Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) #32577792 válasza tildy (#1748) üzenetére


#32577792
törölt tag

ezt már régebben mondtam neked

4-8 éves futamidők vannak, a leghosszabb esetében nem kell lakáscélt igazolnod, a többinél igen (ebből következik, hogy vagy rendelkezned kell hozzá ingatlantulajdonnal, vagy ebből kell szerezned), amit évente befizetsz arra ad az állam 30% - max 72eFt/év- támogatást és konstrukciótól függően, 1,5-3% betéti kamatot. ennek a 3 számnak az összege a saját erő és min. ennyit még kaphatsz hitelként - 4,5-6%- hitelkamatra, forintban.
minden, adóazonosító jellel rendelkező személy jogosult rá
számlanyitási díj: a szerződéses összeg (saját erő+hitel) 1%-a, most 31-ig: 0,75%

(#1752) AMD Power


AMD Power
titán

A Fundamentához hasonló ilyen lakás okosság van még?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1753) Ariadne válasza AMD Power (#1752) üzenetére


Ariadne
őstag

A Fundamenta (rókás) és a Lakáskassza (OTPs) van, de a feltételek gyakorlatilag azonosak, ugyanis jogszabály határozza meg teljesen részletesen a működésüket, még azok a nagyon alacsony kamatok is pontosan jogszabályilag rögzítettek, kivételesen nem a bankok zsugoriságának következményei. Gondolom így akarják elkerülni, hogy egyéb befektetési célra használják fel ezt a lehetőséget.

CIBnek pl. Fundamentával van kombinált hitele, OTPnek persze Lakáskasszával, többit hirtelen nem tudom.

Én ilyennel akarok felvenni majd hitelt, van egy végigvitt 8 évesem is (lóvét utalják hamarost). 20.000 havi befizetés esetén állam bácsi évi 72.000-et ad hozzá - ilyen jó kamatot kockázat nélkül máshogy nem nagyon lehet szerezni... Mielőtt szóba kerülne újra, unit-linked életbiztosítással sem, mivel annak senki nem garantálja a kamatát, csak puszta ígéret.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1754) tildy válasza attiati (#1750) üzenetére


tildy
nagyúr

Így van pontosan arra gondolok. MErt nekem a suli után, akkor az életbiztoim után is jön vissza valamennyi, és tavaly próbálgattam az apehes programmal, mi van , ha többa befizetésem, de akkor is csak 100E forint lehetett a maximális visszautalandó összege a kettőnek.


ungawa: a 72 ezer forintot tudtam. Csak azt nem tudom, hogy ezen felül megkaphatom-e a többiét is rendesen, vagy ezzel együtt lehet max 100E ft amit visszakapok.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1755) Ariadne válasza tildy (#1754) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez a max 72.000 nem adó, egyszerűen év végén számfejtik az állami támogatást és ráutalják erre a lakástakarékszámlára. Ennyi. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1756) tildy válasza Ariadne (#1755) üzenetére


tildy
nagyúr

Király:) Köszönöm:R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1757) Dzsekó válasza Ariadne (#1753) üzenetére


Dzsekó
addikt

Még azzal is trükközhetsz hogy minden adóazonosítóval rendelkező személy nyithat lakáselőtakarékossági számlát. A hitelbe pedig akár több szerződést is be lehet vonni így az évenkénti állami támogatás is növelhető. (apuci anyuci stb. :) )

(#1758) Ariadne válasza Dzsekó (#1757) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, csak ott a gond, hogy ha nem 8 évig fizetik, akkor tulajdonrészt kell szereznie a lakásban a többi embernek is. Jó lenne párommal két havi 20k-sat fizetni hiteltörlesztés mellett, de az kicsit sok lenne, így marad a bank által összekombinált megoldás, ami alig kevesebb ennél. Kicsit egyszerűsítve a bank is csak kiszámolja, hogy az adott hitelösszegből mennyi marad 8 év után, és az ennek megfelelő törlesztővel csökkenti az elején a törlesztőt, helyette pedig kötelez lakáskassza/fundamenta fizetésre. Nyereség az évi állami támogatás, plusz hogy törlesztés mellett egyáltalán tudjuk majd fizetni ezt is.

