Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68351) Pötyi válasza Crus (#68347) üzenetére


Pötyi
őstag

Aszongya a jószág: "Nem játszott vele seni semmi." :DDD

QNX is cool!

(#68352) Gizmo86 válasza Crus (#68347) üzenetére


Gizmo86
csendes tag

Ezigen. Hol él ez? :D A héten vettem boltból zsír újat 1990 Ft-ért. :D

(#68353) Crus


Crus
őstag

Akkor megnyugodtam... szerintem is egy gyakorló elmebeteg lehet, csak közben meg az van, hogy bármerre jártam egy 60 ezres városban, de vagy nem is hallottak erről a polybagről, vagy közölték, hogy már elfogyott.
Szóval, kezdem magam abban a viccben érezni, melynek a csattanója, hogy 1990 Ft-ért az öreg - nem szabad leírni mert cancel culture jár érte - embernek sincs, drágábban meg mindenkinek is van.

#68349 Llew:

Ahogy a DeLoreannak is van jelenleg egy reális 2nd ára, úgy ennek is kell legyen, de, hogy nem ennyi, az szerintem is biztos.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#68354) Gizmo86 válasza Crus (#68353) üzenetére


Gizmo86
csendes tag

Hmm. 3 napja még egy ezressel olcsóbb volt, de még így is olcsóbb, mint a delikvensnél:
https://www.kockaaruhaz.hu/lego/lego-super-heroes/30653-lego-super-heroes-batman-1992-30653.html

(#68355) RapaNui1 válasza Gizmo86 (#68354) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem tudom milyen árképzés ez. Tegnap este kosárba tettem a Hírharsonát meg a Jazz Quartettet, melyek mára összességében 3000ft-al drágabbak lettek akcióban. Nem azért a 3k-ért de ezek után tartsák meg maguknak. Töröltem is a kosarat. Ha egyszer akciós jún 25-ig vagy a készlet erejeig, miért változtatnak napi szinten az akciós árakon.

(#68356) sb válasza Crus (#68353) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy 1:1-ben cseréli blue milk Luke figurára is. :)

Úgy látom van figura csomagja és pár készlete is eladó majd' 300k-ért, lehet, hogy így egyben kedvezőbben jön ki a vásárló. :D :D :DDD
(Aztán lehet, hogy félrenézem, de viccesnek tűnik az árazás ránézésre is.)

(#68357) sb válasza LÁZ (#68350) üzenetére


sb
veterán

Nem az én világom, de ez így ránézésre elég jól sikerült.

(#68358) RapaNui1 válasza sb (#68357) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ezek a 3D-ben megalkotott Lego képek egyebként elég jól sikerültek. Még mindig gondolkodom ezen a Nagy hullám című képen, bár a Csillagos éj jobban tetszik, de az jelenleg nincs akcióban. Esetleg valaki kirakta, van vele tapasztalata véleménye, hogy mennyire jó építeni és milyen maga a végeredmény?

(#68359) Crus válasza Gizmo86 (#68354) üzenetére


Crus
őstag

Még futok pár kört más városokban is, mert 3k+futárral már kezd eléggé antipatikus lenni az a polybag :-/

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#68360) csaabz


csaabz
őstag

MOC Stingray és Aston Martin

Nagyon élvezetem mindkettő építését, az Astont kb 7-8 óra volt összerakni. Jobban hasonlít a valódi autóra, mint a készlet eredeti modellje a Porsche-ra.


https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#68361) Dilikutya válasza csaabz (#68360) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lehet meg kéne venni ezt a Batmobile-t. Speed Champions méretben megvan, gondoltam, elég az, de közben ott a MOC a 89-es Batmobillal, és ez a Stingray is nagyon jól néz ki.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68362) csaabz válasza Dilikutya (#68361) üzenetére


csaabz
őstag

Nyílnak az ajtajai és fel lehet nyitni egy kis karral az első lámpákat.
Van még Ford GT40 és egy batman témájú forma 1-es autó is ebből a készletből.
Bontottan jó áron meg lehet venni. :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#68363) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Közhírré tétetik

Találtam a zemag appomban egy 10% off lego kuponyt, amit vasárnap estig lehet érvényesíteni, az akciós cuccokra is, de mivel app-os, így nekem köll intézzem, viszont gyanús, hogy bárhova is kérhetem a szállítást adott esetben

Aki élne a lehetőséggel, dobjon egy privátot e

bittedanke

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#68364) UberMutant válasza LÁZ (#68363) üzenetére


UberMutant
őstag

sajna a jazz clubhoz nem hazsnálható :(
pedig azt írja, akciósra is megy meg emagosra. nem világos, hogy miért nem engedi.

