Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) erdey_a válasza Kalandor (#1599) üzenetére


erdey_a
őstag

a közjegyző szerintem fix áras dolog. vagy nem?

Vérboci

(#1603) föccer


föccer
nagyúr

Ne szivassatok.

Több mint fél millát kell azért fizetnem, mert vettem egy lakást?

Ez komoly? Beszarok ezen a kib@-*tt sitt kócerájon...

vazzek azé ez most szíven ütött..... :Y

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1604) erdey_a válasza Kalandor (#1602) üzenetére


erdey_a
őstag

rágugliztam, a közjegyzői díj jellemzően a hitel mértékétől függ. Csak minimuma van (mint az ügyvédnek)

Ügyvéden is sokat lehet spórolni. Van aki beéri fixen 50-60 ezerrel, van aki meg 1-1,5%-ot kér ugye :( Sokat számít, ha van tapasztalat a családban ügyvéd vonalon.

Vérboci

(#1605) erdey_a válasza föccer (#1603) üzenetére


erdey_a
őstag

hát igen... viszterhes vagyonátruházási illeték (jellegében az ajándékozási és öröklési illetékhez hasonlít) az sem ''igazságos'' hogy ha a szülők elpatkolnak, az adózott jövedelmükből megszerzett kéró után is fizetni kell újra.

Ha építesz, vagy vállalkozó által épített új lakást veszel, akkor ettől megkíméled magad.

És ugye összességében nem is fél milla, mert ahogy Kalandor részletesebben leírta, az ügyintézések is pénzbe vannak. Tulajdoni lap 2-3 ezer, átiratások, mind mind 4-5 ezrek. Satöbbi, satöbbi.

Ráadásul sokan felkészületlenek illeték témában, aztán az illetékről szóló papírt az átírást követően küldik, tehát az ember 1-2 hónapja él boldogan, aztán jön a csekk. És kedvezmény (vicces 40 ezer) csak 8 milla alatti lakásra van. Mi így is több mint 300 ezret fizettünk.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1606) föccer válasza erdey_a (#1605) üzenetére


föccer
nagyúr

én most konkrétan az 560k illetéken buktam ki. a többiről tudtam, hogy nagyából mi merre hány méter, de ez azé....

Az meg nagyon szép és jó, hogy új lakás vásárlásakor nincs illeték. Csak az a baj, hogy új lakás 20 misinél kezdődik. Arrol nem is beszélve, hogy eleddig egyetlen egy alaprajzot sem találtam, ahová szivesen beköltöznék, mert egyszerűen lakhatatlannak néz ki az alaprajz...

Szóval akkor számolhatok úgy, hogy:

1 milla illeték, átírás, egyéb költségek
1 milla felújjítás, ha nemc sak festeni akarok.
2 milla gépészet és bútorok....

Asszem nincs félretett pénzünk :O

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1607) Quentin Ruby válasza föccer (#1597) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Előző hozzászóló véleményét én is osztom.
Lakást kinézed, bankal talizol,értékbecslő ki,bank mérlegel,pénz megy az eladónak, és így tovább.
Nincs mód arra amit szeretnél, ugyanis ahoz hogy megkapd a hitelt a banknak biztosíték kell és az a lakás az amit te megveszel.
Értékbecslői díj: 25+ áfa helyszínen fizetendő mikor megtörténik a felmérés.
banki költségek meg változóak.50-100e ft környékén ez egyszeri

Arra van mód, hogy kiegészítő ingatlan jelzáloga nélkül lehessen hitelt felvenni? Tehát ne kerüljön senki lakása/háza veszélybe azért, mert engemet kirugnak?

