Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) #32577792 válasza tildy (#1500) üzenetére


#32577792
törölt tag

ismerem ezt a telepet, jártál már ott?
én nem biztos, hogy vennék ott.
ez egyébként használt ugye?

(#1502) tildy válasza #32577792 (#1501) üzenetére


tildy
nagyúr

Használt.
Rossz környék? Még nem jártam ott, de a képeken jónak tűnik maga a ház.
Egyébként nézelődök , nézelődök, de ha mindenhol 15 milla felett lesznek a normálisabb kinézetű családi házak/ikerházak/sorházak... hát akkor inkább maradok albiban, még mindig olcsóbb. A hitel havi részlete meg ... Hát nem kevés, duplája kb , 15 évre is a jelenlegi albérleti díjjunknak...
Tudod, én panelbe/nem kertesbe nem vagyok hajlandó menni. Buda környéki településeket nézek , főképp a délnyugati régióban.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1503) #32577792 válasza tildy (#1502) üzenetére


#32577792
törölt tag

maga Etyek, nagyon szép helyen fekszik
ez a rész ott van, ahogy beérsz, a város széle, környékén búzatáblák, kicsit odébb szőlőtáblák.
nem cserép - ellentétben a képen vélhetőnek-, nagyon sok redőnyt szerültünk ide. tipikus sorházak, végülis láttam már rosszabbakat is.
az árakat meghatározza a környék felkapottsága
közlekedés? biatorbágytól befelé már jó, onnantól...
legalabbis 3 éve még hanyagolható volt, azóta nem jártam ott.
a település nagyon rendezett volt

(#1504) tildy válasza #32577792 (#1503) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi, ezek azért nagyon pozitiv infok.
Sorházzal/ikerházzal nincs gondom .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1505) tbs válasza tildy (#1504) üzenetére


tbs
addikt

Jó ár, Etyek csinoska hely. 13MFt, 15 évre ~120e/hó... Menjetek el egy este, kellemes kiruccanás. ;)

(#1506) tildy válasza tbs (#1505) üzenetére


tildy
nagyúr

Kb, mint a havi fizum. :DDD Szép. Vagyis inkább : :W :W Azért lehet megnézzük.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1507) tbs válasza tildy (#1506) üzenetére


tbs
addikt

Stratégia1:
Olyan hitelintézetet kell választani, ahol minimális a futmidőhosszabításos szerződésmódosítás díja. Az első időben vedd fel olyan futamidőre, amit még rendesen tudsz pengetni + félreteszel egy kis pénzt (mondjuk negyedévente + 1 havi törlesztőt). Oszt ha gázosodik a helyzet, és szűnik a jövedelem, akkor futamidőt hosszabítani + megegyezni velük, hogy picit előtörlesztesz a félretett cuccból, ameddig csak lehet. Maximumra érdemes. (Ha kellően szívós az ember, roppant rugalmasak a bankok is. :DDD )

Stratégia2:
Maxi. futamidőre felvenni, és kőkeményen eltenni havonta +1havi részletet. Majd előtörleszteni 5-10-15 év múlva. Vagy csúnya kamatmódosulásnál.

Mindekettő módszert kiegészíteni lakástakarékos mókával. Majd 8 év múlva abóól betörleszteni... Lakáskasszát már most előre is érdemes megkötni.

Mi a 2. módszert alkalmazzuk majd júniustól.

(#1508) #32577792 válasza tildy (#1506) üzenetére


#32577792
törölt tag

azért mondtam én is, hogy nézzétek meg, nem én vennék :U

(#1509) T 1000 válasza Kalandor (#1477) üzenetére


T 1000
aktív tag

Üdvözlet! Némi infó: kb 8-10 hónapja nem kötelező az életbiztosítás (alap esetben) egykeresős ügylet, illetve egyedülálló adós esetében, csak abban az esetben ha döntnök úgy itéli meg, hogy anélkül a hitel kihelyezése kockázatos lenne. Ilyenkor ez benne van a szerződésben, mint folyósítási szerződés, de az nincs megszabva és nem is lehet megszabni, hogy ezt hol kell kötni, tehát felmész a netre, csináltatsz egy kalkulációt és ott kötöd meg, ahol akarod, a lényeg hogy a hitel futamidejére és annak összegéig a bankra kell engedményezni.

