Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144101) sfdrakex válasza lambda5 (#144100) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P20 most 100ért van. Kamerában biztos jó. Hogy térerőben jobb az átlagnál vagy rosszabb, azt passzolom. Nekünk P30 és P30 Pro van a családban, nem szokott térerő gond lenni, gps is gyors.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144102) lambda5 válasza sfdrakex (#144101) üzenetére


lambda5
tag

Köszönöm :)

P20 lite van a családban és a kamerája tényleg jó.. de térerőben nem brillírozik..
Ahol élek ... A hanyatló nyugaton.. olyan botrányos a lefedettség, hogy Mo.-n az emberek baltával, kaszával, kapával mennének reklamálni a szolgáltatóhoz.. itt meg mindenki mormog magában, de hát "Ez van.." :U

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#144103) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Új okostelefont szeretnék vásárolni, max. 100 ezer Ft értékben, de hosszú távra tervezek vele, addig kívánom használni, amíg működik. Csak és kizárólag Androidosban gondolkodom. Szinte csak és kizárólag fotózásra és videózásra kívánom használni a telefonáláson kívül, tehát ez a fő szempont a választásnál. Ezen kívül még az üzemidő is fontos tényező, továbbá, ha némileg cseppálló kivetelű lenne, az hasznos lenne, de nem fő szempont. Teljesítmény, kijelző minősége nem lényeges számomra, netezésre, játékra stb. nem használnám. Méret, kinézet, nem számít.
Egy régebbi MILC fényképezőt cserélnék le vele, ami sajnos tönkrement. Ha hozza egy teljesen belépő-szintű (130 ezer Ft körüli) mostani MILC képminőségét, akkor már elégedett lennék (automata módban fotózok többnyire).
Mely modelleket ajánljátok erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#144104) sfdrakex válasza kw3v865 (#144103) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Huawei P20. Azt azért ne várd egy 100 ezres telefontól, hogy egy 130 ezres fényképező szintjét hozza.

Nikon D3100 asunk van, közelébe se ér egy telefon se, másra valók.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144105) F-ECT$ válasza kw3v865 (#144103) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez aranyos. Egy 130e Ft-os célszerszám szintjét hozza egy 100e Ft-os eszköz, aminek tengernyi más funkciója is van. Sok sikert! :)

Dive ever, work never.

(#144106) Viktor0610 válasza kw3v865 (#144103) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#144107) juuzer


juuzer
addikt

Szia!

Huawei P20. Kamerában sokkal jobb, mint a Mi 9 SE vagy a Mi 9T (de azok se rosszak, sőt!).

Viszont tényleg ne várj fényképezőgép-minőségt. A telefonok soha nem fognak olyan jó képeket csinálni, mint egy hasonló árú fényképezőgép. A fizikát sajnos nem lehet átverni. :) :D

Vamos a la playa.

(#144108) sfdrakex válasza juuzer (#144107) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nyomhattál volna a válaszra is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144109) Ájvé válasza lambda5 (#144100) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi 9SE, de kicsit drágábban innen venném inkább 6/128-as jobban meg is éri, 2 év gyári garanciáról nem is beszélve.

(#144110) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Párom keres Androidos készüléket magának.
150-160 ezer Ft, új készülék, legális forrásból, számlával, kb. 3 évre. Telefonálni, fotózásra, Viber üzenetekhez, kártyajátékokhoz, böngészésre lesz használva. Android, 6 col környéki méret lenne megfelelő.

Samsung Galaxy Note 8-at nézte ki, esetleg Samsung S10e.

Valami jobbat tudtok ajánlani? Androidban nem vagyok jártas...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#144111) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Mi A3, akku üzemidejével van valakinek tapasztalata?

Le akarom cserélni a mostani készülékem, és tetszik a Mi A3.