Vannak olyan biztosítási megoldások melyek a 61-ik munka nélkül eltöltött igazolt munkanélküliség esetén átválalják 300 napon keresztül a részleteket .
De hangsúlyozottan csak igazolt esetben.
Egyébként meg ahogy írtad veszélyben lesz az ingatlan,ugyanis az a kockázat ellenértéke.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1608) erdey_a válasza föccer (#1606) üzenetére


erdey_a
őstag

1 milla illeték, átírás, egyéb költségek
1 milla felújjítás, ha nemc sak festeni akarok.
2 milla gépészet és bútorok....


a gépészet+bútor belefér a felébe.
Nekünk 3,2millió forintunk volt induláskor (spórólt pénz és örökség). Ehhez jött 5,8 m hitel meg olyan 500ezer még szülőktől. Tehát 7,2 volt a kéró és 2,5 milla ment el teljes felújításra és berendezésre 53 négyzetméteren. Az illeték (320e) is megvolt ebből.

Vérboci

(#1611) kp78 válasza Kalandor (#1599) üzenetére


kp78
addikt

- földhivatal kb 10e
A földhivatali díj egy picit több, mert 12.000.- a banki jelzálog bejegyzése, 6000.- a tulajdonjog bejegyzés, plussz a 2 db tulajdoni lap 8000.-.
Persze ez elenyésző a többi költséghez képest, amit leírtál, csak gondoltam kiegészítem, hogy még pontosabban lásson a kedves fórumtárs.

(#1612) tildy válasza erdey_a (#1608) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerencsesek vagytok ekkora ''induloval'' . Orokseg sem valoszinu , hogy lesz, nagyszuloktol orokolt penz ugyanis anyameke, abbol akarnak lakasfelujitast Mi lemondtunk egyelore a sajat lakasrol . Meg jo darabig lehetosegunk sem lesz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1613) tkazmer válasza Quentin Ruby (#1607) üzenetére


tkazmer
addikt

Van, szerintem az ingatlanlízing ilyesmi..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1615) #32577792 válasza föccer (#1606) üzenetére


#32577792
törölt tag

bocs, de eléggé elvoltam és nem volt időm ide benézni

tehát:
ha 12 misiért vesztek lakást, alapesetben kb 10% önerő kell hozzá, a többi mehet hitelben
jövedelem: ehhez alapesetben elég 1db minimálbér megléte, tehát a tiétek elég kell, hogy legyen
banki költségek: eléggé akcijjóók vannak, de érdemes mögéjük nézni egy picit, hogy az akciós időszak után mi lesz a helyzet, mert lehetnek meglepetések
illeték: sajnos ki kell fizetni, esetleg egy kis sírás-rívás és ha szerencsétek van, akkor adnak részletfizetést
ha első lakásotok, kaphattok kedvezményt is (max 40e)
többit már inkább PÜ-ben

(#1616) #32577792 válasza erdey_a (#1598) üzenetére


#32577792
törölt tag

:R

(#1617) Quentin Ruby válasza tkazmer (#1613) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

az ingatlan lizing is egy megoldás,csak ott másak a kondiciók!arról nem is beszélve hogy a induló és egyéb költségei sem ugyanazok mint egy jelzálognál!ez gyakorlatilag egy bérleti forma,ani nem a te neveden fut!nagy netto fizuval járható a dolog!

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1618) #32577792 válasza Quentin Ruby (#1617) üzenetére


#32577792
törölt tag

milyen nagy nettóval?
van önerő nélküli, minimálbéres és jövedelem alapú lízing is, mint a hiteleknél

(#1619) tildy válasza Quentin Ruby (#1617) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyszer kiszamoltam, havi szinten kb alig parezerrel volt dragabb a lizing.
Egyebkent van annak elonye is, hogy nem az ember neven fut a lakas....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1620) #32577792


#32577792
törölt tag

de mindig nem tudtál dönteni??

(#1621) tildy válasza #32577792 (#1620) üzenetére


tildy
nagyúr

De tudtam: nincs penz, nincs lakas. Egyszeru , mint a vakablak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1622) #32577792 válasza tildy (#1621) üzenetére


#32577792
törölt tag

mondtam, hogy egy értékbecslést megért volna, sztem :B

(#1623) ricky731


ricky731
tag

Sziasztok!

