Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ezek a Facebook csoportok... Én írok először, erre közli, hogy már eladva a 3 technic teherautó. :W
Nem baj megmaradt a pénz legalább, úgy sincs sok. Amilyen elmebeteg árak vannak mostanában...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35302) tPedro_ válasza Pötyi (#35298) üzenetére


tPedro_
őstag

Igazad van, de a FB csoportoknak hála már így is több mindenkit be lehetett azonosítani innen. :D

[ Szerkesztve ]

(#35303) Throme válasza HUN_Sector (#35295) üzenetére


Throme
veterán

Kezdem magam szerencsésnek érezni... Hibátlanul megérkezett a héten a rendelésem.

Volt itt mostanában sérült doboz, most meg ez.
Nagy kavarodás lehet náluk így kari előtt.
Részvétem, bosszantó az ilyen.

#35297Vikthor
Nem mindenki lakik néhány metró megállóra az üzlettől.

(#35304) Djuree válasza Victoryus (#35301) üzenetére


Djuree
félisten

azt nem tudhatod ki irt eloszor...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#35305) HUN_Sector válasza Pötyi (#35298) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Én könnyen lenyomozható vagyok, nekem felesleges :)

(#35306) #75376384


#75376384
törölt tag

Új készletek. mindenfele.

[link]

En nem tudom ki ez a mech buzzancs ott Legonál, aki elrontotta már a marvel vonalat és most a creatort is.

A ninjago viszont bejön. Ami a figuráit illeti, megint telitalálat.

(#35307) Throme válasza #75376384 (#35306) üzenetére


Throme
veterán

Nekem a tengerparti házikó esélyes. Van pár ilyen kis méretű, creator épületem. Még kezelhető méret és ár.
Persze nem olyan részletes, színes, szagos, mint egy modular.
Nincs konkrét kapcsolat a szintek közt, szegényesebb a belbecs. Ehhez egy gyereknek több képzelő erő kell, ha játszani akar vele.

Nekem ez a kategória olyan, mint a Lego verdáknál az SC sorozat.
Ráadásul van hozzá delfin, 'teknőc', madár, mind építhető.
Különböző életérzéseket hoznak vissza.

(#35308) balint82 válasza Victoryus (#35301) üzenetére


balint82
senior tag

42000 nem tetszik? :DD

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#35309) Victoryus válasza balint82 (#35308) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem, köszönöm! 30e-ért az a 3 tragacs jó áron volt. A flatbed meg a konténer szállító maradt volna, a 3.meg alkatrésznek.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35310) wrrs


wrrs
tag

Alakul:
[2021]

(#35311) Sub-ZeRo válasza wrrs (#35310) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi?! Egyelőre a Technic vonal a nullával egyenlő...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35312) wrrs válasza Sub-ZeRo (#35311) üzenetére


wrrs
tag

A 2021-ben megjelenő készletek listája alakul. Az, hogy kinek mi tetszik az más dolog.
Ninjago Garden még mindig sehol. Engem pl. az érdekel.

(#35313) #75376384 válasza Throme (#35307) üzenetére


#75376384
törölt tag

az nalam is, bar meg a ket evvel ezelotti kavezot se vettem meg, pedig mar jo regota nezegetem. :D

ezek szemely szerint azert tetszenek, mert elmeny oket megepiteni, majd szetszedve remek moc nyersanyag. amire most (meg mindig) szedem ossze az anyagot is joval dragabb lenne az ilyen creator keszletek nelkul.

(#35314) kbalage2 válasza Sub-ZeRo (#35311) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Az első félév sose a nagy szettekről szól, így is belefért a Ferrari meg a buggy, egyik se rossz darab szerintem. A hátrahúzós licenszelt monster truckoktól mondjuk többet vártam, legalább egy rámpa beleférhetett volna a csomagba. A légpárnás meg az exkavátor meg egy kis változatosság a kis-közepes kategóriában.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#35315) Janaboy


Janaboy
veterán

Jól látom hogy a hardverapróról eltűnt a LEGO kategória?