(#1510) Templ@r válasza tildy (#1506) üzenetére


Templ@r
tag

Adalék a megnézéshez: most szombaton etyeken pincefesztivál lesz :DDD

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#1511) Szabtom válasza tbs (#1507) üzenetére


Szabtom
senior tag

A lakáskasszát előtörlesztésre is lehet használni? Ez nekem új, de jól hangzik.

Következő év elején terveim szerint lesz kb másfél millió forintom. Milyen módon érdemes lekötni/befektetni lakásvásárlás céljából? A vásárlást 2-3 év múlva tervezem. Még havonta mellé tennék egy fix összeget is (kb 40-50ezer forintot). Ezt külön megtakarításba érdemes tenni, vagy az előző mellé? Érdemes előtörlesztés céljára lakáskasszát nyitni, vagy inkább minden tőkét a vásárlásra tegyünk félre?
Ha komoly előnnyel jár, akkor a vásárlás csúszhat 1-2 évet, de mivel albérletben vagyunk, ezért a kidobott pénz is nő arányosan. Jelenleg évi 840ezer az albérlet, és ez ugye minden évben nő.

(#1512) #32577792 válasza Szabtom (#1511) üzenetére


#32577792
törölt tag

havi 70k az albi?
ne várjál itt éveket, most kell venni.
szerintem
LTP-t lehet használni lakáscélú kölcsön előtörlesztésére

(#1513) tbs válasza Szabtom (#1511) üzenetére


tbs
addikt

Nézd, szerződésfüggő, hogy mikor, de egy idő után arra használod, amire akarod. Az állami támogatással együtt... Nem érdemes úszni hagyni azt a ''kis'' pénzt sem. ;)

(#1514) tbs válasza Szabtom (#1511) üzenetére


tbs
addikt

Tehát ~3MFt-od fog összegyűlni 3 év múlva. Dióhéjban, pontatlanul (addigra túl sokminden fog változni):

Ha használt lakás a cél:
Mivel elenyésző az álammi támogatás felső határa használt lakásra, ezért csak jelzálogos devizahitellel tudod kiegészíteni. Ha a családodnak van zálogosítható, piacképes ingatlana, akkor gyakorlatilag 0Ft-ból elkezdheted a manővert. Ebben az esetben mindenképpen javaslom a megfelelő lakáskasszás szerződés(ek)be befizetést.

Ha új lakás a cél:
A devizás hiteleknél van hogy kedvezőbb, de mindenképpen kiszámíthatóbb a forintos támogatott hitel. Ahhoz viszont kell önerő. Ha van a családban piacképes, jelzáloggal terhelhető ingatlan, akkor az önerő fedezhető egy szabadfelhasználású hitelből, és akkor mehet a lakáskasszába a pénz.

Amit érdemes figyelembe venni: ha a lakáskasszát most kötöd, akkor a szerződés végéig a jelenlegi állami támogatás jár hozzá. Akkor is, ha esetleg jövőre eltörlik. ;)

(#1515) #32577792 válasza tbs (#1514) üzenetére


#32577792
törölt tag

Tehát ~3MFt-od fog összegyűlni 3 év múlva. Dióhéjban, pontatlanul (addigra túl sokminden fog változni):

így van, ez nagyon sok pénz ahhoz, hogy kidobja, szerintem..

Ha a családodnak van zálogosítható, piacképes ingatlana, akkor gyakorlatilag 0Ft-ból elkezdheted a manővert.

ez így önmagában, ma már nem feltétlenül igaz :DD


Ahhoz viszont kell önerő. Ha van a családban piacképes, jelzáloggal terhelhető ingatlan, akkor az önerő fedezhető

mint fentebb, szerencsére ez sem teljesen igaz :U

LTP: így van, viszont célszerű kombiban kötni és a lehető legnagyobb megtakarítással

(#1516) Szabtom


Szabtom
senior tag

Hú, rengeteg válasz, ilyen hamar! :R

Igen, havi 70 az albérlet, és én is azonnal vennék, de zéró pénz esete forog fenn (jelenleg). Év végére várom az összeget, amit írtam.
Még néhány infó: sajnos nincs terhelhető ingatlan a családban (régi hitelek vannak rajtuk - szülők is úgy indultak, mint mi :) )

Új lakás a cél.