Mi 9T is szimpatizáns lenne, de az NFC, jobb kijelző, és nagyobb ram miatt(főleg ezekben különbözik), nekem nem éri meg a 30-35k felárat. 1-2 évre veszek telefont, ezért nem gondolom hogy nekem jó választás lenne.

Nekem az NFC hiánya nem hátrány, és a 720p kijelző is megfelelő. Ekkora kijelzőn szerintem elfogadható

Kijelző felbontása, és a "nem túl nagy" mérete miatt, arra következtetnék, hogy jó az akku üzemidő.

(#144112) Rolie Polie válasza #22743424 (#144083) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Ez jóhír!!

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#144113) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok! Szerintetek Huawei P20-at, P30 Pro-t, vagy Honor 10-et vegyek?
Leginkább a P20 felé húz a szivem. Megéri még megvenni szerintetek?

(#144114) sfdrakex válasza Mr.Wiking (#144113) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Árban elég nagy a szórás. 2 évig tuti jó még a P20 is, de a P30 Pro azért más kategória. Neked kell tudnod mennyit akarsz telefonra költeni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144115) Mr.Wiking válasza sfdrakex (#144114) üzenetére


Mr.Wiking
tag

P30 Lite-ot akartam írni Pro helyett. :W

(#144116) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlása előtt állok, ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyik készüléket válasszam.

-Árkategória: 65 ezer forintig
-Használt vagy új? Is-is.
-Hol vennéd meg? Függetlenül venném online webáruházban újan, vagy függetlenül használtan.
-Mire használnád? Internetezés: Facebook, Youtube, böngészés, multimédia, filmnézés
-Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy.
-Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mindegy.

Fontos szempontok:
-Jó képminőségű kijelző
-Jó üzemidő

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#144117) sfdrakex válasza Mr.Wiking (#144115) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem mindegy. :))
Akkor P20, egyértelműen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144118) borix válasza sfdrakex (#144104) üzenetére


borix
őstag

A reklámok elviszik az emberek realitását 48 lassan 80 majd 120 MPx ahhh széleslátószög :K majd jönnek a fotók a fórumokon közeli virágokról templom előtt állva a templomról ahhh milyen szép. Sok hülye meg veszi a komolyabb fényképezőket objektívvel cipelheti feleslegesen, biztos így van.
;]

(#144119) nagybá


nagybá
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a topik témájában.
- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező) 40-50k
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával. (ha valaki netalántán tudna egy fasza helyet Dániában ahol, vagy ahonnan lehet rendelni, az nagyon szupi lenne! :D )
- Éppen best-buy telefont, de egyébként hosszútávra keresek.
- Mire használnád? telefonálás, netezés (GPS és FB főként) emellett zenehallgatásra, de ez utóbbi nem akkora prioritás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Tök mindegy csak ne windows legyen, mert abból elegem van....
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Most egy Nokia Lumia 630-om van, ha ekkora lenne az fasza lenne, de a Redmi 4X méretei is faszák, annál jobb lenne ha nem lenne nagyobb.

Köszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#144120) sfdrakex válasza nagybá (#144119) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Redmi 7. Ennyiért nincs jobb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144121) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Asszony pár perce rommá törte a Mate 20 Lite készüléket. 110k-ért szerintetek mi lenne a legjobb választás? Xiaomi telefont nem szeretne?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#144122) sfdrakex válasza bajtokarpi (#144121) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P20.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144123) nagybá válasza sfdrakex (#144120) üzenetére


nagybá
senior tag

Akkor még annyit kérdeznék, hogy német Amazonról érdemes-e vásárolni ha külföldre rendelek (EU-n belül)?
Illetve 172 euróért pörög most a Redmi Note 7, ez a ~10k felár megéri?