Janaboy

(#35316) Vikthor válasza Janaboy (#35315) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Itt van az...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#35317) Janaboy válasza Vikthor (#35316) üzenetére


Janaboy
veterán

Beköltözött a szabadidő, sportba.. köszi

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#35318) Djuree válasza wrrs (#35310) üzenetére


Djuree
félisten

ez mind nagyon gyengusz. maradok a moc-oknál.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#35319) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Lego Technic Jeep Wrangler

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#35320) soo277


soo277
őstag

[Volvo]
,ezt lehet kapni valahol ,valamilyen formában srácok?
vagy összerakás stb.. találni valahol? köszi

BT: wersoo#21211

(#35321) Djuree válasza soo277 (#35320) üzenetére


Djuree
félisten

nem lehet, erre még csak szavazni lehet.
ha ügyes nyomozó vagy lehet meg tudod találni a készítőt más fórumon és kikönyörögni tőle az összerakásit. nekem már párszor sikerült, de sokáig tartott meg jó duma kell hogy oda is adja. :DD a gyereknek kell karácsonyra pl. jó ide is. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#35322) h.balint


h.balint
csendes tag

Nézegettem a régebbi Ideas sorozatot, a 21310 hihetetlenül tetszik, kár hogy akkor még nem kapott el újra ez a varázs. Látom esélytelen 100 alatt azt már manapság beszerezni.
Szerintem a mostani készletekből a Lombház hasonló pályát fog"befutni", alig várom, hogy újra elérhető legyen az official site-on és rendelhessem, majd kikerüljön a polcra :)

(#35323) Djuree


Djuree
félisten

na, kb. 8 méternyi legós polcom kezd épülni a mai napon. :))
végre lesz helyem, ami azt jelenti pénzem viszont nem sokáig lesz. :DD :O

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#35324) Vikthor válasza Djuree (#35323) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Irigy: ON! :D Én is helyszűkében vagyok csak gyári bluray filmekkel, 700 darabot már fejtörés elhelyezni egy átlag nappaliba... :W

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#35325) Warton válasza kbalage2 (#35314) üzenetére


Warton
őstag

Nekem tetszenek a monstertruckok és a magam részéről inkább adják olcsóbban és ne tegyenek bele rámpát meg mindenféle hülyeséget, mert azokat meg lehet oldani a doboz kartonjából is vagy bármiből. Persze a realitás valószínűleg az lesz, hogy ugyanannyiba fog kerülni, csak rámpát se adnak hozzá. :DDD

Az Off-road buggy nagyon felkeltette az érdeklődésemet, de csak akkor fogom megvenni, ha gyorsan lehet vele repeszteni és nem olyan lassú mint a topgear rally car. Nem kevés kétségem van ezzel kapcsolatosan is...

A Jeep is tetszik, csak a sárga színe nem. Viszont "jó", hogy olyan új elemek vannak benne, amik lehetetlenné teszik, hogy csinálj belőle mondjuk egy pirosat. A gumik mintha új elemek lennének azok miatt lehet megéri.

(#35326) kbalage2 válasza Warton (#35325) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nekem pont a hozzáadott érték hiányzik a monster truck szettekből, ez így csak egy felmatricázott pofonegyszerű hátrahúzós szett, erre kár volt a licenszet elsütni. Akkor már legyen rámpa, vagy pár szögegyszerű roncs amit át lehet ugrani. Pláne úgy hogy régebbi szettekbe belefért a rámpa és nem voltak sokkal kisebbek.

A buggy nagyon gyors tuti nem lesz egy szál motorral, de talán valamivel fürgébb mint a rally autó mert jóval nagyobbak a kerekei. Persze terepen csodát nem kell tőle várni az biztos.

A Jeep-nél meg kis variálással meg lehet oldani, a 3x7-es elemet le tudod cserélni liftarm-ra, a motorháztető peremét kell másképp megcsinálni. A mini Xerion gumik valóban jópofák, de idővel biztos azokat is meg lehet venni külön.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#35327) elektrotank válasza Djuree (#35323) üzenetére


elektrotank
tag

Én is irigykedem. Idén lett felújítva a szobám, de polcok pl. még hiányoznak, szóval jövőre nekem is kell valami majd.

A mostani technic-ből a Bell-Boeing V-22 Osprey-t sajnálom és szerintem nem vagyok vele egyedül. A 2021-es technic felhozatal tényleg nem erőltette meg magát, de biztos lesz azért pár komolyabb szett. A Creatorból a 31116-t meg így elsőre simán el tudom képzelni a Lombház mellé egyfajta kiegészítő szettként.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35328) SAABPEPE válasza #75376384 (#35291) üzenetére


SAABPEPE
tag

Tegnap megrendeltem hozzá úgy hogy már , lesz tűzoltóság is. :)

[ Szerkesztve ]

(#35329) Freddy76


Freddy76
addikt

No, elkezdtük építeni a karácsonyi falut. Egyelőre a tűzoltóság és a mézeskalács-ház van meg, hamarosan jön a Mikulásgyár, majd a pékség - ezek a lányom kedvencei. A vonat idén szerintem kimarad, tartok tőle, hogy az túl nagy csábítás lenne a december 18-án érkező kismacskának...

