Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144501) GoTReX válasza Norbi. (#144499) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm a választ!

Redmi note 7-nek sokkal kisebb a tárhelye és kisebb a memoria is. Van sebességkülönbség köztük? Anno azthittem a Note a Xiaomi telóknál a nagy seria. Kicsit nehezen igazodom ki rajtuk.:)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#144502) Norbi. válasza GoTReX (#144501) üzenetére


Norbi.
őstag

A Note 7 minimálisan jobb a Max3-tól. (SD660 vs 636) mindkettő alapértelmezetten 4/64-es. A legtobb napi feladatra elegek, porgos telefonok, ha nem jatszol csucs jatekkal eleg lehet ez is.

Mix 3 olyan 90-től indul, de ha meg hozzaraksz 70korul lehet venni Mi8-at, ami hardveresen ugyan az szinte mint a Mix 3.

[ Szerkesztve ]

(#144503) Ájvé válasza GoTReX (#144501) üzenetére


Ájvé
veterán

Van belőle 4/128-as is. Mi Max 3-nál jobb (S636 vs S660) és inkább RN7-et venném, újabb jobban támogatottabb, sokkal többet adtak el belőle ezért várható hogy jobban foglalkoznak vele, Max 3 elég régi, MIUI-t nyilván kap még sokáig.
Note széria volt eddig fizikailag nagyobb készülék, Redmi 7 nőtt csak meg, Redmi 6 azért jóval kisebb volt még.
Egyébként te most Mi Max vagy Mix 3-ról beszélsz? Utóbbi nyilván sokkal jobb, csak nem valószínű hogy ennyiért megkapod valahol.

(#144504) GoTReX válasza Ájvé (#144503) üzenetére


GoTReX
őstag

Mi max 3 vagy Redmi Note 7, néztem továbbá a Mi Mix 2-t is. Használtan keresünk Online aprón 50-60ezerig bezárólag:) Nem ragaszkodom a Xiaomihoz, de szerintem használtban is ezek a legjobb ár/érték arányúak. Szivem szerint nézném a Sonykat is, de azt hallottam nagyon rosszak és gyengék azok manapság. (Lehet ki is vonul a mobil ágazatból).

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#144505) Ájvé válasza GoTReX (#144504) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem vonul ki a Sony (egyelőre).
Mi Mix 2 nem rossz, gyorsabb mint a Max 3 vagy RN7, támogatása is megvan még.
Mi Mix 2-t 70 körül újonnan is megkapod GSM boltból, meggondolnám, sokat számít használt esetén hogy ki hogyan használta az előtt.

(#144506) TeeJay válasza Dudlinka (#144496) üzenetére


TeeJay
félisten

ne aggódj a szürke importos áfacsalós webshopban sem fogsz sokat kapni az 1év garanciáddal és még vagy 15ezerrel drágábban is veszed
banggood-on meg fizetsz paypal-al és csá

én tuti nem fizetnék plusz pénzt ezeknek a webshopoknak hiszen ők is kínából rendelik
mondom 150dollár körül van a Redmi Note 7 4/64GB az olyan 46ezer

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#144507) Norbi. válasza TeeJay (#144506) üzenetére


Norbi.
őstag

Ne altalanosits azert, koszonom.

Tisztaban vagyok, hogy vannak koklerek (es nem is akarok mindenkit vedeni) elismerem, de vannak regi, megbizhato boltok is. (ilyenben dolgozok, es szeretek nyugodtan aludni) Rengeteg olyan dolgot megoldottunk, ami nem biztos, hogy garos, (tartozekot pl keszletrol cserelunk, amit sok naaagy nagy szerviz nem tesz meg)illetve ha visszanezem a szerviznaplonkat sehol nem latok ket hetnel tovabbi garos szerzividot(Szivtam mar be Samsungos masfel honapig tarto markaszervizzel, akkor ok sem adnak semmit?)

