Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) nilrem válasza Sipi (#450) üzenetére


nilrem
tag

eddig en is az mellett vagyok egybe vissza az egesz, addig meg lekotom ami van

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#452) Sipi válasza nilrem (#451) üzenetére


Sipi
addikt

Oké, de mondom, alaposan számolj utána!
Nézd meg, mi a legmagasabb elérhető hozam! Számold ki, havonta így mennyi pénz jönne be.
Aztán nézd meg, ha mondjuk egy 5 milliós hitelből 2,5 milliót előtörlesztesz, mennyi lesz a kamat. Lehet, hogy ugyanannyi marad. Lehet, hogy sokkal kisebb lesz.
Ha kisebb lesz, mennyivel? Ha kb. annyival, mint a havi hozamod, már érdemes lehet.
Ha kamatos kamattal kötöd le, folyamatosan nőni fog a havi hozamod. Ez tovább bonyolítja.

Ha nem akarsz bonyodalmakat, a legegyszerűbb előtörleszteni (a megadott minimum idő és fordulók figyelembe vételével). Nézd meg, milyen büntetést kell esetleg még fizetned, ha előtörlesztesz!
Sokszor egy bizonyos összeg alatt nem is előtörlesztés lesz, hanem csak befizeted, és amíg ez futja, nem kell havonta fizetned a törlesztést. Csak egy nagyobb összeg esetén hajlandó a bank bajlódni azzal, hogy a teljes hiteledet átdolgozza.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#453) doc válasza Sipi (#424) üzenetére


doc
nagyúr

Azzal is számolni kell, hogy a hitelnek költségei lesznek, lesz illeték is, úgyhogy a 2,5 millióból inkább 2 millióval számolj
igen, ezért mondtam 2.5-öt, a mostani lakásért 3M-t kapok
amit írtál, az alapján nagyon úgy tűnik hogy muszáj lesz szüleim házát is bevonni vmilyen szinten, 5M-ért még errefelé sem nagyon kapok olyan házat amilyet szeretnék. azért is írtam ide, mert szeretném tudni, mennyi összegre számíthatok, így ez alapján tudok házat keresni (alig lenne sz@r, ha kinéznék egy nekem tökéletes házat 7M-ért, aztán kiderül hogy 6-nál többet ha meggebedek se kapok...)

a szakértő meg érdekel, ha neki nem akadály hogy Pesttől kb. 160 km-re lakom...

(#454) Sipi válasza doc (#453) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor oké, ez szép önerő! Mi is 3 millió önerővel vágtunk neki, 11 milliós lakás lett belőle. Szülői jelzáloggal, persze.
Ha a szülőit is bevonod, akkor azonban előzetesen becsüld meg, mennyit ér az övék, mert arra is csak az érték feléért vehetsz fel hitelt! Sőt, vannak bankok, ahol x millió alatti ingatlant nem is ajánlhatsz fel...

A szakértő azt mondta, hogy nem akadály. Küldjem el mailben? (Igazság szerint ő úgy szokta, hogy nem Neked kell hívnod, hanem ő keres meg. Nekem jó volt így, legalább telefonra sem kellett költenem. :) )
Elküldtem mailben


Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#455) zfarkas válasza Sipi (#454) üzenetére


zfarkas
senior tag

Megírnád a havi törlesztő nagyságát?

Raw Dark Pure

(#456) doc válasza Sipi (#454) üzenetére


doc
nagyúr

köszi a mailt!
a szülői házon van már jelzálog, de viszonylag kis összegű, hozzáépítenek még két szobát, gondolom ez ha elkészül (néhány hét) dob majd az értékén. ha a ház így ér mondjuk 4M-t, és van rajta 500K jelzálog, akkor elvileg kaphatok rá 1,5M-t, ugye? ez pont elég is lenne...
ilyen esetben a jelzálog rajta marad a teljes törlesztési időszak alatt, tehát ha 20 évre veszek fel hitelt, akkor a következő 20 évben az én házamon is lesz jelzálog meg a szüleimén is? ha ez így van, ez elég gáz, mert ha pl. újabb bővítést/felújítást terveznek, nem kaphatnak rá hitelt...

