Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) kp78 válasza Ariadne (#1650) üzenetére


kp78
addikt

Szerintem ez igaz lehet új lakás vásárlására is.

(#1652) #32577792 válasza Ariadne (#1650) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem egyértelmű a kérdés, alapesetben én is ezt mondanám
hiszen ha vett igénybe, akkor az utólag született gyermekre igénybe vehető

írtam mailt a Kolber miniszternek, meglátjuk a választ

(#1653) tildy válasza jeges (#1648) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne mondd már, hogy pl. az okmányidrodában nem tűnik ki?:U Én pl. anélkül, hogy kb egy szólt szóltam volna, már mondta autóátiratáskor a nő, hogy ekkor meg akkor lejár a személyim , sőt az ideiglenes címem már nem érvényes. (Nem a személyimből nézte ki, hanem a gépről)
szerinted ki kell menni hozzájuk, hogy tudják hány gyerekük van? :U

LEgyenek ebben a hitben, de bizony szerintem előbb utóbb úgyis fog jönni az a kis levélke....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1654) concret_hp


concret_hp
addikt

valaki tud arról valamit, hogy mi a legnagyobb % amit fel lehet venni hitelként (na ezt aztán jól megaszondtam :D) szóval mondjuk 7M lakásra mennyi hitelt lehet felvenni max? van olyan hogy az egészet hitelből lehet finanszírozni? (gondolom nincs)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1655) #32577792 válasza concret_hp (#1654) üzenetére


#32577792
törölt tag

van
függ az igazolható jövedelemtől, attól, hogy milyen egyéb támogatásra vagy jogosult.
ha egy picit bővebben leírnád a körülményeket...

ja és persze attól is függ, hogy mi a hitelcél: vásárlás, szabadfelhasználás?

[Szerkesztve]

(#1656) Quentin Ruby válasza concret_hp (#1654) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

4-5 millió között

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1657) concret_hp válasza #32577792 (#1655) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk nettó 80-100K

és másik ingatlant is lehet fedezetként használni? szóval mondjuk az embernek van egy lkása, ami ér mondjuk 5 misit, meg akar venni egyet mondjuk 7ér. akkor lehet olyat, hogy adnak 7 misi hitelt? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1658) kp78 válasza concret_hp (#1657) üzenetére


kp78
addikt

Lakáshitelből maximum annyit vehetsz fel, -bármennyi ingatlant is vonsz be-, amennyi az adásvételiben szereplő vételár.

(#1659) concret_hp válasza kp78 (#1658) üzenetére


concret_hp
addikt

tehát ha veszek egy ingatlant 7M ér van rá fedezetként az, meg egy másik ami mondjuk 5M, akkor kaphatok 7M hitelt is? :U

legkorábban is tavasszal lesz aktuális, szóval a pontos körülményeket nem tudom vázolni.

azt jól sejtem ha a nevemen van a egy lakás egy része, akkor kedvezményes lakáshitelt már nem tudok felvenni? :U

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1660) kp78 válasza concret_hp (#1659) üzenetére


kp78
addikt

Elvileg igen, ha nem vmi istenháta mögötti helyen van a pót ingatlan.
De tény, hogy igazán jó tanácsot a pontos körülmények ismeretében lehetne adni.
Kedvezményes hitel alatt mit értesz?
Forint alapú kamattámogatott hitelből egy embernek csak egy lehet.

(#1661) concret_hp válasza kp78 (#1660) üzenetére


concret_hp
addikt

ilyen kamattámogatásos cuccot, bár ahogy néztem, egy frank alapú hitellel kb. ugyanott van az ember, mint egy támogatott forinthitellel. semilyen hitelem nincs, szóval ez nem para.

mondjuk eléggé az isten háta mögött van a másik lakás (azaz ház), Kaposvártól pár km.

meg van egy unit linked életbiztosításom, 4M lejárati összeggel, jól tudom, hogy azt is be lehet vonni valahogy fedezetként vagy valami ilyesmi? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1662) kp78 válasza concret_hp (#1661) üzenetére


kp78
addikt

Az életbiztit adott bankoknál be lehet vonni, de erről nem sokat tudok, ilyeneket nem csinálok. Ungawa viszont ha minden igaz csinál, talán majd segít neked ebben.

