Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) apholyon


apholyon
aktív tag

Hát az online szekció elég szegényesre sikeredett... :N

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#61202) czanga


czanga
őstag

Budaörsön vagyok. A Tatooine kalandon kívül semmi sincs ami akciós. 501-es battle packot vettem voltna max de annyira nem fontos mert van már belőle.

Reméltem jobb akció lesz de ez van sajnos. Ezzel is spórolnak a cégek.

(#61203) Throme válasza HUN_Sector (#61199) üzenetére


Throme
veterán

Azért az kemény, hogy hogy roskadoznak a polcok a legó szettektől.

(#61204) HUN_Sector válasza Nono_ka (#61200) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

azokat vitték tovább a társasjáték szekcióhoz. Amik a dobozban vannak, azok meg szemetek

[ Szerkesztve ]

(#61205) bordi10 válasza Throme (#61203) üzenetére


bordi10
senior tag

Ez is. Le nem tolná, mint a másik SW diorámát 12re. Itt pusztulnak 29.9ért :O pedig vinném -40%-al

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#61206) magickonfig válasza bordi10 (#61205) üzenetére


magickonfig
tag

Ismét gyenge volt az Ósán -40% szuperakció. Megmaradt szetteket Majd leviszik a szokásos tavaszi éves matrica promóval... :))

[ Szerkesztve ]

(#61207) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

blacktron gwp január 1?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#61208) xcvbxcvb válasza LÁZ (#61207) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Yes sir ! :D Már várom .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#61209) hami85 válasza LÁZ (#61207) üzenetére


hami85
tag

Nem lesz nehéz 60k-t költeni hozzá tekintve az árakat 😀

(#61210) Throme válasza LÁZ (#61207) üzenetére


Throme
veterán

Mi ez a blacktron? Egy sapce-en belüli irányvonal?
Ezt néztem és bejön:
[link]
Hasonló megoldás van Ninjagoban is, ami szintén tetszik :)

(#61211) maross válasza hami85 (#61209) üzenetére


maross
veterán

jazz club 98k mar kiverte a biztit nalam

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#61212) Pötyi válasza Throme (#61210) üzenetére


Pötyi
őstag

Azért ezt nem ismerni szégyen! :DDD

Kiegészítés:

Ez a mostani ajándék a 6894-es újrakiadása lesz.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#61213) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

sah-ból kapott már bárki is készletértesítőt, ha feliratkozott rá? :F

most láttam, hogy volt 30% off a korcsolyapályára, de vhogy értesítő nem jött, hogy készleten lenne....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#61214) hami85 válasza LÁZ (#61213) üzenetére


hami85
tag

Nekem sem jött, sem a jóbarátokról. Ez is csak olyan akció volt hogy készlet nem volt mellé…

(#61215) gaga33 válasza LÁZ (#61213) üzenetére


gaga33
tag

Ezek az árak nem valósak, már semmi nem volt készleten mikor kiírták :)
Ez miért jó nekik? Más régiókban is ugyan ez történt...... Pl ez minimum 2 honapja elfogyott... és nem ennyiért. Az utolsók egyikét vettem meg jo nagy adag VIP pontot beváltva.... Aznap fogyott el :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#61216) LÁZ válasza gaga33 (#61215) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

yip, gyanús volt, hogy kamu az egész, csak akkor itt is ua a kérdés, ennek akkor mi értelme van.....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#61217) balint82 válasza LÁZ (#61216) üzenetére


balint82
senior tag

Tutti kamu, szerintem olyan fogyi a rendszerük, hogy nem tudja a kedvezményeket külön régiónként kezelni.

Ez se volt sosem ennyi, hónapok óta nem kapható nálunk :

Google Pixel 4a

(#61218) zsuha válasza LÁZ (#61216) üzenetére


zsuha
aktív tag

Bugos a rendszerük, ez is tiszta hülyeség volt, néztem. Nem volt akciósan raktáron. [link]

[ Szerkesztve ]

(#61219) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Valaki tudja esetleg, hogy pl marketplacen a most felhypeolt eiffel tornyot hogyan adjak annyival olcsobban a nepperek, mint a bolti ar?