Csak most találtam meg a topikot majd késöbb még átolvasom kicsit jobban de most hirtelen felindulásból inkább megkérdezem az itt lévö hozzáértöket.Szoval már van egy kinézett lakás meg már elöleg is lett rá fizetve 700e Ft foglaló.A lakás ára 8 millio Ft.Nekem van ugy 4 millio Ft megtakaritott pénzem és ez mellé vennék fel 5 millio Ftot hogy még maradjon a járulékos költségekre is pénz.Diohéjban el tudná nekem valaki mondani hogy melyik banknál és milyen hitelt érdemes felvenni?Fontos lenne még hogy esetleges nagyobb összeg befizetésekor (hitelre) ne kelljen sok járulékot fizetni.Mert most ugy tervezem hogy egy pár éven belül ki is fizetném a hitelt.Remélem nagjábol érthetö amit kérdezek:DElöre is THNX :R

(#1624) blunt válasza erdey_a (#1600) üzenetére


blunt
aktív tag

én több, mint 1.2 millió illetéket fizettem ÚJ lakás után.

tehát új lakásra is van illeték. első lakás volt, ami a nevemre került.

(#1625) kp78 válasza blunt (#1624) üzenetére


kp78
addikt

15 millió felett uj lakasra is van, a mértékét nem tudom. De akkor jo dr?ga lakast vettél.

(#1626) tildy válasza #32577792 (#1622) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet megert volna, csak perpill kocsimuszakiztatas elott nem fer bele. MAsreszt meg nincs ra keret.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1627) Quentin Ruby válasza #32577792 (#1618) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Minden van,de a valóság és az amit leírtál, az két különböző dolog.
A realitás az ez.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1628) Quentin Ruby válasza tildy (#1619) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

mindkét konstrukciónak megvannak az előnyei és hátrányai ez tagathatatlan.
Lizing lehetőséget én csak vállakozóknak és olyan embereknek ajánlok, akik magas nettoval rendelkeznek.Ha az illető kéri természetesen minimálbérre is mehet, bár ott nem árt valami fedezet.Igy ezt a megoldást nem nagyon erőltetem.Persze ha vállalkozó az illető, más a szitú de az megint egy másik történet.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1629) #32577792 válasza Quentin Ruby (#1627) üzenetére


#32577792
törölt tag

biztos neked van igazad :R
otplizing:
fedezet alapon:
új esetén: 20% önerő
használt esetén: 25% önerő

BG lizing:
jövedelem igazolás nélkül:
Budapest Vidék
Új építésű lakások esetén 85% 75%
Használt lakások esetén 80% 75%
Egyéb ingatlantípus esetén 80% 75%

:R :R

(#1630) tildy válasza Quentin Ruby (#1628) üzenetére


tildy
nagyúr

En meg azoknak, akik nem vallalnak be potyara ket gyereket 8 evre. Ugyanis ha valaki felveszi a szocpolt de nem jon a gyerek: megszivta.
Ha nem veszi fel a szocpolt , de jon a gyerek: szinten megszivta.

Ha lizingel es jon a gyerek, akkor meg lazan atvalt hitelre. Emellett az sem rossz, hogy tulajdonkeppen nincs a neveden a haz. (Valakik szerint ez nem elony , szerintem az)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1631) jeges válasza tildy (#1630) üzenetére


jeges
senior tag

tudtommal ''normál'' hitellel is igényelhetsz utólag szocpolt, és ott a neveden van az ingatlan.

(#1632) Quentin Ruby válasza tildy (#1630) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Na akkor ezt is megbeszéltük:)
Ettől színes a világ. :R

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1633) Quentin Ruby válasza #32577792 (#1629) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

köszönöm :R

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1634) #32577792 válasza jeges (#1631) üzenetére


#32577792
törölt tag

utólag csak akkor igényelhetsz ''szocpolt'', ha már az igényléskor azt megtetted és jogosult voltál rá, kivéve, ha meglévő lakást akarsz bővíteni, de az nem működik, hogy veszel fel hitelt, nem igényled, aztán majd valamikor születik gyermek és így próbálsz igényelni.

