Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) apholyon


apholyon
aktív tag

Nah alakul a 75347, 21.6k, de gondolom megy még lejjebb...

75301 is normalizálódni látszik, 17k jelenleg a legjobb ÁK.

Mondjuk nem bánnám, ha egy helyen lennének jó áron (+75300), akkor megint bevásárolnék, aztán egy ideig csitu. :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#62352) Mauzes


Mauzes
őstag

Az új GWP-ről mit gondoltok? Szerintem jópofa meg szép színes, de a nagy értéket semmiképp sem látom benne. Biztos, hogy jó drágán próbálják majd hirdetni a másodpiacon, mivel magas a vásárlási küszöb. Csakhogy a magas küszön önmagában nem feltétlenül növeli az értékét, ha maga a gwp semmi extra. Majd meglátjuk, de én erre - ha drága lesz - nem látom magam előtt a tömeges keresletet, mint mondjuk a Forest Hideout vagy Blacktron esetén.

(#62353) gaga33 válasza Mauzes (#62352) üzenetére


gaga33
tag

Ezt "jó drágán" adni szerintem lehetetlen, egy hibrid friends, city keverék. Bár nem tudom mennyi a jó drága, de nekem max 7-8k-t érne :) Blacktron is csak lement 13k-ra, és azért az ennél unikumabb. Persze ki tudja, de a dolgozói friends is 26k-ért vihető kártyával de persze próbálkoznak 30-40k-ért is adni, árulni.

(#62354) apholyon válasza Mauzes (#62352) üzenetére


apholyon
aktív tag

Kinek mi, szerintem nagyon gagyi.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#62355) czanga válasza Mauzes (#62352) üzenetére


czanga
őstag

Számomra, szerintem elnagyolt és bóvlinak tűnő. Tudom, a méretarányt ne nézzem, de nem tudtam elmenni mellette, hogy ha az egy chiwawa, akkor miért fél ajtó méretű. :DD

(#62356) Tyler Durden válasza gaga33 (#62353) üzenetére

Mondjuk az idei dolgozói szettre aki azt hitte érni is fog valamit, azt nem nagyon értem. Borítékolható volt, hogy gyenge lesz eladásra, gyereknek megveszi valaki játszani vagy beszerzi olcsón gyűjteménybe az okés, de a 40k-s ajánlatok enyhén szólva is megmosolyogtatóak.

Mauzes: nincs vele semmi bajom, szép színes meg minden, de nem nekem találták ki (:

Dilikutya: azt a mesét most láttam a gyerekekkel, nem is tudtam, hogy készlet is van belőle..

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#62357) Dilikutya válasza Mauzes (#62352) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ennek majd az nyomja meg az árát, hogy valószínűleg egy sorozat lesz, a sorszámból kiindulva. Viszont most nézem, nem minifigura kompatibilis méret, úgy nem annyira jó semmire, max alkatrésznek, ha ajándékba kapod :) . De ötletnek jó, lehet megépítem rendes méretben. :)
Bár nekünk a Disney féle En Cantoból megvan a Madrigal ház, az nagyjából ugyanezeket a mexikói stílusjegyeket hordozza, csak díszesebben, igaz, az nagyobb készlet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62358) geriand76 válasza Mauzes (#62352) üzenetére


geriand76
csendes tag

Szia Mauzes,
Szerintem evvel nagyon mellé lőttek. Értem én, hogy ez a GWP házikó egy 4 db-os sorozat része lesz, de max gyűjtőknek. De ott is azért ha ez az értékhatár marad, akkor 400k lesz a vásárlás minimum, hogy meglegyen mind a 4. Én vártam, mert jópofa, de ennyit abszolút nem ér. Legalábbis nekem.

(#62359) Mauzes válasza Dilikutya (#62357) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, 4 tagú sorozat lesz, de vajon hányan akarják majd megvenni a teljes sorozatot a másodpiacon teszem azt 40-60 között, vagy pedig 400 ezer ft-ért vásárolni sa@h-on? Szerintem ez a gwp ilyen árazás mellett nagyon réteg cucc lesz, nincs meg benne az extra. Mondom ezt úgy, hogy nekem nincs vele semmi bajom.

(#62360) sb válasza Mauzes (#62359) üzenetére


sb
veterán

Nem az én világom de ettől elvonatkoztatva sem látom benne a nagy potenciált. Főleg ebben a színes kis házban. Jópofa de valahogy pont nem tűnik utánozhatatlannak/egyedinek a sok színes kockával. Kis rosszindulattal mondhatnám, hogy kijön a pinata készletből... :D

Persze gyűjtők sok minden gyűjtenek és ennyi sokszor elég. Én még annak se mondanám magam mégis van egy rakás jópofa kisállat, nyuszi amit 10-ből 10-en nem vennének meg még innen sem. :) De mondjuk a jópofaság mellé azok nem is ebben az ársávban játszanak...

