Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144201) tboy93


tboy93
nagyúr

Xiaomi Mi A2 Lite ellen vannak komolyabb érvek? Még mindig páromnak keresem a Huawei P8 Lite utódját és az a helyzet, hogy mi más lenne a legfontosabb egy nőnek, mint a szín? :DDD Ebből meg van Rose Gold. Na már most ahogy nézem, 4/64 és snapi 625, csontra mint a Mi A1-em speckója, amivel én most jól elvagyok, viszont szerintetek lehet ezzel a hardverrel még egy 2 évre tervezni? Amire használná a párom az főként social media, de képernyő tükrözés Tv-re és fotózás is benne van a pakliban.

szerk: esetleg a Mi A3 fehér verzió még játszhat, így adott a kérdés, Mi A2 Lite vs Mi A3 ? :F

[ Szerkesztve ]

(#144202) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy S8-ról váltanék, mert szükségem lett a Dual SIM-re.
Samsung S10e, Huawei P30, Xiaomi Mi 9 közül melyiket ajánlanátok?
Fontos, hogy jó legyen a kamera, illetve szerettem volna kompakt telefont, ezért is kérdéses a Mi 9 mérete, viszont a tudása eléggé meggyőző.
Ezért került egyébként képbe még a Xiaomi Mi 9 SE, mert kamerára elég jókat írtak, tudom, hogy a hardver elmarad a többiektől, de annak is kompakt a mérete és feleannyi az ára.

Így összességében melyik a legjobb vétel?
De ha tudtok mást is ajánlani, maximum 200 ezer Ft-ig, akkor azt is szívesen fogadom!

Köszönöm a segítségeteket!

(#144203) tboy93 válasza tboy93 (#144201) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az A3 mellett döntöttem fehér színben, be is rendeltem :)

(#144204) TunerJoe válasza Ateess (#144202) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A Mi 9 SE teljesítményben nem lenne erősebb az S8-nál számottevően. Az S10e-ben gyászos az aksi, kamerás képességekben a P30 a legjobb, és az aksi is jó benne. Azt hogy ezt, vagy a gyengébb akkumulátoros Mi 9-et választod, az már csak tőled függ.

instagram.com/albert__gyorgy

(#144205) Ateess válasza TunerJoe (#144204) üzenetére


Ateess
tag

Köszi a választ!
A Huawei tetszett nekem is, mert méret, kamera, akkumulátor, hardver szempontjából ideális, de nem tudom az amerikai-kínai viszony hogyan alakul.
Samu mellett az szól, hogy van Buds-om, Galaxy Watch-om, de ott meg az ujjlenyomat-olvasó elhelyezése nem tetszik annyira, illetve ugye a kicsi akksi.
Mi 9-ben igazából csak a méret zavar, mert azért az S8-nál majdnem 1 centivel nagyobb.
Más meg ebben az árkategóriában nem játszik, nem?

(#144206) maczera válasza Ateess (#144205) üzenetére


maczera
aktív tag

A Mi 9 mérete szerintem ne tartson vissza. Sokkal fontosabb egy jó tok, ami biztos fogást tesz lehetővé (ami nem csúszik).

(#144207) scream


scream
veterán

Ha bemutatkozik a OnePlus 7T/7T Pro, akkor a sima 7/7 Pro egyből le is kerül az oldalukról? :F

(#144208) vacs válasza scream (#144207) üzenetére


vacs
veterán

Igen, már pár héttel a bemutató előtt!

(^)(>.<)(^)

(#144209) Tanisz válasza scream (#144207) üzenetére


Tanisz
senior tag

Általában úgy szokott lenni, igen.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#144210) Alastair' válasza Ateess (#144202) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én pont ma vettem egy P30-at, nagyon Brutál, csak ajánlani tudom.

Alister from Hell

(#144211) derekmorgan válasza derekmorgan (#144193) üzenetére


derekmorgan
csendes tag

Én sose néztem hogy melyik telefonnak milyen az op rendszere.. lehet nagyon sok hiányosság volt az évek során de nem foglalkoztam vele nem érdekelt.. megszoktam .. ennyire rosszak lennének a fentebb említett telefonok menü rendszere, beállítása ? egyszerű emberke vagyok nem gondolnám hogy zavarnának dolgok..ha valami nem ott van ahol lennie kell vagy nem tudom hogy pontosan hogy fogalmazzam ezt.

(#144212) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Életem első okostelefonját tervezem beszerezni és ennek okán szeretnék pár kérdést feltenni (a téma összefoglalóját olvastam).