(#144124) Görgőőő


Görgőőő
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy mit tennétek a helyemben: több mint 4 éve használok egy 6-os iPhone-t mindenféle tok és üvegfóla nélkül. Mostanra elkezdett zavarni, hogy eljárt felette az idő, ezért elkezdtem nézegetni az esetleges utódját, de nyilván nem írnék ide, ha megtaláltam volna az igazit. :)

Alapvetően tök átlagos felhasználó vagyok: telefonálok, internetezek, Facebookozok, Waze-ezek, podcastezek fülhallgatóval, időnként fotózgatok - de nem ezekből élek meg, néhanapján játszogatok valami sokéves játékkal.
Ami fontos számomra: lehetőleg ne legyen (sokkal) nagyobb, mint a 6-7-8-as iPhone, legyen stabil - akár évek múlva is legyen használható. Ezen felül lehetőleg ne kelljen 100 000 Ft-nál nagyságrenddel többet kifizetnem érte.

A keresgélésem eredményeképp arra jutottam, hogy 4 lehetőségem van:
-összeszorítom a fogamat és veszek a keretemnél pár tízessel drágábban egy használt 8-as iPhone-t használtan.
-szintén összeszorítom a fogamat és kis kivárás után veszek egy (használt?) Samsung S10E-t (ami egyébként elég szimpatikus, de tartok kicsit az Androidtól)
-Xiaomi Mi 9 SE újonnan (szintén Android, plusz egy akkor is középkategóriás kis "kínaiság")
-Használom tovább a jelenlegi 6-osomat és később cserélem le, amikor már olcsóbbak ezek a cuccok.

Mit javasoltok? Köszi előre is! :)

(#144125) GoTReX válasza Alastair' (#144061) üzenetére


GoTReX
őstag

P30 Lite gondolom egy kicsit gyengébb ,de mit jelöl a DS?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#144126) sfdrakex válasza GoTReX (#144125) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

DualSim.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144127) GoTReX válasza sfdrakex (#144126) üzenetére


GoTReX
őstag

ohhh thx. :C

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#144128) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Bedobom még egyszer, kiemelt válaszokkal:

Árkategória: 150-160 ezer
Használt vagy új? Új
Hol vennéd meg? Üzletben, számlával
Hosszú vagy rövid távra tervezel? 3 év minimum
Mire használnád? Telefonálás, fotózás, Viber üzenetek, kártyajátékok, böngészés
Operációs rendszer: Android
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6 col

Sony, Samsung bevált, de nincs kőbe vésve. Samsung Galaxy Note 8, vagy inkább Samsung S10e? Ezt a kettőt néztük ki, esetleg valami jobb ajánlat?

Köszönöm!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#144129) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok,

telefon vásárlás elött állok. Nincsenek külünleges elvárásaim netezésre használnám, céges emailre amit szeretnék , hogy jó fotókat készitsen játékra nem használnám.Telenor kinálatában néztem a P30-t és az S10-t. Melyik lenne a jó választás? Esetleg van még hasonló alternativa?

(#144130) sfdrakex válasza TigerCat (#144128) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

S10e hol van 150-160 körül? Normális boltokban drágább, ahol olcsóbb, onnan én biztosan nem venném meg. Ránéznék még a Note 8 mellett a Huawei P20 Prora is a helyetekben. Vagy ha előfizetéshez vennétek szolgáltatónál, akkor nyilván beleférnek más készülékeke is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144131) sfdrakex válasza Zsolt!! (#144129) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P30 és S10 is teljesen jó választás, ebben a kategóriában már szerintem az dönt, hogy neked melyik tetszik jobban, nagy különbségek nincsenek tudásban köztük.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144132) TigerCat válasza sfdrakex (#144130) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Huawei készüléket nem akar, szóval emiatt néztük a Samsung S10e-t. Árukereső szerint van bőven 160-ért, de egy olyan üzletben is találtunk, ahol már vásároltunk. Ott 170 ezer. A készülék egyébként megéri az árát? Vagy maximum 170 ezerért mi az ajánlott vétel?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#144133) sfdrakex válasza TigerCat (#144132) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Láttam árukereseőn én is, arra írtam, hogy azoknál én nem vásárolnék. Sokszor külföldről behozott készülékeket árulnak, nem gyártói csak bolti garanciával. Ha Huawei nem játszik, teljesen jó az S10e. Azt, hogy az árát megéri-e mindenkinek magának kell eldönteni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144134) TigerCat válasza sfdrakex (#144133) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én is arra szavazok, de gondoltam van más ajánlott típus. Istennek sem tudom rábeszélni iOS-re. :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#144135) sfdrakex válasza TigerCat (#144134) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Xiaomik is vannak 150-160 körül, csak gondoltam ha a Huawei nem játszik, akkor Xiaomi sem, és csak Samsungokat írtál, akkor azt szeretne a párod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144136) Ezekiel. válasza Ezekiel. (#144116) üzenetére