A pékségből szerencsére-véletlenül van kettő, és már utóbbiakat (tűzoltóság, mézeskalács-ház, manó klubház) is két példányban van meg. Majd ha a leányom egyszer elköltözik, megkapja őket bontatlanul, és megépítheti az első saját lakásában, vagy félreteheti, amíg neki lesz gyermeke.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#35330) Throme válasza Freddy76 (#35329) üzenetére


Throme
veterán

Ennyire biztos vagy benne, hogy felnőve folytatja az apja "hóbortját"?
(addig mindenből kettőt v eszel? )
Persze, ha nem kell neki, akkor jó esetben lesz rá kereslet....

Mi ma a karácsonyi Lego fenyődíszekből a rénszarvast, diótörőt, és a mikulást építettük meg. Már ott lóg a karifán, amit tegnap együtt díszítettünk (tavaly óta ez az új koncepció).

Tényleg, létezik Lego karácsonyi témájú anime?

(#35331) Djuree válasza Throme (#35330) üzenetére


Djuree
félisten

mar fel van diszitve a fa? wtf? :D
akkor mar minek leszedni, ugyis fel kell disziteni megint, ha nem ha de! :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#35332) soo277 válasza Djuree (#35321) üzenetére


soo277
őstag

Gondoltam,rááltam az ügyre,ha valami csoda történik jelzem:DDD:DDD:DDD

BT: wersoo#21211

(#35333) Fr0z3n válasza Freddy76 (#35329) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A macskákat addig érdekli a lego amíg össze nincs rakva és apró elemeket lehet pofozni. Utána már nem érdekli. Legalábbis 2 helyen is ez a tapasztalat.

(#35334) Throme válasza Djuree (#35331) üzenetére


Throme
veterán

Gyerekkorom óta az volt a szokás, hogy dec 24 fadíszítés. Amíg a Jézuska hozta az ajit, szüleim intéztek mindent. Fa, kaja, készülődés, bevásárlás...stb. Még 24-én is volt , h dolgoztak. Inkább megszakadtak, mintsem élvezték volna...
Aztán 24-től kb Szilveszterig tartott a 'fíling' (1 hét). Nálunk emiatt sokáig megmarad a karifa. Ez se jó.
Ha decemberben nekiállunk, akkor egész hónapban karácsonyi hangulat van. 24-én elég a kajával foglalkozni.
Amcsi filmekben a család együtt díszíti a fát. Szerintem ez sokkal jobb.
Nálunk ez most bejött, és január elején el is tüntetjük.

Még a legókat (winter village és egyéb kari szett) fogom kirakosgatni.
Gyerkőccel karácsonyi filmeket, rajzfilmeket nézünk és közben építjük az új wv szetteket.
Jó lesz ez!

szerk: lehet jövőre változtatni kell, mert most még műfánk van. Az igazi fenyő Karácsonyra lehullajtja a levelét :D ......

[ Szerkesztve ]

(#35335) #75376384 válasza Throme (#35334) üzenetére


#75376384
törölt tag

ha eppen nem a tv-ben megy valami karacsonyi film, akkor remelem mariah carey - all i want for christmas is you orokervenyu szol a hangfalakbol.

a mufaval pedig semmi gond, legalabb nem vagnak ki miatta ertelmeltenul minden evben fakat. :)

(#35336) Ereshkigal válasza Throme (#35334) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Mi amióta Nordmann fenyőt veszük, februárig nem szedjük le, mert nem nagyon pereg, és hát miért ne maradhatna még egy kicsit. Legutóbb áprilisig az erkélyen volt a lecsupaszított fa, mire rávettem magamat, hogy levigyem. Még akkor is rajta volt szerintem a fele tűlevél. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35337) Freddy76 válasza Throme (#35334) üzenetére


Freddy76
addikt

Mi mindig együtt díszítjük 24-én. Amikor kicsi volt a gyermek, megbeszéltük ezt a karácsony témát, és eldöntöttem, hogy nem fogom még azzal is szopatni magam, hogy a fát is Jézuska/angyalkák/Mikulás hozza. Azt megvesszük együtt, hazaszállíttatom (mindig 2,5 méter, nem fér be a kocsiba...), 23-án behozom, hogy "engedje ki" az ágait, 24-én reggel pizsamában díszítés. Cserébe december elejétől megszállják az angyalkák és a rénszarvasok a lakást, szóval van karácsonyi hangulat...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#35338) Throme válasza #75376384 (#35335) üzenetére


Throme
veterán

Lego winter vilage animációs filmnek azért örülnék. Megjekent szetteket felhasználva. A nepperek is örülnének, mert minden gyerek olyat akarna, és a fele legalább kifutott, így horror az ára is....

