Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) tildy válasza süti5 (#798) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagy lízingcégek nem szoktak becsődölni...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#802) #32577792 válasza süti5 (#798) üzenetére


#32577792
törölt tag

ingatlanokat vesznek - saját értékbecslésük alapján állapodnak meg az eladóval - ami önmagában is ajánlott befektetés, nyilvánvalóan számolnak bizonyos kockázatokkal, de ha az ügyfél nem tud fizetni és nem tudja eladni a lízingjogát, akkor majd keres magának új lízingbevevőt.
de így a bank is bebukhat és akkor azt gondolod, hogy az ingatlan majd a tiéd lesz? lesz a banknak felszámolója, akivel aztán próbálhatsz egyezkedni a hiteled további finanszírozásáról!
az esély mind a kettőnél szerintem, ugyanakkora

(#803) süti5 válasza #32577792 (#802) üzenetére


süti5
őstag

Hidd el hogy nem ugyanakkora.
A tulajdonjog teljesen más szint a jogban mint a lízingből származó igény avagy opció.... kezdődik ott hogy akkor a másik cégnek kell téged támadni téged hogy add át a tulajdonod, míg a másik esetben te pereskedhetsz a lízingnél hogy írják már rád.......

(#804) #32577792 válasza süti5 (#803) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha:
a bank becsődől, akkor ugye vagy megveszi egy másik bank és akkor új feltételek szab neked, vagy vállalod, vagy kifizeted a tartozásod és akkor!!! a tiéd a kéró!
vagy a felszámoló veszi át, ekkor meg tudjuk, hogy nem az egyén az első, hanem a nagy befektető, ők megkapják a pénzüket ( arányosan ) és ha marad (nem hiszem), akkor jönnek a kicsik. ha ki tudod fizetni a tőkét és az esetlges költségeket, akkor megint szerencséd van, ha nem, akkor van gáz. szerintem.
de lehet, hogy tévedek
mindenesetre, nem szeretném kipróbálni egyiket sem!

(#805) bali79


bali79
tag

Sziasztok!
Hitelképesség elbíráslásánál hogyan veszik figyelembe a költségtérítést? A munkáltatótól hivatalosan, bankszámlára, de nem fizetés címén utalt pénzről van szó (szóval a rendszeres havi utalás = fizetés + ktsgtérítés).

Mindenre van félmegoldás!

(#806) Balinov válasza #32577792 (#804) üzenetére


Balinov
félisten

Ungawa,üdv néked, rég nem láttalak.

OTP-SCD-t még mindíg ajánlod,mint lízingcéget? Úgy nézki,hogy csak lakáslízingben tudunk friss feleségemmel gondolkodni. egy győri, zsiruj építésü,tetőtéri 61m2-es lakást néztünk ki. ~15mFt-ért. Tapasztalatod szerint az általad korábban linkelt otpscd-s kalkulátor mennyire megbízható? (tudom,tudom,csak tájékoztató jellegű)

Azt mondtaa a hitelügyintézőnk,hogy ~3-4hét alatt lemegy a lízing folyamata,tényleg kb ennyi idő?

Nem tudod véletlen,hogy van-e most vmi akciója az OTP-SCD-nek? teszemazt pl. elengedik a hitelbírálati díjat,szerződéskötési díjat,folyósítási díjat,stb.

Nagyra értékelném válaszod.már így is sokat segítettél korábban.

üdv
Balázs

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#807) #32577792 válasza Balinov (#806) üzenetére


#32577792
törölt tag

akció kifutott 15-ével, nem tudom, hogy lesz-e újabb mostanság.
meg kell nézni, hogy van-e ott partnere az otp-scd-nek,mert csak ott működik az önerő nélküli új lakás lízing
ami a honlapon van, az frissítik ha változás van.
nekem sajnos rosszabbak a tapasztalataim az időre vonatkozólag, de lehet, hogy ez betudható annak is, hogy még mindenki tanulja ezt a műfajt.
miért nem lehet hitel nálatok?

