Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) xcvbxcvb válasza Melezor (#62150) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Mennyiért voltak kint ?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62152) HUN_Sector válasza sb (#62130) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Jófogás és FB csoportok. A vatera nagyon lehúzós lett

(#62153) edgR válasza Pötyi (#62145) üzenetére


edgR
őstag

Nézőpont kérdése:
- van, akinek 10 már egy sereg,
- van, akinek még 3000 sem az,
- és vagy te, akinek még a 10 is sok :DDD

Szerintem ez is - ahogy a legtöbb ilyen agymenés, túlzás - inkább a tengerentúlon népszerűbb.

(#62154) pn4hvq válasza Dilikutya (#62149) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Köszönöm mindenkinek a fenti készlet kapcsán a válaszokat :R .
Építéses kérdésedre visszatérve: dede, saccra van kb. 50 készletünk (City, Technic, Ninjago, Creator, SW, stb. témakörben), amivel anno játszott a gyerek. A technic és autók az én érdeklődésem.
Tényleges befektetésnek és nyerészkedni az áron nem feltétlenül egy 6-7e-s termék az ideális (gondolom, mert tapasztalatom nem igazán van), kibontani és játszani pedig drágának találom a néhány figurát és minimális egyéb alkatrészeket. Én nem vagyok SW hívő, így a nemtommilyen figura nekem nem mond semmit sem, számomra ugyanannyit ér, mint egy másik SW figura.
Múltkor megvettem magamnak (és kaptam névnapomra asszonytól) a Lamborghini Countach 76908-at, mert valami megfogott a járműben. Még dobozban pihen a 1970 Ferrari 512 M 76906, mert jelenleg a Ford Mustang Shelby® GT500® 42138-t építgetjük a gyerekkel. Én aszerint választok magamnak, hogy melyik tetszik kinézetre, funkcióra és fér bele a keretbe.

Szerk.: LEGO Icons 10302 Optimus Prime 43 690 Ft

[ Szerkesztve ]

(#62155) Pötyi válasza edgR (#62153) üzenetére


Pötyi
őstag

Hááát, én úgy fogalmaznék, hogy nekem a háromszáz darab volt sok... Illetve láttam már kis hazánkban is kiállításon igényes középkori csatajelenetet ezer lovaggal és ezer orkkal, de azok alatt volt szépen kiépített táj, kanyargó folyóval, híddal, tereptárgyak, fák, sziklák, házikók, malom. Az emberkék beállítva, ahogy rohannak egymás felé, előre szegezett fegyverrel, alakulatonként. Nem csak úgy álltak ott haptákban, odabaszva egy üres alaplapra... Ééérted! Van különbség!

Más: az újság mellékletként kiadott Darth Maulra nincs kereslet? Csomó boltban látom hegyekben állni...

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#62156) Dilikutya válasza pn4hvq (#62154) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem pl. totál nem érdemi info, hogy jelenleg másban nem megtalálható figurák vannak benne. Nekem ezek rohamosztagosok csak. :)Szeretem az SW-t, de pl. az animációs sorozatok egytől egyig kimaradtak, de ha gyerekként szeretném, nem zavarna ez, és ugyanúgy halomra lőhetné ezeket is Han Solo, mint a többit. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62157) Throme válasza Pötyi (#62145) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem nem érted a hobby lényegét :)
Ezt majdnem mindenre el lehet mondani, hogy felesleges időtöltés, pénz és sz@r@kodás.

(#62158) Pötyi válasza Throme (#62157) üzenetére


Pötyi
őstag

Nagyon jól értem a hobby szó jelentését de én ráadásul még különbséget is tudok tenni a hobby és a már-már értelmetlen felhalmozás közt. UCS Millennium Falconból se vett senki összerakási célból ezer darabot - pedig ott van a nevében a szám, mekkora poén lenne... :DDD

De amúgy odaírtam, hogy IMHO.

Szerintem edgR kolléga írta le a lényeget: mihez képest. Attól függ, mennyi pénze van rá.

QNX is cool!