Igen, havi 50k-t félretéve, 30 hónap múlva 3millió lenne. De azért csak van valami hozam a megtakarításon is, nem? Például januártól a másfél misi két és fél évig kamatozhat szépen csendben, plusz mellé a spór havonta. Vagy ez elhanyagolható?

Tehát hová és mibe tegyek lakáscélú megtakarítást?

ungawa: írjak privátot neked, vagy te csak vásárlással foglalkozol?

(#1517) tbs válasza #32577792 (#1515) üzenetére


tbs
addikt

Mondtam, hogy pontatlan... :DDD 3 év múlva meg pláne. 0Ft -> igaz, költői túlzás. ;)

Szabtom: ha már terhelt az ingatlan, és valóban régi hitel van rajta, akkor húzás egy bankba, mert a régieknék SOKKAL-SOKKAL jobb kondíciók vannak mostanában. Ki kell váltani őket.

Ja, a kombizós bankok hiteleinél néha(?) vannak jobbak is. Oké, többet kell ''kézileg'' alászervezni.

[Szerkesztve]

(#1518) #32577792 válasza tbs (#1517) üzenetére


#32577792
törölt tag

majd mindegyik bank kombizik - K&H nem- csak nem mind1, hogy mekkora összegű van mellékötve az LTP-ből, mekkora futamidőre és van-e végtörlesztési szaándék pár éven belül.
az volna a legjobb, ha annuitásos és amellett még egy vagy kettő, teljesen független LTP, de anyagilag ezt nem mondenki engedheti meg magának sajnos, ezzel lehet jól járni, vagyis legjobban azzal, ha meg van kötve az LTP és a lejáratkor felvenni a másik felét, mert így majdnem kamatmentesre jön ki.

(#1519) tbs válasza #32577792 (#1518) üzenetére


tbs
addikt

:C Igen-igen. A végén a nagy igazság... (Nem csak a k&h nem kombizik. Több olyan van, aki nem, mint aki... ;) )

(#1520) tbs válasza tbs (#1519) üzenetére


tbs
addikt

Oppá, nagyfontosságú tisztázandó kézihajtányos LTP-trükkös hiteleknél: mekkora a szerződésmódosítási díj..? És a végtörlesztés ''büntetése''..?

Nem elfeledni, hogy ez is költség!!! Élesíteni az exceltáblákat..! :D

[Szerkesztve]

(#1521) tildy válasza #32577792 (#1515) üzenetére


tildy
nagyúr

ungawa: én esetemben a lízing mennyire járható út? Azt elfelejtettem mondani, hogy van egy megtakarítási életbiztim az avivanál, 20 éves, perpill 450 ezer forint van beleje pakolva.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1522) #32577792 válasza tildy (#1521) üzenetére


#32577792
törölt tag

sztem nálad az a legjárhatóbb, már azt hiszem beszéltünk is róla?
voltál megnézni Etyeken?

(#1523) #32577792 válasza tbs (#1519) üzenetére


#32577792
törölt tag

kombizik:
otp, ella, fhb, erste, cib, bg, unicredit.
hirtelen
BB-t nem tudom, a kicsikkel meg nem szabad foglalkozni
ja, bocs, még a takszövök jó része is.

ha pl otp-nél van kombi, nincs előtörlesztés, ha az OTP-LTP előtörleszés

ha LTP szerződést menet közben módosítasz, akkor a számlanyitási díj különbözetet meg kell fizetni, de ez le is van írva a ÁSZF-ben

(#1524) Szabtom


Szabtom
senior tag

Na én itt elvesztettem a fonalat. :DDD

Ment privi ungawanak!

(#1525) tildy válasza #32577792 (#1522) üzenetére


tildy
nagyúr

Még nem, mert nem igazán vágom miylen lehetőségek vannak lízing óügyben:( De ahogy látom használt esetén ott is kell önerő:/

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1526) #32577792 válasza tildy (#1525) üzenetére


#32577792
törölt tag

indulok haza, majd a többit onnan

(#1527) tbs válasza #32577792 (#1523) üzenetére


tbs
addikt

NEM az ltp módosítása a kulcskérdés, de tudod Te ezt...