[link]

[Szerkesztve]

(#808) Balinov válasza #32577792 (#807) üzenetére


Balinov
félisten

partner alatt pl. otp-scd által (is) finanszírozott pl. új társasházprojektre gondolsz?

hitel hosszú,rögös és kacifántos történet,ha érdekel,privátban elmesélem,de csak holnap,mert 5 perc és végeztem ma a melóval.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#810) #32577792 válasza Balinov (#808) üzenetére


#32577792
törölt tag

küld priviben, hátha van megoldás

Kalandor
önerő nélküli hitel:
fészekrakó: 10% önerő kell, ami lehet szocpol, önkorm. munkáltatói hitel
kiegészítő ingatlanfedezettel
ellamax

lízing hátulütője?
nem vagy tulajdonos - csak akkor lehet gond, ha a lízingcég becsődől- otp csőd :F :(

(#812) bali79 válasza #32577792 (#810) üzenetére


bali79
tag

799? :U

Mindenre van félmegoldás!

(#813) Balinov válasza #32577792 (#810) üzenetére


Balinov
félisten

készítsél be egy üveg kólát,meg egy óriászacskó csipszet,mert küldtem egy privit.
üdv

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#815) fokukac


fokukac
nagyúr

nézem itt ezeket a lakáshitel-kalkulátorokat, és egy számomra eddig
ismeretlen dologgal szembesültem : méghozzá a kezelési költséggel.

az alapismereteimben benne volt ez a dolog, de a f.sz gondolta volna,
hogy ennek ekkora a mértéke... évi 2% a tőketartozás után, hát b+, az
egy 10 milliós hitel esetében 200 e Ft évente, de mire?

igazából nem is a kamat sok, hanem ez.

welcome to the real world...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#816) Balinov válasza Kalandor (#814) üzenetére


Balinov
félisten

Kalandor,ha nem haraxol,megkérdezhetem,hogy hol 8mFt egy új építésü lakás? négyzetméterárra levetítve mennyi? csak pusztán kíváncsiságból.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#818) Balinov válasza Kalandor (#817) üzenetére


Balinov
félisten

ja,garzon, így már értem. akkor ez is olyan saccperkábé 230-240kHUF/m2.szerekezet,fűtés,emeltszintű fűtés oder kulcsrakészen?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#820) Balinov válasza Kalandor (#819) üzenetére


Balinov
félisten

hát,nemkönnyű +felelőt találni. mi is néztünk feleségemmel jópárat,hangzatos hirdetésekre rámozdulva,aztán vagy a 10iket megnézve ugynézki kifogunk egy fasza tetőtérit, cca 230kHUF/m2 99%-os kulcsrakészen...65btto/61netto alapterülettel,nappali+2 szobával..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#821) kp78


kp78
addikt

Szerintem új lakást annak érdemes venni, akinek van lehetősége állami támogatást is igénybe venni (szocpol, vagy megelőlegező kölcsön).
Amúgy jobban jársz ha most egy használtat veszel, és majd később egy újat, amikor már lesz gyerek, vagy tudtok vállalni.
Ha mondjuk 2.400.000.- szocpolt levonsz új lakás vételárából ,máris barátibb négyzetméterárat kapsz.
Én legalábbis is csinálnám.
Most egy másfél szobás általam felújított lakásban lakom, majd akkor lesz új, ha lesz feleség, stb.
Persze tudom az új lakás az új lakás, de ha nincs hozzá állami támogatásod, és véletlen el akarod adni nagyot fogsz bukni rajta.
De senki kedvét nem akarom elvenni a lakásvételtől.

(#822) Balinov


Balinov
félisten

Srácok, Erste Lízing foglalkozik ingatlan - konkrétan lakás- lízinggel? honlapjukon nem találok ezirányu információt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#823) bali79 válasza Balinov (#822) üzenetére


bali79
tag

Na, ez engem is érdekelne!

És csakazértis: 799:U ??

Mindenre van félmegoldás!

(#824) kp78 válasza Balinov (#822) üzenetére


kp78
addikt

Egy-két fiókban indult el állítólag, de még sokat nem tudni róla.
Amelyik fiókkal én kapcsolatban vagyok, még szinte semmit nem tudnak róla.
Nagyobb Erste fiókban kell utánakérdezni.

