de amilyen léptékbe halad a technológia, így nem tudom hogy mennyire érdemes akár csak egy számmal nagyobb telefont is venni. Iphon 8 már használható lenne?? Illetve melyik az az iphon amit ár/érték arányba érdemes megvenni úgy, hogy azért még megkapja az IOS frissítéseket, két évig elmuzsikáljon, stb,stb…

Előre is Köszi,
Robi

DIO: HRobi01#2786 - Children Of The Skorn - LoL: Derivál

(#144472) Norbi. válasza DioRobber (#144471) üzenetére


Norbi.
őstag

8. :K

Két év még van benne, noha sok újdonságot nem fogsz érezni, max azt, hogy gyorsabb, jobb a kamera, szebb a kijelző. Nézd meg az Xr-t esetleg, Apple.hu-n már csökkent az ára 40 ezret, hátha a szolgáltatódnál is. Az már egy nagyobb lépés lenne.

(#144473) spileraaa


spileraaa
senior tag

Sziasztok,
Elég olcsón, 70k környékén tudnék elhozni újonnan egy Nokia 8-at, csak az lenne a kérdésem, hogy megéri még ilyen telefont venni? :)
Mik a nyűgjei, vannak jelentősebb hibái a telónak?
A kamera minősége javult esetleg a szoftverfrissítésekkel az eredeti, 7.1-eshez képest? (tesztekben eléggé sokat szidták a kamerát)
A Snap 835 még jól muzsikál a mindennapokban?
S mit gondoltok, az Android Q-t megkaphatja még hivatalosan a telefon? Ha nem, akkor mennyire aktív a telefon körül a custom rom-közösség, van esély rá, hogy valaki főzhet rá romokat?

Köszi a segítséget!

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#144474) sfdrakex válasza DioRobber (#144471) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így írják helyesen, ha már ilyet használsz: - - - - > iPhone

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144475) zbs


zbs
csendes újonc

Sziasztok,

Feleségemnek keresek új telót. Fő szempontok:
Minél kevésbé törékeny kijelző (eddig 4x tört), nagy üzemidő (jó lenne 2 nap), beszélgetéseknél jó hangminőség, megbízhatóság. Fotó, web, GPS átlagos felhasználással.
Galaxy A5 2016 kijelzője nem bírta még tokban sem nála sokáig. Utána egy HomTom HT20-Pro már túlélte 1 évig, de ha nem muszáj, nem vennék neki téglát.
Ráadásul például a fiam Xcover 4-e tegnap tört össze 1 méteres esés után. A "strapa" telókban sem nagy a bizalmam, már amennyire az Xcover annak nevezhető.

Egy Gorilla 5--ös csukható tokkal bír szerintetek annyit, mint mondjuk egy Cubot Quest tok nélkül?

- Árkategória. 50 eFt körül, ha megéri lehet kicsit több is.
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Mindegy.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Legalább 2 évre.
- Mire használnád? Főleg beszélgetés, internet, néha fotók. Zene, videó, játék nem jellemző.
- Operációs rendszer? Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Közepes méret.


Ezeket néztem eddig (a többség csak tokkal jöhet szóba), de ha tudtok jobbat, megköszönöm:
Cubot Quest
Lenovo K5 Pro
Lenovo Z6 Lite
Xiomi Redme Note 7
Samsung Galaxy A40

Köszönöm!

(#144476) DioRobber válasza Norbi. (#144472) üzenetére


DioRobber
tag

Köszi szépen az infót :)

Az utánad íróra meg nem reagálnék, biztos rossz napja van :)

DIO: HRobi01#2786 - Children Of The Skorn - LoL: Derivál

(#144478) sfdrakex válasza ROMtag (#144477) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P30 Prora semmit nem tiltott a google. Nyugodtan megveheted.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144479) sfdrakex válasza DioRobber (#144476) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs rossz napom, csak bántotta a szemem, hogy a saját telefonod márkáját követkevetesen hibásan írod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144480) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok,

Galaxy Note 9 és OnePlus 7 Pro közül ki melyiket választaná, és miért? Notch mentes kivitelt keresek, ebben talán ez a két teló a legjobb most (?)

(#144481) Racer77


Racer77
tag

Sziasztok! Melyik telefont ajánlanátok ezek közül és miért? OnePlus 6T vagy Honor 20 Pro? Jó fényképeket szeretnék készíteni,elsősorban ez a fontos szempont.