(#457) Sipi válasza zfarkas (#455) üzenetére


Sipi
addikt

5 millió forintos támogatott lakáshitel, plusz 2 millió forintos, forint alapú, piaci kamatozású jelzáloghitel.

5 milliós: 2x25.000 forintos életbiztosítás, + 37.500 forintos kamattörleszés (ez halasztott hitel, 10 év múlva a két életbiztosításból visszafizettük volna mindkét hitelt, és még marad is, addig pedig az annuitásos hitelnél alacsonyabb kamatot fizettük volna)
2 milliós: első periódusban 27.500, jelenleg 25.000 forintos kamattörlesztés. A tőke: lésd előbb.

Mivel a két félből az egyik eltávozott, így most át kell terveznem az egészet. Akkoriban havi 120.000 forint (kicsivel kevesebb) volt a hitel, de ebből 50-60.000 forint életbiztosítás. Így bármelyikőnk elhal, a másik kap 5 milliót, illetve 10 év múlva kb. 10 milió forintnyi megtakarításunk (adójóváírással együtt) lett volna. Ebből kb. 7 milkát fizettünk volna ugye vissza, és még marad egy kevés apró. :)

Jelenleg totál más kamata van a támogatottnak, plusz akkor még csak 5 milliót lehetett felvenni maximum. Ma tehát már más lenne.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#458) Sipi válasza doc (#456) üzenetére


Sipi
addikt

Ajjaj... Ha már van rajta jelzálog, az azért gáz, mert egy rendesebb hitelnél (vagyis ami nem tízezer forint) a bank kizárólagos jelzálogot szeretne, vagy legalábbis első helyre kerülni. Ezt a jelenlegi jelzálogot fenntartó bank nem hiszem, hogy engedni fogja. (Ha OTP, akkor pedig tuti. Az a bank 1 forintnyi jelzálog esetén sem mondana le az elsőségéről.)
Ha elkészülnek a szobák, persze, hogy többet ér! Az értéket leginkább a fekvés (környék), illetve a méret (szobaszám) határozza meg. Az állaga szinte semmit sem számít, nem baj, ha belül lepukkant.

Papíron 1,5 milliót igen, kaphatsz rá. De jelenleg valószínűleg csak úgy, ha attól a banktól kéred, amelyiknek a fél milliója rajta van. Esetleg ennyivel többet igényelsz, és visszafizeted (kiváltod) belőle a jelenlegi fél milliós jelzálogot, hogy csak egy bank 2 milliósa legyen rajta. (Ez a fél millió nem túl nagy eltérés kamatban.)

Persze, a jelzálog addig él, amíg a hiteltartozásod fennáll. De egy jelzálog egy hitelhez köthető. Az egyik hitel jelzáloga lesz a sajátodon, a másiké a szüleidén, a kettő totál más. Újabb hitelt valóban nem kaphatnak rá, de ez benne van a pakliban. (Te, most lesz mellé két plusz szoba, hova akarják még bővíteni? Panzióvá? :) ).
Esetleg az lehet még, hogy mivel a mostani bővítéssel nő az értéke, Te pedig a jelenlegi értékkel számolva terheled meg teljesen, akkor egy kevés hitelt a későbbiekben még fel lehet rá venni.

