Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Balinov válasza erdey_a (#900) üzenetére


Balinov
félisten

ezt a csanakos,majd győr többi városrészéset mi is eljátszottuk kisfeleségemmel.nekünk is sziget lenne logisztikailag a legfaszáb..én gyalog járnék dolgozni (10perc,mínusz ~10k gázolajköltség) párom meg a 14-essel a melóhelye előtt szállna le.
szigettel az a baj,hogy a Borosék,Tolnay,Ferpk-n kívül nem nagyon épít mást. egyik ugye a korábbi pü miatt eleve kiesik,másiknak meg kevés a most költözhető ingatlana.

Adyvárosban még a szigeti a. ut környékén vannak csendes,jó helyek..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#902) #32577792 válasza erdey_a (#896) üzenetére


#32577792
törölt tag

hali

ha 35 év alatt vagytok és nincs lakás a neveteken, akkor lehet hitelre is, megyeszékhelyen, megyei jogú városban, használt lakásra max 12misiig és kb 10-15%-os önrésszel. esetleg egy ilyen?
nem kell házassági gyorstalpaló, nem kell gyerekvállalás ( nem is lehet használtnál)

[Szerkesztve]

(#903) #32577792 válasza #32577792 (#902) üzenetére


#32577792
törölt tag

lemaradt a többi válasz :O
kell lakásbiztosítás
nem adnak többet, esetleg ha van több pénzed, mint az önerő, azt nem kell berakni és így maradhat.

(#904) Balinov válasza #32577792 (#903) üzenetére


Balinov
félisten

tényleg,ungawa,

lízingnél az otpscdnél kell lakásbizti?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#905) #32577792 válasza Balinov (#904) üzenetére


#32577792
törölt tag

tuti, hogy kell, csak a kérdés az, hogy milyen, mert elvileg te csak bérled, és akkor, viszont bérleményként kell biztosítani, de az is elképzelhető, hogy ők kötnek - mivel tulajdonosok- az épületre, te meg az ingóságra, vízre, üvegre. de ez csak találgatás, nem esett erről szó.

(#906) Balinov válasza #32577792 (#905) üzenetére


Balinov
félisten

értem,köszi.
mondjuk, egy ~80k-s havifixnél ez már bagatell.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#907) #32577792 válasza Balinov (#906) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem ez fogja levinni a vajat a kenyérről :B

(#908) Balinov válasza #32577792 (#907) üzenetére


Balinov
félisten

hát,ja. egyébként elég jó irényba módosultak a kondíciók.pl. 15millánál nem ~96k,hanem közel egy 10essel kevesbb lenne a havi.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#909) robekri


robekri
addikt

Végre véglegesítettek köztisztviselő vok!

Önerő: barátosné 1.5 milla(fundamenta), nekem cég: 1 mill. és a szocpolitika:D 2gyerekbevállalás) Nem vagyunk még házasok!

Maglód, Gyömrő, Üllő-t nézegettük! 16-17 misiért vannak sorház, ikerház, kerttel!

Kérdéseim:
-Szocpolitikához:DD elég jegyző előtt aláírni, hogy élettársi viszonyban vagyunk v. össze kell házasodnunk?

-Mire figyeljek a házvételnél? (minden tanács jól jön, hisz ez lesz az első házunk)

(FHB bankot néztem)

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#910) #32577792 válasza robekri (#909) üzenetére


#32577792
törölt tag

akkor vagy jogosult a köztisztviselői kedvezményre ( állami készfizető kezességvállalás), ha legalább 3 éve fennáll a köztisztviselői munkaviszonyod. ezt a munkáltató igazolja egy különálló nyilatkozatban.
csak házasként tudtok ''bevállalni'' gyereket,
végeztess velük adósminősítést, mert az mondja meg, hogy mekkora összegre lesz limited
egyszerűbb ha fészekrakóztok ( ha nem állít ki igazolást a munkáltatód)

(#911) robekri válasza #32577792 (#910) üzenetére


robekri
addikt

6 év után sikerült levéglegesíteni! (3év nem gond, meg igazolások):DDD

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#912) #32577792 válasza robekri (#911) üzenetére


#32577792
törölt tag

elhiszem, de kérdezz rá, mert ha jól emléksem - nem biztos-, hogy 3 éves, határozatlan ideje meglévő időről beszél a jogszabály, eddig 1 alkalommal adtak ki ''fusi'' igazolást, ahol hasonló helyzetben volt a hölgy, mint Te, a többinél azt mondták, hogy töltse ki a 3 évet...
ezért mondom, hogy kérdezz rá, mielőtt bármit is csinálsz

