Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) erdey_a válasza brownus (#1550) üzenetére


erdey_a
őstag

Room Arranger
[link]

csak 30 napos próbaverzió

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1552) brownus válasza erdey_a (#1551) üzenetére


brownus
veterán

tack!

most nézem, hogy a MM-ben lehet kapni 499hufért lakástervező programot -> Lakástervezés - a családiházaktól a lakóparkokig, kérdés mit tud:)

(#1553) erdey_a válasza brownus (#1552) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát az alábbiakban linkeltnél nem lesz nehéz többet tudnia :) De ha már azt a szintet hozza, akkor is jó lehet 500-ért.

Vérboci

(#1554) AMD Power


AMD Power
titán

Melyik banktól érdemes most lakáshitelt felvenni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1555) brownus válasza AMD Power (#1554) üzenetére


brownus
veterán

én az erste banktól kapom majd a hitelt (svájci frank alap), az okos emberek azt mondják ők és még a raiffeisen jók mostanság.

(#1557) kp78 válasza brownus (#1555) üzenetére


kp78
addikt

Szerintem a K&H is jó, sőt a Rafinál szerintem jobb is.
Persze kinek hol milyenek a tapasztalatai. :))

(#1558) AMD Power válasza kp78 (#1557) üzenetére


AMD Power
titán

K&H. Azt vágom. Ott vagyom mér egy pár éve. Tényleg annak gondolom nincs semmi súlya ,hogy régi ''tag'' vagyok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1559) kp78 válasza AMD Power (#1558) üzenetére


kp78
addikt

Azért értékelik a bankok, ha régóta náluk vezeted a számlát, és arra érkezik a jövedelmed is.
Persze csak azért mert ott a számlád, több hitelt nem adnak, mint másnak.

(#1560) AMD Power válasza kp78 (#1559) üzenetére


AMD Power
titán

Ez természetes.

Tudom hülye kérdés , de megkérdezem. Mivan akkor ha mondjuk 1-2 hónapig valami oknál fogva nem tudod fizetni a részletet?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1561) kp78 válasza AMD Power (#1560) üzenetére


kp78
addikt

Nem volt még ilyenem :F
Ennek a bankban kell utánakérdezni, hogy mennyire rugalmasan állnak hozzá/d.
Biztos van ahol elnézőbbek, van ahol kevésbé.

(#1562) AMD Power válasza kp78 (#1561) üzenetére


AMD Power
titán

Gondolom én naiv biztos van egy pár hónap amivel lehet ''késni''.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1563) erdey_a válasza AMD Power (#1562) üzenetére


erdey_a
őstag

A törlesztést eleve a bankszámládról veszik le, így amint fizut kapsz, már meg is csapolják, tehát nem nagyon tudsz késni. Persze ha mégsincs elég összeg a kártyán, akkor jönnek a zakléató levelek, satöbbi. Meg a következő fizetéskor a késedelmi kamat.

Vérboci

(#1564) #32577792 válasza AMD Power (#1562) üzenetére


#32577792
törölt tag

max 3 hónap
ezután indul a végrehajtás. de meg lehet próbálni egy fizetés-átütemezést
sajnos kh is emelte a kamatokat, most nem jobb az átlagnál, legalábbis elhanyagolható a difi, viszont még mindig papír és egyéb mániás

(#1565) Ariadne válasza AMD Power (#1554) üzenetére


Ariadne
őstag

CIB. Több ismerősömnek is van tőlük lakáshitele használt lakásra, egyszerű volt az ügyintézés, előre e-mailben elküldték a szerződést (jogász ismerőssel átnézetni), és alig egy hét (!) volt a hitelbírálat. Érdeklődni voltunk már bent náluk, nagyon normálisak és készségesek voltak. Rosszat még nem igazán hallottam róluk. Bár anyum megjegyezte egyszer, mi van, ha a maffia működteti (olasz bankcsoport tagja :DDD ), erre én: legalább tuti nem megy csődbe... :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1567) fokukac válasza Kalandor (#1566) üzenetére


fokukac
nagyúr

én januárban vettem, márciusban fizette ki a bank, és most jött meg a levél, hogy a nevemre írták a lakást. Csekk szerencsére még nem jött.
nekem csak 155 rugót kell fizetnem, mivel volt előző lakás is (illetve annak a fele), í]y csak a különbözet után kell fizetnem. De most nekem is nagyon rosszul esne, épp most nulláztam le magam a felújításban... szóval még reménykedem, hogy picit késik.