(#1663) #32577792 válasza kp78 (#1662) üzenetére


#32577792
törölt tag

már 2 éve nem csinál ilyeneket :B

(#1664) #32577792 válasza concret_hp (#1657) üzenetére


#32577792
törölt tag

elvileg akár a teljes vételárat, reálisan kb. 75-85%-át lehet befinanszíroztatni

(#1665) kp78 válasza #32577792 (#1663) üzenetére


kp78
addikt

Bocs, veszek be Kavintont :B

(#1666) jeges válasza tildy (#1653) üzenetére


jeges
senior tag

nem t'om, melyik önkormányzatról beszélsz, de az valszeg messze maga mögött hagyja a magyar átlagot. én is akkor jöttem rá, hogy milyen jól működik az erzsébetváros, mikor kiköltöztünk fótra. ;)

az asszonynak pl 3szor kellett a lipótvárosi önkormányzathoz mennie a fél éves gyerekkel, mire képesek voltak egy helyes igazolást kiadni szocpolhoz.

először majdnem kiröhögték, hogy bár ügyfélfogadás van, mégsincs ott senki, menjen vissza két nap múlva.
másdoszor sem volt ott senki, de a papírt borítékban a kezébe nyomta a portás. otthon kiderült, hogy elírták az ő és az édesanyja nevét is a hivatalos papíron (nem vicc, ma sem tudom, honnan vették a papírra írt keresztneveket).
harmadszor, mikor nehezményezni merte az elírásokat, besértődtek, hogy milyen finnyás (?), és a hibás neveket áthúzták és mellé írták a jót kis csillaggal. megkérdezte, nem kéne-e újra kiállítani, de azt mondták, nem kell.
másnap felhívták a mobilján, hogy mégis menjen vissza, mer' adnának új papírt. és valóban, a régi kétoldalas papírt szltválasztották, és kicserélték az első oldalt (ami egyébként nem volt lepecsételve).

mindezek átélése után már semmin nem lepődöm meg kis hazánk hivatali ügyintézése kapcsán. simán el tudom képzelni, hogy bár valaki tudhatná, még csak a közelébe se megy az adatnak, mer' a munka fárasztó.

(#1667) Quentin Ruby válasza concret_hp (#1661) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

bevonható az életbiztosításod is, ha minimum 2 éve aktív és rendesen fizetted utána a díjjat.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1668) AMD Power


AMD Power
titán

Mostanában kezd egyre jobban érdekelni egy esetleges lakás hitel. Én már nagyon régóta K&H-s vagyok így szinte 90% ,hogy ott fogom igénybe venni a lakáshitelt is. Találtam egy olyan lehetőséget ami biztosítással együtt van.

[link]

Van benne egy rész amit viszont nem értek.

A hitel törlesztése: A futamidő alatt az adós havonta fizeti a fennálló tőketartozás után számított kamatot és kezelési költséget a Bank részére, valamint, ezzel egyidejűleg, a biztosítási díjat a Biztosító részére. A futamidő végén a tőke összegét a Biztosító fizeti ki a Banknak a biztosítási összegből

Itt akkor én a biztosítónak fizettek és ha lejár a futamidő akkor ő a teljes összeget ki fizeti a banknak?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1669) AMD Power válasza AMD Power (#1668) üzenetére


AMD Power
titán

És persze a másik kérdés pedig az ,hogy én akkor a Banknak havonta fizetek mondjuk fix 40K-t?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1670) Ariadne válasza jeges (#1644) üzenetére


Ariadne
őstag

Eszembe jutott, amiről itt beszéltünk, mikor olvastam a CIB lakástámogatási cuccainak részletezését, íme idézet a megelőlegezőről:
A gyermekvállalás teljesítését, továbbá a megelőlegezés időtartama alatt bekövetkező házasságfelbontás tényét az igénylő házaspár az azt igazoló okmány kiállítását, illetve a bírósági ítélet jogerőre emelkedését követő 60 napon belül köteles a banknak bemutatni. A gyermek(ek) megszületésének igazolására a gyermek megszületését követő 30 napon belül a születési anyakönyvi kivonatot be kell mutatnia az igénylés helyén.
Nem néztem utána, de szinte biztos, h ez jogszabályi kötelezettség, nem a bank egyéni előírása. Szóval nehogy gond legyen...