(#825) kp78 válasza bali79 (#823) üzenetére


kp78
addikt

Én úgy tudom nem veszik figyelembe, csak a munkabér jogcímen érkező tételt.
Persze függ attól is, hogy a munkáltatói igazolást hogy töltik ki.
Persze ettől még lehet olyan bank, aki beszámítja a hitelképesség vizsgálatkor.

(#826) Balinov válasza kp78 (#824) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi az infót, kp78 :R
namost,olyankor mi van,amikor van az építtető cég, van az OTP SCD,meg mi a feleségemmel. Nameg egy kiszemelt lakás és egy hitelügyintézőnk. Hitelügyintéző elérte pesten a megfelelő embert,direkt telefonszámmal.építtető konzultált vele,2 nap alatt lefaxolták,mi kell az scd-nek. (nem tudom,csak felteszem,hogy szerződéstervezet,helyrajzi szám,alaprajz,tulajdoni lap). Építettő minket basztat,hogy mér nem intézkedünk. Hitelügyintéző felhívja pesti kontaktot,az meg aszongya,hogy lenn van az építtetőnél minden papír,csak arra várnak ők az scd-nél,hogy visszaküldje az építtető a paksamétát. Onnétól 1/2-1 nap,és eldöntik,hogy megy-e részükről,vagy sem.Mult pénteken délelőtt kapta meg az építtető a doksikat.

Ja,és az építtető egy másik hiteltanácsadót ajánl,hogy kérdezzük meg attól is, Erste lízingről hablatyolva. A mi hitelügyintézőnk beszélt ezzel a másik kollégával és az is azt mondja,hogy ő is inkább az otp scd-hez menne intézkedni,mivel ersténél még igencsak gyerekcipőben van a lakáslízing story. Roumor is flying that the másik hiteliroda az építtetőé.... :O

Namost ilyenkor mi van? Benézett a ló az ablakon?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#827) #32577792 válasza Balinov (#826) üzenetére


#32577792
törölt tag

hogyan áll a dolog?

(#828) Balinov válasza Balinov (#826) üzenetére


Balinov
félisten

Srácok,

kérdeznék megint egy marha jót. OTP SCD -nél kizáró ok-e az építtetővel való szerződéskötésnél a lakhatási engedély megléte. Vázolom konkrétan mi a gond,szitu:

szóval építtető már lassan 4ik hete vacilál,hogy megy-e részéről vagy sem. Kártyák mögé sanos nem láthatunk be nejemmel. Ma azt mondták,hogy a lízingcégtől csak akkor kapják meg a teljes vételárat,amennyiben végleges lakhatási engedély van a megvásárolandó ingatlanon. Namost szerintük épp ez a gond,ugyanis ez egy társasházi lakás lenne.Azt mondták elébb telefonon,hogy végleges lakhatási engedélyt csak akkor kérhetnek és kaphatnak a megfelelő szervtől,amikor a társasházban az összes lakást eladták/használatbavették,stb.Ez lehet több hónap is akár.Viszont ideiglenes lakhatási engedélyt tudnak kérni és kapni arra a lakásra,amit mi kinéztünk,ráadásul valszeg rövid idő alatt. Elég ez az ideiglenes lakhatási az OTP SCD-nek?

Remélem tudtok vmi okost mondani.

Köszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#829) Balinov válasza #32577792 (#827) üzenetére


Balinov
félisten

a vesémbe látsz,Mester? :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#830) erdey_a


erdey_a
őstag

Valaki tapasztalati alapon meg tudná mondani, hogy egy 12 500 000,- forint eladási árú szerkezetkész lakásra mennyi hitelt adnak maximum? Önrészem 2 gyerkőc bevállalásával együtt lenne olyan 4 milla.

Illetve érdekelne még, hogy hitelt csak annyit adnak, amenyiből a lakás kijön, vagy azért plusz egy millát is adnának hogy a szerkezetkészből kulcsrakész legyen?
Tehát ha van 4 milla, és kéne a szerkezetkészhez 8,5, akkor kérhetek inkább 9,5 millát?