(#913) Balinov


Balinov
félisten

na,nem akarom elkiabálni,de találtunk győrben fasza kis kecót,elég korrekt áron. 13mft kulcsrakészen.és megtudjuk oldani lakáshitelből,nem kell lízinggel szórakozni.Olyanokat mondott a kivitelező,meg a hiteltanácsadó,hogy kész szopás lenne a lízing.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#914) erdey_a válasza Balinov (#913) üzenetére


erdey_a
őstag

Ha nem titok, áruld el, hogy mekkorát és hol?

Vérboci

(#915) ZS0 válasza Balinov (#913) üzenetére


ZS0
tag

miért szívás a lízing?

(#916) tildy válasza ZS0 (#915) üzenetére


tildy
nagyúr

MErthogy nincs a neveden a lakás. És így hiába fizetsz évekig, ha nem tudod fizetni, akkor .. Nem mintha a sima hitelnél nem így (vagy hasonlóan lenne):.. Ha a lízingcég meg becsődöl, akkor futhatsz a pénzed után.

föccer: meglehet, de amíg ki nem fizetted addig szerintem bár papíron a tied, a valóságban én úgy érzem nem a te tulajdonod. Hanem a banké.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#917) föccer válasza tildy (#916) üzenetére


föccer
nagyúr

A hitelnél a neveden van a lkás, csak a tulajdoni lapra rá van vezetve, hogy terhelt az ingatlan. Ez annyit jelent, hogy nem adhatod el, csak ha rendezted a tartozást, vagy átviszed egy másik ingatlanra a terhelést.

Vagy nem?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#918) tildy válasza föccer (#917) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudod az vanm, hogy sokan szeretik , ha nevükre vannak írva úgy dolgok, hogy még ki sincsen fizetve... hm.. Én nem szeretem az ilyet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#919) Montesz válasza robekri (#909) üzenetére


Montesz
csendes tag

Szia!
Tudom ,hogy azt írtad,hogy köztisztviselő vagy.Utánanéztél már,hogy hány millio forintig vehetsz lakást?Mert aki fészekrako az Megyei jogu városban uj lakást max 15M-ig vehet,hosználtat 12M-ig!Más településeken újat 12M-ig,használtat 8M-ig!Ez köztisztviselőkre nem érvényes???(nem tom csak kérdezem)Egy köztisztviselőnek minek önerő?Nekik a ház értékének 100%-ig ad hitelt a bank!!!Ja vagy igy csökkented a hitelt!
Azt tudom,hogy ha élettársak szeretnének hitelt felvenni akkor kapnak,csak kell egy papir,hogy ők élettársak,de ha gyereket vállalnak?Azt nem hiszem,hogy lehet .
Mire figyelj lakásvásárlásnál?...Nézd meg,hogy nincs e a kertben elásva egy hulla!!! :DD

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#920) -conrad- válasza tildy (#918) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia,
bocs, hogy beleszólok, de én is éppen lakást vásárolok a párommal.
Ez nem nemszeretem kérdése, ha tegyük fel az én példámból kiindulva felveszek 8 milliót, mert van egy lakás amit kinéztünk és tíz millió. Namost, ha a maradék önrészt belefizetjük, meg pl 10 évig törlesztünk a 20 éves futamidő alatt, tehát mondjuk a felét kifizettük, és a 10. évben beüt a krach, kirúgnak, elüt a busz stb. akkor jó, ha el tudjuk adni nem elviszi fizetésképtelenség miatt egy lízingcég. Persze, nem lehet eladni ha nincs kiegyenlitve de ezt el lehet intezni könnyen. (5 milliót szerezni 3-4 hétre)

Meg azért az én havi hatvanamért ami - gondolom más sem milliókat keres, aki hitelt vállal - igen nagy százaléka a fizetésemnek, hadd legyen már a nevemen a kecó....

Ha van valami kérdésetek OTP+Fészekrakó stb akkor nyugodtan, éppen benne vagyunk nyakig... :U

(#921) tildy válasza -conrad- (#920) üzenetére


tildy
nagyúr

No és? Lízingelt lakásnál is meg tudod csinálni, hogyha beüt a krach, akkor mondjuk hazaköltözöl a szüleidhez, a kecót meg kiadod...

