Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) csabika25 válasza csabika25 (#300) üzenetére


csabika25
aktív tag

Ezúton kérek egy moderátort, hogy kettős hozzászólásomat redukálja egyre! Köszönöm!

''Isten fut Windows alatt''

(#302) kymco válasza divot (#291) üzenetére


kymco
veterán

Kezdetben mélyen hallgattak a kérdésről, mára pedig ellentmondásosak lettek a kormánypárti nyilatkozatok. Érdekes, hogy az ellenzék elég egyértelmű megfogalmazását (támadását) ebben a témában nem cáfolják igazán meggyőzően a kormányoldalon. Szerintem még ők sem tudják pontosan. A bizonytalansággal tesztelik az országot, hogy megtegyék, vagy ne tegyék a kamatváltoztatást a már megkötött hiteleknél a kamatperiódus lejárta után. Ez arra utal, hogy a kormány sodródik, bizonytalankodik. Ha egy egy buszvezető tenne ilyet, le kellene cserélni, itt pedig csak szívunk, és kérdés, hogy a másik oldal mennyivel lenne jobb.

www.refujvaros.hu

(#303) divot válasza ZoCso (#298) üzenetére


divot
veterán

No de ki akarta ócsítani a forintot?

(#304) Rox


Rox
tag

Egy biztos, szerdán este meg lett mon'va, hogy ezt a hitelrendszert még egyszer ilyen formában nem lehet visszaállítani.
Tegnap egész napi telefonálgatás után sem érnek rá ma reggel megjelenni az ügyvédnél az eladóim, de azt mondják megérti, ha dühös vagyok a zsebemből kihúzott 2 millió miatt (6% helyetti 9.6%-nál ugyanis kb. ennyivel kellene többet visszafizetni 15 év alatt). De ha ilyen bizonytalan a légkör, érdemesebb is várnunk.
Az ellentmondó nyilatkozatok pedig már hagyományként lengik körül a mindenkori ''hazai'' politikai elitet.

(#305) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Bocs, de nem olvastam végig a topicot, és visszatérnék egy kicsit az eredeti témához :) (mert kicsit a politika felé ment el a dolog, amit megértek, elkerülhetetlen).
Először: együttérzek mindenkivel, és sajnálom őket. Én is minimálbérért dolgozom, feleségem Gyes-en, 30nm-ben lakunk (saját lakás), 1 gyerek és most januárba jön a következő. Mindegy, valahogy megleszünk. Mi bővíteni szeretnénk: a lakásunk már eleve tetőtérben van, tehát a fal mögött egy nagy tetőtér van: bár egy csomó mindennel (csövek, tartályok stb). Tehát nem lesz olcsó egy bővítés, régi belvárosi lakás, biztos a tetőszerkezeten is kell erősíteni egy kicsit... De nem ez a lényeg: mi olyan 35 nm bővítésre gondoltunk. Ha a munkálatok úgy 6, max 7Millába kerülnének, még megéri szerintem, mert egy 65-70nm-es lakásunk lenne a belvárosban, nagyon jó,szép helyen (bár tetőtéri). Csak a padlásrészt kéne locsón megvennünk a Társasháztól (olyan 20K/nm re gondoltam, remélem reális;max 30K-ig).
De: pénzünk nem igen van. Csak jelzáloghitel jöhet szóba szerintem. Én úgy tudom, hogy a fedezetet nyújtó ingatlan becsült értékének a 60%-a a hitel. A jelenlegi lakásunk értéke legjobb esetben 9M (de nem igazán). Mindegy, erre nem kapunk ennyi pénzt (tehát olyan 7-8 Milliót). Lehet jelzáloghitelt kérni a bővítendő részre is, tehát a (még nem létező) 65-70nm-es lakásra?
Ha nem, akkor a szüleim lakásához kell nyúlni... :) ők 1 emelettel lejebb vannak, régi lakás, felújításra szoruló, de mondom, V ker., nagyon jó hely (Parlamenttől 5 perc). Az ő lakásuk (öröklakás) 170nm. Arra jelzáloggal már csak kapunk... Ha nagyon rosszul értékelem (szerintem 200.000, az talán reális), az is 34M értéket tesz ki...
Mit tudtok javasolni? Valami jó tanács? Melyik banknál érdemes elkezdeni a nézelődést? (Persze még csak elvben, mert még az Elvi engedélyt fogjuk csak kérni, tehát még csak a tervezésnél tartunk). Olyan lenne jó, ahol bármikor meg lehet szüntetni a jelzálogot (pl. ha a futamidő lejárta előtt eladnánk a lakást...).
A kis garzonunkat, ha nem muszály, nem szeretnénk eladni, mert legjobb esetben kapunk 9M-t, abbol semmit se veszünk Bp-en (Lőrincre se szeretnénk kiköltözni, meg ilyen távoli helyekre), és a fizetésünkre nem igazán kapunk hitelt, szerintem, vagy minimálisat...
Bocs, hogy ilyen hosszú lettem :D várom a tanácsotokat! :C

