Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#873) Ariadne válasza ladybug (#870) üzenetére


Ariadne
őstag

Tényleg felháborító, milyen címeken kérnek pénzt... A szerződéskötési és a folyósítási díj számomra kicsit nehezen értelmezhető, hiszen egy ilyen szerződésnél neki az az érdeke, hogy nekem pénzt adjon, amit kamatostul (=pénz használatáért járó ellenérték) visszafizetek, nekem meg hogy pénzhez jussak, tehát a szerződés megkötése és a folyósítás is mindkettőnk érdeke - akkor miért fizessek érte én?! A szerződéskötésit ezért teljesen indokolatlannak tartom, a folyósítási díj is a folyósítás valós költségeit messze meghaladó lehúzásnak tűnik. A törlesztő harmadát-negyedét kitevő kezelési költségről nem is beszélve... :Y Ebben valami központi lépés kellene, mert a thm-mel még messze nem tették átláthatóvá a rendszert. Egyszeri emberként meg nem sokat lehet tenni, mert ha lakást akarok, nyilván nem támadom meg bíróság előtt a bank általános szerződési feltételeit...

Amin még felhúztam magam, az a társasházépítő cégek kis trükkje, mely szerint csak az ő ügyvédjüknél kötheted meg a szerződést, a te költségedre. Ez akkora pofátlanság, hiszen ez az ügyvéd elsősorban az építtető érdekei szerint jár el, viszont te fizeted ki neki az ügyvédi díjat - viszont saját ügyvéd nélkül nem szabad ezekbe belemenni, tehát még egyszer fizethetsz. Ügyesek, ezzel megspórolták maguknak az ügyvédjük költségét, te meg fizethetsz kétszeresen... :(((

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.