Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) #32577792 válasza Ariadne (#1800) üzenetére


#32577792
törölt tag

ok :B

én nem ígérek, mert nem kötök ilyet már régóta

(#1802) Ariadne válasza #32577792 (#1801) üzenetére


Ariadne
őstag

:DDD De nem azért, mert valami hátrányáról tudsz, ugye?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1803) #32577792 válasza Ariadne (#1802) üzenetére


#32577792
törölt tag

belefáradtam a viaskodásba
a terméket jónak tartom csak:
drágább, mint az annuitásos vagy alacsonytörlesztésű, sokan elkezdtek csúszni a törlesztéssel és bizony 3 éven belül visszaírásra kerülnek (nem szeretek ingyen, vagy ráfizetéssel dolgozni), sokan kiváltatnák, még akkor is, ha bukja a befizetett pénzt.
ez volt a legfőbb indok,
nem tartom szerencsésnek, hogy több milliót vesznek fel emberek, mindenféle biztosítás nélkül, sokszor még az ingatlan biztosításra is morognak, igyekeznek alulbiztosítani azt. aztán meg ha történik tragédia, mindenki rossz, aki nem engedi el a tartozásukat

(#1804) Ariadne válasza #32577792 (#1803) üzenetére


Ariadne
őstag

Felelőtlenek az emberek... A bankok meg adják alájuk a lovat ezekkel az önerő meg jövedelemigazolás nélküli hitellehetőségekkel. Pedig tényleg van abban valami, hogy az összjövedelem egyharmadánál többet nem szabad bevállalni, pláne devizában, kivéve ha valakinek nagyon magas a jövedelme (de az meg már nem szorul hitelre, szerintem).

Az is rossz, hogy sokan meg csak a törlesztőt nézik, hogy legyen a lehető legalacsonyabb, aztán meg fizethetik 35 évig a kezelési költséget meg egyéb díjakat, amivel jócskán megdobják a visszafizetendő teljes összeget. Kiszámoltam egyszer ugyanolyan törlesztővel azonos összeget ha 15 és ha 20 évre veszek fel, mennyit kell visszafizetnem. Megdöbbentően nagy a különbség, ez alapján 20 évnél többre tuti nem vennék fel hitelt, akkor inkább kisebb/olcsóbb lakás...

Biztosítást meg aki nem köt, viselje következményeit (a termelők is, de ez más téma), azon a havi pár ezen forinton már nem múlna semmi... (Bár lakáshitelhez kötelező is, ha jól tudom, szerencsére.)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1805) emery2


emery2
tag

Sziasztok!
Röviden leirom a történetet és utána kérdezek... 2003-ban vásároltam ún. köztisztviselői hitelre egy házat, állami kamattámogatás segitségével (20 év futamidő, 10 éves kamatperiódus). Most szeretném eladni és úgy néz ki vevő is lenne rá. Most jön a kérdés. Mivel államilag támogatott hitelről van szó eladhatom-e ? (természetesen előtte kifizetem a tartozást), és mivel igénybe vettem az adóvisszatérítést nem kell ilyenkor azt visszafizetnem az apehnak? Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm.........

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#1806) .:Kristian:. válasza emery2 (#1805) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Senki??? :F

(#1807) ladybug válasza emery2 (#1805) üzenetére


ladybug
őstag

Most logikusan próbálok gondolkodni, de biztosan nem tudom a választ.

Az államilag támogatott hitelt te vetted fel, és fizetted x ideig. Felvetted utána az apeh adóvisszaigénylést is. Most el szeretnéd adni, és kifizeted teljes mértékben a hiteledet. A vevő pedig felvesz vmi másik hitelt, hogy kifizethesse a házat, amit tőled vesz. Az ő hitelének pedig semmi köze a tiédhez. Ugye jól értettem?

Szerintem semmi akadálya, hogy eladd, és nem kell az apehnak semminemű visszaigénylést kifizetned, hisz a törlesztőrészletek után kaptad az adóvisszaigénylést. Ha már nem fizeted, akkor nem is igényelhetsz vissza semmit.


[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1808) amargo


amargo
addikt

Sziasztok, már elég régóta tervezek lakás, ház vásárlását.