Másik: volt szó arról is, lehet-e megelőlegezőt később felvenni - nem. Pár érdekes részletkérdésre választ találtam itt, ezek megint a CIB feltételei, de valszeg minden banknál azonosak ezek a feltételek, hiszen állami támogatás. Hátha rajtam kívül másnak is érdekes lehet, idemásolom:
A Megelőlegező kölcsön lényege, hogy a gyermekek után igénybe vehető Szocpol-t megelőlegezzük azon ügyfeleknek, akik a Szocpol. feltételrendszerében meghatározott gyermekekkel még nem rendelkeznek, de azok megszületését bizonyos határidővel vállalják. A kölcsön forrását a Bank biztosítja, a megelőlegezés időtartama alatt az esedékes kamatokat az Állam fizeti meg, tőketörlesztés nem történik.
A vállalt gyermek(ek) megszületésétől a kölcsön vissza nem térítendő támogatássá alakul át, az állam megtéríti a kölcsön tőke-összegét, és ezzel a Megelőlegező kölcsönt igénybevett ügyfelek pénzügyi kötelezettsége megszűnik a bankkal szemben.
A gyermekek megszületésének elmaradása esetén a Megelőlegező kölcsön kamattámogatásos hitellé alakul át. A Megelőlegező kölcsön már korábban folyósított hitel futamideje alatt nem igényelhető.
A megelőlegezés futamideje – függetlenül a kapcsolódó hitel futamidejétől – 20 év (a szerződsébe is ez kerül), ebből a megelőlegezés ideje 4 év 8 év. Amennyiben az ügyfél vállalásást nem teljesíti, akkor a hitel visszafizetésére 16. illetve 12 év áll rendelkezésre.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1671) AMD Power


AMD Power
titán

Nehezet kérdeztem? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1672) fokukac válasza AMD Power (#1668) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem hasonló van, CIB - ING kooperációban. a tőkerészt a biztosíónak fizetem, a kamatot és a kezelési költséget pedig a banknak.
ez 3,5 milla hitelre kb. így néz ki : 30,5 e Ft megy az ING-nek (tőke),
és 4 e Ft kamat és 6 e Ft kezelési ktg, ez utóbbi kettő megy a banknak.

a futamidő végén a biztosító törleszti a tőkét a banknak.

ennek a konstrukciónak elvileg az az előnye, hogy ha történik veled valami, a biztosíó kifizeti a hitelt, és elvileg az életbiztosítási megtakarítás 20%-át, de max. évi 100e Ft -ot leírhatsz az szja-dból, ergo kvázi adóvisszaigénylés után olyan, mintha kisebb lenne a törlesztőrészlet havi 5-6 rugóval.

ugyanakkor fontos, hogy ennek asszem évi 3,5 milla bruttó jövedelem a felső határa, a fölött nem működik a kedvezmény. velem ezt nem közölték időben, így hát jól rá is b.sztam, merthogy kaptam bónuszt és fizetésemelést, és egyből jogosulatlanná váltam az adóvisszatérítésre....

további hátrány ugyanakkor, hogy ezzel a konstrukcióval a kamatot és a kezelési ktg-et végig a teljes tőkére vetítve fizeted, míg egy síma hitelnél ez egyre csökken, csak a hátralévő tőke után fizetsz.


összességében nekem így utólag nem érte meg a dolog, egy síma hitelhez képest, de van, akinek megérheti.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1673) AMD Power válasza fokukac (#1672) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Akkor ez nem egy nagy okosság, Vagyis csak annak akinek nem haladja meg a 3.5 millát egy évben a jövedelme. Nekem olyan 2 körül lehet. De lehet ,hogy a sima biztosítás nélküli jobb választás lenne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1674) AMD Power


AMD Power
titán

Egy nem új építésű lakásnál pl egy 2 szobás panel 9-9,5 millió mennyi a minimum kezdő tőke ami kell? 1-2 millió?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1676) AMD Power válasza Kalandor (#1675) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Szóval 20% a ''limit''. 7.2 millió. Jézus azt akkor fel kell venni vagy 25 évre. A 7.2 pedig lesz vagy 11 millió a végére. :O

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1677) #32577792 válasza fokukac (#1672) üzenetére


#32577792
törölt tag

mondtam vagy megmondtam, hogy gondold át mégegyszer, mielőtt beleugrasz
de megpróbálhatsz egyezkedni a cib-bel, egy módosítással, amíg nem túl régóta vagy benne

(#1679) Ariadne


Ariadne
őstag

Piszok CIB... :O Bekeményítettek, júli 10-től változtak a feltételek, és adósminősítéstől függően legtöbbször VAN folyósítási díj, grrr. Ahhoz, h ne legyen, elég fizu és tőke is kell, nem elég, ha - mint nálunk - a fizu elég jó, de kp nem sok van. Francba... :(((
Ehh, és 80k-s törlesztővel 11 millát 20 évre tudnánk csak felvenni. Pedig az nagyon sok, 15-nél többet nem kellene... Lottózom mától. :U