(#62159) edgR válasza Pötyi (#62155) üzenetére


edgR
őstag

Szerencsétlen katonák a valóságban is vonulnak és sorakoznak alakzatban, nem minden csak a csihi-puhi! :D

(#62160) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Szfv tesco: nincs minifig még mindig

(#62161) xcvbxcvb válasza HUN_Sector (#62160) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nálunk sincs még. Remélem nem hétvégén rakják ki. De van akciós szaloncukor.:)

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62162) balint82 válasza xcvbxcvb (#62161) üzenetére


balint82
senior tag

Auchan Budakalász, óriási off.

Ebben mégis mi lehet? :Y

Google Pixel 4a

(#62163) HUN_Sector válasza maross (#62133) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Kön eg bontatlanom tapogatásra, majd beszámolok az eloszlásról én is

(#62164) balint82 válasza balint82 (#62113) üzenetére


balint82
senior tag

Majdnem bejött a tipp:

Google Pixel 4a

(#62165) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Számomra külön piros pont hogy a Camaro kabrio is lehet. Rátettem a fekete tetőt is de az eltakarta a gyönyörű bordó belsőt így marad kabrió. Jó dolog a színek variálhatósága is. Most hogy így egymás mellett van mind a három tulajdon képpen nem tudnék választani, mindegyik minőségi gyönyörű darab, de beszéljenek a képek.

(#62166) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

(#62167) xcvbxcvb válasza balint82 (#62162) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Hát nem spaceman vagy falcon az biztos :) . De én milkát vettem az dobozos.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62168) gaga33


gaga33
tag

Azért ez a kép nem győzött meg, elég egyszerű készlet, 9+ jobban illene rá :( Az eredeti itt megint sokkal jobb, a tető, a ház fala, a lépcső,a kémény, a fák.... 50 alkatrésszel több de nézne ki valahogy. Azért ha lemegy 50 környékére.

[ Szerkesztve ]

(#62169) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Porsche 911 10295-ot lattatok valahol jo arban?

(#62170) Mauzes válasza gaga33 (#62168) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem annyira rossz, de tényleg sokkal jobb az eredeti, nem csak a fák miatt. Illetve nem igazán illik majd semmihez kiállítási szempontból. Egyszer összerakós majd eladós.

RapaNui1: rakd rá a tetejét a Camarora, mert beleesik a por. :D

(#62171) gaga33 válasza Joe Swanson (#62169) üzenetére


gaga33
tag

Ma volt a Marketen 49k-ért... elég húzós az is.

(#62172) sb válasza balint82 (#62164) üzenetére


sb
veterán

Ezt nem kellett tippelni, ennyi a Kovácsműhely is (180EUR). :)

@Pötyi
Én értelek. Ez olyasmi mint amikor van egy hobbiautója valakinek, meg amikor 26db Porsche áll a garázsban. Nézhetjük úgy, hogy egyiknek sincs értelme de azért lehet különbséget tenni szerintem is. :D

@pn4hvq
Ez a figura kérdés engem sem foglalkoztatott eddig. A gyűjthetőkből volt 3-4db ami tetszett és beszereztük, a 22-esből a gyerek válogatott, most a 23-asba pedig sikerült ügyesen belemarkolni. :DViszont ha végignézem akkor van 1-2 sor ami tetszik és a többiből is még 3-4db ami mégis illene ide-oda... de akkor már ott tartunk, hogy a nagy részét megvettem a sornak. :)Erre nem kéne rászokni mert ebből a szempontból szvsz elég drága a minifig valóban a készletekhez képest. :)

A másik vonal, ez az sw/gyűjtői dolog meg továbbra sem érhető számomra. Ezt az egyedi figurás dolgot se nagyon tudom hova tenni. Egyszer ránéztem, BL szerint egy csomó készletben, kicsikben is vannak egyedi figek. Vagy úgy egyedi, hogy van belőle 15 féle változat de itt épp más színű rajta egy csík. :D Ez nekem értelmezhetetlen melyik jó a sok egyedi közül. Vagy van-e egyáltalán egyedi ha a nagy részük az...szerencsére nem érint a dolog. :)

(#62173) gaga33 válasza Mauzes (#62170) üzenetére


gaga33
tag

Igen ha Legonál lehet ilyet mondani gyerekes lett, előnyére semmit nem változott. Ennyi pénzért azért az a 1-2 száz elem beleférhetett volna hogy csináljanak normális fákat meg ne egy cső legyen a kémény.... Csalódtam pedig erre szavaztam. Azért a Kovács ennél fényévekkel jobb ezen az áron. Annyira bíztam benne pedig....