mod: Most esett le, hogy arra gondolhattál, 8 év után már nem kell lakáscélt igazolni. Viszont mivel egy bizonyos összegnél többet úgysem tudunk fizetni havonta, nem tudunk bevonni másokat és mellette törlesztést is fizetni.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1759) AMD Power válasza Ariadne (#1753) üzenetére


AMD Power
titán

Ha én csak havi 5K-t dobok be akkor gondolom az állam csak 72K az 1/4-t dobja rá még +-ba....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1760) kp78 válasza AMD Power (#1759) üzenetére


kp78
addikt

Természetesen. Mindig a befizetett összegnek kapod a 30%-át.
De szerintem is jó, akár csak mint takarékoskodás.
Nekem is volt, még 2000-ben kötöttem, havi 10.000-et raktam. A nyolc év nem járt le, mert lakást vettem, és ahhoz felhasználtam. De jól jött akkor az a kb. 900.000.- Ft.
Szóval ha vkinek van félretehető pénze, szerintem jó választás.

(#1761) Ariadne válasza kp78 (#1760) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, szerintem még arra is jó, hogy rizikót nem kedvelő hajlamúak hosszútávú befektetésnek használják. A kamatadó ugyanis erre nem érvényes. ;) A 8 év alatt befizetett/összegyűjtött 1,9 millióra több mint fél milla ''kamat'' (támogatás) jön, ha jól számoltam, az azért nem rossz.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1762) fokukac


fokukac
nagyúr

csak érdekességképpen:
ezt most találtam a nádorligetlakópark honlapján :

''A lakások bruttó alap-területét a külső határoló falak belső vakolatlan falközeli által határolt területe alapján, a teraszok és erkélyek felének, a kertrészek és a tetőteraszok egyharmad területének figyelembe vételével számítjuk.''

hát, az agyam leszakad. Ez azt jelenti, hogy egyrészt az összes belső fal benne van a területben, másrészt még kifele is nagyobb a fizetendő terület minden irányba 1-2 centivel, merthogy vakolatlan falat számolnak a k.cs.gök.

ezek lakásonként 5-10 négyzetmétert símán csalnak. négyzetméterét 300 rugóval számolva.

hát ettől most a bicska kinyílt a zsebemben...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1763) Rive válasza #32577792 (#1751) üzenetére


Rive
veterán

Hali!

Mostság egyik-másik bank ingatlanfedezetes lakáshitelhez hirtelen elkezdett brutális túlfedezetet kérni. Szerinted ez terjedni fog, vagy inkább visszaszorulni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1764) #32577792 válasza Rive (#1763) üzenetére


#32577792
törölt tag

milyen túlfedezettségre gondolsz?
jellemzően a forgalmi érték 60-100%-át finanszírozzák, jövedelem és ingatlan függvényében

(#1765) AMD Power válasza kp78 (#1760) üzenetére


AMD Power
titán

Bármikor ki lehet venni a pénzt? Vagy csak akkor ha lakaás vásárlásra szereteném felhasználni azt a összeget!??

Mi történik akkor ha 1-2 hónapig nem tudok pénzt ''berkani''. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1766) Rive válasza #32577792 (#1764) üzenetére


Rive
veterán

Amikor felvettük a hitelt, akkor a két jelzálogolt ingatlan forgalmi értékének 90 százalékát számították. Most szeretnénk annyit előtörleszteni, hogy az egyik ingatlanról levehessük a 'zálogjogot, de most csak nagyjából 60 százalékot számítanak.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1767) #32577792 válasza AMD Power (#1765) üzenetére


#32577792
törölt tag

bármikor, csak bukod az állami támogatást
van egy elég bonyolult értékviszonyítási számítás a kiutalás elérhetőségére. húúú, ezt jól megaszondtam....
a lényeg, ha havonta fizetsz vagy nincs hiányod, akkor a törvényben előírt határidőre megkapod a lét, ha sokszor csúszol, akkor a kifizetés is csúszni fog.
ezen kívül, legalább negyedéves szinten bent kell lenni a pénznek, így jár a támogatás

(#1768) kp78 válasza AMD Power (#1765) üzenetére


kp78
addikt

Ha nem raksz be pénzt, elesel az állami támogatástól, mert az csak akkor jár, ha mind a 12 hónapban megtörtént a befizetés.
Ha négy évre kötöd, akkor ha lejár igazoltan lakáscélra kell fordítanod, ha 8-ra, akkor azt csinálsz vele, amit akarsz. (de ezt már mintha vki leírta volna)
Köztes időben is ki lehet venni, de ezt is amikor fordul az egy év, akkor érdemes.
Remélem minden információm helyes, mert én már régen kötöttem az enyémet, és azóta nem igazán foglalkozom LTP-vel.

