Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csabika25 válasza Sipi (#47) üzenetére


csabika25
aktív tag

Welcome to Hungary. Ha nem tudnád, itt egy szemernyi becsület sincs az emberekben. Gondolj csak arra, amikor a minimálbérre bejelentett apuci fia a BMW-vel áll be a kollégium parkolójába, ahol lakik. Aki meg rászorulna, az fizeti a drága albérletet. Sajnos ismeretlen fogalom a tisztesség. Te tisztességesen élsz? Igen? De meddig? Amíg hagyják...:(((

''Isten fut Windows alatt''

(#52) Sipi válasza tr00p3r (#50) üzenetére


Sipi
addikt

Csak attól félek, hogy a hülye polgári körök forradalmat szerveznek, és tényleg patak vér fog folyni...:(
Az pedig még jobban betenne amúgy is rogyadozó gazdaságunknak.

Akkor neked mázlid van, öt év múlva fogsz szívni. :)
Egyébként még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy - mivel az MSZP soha életében nem volt képes válságot megoldani, csak elkendőzni és kapkodni - egyre szarabb lesz a helyzet, és emiatt majd visszamenőleg is változtatják. Viszont van egy tippem, hogy Juhász/stb irritálóan magas kölcsönei ki fognak esni a visszamenőleges hatályból...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#53) tr00p3r válasza scang (#48) üzenetére


tr00p3r
őstag

sajnos arra nem emlékszem. most nyögtük ki az utolsót 1-2 hónapja. de asszem a 100k-ra 6k fizetünk havonta. hogy meddig pontosan nem emlékszem!

hát nincs is ''jobb'' mint karácsonykor karácsonyfa és ajándékok nélkül ''megünnepelni'', hogy nem kapsz hitelt!

együtt érzek veled tényleg!

gondolom az említette elvtársaknak nincsen ilyen gondjuk az 1 guriga + kismilliló pénz bizotsági tagság mellett. nem azon gondolkoznak, hogy legyen-e 7-8k-ért karifájuk. vagy hogy mit vegyenek: ajándékot v. enni a gyereknek!

(#54) Sipi válasza csabika25 (#51) üzenetére


Sipi
addikt

Sajnos (vagy nem sajnos), annyira marha ökör vagyok, hogy tisztességesen is fogok továbbra is élni.
Ami persze nem zárja ki, hogy ha odaföntről nagyon nem akarják ezt hagyni, iszonyatos dolgokba ne kezdjek... De akkor már inkább Robin Hood módra. Csak politikusok ellen. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#55) Sipi válasza tr00p3r (#53) üzenetére


Sipi
addikt

Lassan az az ajándék, hogy enni tudsz venni a gyerekeknek. :(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#56) tr00p3r válasza Sipi (#52) üzenetére


tr00p3r
őstag

bár úgy lenne............... én lennék az első a miniszteri hivatal elött. (remélem ezért nem csuknak le; vagy zárnak ki a PH-ról)

de nem hiszem, hogy nem lehet megdönteni ezt a kormányt! valami csak van. minden felett csak elsiklunk. otthon anyázunk, hogy a szemét kormány így meg úgy. de effektíve nem történik semmi.

hát akkor a bank szerződést szegett. és akkor jöhet a per és a végén ők fizetik majd a hitelem! :D

nem.nem. a politikusok sajnos nem rendes adófizető polgárok. sokkal felsőbb rendűek és őket nem érinti majd. ez tuti.

(#57) Sipi válasza tr00p3r (#56) üzenetére


Sipi
addikt

Izé, valamit szerintem rosszul tudsz...
A bank nem fog szerződést szegni, mert törvényi rendelet utasítja majd őket. Ha mégis, jöhet a per, és a végén fizetheted a perköltséget, mint vesztes fél. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#58) tr00p3r válasza Sipi (#47) üzenetére


tr00p3r
őstag

''Otthon el sem merem mondani az asszonynak. Már abba is majdnem belebetegedett, hogy nem tudunk most karácsonykor már első, saját lakásunkban lakni. Ha megtudja, hogy nem is fogunk...''

hát erre most mit mondjak. az én feleségem 8. hónapban terhes. napok óta nem alszik rendesen. állandóan ideges. sokat sír. nem kéne most egy koraszülés. az ismerősöm azért inkább engem hívott, hogy kb. még 3 napom van arra, hogy megkössem a szerződést! különben b@szhatom! remélem még nem tudja a feleségem. bár akkor már hívott volna!

bár mentem volna és is maffiának. akkor most ez nem érintene, mert akkor kp-ban fizetném az X5-ösöm vagy a HUMMER-em csomatartójából az ingatlant. bár akkor lehet, hogy nem aludnék nyuogdtan. bár így sem alszom rendesen. akkor hol a különbség és ki értékeli a tisztességet?