1. Úgy hallottam, hogy az akkumulátorok cseréje a mai okostelefonokban sokkal nehézkesebb és költségesebb mint korábban és hogy általában nem is mindig éri meg emiatt cserélni azt, hanem jobban jár az ember ha inkább vesz egy új készüléket. Ez mennyire igaz? Mennyi átlagosan a mai okostelefonok élettartama? Úgy tervezzek, hogy 2-3 év múlva mindenképpen cseréni kell vagy akár 5+ évig is kitarthat egy mostani felső-közép(?) kategóriás telefon (pl. Xiaomi Mi 9)?
2. Három típust néztem ki magamnak:
- Xiaomi Redmi 6 4/64 -> Kisebb kijelző méret (5.45") Redmi 7-hez / Mi 9-hez képest, de régebbi. Mivel olcsóbb ezért nem annyira gond ha pl. 2 év múlva le kellene cserélni.
- Redmi 7 -> Jó ár/érték arányú, de sajnos nagyobb a kijelzője (6,26"), de ez se drága annyira.
- Xiaomi Mi 9/9T/9SE -> Jó kamera / kijelző, viszont jóval drágább mint az első kettő és ez is 6"+-os.

Ha van rá esély, hogy kibírna 4-5 év használatot (akár aksi cserével), akkor a Xiaomi Mi 9T-t venném, de ha ez is csak 2-3 évet bírna akkor inkább a Redmi 6-ot.

Szerintetek érdemes beruháznom egy Xiaomi Mi 9/9T/9SE-re, ha hosszú távra terveznék vele?

(#144213) sfdrakex válasza mm779 (#144212) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feleségem P9esében cseréltettünk akkut,1 éve, az 8-10 ezer volt. Szerintem annyira nem vészes összeg egy akku csere se. Viszont én 5+ évre nem terveznék egy okostelefonnal 2-3 nagyon max 4 évre esetleg.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144214) mm779 válasza sfdrakex (#144213) üzenetére


mm779
tag

Köszi a választ! Ha nem az akkumulátor csere a szűk keresztmetszet, akkor mi az akadálya annak, hogy egy telefon akár 5 évet is kibírjon? Ha pl. nem játékra használnám, hanem csak netezésre, navigációra, fényképezésre... ? Ezek nem tűnnek annyira erőforrás-igényes dolognak. Vagy rosszul gondolom?

(#144215) sfdrakex válasza mm779 (#144214) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden app ahogy fejlődik, növekszik. Egyre újabb verziók egyre több helyet foglalnak, több ram kell nekik stb. Ha hardveresen tönkre nem is megy egy telefon, és talán egy 64-128+ gigás telefonon a tárhely már nem is fogy el mint egy 8-16 gigás, ha csak a pár appod van rajta. Akkor is lassul vagy legalább is lassúnak érződik pár év alatt, ahogy egy PC is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144216) hroberto válasza mm779 (#144214) üzenetére


hroberto
veterán

Ha ilyen sok időre tervezel, akkor ha teheted egy jelenlegi csúcsmodellt válassz! Pl. az Mi9, ha az is tervben van.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#144217) maczera válasza mm779 (#144214) üzenetére


maczera
aktív tag

Nemrég cseréltem le az 5 éves telefonomat (Redmi 1s). Az akkumulátora köszöni, de még mindig jól van... Ami a cserét sürgette:
- Az oprendszer frissítéssel együtt is leragadt 4.4-nél, bizonyos alkalmazások már ezzel nem kompatibilisek.
- Időközben fejlődött a technika, az én telefonom meg nem ismerte sem a 4G mobilinternetet, sem az 5 GHz-es WiFi kapcsolatot (néha pedig jó lett volna, pláne ott, ahol nem volt 3G lefedettség).
- Bluetooth esetén is lehetnek olyan eszközök, amelyek újabb verziót (pl. 5.0) követelnek.
- A memória szűkössége és a CPU/GPU sebessége is lehet korlátozó tényező (az alkalmazások frissítése folyamatosan fokozza az igényeket)
- A kamera elavult, ma már sokkal jobb képességű kapható hasonló áron
- Nagyobb méretű és felbontású képernyőt szerettem volna már (kétségtelenül ebbe a látásromlás is belejátszik).

(#144218) #22743424 válasza mm779 (#144214) üzenetére


#22743424
törölt tag

Egy most jelenleg felsőkategóriás Soc kb két év alatt csúszik vissza a középmezőnybe teljesítményileg.

(#144219) Sungoo válasza mm779 (#144214) üzenetére


Sungoo
addikt

Nincs akadálya. Az alkalmazások hardverigénye emelkedik jelentősen, illetve az oprendszer frissítési korlátai játszik szerepet.