(#68365) UberMutant válasza UberMutant (#68364) üzenetére


UberMutant
őstag

csak bizonyos készletekre engedi, ami szinte minden, csak pont az nem , ami kéne , gagyi.

(#68366) Warton válasza csaabz (#68360) üzenetére


Warton
őstag

A Stingray szép, kár, hogy senki sem csinált még KITT-et a Batmanből, pedig annyira adná. :F

Az Aston Martin annyira nem tetszik, furcsa az eleje, meg olyan szedett vedett a hátulja.

(#68367) pn4hvq válasza UberMutant (#68365) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ezekre használható: [link]

Szerk.: #68368 Crus
Én sem láttam semmi kihagyhatatlant :(

[ Szerkesztve ]

(#68368) Crus válasza pn4hvq (#68367) üzenetére


Crus
őstag

Mondanám, hogy ezek 10%-kal megemelt piaci árak, de nem... ezek annál is magasabbak. :U

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#68369) sb válasza csaabz (#68360) üzenetére


sb
veterán

A Stringrayt régóta linkelgetem de szerintem ez az első építés itt a fórumban. Nagyon jól néz ki!
Persze a másik is... az eleje fura kissé de nem tudom itt milyen az eredeti modell.

[ Szerkesztve ]

(#68370) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Erre tudtok akciót esetleg ? Most már a 85 ezres nyitó árhoz képest lement 66 körülre, de tippre érzem hogy lesz auchanba pontozva ez még 50 alatt is.
PEUGEOT 9X8 42156

(#68371) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

a következő millió forintos lego készlet :))

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#68372) Neurotoxin válasza LÁZ (#68350) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Csakis "spáj-dö-men" Sámuel L. Jackson után szabadon. :DDD

01:20-tól a helyes kiejtés :DDD [link]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#68373) Neurotoxin válasza ADAM1337 (#68370) üzenetére


Neurotoxin
őstag

50 körül már elgondolkodnék rajta erősen....

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#68374) joe-ker válasza szombatitomi (#68346) üzenetére


joe-ker
senior tag

Hozzám is megérkezett.
Én nem szeretem a paradicsomosat,nem cserélünk? :D

(#68375) Scholes9 válasza joe-ker (#68374) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én sült csirkecomb ízesítésűt kaptam :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#68376) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Most mondták be a híradóban, hogy a tegnapi közlöny alapján 30000 lakosra elég egy posta és a max átvehető csomag súlya 20-ról 10! kg-ra csökken. Nem lesz könnyű így egy falcont elpostázni

(#68377) Giantpumpkin


Giantpumpkin
lelkes újonc

Bologna lego store. Firenzében nem volt semmi.. árak horror :)

21318 bontatlan lombház eladó 57k

(#68378) Crus válasza HUN_Sector (#68376) üzenetére


Crus
őstag

Nem is kell a Fostához fordulni. Vállalhatatlanok. (1 hete sincs, hogy Euronics Lego rendelésem 1.5 hétig keringet a rendszerükbe, összevissza küldözgették az elosztók között.) GLS-be regelsz, átlagos csomagot 3k-ból úgy elviszik, hogy a címedről fogja felvenni és másnap 99%-ban át is adja. Full háztól-házig. Egyebekre Foxpost, Packeta és tsai.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#68379) Pötyi válasza LÁZ (#68371) üzenetére


Pötyi
őstag

Kellene mellé egy kép az 1950-es modellről, hogy EZ lett újragondolva...

QNX is cool!

(#68380) RapaNui1 válasza LÁZ (#68371) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Lehet hogy annyit fog érni, de én pl 20-30-40 millás kocsit is csak akkor vennék, ha felesleges milliárdjaim lennének, így vagyok ezekkel a limitált, vagy időközben nagyon megdrágult szettekkel és az élet bármely más területén is, hogy bár mutatós darab, jó lenne ha lenne legalább 1 belőle, de el tudom engedni, ismerem a korlátaimat. :)

(#68382) LÁZ válasza RapaNui1 (#68380) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

yip, de vágod, hogy ehhez kb fél misi a beugró, mert ez volt a legutóbbi inside tour ajándék készlet, 40 v50 db, sorszámozott, asszem évekkel ezelőtt néztem, hogy mi mennyi, de már akkor is pár100k huf volt, és kb 1 v 2 évre előre le volt foglalva minden időpont.

persze bírnám, ha lenne belőle a 'népnek' is, de nagyon kevés rá az esély, bár a nyomtatott kacsa is talán inside touros volt, és abból is lett billund exkluzív 2 hétre

