Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) ForRedGlory válasza Ariadne (#1888) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha jól értelmezem a mondatod, akkor az albérletből befolyó összeg hivatalosan jövedelemnek számít, és adóköteles?

Mellesleg OTP-ben dolgozom, és ha valaki valamit nem tud, hitelt szeretne, vagy annak a feltételei érdeklik, szivesen segítek akár itt, akár (ha nem publikus) privát üzenetben is.

De email is jöhet bátran, mert azt sűrűbben el tudom olvasni. (kiss.zoltan.1982[kukac]gmail.com)

(#1902) AMD Power válasza Kalandor (#1900) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. (Sajnos ezt gondoltam)

ForRedGlory: Akkor kérlek olvass egy picit vissza és segíts nekem. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1903) kp78 válasza Kalandor (#1900) üzenetére


kp78
addikt

Erste most egy minimálbérre is megadja a hitelbiztosítéki érték 80%-át. Ez most elég jónak számít.
Jövedelem alapú finanszírozásnál pedig a HB 100%-át adják.
Ezzel akár össze is jöhet neki 10-15% indulóval (minden az értékbecslőn múlik, meg hogy milyen a lakás), esetleg egy adóstársat fognak még kérni.

(#1904) ForRedGlory válasza AMD Power (#1885) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Olyan egy-két óra múlva válaszolni fogok rá. Amúgy ezzel eséllyel kaphatsz hitelt, de ez még függ pár dologtól.

(#1906) ForRedGlory válasza AMD Power (#1902) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Még egy-két kérdés:
1. Ha van hiteled, mekkora összeg, mikor jár le, mennyit fizetsz havonta.
2. A kinézett ház új vagy használt.
3. Végszükség esetén akarsz-e adóstársat.
4. Jogilag nős vagy-e, mert ha igen, akkor muszáj bevenni a dologba.
5. Hogy állsz a BAR listával.

(#1907) kp78 válasza Kalandor (#1905) üzenetére


kp78
addikt

Felénk 10-15%-ot vesznek le a forgalmi értékből.

(#1908) AMD Power válasza Kalandor (#1905) üzenetére


AMD Power
titán

Hány évre havi mennyiért?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1910) AMD Power válasza Kalandor (#1909) üzenetére


AMD Power
titán

Thx!

És te ezt egyedül vetted fel?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1912) tildy válasza ForRedGlory (#1906) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha valaki nős, miért muszáj bevenni jogilag a buliba?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1913) AMD Power válasza tildy (#1912) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem szerencsére nincs kit

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1914) kp78 válasza tildy (#1912) üzenetére


kp78
addikt

Ezen kár gondolkodni, sajnos minden banknál kötelező :((
Vhol azért érthető, ha már egyszer összekötötted vele az életed hivatalosan is.

Esetleg élettársat kell tartani :DDD

(#1915) fokukac válasza tildy (#1912) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezt én sem értem, pláne, hogy a házasság általában ugye vagyonközösséget is jelent

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1916) ForRedGlory válasza tildy (#1912) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez egy jó kérdés. Ha egyszerűen akarok válaszolni, a banki törvény előírja. Ha a véleményemre vagy kíváncsi, akkor ez egyfajta biztosíték a bankoknak, akik ugye szeretnek biztonságban lenni :-)
ha gondolod utánajárhatok neki.

(#1917) ForRedGlory válasza fokukac (#1915) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem feltétlen, pláne ha szerződésben rögzítik, hogy kinek mije van. Ez váláskor hasznos, de necces ilyen szerződéssel nyitni egy házasságot, mert akkor hol a "holtodiglan-holtomiglan"?
Ugyanakkor azért érthető, ha egy multimilliárdos vesz el egy csórót :-) :-)

(#1919) AMD Power válasza ForRedGlory (#1917) üzenetére


AMD Power
titán

Én akkor is íratnák ilyen házassági szerződést ha a csajnak lenne több pénze.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1920) fokukac válasza ForRedGlory (#1917) üzenetére


fokukac
nagyúr

ahhoz egyáltalán nem kell milliárdosnak lenni, hogy a váláskor a nő vigyen mindent...
("olyan, mint a hurrikán, amikor jön, meleg és nedves, amikor megy, viszi a házat és a kocsit" :D)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1921) ForRedGlory válasza fokukac (#1920) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tetszik a hasonlat :D

(#1922) ForRedGlory válasza AMD Power (#1919) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Értelek, de gondold el, ez bizalomhiány sztem, én kiakadnék ha a barátnőm ehhez kötné a házasságot.