Persze mint sokunknak hitelből :(
A hétvégén én is jobban belemolyolom magam, de addig hátha tudtok valami támpontot adni.
Fiatal vagyok 24éves a kedvesemmel együtt, de fészek rakásban még nem gondolkozunk pár évig. Van a nevemen (és nővéremén) 1db kb 12milliós ingatlan + a kocsim (~300e).
Havonta körülbelül ~70-max80e tudnék áldozni hitel törlesztésre. Így csak >20 -25 éves törlesztésben tudok gondolkodni. Bp-en lévő lakások kb 10 millió körül mozognak, viszont Bp környékén is érdekelnének családi házak ezért kérdeztem, hoyg azokra mi a keret esetleg úgy tudom ezek mind mind tényezők. Van egy telkűnk is, amin épitkezni is lehetne.
Igazából a legjobb megoldást próbálom megtalálni, csak abban kérném a segítséget, hogy merre nyúljak.

Köszönettel!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1809) emery2 válasza ladybug (#1807) üzenetére


emery2
tag

Kösz a választ. Már voltam ez ügyben egy ingatlan adás-vétellel foglalkozó cégnél tanácsot kérni, lényeg az hogy eladható az ingatlan, de előtte ki kell egyenliteni a hitelt.... :)

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#1810) tbs válasza amargo (#1808) üzenetére


tbs
addikt

Ha van a neveden ingatlan és terhelhető, akkor jelzáloghitel. És elesel pár támogatástól. (Pl. szocpol...)
A neveden lévő gépjármű senkit nem érdekel... ;)
Bp. környéki (mi a környék?) elfogadható ház jóval drágább mint egy lakás. Bicskétől távolabb csökkennek az árak...

Lakás vs. aglomerációs ház vs. építkezés..?

Ha van időd menedzselni, építkezz. 25MFt környékén gondolkozz. Aglomerációs háznál is. (Lehet olcsóbban találni, de rá fogsz költeni rendesen.) Ha időszűke van (azaz jövő tavaszra-.nyárra kell valami), akkor lakás.

(#1811) amargo válasza tbs (#1810) üzenetére


amargo
addikt

Szia!

Nem mint egyedüli tulajdonos, de a nevemen van. Ezekszerint ekkor már elesek a szocpoltól?
25M hitelt nem tudom miként lehetne felvenni 70-80e havi törlesztőből. Talán ha eladom a szerveimet.

Ha már Bicske, akkor Velence és környékén nézegettem házakat tekintve, hogy a vonat arra jár el és elég jól be is lehetne járni. A telkünk Gyömrőn van.. de ennyi pénzt nem hinném, hogy összetudnék hozni <-lévén csak egyedül vagyok kereső.

De nézek lakásokat is, csak kicsit olyan érzésem van, hogy ha egy lakásba belefektettek, soha nem szabadulok onnan egy kertes házba, igaz erre most nincs pénzem.

Még ellátogatok a magyarország.hu-ra is :)

Köszi!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1812) tbs válasza amargo (#1811) üzenetére


tbs
addikt

''...olyan érzésem van, hogy ha egy lakásba belefektettek, soha nem szabadulok onnan...''
:DDD Ez vicces. Még életed harmadánál sem jársz... :D Rosszak az érzéseid. ;)

(#1813) God Vazzeg válasza amargo (#1811) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én nem adnám el a szerveimet, úgy hozzám nőttek már.. :DDD De te tudod! :o

Legyen szép napod! :R :D

(#1814) amargo válasza tbs (#1812) üzenetére


amargo
addikt

Én csak remélem hogy nem járok :)
God Vazzeg : Azért ezektől a 25éves hitelektől kicsit ilyen érzésem van..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1815) God Vazzeg válasza amargo (#1814) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Természetesen egyetértek veled, csak viccelek :D Nekem is hitel van a nyakamban, csak lényegesen kevesebb, és lényegesen kevesebb időre vettem fel :R Innen a topikból Ungawa kolléga intézte, csak ajánlani tudom :R

(#1816) amargo válasza God Vazzeg (#1815) üzenetére


amargo
addikt

Ejha!

Azthiszem felkeresem, ha módomban áll :)

Szerk:
Én is felvenném 10évre és 40e-re, de úgy érzem ezért az ajánlatomért nem kapnék 12M-ót :)
A megtakaritásaim inkább csak indulónak jöhetnek szóba..