Mindegy, a baromi részletes kifejtést inkább a levélben említett úriemberre hagyom, mert ilyen mélységben én csak ugatom a témát. :)
Én sem örülnék, ha pl. egy repülőgép-pilóta engem oktatna ki számítástechnikából.
Perse, kérdezz nyugodtan, csak most már olyan vizekre kezdesz evezni, hogy nem biztos, hogy tudok válaszolni. :)


Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#459) Sipi


Sipi
addikt

Kis kiegészítés: szinte mindig, mindenre lehet áthidaló megoldást találni, szóval ne csüggedj! Nekünk is sikerült. Csak nem egyedül kell belevágni, egymagad az összes bank ellenében.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#460) zfarkas válasza Sipi (#457) üzenetére


zfarkas
senior tag

Akkor ha jól értem, havi 2*25e+25e, vagyis 75e, amit fizetsz.
Csak azért érdekel, hogy pl. 3M induló, és mondjuk 6-7M hitel esetén kb. milyen havi törlesztésre számítsak.

Raw Dark Pure

(#461) doc válasza Sipi (#458) üzenetére


doc
nagyúr

nem OTP :DD
na utánajárok a dolgoknak, pontosan milyen a jelzálog rajta, mikor jár le, stb.
egy kérdésem van már csak (legalábbis egyelőre):
ha így veszek fel hitelt (vásárolandó lakás+szülői), akkor a visszafizetés hogyan működik? egyszerre fizetem a két hitelt? tehát ha pl. a saját lakáshitelem havi 40K, a szüleim házára felvett 20K, akkor nekem havi 60K-t kell kifizetni?
na megyek konkrétabban utánanézni a dolgoknak

köszi az eddigi informálást, sokat segítettél!! :R :C :R

(#462) Sipi válasza zfarkas (#460) üzenetére


Sipi
addikt

Nem, eddig fizetTÜNK 2x25.000+37.500 a támogatott, plusz olyan 27.000 a piaci 2 milliós.
Mivel az egyik fél kiesett, az életbiztosítását sem kell fizetNEM, így a jelenlegi állapotban fizetNEM kell 25+37.500, valamint 25.000 a 2 milliós után.
A törlesztés elég változó... Úgy érted, 6-7 milliós hitelt akarsz? Devizaalapú esetén, ha csak sima hitelt veszel fel (semmi életbiztosítás), akkor nagyon hosszú futamidő esetén (20 év...), saccra max. 50.000 forint. Jelzálog alapú, persze.
De ezt így blikkre nem lehet megmondani... Támogatottat nem tudom. Forint alapú pl. olyan 12% körüli kamatozású.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#463) Sipi válasza doc (#461) üzenetére


Sipi
addikt

Uhh, attól függ.
Felvehetsz egy hitelt is úgy, hogy a megveendő ingatlan mellé felajánlasz kiegészítő ingatlant (a szülőit). Ekkor egy hitel lesz, több jelzáloggal, de nem tudom, hogy hogyan oszlik majd meg a jelzálog a lakások között.
Vehetsz fel két hitelt is, az elsőt a sajátra (megveendő), erre kerül jelzálog az elsődleges hitelre. Felveszel még egy hitelt, a szülőire, arra is kerül jelzálog a másik hitelre.

Értelemszerűen mindkét hitelt fizeted (nyugodtan lehet több is, az nem gond, míg bírja a pénztárcád :) ), igen, jelen esetben havi 60k-t. Két külön hitelnél akár a futamidők is eltérhetnek, variálhatsz ide-oda, csak arra vigyázz, hogy hosszú időre szól a hitelszerződés, olyan nincs, hogy ne változzon közben semmi, és minél bonyolultabb, annál gázosabb lesz kiutat találni, ha gáz van.

Ha utánajársz, nézd meg, pontosan miket jegyzett be az a bizonyos bank! Létezik jelzálog (ez evidens), eladási és elidegenítési tilalom (nem adható el a bank engedélye nélkül), de van még valami harmadik is, hogy a banknak van elsődleges joga eladni. Ha ilyen kikötés is szerepel, akkor viszont érdemes lepucoltatni (akár a mostani nagyobb hitel segítségével) azt a bankot a tulajdoni lapról, mert akkor nagyon köcsögök, és könnyen meg lehet szívni velük.