(#1923) AMD Power válasza ForRedGlory (#1922) üzenetére


AMD Power
titán

Én szó nélkül benne lennék. Sőt még én még fel is dobnám az ötletet.

fokukac: Ez a szöveg nagyon baba!!! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1924) Ariadne válasza fokukac (#1915) üzenetére


Ariadne
őstag

Éppen ezért kötelező bevonni a házastársat. Ugyanis ellenkező megállapodás hiányában a házasságkötés után szerzett cuccok közös tulajdonba mennek, így a lakás is, viszont az arra felvett jelzáloghitel is közös lesz ugyebár. Rosszabb kapcsolatnál egyébként előfordulhatna, hogy apus (vagy anyus) felvesz 20 milla jelzáloghitelt úgy, hogy a másik fél nem is tud róla, aztán szívni már mindketten szívhatnak vele később...

- Barbie babát szeretnék venni.
- Milyet parancsol? Van görkoris Barbie 19,99 dollárért, strandra menő Barbie 19,99-ért, fodrász Barbie 19,99-ért, és van elvált Barbie 259,99-ért.
- Ez miért ilyen drága?
- Azért, mert az elvált Barbie-hoz jár Ken háza, Ken kocsija, Ken hajója és Ken bútorai! :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1925) Ariadne válasza ForRedGlory (#1901) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, természetesen. Plusz az önkormányzatok is szoktak helyi adót kivetni a bérbe adott lakásból befolyó jövedelemre. Na ezért nehéz olyan albit találni, ahol hajlandó lenne a tulaj bejelenteni az embert...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1926) AMD Power válasza Ariadne (#1925) üzenetére


AMD Power
titán

És mennyit kell adózni ezután?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1927) Ariadne válasza AMD Power (#1926) üzenetére


Ariadne
őstag

SZJA alapba számít, szóval a fizetésedtől függ, úgy tudom, plusz amennyit az önkori kér, az meg helyenként változik. De ritka madár, aki ezt megteszi, ugyanis ha egyszerűen szerződsz az emberkével, nem jelented be, és lelkére kötöd, hogy ha kérdezik, szívességből lakik ott, akkor nem sokat tehetnek. Bérlőként ez kevésbé jó dolog...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1928) tildy válasza kp78 (#1914) üzenetére


tildy
nagyúr

Abszolút nem érthető. Nem értem miért kéne úgy kezelnia házasság alatt szerzett vagyont, mint közös vagyont, ha erről pl. külön szerződés van:U

Kalandor: a vagyonközösség sem biztos, ha pl. szerződés van róla. :U
Arról nem is beszélve, hogy lehetséges olyan, hogy bár házas két ember, vagyonilag mégis külön vannak....

Ez egyébként akkora genyóság. tfh pl. én házas vagyok. Párom vesz a saját nevére egy lakást, ő fizeti satöbbi. De ha véletlen nem tud fizetni akkor engem elővesznek? Hát ez nagyon gáááz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1929) Ariadne válasza tildy (#1928) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerződésben meg lehet állapodni, hogy a házastársak nem akarnak vagyonközösséget, és akkor nem lesz, vagy bármilyen más megoldás is lehetséges. De ha nincs szerződés erről kifejezetten, akkor bizony közös a házasság ideje alatt szerzett vagyon és az adósság is...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1930) tbs válasza tildy (#1928) üzenetére


tbs
addikt

Jaja. Ráadásul a vagyonközösség x év tanúkkal bizonyítható együttélés után is "hat", azaz fogalmam sincs, hogy (szerződés nélkül) miért is vagytok külön kasszán... :F ;)

