Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) attiati válasza Kalandor (#1847) üzenetére


attiati
veterán

Valószínű nagyon extra fizu kell. Ráadásul csak az alapfizetés vehető figyelembe tudtommal. Prémium, túlóra nem.
Ez csak alternatíva egy nagyon jól kereső házaspárnak, ahol két jó minősítésű adós szeretne hirtelen saját lakást.

(#1854) marsu válasza Kalandor (#1852) üzenetére


marsu
addikt

Melyik banknál sikerült? Mennyi a havi törlesztés és mennyi a futamidő?

Erste?

[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#1856) amargo válasza Kalandor (#1853) üzenetére


amargo
addikt

Jövedelemnél a havonkénti rendszeres jövedelmet veszik alapul, gondolom?
Ha 2xx fizetésbnél simán megadják egy személyre is a 10M. Amennyire eddig utána jártam..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1858) amargo válasza Kalandor (#1857) üzenetére


amargo
addikt

Azért ez így szívásnak hangzik.. Na, de milyen bankokkal érdemes foglalkozni, ilyen felmérés nincsen? Mert én alapból kizártam már párat.. kollegám most vett fel 7M havi ~60e-re.. máshol 10M látok ennyiért..
Köszönöm a felhomályosítást!
Inkább bankrablás?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1860) amargo válasza Kalandor (#1859) üzenetére


amargo
addikt

Értem, és vajon mi a buktató azokban, amiket pl OVB, vagy más ilyen hitel biztosítós cégek ajánlanak? Ott is mindig nagyon kecsegtettő az ajánlat, Ők megkülön szerződnek le a céggel. Átlagban elég jó ajánlatokkal..
Az önerőmmel az a baj, hogy ami kézzel fogható az elmenne ezekre a költségekre.. így olyat nem is merek mondani, hogy önerővel.. viszont hitelfedezetnek van egy ingatlanom.. plussz, ha vásárolok akkor azt is meglehet terhelni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1862) attiati válasza amargo (#1860) üzenetére


attiati
veterán

az egy "kalap alatt minden bank" cégekkel kapcsolatos tapasztalatok engem is érdekelnének. pl az említett OVB... és a többiek

(#1863) amargo válasza Kalandor (#1861) üzenetére


amargo
addikt

Szerencsémre és bánatomra, van egy ingatlan fedezetem, amit pár % ban megtudok terhelni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1864) rii válasza Kalandor (#1847) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

mennyi az a jó? (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1865) rii válasza attiati (#1850) üzenetére


rii
nagyúr

'asziszem vaami régebbi építésű, - de nem túl vastag falú - tégla.

meg asszem a szomszédok az extra csendesek ... jobb oldalt talán valami cég, balra meg egy középkorú hölgy ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1867) marsu válasza Kalandor (#1855) üzenetére


marsu
addikt

Köszi az infót!

:R

Megnéztem az OTP Bank honlapján a hitelkalkulátort ....

:( :(((

25 év alatt a felvett hitelt és még pont ugyanannyit kell visszafizetni.

Press any key to continue ...

(#1868) #32577792 válasza marsu (#1849) üzenetére


#32577792
törölt tag

szia
ha jövedelmed jó, akkor elég az 1 ingatlan fedezetként
ha gondolod PÜ-ben küldj adatokat és csinálok egy minősítést

(#1869) rii válasza Kalandor (#1866) üzenetére


rii
nagyúr

aham .. köszi .. mondjuk én tlaán 1 év múlva tervezek bármit is .... de az nem elég, ha a számlán jelenik meg ennyi, vagy több, havi rendzserességgel?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1870) marsu válasza #32577792 (#1868) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Köszi az ajánlatot. Érdeklődésképpen egy 8.000.000.- Ft-os ingatlan 1.000.000.- Ft-os önerő és 7.000.000.- Ft hitellel kalkuláljunk. Aztán majd meglátjuk ....

Press any key to continue ...