Egyébként én úgy tudom, hogy lehet részletfizetési lehetőséget kérni, ráadásul kamatmentesen, és hát azért havi részletekben sokkal kevésbé fájna.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1568) jeges válasza fokukac (#1567) üzenetére


jeges
senior tag

én anno 2002-ben kérvényeztem részletfizetést, és mnb alapkamaton adtak. igaz, egy év kamatát számolták ki 18 havi részlethez, de ez már az ő gondjuk.
hja, akkoriban majdnem napra pontosan 1 évre jött meg az illeték a szerződés után.

(#1569) Ariadne válasza fokukac (#1567) üzenetére


Ariadne
őstag

Úgy tudom, kb. mindig megadják a részletfizetést, írásban kell kérni és időben (ennek érdemes utánakérdezni).

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1571) jeges válasza Ariadne (#1569) üzenetére


jeges
senior tag

''időben''=az illetékhatározat kézhezvételét követő 30 napon belül

(#1572) kp78 válasza Ariadne (#1569) üzenetére


kp78
addikt

Jövedelemigazolást is kértek az egyik ügyféltől, és úgy megkapta, de ha magasabb fizuja lett volna, nem biztos, hogy megadják, szóval nem jár mindenkinek.

(#1573) fokukac válasza kp78 (#1572) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor már csak az a kérdés, hogy mi számít magasnak?

szerintem, ha az illeték meghaladja a havi fizetésem, akkor nem magas a fizum. nem kis összegről van szó.

meg egyáltalán ez az egész illetékesdi nevetséges.
ugye 4 millióig 2%, a fölött 6%. namármost, hány lakás van ebben az országban 4 millió alatt? :F
gyanítom, hogy amikor meghatározták ezeket az értékhatárokat, még tizedekkora laklásárak voltak (egy-másfél évtizeddel ezelőtt), nade azóta nem emelték ezt a sávhatárt.

ha vesz az ember egy 10 milliós l akást, akkor 440.000 ft illetéket fizet.
ha egy 15 milliósat, akkor 740.000 ft-ot.
mindezt a leadózott pénzedből.
nevetséges és pofátlan.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1574) fokukac válasza fokukac (#1573) üzenetére


fokukac
nagyúr

tiszta mák, hogy végül is csak egyszer kell kifizetni az illetéket, mert lakáscsere esetén csak a különbözet után kell megfizetni.

(viszont itt is van hátulütő : ha olcsóbbat veszel, mint az előző, akkor nem az van, hogy nem fizetsz, hanem akkor is a különbözet után kell fizetni. ki van ez találva)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1575) jeges válasza fokukac (#1574) üzenetére


jeges
senior tag

mit kell a különbözet után fizetni? az már inkább szja, vagy mi.

(illeték szempontból építkezni a legjobb, az építési telek szerzése illetékmentes - feltéve, ha építesz is rá.)

(#1576) fokukac válasza jeges (#1575) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, majd ha lesz annyi pénzem, hogy építkezzek, majd akkor biztos ki fogom használni. ;)

és hogy mit kell a különbözet után fizetni?

illetéket.

ha eladom a 10 milliós lakásom, és a pénzből veszek egy 15 milliósat, akkor csak a 15 és a 10 millió közti különbség után kell illetéket fizetni, és nem 15 millió után.

az szja pedig úgy van, hogy ha 10 ért vettem, és 15-ért adtam el, akkor a különbözet képezi az adó alapját, amire 25% forrásadót kell fizetni, de ez az 5. évtől évente a számított adó összegének tizedével csökkenthető.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1577) jeges válasza fokukac (#1576) üzenetére


jeges
senior tag

igen, nagyjából tudom a szabályt, de a hsz-edben némileg félrevezető volt, miről is van szó.
az szja (ill forrásadó) szabályai azér' némileg árnyaltabbak az illetékénél - ahogy ezt Te is írtad.

(#1578) Cefa válasza #32577792 (#1503) üzenetére


Cefa
senior tag

Nézzétek meg az unicredit bankot
tavaj még HVB volt a neve.
Ott a legjobbak a feltételek.

és van türelmni idő is ami 5 év maximum.

Ennél nem taláéltam jobbat.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1579) #32577792 válasza Cefa (#1578) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszönöm, de én nem nézem meg
6 bankkal vagyok szerződve, ez bőven elég...