Szerk.: megelőztek :U

[Szerkesztve]

(#1769) AMD Power válasza kp78 (#1768) üzenetére


AMD Power
titán

Háát. Akkor inkább kihagyom. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1770) Ariadne


Ariadne
őstag

Én úgy tudom, nem lehet kivenni csak úgy, illetve az állami támogatás bukik akkor. Viszont szintén jogszabályban rögzített, hogy a kiutalás kérésétől min. 3 hónap el kell teljen, amíg kiadják a pénzt, gyanítom állam bácsinak kell ennyi idő, hogy jóváhagyja az egészet. Ez még 8 év után is érvényes.

Ja, és OTPs lakáskasszánál annyira nevetséges a tájékozatlanságuk meg a szervezetlenség, szerencse, hogy a lakáshitelre kinézett bankom a fundamentával haverkodik... Kértem a kiutalást, 3 hónap elteltével adják, eddig OK. Na szegény ügyintézőt teljesen ki tudtam készíteni azzal a kéréssel, hogy akkor én most más banknál vezetett számlára szeretném, hogy utalják. Kérdezte, hogy nem OTPs a számlám? Mondom nem, hálistennek már megjött az eszem... De nem tudnám esetleg kpban felvenni? Neeem, majd ha biztonsági őrt is adnak mellém, legfeljebb. Háát, végülis megoldható. Jó, akkor most meg is adnám a számot, amire utalni kellene. Ó, azt nem lehet, mert 3 hónap múlva, amikor sor kerül a kiutalásra, nem biztos, hogy ő fogja intézni, és nehogy elkeveredjen az aktában, meg hát kevesen is vannak és rengeteg a munkájuk. Mi vaaan? Mi közöm nekem ehhez? Nem hiszem el, hogy a mai világban egy számsort nem tudnának a nevemhez társítani úgy, hogy 3 hónap múlva is meglegyen.... :((( Szóval ezt utálom az OTP-ben, plusz a legtöbb munkahelyen páros lábbal rúgnák ki azt, aki az ügyfélnek panaszkodik, hogy sok a munkája... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1771) #32577792 válasza Ariadne (#1770) üzenetére


#32577792
törölt tag

valóban csak úgy lehet előbb kivenni, ha lemondasz az állami támogatásról

kiutalási 3 hónap: az utolsó hónapra is le kell kérni a támogatást, ennyi idő amíg a kincstár elszámol

bárhova lehet utalni, amikor lejár, előtte az ltp küld levelet, amiben nyilatkoznod kell, hogy mit és hogyan kívánsz tenni, semmi ördöngős dolog

(#1772) Ariadne válasza #32577792 (#1771) üzenetére


Ariadne
őstag

A gyakorlatban mondjuk mégiscsak ördöngőssé teszik kicsit, ahogy leírtam fent. Az Otp mindig tudja hozni a formáját... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1773) #32577792 válasza Ariadne (#1772) üzenetére


#32577792
törölt tag

lehet

én meg a másik oldalról hallok sok panaszt
sztem csak egyik sem tájékoztat normálisan :( :(

(#1774) kp78 válasza #32577792 (#1773) üzenetére


kp78
addikt

Én is a fundaról hallottam a több rosszat,körülményesebb kiutalás stb. Nekem a 3 hónap elszámolási idöszak után,egyszerre utalták a pénzt. Az állami támogatásból csak az utolsó évre esöt bukod el,ami nem is lett végigfizetve ugyebár. Én sem fizettem végig a 8 évet,mégis megkaptam a korábbi évekre az állami támogatást.

(#1775) Bübüke válasza fokukac (#1762) üzenetére


Bübüke
tag

''ezek lakásonként 5-10 négyzetmétert símán csalnak''

Azokban a házakban is gyanítható a csalás, ahol nincs egy szál egyenes fal sem. Ember legyen a talpán, aki utólag leellenőrzi az agyonívelt falú kérók nm-ét. Talán a CAD-es juzerek.