Mindig az X jelöli a pontot...

(#306) DrSoul


DrSoul
őstag

up

Mindig az X jelöli a pontot...

(#307) Rox válasza DrSoul (#305) üzenetére


Rox
tag

Az ingatlan értékének ált. 70%-a a hitelbiztosítási érték, ennek max. 60%-áért lehet hitelt kapni, ergo kb. 40%-nyi hitelre számíthatsz mindössze! 8 milliónál ez kb. 3.200.000 Ft.

(#308) Rox válasza DrSoul (#305) üzenetére


Rox
tag

A jelzálogot a bankok nagyon nem szeretik levenni a biztosítékról. A főnökömnek a hitel lejárta után 7 (!) évvel jutott tudomására, hogy még mindig jelzálog alatt van a háza.
Elvben az OTP-nél egy hitelfelvételi díjhoz hasonló nagyságú összegbe kerül a komolyabb méretű előtörlesztés (a szerződésmódosítás miatt?) + huzamosabb ideig tartó rendszeres törlesztés is feltétel. :O
A bővítési ötleted egyébként igazán jónak tünik. :C

(#309) Sipi válasza DrSoul (#305) üzenetére


Sipi
addikt

A bővítendő részre nemigen tudsz jelzálogot jegyeztetni, ergo hitelt sem kapsz rá. :)

A 9 millió lakásotokra olyan 4,5-5 milliót kapnátok hitelben, de szerintem a tetőtér miatt eléggé le fogja értékelni a felértékelő. :)

A szülői jelzálogot érdemes megjátszani. Mi is így akartuk, míg esélyünk volt rá.

Bank. Mi az ING-vel vagyunk kapcsolatban, egy üzletkötővel. Ezt melegen tudom ajánlani (mármint az üzletkötőt), neked semmibe sem kerül, viszont rengeteg utánajárástól kímél meg.
OTP-hez NE menj! Ez komoly! (Ez nem flame akart lenni.)

A jelzáglogot nem tudom, nem is teljesen értem, mit értesz megszüntetésen. Amíg nem fizetted ki a felvett hitelt, a jelzálog nem tűnik el. Egyes bankoknál át lehet vinni más lakásra, ha elköltöznél, de nem tudom, itt lehet-e.
Viszont itt van előtörlesztés, némi felárral. És rugalmasak.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#310) DrSoul válasza Rox (#307) üzenetére


DrSoul
őstag

Értem. De előbb írtam, hogy a szüleim lakása belvárosi (ok, régi, fel kell újítani), és 170 nm. Jelenleg kell, hogy érjen legalább 30M-t. Annak a 40% 12M. Akkor az csak összejön... Nem?
Most nézegetem neten a bankokat: a kalkulátorokkal így hip-hop nézve a havi törlesztendő részlet olyan 90.000Ft körül van (20 éves körüli futamidők esetében... Hosszabb nem is nagyon van).
Nem tudsz/tudtok ennél valami kedvezőbbet? Van valami állami támogatás a jelzálóglevelek kamatjára. Az erre vonatkozna? Tehát lehet olcsóbb törlesztő részlet is? (Mert így olyan évi 12%-osak, ha jól emlékszem...)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#311) Rox válasza DrSoul (#310) üzenetére