[ Szerkesztve ]

(#35339) axod válasza axod (#35241) üzenetére


axod
tag

Részben pozitív fejlemény, mai nappal kocka.hu küldött egy új készletet futárral. Nagy piros pont érte nekik, ritka manapság az ilyen. Viszont ez is sérülten érkezett, és nem volt ennél sem külsérelmi nyom a karton csomagoláson (nem abban küldték ami a képen van, abban visszaküldtem a korábbit). Futárnak is jeleztem. Legalább nem annyira sérült mint az előző... :O Az is igaz, hogy nyilván nincs rajta törékeny/stb felhívás, futár sem tudta (kérdezte, hogy ami a LEGO dobozban van az sértetlen-e...).

(#35340) kbalage2 válasza axod (#35339) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Minden rossz szándék nélkül, ha egy ekkora doboznál ennyi "sérülés" nem fér bele akkor szerintem ne rendelj online. MISB készletet inkább személyesen a polcról válogatva és akkor mindenkinek az idegei meg vannak kímélve. Gyűjtői igényekre nem lehetnek reálisan felkészülve a boltok.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#35341) Pötyi válasza kbalage2 (#35340) üzenetére


Pötyi
őstag

De - könyörgöm - ötven éve elküldtünk két embert a Holdra és vissza, anélkül, hogy egy karcolás esett volna rajtuk, az alig 380 000 km-es úton. Vajon miért nem képes vigyázni egy termékre a munkás egy boltban, vagy raktárban? Ennyire nem érdekli őket, hogy kellő finomsággal kezeljék az árut? Mitől keletkeznek ezek a sérülések? Hogy rakodnak ezek? Szívlapáttal, vagy vasvillával hányják? A földön rugdossák, vagy dózer tolja be a kiszállító autóba?!? Azt már átbeszéltük, hogy van, akinek igenis fontos a doboz. Vajon miért olyan teljesíthetetlen elvárás, hogy a városszéli depóból sértetlenül érkezzen meg a vevőhöz egy játék?

:(

QNX is cool!

(#35342) Segal válasza Pötyi (#35341) üzenetére


Segal
veterán

Ha ennyire fontos a doboz akkor miért kell kiszállítással kérni?
Lesétálsz a helyi üzletbe és hazaviszed.
Persze lehet hogy drágább lesz, de sértetlen.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#35343) Pötyi válasza Segal (#35342) üzenetére


Pötyi
őstag

Tehát még egyszer leírom kissé hangosabban: arról beszélünk, hogy RENDELÉSNÉL miért kötelező összetörni a dobozt?

NEM az a megoldás, hogy menjek személyesen a boltba! A megoldás az, hogy vigyázzanak az árura raktározás/szállítás közben. Nem várom el, hogy a Louvre teremőrei szállítsák ki a rendelésem fehér cérnakesztyűben, ezüsttálcán, de ezt a folyamatot meg kell állítani. Kábé ugyanaz, mint amikor arról beszélünk, hogy a postán kilopnak mindent a pakkodból, vagy hogy a reptéren kilopnak mindent a poggyászodból és fogadd el, hogy ez a természetes. Házhozszállításnál meg azt akarjátok lenyomni a torkunkon, hogy természetes, hogy rommá van törve a doboz? Ismétlem, a megoldás az, hogy vigyázzanak rá!

:(

QNX is cool!

(#35344) #75376384 válasza Pötyi (#35341) üzenetére


#75376384
törölt tag

azert azt remelem te is belatod, hogy ez egy apro serules. ha minden dobozt himestojaskent kezelnenek, akkor meg most is a tavaly karacsonyi rendelesem csomagolnak.

van serult doboz, mert ez ezzel jar, a munkas aki belepakolja a kartonba szerinted tudja, hogy akinek az megy, az kiveri egy ilyen miatt a balhet? vagy minden apro serulessel rendelkezo dobozt dobjanak kukaba? a legirrealisabb elvaras, hogy a csomagolason semmi de semmi karcolas ne legyen (plane ha azt is beleveszem, hogy meg mindig a doboz tartalma az ertek es nem maga a doboz). vagy akkor nejlonozzak be es termeljenek egy halom extra szemetet?

[ Szerkesztve ]

(#35345) kbalage2 válasza Pötyi (#35343) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azért az összetört doboz és az a minimális nyomódás a fenti képen nagyon nem ugyanaz. Bárki bármilyen más játékot szemrebbenés nélkül hazavinne egy ilyen dobozban és a kutyát nem érdekelné hogy milyen állapotban van addig amíg a gyerek szét nem tépi hogy kiszedje belőle a játékot.