Ha jól tudom hiteles lakásnál valamiért problémásabb a ''kiadás''.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#922) föccer válasza tildy (#921) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha kiveszik, és ha van hova hazaköltöznöd :)

Nekem nem lenne hova költöznöm, és amekkora lakást venni tudunk, annak nem lenne akkora albi díjja, ami fedezi a lízinget :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#923) tildy válasza föccer (#922) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolj bele, hitelt veszel fel, de beüt a krach, kölcsönkérsz gyorsan x milliót, kifizeted a banknaka tartozást, madj eladod a házat, visszafizeted a kölcsönkért milliót, a maradék pénzből hol tudsz lakást venni? Szvsz ugyanott vagy...(Vagy vehetsz fel másik lakásra hitelt...)

Hogy én miért vagyok inkább lízingpárti:
-megtakarítani nagyon nehéz ilyen fizuk +albérlet mellett, ami van megtakarítás az minimális, nem éri el az 1 milliót.
-albérlet sokkal jobban kidobott pénz... De más lehetőség nem nagyon adódikSzóval akinek kevés a megtakarított pénze, de tudná fizetni a havi részleteket, annak szvsz a legjobb megoldás.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#924) föccer válasza tildy (#923) üzenetére


föccer
nagyúr

beüt a krack

eladom/veszek lakás egyszerre, és a jelenlegi hitelt ráterheltetem az új lakásra.


Ha jól tudom akkor működik.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#925) Montesz válasza -conrad- (#920) üzenetére


Montesz
csendes tag

Ha hitelt veszel fel akkor a bank köttet veled egy életbiztit,azaz bebiztositanak a hitel erejéjig,tehát ha felveszel 5Mft-hitelt akkor kötnek veled egy 5Mft-os életbiztit!Hogyha veled bármi történik az életbiztosításod összege a banké.ha már csak 3M-val tartozol a banknak akkor 3-at elvesz a bank 2M a családodé!

Ha terhelve van a ház és el akarod adni
1.átviszed a terhet az új házra vagy
2.megbeszéled a bankkal,hogy te el szeretnéd adni a terhelt házadat és ha megkapod érte a pénzt a folyószámládra rendezed a bankkal a tartozásodat és autómatikusan leemel a bank annyi pénzt amivel tartozol neki!!!Szocpolra nem érvényes!!!!

[Szerkesztve]

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#926) tildy válasza Montesz (#925) üzenetére


tildy
nagyúr

Bankja válogatja, hogy kér-e életbiztit. Ezt meg lehet ám köttetni lízing esetén is . (Nekem is van, holott még se lízingem, se hitelem). A bármi történik az általában balesetre/betegségre értendő, nem arra, hogy pl. megszűmnt a munkahelyed... ÉS nincs állásod..

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#927) Montesz válasza tildy (#926) üzenetére


Montesz
csendes tag

Ez igaz!Állás elvesztésére nem tud a bank se levédeni!
Apropó ha lakást vesztek/épitetek érdeklődjetek a banknál a türelmi idős konstrukciorol!De itt nem az OTP LTP-jéről beszélek!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#928) Ariadne


Ariadne
őstag

[link]

Kétszeri illetékfizetés, magas THM, és még csak a nevemen sincs… Ha van más választás (és nem mindenkinek van, ez igaz, de ha van), akkor inkább hitelt. Betegség, munkanélküliség és egyéb nyavalyák esetére pedig lehet már külön (bár nem olcsó) biztosítást is kötni, ha valaki biztosra akar menni. Törleszteni meg a lízingnél is ugyanúgy kell, de ott nem teheted meg, hogy ha bedől, eladod a lakást te magad, kifizeted a tartozást a bank felé és veszel egy kisebbet - ugyanis nem a tiéd. Hitelnél ezt megteheted. Szóval szerintem csak nagyon magas keresetűeknek éri meg, aki befektetésre veszi kifejezetten kiadni, meg annak, aki nem kap ''rendes'' hitelt. Másnak nem, szerintem. Fú, erről már vitáztunk korábban is itt. :)

mod: A tulajdonjogról: hitelnél te szerepelsz tulajdonosként a tulajdoni lapon, széljegyen a bank x millával. Lízingnél így hirtelen nem is tudom, rávezetnek-e egyáltalán valamit a tulajdoni lapra, remélem igen, mindenesetre tulajdonosa a cég...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#929) Ariadne válasza Montesz (#927) üzenetére