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1680) AMD Power válasza Kalandor (#1678) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus. Az nagyon sok. Azt kéne csinálnom ,hogy inkább rokontól kéne minél többet kölcsön kérnem ,hogy a banktól minél kevesebbet keljen kölcsön kérnem. :O

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1681) Ariadne válasza AMD Power (#1680) üzenetére


Ariadne
őstag

Rokontól mindig sokkal jobb, még akkor is, ha papíron rendesen megállapodik az ember egy olyan kamatban, ami nagyobb, mint ebben a kamatadós világban a betéti kamat, de kevesebb, mint amennyibe a banktól kerülne. Hiába ez a fene nagy hirdetés, hogy önerő nélkül is megy, amikor ez végülis több költséget jelent...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1682) Quentin Ruby válasza fokukac (#1672) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

A konstrukció a maga nemében és ebben a hitel+életbiztosítási kooperációban amit igénybevettél igencsak drága.
Ezt a konstrukciót kb 15.000ft-al olcsóbban ki lehetett volna hozni.
A másik pedig az igénybevehető szja-kedvezmény.
Na most ha nem közölték veled, akkor az a közvetítő baklövése, viszont ezeken kívül is van egy csomó előnye a sima hitellel szemben, mégpedig egy de nagyon fontos dolog.
Írtad, hogy egy sima hitelnél csökken a tőkerész csökken ezzel együtt minden költség.
Viszont az árfolyamkockázatból eredő kockázati elemek hol maradnak?
Ugyanis egy életbiztosítással kombinált szerződésnél neked ha itt elszállnak a forintal kapcsolatos várakozásaid(stabil ft/chf viszonyok), akkor neked nem az egész törtlesztőrészleted változik, csak az amit a bank felé fizetsz.Tehát jóval kisebb költségeid lesznek ebből eredendően.Ez lehet nem tűnik fontosnak, de igenis az.
Honnét tudod mi lesz mondjuk 5 év múlva ha így folytatjuk??? :Y :Y :Y
Gondolom ezt is elfelejtették mondani.
Ez a konstrukció önmagában nagyon jó.Én a te helyedben az élettársamra vagy feleségem nevén futtattam volna a dolgot, persze mivel nem tudtad az igényléshez szükséges 3,4millió forintos küszöböt így ez is kilőve.ui: az ING bank felé fizettet összeg szerintem irreális..van ennél sokkal olcsóbb.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1683) Quentin Ruby válasza Ariadne (#1681) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

ha a rokontól kapott hitel mellett fut egy banki hitel, és likviditási problémák merülnek fel, az a fél aki hoppon marad, mindig a rokon lesz.
Ugyanis aki legjobban büntet az a bank, tehát mindig az első aki ki lesz fizetve az a bank.
Tehát a rokoni dolog mégha nem is annyira kamatos kamat ízű akkor is kicsit farcos.
Nem lesz elsődleges hitelező, így sok esetben futhat a pénze után aki egy bank mellett hitelez egy ismerőnek.Ez szubjektív vélemény volt...én így gondolom és a tapasztalat is sok esetben ez

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1684) Quentin Ruby válasza AMD Power (#1680) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

a te megoldásod, ha pároddal a jövőt tervezitek hosszútávra, az pedig a fészekrakó persze ha 35 éven belül vagytok.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1685) fokukac válasza Quentin Ruby (#1682) üzenetére


fokukac
nagyúr

közölték velem, csak akkor még 3M alatt voltam, de nem gondoltam, hogy ezt ilyen hamar túl fogom ugrani. :) csak hát a szemét munkáltatóm megdobott egy hétszámjegyű bónusszal meg egy 33%-os fizetésemeléssel, szóval picit átestem a limiten... ;) Persze ennek inkább örülnöm kéne.

Egyébként van még egy-két személyes oka, hogy miért ezt kötöttem : az egyik legjobb barátom (egyben ügyvédem) bnője volt az üzletkötő, és hát egy barter-üzlet keretében ilyen hitelt vettem fel (rosszul semmiképp sem járok vele), és cserébe ingyen volt az ügyvédi munka...

szóval a thm-em 4,06% volt, két havidíjat elengednek, meg ilyenek.