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1817) Sunzi


Sunzi
aktív tag

Van egy ismerősöm, aki hitelközvetítéssel foglalkozik, ingyen (a jutalékot a bank fizeti, nem az ügyfél), most intézett szintén ismerősnek cifra szituációban nagyon korrekt jelzáloghitelt. Ha valaki komolyan akar hitelt (nem csak jelzálogot..), privátban megadhatom a telefonszámát, biztosan tud segíteni.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#1818) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Van olyan bank az OTP-n kívül, amely vállalja a szakaszos finanszírozást? Bár azt sem tudom, hogy érdemes-e egyáltalán olyan lakásprojektet nézni, ahol még nincs kész a lakóépület. Ha csúsznak, fizethetjük a hiteltörlesztést + az albi árát egyben. A kulcsrakész lakásoknál meg az összes jónak tűnő vétel le van foglalva :O

<< Heimdal >>

(#1819) #32577792 válasza emery2 (#1809) üzenetére


#32577792
törölt tag

bocs, most volt időm idelátogatni

ha a lakáshitelhitel után igénybe vett kedvezményről van szó, azt nem kell visszafizetned

ha elakarod adni a lakást, a vevő terhelten is megveheti

ha támogatott huf hiteled van - köztisztviselői ha jól emléksze,- márpedig annak kell lennie, akkor a következő lehetőségeid vannak neked és a leendő vevődnek, ha netán otp-s hiteled van:
ha a kitörlesztéstől számított 3 hónapon belül veszel egymásik ingatlant és arra is ilyen támogatott hitelt veszel fel, akkor teljesen költségmentesen igényelheted
a vevőre ugyanezek vonatkoznak

(#1820) #32577792 válasza emery2 (#1809) üzenetére


#32577792
törölt tag

duplán ment :W :W :W

[Szerkesztve]

(#1821) #32577792 válasza amargo (#1811) üzenetére


#32577792
törölt tag

milyen jogcímen és mikor került a nevedre az ingatlan pontosan?

(#1822) #32577792 válasza Retekegér (#1818) üzenetére


#32577792
törölt tag

khb is, tudtommal cib is, ella is
illetve ja projekt finanszírozott, akkor legegyszerűbb, ha vele próbálsz egyezkedni

(#1823) Retekegér válasza #32577792 (#1822) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi!
Ha mondjuk a projekt az adott bank által finanszírozott, de a kivitelező késik az átadással és csak 3 hónap késés után vállalja a kötbér fizetését, attól még a törlesztést el kell kezdeni, vagy csak az átadás után?
Vagy le kell nyelned azt a békát, hogy adott esetben 3 hónapig te nem költözhetsz be, nincs kötbér és fizeted a lakhatást+törlesztőt mint a katonatiszt.

<< Heimdal >>

(#1824) #32577792 válasza Retekegér (#1823) üzenetére


#32577792
törölt tag

az attól függ, hogy milyen finanszírozást kér a kivitelező
ha szakaszosat akkor biza el kell kezdened a törlesztést, de akkor nem a teljes után,
ha egyösszegű a finanszírozás, akkor ahhoz kellenek az albetétek,

(#1825) Ariadne


Ariadne
őstag

#1768-ban kezdődött OTP lakáskasszás kálváriám folytatódik, komolyan hihetetlenek...

8 év utáni egyszerű kiutalásról lenne szó, hitel nélkül (OTP-től soha, inkább harakiri :DDD ), de valahogy náluk ez sem megy. 3 hónapja kértem ugye a kiutalást, ezért direkt elmentem abba a vidéki fiókba, ahol szüleim anno kötötték, ott külön szóltam, hogy most eljöttem, de többet nem tudok, intézzünk el mindent.
A más bankos számlaszámot, amire az utalást kérem, persze mégsem fogadták el a fővárosi központi fiókban sem, mert 1. nem tud belenézni a vidéki fiók rendszerébe :W 2. hiába azonosítottam magam meg a szerződést is pontosan, neki kellene legalább maga a szerződés (könyörgöm, a másik példánya nem náluk van?!) :W , így most mégis vissza kellene mennem megint a vidéki fiókba. Na erre most írhatnék cifra kifejezést, de nem írom le. Mindez 2007-ben, amikor szinte a létminimumon élőnek is ott figyel a szélessáv a gépén... :O