Ariadne
őstag

Le tud védeni, bár nagyon drága. De lehetséges. Pl. [link] Azt hiszem, max fél évig törlesztenek helyetted. Drága, de legalább létezik, és ha pl. egyedül vennék fel hitelt, biztos élnék a lehetőséggel, ennyiért is.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#930) tildy válasza Ariadne (#928) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha jól tudom, megszünntették a dupla illetéket rá:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#931) Ariadne válasza tildy (#930) üzenetére


Ariadne
őstag

A CIB-nél néztem most, ott az elején kérnek 2%-ot, de a HVB-nél is feltétele a szerződéskötésnek, a végén pedig a szokásos illeték jön, ami használt lakás vásárlásakor jár (visszterhes vagyonátruházási). Na, belekukkantottam az illetéktörvénybe, ott nincs szó arról, hogy a visszterhes vagyonátruházási illeték alól mentesülne a lízinges. Szóval legjobb tudomásom szerint nem szüntették meg... Ne legyen igazam. :)

mod: Az a 2% szerintem a lízingcég által fizetendő (lízingbevevőre átrakott) forgalmi típusú illeték lehet.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#932) robekri válasza Montesz (#919) üzenetére


robekri
addikt

Szia!

Ennek nem néztrm utánna! Ma voltunk Maglódon 17.8misi 75 n2 340n2 kert! Az a baj, hogy 100% a köztist, de most is elő kell teremteni 10%ot foglalónak! Ez a 100% ez lófasz! Előszerződés kell cégemnél is , hogy megkapjam kamatmentest! Tehát nem olyan egyszerű ez! Axxony fundiára is kell mittom én milyen szerződés! Vááááá!

Úgy tom, hogy házasodni kell! Úgyhogy ez az év végém faxa lesz!:DDD

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#933) Montesz válasza robekri (#932) üzenetére


Montesz
csendes tag

Foglalót soha ne adj!Mert a foglalót bukod,ha nincs üzlet!!!Adj előleget azt visszakapod,ha mégsem vennéd meg a házat!A kettő nem ugyan az!És figyelj arra hogy ha szerződést irtok mit ír bele az ügyvéd,Foglalót vagy előleget!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#934) #32577792


#32577792
törölt tag

tudtommal otp és cib is ad valamilyen biztosítást ami védelmet nyújthat betegség, rokkantság, munkanélküliség esetére
hitel vs lízing:
mindkettőnek van előnye, hátránya. mi történik, ha nem tudod legalább 90 napig fizetni a hitelt? ugye nem kell mondani... ha van önerőd annyit, amennyit a bank kér vásárlás esetén vedd meg hitelre. de mi van ha nem tudsz fészekrakózni, nincs önerőd és nincs másik ingatlan sem fedezetnek? albi vs lízing, melyik a jobb?
nem tudod fizetni a lízinget, mi történik? keress valakit, akinek kiadod, nem találsz, keress valakit, aki átveszi a szerződésed. pl.: ''vetted'' 10milkáért, fizeted 2 évig, közben az értéke mondjuk felmegy 12milkára, eladod 2 milkáért a lízingjogot, kb pénzednél vagy és 2 évig ingyen laktál, szerintem, vagy rosszul gondolom?

köztisztviselői hitelnél nem kell önerő, semekkora. ha valaki kér foglalót, előleget, nem kell vele szerződést kötni, vagy marad az, hogy kettő szerződést kell kötni...

(#935) Balinov válasza erdey_a (#914) üzenetére


Balinov
félisten

Ménfőcsanak,Mediterrán 3-as ütem, 4lakásos társasházban, 59nm-es, nappalikonyhaétkező+2 szoba+erkély+fürdő+wc.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#936) Balinov válasza tildy (#916) üzenetére


Balinov
félisten

Tildy-nek igaza van lízinggel.
Kieg. infó: mikor kivitelező meghallotta,hogy SCD,feje-füle 2é állt. azt mondja,voltak egy scd-s prezentáción pesten,hát valami iszonyat lekezelők voltak. főként csak szerződött partnerek projektjeire bólintanak rá lízingileg.azt mondta a srác,hogy kaptak egy 27 oldalas szerződéstervezetet,háát,mikor megmutatták ügyvédüknek a zügyvédnek ketté állt a füle.
Ők pl. saját erőből finanszírozzák a projektjeiket,mert így nekik olcsóbb,mint hitelből,és meg is tehetik.namármost ha leszerződnek az scd-vel és mi scd-n keresztül lízingelnénk,akkor nem megy nekik a saját erőből építkezés,otp-től felvett kölcsönből kellene felhúzniuk az ingatlant. hitel=kamat=nem tud versenyképes árat kalkulálni.