#1930-ra: Ha egy kapcsolatból menni kell vmi miatt (nem egészségügyi kérdésből), akkor genyó fickó, aki 2 havi albérletpénzen túl mást is el akar vinni a kapcsolatból. Ha adnak mást is, akkor persze hogy. Szerintem. ;)

(#1931) tildy válasza ForRedGlory (#1922) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ki hogy áll hozzá :U

Szerintem pont hogy tiszta lappal játszás, realista szemlélet . Ezt hoztam én ezt hoztad te, ha halálunkig élünk akkor hippi hurrá addig "látszólag" közösek a dolgaink , nincs gond, de ha lelécelsz valakivel, akkor csak a sjaátodat viheted. Szerintem ez teljesen korrekt. Ha egy nő erre képes berágni (de akár férfi is lehet) , akkor lehet el kell gondolkodni azon, hogy lehet mégsem őa megfelelő partner.

tbs: újabb rossz pont a házasságnak . Az együttélést meg hiába bizonyítják mások, ha mi bőszen tagadunk ha ilyenre kerülne sor :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1932) Ariadne válasza tbs (#1930) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez nem így van, egy kis puska itt. ;)
Egyébként meg élettársak, házastársak egyaránt hosszú pereket tudnak csinálni abból, kié az 1000 Ft értékű törött lábú nádszék...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1933) tbs válasza Ariadne (#1932) üzenetére


tbs
addikt

Ismét egy képlékeny tv. Szóval 3. fél, gázszolgáltató. Ki fizeti ez együttélők gázszámláját..? Ketten, külön szerződéssel..?

Hogy forgassam ki a tv. szövegét, hogy az igazamnak megfeleljen..?

Persze mindent ki lehet dumálni.
Ráadásul minden esetben, ha értelmesek az elváló felek, lehet rendezni a "számlákat" a buli előtt, akár szerződésekkel is. De ezt te úgy is jobban tudod... :D

(#1934) Ariadne válasza tbs (#1933) üzenetére


Ariadne
őstag

Képlékeny? Nem hinném, a jogszabály tiszta. Az, hogy az emberek képesek a másik torkát elharapni egy rossz kapcsolat végén egy értéktelen vacak miatt, na az az igazi gond, és ezt törvénnyel nem lehet megszüntetni. Arra sosem számíthatsz, hogy egy kapcsolat (legyen az házasság vagy élettársi kapcsolat) végén még lehet egyezkedni a másik féllel, mert könnyen lehet, hogy nem...

Gázszámla egyszerű, akinek a nevén az óra van. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1935) tbs válasza Ariadne (#1934) üzenetére


tbs
addikt

És a másik bérleti díjat fizet az ottlakásért..? Ha nem, akkor..? 3. személy előtt vállalt vagyoni közösség..? :DDD (Csak piszkállak, nincs tudásom, csak paraszt eszem...)

Ja, tényleg tapló dolgokról HALLANI, de a többség azért "sima ügy" szokott lenni. Akiket ismerek, azok mind "sima ügyek" voltak, eltekintve ugye az egyértelmű hülyeségektől.

(#1936) Ariadne válasza tbs (#1935) üzenetére


Ariadne
őstag

Tudom, hogy csak kötözködsz, no problem. ;] Egy dolog, hogy ki a lakás tulajdonosa, és másik, hogy kinek a nevére van kötve a közüzemi szerződés a gázszolgáltatóval. De érdekes kérdés, hogy a szolgáltató mehet-e a házastárs ellen is, szerintem így első blikkre igen, ha muszáj.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1937) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintem én jövőre bele vágok egy ilyen lakáshitelbe. 1x úgyis el kell kezdenem sajnos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1938) fokukac válasza Ariadne (#1927) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, csak, hogy helyesbítsek.
nem számít az szja alapba, illetve külön adózó jövedelemnek számít, és 25% adót kell fizetni utána. ennyi.