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#1776) Ariadne válasza #32577792 (#1773) üzenetére


Ariadne
őstag

Uhh, pedig azt hittem, a lakáskassza csak az otp miatt ilyen, a másik csak jobb lesz. Hmmm... Egyébként nem tudom, miért nincs több, csak ez a kettő. Lehet nem igazán éri meg nekik ilyen konstrukciót működtetni...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1777) #32577792 válasza Ariadne (#1776) üzenetére


#32577792
törölt tag

valaha régen, az universum azon részén, ahol szkájwólker mér soha nem járt....
voltak 3 ősellenség:
- otp-ltp (HUN kóddal)
- Fundamenta (LKW germán ajkú rokonok)
- Lakáskassza (még a postabank békebeli idejéből)

ezek ádáz harcot vívtak a piacért, első uralta annak a felét (nagyjából) a maradék nagyobbik részét a Fundamenta és maradt a Lakáskassza.
aztán utóbbi kettő egyesült,
ezért van kettő

(#1778) tkazmer


tkazmer
addikt

Ha van itt bankos ember...mennyit kellene keresnem ahhoz, hogy egy ilyenhez hitelt kapjak? [link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1779) AMD Power


AMD Power
titán

A hitel törlesztése: A futamidő alatt az adós havonta fizeti a fennálló tőketartozás után számított kamatot és kezelési költséget a Bank részére, valamint, ezzel egyidejűleg, a biztosítási díjat a Biztosító részére. A futamidő végén a tőke összegét a Biztosító fizeti ki a Banknak a biztosítási összegből.


[link]

Milyen tőke összegét fizeti vissza a Biztosító a Banknak? Biztos velem van a baj de ezt nem értem. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1780) attiati válasza tkazmer (#1778) üzenetére


attiati
veterán

fél órára felcsapsz bankos embernek, csak te kivételesen símaszkban, és máris megvan a lóvé a linkedre ;] :DDD :DDD

(#1781) concret_hp


concret_hp
addikt

üdv!

mennyit kell ahhoz keresni, hogy az ember önerő nékül kapjon mondjuk 6M hitelt? (fedezet az van bőven azzal nincs gond)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1782) Bübüke válasza concret_hp (#1781) üzenetére


Bübüke
tag

Hamarosan eljön az ideje. A megfelelő értékű ingatlanfedezet felett eddig is csak azért kértek további biztosítékokat, mert nem állt érdekükben tömegesen ingatlant értékesíteni, kilakoltatni stb. A hitelpiac telítettségével, a jól kereső és ingatlannal rendelkező ügyfelek ''elfogyásával'' rá fognak fanyalodni azokra az ügyfelekre, akik ''csak'' jó jövedelemmel rendelkeznek, ingatlannal viszont nem, utána pedig már egyik sem kell hozzá (mint az usában).

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#1783) AMD Power válasza AMD Power (#1779) üzenetére


AMD Power
titán

Ha a Biztosító fizeti ki a lejárat után az összeget akkor én mit fizetek a Banknak? Illetve milyen összeget fizet ki a Biztosító a Banknak? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1784) tkazmer válasza attiati (#1780) üzenetére


tkazmer
addikt

nem akarom úgy végezni, mint az a széna téri dolgozó...akkor nem élvezhetném a házikóm adta lehetőségeket:)

mod: a kérdés még él, ha valakinek van elképzelése, ne tartsa magában!

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1785) concret_hp válasza Bübüke (#1782) üzenetére


concret_hp
addikt

tavasszal szeretnék lakást, attól félek annyira gyorsan nem jutunk el addig. :( tavaszra viszont max állásom lesz, komolyabb tőkém nem hiszem :O

meg mi számít jó jövedelemnek? :U nettó 100-120K gondolom még nem :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1786) koob válasza tkazmer (#1784) üzenetére


koob
senior tag

ismerek olyan embert aki ilyen házban lakik, most már árulja, mert nem tud törleszteni,
MLM-mel foglalkozik