(#144482) F-ECT$ válasza Mauzes (#144480) üzenetére


F-ECT$
titán

OP7 Pro. Mert szép.

Racer77: ha fénykép, akkor a Honor.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#144483) Alastair' válasza ROMtag (#144477) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A P30 pro hibátlan, novemberben kapja a 10-es droidot.

Alister from Hell

(#144484) Integreat


Integreat
tag

Sziasztok!

melyiket vennétek fotózásra, videózásra, videók nézéegetésére, olvasásra inkább?
Mate 20 pro,
Mi 9T Pro

Köszi

(#144485) F-ECT$ válasza Integreat (#144484) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi 9T Pro.

Dive ever, work never.

(#144486) vacs válasza zbs (#144475) üzenetére


vacs
veterán

Moto Z2 Force-nak van "törés álló" kijelzője, de egyébként egy kijelző védő üveg kell neked, nem fólia, hanem tempered glass!
Akár az 500 forintos kínai is jó, nekem az elmúlt években 4x védte már meg a kijelzőt!

(^)(>.<)(^)

(#144487) Ájvé válasza zbs (#144475) üzenetére


Ájvé
veterán

Egy Armor tok lenne talán a legjobb, csak a Motorola Shattershield törés álló (de az meg könnyen karcolódik és ez se bír ki mindent), GG is inkább csak karcálló. Vagy telefonra kellene jobban vigyázni.
RN7 de 4/64-es vagy ha kisebb készülék kell akkor A40.

(#144488) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

édesapámnak keresek egy telefont, akinek eddig még nem volt okos telefonja. Nem volt rá szüksége.
Most viszont már a nyugdíjasok "szabadságát" élvezi, s kezd rákapni...
Szóval 40.000 Ft környékén keresnék neki telefont.
Fő szempont a jó kamera (kategóriában jó), jó akksi, s ne üvegből legyen.
Persze Ő nem szertne nagyot (4"-nál nagyobbat) de ez kizárt :(

Mi a véleményetek, mit volna érdemes neki venni?
Honor 9 Lite van a páromnak, annak nagyon jó a kamerája, de nem tudom árban most hol van, s lehet-e még kapni.

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#144489) zbs válasza vacs (#144486) üzenetére


zbs
csendes újonc

Köszönöm a tanácsokat!

(#144490) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy a "régi" Xiaomi Redmi 4X-m sajnos összetört, igaz még működik.... Jelenleg lenne a szolgáltatómnál (Vodafone), olyan lehetőség, hogy 21 havi részletre vegyek új készüléket. A 4X megfelelt arra amire nekem kellett, így nem a több száz ezres kategóriában kezdtem el nézelődni. Három kiszemelt van az egyik az LG Q60 66900Ft, a másik Huawei mate 20 lite 77500Ft, Huawei P Smart 2019 60690Ft. Régen volt több LG telefonom, nagyon jók voltak, szerettem őket, főleg a G E975-t. Ettől függetlenül nyitott vagyok más gyártó készülékére is. Ti melyiket ajánlanátok?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#144491) Dudlinka


Dudlinka
csendes újonc

Sziasztok! Új telefon vásárlás előtt állok. 3 telefon közül választanék. Mindnek van előnye és hátránya. Véleményekre lennék kíváncsi!
- Árkategória. 60-70 ezer között.
- Használt vagy új? Új telefon.
- Hol vennéd meg? Online üzletből.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú távra, legalább 5 évre keresek telefont.
- Mire használnád? Elsősorban telefonálás, és sms fogadás. Alkalmankénti Facebook, Youtube, és videó nézés.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mivel nem túl jó a szemem, 6" felett.
Tehát elsősorban ez a 3 készülék ami érdekelne:
Xiaomi Redmi Note 7
Huawei Mate 20 Lite
Xiaomi Mi A3
A Note 7 az árával, és a "tartalmával" fogott meg, viszont félek a házon túllógó kamerától, hogy könnyen karcolódik. Tudom, lehet rá tokot kapni, de azért mégis ott van a kisördög.
A Mate 20 Lite mindenben megfelelne, de itt is a kiálló kamera.
És végül a Mi A3, ami mondhatni tökéletes lenne, de a sok teszt, videó, és vélemény után elbizonytalanított a 720 P-s kijelző, amivel magában még nem is lenne gond, mert nincs szükségem 2 vagy 4K kijelzőre de sokan írták hogy elrettentően pixeles.
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#144492) hhenry válasza artid (#144488) üzenetére


hhenry
őstag

Redmi 7?

