Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) #32577792 válasza Kalandor (#1448) üzenetére


#32577792
törölt tag

azt mondta, az ügyintéző, hogy nem lehet visszavonni. beszéljem meg a főnökével.

ugyanez volt, amikor a második kártyát akartam megszüntetni. ő nem teheti meg. de mondom mi az hogy nem?? az hogy nem. beszéljek a főnökével.


menj be másik fiókba...
internet bank?

(#1453) #32577792 válasza Kalandor (#1452) üzenetére


#32577792
törölt tag

ahogy érzed, bár ők sem voltak egyenesek ezek szerint.
milyen netbank az ilyen :Y
még az otp-s netbankon is lehet ilyet...

(#1454) RaBrig


RaBrig
újonc

Új ház vásárlására adtuk fejünket párommal és két gyermekünkkel, önerő nélkül csupán a szocpolra és ''jövedelmünkre'' alapozva (és ezt, amint az itteni hozzászólásokat böngészem nagy adag naivitással tesszük). Két ingatlan megvásárlási lehetősége merült fel az egyik mondhatnánk a rózsaszín álom:
- az építtető magára vállalta a vásárlás teljes ügyintézését, hitelt (BRÓKERNET), földhivatalt ill.számomra még ismeretlen egyéb más tennivalókat. A ház egy ikerházrész melyet ily módon 25 millió Ft-ért adna el nekünk. Az hogy ebben az összegben vajon benne van-e a fent említett teljes körű ügyintézés még csak most vetődött fel bennem.
Nos azzal kapcsolatban kéne némi info, hogy vajon mitől kímél így meg bennünket? ill.
Hallott már valaki erről a BRÓKERNET-ről?

A másik lehetőség egy ''különálló'' (és ezért szimpatikusabb), viszont félkész ház (nyílászárók nélkül), melyet ugyanez az építtető aki ingatlan adás-vétellel is foglalkozik árusít 16 millió forintért. Viszont a férjem egészen véletlenül összeismerkedett az ingatlan tulajdonosával, aki mindössze 13 milliót kérne a félkész házért - tehát ha kikerülhetnénk az ingatlanost, akkor 3 millióval kevesebb lenne de ott állnánk teljesen tudatlanul a hogyan vegyünk fel hitelt, hogyan intézzük a ház ügyeit ... címü kérdésekben.
Még azt sem tudjuk vajon a félkész ház minek számít használtnak vagy újnak? Felvehető rá a teljes szocpol vagy sem?
Aki tud nagyon kérem segítsen!!! Előre is köszi!

RaBrig

(#1455) tbs válasza RaBrig (#1454) üzenetére


tbs
addikt

Ha nincsenek bent nyílászárók, akkor az nem félkész. Jó ha 1/4-1/3-ad. :(
13MFt. Rákérdezhetek? 120 nettó m2? Ha nem, akkor itt valami más is lappang...
Szerintem.

(#1456) fokukac válasza tbs (#1449) üzenetére


fokukac
nagyúr

izé, off,
de már miért ne vehetnék fel egy beszélgetést, amiben én is részt veszek?
miért ne őrizhetném meg az utókornak azokat az információkat, amiket nekem mondanak?

mások beszélgetéseire igaz, amit mondasz, nade saját beszélgetésre nem.
szerintem ilyet felvenni lehet, csak közzétenni nem. ( a másik résztvevő engedélye nélkül)
szerintem. bár nem vagyok jogász.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1457) tbs válasza fokukac (#1456) üzenetére


tbs
addikt

A felvétel is engedélyköteles. Elvileg a fényképeknél is... Pl. ha rajta vagy egy sajtófotón (mint háttér), megkérheted az árát. (Más kérdés, hogy a magyar bíróságok gyakorlatilag sz@rnak a fényképes dologra. Esetleg igen indokolt esetben foglalkoznak vele érdemben.)

Amiben részt veszel abban más is. A telefonos ügyfélszolgálatok nem poénból tájékoztatnak, hogy ''a beszélgetésről felvétel készül''... ;) Legálisan felvételt magadról csinálhatsz, amikor egyedül vagy. Valahol viccesnek tűnhet, de egyetértek vele. ;)

Majd javítson, aki kifaggat erről egy jogászt, mert nem vagyok up2date, ~8 éve volt problémám ilyesmiből, akkor ez volt a helyzet.