(#1787) kp78 válasza AMD Power (#1783) üzenetére


kp78
addikt

Ez hasonlóan működik szerintem mint az LTP-s/Fundamentás hitel.
A hitel amit visszafizetsz a banknak 3 részből áll ugyebár:
-kamatból
-kezelési költségből (ált-ban az év elején fenálló tőketartozás után számítják)
-tőketörlesztésből
(bár újabban vannak olyan konstrukciók, ahol a kezelési költséget egybe építik a kicsit magasabb kamattal, és 0% kezelési ktg-et hirdetnek)
Ltp-s hitelnél is amíg fut az ltp-d, a banknak csak a kamatot, meg a kezelési költséget fizeted, amit tőketörlesztédre fizetnél, azt az LTP számládra fizeted be, ahol ugyebár kapsz még 30% állami támogatást mellé. Amikor lejárt az LTP futamideje, az LTP számlán összegyűlt pénzt beforgatják a hiteledbe, és akkor végre csökken a tőketartozásod is.Szóval nem az egész tőketartozásod fog eltűnni egy pillanat alatt :DDD
Az életbiztosításos hitelnél is szerintem hasonlóan működik, de majd vki biztos megerősíti, vagy megcáfolja amit írtam.
Remélem érthetően írtam le :))

(#1788) #32577792 válasza AMD Power (#1779) üzenetére


#32577792
törölt tag

életbiztosításos kombi hitel:

banknak fizeted a hiteldíjat (kamat, kezelési költség) a biztosítónak pedig a tőkét. amikor lejár a futamidő, akkor a biztosító kifizeti a tőkét a banknak és vége a hitelnek.
drágább, mint egy hagyományos, viszont van biztosítási védettség, de olcsóbb, ha kötsz egy síma kockázatit

(#1789) #32577792 válasza concret_hp (#1781) üzenetére


#32577792
törölt tag

akár semmit ;)

(#1790) tkazmer válasza koob (#1786) üzenetére


tkazmer
addikt

miért, mekkora a törlesztőrészlet?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1791) concret_hp válasza #32577792 (#1789) üzenetére


concret_hp
addikt

és azt hogy? :)

mondjuk azért azt nem vállalom be hogy 35K helyett 50K legyen a törlesztő :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1792) attiati válasza concret_hp (#1791) üzenetére


attiati
veterán

azt írod van fedezet bőven, gondolom világos hogy ha 2 lakást 30 millió forint értékben jelzáloggal terhelsz fedezetként a bank javára, akkor simán kapsz 6 millkót hitelbe

erre gondolt a kollega :)

(#1793) concret_hp válasza attiati (#1792) üzenetére


concret_hp
addikt

na mondjuk annyira bőven azért nincs, talán 2* értéket lehetne összeszedni :(
(gondolom bizonyos szintnél távolabbi rokon tulajdona nem vonható be)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1794) jeges válasza concret_hp (#1793) üzenetére


jeges
senior tag

miér' ne? ha a tulaj bevállalja, hogy fedezetbe foglalják az ingatlanját, akkor lehet az akár ismeretlen is. (egyébként sem lenne logikus, hogy pl. barát/nő v. élettárs (nem bejelentett) ne adhassa fedezetként be egyéb ingatlanját a közös lakásba.)

(#1795) concret_hp


concret_hp
addikt

és ennek mi a köültsége?
arra gondolok, hogy gondolom a bank kiküld egy emberkét aki megmondja, hogy na ezt a házat beszámítjuk x ft fedezetnek. ez kb. mibe kerül?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1796) #32577792 válasza concret_hp (#1791) üzenetére


#32577792
törölt tag

jellemzően az egyszeri plusz költséget jelent, ha nincs igazolható jövedelem, esetleg a kezelésiköltség több, 0,5%-kal

plusz ingatlan: plusz értékbecslés és tulajdon8 lap (30-40k)

(#1797) AMD Power válasza #32577792 (#1788) üzenetére


AMD Power
titán

És az a kockázataiban mi van benne?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1798) Ariadne válasza #32577792 (#1788) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, de ennél a konstrukciónál van meg az a rizikó, hogy lehet, hogy semmi kamat nem lesz végül, csak a befizetett összeg, amikor a biztosító fizet a banknak, ugyanis a hozam csak ''ígéret'', nem garantált, mint pl. lakáskasszánál. Jól tudom?
Ezeket szerintem érdemes elolvasni (mármint AMD Powernek :) ) [link][link]

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1799) #32577792 válasza Ariadne (#1798) üzenetére


#32577792
törölt tag

bocs, hol említettem bármilyen hozamot?

(#1800) Ariadne válasza #32577792 (#1799) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem említettél. :) De úgy tudom, ígérnek... Inkább globális felvilágosításilag írtam a dolgot. :B

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.