Az Alpesi házba bekerült a másik faház is kép formájában:

[ Szerkesztve ]

(#62361) maross válasza Mauzes (#62359) üzenetére


maross
veterán

A szuper exkluziv sarkany es kaloz ara se szallt el, ebbol kiindulva ez a gwp se fog sokat erni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#62362) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Sziasztok!

Még új vagyok itt - gyerekkoromban sokat legóztam, most újra elkezdtem érdeklődni iránta (új költséges hobby :D ). Nem vagyok egy nagy F1 fan, de beszereztem Karácsony előtt elég jó áron a Rev2-es 42141-es McLaren készletet, komótosan, 24 óra alatt össze is raktam :DDD Viszont a második kiadású felni "mosott" matricái nem tetszenek, nem is ragasztottam fel őket. Ezáltal keresem az eredeti Pirelli-s matricákat (a Buzz a hátsó szárnyról is hiányzik...), van esetleg valami ötletetek, hogy hogyan lehetne beszerezni/megvásárolni? A BrickLinken van eredeti elég borsos áron, láttam, hogy amatőrök árulnak aktuális livery matricákat, más lehetőségre egyelőre nem bukkantam...Itthon esetleg létezik olyan shop/oldal ahol van csere-berére lehetőség, esetleg lehet vásárolni utángyártott matricákat? Hivatalosan a LEGO-nál lehet próbálkozni?

Más: BrickLinken vásárolt már valaki EU-n kívülről? Milyen vámtarifa érvényes rájuk? (pl Norvégia?).

A válaszaitokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#62363) Dilikutya válasza maross (#62361) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én szemeztem velük, de szerintem méretéhez képest el van szállva. Magyarországon. Lengyelországból olcsóbban idejön postával együtt. Vicces árak vannak itthon néha.
Most is úton van egy 40197, a figurák szintén lengyelből, a sallang meg van is itthon, de semmi drága alkatrész nincs benne, a speci, máshol nem szereplő gyűrű is filléres. Ma pont láttam hirdetve 25-ért, de a múlt héten egy 40 vagy 50 ezres hirdetés is volt. Nevetséges, a sallang alkatrészt nem számoltam ki, talán 1-2e, de kb minden háztartásban megtalálható elemek, rendelni se muszáj őket, a figura a "drága", de az is 3e/db. Így is drágább mint anno volt, de hát az esküvői cuccok már csak ilyenek. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62364) maross válasza Dilikutya (#62363) üzenetére


maross
veterán

En 10-ert lattam nem egyet, az azert nem tul sok egy, csak vip pontokbol vasarolhato szettert. Ha lengyelektol postaval olcsobb, akkor ok tenyleg jo olcsok.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#62365) Dilikutya válasza maross (#62364) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bricklinken 2 magyart találtam, Marketplace-en meg csak egy van, 30-ért egyben a kalózossal. VIP ide vagy oda, azért ekkora készletért az sok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62366) balint82 válasza maross (#62364) üzenetére


balint82
senior tag

40197 : ez tudtommal egy sima bolti szett volt űrlény barátom, de kifutott és elég limitált az esküvői téma a lego-nál.
Pedig ott aztán lehetne kaszálni...

Google Pixel 4a

(#62367) sb válasza maross (#62361) üzenetére


sb
veterán

Azért ezek sem épp olcsóak... vagy milyen áron mennek? :F

Ha jól látom mondjuk nem lett sold out egyik sem. (Bár ebben sem vagyok biztos, hogy jól mutatja ha nincs rá elég pontom. Azt hiszem ilyen előfordult már. :) )

(#62368) LÁZ válasza Neurotoxin (#62362) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

csak óvatosan a lejtőn :DDD

a matricákra van [fészbukon srác] , persze a legónál is próbálkozhatsz, 1 emailt megér, aztán vagy vagy.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#62369) balint82


balint82
senior tag

@HUN_Sector : képzeld rendeltem 1, azaz 1 db figurát a kockaaruhaz-tól, és egy ork volt benne. :C

Google Pixel 4a

(#62370) Throme válasza sb (#62360) üzenetére


Throme
veterán

A lombház pedig építhető kis makettként bekerült. Ott az emeleten a kissráccal szemben.
Jangbricks videójában látható

(#62371) Dilikutya válasza balint82 (#62366) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ja én a sárkányos gwp-re gondoltam, a 40197 másik gondolatmenet. :) Meg szerintem maross is arra gondolt, mert az VIP volt, az esküvős szerintem nem, bár anno élőben nem talalkoztam vele, még nem volt újra felfedezve a Lego, max a kis gyüjthetősek. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62372) balint82 válasza Dilikutya (#62371) üzenetére


balint82
senior tag

Akkor sorry :R

Google Pixel 4a

(#62373) Mauzes válasza joe-ker (#62291) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, én behúztam egyet gyereknek, ennyiért jó ár volt. Bár kis disclaimer, hogy valójában nem 8 ezer volt, mert személyes átvétel nem lehetséges (hiába járok Auchanban), hanem csomagdíj rájön.