Ez itt nem a reklam helye, es valaszt sem kerek ra, csak neha ha rosszabb pillanatomban olvasok ilyet, magamra veszem, ezert kiirom magambol. :)

(#144508) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Végre sikerült eldöntenem, hogy egy Samsung Galaxy A40-et vennék első okostelefonnak (a mérete miatt).

Mivel nem igazán van tapasztalatom okostelefonokkal, tudnátok esetleg hozzá ajánlani minőségi tokot és kijelzővédőt, amivel minimalizálni lehet a leejtésből adódó sérüléseket (sajna elég gyakran elejtek dolgokat)?

(#144509) Norbi. válasza mm779 (#144508) üzenetére


Norbi.
őstag

Ezt inkabb topikjaban szerintem, de altalaban a Nillkin cuccokkal nem szokott gond lenni.

(#144510) Gabengocia


Gabengocia
tag

Sziasztok! P10 telekomtol3 év garival ér még 50.000 vagy van jobb, ha a fényképezés számít?

(#144511) vacs válasza peppe79 (#144500) üzenetére


vacs
veterán

Harmincért új is legyen és használható is ... ilyet ennyiért nem fogsz találni!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#144512) peppe79 válasza vacs (#144511) üzenetére


peppe79
senior tag

Szia! Köszi a választ! Nem feltétlen kell újnak lennie, de ezt írtam is. Látok már 20-30 ezerért okostelefonokat. Ezek telefonáláson kívül semmire se használhatóak?

(#144513) TunerJoe válasza Gabengocia (#144510) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Samsung Galaxy S7 fotózás terén nagyjából ugyanarra képes, de gyorsabb, és kb ugyanennyibe kerül, szerintem csak akkor válaszd a P10-et, ha mindenképp akarsz garit.

instagram.com/albert__gyorgy

(#144514) kimista


kimista
aktív tag

Hali!

Telefonvásárlás előtt állok, de jelenleg nem tudok dönteni, pedig ez nem szokott probléma lenni, volt már elég sok telefonom, de szerintem manapság már egy középkategória is bőven kiszolgálja az emberek 90%-át.

Sony XPeria Z2 volt 2 éve, akkor cseréltem egy Samsung Galaxy Note 8-ra. Nemrég összetörtem a Note-t, úgyhogy most visszatértem a Z2-re, amíg nem veszem meg az új telefont. De meg is javíttathatnám a Note8-t. Mit ajánlotok?

Árkategória nem feltétlen probléma, lehet belőle akár új Note 10 Plus is.
Mindenképpen újat vennék, vagy a betört kijelzős Note8-at javítanám.
Ha új, akkor T-Mobile, 2 év hűségre. Esetleg egy Note 9, valami sufni szürke GSM boltból (h egyáltalán javasolt)
Legalább 2 évre mindenképpen tervezek, de az sem baj, ha több.
Játékra nem használom. Viszont impresszív médiafogyasztó vagyok, megy a film, zene, hírek, torrent, minden féle média a telefonon. Emiatt fontos, hogy nagy kijelző legyen, legalább egy 6os, vagy afölött. Az se baj, ha bele tudok tenni egy 128g-s karit, vagy legalább legyen benne gáyrilag bőven hely, ha nem bővíthető.
Iphone-ra is vevő lennék, de eddig Android volt csak, és nem feltétlen adnék ki kétszerannyi pénzt egy olyanért, amit már a 4 éves Androidom is tudott.

Erősen gondolkozok a Note8 javításán, ami durván 80.000 lenne, mert igazából a Note8 tökéletesen kiszolgálja az igényeimet.
Javításon felül a Note9, Note10 Note10Plus, esetleg egy S széria. vagy Huawei P30 Pro játszik. Vagy bármi más :)

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#144515) Norbi. válasza kimista (#144514) üzenetére


Norbi.
őstag

Hát, ha torrentezel, meg filmet nézel, szerintem az iPhone-t engedd el. :)

2 évre már necces lehet a Note 8, jó telefon még mindig, báár nem játszol, még akár elég is lehet.
Ha nekem kellene most Droidos telót vennem, tuti Oneplus 7 Pro-t vennék.