(#1635) jeges válasza #32577792 (#1634) üzenetére


jeges
senior tag

olvasd el, mire válaszoltam, a lényeg az lett volna, hogy a kedvezmény nem attól függ, hogy lízing vagy hitel a forrás.

(#1636) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

utólag igénybevett szocpolt így lehet felhasználni.


-új lakás építése esetén
-új lakás vásárlása esetén
-meglévő lakását legalább egy szobával bővíti(a tetőtér beépítés kivételével)
-tetőtér beépítése
-lakását legalább egy szobával nagyobbra cseréli (csak három vagy több gyermeket eltartóknál a méltányolható lakásigényen belül)

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1637) Ariadne válasza Quentin Ruby (#1636) üzenetére


Ariadne
őstag

''Utólag igénybevett'' alatt a meglévő gyerek után igényelt szocpolt értitek, ugye?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1638) kp78 válasza Ariadne (#1637) üzenetére


kp78
addikt

Egyik variációban erre gondolnak:
- veszel egy lakást a pároddal, vesztek fel hitelt, és időközben születik egy gyerek, aki után szeretnétek igénybevenni a kedvezményt.
Bár én úgy tudom, hogy ha veszel egy új lakást hitellel, - és amúgy jogosult lennél szocpolra - amikor megszületik a gyerek, akkor jóváírják neked a hiteledből. Ezt az OTP-ben hallottam, ha nem így van, ne engem kövezzetek meg.
- másik variáció, a meglévő gyereked után hogy tudod igénybe venni.
Vki erről beszél, vki arról. :U

[Szerkesztve]

(#1639) Ariadne válasza kp78 (#1638) üzenetére


Ariadne
őstag

Na ez az, ami szerintem nem működik. Ha már egyszer felvetted a hitelt, és akkor nem kértél megelőlegezőt, mert mondjuk használt a lakás (előlegezni csak újra lehet), vagy nem voltak gyerekek, hogy azokra ''rendes'' szocpolt fel lehessen venni, akkor ez van. De mindjárt utánanézek, a magyarorszag.hu-n szépen fenn van minden erről.

Addig is egy kis összefoglaló: [link].

mod: most nézem, ungawa is leírta már, hogy ez így nem megy. Nem jótékonysági intézmény az állam, ha valaki nem kérte, amire jogosult volt, akkor nem kaphat észbe öt év múlva, hogy háppersze, most kérem...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1640) tildy válasza kp78 (#1638) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont ha nem vállalja be az 1gyerek /4év vagy 2 gyerek/ 8 évet előre, már hitelfelvételnél, akkor nem jár neki a szocpol a meghitelezett lakásra , ha véletlen mégis megszületnének a gyerekek.
És ez azért akár 1.5 -2.4 milla is lehet, ami nem kevés összeg.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1641) kp78 válasza Ariadne (#1639) üzenetére


kp78
addikt

Az első bekezdésből kimaradt hogy új lakás. De a másodikba már beleírtam. Természetesen csak új esetén müködik amit leírtam, ha működik egyáltalán.
De mint mondottam, Otp-s info, nem én találtam ki.

(#1642) Ariadne


Ariadne
őstag

Azt tudom, hogy ha nem sikerülnek az előre vállalt gyerekek (és nincs orvosi igazolás arról, hogy pl. betegség miatt nem megy), akkor is csak a 8 év lejártát követően kell elkezdeni a visszafizetést, és részletfizetést azért lehet kérni.
Az igazi gáz az, hogy ha adott paraméterek szerint keres az ember lakást, akkor az ötvenegynéhány m2-es kategóriában jóval több mint 2,5 millával drágább egy új lakás, mint egy használt (kb. 18M vs. 14M), így szerintem még illetékkel együtt is jobban megéri használtat venni, mint megelőlegező szocpollal újat. Mihelyst beköltözik az ember, onnantól úgyis használt lesz, nem? :DDD Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag lakhatatlanok a mostani újak (pl. nincs ablak a fürdőn meg a konyhán...).