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#68383) Dilikutya válasza HUN_Sector (#68376) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez a 30000 már keringett pletykaként, hát meglépték. Ennyit arról, hogy a tél végén visszanyitnak a bezárt posták. Monjuk sejtettem hogy ez lesz, itt mellettünk a postáról is lekerültek a táblák már azelőtt, hogy be is jelentik, nen fog kinyitni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68384) sb válasza Dilikutya (#68383) üzenetére


sb
veterán

Ez várható volt. Arra nem lett limit, hogy mennyi kockáspapírt használhatnak értelmes rendszer helyett. Ebben a minőségben valóban felesleges is volt részben, k* sok pénz a semmiért. Mostanában évente kb. 1x tévedek be és mintha egy másik világba teleportálnék, sorszám, várakozás, 1000 ember, papírtöltés aminek semmi értelme utána és rengeteg felesleges élőmunka... 100-ból 98x olyan szolgáltatásért amihez egyikre sem lenne szükség.
Az más kérdés, hogy vmi egyéb megoldás nem ártana, mert a 30k/posta az praktikusan jelenthet 10+ települést is.

Alza "felbontott" készlettel továbbra sincs senkinek tapasztalata? Egész jó áron megjelennek néha készletek, főleg a mostani akcióban.

Ill. azt jól látom, hogy bp-i Store-okban most nincs semmi akció? S@H-on van ajándék, de a kocka.hu-n is csak az egyedi ajándékos akció fut, normál esetben meg kb. párhuzamosan ua. (1 gwp-ig) szokott lenni mindháromban.

(#68385) HUN_Sector válasza sb (#68384) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Alza felbontott - jelentése: eladtuk, majd a csávókám visszaküldte, mi meg újra áruljuk.

Így vettem tőlük olyan routert, amin nem eredeti firmware volt, így vettem tőlük csapágyas tápegységet (amit valószínúleg emiatt küldtek vissza). Szerintem nem ellenőrzik a csomagok tartalmát, vagy az elállás okát. Ergo lehet hogy figurák nélkül van visszaküldve egy-egy készlet

(#68386) Gizmo86


Gizmo86
csendes tag

Egy 41757-es szettből csináltam egy alternatívát:



(#68387) RapaNui1 válasza Gizmo86 (#68386) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ez egyébkelént jobban tetszik nekem mint az eredeti verzió. Jó lett, szép lett, gratulálok hozzá :)

(#68388) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Én pedig ezen ügyködtem egy kicsit a hétvégén. Ez az első zacskó maga a traktor. A 2. zacskó lesz a hátulja az emelő szerkezet ami még nincs kész. Nagyon összetett és gyönyörű egy darab, szép színekkel, nehéz építéssel. Oda kell figyelni rendesen az építése során. Ez is egy olyan darab, ami már régóta a bakancslistámon szerepelt.

(#68389) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Amerika kapitány pajzsa

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68390) RapaNui1 válasza Dilikutya (#68389) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Olyan felemás érzéseim vannak ezzel kapcsolatosan. A végtelen kesztyű megvolt nekem is, még tetszett is, aztán kiadták más színben is, majd jött Thor kalapácsa most meg ez. Persze egy Marvel rajongónak kötelező darab, de én valahogy nem látom értelmét. Nem látom benne a több mint 3000 darabot, ráadásul csupa ismétlődő elem. Persze ettől még egy polcon jól mutathat, főleg Thor kalapácsa mellett, jobbról balról a két végtelen kesztyűvel, de akkor inkább már pár Star Wars dioráma, azok talán még értékállóbbak is.

(#68391) Giantpumpkin


Giantpumpkin
lelkes újonc

Mi viszonylag nagy marvelesek vagyunk, de ezt nem tenném ki itthon. Lego marvel témában csak figuráink vannak és a kecskés Thor hajó. Ez is csak azért mert 14e volt valamikor az auchanban.

21318 bontatlan lombház eladó 57k

(#68392) Segal válasza RapaNui1 (#68390) üzenetére


Segal
veterán

Eiffel után ismétlődő elem? ;] :P
Amúgy szerintem is gyenge lett, meg erősen hajaz a Colosseumra... Mármint hogy ugyanazt a részletet építed sokszor aztán egyberakod hogy 1 kör lehessen belőle :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#68393) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Elkészült a Xerion. Nagyon szép és impozáns lett a végeredmény. Az építése számomra megfelelően nehéz volt, sőt több alkalommal is sikerült kihagyni 1-1 alkatrészt, ami miatt kisebb visszabontásokat kellett eszközölni, ráadásul a legvégére megmaradt egy világos homok színű nagyobb fogaskerék, ami mint később kiderült pont az aljába kellett az építés első szakaszában, de szerencsére kisebb visszabontással be tudtam a helyére operálni, így most már minden a helyén van és minden funkció kifogástalanul működik.