Rox
tag

Elvben 25 év a felső határ hiteleknél (ha nem vagy 50-en túl?)
A szüleid háza tényleg ideális zálogalap.
Ezt nézted már: http://www.privatbankar.hu

(#312) DrSoul válasza Sipi (#309) üzenetére


DrSoul
őstag

Én meg nem tudom, mi az az előtörlesztés, talán egyről beszélünk... :)
Arra gondolok, hogy pl. megvan a jelzáloghitel pl 20 évre, megtörtént az építkezés, fizetjük a részleteket. Aztán pár év mulva eladjuk a lakást (mert jó árért el tudnánk adni, vagy mert jobb lehetőség nyílt, vagy mert nem bírjuk már a törlesztést. De a lakáson van még pl. 18 év jelzálog, ami mondjuk (kb. de nem tudom, hogy kell pontosan kiszámolni) még 6M Ft törlesztését jelenti (csak példa). Akkor meghirdetem a lakást pl. 18M-ért (az 65nm esetén olyan 277eFt/nm-nek felene meg, szerintem nem lesz az olyan irreális, ha sor kerülne rá, bár nem szeretném), és a vevővel megbeszélem, hogy ebből nekem kell rögtön 6M, hogy ne legyen jelzálog alatt az ingatlan. Valami ilyesmi, biztos lehet ilyet. Hitelkiváltás, vagy hogy hívják az ilyet. :F Erre gondoltam. De ha a bank ezt nem engedi, hanem igenis még 18 évig jelzálog alatt kell lennie a lakásnak, akkor az nem jó...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#313) DrSoul válasza Rox (#311) üzenetére


DrSoul
őstag

A szüleimé csak lakás :)
Eddig még olyan 20 éves futamidőket láttam, de biztos van 25 is, még nem nagyon néztem... De a kamatláb... az nagyon magas jelzáloghitelnél... de másra szvsz nincs lehetőségem... Erre kéne nekem az összes támogatás, ami létezik, vagy a legjobb bankot kifognom (ha van ilyen.... :F)
Amúgy én 27 éves vagyok :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#314) DrSoul


DrSoul
őstag

OFF
Hűűűűűűű, Őstag lettem! :)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#315) DrSoul válasza Rox (#311) üzenetére


DrSoul
őstag

Belenéztem, de itt is olvastam: nem semmi a használtlakás hitelének felső értéke... (5M...:((()
Meg a kamatok se kutyák... Mondjuk szerintem nálunk csak jelzáloghitel jöhet szóba, az nem tudom, mennyire változik... Annak most is magas a kamata, úgy 12-13%... Nem tudom még mi lesz... Rómában kellett volna maradnom? :F
Csak mert tavaly ott dolgoztam,de most feleségem szűlni fog... Meg egyedül elég rossz volt, se haverok se rokonok... Na mindegy, utólag mindig okosabb az ember.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#316) Sipi válasza DrSoul (#312) üzenetére


Sipi
addikt

Jó, akkor egyről beszélünk. :)

Erre kell nagyon vigyázni, mert nem minden bank engedi meg, hogy a hitel lejárta előtt törleszd a fennálló, réslzeteket. Van, ahol semmit sem lehet. Van, ahol pl. csak a kamatokat. Van, ahol mindent, de ezeknél valamennyi ''büntetőpénzt'' fizetni kell, többnyire a fennálló rész körülbelül 3 százalékát.

Itt nagy a szórás a bankok között. Úgy tudom, régen az OTP nem engedte, most talán igen. Az ING engedi az előtörlesztést. Sőt, lehetőség van arra is, hogy a törlesztéseid először a szüleid ingatlanjának jelzálogját tüntessék el, utána a tiédet.