Kénytelen vagyok levélben megírni a számot, tanúkkal (ezt így megint hogy, vazz...), azt elküldeni a szüleimnek, akik majd beviszik, mert a vidéki fiók szerint ez működő megoldás. A fővárosi fiók szerint nem, csak személyesen lehet intézni. Az LTP telefonos segítsége szerint pedig már 3 hónappal ezelőtt le kellett volna adnom a számlaszámot (amikor az ügyintéző hölgyike nem hagyta, mondván elveszhet...). Én most itt fejjel a falnak fogok menni tényleg, plusz írok egy kis levelet a PSZÁF-nak, mint felügyeleti szervnek, hátha szétcsap köztük...

Ja, és a fővárosi fiókbeli hölgy kedvesen tájékoztatott, hogy ha legközelebb LTP-t kötök, kössem ott, ahol majd felvenni akarom. De könyörgöm, honnan tudjam, hol leszek 8 év múlva?! És a szüleim honnan tudták volna 8 éve, én hol leszek most? :(((

Mindezt a köz okulására írtam le, aki OTP-nél akar LTP-t kötni - ne tegyétek...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1826) emery2 válasza #32577792 (#1820) üzenetére


emery2
tag

Köszönöm a választ. ;)

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#1827) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egy 8 év múlva lejáró befektetéssel egybekötött életbiztosítás számít valamit a lakásvásárlás során, vagy csak rontja a hitelképességet?

<< Heimdal >>

(#1828) #32577792 válasza Retekegér (#1827) üzenetére


#32577792
törölt tag

van ahol javítja a minősítésedet, van ahol közömbösek iránta

(#1829) #32577792 válasza Ariadne (#1825) üzenetére


#32577792
törölt tag

sztem kifigyeltek téged, hogy mennyire közutálod a őket és direkte szívatóba raktak

1ébként meg nem volt semmi probléma, amíg külön működött az ltp, most minden centralizáltak, kell még fél-egy év mire úgyműködik minden, mint előtte.

nekem most volt 2 folyósításom (régi ügyfeleimnek), kb 2 hete, azokkal semmi probléma nem volt :B

de ha elmesélném esetem a vodkafonnal, nem szólnál semmit, de ehhez még kell 3-4 nap, mire indulatok nélkül - legalábbis kisebb indulatokkal- tudok beszélni

(#1830) God Vazzeg válasza #32577792 (#1829) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Vodkafonos téma majd jöhet msn-be, mer érdekel :B :R

(#1831) attiati


attiati
veterán

Egy körkérdésem lenne lakásban élőkhöz:
Át lehet hallani a szomszédokat?
Most egy újépítésű lakásban vagyok bérlő, de ha sarkon jár a felső szomszéd, akkor dübörög nálam a plafon. A beszélgetés is sokszor áthallatszik.... stb. Érdekes, hogy némely panelban meg nem hallható át. Vagy csak öregek voltak ott a szomszédok?

Lakásvásárlást tervezek majd egyszer, de családi házban nőttem fel, és nem szoktam meg, hogy ''együtt éljek'' a szomszédokkal. Hagyjam a fenébe akkor a lakásvásárlási tervemet?

(#1832) God Vazzeg válasza attiati (#1831) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szia

Én téglaépítésű 5 emeletesben laktam, és semmi se hallatszott át ;) Panelról nem tudok nyilatkozni :R

Üdv

(#1833) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, itt volt valaki : [link] ?

Elég undorítónak tartottam, hogy kb. többször hallottam a hitel szót, mint a lakást, és több hitel ajánlatot kaptam, mint lakást (nem a standokra értve, hanem hogy boldog-boldogtalan leszólított)...
Külön élmény volt, hogy az otp-s hiteles arc nem csak hogy tolakodó volt, hanem egyszerűen hülyének is nézett.
Meg hogy szinte mindenki Mo. vezető hitelügyintéző cégének nevezi magát. Az egyiket megkérdeztem, hogy akkor hogy is van ez? Erre nem nagyon tudott mit mondani.

Pár standot meg se közelítettem, mert egyértelműen látszott, hogy nem az én zsebemhez szabták a kínálatukat.