(#144220) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok,

Melyik most az elérhető legjobb (flagship) telefon, amiben:
- nincs semmilyen notch vagy hole
- egyenes a kijelzője?

Sajnos ez a két legnagyobb mumusom, ami az új telók túlnyomó többségében megvan.

[ Szerkesztve ]

(#144221) sfdrakex válasza Mauzes (#144220) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bekapcsolod a notch rejtését, és akkor nem látszik. Ezt nézted már? Viszont a térerő, akku töltöttség, óra marad a notch mellett, nem alatta vesz el helyet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144222) F-ECT$ válasza Mauzes (#144220) üzenetére


F-ECT$
titán

Redmi 9T Pro.

Dive ever, work never.

(#144223) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Ha most 150.000-ig el, új, fényképezésben kiemelkedő telefont szeretnék, mi a tuti vétel?
Második legfontosabb szempont a jó üzemidő (3000mAh aksi bár).
Pixel 3a? P20 Pro?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144224) F-ECT$ válasza gzbotii (#144223) üzenetére


F-ECT$
titán

P20 Pro jó fényképezésben és üzemidőben is.

Dive ever, work never.

(#144225) Sungoo válasza F-ECT$ (#144224) üzenetére


Sungoo
addikt

:K

(#144226) depe95


depe95
tag

Sziasztok,
Munkahelyemen lenne lehetőség választani egy telefont, kettő olyan lehetőség van aminek értelme is lenne:
P30 pro vagy S10+
Melyiket lenne érdemesebb kihozni?
Egyiknek jobb a kamerája, másiknak rosszabb az üzemideje.

(#144227) Mauzes válasza sfdrakex (#144221) üzenetére


Mauzes
őstag

Egyrészt úgy szerintem sokkal rosszabbul néz ki és értelmét veszti a nagy kijelző, másrészt pedig Samsung S10-nél és Note 10-nél néztem, hogy helyet is veszítesz vele, mert nem maradnak az ikonok a lyuk mellett [link].

Ja és a notch csak egy dolog, a hajlított képernyő még mindig megmarad (Samsung-ok, P30 Pro, OP7 Pro, stb.)

F-ECT$: Ezt láttam én is, nem mondom, hogy rossz teló, de azért nem éri el a fentiek szintjét, és a MIUI sem a kedvenc skin-em.

(#144228) Mauzes válasza depe95 (#144226) üzenetére


Mauzes
őstag

Két olyan szempontot hoztál fel, amiben jobb a P30 Pro.

(#144229) #22743424 válasza depe95 (#144226) üzenetére


#22743424
törölt tag

A P30 Pro- nak jobb a hátsó kamerája.Talán a selfie kamerája jobb az S10+ - nak.

(#144230) F-ECT$ válasza depe95 (#144226) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi a fontos? Mindkét telefon jó egyébként.
P30 Pro: fotóban, főleg éjjel és zoomban erős, jó üzemidő.
S10+: videóban jobb, előlapi kamerában erősebb. És üzemidőben is csak kicsit marad el a P30 Pro-tól.

Dive ever, work never.

(#144231) F-ECT$ válasza Mauzes (#144227) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát akkor szerintem ilyen nincs. Most jön a Mate 30 Pro és az OP 7T Pro, de szerintem azoknak is hajlított kijelzője lesz.

Dive ever, work never.

(#144232) Mauzes válasza F-ECT$ (#144231) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, sajnos, ráadásul a Mate 30 Pro-n marha nagy notch is lesz, 3 kamerányi.

(#144233) sfdrakex válasza Mauzes (#144227) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P30 asoknál fent maradnak az ikonok, és a sima P30 nem is hajlított kijelzős.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144234) a635247


a635247
újonc

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni azoktól, akik értenek a mobiltelefonokhoz.
Azt szeretném megtudni, hogy mennyire éri meg, 2019-ben beruházni erre a telefonra? Tudom, hogy relatív, hogy kinek mi éri meg, de most nem erre vagyok kiváncsi. Nekem teljes mértékben megfelelne ez a telefon tudásban, és kinézetben egyaránt.
[link]
Olvastam a telefonról sok jót, tetszik is, de mivel már 2 éves lesz(a megjelenéstől számolva) félek, hogy már jövőre nem nagyon lesz támogatottsága. Természetesen újonnan venném meg a készüléket.
Köszönöm előre is a válaszokat
Üdv

[ Szerkesztve ]

Ezen az e-mail címen előbb el tudsz érni, mint itt az oldalon: brosko.gabor.1988@tutanota.com