Ui. az meg, hogymi lesz a forinttal : nem hinném, hogy lefelé menne a következő 5 évben. nem lesz itt már valutaválság, azon a veszélyen már túl vagyunk.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1686) AMD Power válasza Quentin Ruby (#1684) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs párom. Azt szeretném ha a lakás Csak az enyém lenne. De viszont 35 alatt vagyok hála Istennek! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1687) Quentin Ruby válasza fokukac (#1685) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

hát ebben az országban lesznek még érdekes dolgok.
azért lássuk be furcsa dolog, hogy miközben 80milliárd forintos államadóság alatt nyög az ország a magyar '' valuta'' milyen jól teljesít!
Ennek csak egy oka van.A régióban az államkötvények után nálunk fizetik a legnagyobb kamatot, és emiatt erős a forint.Jelenléeg mindenki ezt veszi, mert ''kifizetödő''
Viszont egyszer be fog dölni, mert mindennek a vége egy gyors eladási időszak, és akkor neked jól fog jönni hogy nem az egész összegen vagy eladósodva.
A másik meg az euró váltás időszaka.Minden volt régi eu ország aki belépett a közös valutarégióba arról számolt be, hogy erős 10-15%-os drágulást kellet elviselnie.
Tehát az erős forint mítosza csak egy legenda...

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1688) Quentin Ruby válasza AMD Power (#1686) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

na akkor már csak egy zöldkártya hiányzik:)

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1689) AMD Power válasza Quentin Ruby (#1688) üzenetére


AMD Power
titán

Zöldkártya? :B :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1690) Quentin Ruby válasza AMD Power (#1689) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

jaja.elveszed majd végeszakad miután meg lesz a lakás.
Tudod mint a shrekben, mikor a sárkány megeszi a kurta királyt.
-az érdekházasságok nem tartanak sokáig:)

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1691) brownus válasza AMD Power (#1674) üzenetére


brownus
veterán

hi,

én 9,9-ért veszek egy 50 m2-es panel lakást. és 8,9-et kell felvennem az erste banktól vagyis kellett mert tegnap hívott a srác a bankból, hogy megkaptam. (jíhááááááááááááá:D)
az adásvételi szerződésben szerepel az, hogy vételár előleget adtam az eladónak (1m). hogy más bankoknál, hogy van nem tudom. itt elég volt az 1m.

ha már ott lakunk akkor egy logout-os cikkben leírok mindent:)

(#1692) tildy válasza brownus (#1691) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát éna helyedben meggondolnám a panelba menetelt. 12 milláért bp-től 10-15 kilométerre kertes ikerház-lakást kapsz, és az mégsem panel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1693) Quentin Ruby válasza tildy (#1692) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

most már mindegy....sajnos :( :(

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1694) tildy válasza Quentin Ruby (#1693) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy vagyok vele, ha csak ennyi összegen múlik, akkor inkább el el Budapestről, de főleg ha ennyia különbség panel és kertes ház közt, és a bejárás sem vészes , akkor semmiképpen ne a panelba menjen az ember. Főleg, hogy a rezsire rámegy az ember gatyája is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1695) fokukac válasza tildy (#1692) üzenetére


fokukac
nagyúr

kedves Tildy, a franc akar Budapesttől 10-15 kilométerre lakni, és minden nap bejárni. sose csinálnám. napi 12 óra munka mellett nincs időm még 2-3 órát kidobni az ablakon utazásra.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1696) tbs válasza fokukac (#1695) üzenetére


tbs
addikt

Te, tapasztalat, hogy autóval: Csákvár (~60km) Zugló ~65-80 perc. Zugló Csákvár ~90 perc.
Áporka Zugló ~40-50 perc, Zugló Áporka ~60 perc.

Újpest Zugló bkv-val, ~45-60 perc, Zugló Újpest ~60-75 perc...

Szerinted..? ;)

(#1697) fokukac válasza tbs (#1696) üzenetére


fokukac
nagyúr

hogy jön ez most ide?
megnéztem, hol az a csákvár. erre csak azt tudommondani, hogy míg az m1-estől átérsz zuglóba, az 1 óra. reggel még több.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1698) tbs válasza fokukac (#1697) üzenetére


tbs
addikt

Ja, 6:00 környékén kell jönni backi... ;] Vagy motorral... (Ugye Tildy? ) ;)

[Szerkesztve]

(#1699) Quentin Ruby válasza fokukac (#1697) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Azt hiszem csak azt akarta mondani, hogy nincs nagy különbség egy 15km-re lévő lakóhely és egy városi lakás relatív távolsága között ha a melóhely, ami életünkben nem állandó tényező, a város másik végében van...

[Szerkesztve]

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.