(#61220) Ciccuka


Ciccuka
veterán

EGO® Technic 30433 - Volvo Wheel Loader 990-
ÁK

Még akad pár olcsóbb kockashop.hu (ár szerint rendezve)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#61221) Ciccuka


Ciccuka
veterán

LEGO® Powered Up 88007 - Szín- és távolságérzékelő

Ez karácsonyfa világításnak is jó valamennyire nemde?
Lego-ban vannak ilyen optikai fénytovábbító szálak eredetileg?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#61222) RapaNui1 válasza Joe Swanson (#61219) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ha megnézed a hirdetések zömét Nyíregyháza, Debrecen és környéke, szóval ezek szerintem mind a gyári boltból kedvezménnyel kihozott szettek. A dolgozók 10-40% kedvezménnyel tudnak egy-egy készletet megvenni, de pl ha lego hivatalos oldalán vetted meg teljes áron járt hozzá az eiffel apartman amit el tudtál adni 20-25k ért plusz az egyéb ajándékok amik szintén elmentek 15-25k között, plusz ha beváltottal VIP pontokat takaróra + az ajándék takaró az szintén minimum 10-10k, így ha jól gazdálkodtál neked az Eiffel torony kijött 190k környékére. Ha jelenleg 200-210k ért adod még így is kerestél rajt egy huszast. Akkor most mi is számít olcsónak?

(#61223) sb válasza balint82 (#61217) üzenetére


sb
veterán

Ez lehet. A jégfesztiválra beállítottam pár jelzést és nekem a Brickmerge-ről jött, a német oldalon még jó ideig elérhető volt a szett és úgy tűnik kitehették az utolsó pár darabot (elég durva) akcióba.
Bár a lego.com-on is be volt jelölve de nekem onnan nem is jött értesítés róla.

Amúgy az értelmes jelzések is elég szarul jönnek. Volt már készletértesítésem, de mire megjött a levél már nem volt belőle. És amúgy valóban volt a magyar S@H-on, utána láttam a topicban, hogy írtátok... előbb mint az értesítő levél. :)

(Ja és boldogot utólag is mindenkinek!)

Tetszik ez a Jazz Club, de ilyen áron... az a baj, hogy ez is úgy indul majd jan. 1-el, hogy lesz mellé saját gwp, blacktron, jó ég tudja mi... lehet, hogy még így is lehet számolgatni majd. :(((
Vagy előbb-utóbb dupla pont és ha nem fogy akkor kedvezmény, ahogy a mostani szettekre is. Mondjuk ennél szerintem ez a veszély nem fenyeget. Szerintem jól sikerült, a modular amúgy is jobb téma... és csak nekünk HUF-ban lesz ennyire drága. :U

(#61224) joe-ker válasza Ciccuka (#61221) üzenetére


joe-ker
senior tag

Igen vannak: [link]

(#61225) gaga33 válasza LÁZ (#61216) üzenetére


gaga33
tag

Igazából semmi szerintem. Egyre furább dolgokat művelnek :)Ez a GWP szerintem jó lesz, de a tisztelgés a Legó ház előtt is eléggé a kutyának nem kellős, bár ezt viszont nem adnám, adom el semmi pénzért :) Viszont a Konzolvilágban a 17k-s Luke figura eszméletlenül fogy, honnan került elő nekik ugyan ilyen sok.... Megjelenés2022-11-01 [link]

[ Szerkesztve ]

(#61226) Throme válasza Pötyi (#61212) üzenetére


Throme
veterán

Hát ezek teljesen kiestek nekem. Klasszikus space szettekből volt!avn 2-3 darab.
Blacktron...pfff

"Ez a mostani ajándék a 6894-es újrakiadása lesz."
Akkor a spájzolók most anyáznak egyet?! ;]

(#61227) gaga33 válasza gaga33 (#61225) üzenetére


gaga33
tag

Figyelgettem 20-22k-ért kapkodták el ha felbukkant, ment el 30k-ért is erre most itt egy raklapnyi bontatlan 17-ért..... Nem semmi. Németeknél is felbukkant 50 euróért, lehet kiadta a Lego ujra?

(#61228) gaga33 válasza Throme (#61226) üzenetére


gaga33
tag

Aki 87-ota spájzol valamit az már azért fura :) Van ami egy idő után inkább lefelé megy.... sőt..... majdnem minden...

(#61229) LÁZ válasza gaga33 (#61227) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ez hogy volt amúgy, nem vmi ajándék cucc volt, újságban, vagy hogy?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#61230) gaga33 válasza LÁZ (#61229) üzenetére


gaga33
tag

[link] Csak a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga Deluxe Edition tartalmazta de kb 1 nap alatt elfogyott mindenütt. 22-30 között ment de utana csak a figura került ennyibe...