(#62174) sb válasza Mauzes (#62170) üzenetére


sb
veterán

Tetőre fehér tile + fákra "lombok" és mehet a WV-be.

Egyetértek amúgy. Szerintem sem rossz de ha végignézem a részleteket akkor sok mindenben jobb az eredeti. A hangulattal is ugyanez a helyzet szvsz.

szerk: Ha már hó, itt a szerző másik műve. Fentebb írtam, de lemaradt a link. Bár gondolom ismerős lesz mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#62175) gaga33 válasza sb (#62174) üzenetére


gaga33
tag

Ugyan ezt is le tudták-e volna butítani? Ez mestermű. Tud fákat csinálni annyi szent :)

[ Szerkesztve ]

(#62176) gaga33 válasza edgR (#62144) üzenetére


gaga33
tag

Az biztos, bár az előző légió figurái nekem jobbak mint ez... A Tesco majd ráteszi a mancsát és lesz ez még 5k-is vasárnaponként :)

(#62177) Melezor válasza xcvbxcvb (#62151) üzenetére


Melezor
kezdő

1690-,

(#62178) Melezor válasza HUN_Sector (#62160) üzenetére


Melezor
kezdő

Vecsési tescoban sem volt még.

(#62179) Ciccuka


Ciccuka
veterán

LEGO® Star Wars™ 75322 Hoth™ AT-ST™ 15290-
ÁK

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#62180) Throme válasza RapaNui1 (#62165) üzenetére


Throme
veterán

Klassz lett! Fáj a szívem ezért a szettért, de nagyon drága. Ár/érték arányban valahogy nem jön ki.
Még a BF időszakban a 48k huf is sok volt érte.
Ahogy a következő posztodban ott a 3 verda, azért csak egy kategória és igaz, hogy a porsche 50k-val nyitott (most meg már hagyjuk is), de lement 32-40k közé is.
Ha a Camaro is lemenne, akkor tuti veszek, de ez sajnos nem valószínű....

#62169Joe Swanson
Csekkolgatom az árát, mert szeretnék még egy MOC-ot építeni a Lambo mellé.
(igazából még 3-at :) )

(#62181) Ciccuka válasza gaga33 (#62173) üzenetére


Ciccuka
veterán

A minőség romlik, az árak az egekben. A gyártói hájp óriási, de ezekben az új készletekben valahogy elmarad a varázs. Mikor összerakunk egy készletet, akkor az az első benyomásunk, hogy mi kerül ezen ennyibe.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#62182) maross válasza Ciccuka (#62179) üzenetére


maross
veterán

vajon ezt is leraboljak, mint az 501-eseket, mert 500ft-tal olcsobb mint mashol? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#62183) gaga33 válasza Ciccuka (#62181) üzenetére


gaga33
tag

Valóban így van, egyre drágább és egyre szintelen szagtalanabb az egész. Kiábrándító lett összességében ez a sátortetős faház minnél tovább nézegetem. Élettelenednek a készletek, alig van szín és faék egyszerű... ezek a fák a 90 években jók lettek volna, de azért 76k-ért az ember többet vár. A Lombház, a HP bagoly, a Kovács, a Jégfesztivál azok bejöttek de kezdődött a csocsóval, a böszme nagykabáttal, a párduccal a Le toronnyal, majd jön ez a kiválló ötlet és rém megvalósítás, ill a közepes megalkotás, csak az ára teszi rémessé...Láttam ma a Jazz klubbot összerakva, ami nem a legrosszabb moduláris de ár-érték arányban az is borzasztó. 2000db-os készletek ennyiért???
Akit esetleg érdekel egy korai EOL lista... Elég jó aránnyal dolgoznak ahogy figyelem már jó ideje: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62184) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Én azért majd kiváncsi leszek erre az erdei házikóra. Valóban nem olyan impozáns mint az eredeti ötlet, de szerintem ezek a készletek összerakva sokkal jobban mutatnak mint ahogy azt a képek visszaadják. Az árakról nem beszélnék, már megint előjött hogy mennyi, és már megint mindenki tudja hogy úgy is 20-30%-al olcsóbban fogja megvenni, aki pedig nem tud várni annak feltehetően megvan rá a pénze. Ez olyan mint jelenleg az építő ipar, a nagy többségnek már nincs rá, akinek meg van az épp lesz...a hogy mennyi a drágulás, így beszélni lehet róla csak épp nem érdekel senkit. Azt is átrágtuk már százszor, hogy amíg a legonak megy a szekér épp nem érdekli hogy nekünk drága-e vagy sem ez változni legfeljebb akkor fog ha az eladási adatok és a profit elkezdt nagyon negativ irányba menni. Egyébként személy szerint én csak azokat sajnálom akik a gyereknek nem tudnak emiatt legot venni, vagy épp maguknak, a befektetési meg egyébb szándékkal halmozók bánata hidegen hagy, bár a drágulást köszönhetjük részben nekik is, akkor meg minek is sírnak egyesek?