Arra vigyázz, hogy oké, a vevő valószínűleg belemenne elméletben ebbe, de ilyen iszonyú nagy foglalót nem biztos, hogy adni tudnak! Ráadásul ez veszélyes is lehet. Én most vevői oldalról nézem, így tudom szidni az eladókat: :)

az eladók - valószínűleg az idióta lakásügynökök miatt - nagyon nagy foglalót szoktak kérni, kb. az ár 10 százalékát. Ügyvéd mondta, hogy ez a maximum, kérhetne nagyobbat, de akkor bíróság előtt megtámadhatnád, és neked adnának igazat. Viszont így az a helyzet, hogy tőlem, mint vevőtől marha nagy összeget kér, mert ő is menne tovább, ahol egy marha nagy összeget kell foglalónak letennie.
Ha azonban az eladó nem tudja mégsem eladni (pl. te esetedben a bank genyózna), akkor ugrott a pénz, de nem a foglalót, hanem annak kétszeresét kell a vevőnek visszafizetned! Ilyen nagy összegnél már elég rizikós tud lenni, előtte nem árt a bankot alaposan kivesézni. (És ha mégis az OTP mellett döntenél, fontos dolog: lehetőleg 3-4, teljesen más helyen dolgozó ügyintézőt és az internetes bankjukat is kérdezd meg ugyanarról a dologról, mert kb. 3-4 félét szoktak mondani! ENgem majdnem átvágtak az LTP-vel, véletlenül derült ki, hogy a lakástakarékomat lakásvásárlásra nem is tudom felhasználni...:( )

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#317) DrSoul válasza Sipi (#316) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi a tanácsokat! :)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#318) DrSoul válasza Sipi (#316) üzenetére


DrSoul
őstag

Most nézem: így elsőre az IMG-nek jelzáloghitele csak lakásvásárlásra, új lakásra, lakásfelújításra vagy szabadhasználásra van... :(
Mivel egyikbe se tartozik a bővítés, ezért marad a szabadfelhasználsra: annak iszonyú kamata van (16,85), és a felső értéke 5M... Tehát nem hinném, hogy ez bejönne...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#319) Sipi válasza DrSoul (#318) üzenetére


Sipi
addikt

Lehet, hogy a felújításba belefér a bővítés is...
Meg az is lehet, hogy az ügynökkel ki tudtok sütni valamit. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#320) DrSoul válasza Sipi (#319) üzenetére


DrSoul
őstag

Lehet, majd még körbenézek, de azért eddig is köszi!
Amúgy általában a felújítás meg a bővítés teljesen más (tehát papíron is).
Viszont nem tudom, hogy álljak hozzá ezekhez az ügynökökhöz. Multkor is felkeresett egy ismerősöm barátja, pénzügyi tanácsadó, és lökte a rizsát, miért jó náluk tanácsot kérni, akár hitelhez, lakáshoz...
Most ezzel én így vagyok: minél több emberen keresztül megy, annál drágább, mégha mondják is, hogy nem. Talán én vagyok a pesszimista? És az ügynök is, egyértelműen, azt szeretné, ha vele kötnék üzletet, mert ő abból él. Csak nem biztos, hogy az az üzlet lesz pont jó nekem, de neki biztos. Érted? Hogy álljak hozzá? Tehát nem benned nem bízom, hanem általában az ügynökökben...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#321) Sipi válasza DrSoul (#320) üzenetére


Sipi
addikt

Én is így álltam mindig a témához.

De utánaérdeklődtem, az ajánlata tényleg jó volt, ráadásul az ilyen életbiztosítással egybekötött lakáshitelek nem olyan genyók, mint a magyar bankok szoktak lenni. (Nem vernek ki 2 nap fizetési késedelem után a lakásodból.)

Az ügynök pénze szerintem nincs benne. Legalábbis a díjaik kicsivel alacsonyabbak, mint az OTP-nél.
Kicsit megéri utánajárni, először a nagy bankok dolgait megnézni, majd egy-két ügynökét. Legalább Neked lesz összehasonlítási alapod...:)
Én először bankot próbáltam, csak információ szintjén, de amikor szinte kidobtak a bankból, mert kérdezni mertem, meguntam...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#322) Bagoly válasza erdoke (#179) üzenetére


Bagoly
senior tag

Gondolom már a hetedik határon túljár a topik, de engedjetek meg egy választ!
erDOKe: Félrértettél, az a része csak az általános nyavajgásom volt......nem neked szólt.....akinek nem inge.... (annak a Katika).