(#1458) tildy válasza RaBrig (#1454) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem náluk van a megtakarításom. Évi 300 ezret fizetek bele. Eddig korrektek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1459) RaBrig válasza tbs (#1455) üzenetére


RaBrig
újonc

Pontos adatom nincs a ház alapterületéről, de viszonyítok a jelenlegi 150 m2-es házhoz amiben lakunk; nos sacc per kb. igaz 100-120 m2-es lehet. És sajnos olyan környéken, ahol nem ritka a 40 milliós (komlett) ház.
RaBrig

(#1460) #32577792 válasza RaBrig (#1454) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha 4-en költöztök, szocpol szempontból a méltányolható szobaszám, max 4. az ehhez tartozó vételár/építési költség - telek ár nélkül, Bp/vidék- 24,5/22,5M Ft.
de ezt tudni kell a Bnet képviselőnek is.
támogatott hitel max összege 15M, 2 gyerek után szocpol: 2,4M.
félkész ház: hitel szempontból az csak egy telek. felejtős sztem ez a megoldás. nevedre kell kerülni, át kell íratni az engedélyeket, a tulajnak át kell a számlákat adni stb.....

[Szerkesztve]

amit nem tudok, de érdemes megkérdezni: életbiztosítással/befektetéssel kombinált hitelről lesz-e szó (Bnet).

[Szerkesztve]

(#1461) Pacák


Pacák
senior tag

Mi is vettünk fel hitelt.De ami miatt írok az az illeték.

Március 23 -án utalt a bank. Április 12 -én megjött mindkettőnk nevére - a páromnakés nekem is - egy-egy csinos kis csekk. Nem gatyáztak sokat... és hajszálpontosan annyi, mint amit a törvényben előírnak.

Régebben állíólag baromi sok idő eltelt, mire csekket küldtek.

Nuclear launch detected

(#1462) fokukac válasza Pacák (#1461) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem március 2-án utalt a bank. eddig még nem érkezett csekk. mondjuk nem is hiányzik...

egyébként azt hallottam, hogy lehet részletfizetési lehetőséget kérni.
Van valamelyikőtöknek tapasztalata ilyesmiről?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1463) Flashcash válasza fokukac (#1462) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Lakás vagy más rendeltetésű ingatlan vásárlása esetén - hacsak nem részesülhetünk mentességben -, bizony igen megterhelő a nagy összegű illeték rövid időn belüli megfizetése. Ilyen esetekre azonban vannak fizetéskönnyítési, méltányossági lehetőségek is, mint a fizetési halasztás és részletfizetés. A kérelmet írásban kell benyújtani, 1500 forintos illetékbélyeggel. Pozitív válaszra akkor van esély, ha igazolt vagy valószínűsíthető, hogy az illeték azonnali vagy egyösszegű megfizetése a családi, jövedelmi, vagyoni és szociális körülményekre is tekintettel aránytalanul súlyos megterhelést jelentene.''

[link]

(#1464) fokukac válasza Flashcash (#1463) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi...! ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1465) bmw528


bmw528
tag

Jónapot

Valakinek van ebben valami tapasztalata?

Örököltem egy lakás felét, másik fele egy rokonomé, szeretném kivásárolni a részét hogy az egész enyém legyen. A rokoni részt kölcsönből szeretném kifizetni, de bonyolítja a dolgot hogy nekem nem pénzt kell adnom hanem egy lakást kell vennem a fél lakás árából.
Tehát ha aláírjuk az adásvételit akkor kellene a banknak a kölcsönt átutalni a rokonomnak egyidejűleg. Lehetséges ez? A bankokhoz van valakinek valami tapasztalata? Melyik a legalkalmasabb erre a tranzakcióra? Hány százalékot kérnek a kölcsönre általában éves viszonylagban?
Az illetéket nem lehet valahogy megúszni így családon belül?