Talán pont a hátsó emelő szerkezet a legösszetettebb része a dupla váltószerkezet miatt. Kicsit hiányzik a távirányíthatóság, úgy talán még élvezetesebb lenne ez az egész, de így is elég sokáig el bírja az ember nézegetni és el tud szórakozni a különböző funkciók sokaságával.

A motorháztető manuálisan megemelhető, itt kapott helyet az elemtartó és alatta a motor. Kell is ez az ellensúly a hátulja miatt, amely elég nehéz, ha nem lenne elől a motor tuti hátra rántaná a szerkezetet.

Az orr részben az ellensúlyok manuálisan emelhetőek és süllyeszthetőek, nagyon jó kis funkció, sőt ugyan úgy mint a valóságban az orrsúlyok darabszáma egy egyszerű mozdulattal változtatható.

A fülke mögött kapott helyet az a kar mellyel szinten manuálisan változtatható, hogy kormányzáskor csak első kerék vagy összkerék kormányzás legyen, azon belül pedig mind a 4 kerék egy irányba forduljon, vagy első hátsó tengelyek szerint ellentétes irányba. Nem tudom hogyan oldotta ezt meg a lego, de zseniális húzás volt, ahogy a kart áthelymásd másik állásba és a fülke mögé elhelyezett fogaskerékkel kormányzol, tényleg működik a mechanizmus. Hihetetlen.

Aztán a fülkét manuálisan és motorikusan is el tudom 180 fokkal vagyis teljesen hátrafelé fordítani, ha épp a rönkhordóval akar az ember dolgozni. Ez is jó dokog hogy nemcsak motorikusan működtethető a fülke elfordítása. Fordításkor megemeli, kiemeli a fülkét a helyéről és elfordul az egész. Mikor megláttam alig akartam hinni a szememnek.

A rönkhordó szerkezet egyébként pár mozdulattal lecsatlakoztatható és a traktor önmagában is megállja a helyét ha valakinek erre van szüksége, a rönkhordó pedig szintén önmagában is kiállítható.

A szerkezet manuálisan letalpalható, kell is mert így nem feszíti a súly a traktort, de pár mozdulattal akár le is akasztható az egész. A szerkezet manuálisan emelhető és süllyeszthető, mint az orrsúlyok. A gém manuálisan ki és behúzható, valamint maguk a karmok is manuálisan be és kiengedhetőek.

Ezen kívül a dupla váltóval a gém jobbra balra forgatgató, valamint le és fel emelhető, míg ugye manuálisan ki és behúzható.

Egyszóval szép színek, remek megoldások, rengeteg motorikus és manuális funkció, hatalmas kerekek, szép arányok, gyönyörű és nagyszerű végeredmény.

Nem akartam ilyen hosszúra nyújtani a dolgot, de egyszerűen annyi remek funkciót zsúfoltak bele ebbe a szerkezetbe, hogy ennél rövidebben nem lehet ezt leírni, elmonda.

(#68394) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

(#68395) Gizmo86


Gizmo86
csendes tag

Tegnap összedobtam egy űrhajót egy 75325-ös szettből (Mandalóri N-1).

https://www.flickr.com/photos/198485664@N04/albums/72177720309342093

[ Szerkesztve ]

(#68396) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#68393) üzenetére

Megmondom őszintén engem ezek a munkagépek/traktorok semennyie nem vonzanak, de a leírás alapján egy jól megkomponált szettről van szó, ezáltal az építési élmény is pazar. Grat hozzá.

Gizmo86: lol, szerintem jobb, mint az eredeti.. Grat oda is

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#68397) Dilikutya válasza Tyler Durden (#68396) üzenetére


Dilikutya
félisten

Technic-nek pedig erőssége, ezeket lehet jól megpakolni értelmes, működő funkciókkal. Azért egy sokadik autóban újra ugyanaz a kormányzás már nem izgalmas.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68398) Mozaart válasza Gizmo86 (#68395) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Gratula és Gratula egyben a júniusi Flickr csatlakozáshoz. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#68399) Neurotoxin válasza RapaNui1 (#68394) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nagyon impozáns lett a végeredmény, gratulálok! Van valami "elemi erő" ezekben a darabális munkagépekben! Azt hittem elsőre, mikor a kertben láttam, hogy ez valami MOC 2 létező modellből, de most nézem, hogy ez tényleg létezik hivatalosan (42054). Nem semmi ára volt, amíg lehetett kapni..

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#68400) Tyler Durden válasza Dilikutya (#68397) üzenetére

Én emiatt nem raktam össze csak az 1:8-ból a Siant csak a Bugattit.
1. letárolni nekem macera
2. akkora difi nincs köztük, ahogy olvastam

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.