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#323) ZoCso válasza Sipi (#321) üzenetére


ZoCso
senior tag

Nekem életbiztosításom van az ING-nél (alias Nationale Netherland - NN). Korrektnek tünnek, az üzletkötők tájékozottak, nem akarják átverni az ügyfelet.
A jutalékuk természetesen benne van a díjban. Egy életbiztosításaal kombinált hitelszerződés adott esetben nagyon előnyös lehet. A hitelből a futamidő alatt Te csak a hitelkamatot törleszted, a tőke visszafizetésére az életbiztosítás a fedezet.
Egy 20 év futamidejű, 10 millió forintos életbiztosítás havi díja kb. 60e ft.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#324) Rox


Rox
tag

A Napi Gazdaság szerint elég, ha 22-ig megérkezik a földhivatalból a bankba a szerződés. Tehát ha az ügyvéd hajlandó visszadátumozni a szerződést 18-ról 12-re, akkor még belefér a kedvezményes hitelfelvételi rendszerbe. Ha igaz...

(#325) DrSoul válasza ZoCso (#323) üzenetére


DrSoul
őstag

Na: ha azt a 60e Ft-ot (életbiztosítás) összeadod a kamattal, ugyanott vagy, nem? Vagy talán rosszabb is... Hisz én a jelzálogot néztem, de személyi kölcsön esetén, ha valakinek normális (tehát nem szuper jó) fizetése van, akkor a havi 60e Ft törlesztendő részlet banknál (életbiztosítás nélkül) 20éves futamidőre teljesen reális, és olyan 6-7M kölcsönről van szó...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#326) rdi


rdi
veterán

Rdokétül bocs, félreolvastam. :U
') De azért közben gondolkodtam. Ha jól mennek a dolgok és nem üt be krach akkor 95-96-ban kb 3 % költségvetési hiány és ugyanennyi infláció lehet. Akkor nyilván már más MNB elnök lesz, és lehet, hogy az alapkamatok is lejjebb mennek, bár a hiéna bankoktól sok jót ne várjon az ember.
Azt viszont nem tudom, hogy ha mondjuk az alapkamat 6 % lesz, akkor hány %-ot kell majd fizetni a hitelért.

2) másrészt én személy szerint hozzászoktam a bizonytalansághoz a leghosszabb lejáratú jelentős hitelem is kicsit rövidebb mint négy év. Közületek sokan vettétek fel a hitelt 10 / 20 évre. Mire számítottatok pontosan? Szóval egy kicsit csőbehúzás esete ez, különösen azok után, hogy az én korosztályom és a nálunk idősebbek már megtapasztaltak egy lakáshitelkamat emelést a 90 -e s évek elejen, 3 %-ról 20 %-ra !!!

A legszörnyűbb ebben a rendszerben azt hiszem a bizonytalanság...

Fej! Tor! Potroh!

(#327) TomDog


TomDog
tag

Kiszurtak az emberekkel többekközt velem is,az a kis esélyem is elszált ami volt:O

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#328) divot válasza rdi (#326) üzenetére


divot
veterán

Gondolhatod, hogy nem jókedvünkben adósodtunk el 2017-ig. :O
Mire számítottunk? Semmire. Vagy ez volt, vagy az albérlet. Mégis, te mit választottál volna?

(#329) rdi válasza divot (#328) üzenetére


rdi
veterán

Én már megírtam: teljes mértékben egyet értek, hogy az adóm egy részét kedvezményes lakáshitelre költsék.
Ezzel nem is volt semmi baj, de az biztos, hogy alegszörnyűbb ebbenn az új rezsimben (kapitalizmus) a bizonytalanság. Illetve bizonyos lehetsz abban, hogy nem hogy 20 évig 5-ig se marad semmi meg.

[ Off: Másik baj, hogy véresszájú politikusok nyilatkoznak az ügyben, de ezt már ismerjük].

Viszont a változó kamatozású hitelekkel sincs semmi baj, ha várhatóan alacsony infláció mellett, olcsón pénzhez lehet jutni, és alacsony MNB alapkamatok vannak. Vagyis egy ilyen ''hitelváláság'' esetén, amikor a külföldiek hitelezik a gazdaság, az állam és a lakosság kölcsöneit, akkor azok a hitelezők reális kamatnyereséget akarnak elérni. De úgy tűnik, hogy egyszerre az erős forint és az alacsony alapkamatok nem tarthatóak. Mindenesetre nyár óta húzódik az ügy: először az MNB leértékelte (eltolta fölfelé) a forintsávot, majd megijedt és rögtön kamatot emelt, hogy a befektető nehogy tudja véletlenül mi is a szándék. Most meg ugy emelt 3 %-ot, hogy semmi szükség nem volt rá, illetve semmi eredményt nem ért el vele.