Előre is köszönöm a válaszokat

(#1466) #32577792 válasza bmw528 (#1465) üzenetére


#32577792
törölt tag

szia
tehát az örökségből nevedre került 1/2 rész másik részét akarod megvenni és ezt a részt kell banki hitelből megfinanszírozni?

illetéket nem lehet megúszni sajnos, ráadásul kétszer fogsz illetéket fizetni, hiszen az örökléssel szerzett vagyon is illetékköteles

(#1467) bmw528 válasza #32577792 (#1466) üzenetére


bmw528
tag

igen, így van, de az örökség utáni illetéket már kifizettem kb 8 éve mert a lakás fele akkor került a nevemre csak haszonélvezeti jog volt idáig rajta...

(#1468) #32577792 válasza bmw528 (#1467) üzenetére


#32577792
törölt tag

értem.
mennyit kellene kifizetned a másik részért? illetve hol található az ingatlan, jövedelmi viszonyok? ezek jöhetnek privátban is.

(#1469) bmw528 válasza #32577792 (#1468) üzenetére


bmw528
tag

Leírom ide is, hátha valakinek jól jön...

14M buda, dunapart 80nm, a lakást akarom megterhelni mindenképpen, a gond hogy ekkora kölcsönt csak akkor tudok felvenni ha az egész a nevemen van, de addig nincsen a nevemen amíg nem veszek egy lakást a rokonnak amit ügyebár a kölcsönből akarok finanszírozni...

(#1470) tbs válasza Pacák (#1461) üzenetére


tbs
addikt

Kérvény kell a részletfizetéshez, jövedelemigazolásokkal, meg a hitelszerződéssel (hogy lássák, tényleg nincs pénzed rá). Részletfizut meg szokták adni, halasztást ritkán, mi pl. kaptunk 1 év türelmi időt is a részletfizu előtt. Mi (én :DDD ) személyesen intéztük a dolgot, 4 éve. + Sok telefon és türelem. ;)

(#1471) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Sziasztok!

Én is szeretnék érdklődni,hogy milyen lehetőségeink lennénk lakásépítési célra felvett hitelekkel.

Egyenlőre csak érdeklődés szinten, mert mindíg is utáltam a hiteleket,de most nem nagyon lesz más választás.

A kérdéseim:

Fiatal, kisgyermekes családoknak nincs vmi kedvező hitel? :B

Mi az a minimális jöveledelm amire már adnak hitelt(tudom,hogy már van olyan aki nem kér munkáltatóit,de gondolom ezért meg is kéri a mégtöbb kamatot)?

Látni a reklámokon, hogy már van olyan lehetőség is,hogy a törlesztést csak 2 év múlva kezded meg.Ez hogy működik?
(Azért lenne előnyös, mert 2010-re egy jelentősebbb kb 10M szülői támogatást fogunk kapni, így ezt egy összegben vissza is tudnánk fizetni).


15M hitelnél milyen törlesztőrészletekre lehet számolnI(50k/hó-nál egyenlőre nem tudnánk többet kifizetni).


köszönöm! :R

(#1472) #32577792 válasza Bernardo20 (#1471) üzenetére


#32577792
törölt tag

szia.

építésre HUF vagy CHF alapú hitelt ajánlunk, nagyjából azonos kamattal, ezért inkább az előbbit részesítem előnyben.
minimális feltétel: 3 havi minimálbér, ha jövedelem igazolás nélküli az igénylés, akkor ezt meg kell fizetni (kamat vagy egyszeri plusz ktgs)
halasztott fizetés: csak a hiteldíjat fizeted addig az ideig, amíg a bank ezt engedélyezi, de ez nem automatizmust jelent. vizsgálják, hogy miért is kéred és látják-e annak lehetőségét, hogy majd fizetni is tudod később a tőkét is.
15M-t, még ha halasztott tőketörlesztésű is, nem nagyon fogod megúszni 75-80k alatt!
függetlenül a futamidő hosszától!
számold ki: átlag 4% kamat és 1-2% kezelési költség (aki viszont 1%-ot kér, nem ad halasztást)