(#62374) HUN_Sector válasza balint82 (#62369) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

én kockától egy dobozzal, meg 11-et mellékesen. 3 fazekas, 2 rikkancs, 2 répa, 1 bíró, 2 hintalovas, 1 arisztokrata

Se ork, se űrhajós, se falcon.

(#62375) balint82 válasza HUN_Sector (#62374) üzenetére


balint82
senior tag

Meg sem lepődöm azon, hogy miket kaptál. Tutti nincs ott nyolckarú octopus, aki xarrá tapogat mindent...

Google Pixel 4a

(#62376) Throme válasza balint82 (#62375) üzenetére


Throme
veterán

Ezek a dobozok nincsenek lezárva? Úgy értem, nem origináltat kap a megrendelő?
Ha előre fel van bontva az nagyon nagyon gáz...

(#62377) HUN_Sector válasza Throme (#62376) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Van bontott, meg bontatlan. A bontatlant most tapizom nektek a sorrend miatt. Fentebb a bontottat írtam

(#62378) Throme válasza HUN_Sector (#62377) üzenetére


Throme
veterán

Bocs, csak az jött le a hsz-ből, hogy vettél egy originált dobozzal és abból hiányoznak egyes típusok, mert kivette valaki és helyükre valami mást tett...

(#62379) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

BRÉKÓ: borul a doboz tartalma! már 4 db rikkancs van benne és még csak a 13. tapinál tartok!
Throme itt bevonzza nekem....

[ Szerkesztve ]

(#62380) tocsek18


tocsek18
senior tag


ez lesz a disney 100éves cmf széria április végi május eleji megjelenéssel

(#62381) Llew válasza HUN_Sector (#62379) üzenetére


Llew
senior tag

Hát én ezek után megvárom amig bolrban lehet tapizni, vagy kifozetem a tapizási felárat.

Tocsek:
Hát egyik sem hozott lázba, mondjuk a nem legofigek legositasa eddig sem tetszett.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#62382) joe-ker válasza HUN_Sector (#62379) üzenetére


joe-ker
senior tag

Én két hete bontottam 2 kartonnal,6 teljes sor volt benne.

(#62383) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Bontottam már én is kartont benne 3 teljes sorral, de ez imigyen áll össze:

(#62384) tocsek18


tocsek18
senior tag

haha :C

[ Szerkesztve ]

(#62385) maross válasza HUN_Sector (#62383) üzenetére


maross
veterán

"lego nem hibazik", sajnos ezt ujra kell ellenorizni :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#62386) HUN_Sector válasza maross (#62385) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Már megvolt. A répát egyébként ki tudom pótolni.
Bár ha 36 űrhajós lenne benne, lapítanék mint sz@r a gazban :)

[ Szerkesztve ]

(#62387) maross válasza HUN_Sector (#62386) üzenetére


maross
veterán

Fura, nem orulok annyira, de remeljuk ez volt a kivetel Lehetoleg egyben szeretnem eladni a 36-os dobozom 3teljes sorozatkent. Kiprobaltam, de teljesen ki vagyok borulva ettol a tapogatastol, nem nekem valo..

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#62388) Ciccuka válasza Ðávid (#62344) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szép, tetszetős. Nekünk úgy rémlik ez volt meg (mondjuk ez nem annyira űr téma, de most valahogy eszembe jutott): :)

Ezen az oldalon (toysperiod.com) találtam meg a kerekek alapján.

Volt űrhajó is, csak arra már nem emlékszem, hogy melyik.
De lehet olyasmi, mint a tied, csak épp rikító zöld búrával.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#62389) Pötyi válasza Ciccuka (#62388) üzenetére


Pötyi
őstag

No offense, eskü, én csak azt nem értem, hogy miért így írtad le, hiszen a BrickLinken is lehet keresni alkatrész alapján...

ID: 6118

QNX is cool!

(#62390) Ðávid válasza edgR (#62347) üzenetére


Ðávid
aktív tag

A dobozon 1994 szerepel.

Ciccuka #62388
Tetszettek azok a készletek is. Gyorsan rákerestem, ez is egy űrtéma volt Akkoriban mindig szerepeltek az egyes készletekhez adott reklámanyagban. Szerettem nézegetni azokat a lapokat és csorgattam a nyálam jobbnál-jobb készletekre. Néhány ilyen lap még most is megvan.

(#62391) edgR válasza Ðávid (#62390) üzenetére


edgR
őstag

Köszi!