(#59) csabika25 válasza tr00p3r (#58) üzenetére


csabika25
aktív tag

Nem tudom, számít-e valamit, de én látatlanban is értékelem a tisztességedet. És mindenkiét. Ha majd az ilyen emberek lesznek többségben, akkor talán élhetővé válik ez az ország is. Bár lehet, hogy kicsit unalmas lesz.:D

''Isten fut Windows alatt''

(#60) Sipi válasza tr00p3r (#58) üzenetére


Sipi
addikt

Részvétem. Komolyan.
A feleségedre pedig nagyon vigyázz. Érdekes módon a nők ezt sokkal intenzívebben élik át, és - tapasztalatból mondom - iszonyatosan megsínylik!

Szerintem próbálj meg sutyiban intézkedni, és ne beszélj neki róla. A tévét/rádiót pedig ma este ne kapcsoljátok be. Tutira ezzel lesz tele.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#61) Sipi válasza csabika25 (#59) üzenetére


Sipi
addikt

Számít. Sokat. Ugyanis eddig összesen itt a Prohardveren láttam tisztességes (vagy annak tűnő:) ) embereket. Na, úgy elérzékenyültem, hogy azt sem tudom, mit akartam írni. :) Fenébe...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#62) tr00p3r válasza Sipi (#60) üzenetére


tr00p3r
őstag

köszi mindenkinek az együttérzést.

Sipi:

nehéz lesz nem TV-t nézni. most éppen a 8-ban lakunk átmenetileg, 30 nm-en egy garzonban. szoba-konyha másnéven. mit csinálhatnánk? a híradót tuti nézni fogjunk. :U

(#63) Rox válasza Sipi (#54) üzenetére


Rox
tag

Az első gondolatom nekem is a már fentebb említett kötél volt, a második pedig egy Robin Hoodhoz illő cselekedet: fellógatni a lánchídra a T. Házat. Ha belefér a pártprogramodba ez a csekély kitétel, akkor én is belépnék... ;]
Az Index szerint az eddig 45.000 körüli részletek 60.000 körülire változnak. Tehát ugrott a mosógép-hűtőgép-gáztűzhely havi törlesztőrészlete. Ergó büdösek leszünk és éhesek, de talán a saját fáskamránkban ér a fagyhalál :)

(#64) Sipi válasza Rox (#63) üzenetére


Sipi
addikt

OFF

Saját fáskamra?!?!? Remélem, nem dühíteni akarsz...:)

Eddigi helyzet: van saját matracunk. Saját híd alatti helyünk még nincs, ahhoz nagy csatákat kell vívni. És akkor jössz itt fáskamrával... A nem létező HÁZ mellé...:D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#65) Sipi válasza Rox (#63) üzenetére


Sipi
addikt

Az első gondolat megvalósulása esetén nem tudsz belépni.
A második pedig nem kizáró ok, mivel így max. a népszerűségünket növeled. Legfeljebb kicsit módosítjuk a büntető törvénykönyvet...:D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#66) Rox válasza Rox (#63) üzenetére


Rox
tag

Elnézést a fentebb írottakért, de elragadott a hangulat: a Lánchíd ugyanis nagy kezdőbetővel írandó (bocsánat Irénke néni).

(#67) Sipi válasza Rox (#66) üzenetére


Sipi
addikt

A tház pedig végig kicsivel. Sőt, subscripttel. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#68) faster