Egyébként ha már itt tartunk, akkor az alapkamat közgázok szerint reálisan 7,5 % kell legyen, ma viszont az MNB monetáris tanácásnak köszönhetően 12 % !

Csak gondold végig: milyen jó lenne, ha az új hitelfelvevőknek a normális alapkamat mellett kellene felvenni a hitelüket.

Még egyszer visszatérve a hosszútávú jövöre: ugye ha valóban csatlakozunk az euro zónához, akkor alacsony infláció, alacsony költslgvetési hiány mellett, alacsonyak lesznek a lakáshitel kamatok is. Az összes!

Ha az euro utána jól fogja tartani magát, a kamatok alacsony szinten stabilizálódnak.

Hosszú távon tehát számíthatunk az alcsony hitelkamatokra.

Végül ismét fel kell tenni a kérdést: meddig lehetséges még, hogy a hazai bankok uzsorakamatra adjanak hiteleket ?

Fej! Tor! Potroh!

(#330) rdi válasza divot (#328) üzenetére


rdi
veterán

Én már megírtam: teljes mértékben egyet értek, hogy az adóm egy részét kedvezményes lakáshitelre költsék.
Ezzel nem is volt semmi baj, de az biztos, hogy alegszörnyűbb ebbenn az új rezsimben (kapitalizmus) a bizonytalanság. Illetve bizonyos lehetsz abban, hogy nem hogy 20 évig 5-ig se marad semmi meg.

[ Off: Másik baj, hogy véresszájú politikusok nyilatkoznak az ügyben, de ezt már ismerjük].

Viszont a változó kamatozású hitelekkel sincs semmi baj, ha várhatóan alacsony infláció mellett, olcsón pénzhez lehet jutni, és alacsony MNB alapkamatok vannak. Vagyis egy ilyen ''hitelváláság'' esetén, amikor a külföldiek hitelezik a gazdaság, az állam és a lakosság kölcsöneit, akkor azok a hitelezők reális kamatnyereséget akarnak elérni. De úgy tűnik, hogy egyszerre az erős forint és az alacsony alapkamatok nem tarthatóak. Mindenesetre nyár óta húzódik az ügy: először az MNB leértékelte (eltolta fölfelé) a forintsávot, majd megijedt és rögtön kamatot emelt, hogy a befektető nehogy tudja véletlenül mi is a szándék. Most meg ugy emelt 3 %-ot, hogy semmi szükség nem volt rá, illetve semmi eredményt nem ért el vele.

Egyébként ha már itt tartunk, akkor az alapkamat közgázok szerint reálisan 7,5 % kell legyen, ma viszont az MNB monetáris tanácásnak köszönhetően 12 % !

Csak gondold végig: milyen jó lenne, ha az új hitelfelvevőknek a normális alapkamat mellett kellene felvenni a hitelüket.

Még egyszer visszatérve a hosszútávú jövöre: ugye ha valóban csatlakozunk az euro zónához, akkor alacsony infláció, alacsony költslgvetési hiány mellett, alacsonyak lesznek a lakáshitel kamatok is. Az összes!

Ha az euro utána jól fogja tartani magát, a kamatok alacsony szinten stabilizálódnak.

Hosszú távon tehát számíthatunk az alcsony hitelkamatokra.

Végül ismét fel kell tenni a kérdést: meddig lehetséges még, hogy a hazai bankok uzsorakamatra adjanak hiteleket ?

Fej! Tor! Potroh!