Azt mondta ő is és a hitelügyinétző (ez nem a korábban említett,egy másik),hogy sarkosítva ha egy szöget akarok beverni a falba,azt is bekell jelentenem a lízingcégnek,ha pölö ki akarjuk apummal festeni,bekell jelenteni,kijönnek felmérni,majd a festés elvégeztével újra kijönnek,megállapítani az esetleges értékmódosulást.

kicsit ideg vok ma,ma van az esetleges hitelünknek a pre-scoring-ja ...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#937) robekri válasza Montesz (#933) üzenetére


robekri
addikt

Persze csak úgy bele mennek az előlegbe! :( Mindenki foglalót kér, mivel tudják ezt a különbséget, hogy bukja az ember ha nem jön össze valami.

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#938) Ariadne válasza robekri (#937) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért nem feltétlenül ördögtől való dolog a foglaló - nagy előnye, hogy ha a másik fél hibájából hiúsul meg a szerződéskötés, a kétszeresét kell neked visszaadnia, vagyis visszakapod a foglalódat és te is kapsz egy ''foglalónyi'' összeget. Ha közös megegyezéssel bontjátok fel a szerződést, akkor is visszajár. [link]

Az előleg tkp nem jelent kötelezettséget, a vételár első részlete. De nem csak neked nem jelent kötelezettséget, hanem a másik félnek sem... Az igazi gondok persze akkor vannak, ha másik fél meglép a pénzzel, de akkor meg mindegy, hogy foglaló volt vagy előleg...

Szóval csak saját ügyvéddel szabad lakást/házat venni, sose bízz meg a másik fél ügyvédjében, csak a sajátodban. Pénzbe kerül, de sokkal nagyobbat lehet bukni, ha valaki laikusként ráhagyja a másik félre az ügyvéd kiválasztását és a szerződés megírását...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#939) robekri válasza Ariadne (#938) üzenetére


robekri
addikt

Igen ezt a saját ügyvédet én is gondoltam!
Foglalóra elég lenne már 5 kikló is! Eddig 1 misit mondtak! :F Szerinted!?

Egy biztos szépen dolgoznak és kiba adják el a házakat!

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#940) robekri


robekri
addikt

Előszerződésben minek kell szerepelnie? :B

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#941) Ariadne válasza robekri (#940) üzenetére


Ariadne
őstag

Ugyanannak, mint a későbbi szerződésben, azzal, hogy vállaljátok, x napon belül véglegeset köttök. De az ügyvéd még pontosabban tudja... :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#942) erdey_a


erdey_a
őstag

Üdv...

Találtunk a Kedvesemmel egy jónak tűnő használt panellakást, nem is túl drágán. 7,5 millió.
Namost nyilván a kor szellemének megfelelően szeretnénk felújítani, ahogy azt kell.
És itt jön a bökkenő. Zsebben van maximum 3,2 milla. Ebből kellene egyrészt ugye az illetéket, a banki hercehurca, meg az adásvétel költségeit fizetni, valamint a felújítást és a bútorokat.
Alsóhangon úgy számoltunk, hogy mindezt 1,6-1,7 millából tudjuk megtenni. Tehát a lakás árába max 1,6 milla önrészt tudunk bevinni. Következésképpen mintegy 6 millió forint hitelre volna szükségünk.

A kérdés az, hogy egy 7,5 millió eladási árú lakásra kapok-e 6 milla hitelt.

Vérboci

(#943) tildy válasza erdey_a (#942) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem akarlak lebeszélni a panelről, de jól meggondoltátok?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#944) erdey_a válasza tildy (#943) üzenetére


erdey_a
őstag

Momentán csak erre futja, vagy lehet, hogy erre se :(
Most szembesültem vele, hogy naivan számolgatok, mert a 7,5-ös lakásra gondoltam 20% önerő vidám lesz, csakhogy ugye nem a vétalárat veszi alapul a bank, hanem annak is egy jóval alávetett értékét.