(#1580) Carpio


Carpio
tag

Szerintetek megéri a Fundamenta? Vagy kinek és mikor éri meg?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#1581) Cefa válasza #32577792 (#1579) üzenetére


Cefa
senior tag

az mit jelent hogy 6 -al vagy szerződve?

mindegyiktől veszelfel hitelt?

Tudsz valami jó türelmi idős konstrukciót ajánlani?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1582) Cefa válasza #32577792 (#1579) üzenetére


Cefa
senior tag

az mit jelent hogy 6 -al vagy szerződve?

mindegyiktől veszelfel hitelt?

Tudsz valami jó türelmi idős konstrukciót ajánlani?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1583) #32577792 válasza Cefa (#1581) üzenetére


#32577792
törölt tag

azt jelenti, hogy 6 bankkal vagyok szerződve, tehát 6 bank hiteleit ''árulom''
türelmi idő: csak akkor van értelme, ha lakástakarékot kötsz és a tőkerészt oda fizeted, egyébként meg kidobott pénz amit a türelmi idő alatt fizetsz (kamat + kezelési költség), hiszen a tőkéd nem csökken.
Pl.: otp, ella

(#1584) #32577792 válasza Carpio (#1580) üzenetére


#32577792
törölt tag

ma 2 ilyen lakáselőtakarékossági pénzintézet működik:
- OTPLTP
- Fundamenta ( a Fundamenta és a Lakáskassza egybeolvadása óta)
Törvényi háttér szabályozza a működésüket, nagy eltérés nincs közöttük, nem is lehet.
Attól függ, hogy mire akarod használni, mennyi időre, mennyit tudsz havonta beletenni, van-e ingatlanod, illetve mikorra tervezed, ha tervezed.

(#1585) ody42 válasza #32577792 (#1583) üzenetére


ody42
senior tag

Szia!

Pár hónapon belül szeretnénk egy használt lakást venni a barátnőmmel, van kb. 6 milliónk hozzá, kicsit több. Max 5 millió hitelt szeretnék felvenni, a törlesztés az én fizumból menne, lehetőleg minél rövidebb, 5-7 év futamidővel szeretném.
Ebből a 6 bankból, akiknek a hiteleit árulod, te melyiket ajánlanád? Még annyira nem merültem el a különböző konstrukciókban, de azt látom, hogy kb. 90-100 körüli törlesztésre számíthatok, ha 7 évvel, és 5 millióval számolok, tehát a végén 8 milla körüli összeget fizetek ki+ az egyéb költségek, és az időközbeni esetleges kezelési költség emelések.
Van ennél jobb konstrukció, vagy ébredjek fel? :)
+ azt láttam, hogy a különböző lakástakarékos megoldásokkal kicsit jobban jövök ki, de még nem olvastam utána...

[Szerkesztve]

(#1586) #32577792 válasza ody42 (#1585) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát ez érdekes, ha levesszük az akciós időszakokat, amelyek 3-6-12 hónapra vonatkoznak, nagyon egyforma ajánlatok jönnek ki.
az ELLA minősítése során kaphatsz kamatkedvezményt, ha:
nagyon jó a nettód
főiskolai, egyetemi végzettség, nyelvizsga, vezető beosztás, blablabla
lakástakarék:
csak akkor éri meg, ha a maximális összeget tudod bevállalni
pl 5 milla 7évre:
1évben 65k
2 évben kb + 10%, egészen a 4-ik év végéig ( persze ha nem változik a kamat)
és az 54-ik hónaptól meg 91-92k

vagy:
69xxFt /hó 6 hónapig, utána meg:75k

ennél csak akkor van jobb, ha az első 6 hónapot vizsgálom (MKB 0,77% kamat)

(#1587) ody42 válasza #32577792 (#1586) üzenetére


ody42
senior tag

Köszönöm a gyors választ, ha már elkezdünk konkrétan lakást keresgélni, előtte mindenképpen megkereslek, mert tuti jobb ajánlatot fogsz mondani, mint amit én 10 bank végigjárása után naivan kiválasztanék...