Vérboci

(#831) #32577792 válasza Balinov (#829) üzenetére


#32577792
törölt tag

most érek rá egy kicsit
építési ütemtervek vannak, ami alapján kérik és kapjákmeg a használatbavételi engedélyt illetve a földhivatalnál is ekkor történik meg az albetétesítése a lakásoknak. ezért van úgy sok helyen, hogy több lépcsős az ütemterv ( szintenként) és amint elkészültek, akkor elvileg megkérik ezekre a használatbavételit.
amíg az ütemterv szerint nincs kész minden, nem adnak ki használatbavételit.
amíg ez nincs és albetétesítés sem, addig nem fog - szerintem- az scd vásárolni tőlük, hiszen nekik, ki kellene pengetni a vételárat, egy jogilag még tisztázatlan lakásra. persze lehet, hogy tévedek, de logikuson ez így működik a hiteleknél is. kivéve akkor, ha szakaszosan finanszíroz a bank, de itt nem erről van szó. szakaszos finanszírozás esetén is visszatart a hitelből addig, amíg nincs lakhatási engedély

(#832) #32577792 válasza erdey_a (#830) üzenetére


#32577792
törölt tag

a szerkezetkész lakás azt jelenti, hogy telekkönyvileg az egy beépítetlen terület. indok, az előbbi hozzászólásban.
itt a bank nem tud neked vásárlásra folyósítani, mert jogilag csak egy telket veszel, hiszen nincs használatbavételi, nincs telekkönyvileg bejegyezve az ''lakóépület''.
meg kell venned az egész telket, át kell íratni az építeési engedélyt és te leszel jogosult folytatni az építkezést. a számlákat persze át kell, hogy adja neked.
ekkor kérhetsz a befejezésre hitelt, szocpolt.
fejezze be az építkezést és így vedd meg, persze ha nem magánszemélyről van szó.
én nagyon gázosnak gondolom az egészet
de azért kérdezz meg másokat is, elsősorban banki alkalmazottakat, de kb 3 éve volt néhány hasonló esetem, akkor sehol nem tudtam megoldani nekik, ezen indokok alapján.

(#833) Balinov válasza #32577792 (#831) üzenetére


Balinov
félisten

hú,ez most a mi aspektusunkból mit is jelent? nemvágom így 3x-ra sem.

úgy tudjuk,scd az építtetővel történő szerződéskötés esetén a vételár 90%-t utalná el,amihez az építtető addig,míg nincs lakhatási nem férhet hozzá a bankszámláról.amint megvan a lakhatási,elutalják neki x időn belül a fennmaradó 10%-ot,ill. hozzáfér a 90%-hoz.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#834) Balinov válasza erdey_a (#830) üzenetére


Balinov
félisten

nézd már,földimet is szivatják.őszinte részvétem! :(

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#835) erdey_a válasza #32577792 (#832) üzenetére


erdey_a
őstag

Nehogymá :Y

Hiszen a kapható új építésű lakások 85-90%-a szerkezetkész, vagy esetleg fűtéskész. Kulcsrakészet akkor sem vennék, ha kést tennének a mackóm torkához! Nekem nem kell a vállalkozókám briko sztóros akciós csúcsminőségű parkettája, konyhabútora.

Akkor ezeket hogyan adják el, hogyan veszik meg? Valami nem gömbölyű itt kéremszépen...

Vérboci

(#836) Ariadne válasza erdey_a (#835) üzenetére


Ariadne
őstag

A parketta meg a konyhabútor nem számít a ''készség'' szempontjából, ezek már a berendezés nyalánkságai, megegyezés kérdése. Ha nem kéred őket, attól még ugyanúgy kész lakást veszel...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#837) erdey_a válasza erdey_a (#835) üzenetére


erdey_a
őstag

Na, utánanéztem.
A szerkezetkész lakás is lakásnak tekintendő már. Tehát van rá hitel. Feltéve, hogy van használatbavételi engedély.

Vérboci

(#838) erdey_a válasza Ariadne (#836) üzenetére


erdey_a
őstag

Én is így értelmezem a dolgot, akkor megnyugodtam...