Pár standon zavaró volt, hogy egy olyan ember állt a pult túloldalán, aki unott fejjel, és láthatólag totál érdektelenül magyarázott, ez abszolute nem profi hozzáállás.

Az egyik standnál kellemesen elbeszélgettem egy idősebb hölggyel arról, hogy miért nem szabad többek között újépítésű lakást venni, ill. ha igen, akkor a kivitelező cégek 90%-a alapból felejtős.

Láttam 10 éves kissrácot is szórólapot osztogatni, kíváncsi vagyok hogy egy munkaügyi ellenőrnek mit mondtak volna. :)

Az egyik hiteles hostessel is jól el tudtam beszélgetni a vásárlás esetleges buktatóiról, neki szimpatikus volt a hozzáállása, mint magánember beszélgettünk nagyrészt, elmondta a saját tapasztalatait is röviden (és persze nem annál a cégnél intézte a hitelt, aminek a hostesse volt). :)

Még az Oc-nál futottam bele egy viszonylag szimpatikus és profi hozzáállású hölgybe, a legtöbb értékesítő színvonala elmaradt az övétől. :R

Átnéztem még a gift expora is, hát az se volt egy nagy durranás, de legalább füstölőt tudtam vásárolni.

(#1834) attiati válasza adalbert1 (#1833) üzenetére


attiati
veterán

mit mondott az idős hölgy, miért nem szabad újépítésűt venni? :U
(illetve kit képviselt ő? nem állt érdekében, hogy ezt mondja?)

Bogarat ültettél a fülembe. Melyik kivitelező cégeket nem ajánlottak abszolút, és melyek igen?

Amúgy ismerős barátnője is a szervezők között van. Sajna épp nem voltam bp-n, pedig tiszteletjeggyel mehetnék :B :)


[Szerkesztve]

(#1836) jeges válasza attiati (#1834) üzenetére


jeges
senior tag

gondolom a szokásos: a társasházi projektek nagy része borzalmas minőségben készül, de ennek nagy részéről a vevőnek nincs tudomása. ha meg rájön később, a cég már megszűnt, a felelős emberek már nem dolgoznak ott, nincs kinél verni az asztalt, hogy javítsák a hibát, értékegyeztessék az elkúrt cuccokat.

(#1837) adalbert1 válasza attiati (#1834) üzenetére


adalbert1
veterán

Kb. azokat amiket Jeges leírt... Amúgy meg pont hogy valami kivitelezők és gyártók érdekeivel foglalkozó cégnél volt, a nevét meg nem tudnám mondani, az összes prospektusomat meg kint hagytam nagynénéméknél Mogyoródon...
Kérdeztem, hogy nincs-e valami feketelista esetleg ezekről a cégekről, ill. az ilyen egyprojektes cégeket alapítókról, ő úgy tudta, hogy nincs, ha valaki tudna ilyet linkelni, azt megköszönném.

Szerk.: még annyival megfejelném, hogy esetleg a falvastagság nem egyezik a tervekben lévővel, nem a megfelelő minőségű anyagokat építik be, stb... Biztos van aki erről többet tudna mesélni. Ahol meg normális kivitelező van, x referenciamunkával, x éves szakmai múlttal, megfelelő minőségű anyagokat épít be és szakszerűen, minden klappol a tervvel, és esetleg még később is megtalálod őket, ott meg sokkal többe kerül egy lakás (persze érdemesebb is megfizetni).

Kalandor.: nem, egy fekete (vagy talán sötétbarnás inkább? :F ) hajú, 24-28 éves lány volt (csak a hölgyet az előző postnál valamiért jobbnak éreztem, habár tény hogy az alapján idősebbre gondolna az ember).

[Szerkesztve]

(#1838) Flashcash válasza attiati (#1831) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Erre a kérdésre nincs általános válasz. Milyen a ház, 2,6m belmagasságú kocka tégla vékony födémmel ahol minden áthallatszik, vagy egy 100 éves 3,6m belmagasságú régi ház, vagy egy újépítésű ahol végeztek hangszigetelést vagy éppen nem? Az újépítésű házak is a legtöbb esetben minél több ember minél kisebb belmagasságon való összezsúfolásáról szólnak.

Ha zavarnak a szomszédok, akkor lehetőleg a legfelső emeleten nézz (sarok) lakást, valamilyen nagyobb belmagasságú házban.

