Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) adalbert1 válasza LÁZ (#36194) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, rendeltem egyet, de sajnos technikai okok miatt törölték. Van aki amúgy megkapta ilyen áron?

(#36202) Llew válasza tPedro_ (#36199) üzenetére


Llew
senior tag

+ #36201 adalbert1
Most akkor szórakoznak? Mert félóránként óránként változik az elérhető vagy nem érhető státusz. Most éppen megint "van".

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36203) koncsik válasza Llew (#36202) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én "feszült lettem", írtam nekik:
"Elég furcsa: azóta is hol rendelhető, hol nem az oldalukon, amit rendeltem... legyenek szívesek megvizsgálni, mi történik és teljesíteni a rendelést.A küldött töltelékszöveget nem kérem mégegyszer. Szívesen küldenék időpecsétes mentett képernyőképeket a felügyeleti szervüknek... de nem éri meg a fáradozást.Régebben sokat rendeltem Önöktől, sajnos már nem a régi a jatekshop sem.Sajnálom.Üdv,"
:DDD :DDD :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36204) azka79 válasza Djuree (#36200) üzenetére


azka79
aktív tag

Legalább nem kell megvenni... :D

(#36205) ayo válasza koncsik (#36203) üzenetére


ayo
addikt

nem ismerem a boltot, de gondolom ezzel most jó sok új fiókot sikerült termelniük potenciális vásárlók adataival, simán lehet hogy 1 db se volt nekik. szerintem érdemesebb várni, tuti lesz még hasonló áron rendes boltban.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#36206) koncsik válasza ayo (#36205) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

a vicc, hogy nem is kell fiókot regisztrálni...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36207) ayo válasza koncsik (#36206) üzenetére


ayo
addikt

az már egy fokkal jobb akkor :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#36208) pardus válasza adalbert1 (#36201) üzenetére


pardus
csendes tag

Én tegnap rendeltem, meg akkor utánam még írt készletet azt jeleztem is itt.
Ma vettem át budapesti átvevő pontjukon.

De amúgy sajnos 2 hete ugyanezt játszották el velem is, hogy fel volt tüntetve készlet (akkor még ráadásul olcsóbban) majd törölték a rendelésem másnap. Szerintem nincs rendben valami náluk szoftver oldalon. 2 hete az volt a kifogás, hogy megnézték és rájöttek, hogy "selejt".

(#36209) balint82


balint82
senior tag

Én most már a virágokra vadászok, a 19e ár egészen egyszerűen nem reális.

Állítólag pár intersparban volt 10e - ért,de már 13-14e-ért is behúznám,csak sehol nem látok annyiért.

Google Pixel 4a

(#36210) Llew válasza pardus (#36208) üzenetére


Llew
senior tag

2 hete mennyi volt? Mert most is náluk a legolcsóbb.
A máshol látható 19ezres ár szerintem is túlzás érte.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36211) pardus válasza Llew (#36210) üzenetére


pardus
csendes tag

2 hete is ők voltak legolcsóbbak heves guglizás alapján. Akkor még 13.890-ért volt kiírva.

Csak aztán szép lassan kifutottak az olcsóbb ajánlatok mindenhonnan, pár napig meg talán sehol se volt. Vissza meg már legtöbb helyre emelt árral jött. Egyéb játékboltok ajánlatainál is ezt tapasztaltam.

(#36212) balint82


balint82
senior tag

Aki bonsait keres, emagon gyakorlatilag verhetetlen áron van.