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1643) tildy válasza Ariadne (#1642) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez változó. Régi lakások közt is van oylan, ahol nincs a fürdőben ablak (A mi albink is ilyen) , és az új építésűek közt is van, olyan ahol van a konyhán ablak. (Barátnőméké, 50 nm, Gyöngyös, 9.2 milláért vették kb. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1644) jeges válasza Ariadne (#1642) üzenetére


jeges
senior tag

(ismerek egy házaspárt, akik bevállaltak két gyereket, de csak egy lett meg. ugyan a határidő már lejárt, de senki nem jelentkezett felleltározni a porontyokat)

(#1645) Ariadne válasza tildy (#1643) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze, van réginél is, de ami új és ilyen méretű, az mind ablaktalan, és ez alatt Bp belső kerületeit értem, főleg Zuglót. (Mivel kocsink nincs és nem is akarunk még jó ideig, ezért nem tudunk kijjebb menni.) Szóval dühítő, azt költöztetném bele, aki tervezte. :( A mostani albinknál nincs ablak a fürdőszobán, borzalmas, soha többet ilyet...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1646) Ariadne válasza jeges (#1644) üzenetére


Ariadne
őstag

:DDD Ez jó. Mondjuk nem lehet véletlenül, hogy nekik kell határidőn belül igazolni? Ezt most komolyan kérdezem, szvsz érdemes azért utánajárni, nehogy az legyen a gond, hogy egy gyerkőc megvan, csak nem igazolták a dolgot. De jó is lehet már ott tartani... :U

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1647) #32577792 válasza tildy (#1640) üzenetére


#32577792
törölt tag

így van

lakáspítési kedvezmény (LÉK): új építésű lakóingatlan vásárlására és építésére, ha egyébként megfelel a jogszabályoknak. használatba vételi engedély után nem igényelhető.
előtte ha igényelte és jogosult volt, és később születik másik gyerek, akkor a hitelösszegből jóváírják.
használt lakás bővítésére: meglévő ingatlan bővítésére - nem térnék ki a teljes szövegre- ha a gyermek megszületett, ha utána születik még, jóváírják
használt lakás vásárlására: ha 2001aug1-én volt a nevökön ingatlan, amit eladtak, annál nagyobbat vagy komfortosabbat vesznek és a vételárat - csökkentve az esetleges lakáscélú hitelek összegével- beforgatják a megvenni kívánt ingatlan vételárába


megelőlegező kölcsön: 40 év alatti házaspárok igényelhetik új lakáscélhoz - mint fentebb- max 2 gyerekre. amennyiben több születik, hitelt csökkentik vele

fiatalok otthonteremtési támogatása (FOT): 35 év alatti házas- vagy élettársak, gyermekét egyedül nevelő személyek kaphatják, legalább komfortos, használt lakóingatlan megvételére, már megszületett gyermek után, ha születik újabb, mint a többinél

ha jól emlékszem

(#1648) jeges válasza Ariadne (#1646) üzenetére


jeges
senior tag

de persze, nekik kellene igazolni, de a tudtuk nélkül nem fogják elárverezni a házat a fejük fölül. (amit nem ellenőriz senki, azt nem is kell betartani...vagy mi)

(#1649) Ariadne válasza jeges (#1648) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, azért én a helyükben nem játszanék ezzel. Hacsak külön nem kéri az ember, még csak nem is értesít a földhivatal arról, hogy hopp, ide bejegyeztek valamit...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1650) Ariadne


Ariadne
őstag

Böngésztem a magyarorszag.hu-n és nicsak:
''21. Az építkezés befejezését követően született gyermekünk után jogosultak vagyunk a lakásépítési kedvezményre?
Igen, ha van lakáscélú hitelük, akkor az utóbb született gyermek(ek) után járó kedvezmény összege jóváírható a kölcsönből, a hátralévő tartozás mértékéig.''[link]

Most akkor mégiscsak lehetne utólag jóváírni? (fejvakarós smiley)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.