(#62185) Vistaboy válasza Vistaboy (#62121) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megjött végre, holnap indulhat a móka. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#62186) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#62165) üzenetére

Kép alapján is badass a verda, élőben gondolom még durvább. Adom a cabrio vonalat, nem szabad ezt a szép belsőt eltakarni. :K

Vistaboy: nagyon nagyon jó készlet, az Apollót is szerezd be majd ha tudod.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#62187) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

6710db, csak kár hogy a teljes megépítéséhez kell 2-3000 további elem is nem elég hozzá a középkori kovács meg a középkori vár, meg a forest hideout.

(#62188) RapaNui1 válasza Vistaboy (#62185) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én várnám a képeket is, nekem is megvan, ez az utolsó a sorozatban amit még nem sikerült kirakni szóval kiváncsi lennék a képekre. Köszi és jó szórakozást.

(#62189) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#62187) üzenetére

Ezt néztem én is, de maradok első kanyarban a 31120 MOC verzióknál, külön nem akarom összevadászni az itemeket..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#62190) Llew válasza RapaNui1 (#62187) üzenetére


Llew
senior tag

Nem is simán a vár, hanem 3 Creator vár meg a műhely + az extra kockák. Mondjuk jól néz ki az tény

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#62191) ripla


ripla
őstag

Én a scifi vonalat nagyon hiányolom. A Star Wars-on kívül készletben semmijük nincsen, és ez rendkívül kiábrándító.

(#62192) gaga33 válasza Tyler Durden (#62189) üzenetére


gaga33
tag

Igazad van, három Creator várból nagyon szuper amik kirakhatók. Úgy emlékszem a 10302 neked tetszett, most hogy jön egy film tényleg lehet kicsit felülértékelődik, és a 44k Mall ajánlat nem rossz. Mi mennyire drága mondjuk relatív, aki megjelenéskor vásárol verheti a fejét a falba az biztos, de mindenki a maga kárán tanul :) Jazz klubb viszont már 79k-ért felkerült, alakul ez szépen lassan. (ez is sok még)

(#62193) gaga33 válasza ripla (#62191) üzenetére


gaga33
tag

És ez???? Szerintem rég volt ilyen menő készlet és a minifigurák is extra jók.

(#62194) Ciccuka válasza ripla (#62191) üzenetére


Ciccuka
veterán

Régen egész jó készletek voltak:


A Lego Space története 7.rész - Alien Conquest, Galaxy Squad

Aliens Xenomorph - Custom MOC

LEGO Mars Mission Alien

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#62195) apholyon válasza gaga33 (#62193) üzenetére


apholyon
aktív tag

Biztos én vagyok kevésbé tájékozott, de ez micsoda? :)) (Nem néz ki rosszul egyébként)

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#62196) LÁZ válasza apholyon (#62195) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

buzz lightyear verdája ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#62197) apholyon válasza LÁZ (#62196) üzenetére


apholyon
aktív tag

:R Akkor ez unokaöcsém fiánál kapós lenne...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#62198) LÁZ válasza apholyon (#62197) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sztem jó cucc, 1 már van belőle nálam is a feneketlen dobozban :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#62199) Throme


Throme
veterán

... még hogy nem tud csomagolni az emag...
3 stuntz motoros 3 kartonban, sértetlenül :) :DDD

(#62200) ripla válasza gaga33 (#62193) üzenetére


ripla
őstag

Mármint űrhajós készletekre gondoltam, amit Ciccuka a #62194-ben is mutat, az Alien Conquestek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.