(#331) rdi


rdi
veterán

(#332) beeboy válasza rdi (#331) üzenetére


beeboy
addikt

az szdsz-ről:
''tudjuk
merjük
tesszük''

most már tudjuk, hogy tudják, elsz*rták, most már tenni kéne valamit.
vajon merik?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#333) beeboy


beeboy
addikt

néhány adat, mi mennyi volt:

kormányváltás, irodabútorok - 15 milliárd
kormányváltás, mobiltelefonok - 7 milliárd
grippenek utántölthetősége - 60 milliárd
zwack úr ''megkímélése'' - 22 milliárd

lakáshitelen megspórolt közvetlen összeg - 10 milliárd
közvetve elbukott összeg: 50-100 milliárd
(építőipar elmaradt befizetései stb.)

akkor mit akarnak spórolni?
Lényeg az, hogy tartsd bankban a pénzed!!!!!
Add ''kölcsön'' az államnak!!!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#334) rdi válasza beeboy (#333) üzenetére


rdi
veterán

Hiába mondják neked ha nem akarod megérteni:
1) Az egy központi beszerzési pályázat, ami azért jó, mert nagy tételben olcsóbb vásárolni. (Pont mint ha a mezőgazdászok összefognak és közösen veszik a műtrágyát).
2) Abban az összegben az egész ország minden hivatala benne van.
3) Még nem is költötték el, csak részben.

Ugyanakkor Zwak úr megkímélése csak neked bizonyított, másnak nem, egyébként pedig éppen ti mondjátok, hogy a magyar cégeket támogatni kell.

A Grippenek utántöltése nem olyan fontos, de ha a NATO-ban akarunk katonáskodni, akkor bizonyos követelményeknek meg kell felelni. Ha nem így gondolkodnánk, akkor nyugodtan repkedhetnénk SzU nemtoménhányas gépekkel is, mert azok még olcsóbbak lennének.

De ezek már anyyiszor voltak témában ?? Valami újat kéne már alakítanod.

Mondjuk térjél rá az MNB nyár közepi kitűnő ''kettős hatású'' tevékenységére.

Fej! Tor! Potroh!

(#335) divot válasza rdi (#334) üzenetére


divot
veterán

A Szuhoj gépek kategóriájukban verhetetlenek. :C Olyan teljesítményre képesek, amiről egy F-akárhanyas pilótája csak álmodhat. Cserébe picit több naftát fogyasztanak. :U

(#336) beeboy válasza rdi (#334) üzenetére


beeboy
addikt

''a magyar cégeket támogatni kell''

igazad van, de ez nem azt jelenti hogy senki ne fizessen adót, járulékot.
én egyébként személy szerint jól járnék, csak éppen 3 millió nyugdíjas halna éhen meg a közalkalmazottak.

És nem hiszem hogy pont zwack cége szorulna rá a támogatásra, és 22 milliárd forint erejéig.
Egy szeszgyár!

És nem csak nekem bizonyított, max. erről nem ír a népszava, népszabadság
(akarom írni Teller Ede....)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#337) beeboy válasza rdi (#334) üzenetére


beeboy
addikt

az MNB-ről.

szerinted mi a feladata?
annyit elárulok, hogy nem a forint ócsítása, hogy eliminálják a kormány igérgetéseit, hiszen gyenge forintnál nem kerül annyiba a Nagy ígérgetés.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#338) beeboy válasza rdi (#334) üzenetére


beeboy
addikt

OFF

húzzál bele az indexen, törölgesd a temp-et, mert meggyes nagyon buktára áll!

ON

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#339) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok,

NA MEGKAPTAM! meg van a hitelem az e**ő lakáshiteltől! bár igaz, hogy 3 hónapig tartott, de ma hívtak, hogy szerződhetünk. még belefértem (bőven) a 6%-os kamatba! és ötéves a kamatperiódusom. sok gond volt velük és nem ''emberi, egyszerű és gyors'', de végre megvan és ez a lényeg. végre beköltözhetek!

na szóval nem akartam senki orra alá dörgölni aki esetleg nem járt ilyen ''jól'', cask nagyon örülök, hogy végre vége a várakozásnak és a feleségem sem szül meg az idegeskedéstől (a 2. gyerekünk, lány, januárra van kiírva :C )

ettől függetlenül persze tartom magam a:

F*#K Peti, F*#K Laci, F*#K Ildi[B/]

megnyilvánulásomhoz. ahhoz nem is tudom mi kéne, hogy történjen, hogy ezt visszavonjam!! ;]

tr00p3r

(#340) beeboy válasza tr00p3r (#339) üzenetére


beeboy
addikt

gratula ehhez is ahhoz is :C :C

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#341) rdi válasza beeboy (#338) üzenetére


rdi
veterán

Húzzál TE!
:))

ki nem szarja le, hogy a megyó vesztésre áll...
Na mégegyszer az MNB- ról:
a bank :F nyári 'forintsáveltolása' és az azonnali kamatemelése olyan mint amikor a gépkocsi vezető egyszerre nyomja a féket és a gázt, de nem ám csak úgy immelám, henem teli torokból (hah).
Off: megjegyzem, ha valaki túlságosan tapad rám az országúton, akkor én is meg-meg villantom a féklámpát, miközben nyomom a gázt. Általában jó nevelő hatása van.

Fej! Tor! Potroh!

(#342) divot


divot
veterán

Ha valakinek esetleg jó napja volt, akkor ajánlom figyelmébe az alábbi kis részletet Bolgár ''reptében a legyet'' György mai Népszavában megjelent publicisztikájából:
''Miért is kellene megfosztani az embereket az otthonteremtés (brrr!) lehetőségétől, ha egyszer a jövő évi költségvetés maximum tízmilliárd forintot spórolna meg a mostani kamattámogatás csökkentésével? (Mellesleg meg lehetett volna kérdezni Orbántól, hogyha egyszer csak ennyit takarítanak meg, akkor ez nem azt jelenti-e, hogy csupán ennyit ''vesznek el'' az emberektől, márpedig ez nyilvánvalóan nem lehet akadálya annak, hogy otthonhoz jusson a magyar.)''

Előre elénézést kérek minden gyöngébb lelkülető fórumtárstól, pláne a moderátoroktól, de ez egy IDIÓTA!

(#343) beeboy válasza divot (#342) üzenetére


beeboy
addikt

Bolgár György egy undorító féreg.
még annyi esze se volt, hogy ne írjon egy könyvet szexuális abberáltságáról.
persze ezeknél csak a pénz számít, ha ebből remél pénzt, akkor ezt teszi.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#344) beeboy válasza rdi (#341) üzenetére


beeboy
addikt

a hasonlat jó! ;]

a kormány nyomja veszettül a féket.
az MNB próbál gázt adni.... :D :)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#345) nilrem


nilrem
tag

Oromom hatartalan ugy nez ki eppen belecsusztam a regi hitelkonstrukcioba.
A lakasavaton kettefogom vizelni a Meggyesi kepet!
Most pedig, jonnek az orom jelei:
:C:C:C

:)) :)) :))

:DD :DD :DD

Komcsiknak meg ezt hozza a Jezuska:

:P :P :P

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#346) rdi válasza beeboy (#343) üzenetére


rdi
veterán

Mi van irígykedsz ? Szürke a szexuális életed? Miért nem olvasol Bolgár Györgyöt?
Vagy olvastad?
Mindenkinek gratulálok akinek sikerült szerezni a jobbik kölcsönből. Nekem sajnos elmarad a lakfelujítás...:(

Fej! Tor! Potroh!

(#347) nilrem válasza rdi (#346) üzenetére


nilrem
tag

Multkor olvastam, hogy a lakasfelujitasra, marad a 15 misi, csak lakasvasarlasra nem nezz utanna!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#348) rdi válasza nilrem (#347) üzenetére


rdi
veterán

Igazából már az alcsonyabb kamatty mellett is szívtam a fogam. Az újak mellett pedig nem vagyok hajlandó hitelt felvenni. Gyűlölöm az uzsorásokat. :((

Fej! Tor! Potroh!

(#349) Rox


Rox
tag

Gondolom akad itt olyan tag, aki az OTP-nél vett fel lakáshitelt (használt lakásra).
a hitelkérelem beadásától kb. mennyi idő alatt kaptátok meg az elbírálást, mikor mentek értékbecslők, mikor kötöttetek hitelszerződést, folyósítás, stb.
Köszönöm a válaszokat

(#350) Rox válasza Rox (#349) üzenetére


Rox
tag

up

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.