(#1588) Carpio válasza #32577792 (#1584) üzenetére


Carpio
tag

Szia!
Ingatlanom nincs. Havi 20e amit rászánok.
Lakásvásárlás: kb 3-5év múlva.
Budapesten szeretnék egy 3 (2+1 v 1+2) szobás lakást, ami nem panel.
10-15m között. (Valószinűleg a 10 lesz a reális, de szeretném a 15-öt megvalósitani)
Most van 2m Ft kp-m befektetési jegyekben.
A keresetem nettó 110eFT magasságában.
A párom jövő januárban diplomázik, számviteles lesz, szerintem neki is kinéz ennyi kezdésnek is. Ő 23 éves, én 28 vagyok ez lesz az első lakásunk.
Kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy megéri-e vagy sem a Fundamenta, és hogyan éri meg?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#1589) #32577792 válasza Carpio (#1588) üzenetére


#32577792
törölt tag

üdv

tehát:
ha nincs ingatlanod, akkor mindenképpen annak megszerzésére lehet felhasználni - persze ha időközben szereztél legalább 1% tulajdonrészt, arra az ingatlanra felhasználhatod- ebből adódik, hogy legalább 4 év és pár hónapot várnod kell a vásárlásra, ugyanis ennyi a minimális megtakarítási idő.
akkor már érdemes egyszerre elkezdeni a megtakarítást, ha együtt akartok vásárolni is.
max 20eFt/hó a megtakarítási összeg, az OTP-LTP-nél erre jön a 30% állami támogatás és a 3%-os betéti kamat.
van egy ún. számlanyitási díj, ami a szerződés összeg 1%-a, szokott lenni akciós időszak, amikor ennek a díjnak a 25-50%-át elengedjük, ami alapesetben 27000Ft.
1388813Ft-od lesz, amikor 50 hónap után lejár a szerződés, erre elvileg vehetsz fel hitel 1310eFt hitelt, amit 57 hónapig fizetsz 27540Ft-tal.
nagyjából ennyi
tehát: ha kettő van, 5400eFt-ot kaphatsz, meg ami hozzájön a saját, mostani megtakarításod.
107 hónap alatt, amit be kell fizetned: 2590eFt környéke egy szerződésre, tehát duplája a kettőre.

(#1590) Carpio


Carpio
tag

Oké, köszi, értem. Azonban ez mind objektív dolog. Én a szubjektív véleményedre is kiváncsi volnék. Érdemes-e vagy sem foglalkozni vele?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#1591) #32577792 válasza Carpio (#1590) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha elolvasod a végét is és számolsz, rájössz, hogy a válasz benne van.
igen, érdemes.
kvázi kamatmentesen kapsz hitelt, persze egy kis csúsztatással, hiszen előszőr gyűjtögetni kell, de a vége mégiscsak az, hogy ''kapsz'' 2700eFt-ot és visszafizetsz 2600eFt-ot
magamnak is kötöttem már, sőt most a második fut.

(#1592) T 1000 válasza Cefa (#1582) üzenetére


T 1000
aktív tag

Figyu Cefa, neked nincs valami bankos ismerősöd bakker, aki tudna segíteni? :)))

(#1593) föccer válasza #32577792 (#1591) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia ungawa.

Ismét itt vagyok :)

Lassan realizálódnak a dolgok, ismét tanácsodat kérem :)

A jelenlegi helyzet:

Január-februári lakásvásárlás a terv. Kedvesemnek netto 128.900.-, nekem 143.000.- forint lesz akkor a várható keresetünk (nekem lehet több, de azzal nem tudok előre kalkulálni, hogy mennyi).

Ebből reálisan ~100k-t tudunk törlesztésre fordítani.

Első lakásunk lenne. Cél: 50-60nm Bp, használt, normális helyen: 10-12 millió.

Megtakarításunk a vásárláskor megközelítőleg 4 millió forint lesz. (ebből max 3milla mehet a lakásra, a többi kell a bútorra :)

Gyermek nincs, házasok nem vagyunk.

Kérdés: Jelenlegi felállással mi az elérhető? Kell-e házasság, vagy elég-e az élettársi kapcsolat?