faster
nagyúr

Azt kell, hogy mondjam, sajnos ez várható volt, hogy megnyirbálják a hitelfelvételi lehetőségeket, de hát ugye ott van még az adóemelés. Elfogyott a pénz a kasszából, ez a tehetelen béna bagázs húzta halasztotta a dolgot, persze a tartalékok lementek zéróra, ezért történhetett meg az is, hogy egy két spekuláns megingathatta az egész forintpiacot.
Pedig a közgazdászok már évek óta tépik a szájukat, hogy itt bizony gáz lesz, a s@ggünk kilóg a gatyából, már bocsánat , mi meg szórjuk a pénzt országimázs javító reklámokra a CNN-en, és olyan lakáshitel konstrukciókat dolgozunk ki, amiket nem tudunk finanszírozni. Ha ezt meglépik 1,5 évvel ezelőtt, akkor tizedennyi megszorítást nem kellett volna belepaszírozni aköltségvetésbe.
Éljen a magyar gazdaságpolitika, éljenek a pénzügyi szakemberek. :((
Az egyszeri ember meg csak kapkodja a fejét, fél évvel ezelőtt még adócsökkentésről beszéltek, most meg homlokegyenest ellekező dolgot csinálnak!?

(#69) csabika25 válasza faster (#68) üzenetére


csabika25
aktív tag

Hogy őszinte legyek, szerintem nem a lakáshitelekkel van gond. Látod, az országban az alacsony lakáshitel miatt rengetegen jutottak lakáshoz, akik korábban erre semmi esélyt nem kaptak. És ez így van jól. A gond ott van, hogy Orbánék elkezdték a belső fogyasztást fellendíteni (-> az állampolgárok végre vásárolhattak dögivel), ami nagyon hirtelen megterhelte a gazdaságot. Erre rátettek a Megyóék a hirtelen 50%-os béremeléssel. Szóval az amúgy szükséges lépéseket túl hamar tették meg, erre pedig nem volt fedezet. Szerintem a lakáshiteleket simán kibírná az ország.

''Isten fut Windows alatt''

(#70) faster válasza csabika25 (#69) üzenetére


faster
nagyúr

Teljesen mindegy, a közalkalmazotti béremelés is szükséges volt, bár a mértéke és időpontja vitatható. Mindenesetre azt NEM HISZEM EL, HOGY FÉL ÉVVEL EZELŐTT MÉG NEM LÁTTÁK, HOGY EZ FOG TÖRTÉNNI.

Bocsánat, nagyon kiakadtam. Az 5 milliós plafon használt lakásokra. Na igen, menjenek a k... a....-ba! :((

(#71) Burgikukac


Burgikukac
csendes tag

Semmi gond, simán buktam 100 rongyot a kedves kormány hülyeségei miatt. (ennyi volt eddig a tb járulékom, hogy kimutatható munkám legyen)

a telekáfás marhaság miatt nincs eladó új lakás szegeden, ami az évezred végéig befejeződne.

a nemlétező jövedelmemmel és 1-2 albérlővel lett volna esélyem lakásra. most is van, ha veszek egy lottót és nyerek. de nem veszek...:)

az 5milliós határ még szegeden is vicc, és akkor Bp, Fehérvárral mi lesz?

ráadásul hülyék is, mert az államnak kimutathatóan megéri a lakástámogatás, csak jóval látványosabb a támogatás x. mrd-ját levonni, mint a bevételi oldalon összehalászni a tételeket...

a bankárnak nevezett miniszterelnök még nem hallott a pénzmultiplikátorról, pedig akkor rájönne, hogy kis túlzással annyi belföldi hitel van, amennyi jól esik. ne fogják már rá a fizetési mérlegre a szigorítást!

a jövő évi GDP növekedésből le is vonhatunk 0,5-1%-ot, ennyivel kevesebb lehet a visszafogott lakásépítés miatt.

frankó.

(#72) Sipi válasza faster (#70) üzenetére


Sipi
addikt

Pont ez a bajom nekem is. Eddig egyetlen egy esetre sem emlékszem, amikor a kormányon lévő MSZP előre látta volna a dolgokat, vagy tudnák, mit akarnak csinálni. Mindent tűzoltómunka-szerűen csinálnak, ami persze (rajtuk kívül) rossz mindenkinek.

És nem fél év, már a kormányváltáskor láthaták volna.

Basszus, pedig már úgy örültem a karácsonynak. Remélem, nem lesz ilyen kedvünk akkor is...