(Bankok: Mo.-n 30+ bank van. ;) És még több hitelintézet... (Takszövök: 1 bank ''vizsonteladói''.)) A listádból a vicces hitelbírálati eredmények (osztályozás) és az egyéb kondícióik alapján nyugodtan le lehet húzni a felét... :DDD

Persze igazad van, csak most épp benne vagyok nagyon, és a saját igazamat kell bizonyítsam magam előtt, hogy jól döntöttem... :DDD

Elindult az építkezős ''projektem'', kellemes finanszírozó partnerekre leltem, bár sok vele a kézimunka, egyezkedés. (K&H + Fundamenta + CIB + Generali) Durva kombóra játszom... ;]

(#1528) Szabtom válasza tbs (#1527) üzenetére


Szabtom
senior tag

Négy pénzintézettel küzdesz, és még építkezni is van időd? Munkanélküli -e vagy?? :DDD

(#1529) #32577792 válasza tbs (#1527) üzenetére


#32577792
törölt tag

azt meg leírtam, hogy milyen költsége van az előtörlesztésnek sztem

szerencsére pozitívan változtak a hitelbírálat körülményei az utóbbi 1-2 hónapban

egyébként meg jól döntöttél biztosan :B
ha nem, majd az idő eldönti és akkor még mindig lehet változtatni rajta
sztem

(#1530) tbs válasza Szabtom (#1528) üzenetére


tbs
addikt

Nem ÉN építkezem. Egy szöget sem tudok jól beverni. :DDD Építtetek... ;) Jövőre indul. Remélem. :B Nyár végéig a szerződések aláírása a cél. Csütörtökön írjuk alá 2 hónap ''küzdelem'' után az elsőt. A többiekkel még van némi leütni való, de 1 kivételével én vagyok a kukacos... ;] (Kb. 10-12 embernapot fordítottam a kérdésre. Ügyvéddel jól lehet haladni: ért hozzá, ezért nem pazarolja úgy a pénzem, mint én tenném... Eddig kb. 300eFt. Csütörtöktől ~450eFt. A klasszikus képlet: sok pénzt az kap, aki bizonyítja, hogy neki ''sok'' van... :DDD )

(#1531) #32577792 válasza tildy (#1525) üzenetére


#32577792
törölt tag

tehát, ha pl. azt 13.3milliós lakás felértékeli a bank 16millióra, akkor adható 324 hónapra a 13.3 millió hitel
induló törlesztés:83k

(#1532) Szabtom válasza tbs (#1530) üzenetére


Szabtom
senior tag

Hát sok sikert. És tényleg ne sajnáld a pénzt a jó szakembertől! :)

(#1533) nemcso válasza tbs (#1530) üzenetére


nemcso
senior tag

Akkor legyen kéznél mindíg olyan személy, aki az építkezésben, mint szakmában otthon van. Ilyen ember nélkül sok időd, pénzed és idegsejted kárba mehet.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1534) tbs válasza nemcso (#1533) üzenetére


tbs
addikt

Ja, igyekszem rávenni a tervezőt, hogy legyen femü... :B

(#1535) tildy válasza #32577792 (#1531) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja , végóülis a 27 év alatt a dupláját fizetem vissza:U Szép.
Elég szomorú, hogy ez van:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1536) #32577792 válasza tildy (#1535) üzenetére


#32577792
törölt tag

sajnos minél hosszabb a futamidő, annál jobban jár a bank.
viszont ezért találták ki az elő-és végtörlesztést. van egy biztosításod, ami ha lejár, betörlesztheted, vagy két LTP mellé és azzal is jelentősen tudod csökkenteni a végösszeget.

(#1537) tildy válasza #32577792 (#1536) üzenetére


tildy
nagyúr

Most néztem a lizinget is:
Munkaviszony, jövedelmi helyzet igazolásához

* Alkalmazott esetén: Munkáltatói Igazolás, 3 utolsó havi bankszámlakivonat, arról a számláról, amelyre a munkabér átutalás érkezik (amennyiben nem bankszámlára érkezik a munkabér, akkor az előző évre vonatkozó APEH jövedelemigazolás is)


qrvaélet :( :( :O Nekem a rébusz miatt ilyenem nincs :O

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1538) #32577792 válasza tildy (#1537) üzenetére


#32577792
törölt tag

ezt most melyiknél nézted?

a rébusz nem folyószámlára utal?
ők tudnak munkáltatóit kiadni?