(#1839) Ariadne


Ariadne
őstag

Új építésű lakásról én akkor tettem le, amikor rádöbbentem, hogy gyakorlatilag lehetetlen olyan 50-60 m2es lakást találni, ahol van ablaka (= valódi szellőzése) a konyhának és a fürdőszobának, plusz legalább 2, de inkább több egyéb ablak is legyen rajta. 99%-ban csak hosszúkás, kétablakos lyukakat építenek ebben a nagyságban... Beleköltöztetném a tervezőt. :((( Használtban ellenben vígan találok ilyet, kis társasházban ráadásul, egyedi fűtéssel, több millával olcsóbbért. Szóval szerintem a konkrét lakásra vonatkozó igények meghatározzák, hogy az új lakásban egyáltalán elérhető ez vagy sem. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1842) rii válasza attiati (#1831) üzenetére


rii
nagyúr

'' ............. Lakásvásárlást tervezek majd egyszer, de családi házban nőttem fel, és nem szoktam meg, hogy ''együtt éljek'' a szomszédokkal. Hagyjam a fenébe akkor a lakásvásárlási tervemet? ............... ''

szerintem gondolkozz el egy BPhez közel lévő kistelepülés (pld Érd, vagy Halásztelek'') levő kis ház vásárlásán. m2-re ugyanaz, árban ugyanaz mint egy lakás BPen.

Árban ugyanott vagy, kocsival hamar be lehet azért visznylag jutni, bár halásztelek mostanában katasztrófa, de csak ideiglenesen.

Én is családi házban nőttem fel félig, volt 6 év panel is,
És engem nem csak a szomszédok esetleges zaja zavar, hanem hogy én is zavarok másokat, és nem akarom kipróbálni, meddig tekerhetem jobbra a hangerőpotit :)

én most elbéreltben lakom, és szerencsém van, mert azaaltt a két hónap alatt, mit itt töltök, semmit nem hallottam még egyik szomszédomból sem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1843) rii


rii
nagyúr

önerő nélkküli hitel van már?

vagy a lakáslizing mit jelent?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1844) amargo válasza rii (#1843) üzenetére


amargo
addikt

Többiek a tutit megmondják, de mivel jelenleg én is így keresek, ezért tudom, hogy ingatlanokat(!) betudsz vonni fedezet képpen.

10M-t akarsz felvenni, akkor legalább 13-14M ingatlanodnak lennie kell. Vagy összevonod azzal,a mit venni akarsz.
Tehát van egy 10M ingatlanod hitelffedezetnek és 10M-ért venni akarsz, akkor bizonyos arányban megtudod ezeket terhelni, hogy a vásárolni kíván 10M meglegyen.
Én így érdelmezem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1845) rii válasza amargo (#1844) üzenetére


rii
nagyúr

a megvásárolni szándékozott ingatlan is lehet fedezet?

csak'mert nekem semmim sincs (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1846) doc válasza rii (#1845) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem 99%-ban így csinálják :)
persze ehhez az kell, hogy kb. a vételár fele a zsebedben legyen, a másik felét adja a bank
bár konkrét esettől függően adhatnak többet is
vagy ha meg lehet beszélni pl. szülőkkel, akkor az ő lakásukat is bevonhatod, a ''célponttal'' együtt már csak elég...

[Szerkesztve]

(#1848) adalbert1 válasza Kalandor (#1840) üzenetére


adalbert1
veterán

Leírhatnád hogy mi történt és hogyan, csak hogy okoljunk belőle. Ha annyira nem publikus jöhet priviben is.

(#1849) marsu válasza Kalandor (#1847) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Ezen gondolkodom én is. Végülis van 10% önrészem, ha egy 10Millás ingatlant nézünk, de mennyi havi jövedelem szükséges a hitelhez?

Press any key to continue ...

(#1850) attiati válasza rii (#1842) üzenetére


attiati
veterán

naigen, az is zavar engem is, hogy másokat zavarok e...
pl nem szoktam sarkon járni, mert akkor dobog :)


milyen ez a fullcsendes albi, amiben most vagy? panel, tégla, szomszédokkal körbevett, vagy szélső lakás?
vélhetően csak a szomszédok extracsendesek, gondolom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.