Na, ma este nagy borozás lesz... Búbánatos-kettesben.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#73) Rox válasza faster (#70) üzenetére


Rox
tag

Vidéki ingatlanoknál még elfogadható lenne az 5 milliós plafon, de a havi 60.000-es részletet sokkal kevesebben fogják tudni kipréselni. Hugom és a barátja minimálbért keresnek, túlórával bejön nekik havi 100. Marad 40.000 rezsire, kajára, ruhára, szórakozásra...
Nem értem miért jó, ha kevesebben jutnak lakáshoz: akinek nics saját lakása, előbb-utóbb albérletben köt ki (a szülőkkel együtt élni még nagyon jó viszony mellett is veszélyes). Az albérletek pedig 99%-ban nem adóznak. Ha saját lakást vesz, akkor viszont kénytelen bevallani a jövedelmét, hitelt felvenni, felújíttani, illetéket, ügyvédet, kőművest, festőt fizetni -> ebből mindből hasznot húz az állam!

(#74) divot


divot
veterán

Nem baj srácok! A lényeg, hogy a fél ország nyugodtan alszik éjjelente, mert Medgyessy nem arrogáns... :D

(#75) faster válasza Sipi (#72) üzenetére


faster
nagyúr

Igen, ez dühít engem is. 2006,2008-as lilagőzös tervekről hallani, közben meg egy negyedévre előre nem tudnak tervezni. A pénzügyminisztérium meg a jegybank egy rakás szerencsétlen béna politikusbáb jelen pillanatban.
És le merem fogadni, ha a Soros idehozta volna azt a pénz, amit anno az ázsiai piacra vitt, a forint most úgy megfeküdt volna, hogy 300Ft felett lenne az euró.

(#76) csabika25


csabika25
aktív tag

Hogy TAnita szavaival éljek: ''És akkor ezt így most hogy'' fogják vajon lekommunikálni? Ezzel olyan érdekeket sértenek, amiket nagyon nem jó megsérteni. Vagy visszakozni fognak vagy tényleg elindul már végre valami tevőleges népharag. Mondjuk ez még nem fog kormányt buktatni.:(((

''Isten fut Windows alatt''

(#77) faster válasza csabika25 (#76) üzenetére


faster
nagyúr

Sehogy. Már lekommunikálták. ''Ez nem megszorítás csak szigorítás, a gazdasággal minden rendben van''. Nem, egyáltalán nincs rendben.

(#78) Sipi válasza csabika25 (#76) üzenetére


Sipi
addikt

Egyébként hogyan lehetne megbuktatni? Úgy tudom, csak a választásokon tud a nép véleményt nyilvánítani, visszahívni, ilyesmit csak a képviselők tudnak.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#79) nilrem


nilrem
tag

Videken is nulla 20 az 5 milla. Szombathelyen 2 szobas panel 10.000.000 HUF.
En mondjuk ilyet nem vennek soha!
En pont 6 Millat akartam felvenni. Most meg kaparhatok ossze 1 milliot!
Rohadjanak meg. elso gondolatom az volt, hogy tolem golyot kap karacsonyra ez a pojaca!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#80) csabika25 válasza Sipi (#78) üzenetére


csabika25
aktív tag

Gyakorlatilag csak úgy, ha a kormány támogatottsága a Parlamentben 50% alá süllyed. Azaz mondjuk a kisebbik koalíciós párt kilép a kormányból, bizalmi szavazást kezdeményez az ellenzék, és ezen több nem születik, mint igen. Akkor lemond a kormány és új választást írnak ki. A nép nem hívhat visza senkit. Egy kis gonosz megoldás van? az EU választáson nem kell a szocikra szavazni... HA mondjuk 3 képviselő jut a 24 helyre, akkor valszeg el fognak gondolkodni...

''Isten fut Windows alatt''

(#81) faster válasza Sipi (#78) üzenetére


faster
nagyúr

Van egy egyszerű módszer. Átveszed a hadsereg felett az irányítást, és bevonulsz a Kossuth térre. Katonai puccsnak hívják, latin-amerikai országokban bevált. :DDD
Jaj, csak nehogy elvigyen a fekete autó.