(#144516) hhgygy válasza kimista (#144514) üzenetére


hhgygy
senior tag

80-ért ilyen kategóriájú telefont nem kapsz, de 2 év a telefóniában elég sok, szóval ez nehéz kérdés. Én is arra hajlok, hogy ha nincsenek különleges igényeid, csináltasd meg.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#144517) Sgr_A válasza kimista (#144514) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szvsz nem éri meg megcsináltatni 70 és 90 között vannak fent az aprón note 8 telók tedd fel egy huszasért alkatrésznel és hozz ki egy újat

(#144518) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Erre tipp esetleg valakitől? Melyik a legolcsóbb telefon, ami alkalmas lenne a fényképezőgépem vezérlésére?

(#144519) TotO'


TotO'
aktív tag

Sziasztok!

Újonnan keresek okostelefont egy leányzónak, kb 120.000 Ft-ig.
Legeslegfőbb szempont a kamera, általánosságban a rendszer sebessége, majd pedig a SOT. (Jelenleg egy 2017-es P9 lite-ja van, ami idegtépően lassú). GSM bolt preferált.

Amik felmerültek: Honor View 20, Mi9, Pixel2 XL esetleg. (bár 2 éves modell, még bő évekig használható kellene, hogy legyen)

4a || Neuzer Courier DT

(#144520) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy létezik-e manapság olyan nyomógombos telefon, ami okostelefon is?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#144521) artid válasza hhenry (#144492) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi, megnézem mit írnak róla a topikjában.
Esetleg más?
Kisebb? :)

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#144522) vacs válasza peppe79 (#144518) üzenetére


vacs
veterán

Xiaomi Redmi 7 (3/32 GB) a minimum ami már használható!

(^)(>.<)(^)

(#144523) peppe79 válasza vacs (#144522) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi! Az árban még beleférne. A nejemnek ugyanilyen Note 7 telefonja van, csak az 64GB-os.
Az egyébként mit jelent a gyakorlatban, hogy 'használható'? Az olcsóbb készülékekre nem lehet alkalmazásokat telepíteni? Belassulnak, vagy lefagynak?

[ Szerkesztve ]

(#144524) QG


QG
tag

Apukámnak kéne mobiltelefon. Mivel a munkáját képekkel kell dokumentálnia, ezért keressük a legjobb fényképezőt (távolra, jellemzően jó vagy közepes fényben)
- Max 60ezer forint
- Min 3GB memóra
Mit tudnátok ajánlani?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#144525) Alastair' válasza QG (#144524) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Használt Galaxy S7, vagy Huawei P10.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#144526) hhenry válasza QG (#144524) üzenetére


hhenry
őstag

Esetleg s8

(#144527) vacs válasza peppe79 (#144523) üzenetére


vacs
veterán

A 32 gb a belső tárhely (ténylegesen kb 20 használható fel szabadon, a többit elfoglalja az android rendszer), illetve ide kerül minden app, fotó, zene stb. Manapság már 32-nél kisebbet nem szabad megvenni, de ajánlott inkább a 64.
A 3 gb az a memória, ezt használják a programok, illetve maga az android rendszer. Ha ez kevés, akkor előfordulhat, hogy az épp használt app működés közben bezáródik! Jelenleg 3 gb ram a minimum, de inkább 4, ha biztosra megy az ember!

Aztán a többiek lehet máshogy gondolják!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#144528) TeeJay válasza TotO' (#144519) üzenetére


TeeJay
félisten

85-88ezer körül van banggood-on kuponnal Xiaomi Mi9T 6/128GB teló
pirosban tuti tetszeni fog neki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#144529) Alastair' válasza hhenry (#144526) üzenetére


Alastair'
nagyúr

60-ért S8? Nem venném meg. :(

Alister from Hell

(#144530) hhenry válasza Alastair' (#144529) üzenetére


hhenry
őstag

Van egy pár használtan amit én se vennék meg de hetente 1-2 darab legalább felkerül ami jó

[ Szerkesztve ]

(#144531) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok,

100e Ft alatt, IP68 (vízálló) kategóriában milyen android lehetőségek vannak?