(#1473) efge


efge
aktív tag

szia!
szeretnek tanacsot kerni! a helyzet a kovetkezo. adott csaladi haz, ami 2 testver tulajdonaban van 1/3-2/3 aranyban. ertekeb kb 9m forint (kozseg)
a 2/3 aranyt elcserelnenk a lakasunkkkal, 1:1 ben, a harmadot pedig kifizetnenk hitelbol. de a hazra kene kolteni legalabb 3m forintot (ablak csere, tetoter beepites plusz szobaert). van egy gyerek a csaladban es tervezunk meg egyet legalabb.
szeretnenk igenybe venni szocpolt, ami ha jol tudom tetoter epites miatt jar, 2 gyerekre 1,2m.
terveink szerint az egesz hazra vennenk fel jelzalog kolcsont 6m forintot, ebbol kifizetnenk 3m es a maradek 3+1,2Mbol csinalnank meg a felujitast es bovitest.
ez jarhato ut? jol szamolom, pl uj unicredit bank reklamban szereplo hitel eseten 20ev 6m 43e ft torlesztes? mashol is kb ennyi, gondolom...
akinek van tapasztalata az segithetne, ennek menniy az atfutasa? haz csere + megvetel az gondolom par nap, de mennyi ido mulva kerul az ingatlan ''hitelkepes'' allapotba? mennyi ido alatt dolgozza fel a foldhivatal? 1 honap?
a csere jar valami kiadassal (ugyvedi dijon kivul) ilyenkor is van illetek?
az ilyen szabadfelhasznalasu jelzaloghitelhez nem kell epitesi terv, ugye? tervet es kivitelezest raerek a magam tempojaban csinalni, ugye? es a szocpol viszont ker valami tervet?

koszi elore az infokat...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1474) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

http://www.penzszerzo.hu
Ezt használta már valaki? Tapasztalatok?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#1475) brownus


brownus
veterán

hi,

lakás vásárlás előtt állok, az erstétől lesz a hitel. mit érdemes manapság deviza vagy huf alapú hitelt felvenni? 1-2 hónapon belül lesz a dolog. most erős a forint ugye, meg ha az istenek is úgy akarják akkor 5-10 éven belül mi is eurót fogunk használni. és a hitelem 25 évre fog szólni. eddig a svájci frank vezet:)


milyen plussz ktg-ek merülhetnek fel a lakás birtokba vételéig?
-értékbecslés
-ügyvéd díj
-tulajdonlap kikérés
(-ha már enyém a lakás akkor az illeték)
-még vmi?

(#1476) szjoci


szjoci
őstag

sziasztok!

a panellakást amit bérlünk már évtizedek óta most megvehetném 2,4 milla kp-ért (értéke köbö 5 millió) vagy részletre 3 millióért (25 év és 20k törlesztőrészlet). Az a bajom hogy jó lenne letudni az egyéb tartozásaimat (köbö 1 milla) és ezért több pénzt szeretnék felvenni. Ebből vetődik fel a következő kérdés: a lakáshitelt ki lehet úgy bulizni hogy megkapom pölö az igényelt összeget (4 vagy 5 milla) és a maradékot zsebre vágom? :B Magyarul: bizonyítanom kell a bank felé hogy én azt a lakást mennyiért vettem meg?

bocs a lámaságért, hivatalos ügyekben nagyon nem vagyok otthon :U

szerk.: vagy pedig még olyanon is gondolkoztam hogy veszek fel személyi hitelt, akkor 2,4M-ért meg van a lakás, szóval elég lenne 3,5M-t felvennem.
Mit javallotok?

[Szerkesztve]

(#1478) szjoci válasza Kalandor (#1477) üzenetére


szjoci
őstag

köszi a segítséget és a gyors választ :R

akkor marad valamilyen személyi hitel szerintem :(((
vagy nem tudom... :D még rágódok rajta picit hogy megérné-e csak 1 helyre fizetnem.

(#1479) erdey_a válasza brownus (#1475) üzenetére


erdey_a
őstag

esetleg még hitelfolyósítási díj, ha csak el nem engedik akcijóban

Vérboci

(#1480) brownus válasza erdey_a (#1479) üzenetére


brownus
veterán

ez egyszeri ktg? és mekkora kb, hány %-a a felvett összegnek?