Sok sikert! De nem hiszem, hogy sokat segítettem volna, mert konkrétumot csak konkrét helyzetre lehet mondani. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#464) zfarkas válasza Sipi (#462) üzenetére


zfarkas
senior tag

Köszi! Egyelőre asszem albi, és közben elkezdünk utánajárni a dolgoknak.

Raw Dark Pure

(#465) rii


rii
nagyúr

[1.] lakáshitel esetében ugye jól lenne, ha a teljese fizetésemmel lennék bejelentve?

[2.] hány százalék is az önrész?

[3.] 5,000,000 millánál nagyobb lakáshitelek is vannak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#466) rii


rii
nagyúr

 

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#467) #32577792 válasza rii (#465) üzenetére


#32577792
törölt tag

1: attól függ, hogy melyik banknál akarsz hitelt felvenni, van minimálbéres ( ide nemcsak az tartozik, aki ténylegesen minimálbéres, hanem nem fér bele a jövedelemvizsgálatos scoringba).
2: ez függ attól, hogy milyen célú a hitel, pl.: fészekrakó esetében ez 10% általában, más esetekben a forgalmi érték 40-70%-át finanszírozzák. ez már függ a jövedelemtől.
3: persze, hogy vannak. a támogatott forint hiteleknél vannak, ilyen limitek
pl: használt lakás vásárlásnál van ez az 5000eFt-os limit, efölött lehet devizázni.

(#468) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

A lakástakarékpénztárral kombinált lakáshitelekről, mi a véleményetek? (Én ugyan már kötöttem egy 5 éves LTP szerződést, de kíváncsi vagyok, hogy Ti ezt, hogy látjátok)

(#469) Ariadne válasza #32577792 (#467) üzenetére


Ariadne
őstag

A gond az, hogy ahol alacsony önrészt kérnek, iszonyatos fizetés kell hogy legyen. Mostanában én is utánanézegettem ezeknek, és eléggé 22-es csapdája érzés. Marad a LTP és az albérlet... :(

Egyébként nekem a CIB és az OTP jön be csak lakáshitelnél, mert OTP-nél mindig ingyenes, CIB-nél meg ''évfordulókor'' ingyenes az előtrölesztés, így beteheti az ember, ami közben jön esetleg mani. Az összes többi bank ilyen maradék hitel 2%-a körüli összegeket kér, vagy 30-50.000 Ft-ot.

PSZÁF hitelkalkulátor: [link]

Ingatlanfedezetű devizahitelek összehasonlítása [link]

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#470) mynames


mynames
senior tag

A 462-es hsz-hez:
[link]
(utolsó előtti bekezdés...)
miért jó a hitelfelvevőnek, ha csak a kamatot törleszti és az LTP-ből mikor megvan pénz akkor törleszt tőkét (ha jól értem a cikket)?

szerk: sok jó cikk van még itt:[link]

[Szerkesztve]

(#471) Ariadne válasza mynames (#470) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt az OTP-ben magyaráztattam el magamnak egyszer. Úgy megy, hogy fizeted a kamatokat plusz a LTP-t, és amikor lejár a LTP, az összegyűlt pénztből törlesztenek egy összegben. A nyereség az LTP-hez járó állami támogatásban rejlik, ami nem két fillér. :)

Azt viszont nem tudom most hirtelen, hogy ez hogy viszonyul ahhoz a lehetőséghez, hogy megkötheted a LTP-t és felveheted hamarabb, akár rögtön előre is a végösszeget, csak szépen fizetni kell utána tovább a szokásos havi LTP befizetést. :))


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#472) #32577792 válasza Ariadne (#469) üzenetére


#32577792
törölt tag

éppen ezt mondom, a fészekrakót megtudom csinálni minimálbéresként is!

(#473) #32577792 válasza mynames (#468) üzenetére


#32577792
törölt tag

ez azért jó, mert így alacsopnyabb indulórészleted lesz, a végösszeg így sem biztos, hogy kevesebb, de 4-5évig kevesebbet fizetsz!