(#82) Sipi válasza nilrem (#79) üzenetére


Sipi
addikt

Ja, egyes vidéki városokban is Budapest szintjére emelkedtek a lakásárak. Sőt, itt még rosszabb a helyzet, mert az ottani fizetések sokkal alacsonyabbak.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#83) Burgikukac válasza csabika25 (#80) üzenetére


Burgikukac
csendes tag

OFF

Ez konkrétan nem egészen így van, mert nálunk konstruktív bizalmatlansági van, azaz jelölni kell miniszterelnököt is. ha a miniszterelnök lemond, akkor megy a kormány is, a parlament meg választhat újat.

biztos van itt 1-2 jogász, aki megmondja, h lehet a parlamentet feloszlatni

(#84) Sipi válasza faster (#81) üzenetére


Sipi
addikt

OK, jön még valaki? Vezetni tudok, meg ha kell, lőni is (igaz, csak íjjal), de egyszerre még nem megy a kettő...:)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#85) csabika25 válasza Sipi (#84) üzenetére


csabika25
aktív tag

Bocs, ha rosszul tudtam.:B

''Isten fut Windows alatt''

(#86) Sipi válasza csabika25 (#85) üzenetére


Sipi
addikt

OFF

No problem, úgysem alkotmányos hatalomátvételt tervezek...:D
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#87) divot válasza Sipi (#84) üzenetére


divot
veterán

A parlamentet csak a köztársasági elnök oszlathatja föl. Ha a miniszterelnök lemond, akkor meg kell neveznie utódját, akiről a Parlament szavaz. Ha nem jön össze, akkor a köztársasági elnök kiírja az új választást.

(#88) faster válasza divot (#87) üzenetére


faster
nagyúr

Na asszem, kicsit mélyrepülésbe kezdene a forint, ha tényleg feloszlatná.

(#89) Sipi válasza divot (#87) üzenetére


Sipi
addikt

Na jó, a végén moderálnak, mert itten már majdnem uszítást követtem el...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#90) divot válasza faster (#88) üzenetére


divot
veterán

Inkább a forint repüljön mélyen, mint azéletszínvonalam.

(#91) Sipi válasza faster (#88) üzenetére


Sipi
addikt

Gondolod? Szerintem meg túlerősödne, mert végre lenne esély arra, hogy hozzáértők kezébe kerüljön az irányítás. Az ilyet jutalmazni kell! :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#92) faster válasza divot (#90) üzenetére


faster
nagyúr

Ez lett volna a másik lehetőség. Forint leértékelés. De akkor ugrik a 2008-as euró.

(#93) divot


divot
veterán

Sajnos, amig az Szdsz kitart a koalíció mellett, addig nem fog változni semmi sem... :(

(#94) divot válasza faster (#92) üzenetére


divot
veterán

Senki nem kötelezte Magyarországot, hogy 2008-ban bevezesse az Eurot. Sok piaci elemző meg is döbbent, amikor a csatlakozási népszavazást követően hirtelen bejelentették. Persze jól hangzott. Most meg szívunk.

(#95) faster válasza divot (#94) üzenetére


faster
nagyúr

Így van. Rossz ötlet. Vissza kell vonni. Tökmindegy, ha nem most, akkor egy év múlva vonják majd vissza.

(#96) divot


divot
veterán

Most olvastam egy nagyon ''jót'':

A jóléti fordulatért áldozatot kell hozni.

(#97) Sipi válasza divot (#94) üzenetére


Sipi
addikt

Na de a piaci elemzők hozzáértők. Mit keresnének ők egy kormányban?!?
Az viszont Magyarországnak létérdeke, hogy az aktuális kormányzó párt ne csak az Európai Unióba vigyen be minket, hanem akkor már egy füst alatt minden más, hangzatos dolgot is intézzenek el. Talán még külön plecsnit is fognak csinálni, kitüntetve ezzel az áldozatos munkát, mellyel csatlakoztattak mindenhez, ami csak létezik. A munkát ők végezték. Az áldozatok mi vagyunk.

De remélem, mindenki örömmel adná át a plecsnit?!?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#98) Sipi válasza divot (#96) üzenetére


Sipi
addikt

1989 óta hozzuk...:(

És ez most nagyon nem jóléti fordulatnak tűnik, inkább amolyan ''még egy kis levegőt, maradjunk a felszínen''-kapkodásnak.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#99) csabika25 válasza Sipi (#97) üzenetére


csabika25
aktív tag

''De remélem, mindenki örömmel adná át a plecsnit?!?''

Mint az idős Brezsnyev elvtárs? Talán huszadszorra eltalálnám a megfelelő helyet a zakón.;]

''Isten fut Windows alatt''

(#100) Sipi válasza csabika25 (#99) üzenetére


Sipi
addikt

Nem kell szarakodni: tűt a plecsnire 90 fokos szögben kihajlítani, oszt' jól beledöfni! :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.