[ Szerkesztve ]

(#61231) gaga33 válasza gaga33 (#61230) üzenetére


gaga33
tag

Az egyik legtutibb befektetésnek jósolták, volt ahol iszonyú sok pénzt kellett érte utalni, (100-120 euró körül) de ez most picit megfogja szerintem. A tej is egy ritka elem ráadásul ill teljesen egyedi. [link] Luke Skywalker (Tatooine Review5.0 Gyűjtők Befektetők...
Érték 63,20 €Növekedés+373,12%Éves növekedés+34,20%Jövőbeli növekedés+18,81% Kiváncsi leszek hogy változik, ami a Németeknél volt 50 euros áron egy nap alatt elfogyott, más Eu országba nem találtam, nálunk is csak a Konzolvilágba... Majd az idő eldönti de a Legó részéről látva mennyire durván elszállt az ára jött egy pletyka, hogy esetleg kiadják külön de azóta nagy a csend és nincs semmi nyoma hogy ez megtörtént... Sajnos Magyar oldalon nincs infó ezt is Német, Angol fórumon láttam, ill olvastam. :R

[ Szerkesztve ]

(#61232) tothking


tothking
csendes tag

Sziasztok!

Ezek ennyiért megérik? Hátha 1-2 év múlva dupláért elmenne... :)

[ Szerkesztve ]

(#61233) gaga33 válasza tothking (#61232) üzenetére


gaga33
tag

A 75280 az tuti a másik kettő tuti nem megy nagyon fel, nincs benne semmi egyedi bár a 75320-ban az egyik figura egyedi de szerintem ezek jó árak biztosan kereshetsz majd rajtuk valamennyit, ill csapat építésnek mindkét készlet nagyon jó, a Mandós az meg csak úgy önmagában jó áron van de a minifigurák ára tuti nem száll el :) A 75336-ba ha belebotlanál jó áron, azok a figurák nagyon tutik lesznek, ill a 75314 figurái fognak meredeken emelkedni de azt a készletet már már lehetetlen beszerezni itthon...

[ Szerkesztve ]

(#61234) RapaNui1 válasza gaga33 (#61231) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Szerintem meg lehet kaptak ők anno egy kartonnal, csak aztán valahogy elsiklott a raktárban, most meg év végi nagytakarításkor előkerült. Megnézték hogy kb 22k az ára hát nosza tegyük fel 5k val kevesebbért elviszik mint a cukrot és mindenki jól járt. Biztos a játék mellé adta a Lego csak nem biztos hogy mindnekinek jutott belőle vagy mindet szétosztották. Az is lehet azért csak most került piacra, mert volt valami tiltás a Lego által ami most járt le. Nem tudhatjuk mennyi promo figurát osztott szét a Lego és abból valóban mennyi volt amit ténylegesen ajandékba adtak a jaték mellé és mennyi kallódó készlet lehet egyes üzletek raktáraiban.

(#61235) gaga33 válasza RapaNui1 (#61234) üzenetére


gaga33
tag

Lehet, de gyári lezárt csomagban járt a játékhoz, dobozban volt, onnan nem tüntethették el.....Az enyém is gyári fóliás bontatlan, bár lehet nincs benne nem tudhatom :D Ha osztogatták volna sok helyen lenne de egész Eu-ba már csak itt van Németeknél vitték mint a cukrot, bár nem tudni mennyi volt készleten de pár óráig tartott és ott is csak 1 boltban volt......[link]

[ Szerkesztve ]

(#61236) HUN_Sector válasza gaga33 (#61233) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A 75314 szerintem megreked 50 körül. Nem a keményvonalas gyűjtők kánonjának a része, jól jelzi a relatív rövid életciklusa is.

(#61237) tothking válasza gaga33 (#61233) üzenetére


tothking
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ.
Akkor szerintem majd beszerzek egy 75280-ast. :)

(#61238) Joe Swanson válasza RapaNui1 (#61222) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Azt hittem ebben azert nagyobb okossag van… hirtelen tul sok lego nepper lett a piacon.

(#61239) gaga33 válasza HUN_Sector (#61236) üzenetére


gaga33
tag

Megeshet, de a 15 hónap nem annyira rövid, a régioba 13 honap alatt eltűnt a Legonal, nem tudom hol reked meg de gyakorlatilag a figura gyüjtők köre nem kicsi, és nem tudni folytatódik-e Lego vonalon ill változtatnak-e a figurákon mennyi marad egyedi. Most "ész" nélkül keresik, aztán majd elválik... Ennyire frissen eltűnt készletet nem hajszolnak ilyen gyorsan, szóval lehet el fog szállni. Plusz ha befektetést keres a kedves fórum társ és belebotlik egybe nem kell éveket várnia hogy túladjon rajta. :)30 alatt is beszerezhető volt, még az 50-is több mint 50% de megy az feljebb is majd azért. Szerintem a % ami fontos ha pl a Banki letétekhez hasonlítjuk a Legot mint portékát. Persze nem 1-1 darabokban gondolkodva. A meditácios kamra is jó példa a kocka árulta 22-ért is, az első "dioráma" a figurák is jók, totál beszerezhetetlen lett szinte azonnal. A % növekedése kimondottan nagyon jó annak is....