(#474) Ariadne válasza #32577792 (#472) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm (fejvakarós töprengő smiley), akkor mi is volt a bajom a fészekrakóval? Azt hiszem, a 15 milka - 12 milka az, előbb megnéztem, és nem a hitel, hanem tényleg a lakás értéke nem lehet több ennél. Lehet kapni Bp normális helyen használt lakást 12 millióért, ami legalább 1,5 szobás és mondjuk egy gyerkőcöt belevállalhatunk? Hát ahogy néztem, nem nagyon... :O Marad a kiegészítő kamattámogatás, ha jól emléxem...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#475) luciferc válasza Ariadne (#471) üzenetére


luciferc
őstag

A nyereség az LTP-hez járó állami támogatásban rejlik, ami nem két fillér.

a veszteség meg abban, hogy amíg nem törleszt az LTP, addig a teljes tőke után fizetsz kamatot. ennél a konstrukciónál csak egyedileg dönthető el, hogy összességében megéri-e. az sem biztos, hogy hogy a kamatok+LTP együtt kevesebb (vagy jelentősen kevesebb), mint ha LTP nélkül csinálnád. Ez igazából annak jó, akinek már van LTP-je, de szvsz annak nem, aki most vesz fel hitelt és még nincs LTP-je. az ne is kössön. szerintem.

(#476) Ariadne válasza luciferc (#475) üzenetére


Ariadne
őstag

Hűha, ebben tényleg igazad van! :R

Az alacsony törlesztőrészlethez meg csak ennyit: [link]. Én biztosan a lehetséges legmagasabbnál kicsivel kevesebb (árfolyamingadozás esetére) havi törlesztővel vennék fel lakáshitelt, max. 12 évre...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#477) rii válasza Ariadne (#469) üzenetére


rii
nagyúr

Ez a PSZÁF hitelkalkulátor mit takar?

beírtam neki, hogy 10 000 000 180 hónap, és kiadta, hogy havi 55,000 HUF

Gondolom nem úgy van, hogy bemegyek, csókolom kérek 15 000 000-t 240 hónapra.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#478) luciferc válasza rii (#477) üzenetére


luciferc
őstag

Hát, a PSZÁF akkor sem ad neked hitelt, ha nagyon szépen kéred, tekintve, hogy nem bank :DDD, hanem felügyeleti szerv. a hitelkalkulátor pedig azt takarja ami a neve. hitelek törlesztését kalkulálja az általad megadott adatok alapján, amely adatokat vagy a PSZÁF vagy a bankok oldaláról szerezted. vagyis nem neked kell kinlódni a kamatos kamat, meg annuitásos törlesztés meg egyebek képletével, hanem hanem ők szépen kiszámolják neked.

(#479) #32577792 válasza Ariadne (#474) üzenetére


#32577792
törölt tag

én azt nem tudom, hogy mit lehet kapni, azt tudom, hogy vidéken bőven beleférünk ezen összegekbe.
ott viszont pótfedezet kell, vagy önerő...

szerintem...

(#480) #32577792 válasza luciferc (#475) üzenetére


#32577792
törölt tag

így, ahogy mondod, ezért írtam fentebb, hogy végösszegben nembiztos, hogy kevesebbre jön ki, de a vásárlás után - mikor már mindent kiadtál magad alól - ez jól jöhet.
illetve ha szabadfelhasználásút veszel fel pl. 10 évre, ott 96 hónapig fizetsz kevesebbet, ott megéri, vagy ha felújítási hitelt veszel fel rövid futamidőre, 6-7 év, akkor is.

