Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#870) ladybug


ladybug
őstag

Tudom, ma csak keseregni járok ide, de felháborító, hogy mit megengednek a bankok maguknak. Nevén nevezem a dolgokat:
Felvettünk ugye deviza lakáshitelt 15 évre lakástakarékpénztárral és életbiztosítással.
Az összeg 3,3 millió. Ezért 3 kezest kellett szereznem.
Majd kijött szemlézni az értékbecslő, akinek ugyan most nem kellett fizetnünk, mert a júniusi akcióval az értékbecslési és közjegyzői díjat a bank vette át, de ha ez nem lett volna, akkor ~ 15 ezer ft-ot adtunk volna neki.
Aztán a közjegyzői díj ~89 ezer ft lett volna.
Ezek után már minden adott volt a folyosításhoz. Aztán ma utalták a pénzt, ami miatt ~67 ezer ft-ot lenyúltak, mert ennyi a folyósítási díj ekkora összeg után.
A félszocpolt is igényeltük, ami ugye egy vissza nem térítendő összeg, és alanyi jogon megjár, ha eleget teszel a kritériumoknak, amit a bank kér. Persze ezért is ~20 ezer ft-ot ki kell fizetni, mert ennyi a folyósítási díj, emellett még jó eseten egy szemlét kell kérni a banktól, ami 10 ezer ft körül van.
Akkor számolok: 3,3 millió után ~171 ezer ft-ot fizetek a banknak, és ezek után még az utána járó kamatokat, és törlesztőrészletet.
A szocpol után pedig jó esetben 'csak' 30 ezer ft-ot kell.

Na, most. Jövő hónaptól viszont már fizetem is a törlesztőrészletet, amit 3,3 millió után fizetni, amit persze soha nem is kaptam meg. És fizetem a kamatokat is. De remek.
És még csak nem is nagy összeget igényeltem. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.