17990, ujracsomagolt kóddal még lejön 20%,beteszel mellé egy dettol terméket és bankkártyás fizetéssel ingyen lesz a szállítás. ;)

Google Pixel 4a

(#36213) maross válasza balint82 (#36212) üzenetére


maross
veterán

Koszi, megrendeltem. Még a dettol is jól jött :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36214) balint82 válasza maross (#36213) üzenetére


balint82
senior tag

:C

Google Pixel 4a

(#36215) Segal válasza balint82 (#36212) üzenetére


Segal
veterán

Én alapból mindenféle leárazás nélkül 15100-ért vettem meg volt már 14900 is szóval azért a verhetetlen ár kicsit erős, de tény hogy a jelenlegi felhozatalban jó.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36216) maross válasza Segal (#36215) üzenetére


maross
veterán

Ingyen szállítás azért dob rajta, jatekshopból +1500 lett volna.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36217) Pötyi válasza Djuree (#36200) üzenetére


Pötyi
őstag

Most nem azért, hogy fényezzem magam, de nekem megvan az álvánnyal együtt 70 centi magas UCS Lambda osztályú sikló 2010-ből, a 10212-es számú készlet. Ezt a kis tücsök-pöcsöt még az asszony is kiröhögte, amikor megmutattam neki, pedig ő aztán abszolút nem Legó-fan.

:DDD

QNX is cool!

(#36218) tPedro_ válasza balint82 (#36212) üzenetére


tPedro_
őstag

Nagy köszönet. (14867 lett a vége, egy 250ml-es folyékony szappannal és ingyen szállítással. :DD )

(#36219) bobafett válasza balint82 (#36212) üzenetére


bobafett
tag

Köszönöm én is! Nekem is ez a kombó volt. :)

(#36220) Gergőke88 válasza balint82 (#36212) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszi!
Kar, hogy akciosra nem megy a kod!
Egesz sok 2021es szettem lett így :D

(#36221) Segal válasza maross (#36216) üzenetére


Segal
veterán

Ha nincs az adott városban olyan üzlet ahonnan venné az ember, akkor még érthető is a házhozszállítás, de ha valaki Budapesten él akkor soha sem értettem (kivéve ha valami nagy háztartási gépet vagy tv-t rendel) hogy miért nem lehet bemenni érte.
Sok esetben olcsóbb is és nem kockáztat az ember hogy a szállító agyontöri a dobozt vagy a terméket. Főleg ugye itt a Legonál sokszor előjön a probléma.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36222) ayo válasza Segal (#36215) üzenetére


ayo
addikt

14 790 Ft volt edigital személyes átvétellel és nem ment rajta át az úthenger. 2 hete hogy megjelent, én inkább türelmesen várnék.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#36223) maross válasza Segal (#36221) üzenetére


maross
veterán

mert bemenni erte 4bkv jegy es 2 ora, ami helyett melozhatnek is, es hozna mondjuk 2000 ftot.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36224) balint82 válasza Segal (#36215) üzenetére


balint82
senior tag

Azt írtam, hogy gyakorlatilag ;)

Ennyiért ezt most nem kapod meg sehol, azért írtam.

Lehet, hogy 2/3 hete olcsóbb volt, de mkst inkább 18e körül szoródik az ár.

Bárcsak a virágcsokor lenne így leárazva...

Google Pixel 4a

(#36225) koncsik válasza ayo (#36207) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Részletes magyarázatot írtak tegnap panaszkodásomra. Továbbra is nagyon korrektnek minősítem őket (jatekshop), kivétel erősíti a szabályt. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36226) koncsik válasza balint82 (#36212) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

ott sincs már :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36227) Nono_ka


Nono_ka
csendes tag

Sziasztok
Ez az újracsomagolt kódot hova írjátok be?
Akármilyen terméket teszek be nekem sosem fogadja el

(#36228) Throme válasza Segal (#36221) üzenetére


Throme
veterán

Az egyik ok a fővárosi közlekedés. Aztán a parkolás. Ha csak nem BKV-zik az ember, vagy amúgy is arra van dolga.
Nekem utóbbi nincs, így olcsóbb, egyszerűbb, ha kihozzák. Sőt a postára is hamarabb eljutok (habár egyre kevesebb MPL-es lego szállítmány van, még a s@h is váltott szállítót), mint lego üzletbe.
(a mostani helyzetről meg nem is beszélve)

(#36229) ayo válasza koncsik (#36225) üzenetére


ayo
addikt

jó tudni, majd figyelem őket, akkor bár nekem általában edigital v bármi jobban megéri a személyes átvétel miatt.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36230) tPedro_


tPedro_
őstag

Az IDEAS szavazás jelenlegi állása...