(#481) Ariadne válasza #32577792 (#479) üzenetére


Ariadne
őstag

Bizony, ez az én bánatom. Valaki más által berakott linken olvastam is, hogy a fészekrakósoknak csak valami 3%-a volt Bp-en, és felmérésük szerint Budán egyáltalán, Pesten is nehezen lehet 12 milkáért használt lakást kapni. Hát még ha az embernek ilyen extra igényei vannak, mint másfél szoba... :( Először reménykedtem, hogy a hitel nem lehet több 12-nél, de a lakás értéke ez a határ sajnos.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#482) #32577792 válasza Ariadne (#481) üzenetére


#32577792
törölt tag

megoldás: ennyire kell írni az adás-vételit és ha még kell önerő, azt egy másik hitelből, másik ingatlanra. nehogymán alföldi gyereknek mondják meg, hogy ''talpunk alatt fügyül a szél''!

(#483) rii


rii
nagyúr

Sziasztok! Csal pár percre néztrm be ismét

[1.] 13 milla köröli lakásra egyedül milyen esélyeim vannak hohy kapjak lakáshitelt?
2 év múlva szeretném igényelni

[2.] illetve a lakástakarékossági az jó?

Köszönet az eddig infóért is!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#484) #32577792 válasza rii (#483) üzenetére


#32577792
törölt tag

fészekrakó, bp. illetve megyeszékhely - jogú városok esetén új max 15misil, használt 12misi.
vidék: 12/8
ezt élettársi, házastársi jogviszonyban, illetve gyermekét egyedül nevelő személy kaphatja.
egyébként meg pótfedezettel tudod megvenni, ha nincs önerőd.
lakástakarék: 4 év után jár le, akkor tudod lakáscélra használni, előtte csak áthidaló kölcsön lehetséges.
most ha rendelkezel min. 3 havi munkaviszonnyal, minimálbérrel, akkor vehetsz fel. innentől csak többet kérhetnek a bankok.

ltp: jó. főleg ha én köthetem meg :B

[Szerkesztve]

(#485) Ariadne válasza #32577792 (#482) üzenetére


Ariadne
őstag

Alföldi gyerek vagyok, poén... :D De lehetnek hátrányai is a kisebb összegre írásnak, csak elő kell kutatnom az agyamból, mi volt az... Péntek lévén ez most nem megy túl gyorsan, de igyekszem. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#486) #32577792 válasza Ariadne (#485) üzenetére


#32577792
törölt tag

elvileg kevesebb illeték neked :DD
eladónak is lehet jó, hiszen így kevesebbet kell adóznia, ha arra kötelezhető.
jó ügyvéd kell hozzá, meg nem a T@snádi ügyfélkörébe tartozó eladó :Y

szerintem...

(#487) Ariadne válasza #32577792 (#486) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem ecsetelem, mennyire nem lesz gondom a jó ügyvéd megtalálásával... :DDD Eszembe jutott az egyik hátrány: mostanában egyesek szokásává vált utólag a szolgáltatás-ellenszolgáltatás feltűnő aránytalansága miatt utólag perelgetni (eladó pl., hogy milyen mocskosul olcsón vettem meg tőle, aránytalan meg uzsorás...). De van még valami, csak most fáj a bölcsességfogam, és ez korlátozza kicsit az agyam működését is. :DDD

szerk: Á, feladom mára, ma nem vagyok beszámítható... (kinyiffant smiley helye)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#488) #32577792 válasza Ariadne (#487) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, viszont ezért kell a kettő szerződés...

(#489) rii válasza #32577792 (#484) üzenetére


rii
nagyúr

egyedül szeretném felvenni
nincs semmilyen fedezetem

a lakástakarékpénztárnál 4 év alatt mennyit lehet összeboltolni?
ha a fizetésemet, amit KPban kapok meg, azonnal átutalném a folyószámlámra, nem lennék ''hitelképesebb''

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#490) SzalaiG


SzalaiG
addikt

4kerék, 3 gyerek, 2 elmebeteg, 1 albérletben. :DDD

(#491) #32577792 válasza rii (#489) üzenetére


#32577792
törölt tag

1.388.000Ft-ot és kiegészíthető 2.700.000 Ft-ra hitellel/fő

mindenképpen, de akkor sem lehet többet kihozni, mint a vételár 60-70%-a.