[ Szerkesztve ]

(#61240) gaga33 válasza gaga33 (#61239) üzenetére


gaga33
tag

A 75296 itthon az utolsó példányai másodkereskedőnél 50k alatt fogyott el 100 forintal minimum 3 boltban kevesebb mint 3 hét alatt....A 75314 utolsó bolti ára ami 59900ft-volt elkelt pár nap alatt... Nem kellett sokáig figyelni mikor viszik el ennyiért :) Az AK-n sem szerepel minden játék bolt mégis hamar rábukkantak akik keresték. De az 52990ft-ért sem kellett árulni itt sem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#61241) balint82 válasza gaga33 (#61240) üzenetére


balint82
senior tag

Az, hogy nálunk mennyiért mennek csak egy dolog.
Tőlünk nyugatra megnézel pár apróhirdetési oldalt és sokkal barátibbak az árak,még postázással együtt is.

Google Pixel 4a

(#61242) magickonfig válasza gaga33 (#61240) üzenetére


magickonfig
tag

Már bocsi nem kötekedésből, de szerintem ezeken az árakon nem keltek el. Az ÁK árat a kivezetett termékből amatőrség figyelni. Attól függetlenül, hogy a bolt írja , hogy nem kapható nem jelenti azt , hogy ők el is adták.
75296 Mediation Chamber 50k-ért Mo elkelt volna :D ugyan már... talán jövőre maythe4th körül.

[ Szerkesztve ]

(#61243) gaga33 válasza balint82 (#61241) üzenetére


gaga33
tag

Igaz, Portugáliába van olcsóbban bár a posta nem pár ezer forint, ill azért a nagy töbség idehaza keres nem Kanadába, USA-ba, vagy épen a Luzitánoknál :)Nem Bricklinkezik minden második hazai Legó vásárló :)
Az Ebay árak + postával azért már nem a legbarátságosabb.

(#61244) gaga33 válasza magickonfig (#61242) üzenetére


gaga33
tag

Amit linkeltem készleten volt, majd elkelt bár lehet a bolt inkább összerakta a kirakatba :) Csak azt irom, linkelem amit a saját szememmel látok. Biztosan logikus egy webshopba, játék boltba kiírni egy árat, majd nem árulni, ill rendelést sem felvenni rá.... Nem kockashop hogy 20 nap alatt beszerzik.... Mindegy is végül is mindenki ott, azt vesz amit akar. AK arat nem irtam kivezetés után, pont azt irtam az AK-n tul ami ott nem szerepel.... egyéb boltok amiket nem listáznak.

[ Szerkesztve ]

(#61245) balint82 válasza gaga33 (#61243) üzenetére


balint82
senior tag

Ki beszél a Bricklinkről? :)

Ebayen postával együtt 105 eur-ból itt van a 75314 ;)

Google Pixel 4a

(#61246) gaga33 válasza magickonfig (#61242) üzenetére


gaga33
tag

Nem vásároltam tőlünk nyugatabról még apróhirdetésből, azért nincs tapasztalatom mennyire megbízható úgy vásárolni egy idegen országból. Ha Ebay vagy BL-re gondolsz azért azok az árak postával nem a legjobbak sok esetben.

(#61247) gaga33 válasza balint82 (#61245) üzenetére


gaga33
tag

Cirka bankon keresztüli árfolyamon majd 50.000ft :)Ha meg valami "baj" van vele indulhat az idegbaj :DUnion kívül meg a vám esetleg.... Az USA-ban is van 85 dollár + 30 dollár posta látom. Ha megvámolják az + költség :(

[ Szerkesztve ]

(#61248) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Általános iskolás korom óta nem építettem LEGO-t, de most újra kedvet kaptam hozzá. Mivel mostanában elég sokat játszottam a Horizon: Zero Dawn-nal, így megrendeltem a 76989-es Tallneck-szettet, kezdésnek szerintem jó lesz.

Kíváncsi vagyok, hogy sikerül, bár azért eltelt azóta már vagy 40 év, de a lelkesedés még a régi. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#61249) LÁZ válasza Vistaboy (#61248) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ha jót akarsz, lemondod a rendelést :DDD

ps. de azért a domb tetején mindig van hely :DDD ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#61250) balint82 válasza LÁZ (#61249) üzenetére


balint82
senior tag

És a domb alján (?) is. Apropó, nem tudjátok hol az alja? ;]

Google Pixel 4a

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.