Vérboci

(#839) Balinov válasza erdey_a (#837) üzenetére


Balinov
félisten

na ja,csak te társasháznál akkor kapsz használatbavétel engedélyt,lakhatásit,ahogy hívjuk,ha minden lakás el van adva,gyk lakott. :O :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#840) Balinov válasza Ariadne (#836) üzenetére


Balinov
félisten

Ariadne,a parketta/járólap miért nem számít készség szempontjából? én olvasatomban egy burkolás nélküli lakás/ház nem minősül kulcsrakésznek.vagy nem erre gondolsz? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#841) #32577792 válasza erdey_a (#837) üzenetére


#32577792
törölt tag

Feltéve, hogy van használatbavételi engedély.
hát én nem ezt mondtam neked?

(#842) #32577792 válasza Balinov (#840) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem mind1, hogy kulcsrakész, vagy lakhatásira kész. utóbbihoz nem feltétel a parketta/járólap. sőt, még a fűtés sem!

(#843) Ariadne válasza Balinov (#840) üzenetére


Ariadne
őstag

Csak azt írtam, amit ti is, hogy attól még pl. a bank felé késznek számít, hogy nincs burkolás. Legtöbbször lehet nem kérni ezeket a lakáshoz, de nem sokat vonnak le érte - viszont ha magunk csináljuk, legalább tuti jó lesz és olyan színű, amilyet akarunk. Én pl. kulcsrakészet vennék, de burkolatok nélkül. :DDD És kondenzációs kazánnal... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#844) Balinov válasza #32577792 (#842) üzenetére


Balinov
félisten

:Y ahám értem.

namost ,lehet,hogy fogalomzavarban szenvedek.lakhatási engedély az 1:1-ben megegyezik a használatbavételi engedéllyel? :F

bakker,ez egy külön szakma,amibe mi laikusok csak belekeveredünk.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#845) tildy válasza erdey_a (#835) üzenetére


tildy
nagyúr

Kulcsrakészben általában nincs benne a konyhabútor. Viszont a padlólapok , festé meg ilyenek, azok igen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#846) Woodslave válasza Balinov (#844) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igen, pontosabban nincs ilyen jogilag, hogy lakhatási

[Szerkesztve]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#847) erdey_a válasza Balinov (#839) üzenetére


erdey_a
őstag

ezt kizártnak tartom...
Ebben az esetben nem lehetne eladni a lakásokat a büdös életben sem. Gyakorlatilag mindenki hitelre veszi, de hitelt csak akkor kapna ha lenne ilyen papír. De ilyen papír csak akkor lesz ha mindeni kap hitelt. Nem így megy ez...

Mondjuk 2 héten belül minden kiderül úgyis. Csak még el kéne döntenünk, hogy mennyi pénzt szánunk az egészre. Szívesen mennék csanakra, mert lényegesen olcsóbbak a kérók, de a Kedvesem vendéglátós, oda nem tud hazamenni éjfélkor (de ezt már vlahol említettem).

Vérboci

(#848) erdey_a válasza tildy (#845) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát amiket most kulcsrakészen kapni (Dunapart rezidencia, Városrét) abban még a szobanövények is benne vannak bizony.

Vérboci

(#849) #32577792 válasza Balinov (#844) üzenetére


#32577792
törölt tag

rövidebb leírni a lakhatásit :U

(#850) kp78 válasza tildy (#845) üzenetére


kp78
addikt

Nálunk benne van a konyhabútor, a páraelszívó, a kerámialapos vill.tűzhely, valamint a hideg-meleg burkolatok, sőt fürdőben Wc-ben lámpa is a kulcsrakész lakásban. (Igazából redőnyt kell szereltetni később, függönykarnist, meg pár lámpát felakasztani.) Ezek jórésze természetesen választható, ha vki időben jelentkezett egy lakásra, mert mi az eladatlan lakásokat is készre csináljuk, hogy kaphassunk használatbavételi engedélyt. Aki meg később jön, kap olyan burkolatot, meg konyhabútort, amilyet mi választottunk :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.