(#36231) #75376384 válasza tPedro_ (#36230) üzenetére


#75376384
törölt tag

Lol

Örülök hogy Lego spórolni fog nekem egy halom pénzt. Szomorú vagyok, hogy ide jutottak.

Azert kiváncsi leszek, hogy a fentebb irt csalás fel fog e tűnni nekik, illetve hogy mivel magyarázzák majd a bionicle keszletet, ha mégis az a szar nyer.

(#36232) edgR válasza #75376384 (#36231) üzenetére


edgR
őstag

irgalmatlan kultusza van amerikában annak a "szarnak" - hozzáteszem nekem sem jön be, de szó szerint egy teljes generáció nőtt fel azon a témán

(#36233) Llew válasza tPedro_ (#36230) üzenetére


Llew
senior tag

Ez hol látható? Mondjuk elég gáz lesz, ha tényleg ez lesz a vége.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36234) LÁZ válasza tPedro_ (#36230) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ez még csak az első kör, ami nyilvános, lesz egy 2. kör is amiben a mindenki 3 szavazatából legtöbbet kapott 3ra lehet szavazni, az már nem lesz nyilvános, csak választhatsz a 3ból 1 et, aztán a végén kiderül majd......

....hogy bionicle ;] :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36235) Throme válasza edgR (#36232) üzenetére


Throme
veterán

Az is kérdés milyen korosztály vesz részt a szavazásban. A bionicle fiatalabb, mint az itt remélt castle/space/pirate, ha jól gondolom. Saccolom ezzel a három kategóriával a mai 30-as / 40-es korosztály játszott. Mekkora lehet a szavazóbázisuk?
Nem beszélve a felszabdalt kategóriákról....

#36231vzarmo
"ha mégis az a szar nyer"
ez olyan "ferráris" volt .....

[ Szerkesztve ]

(#36236) #75376384 válasza edgR (#36232) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ja ok és szerinted mi fontosabb, egy generáció kultusza vagy a Lego “jellemzése” egy készletben? Mert ha valakinek azt mondom Lego, akkor nem feltétlen ezek a robotok jutnak eszébe elsőre. Plusz ugye amit fentebb is irt fórumtárs a szavazással (csalással?) kapcsolatban

Alapbol hibás döntés volt részükről azt hinni, hogy egy készlet/komplett vonal adott temaban(?) elegendő lesz a 90 éves szülinapra, de nem is tudom mit vártam tőlük, amilyen marketingesek ülnek ott az utóbbi években.

[ Szerkesztve ]

(#36237) tPedro_ válasza Llew (#36233) üzenetére


tPedro_
őstag

https://www.stonewars.de/news/lego-ideas-umfrage-zwischenstand/
Chrome szépen lefordítja.

Azt is kielemezték egyébként, hogy ha a castle, space és pirates témák nem lettek volna szétbontva, akkor a castle és a space is beelőzte volna a bioniclet.

(#36238) Fr0z3n válasza tPedro_ (#36230) üzenetére


Fr0z3n
őstag

🤮

Ez olcsó lesz úgy látom.