(#144493) hhenry válasza Dudlinka (#144491) üzenetére


hhenry
őstag

A40 vagy A50?

(#144494) TeeJay válasza Dudlinka (#144491) üzenetére


TeeJay
félisten

Redmi note 7 4/64GB kb. 47-48ezer Banggood-on kuponnal

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#144495) Dudlinka válasza hhenry (#144493) üzenetére


Dudlinka
csendes újonc

Köszönöm! Samut nem szeretnék. Volt több is, de nekem valahogy nem jött be. Az A50 egyébként sem férne bele a költségvetésembe a 80 ezer körüli indulóárral.

(#144496) Dudlinka válasza TeeJay (#144494) üzenetére


Dudlinka
csendes újonc

Köszönöm! Inkább helyben veszem meg, ahol megtalálom az eladót ha bármi probléma lenne a készülékkel. A note 7 az amin régóta gondolkodom, de a Mi A3 mégis jobban tetszik, az élénk kijelző, és a natív android miatt. Csak az a fránya kisördög, aki megnézte és elolvasta a teszteket, itt duruzsol a fülembe hogy nem túl pixeles? ;] Bár a videókban nem nagyon láttam ilyennek, de jobb lenne olyantól hallani, akinek van ilyen készüléke.

(#144497) Norbi. válasza Dudlinka (#144496) üzenetére


Norbi.
őstag

Nincs ilyen készülékem, de láttam már. Nem túl pixeles, nyilván nem a kijelző az erőssége, de nincs vele semmi baj. Én vagy ezt, vagy a Redmi Note 7-et választanám, igazából a kérdés az, hogy MIUI vagy Android One.

Az 5 év azért elég necces ezekkel, szerintem max 3 van bennük, utána problémásak. Esetleg a Honor Play-t nézd meg, még alternativa lehet az is.

(#144498) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Korábban már kaptam segítséget tőletek , most egy ismerősöm nevében szeretnék egy kis útmutatást kérni.Használt készülékek közt kellene döntenie.

- Árkategória: 50-60e Huf max.

- Használt vagy új?: Használt

- Hol vennéd meg?: Leginkább Net aprón böngészünk. ( Vodafone vagy független kell)

- Hosszú vagy rövid távra tervezel: Legyen azért időtálló , bár nem jellemző a gyakori telefon váltás.

- Mire használnád?: Kis munka (email. pdf, net,) Néha játék és mindennapi appok. Tehát vegyes.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?:

Nem ragaszkodunk semmihez, Androiddal van csak tapasztalatunk.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?: Nem központi feltétel, természetesen minél nagyobb annál jobb....

A Sony mostani termékeiről nem sok jót hallottunk, leginkább Kinai márkákat néztünk. Eddig a Xiaomi Mi Max 3 és Xiaomi Mi Mix 3 szimpatikus.(Agyrém ez a névválasztás...) Mi a véleményetek ezekről?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#144499) Norbi. válasza GoTReX (#144498) üzenetére


Norbi.
őstag

50-60ért nem igen kapsz Mix 3-at, vagy ha igen, hozz nekem is. :)

Ha tényleg nagy kell, a Max 3 jó lehet, korrekt hardvere van, de azért vegyétek kézbe, nézzétek meg mekkora. Kisebb méretben Redmi Note 7-et ajánlom neked is.

(#144500) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem értek az okostelókhoz, nem is volt soha ilyen mobilom. Pillanatnyilag egy S5610-est használok, de most szükségem lenne egy okostelefonra, hogy a GX80-as fényképezőgépemet vezéreljem vele. Fogalmam sincs, hogy ehhez milyen memóriaigény, vagy oprendszer szükséges.

- Árkategória. 30 ezerig
- Használt vagy új? ha lehet, inkább új, de amúgy használt is megfelel.
- Hol vennéd meg? mindegy
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? nem szeretném évente cserélgetni
- Mire használnád? A fényképezőgépemhez szeretném használni távkioldóként, meg persze telefonálnék vele. Más hókusz-pókuszra nincs szükségem, facebook, meg hasonlók nem érdekelnek.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? nem tudom, nem értek hozzá
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? lehetőleg minél kisebb

Ha van valami tippetek, azt szívesen venném. Előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.