(#1871) #32577792 válasza marsu (#1870) üzenetére


#32577792
törölt tag

ok, kellene havi nettó bér és egy településnév, ahol venni akarsz
ezért gondoltam a privire

(#1872) attiati válasza rii (#1869) üzenetére


attiati
veterán

naigen, ha a számlán megjelenő összeg is megfelel jöv.igazolásnak, akkor az utazási ktg. térítése is fizunak látszik
no meg a túlórák, a prémiumok.......
az nekem is jól jönne
Bár hallottam már ügyintéző szájából, hogy folyószámlakivonaton megjelenő bérátutalás is megfelel jövedelemigazolásnak

(#1873) rii válasza attiati (#1872) üzenetére


rii
nagyúr

nekem eccer az OTP-ben azt mondtéák, már nemtom milyen hitellel kapőcsoaltban ... szóval, hogy az az összeg számít nekik, ami megjelenik 4 hónpra visszamenőleg a számlán .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1874) marsu válasza #32577792 (#1871) üzenetére


marsu
addikt

Ok, elküldtem priviben a szükséges adatokat ...

:R

Press any key to continue ...

(#1875) #32577792 válasza marsu (#1874) üzenetére


#32577792
törölt tag

oda ment válasz

(#1876) tildy válasza #32577792 (#1622) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem ért volna meg. Főleg , hogy látod még folyószámlahitelt se adnak , mert diákmunkás vagyok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1877) attiati válasza tildy (#1876) üzenetére


attiati
veterán

hú Tildy, rabul ejtett a nyárra egy arab sejk? :)

(#1878) attiati válasza rii (#1873) üzenetére


attiati
veterán

igen, írtam én is hogy ügyintéző szájából hallottam
de ezzel maguk alatt vágják a fát, nekem abban benne van utazás térítés is, ami +10ezreket is jelenhet, túlóra meg miegymás
ennyit a nagy hitelképességi vizsgálatokról

(#1879) #32577792 válasza attiati (#1878) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha nem otp-s folyószámlára megy, akkor általában kérik a munkáltatói igazolást is
most volt olyanom, hogy oda ment, de csak részben, másik része pedig kp-ban. ez rajta is volt a munkáltatóin, így kértek utólag 3 havi bérkifizetési lapot. amin már nem jött össze az igazolt:(
a kevesebbet vették figyelembe

(#1880) tildy válasza attiati (#1877) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogy ejtett. Csak tisztába kerültem a banki viszonyokkal. Mégpedig azzal, hogy hiába van fizum , "nem látják biztosítottnak" a visszafizetést , ha egy 50 ezres folyószámlahitel keretet kérek.

És ez a dolog most történt, tehát ezért reagáltma ilyne régi hozzászólásra. Még jó hogy nem ökltem bele a nyáron nagyobb pénzeket...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1881) #32577792 válasza tildy (#1880) üzenetére


#32577792
törölt tag

már nem emlékszem pontosan, hogy mi volt nálad, de mintha lizingről - otp- és hitelről -Raffi- volt szó.
akkor az otp-nek elég volt a folyószámlára, rendszeresen érkező pénz
Raffinál meg akkor is volt jövedelem igazolása nélküli hitel is és talán azzal számoltam, vagy esetleg minimálbérrel

(#1882) tildy


tildy
nagyúr

Nem tudom ebben a topikban írta-e jeges , vagy másikban, Hogy egy ismerősnek, aki vett fel szocpolt nem született meg időben a gyerek, mégsme követelték még vissza tőle kamatostul a szocpolt. Pedig sajna úgy néz ki, előbb utóóbb vissza kell nekik:

Van cikk a megelőlegező szocpolról az indexen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1883) kp78 válasza tildy (#1882) üzenetére


kp78
addikt

Szerintem ebben a cikkben egy kicsit összekeverték az "otthonteremtő támogatás"-t, és a "megelőlegező kölcsön"-t. :U