Mindemellett tegyük fel, hogy minden elképzelés érdekel, ami nem 100% meriti ki a szabad rablás fogalmát :)

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1594) Quentin Ruby válasza föccer (#1593) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

ha nem haragszol meg, én válaszolnék rá, épp ráérek! :DDD
-Jelenlegi felállással mi az elérhető? Kell-e házasság, vagy elég-e az élettársi kapcsolat?Igen elég az élettársi kapcsolat.csak a felelősség válalásról egyezetek meg.
Ha 11m értékű gatlanban gondolkoztok, akkor amire jó estetben számíthattok, az 7-8 millio forint.Ha igény van rá akkor ezt az összeget felárakkal növelheted és a havi törlesztőrészlet úgy 60-70 körül fog alakulni CHF alapon.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1595) föccer válasza Quentin Ruby (#1594) üzenetére


föccer
nagyúr

Az egész jó kilátás :)

Még egy kérdésem lenne mára: Mennyire járható út az, hogy besétálok valahova hitelért, úgy, hogy még nem néztem ki magamnak a konkrát ingatlant? Kiindulva abból, hogy amire a pénz a számlámra érkezik, addigra egészen biztos, hogy megváltozik az ingatlan kínálat.

Tehát amint megvana pénz, megveszem a lakást, és utánna ''elszámolok a bank felé, hogy tessék, ezt vettem a belőle.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1596) erdey_a válasza föccer (#1595) üzenetére


erdey_a
őstag

mivel a hitelt jellemzően a vásárlandó lakásra bejegyzett jelzálog fejében veszed fel, így ez nem nagyon működik. Értékbecslés kell ugyanis a vásárlandó ingatlanról.
Persze ha 8 másik lakásra iratod a jelzálogot, akkor gondolom megoldható :)

még annyit, hogy ne csak 1 millát tarts visza a megtakarításból. Ugyanis a lakást többé kevésbé úgyis átalakítjátok, felújítjátok majd, az sem két forint. Na meg ugye a berendezés, persze ebből már gyüjtögethettetek korábban.
Viszont az illetékre mindenképpen tegyél félre. Ha tudod, hogy mennyiért akarsz max lakást venni, akkor ahhoz számold ki az illetéket és annyit tartalékolj. Ez több százezres tétel!

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1597) föccer válasza erdey_a (#1596) üzenetére


föccer
nagyúr

És mennyibe kerülnek ezek a ''járulékos'' költségek? Úgymint: értélbecslés, szerződéskötés etc..etc..

Arra van mód, hogy kiegészítő ingatlan jelzáloga nélkül lehessen hitelt felvenni? Tehát ne kerüljön senki lakása/háza veszélybe azért, mert engemet kirugnak?

thx

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1598) erdey_a válasza föccer (#1597) üzenetére


erdey_a
őstag

ezen költségekről a bankoknál (honlapon is fennvannak a kondíciók) vagy egy jó ügyintézőtől kaphatsz infót (merem ajánlani ungawa fórumtársat, az mi hitelünket is ő ügyezte hihetetlen gördülékeny módon, de erről bővebbem itt: [link])

egyébként annyit akcióznak a bankok mindig, hogy van aki a közjegyzői díjat engedi el, van aki az értékbecslést, van aki mindet stb. A közjegyzői nálunk papíron 36250 forint volt, de ezt is elengedték és az értékbecslést is.
Aztán van még hitelkeret beállítási jutalék, ez gondolom a hitel mértékétől függ. Szerintem 50-100ezer körül volt. Ezt fizettünk.

Lehet kiegészítő ingatlan nélkül is kapni hitelt, de ez függ ugye, hogy mennyit ér a vásárolandó ingatlan és mennyi hitelt kérsz. Tehát ha a lakás hitelbiztosítéki értéke nagyobb, mint amennyi kell neked, akkor nyert ügyed van. HA nem, akkor fészekrakózni kell, és úgy az állam vállal kezességet a hitelbizti érték feletti részre.

viszonyításnak annyit, hogy mi 7,2milliós lakásra simán kaptunk fészekrakóval 5,8 millát. Tehát olyan 80%-ra jó esélyed van. Sőt, mivel jó fizutok van, még többre is.

Elég összevisszán írtam. Bocsi.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1600) erdey_a válasza erdey_a (#1598) üzenetére


erdey_a
őstag

A lakásvásárlási illeték négymillió forintig a vételár 2%-a, négymillió feletti rész 6%-a.
A 35. életévet be nem töltött első lakásszerző az egyébként fizetendő illeték 50%-ig terjedő, legfeljebb 40.000 forint kedvezményre jogosult, ha a lakás forgalmi értéke nem haladja meg a 8 millió forintot.

új lakásra nem kell illetéket fizetni.

egy 12 milliós lakás illetéke 560 000,- :Y

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.