10-15 évre akarnánk csak, nem tovább.
De az új lakás még szocpol mellett is annyival többe kerül, hogy nem megy :(

Vérboci

(#945) Warnen válasza erdey_a (#942) üzenetére


Warnen
tag

Szerintem 1.5-re nem nagyon kapsz 6 milliót. :(
Valószínűleg kénytelenek lesztek valamelyikőtök szüleinek a lakását is bevinni a hitelbe.
Okosan ki van ez találva, én nemrég vettem meg a bátyámtól a lakásom ráeső negyed részét, (örököltük) és 1.6m-ra 2.4-et fizetek vissza. Csak felvenni ezt a ''piti'' összeget volt 150k. :W

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#946) tildy válasza erdey_a (#944) üzenetére


tildy
nagyúr

Barátnőmék Gyöngyösön új építésű tégla lakást vesznek 8.9ből:U
15 év, havi 53 000Ft törlesztő.
Van valami önkormányzattól igényelhető támogatás is, kérdezz utána...

Egyébként ne is figyelj rám, mert én ha panelra futná csak, akkor sem vennék azt

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#947) erdey_a válasza tildy (#946) üzenetére


erdey_a
őstag

Szerkezetkészen errefelé is lehet annyiból, de nincs jó helyen a munkábajáráshoz, és azt még be is kell fejezni. Az sem két forint.

Most úgy néz ki, hogy ha az össze spénzemet beadom önrészbe, akkor meg tudom venni ezt a panelt, csak éppen beköltözni nem tudok majd, mert se felújítás, se bútor :(

Szüleimnek nincs saját lakása, önkormányzatiban lakunk. A Kedeseméknek lehetne talán zálogosítani, de sajna a viszonyok nem olyanok, hogy ilyesmire két szép szóért igent mondjanak.

Ilyen önkorm. hitel nálunk nincs, de ha lenne sem kaphatnék, mert a fizum jóval magasabb, mint a szociális limit.

Nemtom mi legyen :(

Talán ha a megvásárolni kívánt lakást némileg feljebb értékelnék, akkor jobb lenne a helyzet, de erre nem igazán lehet alapozni.

Vérboci

(#948) tildy válasza erdey_a (#947) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez kulcsrakész. Még a gáztűzhely is benne van, meg a konyhabútor is.
Ez nem szociális limites egyébként, megkérdem barátnőm. (Talán kamatmentes önkormányzati kölcsön?:F)
Tessék:

[link]
[link]
1.4 millát kaphattok így, kamatmentesen, 2% kezelési költséggel, 10 év futamidőre.
Beleszámít az önerőbe is.
Pont győri.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#949) erdey_a válasza tildy (#948) üzenetére


erdey_a
őstag

:Y Ha most itt lennél, tutira össze vissza csókolgatnálak (amit a párom nyilván érdekesen fogadna), de akkor is.

Szerdán, vagy csütörtökön kérdeztem egy ismerősömet, aki az önkorményzatnál dolgozik és ő nem tudott ilyenről, ezért le is tettem róla. Jó, mondjuk egész más területen van, szóval nem akarom őt bántani.
Ezek szerint lehetne 1,4-et kapni és tényleg nem firtetják, hogy mennyire vagyok rászoruló, sőt, ahogy a leírásból kiderül, a jövedelem nagysága csak jól jön, hogy minél többet adjanak meg az 1,4-ből.

Ez egy halvány reménysugár, de mégiscsak reménysugár. Ezer köszönet.
Holnap felhívom a nénit, aki eladja a kéróját. Ha még megvan, akkor kedden nyakamba veszem a várost és összekoldulom a vételárat. De ha eladta, akkor engem tutira csepelnél fognak kicsákjázni a Dunából.

Vérboci

(#950) ladybug válasza erdey_a (#949) üzenetére


ladybug
őstag

Az önkormányzati kölcsön létezik, és minden évben adnak a helyi lakosoknak elbírálás alapján. [link] Ezt találtam Neked, érdemes lenne megnézned mielőtt bemész az önkormányzatra.
A félszocpolnak utánaérdeklődtél? Használt lakás vásárlásához fel lehet venni. Csak azt nem tudom, hogy megelőlegezik-e? A teljes szocpolt megelőlegezik, az első gyereknél 4 évre, a másodiknál 8 évre.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.