(#144235) sfdrakex válasza a635247 (#144234) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Simán használható lesz még 2 évig. Szerintem nyugodtan vedd meg ha jó áron kapod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144236) a635247 válasza sfdrakex (#144235) üzenetére


a635247
újonc

Köszi.
Egyébként azt olvastam, hogy meg fogja kapni az android 10-et is, de még nem biztos. Gondoltam hátha valaki jobban ért ezekhez a dolgokhoz

Ezen az e-mail címen előbb el tudsz érni, mint itt az oldalon: brosko.gabor.1988@tutanota.com

(#144237) sfdrakex válasza a635247 (#144236) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem hiszem, hogy használhatatlan lesz a 9 essel, ha nem kapja meg a 10est. Nem hoz akkora változásokat, biztonsági frissítéseket akkor is fog kapni, ha főverziót nem is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144238) F-ECT$ válasza a635247 (#144234) üzenetére


F-ECT$
titán

Attól is függ, hogy mennyiért vennéd (120e-t megérhet, 210e-t tuti nem).

Android 10-et megkapja, további fő verziót nem hiszem, de biztonsági frissítéseket gondolom még 2 évig kapni fog. Ha 3-4 évre tervezel, akkor nem biztos, hogy ez a legjobb választás.

Üzemidőben, sebességben, kijelzőben jó, kamerában azért már le van maradva a mai top telefonokhoz képest, de a hétköznapi fényképezgetéshez bőven eleget tud.

Dive ever, work never.

(#144239) Alastair' válasza a635247 (#144234) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Huawei nyilatkozata szerint a Mate 10 pro megkapja a 10-et.

Alister from Hell

(#144240) lenox válasza a635247 (#144236) üzenetére


lenox
veterán

Miert pont ezt nezted ki? Ugy ertem pl. p20 es p20 pro elleneben miert valasztanad ezt?

(#144241) Mauzes válasza sfdrakex (#144233) üzenetére


Mauzes
őstag

Olyan jó viszont már talán a Mi 9T Pro is van, mint a P30, ráadásul nincs notch.

Na mindegy, úgy tűnik nekem vannak egyedi igényeim és a piac másfelé megy. Szóval muszáj leszek megbarátkozni majd a Mi 9T Pro-val vagy a hajlított kijelzővel notch nélkül (OnePlus 7 Pro).

(#144242) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.

Segítséget kérnék hogy milyen telefonra váltsak.

3 hónapja váltottam huawei p10+ ról egy samu a70 re.
Azonban a fő kamera számomra megszoklanul gyenge, ellenben a széles látószög mindenképp kellene.

Szóval feltételek.
-Android
-Amoled!
-p10+ szintű vagy jobb főkamera
-a70 szintű vagy jobb széles látószögű kamera
-6" vagy nagyobb kijelző
-notch, szenzorsziget nem zavar
-a70 től kissebb akku is elég
-usb C
-Jack nem fontos
-Az a70 et szerintem 70K körül el tudom adni és még 100K szánok rá. MAX 170 de ha olcsóbb jobb
-Használt is lehet ha garanciális legalább fél évig
-1-2 évig tervezem használni
-Snapdragon 625 is elég nem nagyon kell erős HW

Az S10E vel szemezek csak kissebb (kicsit) a kijelző, vagy Pixel 3a csak nincs széles látószög, mi jöhet még szóba?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#144243) sfdrakex válasza Gyb001 (#144242) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P30?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144244) Norbi. válasza Gyb001 (#144242) üzenetére


Norbi.
őstag

+1 a P30-ra.
Esetleg meglesheted a Mate 20 Pro-t. Annak lehet még az ára is esik a Mate 30 szériával.

(#144245) Gyb001 válasza Norbi. (#144244) üzenetére


Gyb001
senior tag

Köszönöm,
A p10 ből kiindulva úgy gondoltam hogy ezekben sincs oled kijelző.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#144246) sfdrakex válasza Gyb001 (#144245) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Már a P9 Pro is Amoled volt, a sima ips lcd volt. A P10 Pro is Amoled volt.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144247) Gyb001 válasza sfdrakex (#144246) üzenetére


Gyb001
senior tag

IPS-NEO

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#144248) sfdrakex válasza Gyb001 (#144247) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jogos, a Mate 10 Pro volt Amoled. Viszont a 30as szériánál a sima is Oled.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144249) Norbi. válasza sfdrakex (#144246) üzenetére


Norbi.
őstag

P9 Plus és P10 Plus amire gondolsz. :)

(#144250) sfdrakex válasza Norbi. (#144249) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jaja, közben rájöttem, hogy akkor még Plusz volt a nevük. A lényeg azért érthető, nem? Már régebbi Huawei telefonokban is volt Amoled.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.