(#36239) kbalage2 válasza Throme (#36235) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A Bionicle fanok szerintem is fiatalabbak és könnyebben mobilizálhatóak egy ilyen szavazásra, és vannak országok ahol (pl USA) ahol megdöbbentő kultusza van ezeknek a szetteknek a mai napig. Vannak LEGO klubbok (pl. Bionilug) amik csak erről szólnak, szóval az állás idáig nem meglepő.
Az más kérdés hogy a csak a szavazásra létrehozott acountok mennyire férnek bele a szabályzatba, mert ha nem volt erre kitétel akkor bajosan lehet kizárni őket. Bár ez csak az első kör a top 3-hoz, a másodikra változtathatnak a metodikán.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36240) Llew válasza tPedro_ (#36237) üzenetére


Llew
senior tag

Kösz.
A LEGO egyszerűen elcseszte a szavazást ezzel az altémás módszerrel. Elvesznek a szavazatok a hasonló témák között, ami az egy témásoknak kedvez. Ahogy a cikk második felében is írják, ha csak főtémák lennének, akkor a Castel, meg Space simán vezetne, de még a Pirates is közel lenne a Bioniclehöz.
Ha a jelen megoldás szerint kijön a Bionicle győztesnek, az egy 3-4x akkora szavazó réteg arconköpése.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36241) HUN_Sector válasza Llew (#36240) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Nem akarok aktuálpolitizálni :)

A fenti linken mutatják, hogy tízszeresére ugrott a regek száma, azok meg mind botszavazásban bioniclere mentek rá (ez már az én számolásom)

(#36242) edgR válasza #75376384 (#36236) üzenetére


edgR
őstag

még egyszer: én sem gondolom, hogy a bionicle alkatrészek jutnak valakinek eszébe a "lego"-ról, de attól még azért van a szavazás, hogy ott dőljön el, mit akar a többség. Az ilyen "csalás/botozás" stb. összeesküvés-elméletekkel pedig nem kell foglalkozni, a lego van olyan értelmes, hogy szűrje ezeket.
"marketingesek" - szegény Jana :DD

(#36243) Throme válasza kbalage2 (#36239) üzenetére


Throme
veterán

Na igen, ezt tényleg szabályozni kellett volna. Hozzáteszem, ezt bármelyik rajongótábor megtehette volna ;) (ha valóban szó van erről, nem csak, mint lehetőség áll fenn)

Ha ennyire pörög a bionicle közösség, akkor miért állt le a lego anno ezzel a brand-del?
Vagy ez ilyen - nevezzük - stratégiai lépés, hogy rendre bizonyos életciklust megélt vonalakat kivezetnek, és belevágnak másba?

"Bár ez csak az első kör a top 3-hoz,"
Bizakodó vagy, de már most kiesett az egyik kedvenc (legalább is itt a fórumon), a castle.
(oké, jelenlegi állás szerint)

#36240Llew:
Irónia on:
Ilyenkor szokott lecseszni a nálam hozzáértőbb fórumtárs, hogy a Lego nem hülye! ;]
Szóval tessék elfogadni, ez így van jól, ők tudják a tutit, csak nem mindenki érti !!
Irónia off

[ Szerkesztve ]

(#36244) #75376384 válasza Throme (#36243) üzenetére


#75376384
törölt tag

Háde pont hogy nem. Imádom a castle témát, de mire leszűrtem a temérdek vár és frakció közül, hogy melyikre adjam le a voksom. Akkor legyen egy castle téma. Meg egy űr. Bár hogy őszinte legyek akkor is meg lennék lőve, mert a jeges bolygós tetszett, de azok a randa classic space űrhajók nem. Dettó castle esetén. Kalózok? Tavaly jött két hajó, minek több? De az imperials vár jöhetne. Így akkor hogy szavazzak?

Ezek után remélem az adventurers nyer. :D

(#36245) kbalage2 válasza Throme (#36243) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A wikipedia-n lehet olvasgatni róla, ment a téma 10+2 évig, volt komplett világépítés rajzfilmmel videójátékkal könyvekkel miegymással. Úgy tűnik hogy volt szándék a rebootra 2015-ben csak a fanok nem fogadták jól a változtatásokat, ezért szántották be végül az egészet.

Egyébként úgy érzem hogy a lehetőség kicsit túl van lihegve, végülis egyetlen szettről van szó ami gesztusnak ugyan szép, de ettől még nem fog feltámadni az adott téma. Nem véletlenül hagytak ki olyanokat a listából amit rengetegen minden lehetséges fórumon követelnek hosszú évek óta, viszont marha költséges lenne életet lehelni bele (monorail, ugye).