Ezekiel.
tag

Erre nekem tud valaki ajánlani valamilyen telefont? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#144137) Sgr_A válasza Ezekiel. (#144136) üzenetére


Sgr_A
addikt

Xiaomi redmi note 7

[ Szerkesztve ]

(#144138) F-ECT$ válasza sfdrakex (#144133) üzenetére


F-ECT$
titán

Samsung partnerek között van a Firstphone, náluk a 2 év garis S10e 170e Ft.

Dive ever, work never.

(#144139) sfdrakex válasza F-ECT$ (#144138) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tudom, de a keretnek 150-160 ezret írtak . . . A 170 ezer már 10-20 ezerrel több.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144140) Ezekiel. válasza Sgr_A (#144137) üzenetére


Ezekiel.
tag

Köszönöm, én is erre gondoltam.

Esetleg használtan jobban megérné -e egy Samsung Galaxy S8+ vagy A70?

(#144141) Görgőőő válasza Görgőőő (#144124) üzenetére


Görgőőő
tag

Erre esetleg valaki? :)

(#144142) F-ECT$ válasza Görgőőő (#144141) üzenetére


F-ECT$
titán

Elégedett iphone használóknak én nem szívesen ajánlok mást. Szerintem maradj iphone vonalon, és a keretből vegyél egy minél újabb / jobb állapotú készüléket.

Dive ever, work never.

(#144143) Sgr_A válasza Ezekiel. (#144140) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha kell a jó üzemidő akkor az s8 kiesett (volt tudom) újonnan sem brilirozott az a 70 jó lehet snapdragon proci nagy akku

(#144144) Norbi. válasza Görgőőő (#144124) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha szifon párti vagy, akkor i8. 100-110ért veszel használt, garis példányt. 2-3 év még simán benne van a hardverben.

(#144145) nagybá válasza nagybá (#144119) üzenetére


nagybá
senior tag

Erre valakinek lenne ötlete a Redmi 7-en kívül? Nézve a teszteket ez a telefon hatalmas :(
Egyébként manapság pl egy iPhone SE mennyire lenne jó vétel? Csak hajt a kíváncsiság.

(#144146) sfdrakex válasza nagybá (#144145) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

iPhone SE szerintem manapság már nem jó vétel. Ha kisebb kell vegyél Redmi 6 ost.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#144147) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok!
Melyik mobilt éri megvenni ASUS ZenFone Max Pro m1 vagy Nokia 6.1?

(#144148) TigerCat válasza sfdrakex (#144135) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megnézzük a samut, köszi szépen!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#144149) TunerJoe válasza Hópihe5 (#144147) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Egyiket sem, Redmi Note 7.

instagram.com/albert__gyorgy

(#144150) Ájvé válasza Görgőőő (#144141) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi A3 lehetne esetleg, elég olcsó és a feladatra megfelel, 2 év támogatás biztosított, egyedül a kijelző felbontása ad okot aggodalomra, nézd meg valahol, esetleg visszaküldöd ha nem jön be (így bukod a postaköltséget).

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.