(#1884) rii válasza attiati (#1878) üzenetére


rii
nagyúr

[OFF]végül is a bejelentett munkabér is addig él, amig "ki nem rúgják" az embert, ha úgyalakul.
És ha előtte már megadták a hitelt, akkor nem kezdik el ujra nézni hogy mennyi is jön Neked hivatalosan, hanem csak az, hogy fizesd a hvai törlesztőt.

legalábbis szerintem ha nem nézik annyira, hogy honnan is jön a számládra a pénz, akkor ez állhat a háttérben ....[/OFF]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1885) AMD Power


AMD Power
titán

Ha valaki lakást szeretne venni. Mondjuk 10% kezdőtől. A havi Bruttóm kb 150-160 bejelentve (25 éves vagyok). Egy nagy Multi cégnél dolgozok már több mint egy éve. Fix munkám van!

Ha szeretnék egy 1+1 fél szobás panelt. Az ára kb 8-9 millió.

Mik szükségesek ehhez? Mik a feltételek? Mennyire van rá esélyem?

Picit más. Ha meg veszem a lakást. De nem lakok itt hanem ki adom ,ez gondolom lehetséges!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1886) zfarkas válasza AMD Power (#1885) üzenetére


zfarkas
senior tag

Nem vagyok szakember, de úgy hallottam, ha a bevételed 30%-át teszi ki a hitel törlesztése, akkor rendben van a bankok részéről.

Természetesen annak adod ki, akinek csak akarod.

Raw Dark Pure

(#1887) AMD Power válasza zfarkas (#1886) üzenetére


AMD Power
titán

Mert azon vacilláltam ,hogy veszek egy lakás hitelre. Az ,hogy ott lakjak fizessem a rezsit , a hitelt és a többit az nem megy! Egyedül nem!

De ha szépen "itthon" maradok és kiadóm azt a lakást az albérletből fizetem a hitelt a rezsi a költség a bérlőjé akkor no problem.

Vagy hibás az ötletem valahol?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1888) Ariadne válasza AMD Power (#1887) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem hibás sehol, szabadon kiadhatod bárkinek. Persze kérdés, hogy hivatalosan bejelentve vagy anélkül, ahogy általában szokták, ez utóbbi olcsóbb. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1890) AMD Power válasza Kalandor (#1889) üzenetére


AMD Power
titán

Itt nálunk Békáson ( 1+ 2 fél szobás panel 3-ik emeleten) 3 ker Óbuda 9.5 millió forint.

Erre gondoltál?

De az elképzelhető ,hogy megkapom a Hitelt?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1892) AMD Power válasza Kalandor (#1891) üzenetére


AMD Power
titán

Hol lehet venni ilyen tégla házakat? Dobsz valami linket vagy ilyesmit?:)

A bevont fedezett alatt mire gondolsz? A hitelre vásárolt lakásod lehet ingatlan fedezett a hitelnél?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1893) kp78 válasza AMD Power (#1892) üzenetére


kp78
addikt

Amit veszel az egyik fedezet, meg mondjuk a szülői ház/lakás a másik fedezet. Erre gondolt.

(#1894) tildy válasza AMD Power (#1892) üzenetére


tildy
nagyúr

10.ker. pl. Pl. ez

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1896) amargo válasza Kalandor (#1891) üzenetére


amargo
addikt

Ilyen linkel engem is megdobhatnál :)

Szerk: már látom.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1897) AMD Power válasza kp78 (#1893) üzenetére


AMD Power
titán

szülői ház/lakás a másik fedezet

Ilyen van de azt nem vonom be ebbe. E nélkül akkor akkor gondolom nem is lehetséges!?

Tetszenek ezek a lakások! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1898) amargo válasza AMD Power (#1897) üzenetére


amargo
addikt

Ha 0%-os önerővel akarod, szerintem nem lehetséges, de ezt inkább egy hiteles tudja megmondani.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1899) AMD Power válasza amargo (#1898) üzenetére


AMD Power
titán

Olyan 10%-s kezdővel lenne. De ez még nem fix. Ennél már csak följebb tudna menni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.