[Szerkesztve]

(#1539) tildy válasza #32577792 (#1538) üzenetére


tildy
nagyúr

Hiába utal folyószámlára, ez nem olyan , mint egy bejelentett munkaviszony .(vagyis hiába fizet adót utánam, de tb-t pl. nem)
Egyébként a cib lízingnél néztem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1540) tbs válasza tildy (#1539) üzenetére


tbs
addikt

Oppá. Dupla.

Oppá. Dupla.

[Szerkesztve]

(#1541) tbs válasza tildy (#1539) üzenetére


tbs
addikt

Jajajajj..! CIB nagyon nyűgös..! De ha egyszer bekerül az ember, roppant kedvesek és rugalmasak. ;) És megkérdezted, hogy nem elég-e a munkabér címén jövő átutalás..? A honlapokról hiányzik nagyon sok minden.

(#1542) tildy válasza tbs (#1541) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kérdeztem emg, egyelőre csak nézelődök, de szerintem sajnos nem lesz belőle semmi:( Pedig nagyon tetszika házikó a képek alapján :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1543) #32577792 válasza tildy (#1539) üzenetére


#32577792
törölt tag

cib-hez megy a jövedelmed?

(#1544) tbs válasza tildy (#1542) üzenetére


tbs
addikt

Neked miért teszik a lakáslízing..? A végén esedékes járulékos költségeit is számold bele..! Szvsz nagyon kevés esetben jobb anyagilag egy lízing egy hitelnél. Ezen a piacon legalább is. Hangsúlyozottan szerintem.
Nekünk egy ~30MFt-os költségvetésnél a legjobb és a legrosszabb ajánlat között (ami egy lízing volt) majdnem 10MFt volt a végén a különbség.

(Aztán egy olcsóbb kézihajtányoson vállaltuk az utazást... ;) Tegnap elvetettük a kockát, meglátjuk mi kel ki belőle... :DDD )

Hiteles ügyekben pedig nagyon fontos, hogy személyesen beszélgessen az ember a bankosokkal. Van rá esély, hogy kifogjon egy nagyon segítőkész/korrekt ügyintézőt, aki aztán a félig lehetetlen dolgokat is átnyomja a rendszeren... Érdemes hogy kéznél legyen egy mozgatható ügyvéd is. Nagyon gázos szerződéseket bírnak írni a bankok... :(

(#1545) tildy válasza tbs (#1544) üzenetére


tildy
nagyúr

ungawa: a raiffeisennel van az enyém, de páromnak van a cibnél.

A lízingről:
1. jobban tetszik, hogy sokkal mobilisabb vele az ember: bármikor kiszálhatok belőle és akkor addig oylan, mintha albérletben laktam volna.
2. nincs a nevemen:)
3. mivel nem vagyok hajlandó előre felvenni még meg sem született gyermekekre szocpolt, uólag meg nem lehet kérni már meglévő hitelre , ha időközben mégis lenne gyerek .. Szóval ha lízing van, akkor azt később, mondjuk ha jön a gyerek, át tudom variálni hitellé, így jár a szocpol

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1546) tbs válasza tildy (#1545) üzenetére


tbs
addikt

1 -> Szálltam már ki lízingből és hitelből is. Nem tudnám megmondani melyik a nehezebb. Mindegyik szivatós... És mindegyik lezongorázható fájdalommentesen. Bár lízingből eddig csak úgy szálltam ki, hogy kifizettem. Szerintem a ''nem kell, vigyétek'' az nehezebb út... Ez a mobilitás mánia... :DDD
2 -> Céget alapítasz, vagy sok állami kedvezményes hitellel támogatott ingatlanra vágysz..? ;)
3 -> Szocpol az igaz. :D (Mi sohasem voltunk jogosultak rá.)

(#1547) tildy válasza tbs (#1546) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nicns anevemen, akkor az állandó lakcímem lehet más ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1548) tbs válasza tildy (#1547) üzenetére


tbs
addikt

Ha a neveden van akkor is. ;) (Gondolkodjunk: ha több ingatlanom van, akkor hol az állandó lakcímem..? :DDD )

(#1549) #32577792


#32577792
törölt tag

lizingelt lakás is megvehető hitelre
de mondtam, nem ér meg egy értékbecslést az etyeki lakás?
tul.lap, térkép= 7k
értékbecslés = 25k környéke
és már látni fogod, hogy min-max mennyi adható
sztem

(#1550) brownus válasza Kalandor (#1070) üzenetére


brownus
veterán

hi,
mi a program neve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.