önkormányzati adóról még nem hallottam, az általában csak a nem lakáscélú helyiségekre van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1939) AMD Power válasza fokukac (#1938) üzenetére


AMD Power
titán

25%? Akkor már értem ,hogy sokan miért nem "jelentik" ezt be.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1940) AMD Power


AMD Power
titán

Buta kérdés tudom. De lakásnál gondolom nem lehet úgy eladni a hitelezett lakást mint mondjuk egy hitelezett kocsit?! Hitel átvállalásal?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1941) Ariadne válasza fokukac (#1938) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehh, ez az. Adók terén nem vagyok penge, csak úgy nagyjából ismerem a dolgokat, ami a bevallásom kitöltéséhez kell. :B

Konkrétan tudok önkoris helyi adóról, ami magánlaksá bérbeadására is vonatkozik, Szegeden pl. több tulaj is mondta, hogy ezért nem jelentenek be. Máshol is hallottam ilyenről, de Bpen nem tudom, kerületenként eltérő lehet.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1942) Ariadne válasza AMD Power (#1940) üzenetére


Ariadne
őstag

Elvileg lehet, ha nem is hitel átvállalással (az nem hinném, hogy működik, amilyen hitelbírálat van mostanság), hanem úgy, hogy a tulaj átpakolja más ingatlanra vagy kifizeti. Viszont én legalábbis soha szerződnék olyan lakásra, ami meg van terhelve. Hiába garantálja nekem a tulaj a szerződésben, hogy tehermentesíti a lakást, és úgy kapom meg, nem rizikóznék soha ilyennel, inkább keresek egy egyszerűbb, tehermenteset...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1943) AMD Power


AMD Power
titán

Egy lightos áru hitel mennyire lehet befolyásoló tényező egy ilyen felvételénél!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1944) tbs válasza AMD Power (#1943) üzenetére


tbs
addikt

Ha nem a bankcsoport egyik tagjától van, akkor semmit. Ha mégis, akkor illik bevallani, nehogy ők jöjjenek már rá. :D

Szerk., utánam: nem a sumák miatt. Csak nem elfeledkezni róla. :DDD

(#1945) AMD Power válasza tbs (#1944) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem akartam el sumákolni csak kérdezem ,hogy nem-e probléma.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1946) #32577792 válasza AMD Power (#1890) üzenetére


#32577792
törölt tag

7.6-8 körül kaphatsz hitelt

(#1947) #32577792


#32577792
törölt tag

nem mindegyik bank vonja be kötelezően a házastársat, ha valaki bankban dolgozik, illik tudnia, hogy miért is van ez :B
egyébként meg benne van az otp LAK ügyviteli utasításában :B
a családjogi törvény szerint - hacsak nincs vagyonmegállapodás- akkor a házasság alatt szerzett minden vagyon közös lehet egy esetleges válás során és így a fedezet sorsa kétségessé válhat. másodsorban, ha az ingatlan tulajdonosa - és egyben adósa- elhalálozik, a htárs attól függetlenül, hogy nem tulajdonos, telekkönyvön kívül, tulajdont szerez az ingatlanban, amin hitel van. ezért ragaszkodnak a bankok a htárs bevonásához, mert így, még mindig van egy fizető adósuk és nem lesz problémás a törlesztés

(#1948) #32577792 válasza AMD Power (#1940) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem buta kérdés
a vevőd bankja majd kifizeti a vevőd hitelkeretéből, a te bankod által, neked adott hitelt. oszt jó napot :K

tbs: csak ezt tudom erre mondani: :K :K
Ha nem a bankcsoport egyik tagjától van, akkor semmit. Ha mégis, akkor illik bevallani, nehogy ők jöjjenek már rá

(#1949) AMD Power válasza #32577792 (#1948) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen papírok szükségesek egy ilyen hitel elkezdéséhez Szerinted melyik banknál érdemes fel venni? Van ez a Hitel + biztosítás. A biztosítás az pontosan "mit" takar magában? Illetve egy ilyen lakáshitelnél ha véletlenül úgy hozza az élet meddig lehet "nem" fizetni? Valami oknál fogva...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1950) rii


rii
nagyúr

milyen fizetés kellene ahhoz, hogy valaki egy 14-15.000.000 milás hitelt felvehessen önerő, részestárs, ingatatlan, meg minden nélkül?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.