Akkor egy újabb negatív példa a "dRáGA a LeGO" szlogennel nyavajgóknak:

Évszám    |    MSRP        |    Minimálbér    |    Minimálbér / MSRP
1994      |    870 Ft      |    10 500 Ft     |    12,07
2023      |    4 290 Ft    |    232 000 Ft    |    54,08

Ráadásul az 1994-es példa ellen egy ugyanúgy 1 figes, DE licenszelt SW micro fightert, a 75344 -et hoztam, ami elemszámban majdnem dupla annyi, mint a '94-es, saját márkás mini készlet; és így kerül reálértéken kevesebb, mint negyedannyiba, mint a 29 évvel korábbi társa.

Forrás: KSH

(#62392) maross válasza edgR (#62391) üzenetére


maross
veterán

Az hogy ma sokkal jobban elunk, es nem csak legobol vehetunk 4x annyit mint regebben, kimaradt a kepletbol.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#62393) edgR válasza maross (#62392) üzenetére


edgR
őstag

Nyilván, és? Ez egy egyszerűsített képlet, ez - legalábbis azt gondoltam - elég nyilvánvaló.

Csak a lényegre fókuszáltam. A miérteket most ne ecseteljük, amint látható, a minimálbér / MSRP arány önmagában is elég beszédes.
Amikor valaki nyavajog, hogy drága a lego, akkor nem szokott eszükbe jutni az az n+1 indok, ami miatt "jobban elunk, es nem csak legobol vehetunk 4x annyit mint regebben" :F Vagy most hogy is van ez?

(#62394) maross válasza edgR (#62393) üzenetére


maross
veterán

De akkor ezek szerint semmire nem jogos az, hogy "drága", mert mindenből a többszörösét veheted a mostani átlagfizuból, és értelmét veszti a felvetés.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#62395) sb válasza edgR (#62393) üzenetére


sb
veterán

Nehéz összevetni "kilóra" a régit és az újat. Lehet, hogy a régi többet ért relatíve, hiába kevesebb darab. Vélhetően a gyártási költsége is magasabb lehetett a relatív árával összhangban. De épp ezért az elvárások is változtak.

Fordítsuk meg: Ma a zsebedben lapul egy mobiltelefon, 94-ben pedig nagyságrendileg ugyanahhoz a számítási kapacitáshoz az első 10-20 szuperszámítógépet kellett volna megvenni. Tehát sokkal olcsóbb lett.

(#62396) attiati válasza edgR (#62391) üzenetére


attiati
veterán

Biztos jobban élünk, mint 94-ben, de 2 nagyon erős torzítás van az ötszörös lego jólétben :D:
1. Éppen az elmúlt 100 év legjobb 10-14 éve van a hátunk mögött (globálisan). Nem most érdemes pillanatfelvételt készíteni.
2. Az adórendszer és állami transzferek átalakításával nagyot változhat egy ilyen számítás.
Pl. mostantól nem járna nyugdíj, eü ellátás, oktatás, azokra költs magad, de cserébe megemeljük a fizut. Az anyagi jólétet nem csak a havonta bejövő munkabér fejezi ki. Szépen lehet azzal csalni.
Csak elméleti a példa.

[ Szerkesztve ]

(#62397) sb válasza maross (#62387) üzenetére


sb
veterán

Tehát ha teheted eladod úgy ahogy jött? :)

Már épp kérdezni akartam egyébként, hogy mi ez a nagy tapogatás. Ha fix figuraként megy eladásra a felesleg, akkor úgyis ki lehet/kell bontani, nem? Eddig pár figura vásárlásnál én csak ilyennel találkoztam, a válogatott figurákat hirdető boltokban is azt írják, hogy bontottak az azonosítás miatt.
Igazából vevőként is jó látni ha 3 koalásért megyek akkor tényleg az-e. Nehogy kiszúrják a szemem 3 űrhajóssal!!!44!! :D

[ Szerkesztve ]

(#62398) maross válasza sb (#62397) üzenetére


maross
veterán

Dunno, szivem szerint 36-ot egyben adnam el. Holnap osszeulunk tarsasozni, lehet lesz kedvuk tapogatni, es a boldog arcukat nezve nekem is megjon hozza a kedvem, meglatjuk.

mas, emag:
remelem a mikropeniszu aki 25 darabot hirdet 16k/db-ert marketplacen, belefullad (termeszetesen kivetel, ha itteni az illeto, ez esetben jo az ar, csak aludni kell ra még parat)

Ja es nem tudom figyeltétek-e, mennyi az osszes speed champions egysegara lego.hu -n :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#62399) edgR


edgR
őstag

Ismét kapható a 75345 is, minimáláron, és most nem 1 a limit :)

Persze ti csak #egyetvegyeteknelegyeteknepperek

(#62400) attiati válasza maross (#62398) üzenetére


attiati
veterán

;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.