(#144532) hhenry válasza Franklin (#144531) üzenetére


hhenry
őstag

Új vagy használt?

(#144533) sfdrakex válasza hhenry (#144532) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Új van egyáltalán 100 alatt ip68al?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144534) TunerJoe válasza Franklin (#144531) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Rugged készülékek, pl UleFone Armor 5, Hammer Energy, ilyenek. Ezek a készülékek nem mondhatóak túl erősnek hardveresen, de jól bírják. Ha nem szeretnél ilyeneket, akkor LG V30, Galaxy A8, LG G7.

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#144535) hhenry válasza sfdrakex (#144533) üzenetére


hhenry
őstag

Dogeek vannak újonnan

(#144536) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy nagyon olcsó, akár több éves Android telefont, aminek nem kell akár az se, hogy kamerája legyen, csak legyen rajta net és legyen viszonylag gyors (akár CustomROM-mal).

Kösz :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#144537) sfdrakex válasza hhenry (#144535) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szóval nincs. :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144538) sfdrakex válasza NandorHUN (#144536) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi az a nagyon olcsó? Árat írj.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144539) hhenry válasza sfdrakex (#144537) üzenetére


hhenry
őstag

Igen mondhatjuk úgyis :D

(#144540) TunerJoe válasza NandorHUN (#144536) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Redmi 6A túl drága?

instagram.com/albert__gyorgy

(#144541) hhenry válasza NandorHUN (#144536) üzenetére


hhenry
őstag

Az mennyi?

(#144542) NandorHUN válasza TunerJoe (#144540) üzenetére


NandorHUN
addikt

20 ezer alatt gondoltam, de lehet ez tud annyival többet, hogy ráfizessek

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#144543) TunerJoe válasza NandorHUN (#144542) üzenetére


TunerJoe
senior tag

20 alatt nincs értelmes készülék használtan sem, úgyhogy tényleg érdemes ráfizetni.

instagram.com/albert__gyorgy

(#144544) pachito


pachito
őstag

Telenoros S8+ 2 év garival 100 fronyóért mennyire jó biznisz?

(#144545) hhenry válasza pachito (#144544) üzenetére


hhenry
őstag

Eléggé

(#144546) F-ECT$ válasza pachito (#144544) üzenetére


F-ECT$
titán

Én már nem vennék 2.5 éves telefont, pláne nem ennyiért.

Dive ever, work never.

(#144547) azatesz


azatesz
újonc

Sziasztok, új telefont szeretnék a mostani, csaknem 5 éves MotoG2-m helyett, egyre kevésbé értjük meg egymást :)

Ami fontos:

stock android (lehet, hogy az én becsípődésem csak, nyugodtan beszéljetek le róla)
minél kisebb méret, tepsik kizárva
NFC
visszajelző LED (vagy oled kijelző)

leginkább telefonálás, mail, szervező, fotózás, némi navigáció, sport tracking hangsúllyal lenne használva, mindenképpen új, rendes bolti készülék érdekelne, tartós kapcsolat jeligére

ár: bruttó 150 nagyon maximum, igazából ennyi a pixel 3a

köszönöm!

(#144548) hhenry válasza F-ECT$ (#144546) üzenetére


hhenry
őstag

Azért mert már csak egy frissítést kap?

(#144549) pachito válasza F-ECT$ (#144546) üzenetére


pachito
őstag

Nem tudom eldönteni hogy kinek van igaza :)) Annak aki a 2 éves csúcsmodellt (S8) részesíti előnyben vagy aki a friss középkategóriát (Xiaomi Mi9)

(#144550) hhenry válasza pachito (#144549) üzenetére


hhenry
őstag

Te mit részesítesz előnyben? :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.