(#492) rii válasza #32577792 (#491) üzenetére


rii
nagyúr

[1.] Tudnál légyszíves link-et mutatni? Nem találok budapesti takarékpénztár weboldalt

[2.] Hogyan lehet 1z 1 388 00-t kiegészíteni 2 700 000-ra?

[3.] az, hogy akkor sem lehet kihoztni, mint a vételár 60-70%-a, ez előbb mondott 13M-ra értendő, vagy általánosságban?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#493) #32577792 válasza rii (#492) üzenetére


#32577792
törölt tag

1: PÜ
2: ez kettő részból áll: megtakarítás (saját befizetés+állami támogatás+kamat)+hitellehetőség
1. megtakarítás: évente a befizetett összeg 30%-a, max 72eFt/év/fő, no meg 3% kamat
ezt a futamidő végén tudod felveni
2. hitellehtőség: pl ha van ingatlanod, arra veheted fel, ingatlancélra. ha nincs, akkor pedig vásárlásra. ez lehet telek vagy lakóingatlan.
Ha szeretnél ennél többet, az csak úgy lehet, ha pl. szülőnek, élettársnak, házastársnak is kötsz ilyet, de ekkor őneki is kell min. 1% tulajdonrészt szereznie az ingatlanban.
3: általánosságban igaz ez, mert néhány bank, bizonyos értékhatár felett csökkenti a hitelbiztosítéki százalékokat. mondjuk ennél magasabb értékű ingatlanra gondolok.

(#494) rii válasza #32577792 (#493) üzenetére


rii
nagyúr

''.............1.388.000Ft-ot és kiegészíthető 2.700.000 Ft-ra hitellel/fő
mindenképpen, de akkor sem lehet többet kihozni, mint a vételár 60-70%-a............''


''.............általánosságban igaz ez, mert néhány bank, bizonyos értékhatár felett csökkenti a hitelbiztosítéki százalékokat. mondjuk ennél magasabb értékű ingatlanra gondolok...........''

akkor a maradék 30-40%-ot honnan teremtsem elő? Én úgy gondoltam, hogy az jön a takarékpánztárból, mondjuk a 2,700,000-ből.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#495) #32577792 válasza rii (#494) üzenetére


#32577792
törölt tag

a felvehető rész, az már hitel, így terhelik ingatlanra. tehát önerő, a saját befizetésed és az állami támogatás - 1388eFt
vagy hosszabb időre kötöd, de akkor később jár le
vagy másnak is adsz tulajdonrészt és többet kötsz
vagy lízing, de erről még nem kaptunk semmi infót, csak amit olvastam

(#496) #32577792


#32577792
törölt tag

:B

(#497) rii


rii
nagyúr

önerő nélkül fel lehet venni lakáshitelt, vagy lakás célú hitelt? vagy mi...

ez a lakástakarék izé nem elegnedő hozzá?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#498) #32577792 válasza rii (#497) üzenetére


#32577792
törölt tag

elvileg igen, gyakorlatilag meg baromi nehéz...
az erste jön ki egy új konstrukcióval, ahol elvileg a teljes vételár finanszírozható, gyakorlatilag megjövedelem vizsgálat történik, és azért ilyen nagy összegű hitelekhez, nem átlagos jövedelemmel kell rendelkezni.

(#499) rii válasza #32577792 (#498) üzenetére


rii
nagyúr

nem látom át, hogy lakástakraék poénzár esetén ez hogy is történik ....

az miben is, és hogy tud ''segíterni''?

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#500) #32577792 válasza rii (#499) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha lakástakarékot kötsz, az akkor minősül önerőnek, ha lejárt és feltudod venni.
adható hitelösszeg: a bank állapítja meg, hogy mennyit kaphatsz, - forgalmi érték - x% = hitelbiztosítéki érték. hbé*x% = adható összeg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.