Az, hogy a LEGO történetesen van akinek gyűjtői darab és kényes arra hogy hány porszem telepedett meg a dobozon az egy teljesen más téma, és reálisan nem elvárható a boltoktól hogy az ilyen igényeket - főleg kiszállításnál - figyelembe vegyék. Ha szét van szakadva, össze van törve/nyomva az egy más kérdés, bár hozzáteszem hogy külföldről én kaptam már olyan készleteket mintha a kutya szájából húzták volna ki miután átmentek rajta a furgonnal, és soha semmi baja nem volt a beltartalmának. Ha játszani kell akkor pont tökmindegy milyen a doboz.

[ Szerkesztve ]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#35346) elektrotank válasza Pötyi (#35343) üzenetére


elektrotank
tag

Én értem mit mondasz, de a belső a legfontosabb. Ha ott hiányzik pár létfontosságú elem, akkor az sz*pás. A doboz úgy is sérülhet kibontásnál is. Másrészről ezeket a legókat tologatják, pakolgatják és mivel semmi védőfólia nincs rajta és kartonból áll, kvázi szerintem elkerülhetetlen a minimális sérülés.
Azzal az érvvel nem akarok vitába szállni, hogy vkinek fontos a doboz, mert valószínű így van, de ha a legmegfelelőbbet akarod megkaparintani, akkor személyes átvétel, ahogy már előttem is mondták. Ott egyből tudsz is reklamálni, hogy neked ez így nem tetszik.
Harmadrészről ezt is emberek csinálják. Hibáznak, elejtenek valamit, meg gondolom vannak olyanok, akik kapnak egy tonna feladatot és időre kéne végezni velük. Így lehet bármennyire is erőltetni a "vigyázzanak rá" dolgot. Meg az is kérdéses, hogy a boltba hogy érkezik.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35347) Throme válasza kbalage2 (#35345) üzenetére


Throme
veterán

Azt azért figyelembe kell venni -szvsz- hogy szakboltban vásárolt szettről van szó, nem pedig a szétgyalázott tecsó pultról. Egy szakboltban csak számíthatnak arra, hogy van akinek a doboz majdnem olyan fontos, mint a belső tartalom. Egyébként igen, a.legonak nylonozni kéne a dobozokat, mint egyes puzzle vagy más játékcsomagolásokat. Oké, a.nylon nem véd a benyomódástól...

(#35348) #75376384 válasza Throme (#35347) üzenetére


#75376384
törölt tag

Nem gondolnám, hogy bolti körülmények között tárolják egy raktárban, ami a netes rendelésnek van fenntartva. A nejlont pedig őszintén remélem hogy csak viccből írtad. :)

En már azt is utálom, ami a dobozba van felesleges nejlon a nejlonban meg hasonlók. Ha kapna egy külső műanyagot plusz többet biztos nem vennék Legot.

(#35349) edgR


edgR
őstag

Engem speciel jobban triggerel, hogy a lego is leszarja ilyen téren az igényesebb (főként afol) vásárlóit, és egy zacskóba teszi például a trans pilótafülkéket (amik amúgy is a legértékesebb alkatrészek általában 1-1 szettben) a normál kockákkal...
Vagy hogy néhány szettben még annyira sem "veszik a fáradtságot", hogy a matricát a zacskózott instrukcióba csomagolják, csak bele van dobva a dobozva, mint egy szemét.

Egyébként ezt a piaci rést kihasználva egyelőre ötletelek, de nálam a padláson százával hevernek a - főleg gyűjtői - készletek dobozai a bontásból fakadóan, csak még egyelőre nem tudom, hogy szabaduljak meg tőlük. De olyan megoldáson gondolkozom, ahol mindketten jól járnánk, akinek összeverték a dobozát, de igényes, és hiányzik neki egy ép példány; és én is, akinek az értékükön kívül semmi szüksége rájuk.

(#35350) Segal válasza Pötyi (#35343) üzenetére


Segal
veterán

Tényleg csak 1 hozzászólásom van már csak a témához, de ha elsőre ilyen dobozt kapsz az szimplán pech.
Kb mintha hazafelé pofáraesnél egy út széli kőbe.
Viszont ha ezek után megadod nekik mégegyszer a lehetőséget (ergó tudod hogy ott lesz megint a kő és ennek ellenére mégis megint pofáraesel) az már nem pech, hanem hiba a részedről.
Ha fontos a doboz, akkor nem adok lehetőséget a legonak, meg a szállítónak sem hogy sérültet juttasson el hozzám, hanem bemegyek az üzletbe és a számomra legszebb állapotut viszem haza :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.