(#1481) erdey_a válasza szjoci (#1478) üzenetére


erdey_a
őstag

Megbeszélheted az eladóval, hogy nagyobb vételárat írjatok az adásvételire, oszt legfeljebb te kevesebbet adsz oda neki valójában.

Ami ebben problémás, hogy az illetéket jellemzően a lakás vételára alapján szabják ki, ezen tehát bukhatsz, sőt, az eladónak is így papíron nagyobb lesz az ingatlan értékesítéséből származó bevétele és így az adója is nagyobb lesz, hacsak nem adómentes már neki a kégli.

Vérboci

(#1482) erdey_a válasza brownus (#1480) üzenetére


erdey_a
őstag

igen egyszeri költség, de szerintem a mértéke változó. Az otpnél asszem 1% vagy 1,5% volt.

Vérboci

(#1483) szjoci válasza erdey_a (#1481) üzenetére


szjoci
őstag

egy ingatlankezelési kft-é a lakás szóval ez nem járható út szerintem. Max ha az ügyintézőnek odacsörgetek egy kis lét ;] De nem hiszem hogy menne, szóval marad a 20k-s törlesztés (ami szimpatikus, mert lazán ki tudom fizetni (még...)), vagy nagyobb személyi- vagy akármilyen hitel.

[Szerkesztve]

(#1484) #32577792 válasza szjoci (#1483) üzenetére


#32577792
törölt tag

egymenetben kell elindítani a vásárlási és egy szabadfelhasználási hitelkérelmet, osztán majd az értékbecslés eldönti, hogy m fér bele. előbb meglesz a vétel és amint tulajdonba kerülsz, folyósítható a plusz hitel.

(#1485) brownus válasza erdey_a (#1482) üzenetére


brownus
veterán

azt lehet, hogy levonják a felvett összegből? vagy be kell menni és kp-ban odaadni?

(#1486) erdey_a válasza brownus (#1485) üzenetére


erdey_a
őstag

levonják (úgy emlékszem)

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1487) kp78 válasza brownus (#1485) üzenetére


kp78
addikt

Csak szabadfelhasználásu hiteleknél vonható le a folyósítási jutalék. Lakáscélu hiteleknél nem vonják le,mert nem megoldható. Ott sajnos kp-ban ki kell fizetni ?ltal?ban folyósításkor.

(#1488) erdey_a válasza erdey_a (#1486) üzenetére


erdey_a
őstag

Most, hogy kp78 írja, tényleg baromságot mondok. Ki kellett nekünk is csengetni, mert ugye a hitelt az eladó kapta teljes egészében. Hiába no, régen volt már... fél éve :DDD

Vérboci

(#1489) brownus válasza kp78 (#1487) üzenetére


brownus
veterán

köszi, akkor még azzal is számolnom kell;(

(#1490) #32577792


#32577792
törölt tag

uff

(#1491) honey007


honey007
csendes tag

Úgy látszik nem csak én torpantam meg a lakás megvásárlásával :F

Azért mert itt most leszek újonc, nem jelenti azt, hogy mindenhez értek!

(#1492) fokukac válasza honey007 (#1491) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem, mi már mind megvettük, eladósodtunk, majd ráköltöttük a lakásra az összes pénzünket. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1493) #32577792 válasza fokukac (#1492) üzenetére


#32577792
törölt tag

mai magyar valóság...

(#1495) #32577792 válasza Kalandor (#1494) üzenetére


#32577792
törölt tag

adóstárs?

(#1497) #32577792 válasza Kalandor (#1496) üzenetére


#32577792
törölt tag

akkor sajnos nem adható át a kedvezmény

(#1498) erdey_a válasza Kalandor (#1494) üzenetére


erdey_a
őstag

Hiába... sanyarú idők járnak az évi 4millió felett keresőkre ;]

Vérboci

(#1500) tildy


tildy
nagyúr

halihó.
Ez nézegetem [link] , tetszetős kis házikó, vizsont ahogy látom, elég lehúzóak a hitelek:(
Valaki kalkulálna rá, 10% önerő esetén valami korrektebb árat? (Azért 15 év esetén havi 30E foritn kamat kicsit sok... )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.