Az látszik hogy a LEGO folyamatosan szondázza a népet, pl az új Medieval Blacksmith készlet is tartalmaz bőven Castle hangulatot, a katonák pajzsai pl mintha egy az egyben a gyerekkori szettjeimből jöttek volna vissza. Simán el tudok képzelni pl egy Creator várat ha ez a készlet népszerű lesz.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36246) Throme válasza #75376384 (#36244) üzenetére


Throme
veterán

Hát, én azt nem tudom (nem is merném) megmondani melyikre szavazz, pláne, hogy én nem is szavaztam.
Ez egy, szóval egy!!! Ideas szett lesz, ha jól értem a lényegét, és itt inkább arról van szó, hogy a rajongók az egész témát (vár, űr, kalóz) szeretnék viszontlátni, nem egy, hanem sok szett formájában.
Legó által megformált kategóriákból pedig az jön le nekem, hogy teljesen tisztában vannak azzal mit akar a nép, de valahogy eddig sz@rtak rá. Oké, most egy kis kalóz élményben (ideas, creator) és egy pici középkori (várnak nem nevezném) élményben (ideas) részesítették/részesítik a nagyérdeműt.

#36245kbalage2
Akkor egy kicsit hasonlóan gondolkodunk erről a szavazásról. Egy szettről van szó. Csak ez jelkép értékű, mert az elmúlt éveket akarják bemutatni (amit - szvsz - egyáltalán nem lehet)
Kalóz témával ezt csinálták, ideas-t követte a creator, most ideas kovácsműhely megjelent, jöhet a creator

[ Szerkesztve ]

(#36247) #75376384 válasza Throme (#36246) üzenetére


#75376384
törölt tag

Arra próbáltam rávilágítani hogy a bionicle vonallal ellentétben, a többi népszerű téma esetén nem működik a regelek és szavazok, mert mindegyiket több részre szedték szét és még csak nem is háromra (ugye annyi lehetőséged van).

Tudja jól a Lego mire van igény, de nem mondanám, hogy leszarja, csak (többek között) óvatos.
Tudtommal pl a legutóbbi két kalózos téma nem volt valami népszerű, vár dettó. Holott alapból mindegyik vonal imádott. Csak a készletek lettek szarok. Hol volt bármelyik is ehhez képest?

Szerintem nagyon rosszul állnak hozzá. A pirates bay népszerű, mert jó és szép készlet és nem egy pár elemből álló valami. De még ezt is elfogadnám, ha csak a kalózos tematikájú elemeket (festett zászlók, fegyverek, figek) akarnák népszerűsíteni és a többit ráhagynák a mocolokra, de ezek még ahhoz is gagyik voltak.

(#36248) czanga válasza tPedro_ (#36230) üzenetére


czanga
őstag

Pedig szurkoltam és szavaztam is a Model Teamre, de valahol éreztem, hogy kb ez lesz a végeredmény.

(#36249) HUN_Sector válasza kbalage2 (#36245) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A creator vár már! be van jelentve (ki van szivárogtatva) nyárra

(#36250) kbalage2 válasza #75376384 (#36247) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ezzel az egész nosztaligavonattal az a baj hogy van egy réteg akik követelik vissza a régi szetteket, de pont azokat pont ugyanúgy mert nekik az volt a gyerekkori álom. Viszont egy ilyen szett mint a 6277 a mai gyerekeket (szerintem) hidegen hagyná, egyszerűen ezt a látványvilágot már rég túllépte a LEGO. A hangos nosztalgiás réteg vásárlóerőben eltörpül a többséghez képest, tehát az általános irány marad az amire szerintük van piaci igény, az AFOLoknak meg marad ez a szavazósdi egyetlen szettel, na meg az Ideas.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.