Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Asmarat válasza divot (#589) üzenetére


Asmarat
csendes tag

Hát ennyire még nem tájékozódtam a dologban, mert nekem még nem aktuális a kölcsönfelvétel stb., nekem is úgy ajánlotta egy ismerősöm, aki általuk jutott hitelhez. :DDD

(#602) Asmarat válasza rii (#598) üzenetére


Asmarat
csendes tag

Nem tudom, hogy konkrétan melyik bankra gondoltál, de találtam egy idevágó cikket, ajánlom figyelmedbe:[link] :)
[link]

[Szerkesztve]

(#603) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,
segítséget,infót szeretnék kérni a témában.
Úgynézki a tervezett (ősz)nél korábban,még a júliusi esküvőnk előtt lakást kell vennünk.
Szerdán megyünk egy lakást megnézni itt Győrben,tetőtér,egyedi fűtés,4éves társasház,konyhát otthagyja a tulaj.11,9mFt az iá és úgynézki alkuképes. Párom státusz nélküli (még) közalkalmazott,nekem határozatlan idejü munkaszerződésem van,jelenlegi munkahelyemen 2 éve amugy már 97 óta melózok,bejelentve.
Fészekrakót szeretnénk igénybevenni,félszocpolról lemondtunk,mivel ahoz már ebben a felállásban meglévő gyerkőcöt bekell mutatni. Önerőnk: ~400k-m a takarékba,kb 1mft kamatmentes önkormányzati kölcsön kinéz jóeséllyel.De:
úgytudom, (otthoncentrumos hiteltanácsadó mondta) fészekrakóból kizáró ok,ha 5évre visszamenőleg valamelyikünk nevén ingatlan van. Nos, én 2001.okt 15-i keltü szerződéssel eladtam az akkor a tulajdonomban lévő építési telket,mely után ~400k-t leSZJA-ztam.Namost októberig nagyon nemhiszem,hogy tudunk várni (nyárvégén ki kell költüznünk az albiból).Kérdezném:van-e olyan bank ,amely eltekint ettől a kh-tól,rendelettől,akármitől méltányosságilag?
Azt jól tudom-e,hogy közjegyző előtt kötött élettársi szerződéssel is ellehet a fészekrakós hitelt indítani (ill. az önk.hitelt is?)?

Most melyik bankot ajánljátok? K&H számlavezető bankom,ma megyek be hozzájuk,hogy mit ajánlanak. Erstét hallottam még,hogy LTP-vel kombinálva ~10mft 35évre havi 40-45k körül mozogna a törlesztőrészlet.OTP-t szívemszerint kerülném.

Várom a véleményeteket.
üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#604) kp78 válasza Balinov (#603) üzenetére


kp78
addikt

Üdv!

Az én tudomásom szerint a telek nem lakóingatlan, így nem is kell bevallanod, (pontosabban nem kell beforgatnod lakásvételbe)
Élettársi viszonnyal lehet fészekrakót igényelni (szerintem elég a jegyzői igazolás hozzá),
viszont a 0% önerővel való indulás elég nehézkes. Itt felénk 10-15 % minimum kell még új lakás vételekor is, használthoz kb 20%.(tudom neked nem nulla lenne az önerőd)
Bár Győrben gondolom nem veszik annyira le a HBÉ-t, mint itt nálunk.
A K&H szerintem jó bank, főleg máj. 19-ig olyan akciójuk van, hogy mindent elengednek(még tulajdoni lapot sem kell kérned, nincs közjegyzői, értékbecslői díj stb)
Az Erste is jó bank, én is ezt a kettőt preferálom, de az Otp sem annyira rossz.
Érdemes a Raiffeisen bankot is megnézned, ott most ''önerőminimummal'' fel lehet venni elég sok hitelt, kicsit több az induló költség, de legalább nem kell állami kezességvállalásra fizetni később.(előbb utóbb úgyis kérni fogja állam bácsi azt a 2%-ot)

Ui.: mindenhol összefutunk :DD

Üdv :))

(#605) Balinov válasza kp78 (#604) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv Kp!
tegnap voltam a káhá-ban,megnyugtattak,4,7éve eladott telek nem kizáró ok fészekrakóból,sőt üsz-ös még a kérdést is furcsállotta (pedig nem hülye,középsulis osztálytársam). Azt mondták,ha a 11,9-et pl. lealkuszom 11,5-re,akkor 85%-át adják meg hitelbe,tehát 9,75mft-ot.így kb 1,8mft önerő kéne,amiből 400k+~1mft önkormányzati hitel meg is lenne.Mi az a HBÉ? ja,hitelbiztosítási érték... :B

K&H szimpatikus nekem is,mivel számlavezető bankom is 1ben,csak itt max 20év a futamidő.Ami bajság lenne,mert inkább fizetnék 30-35évig 40-50k/hó törlesztést,mint 20évig 65k-t.
Megkérdeztem egyébként a KH-t,hogy beleférnénk-e a mosatni - általad említett - eksünbe,de azt mondta a csaj,hogy már nem nagyon. Kérdésemre,hogy várható-e még ilyen akció náluk,azt mondta,hogy nem valószínű,belső tájékoztató sem volt róla,meg amugyis főleg tavasszal szoktak ilyet akciózni.
OTP-t én személyszerint rühellem,igen mocskosak voltak úgy 5-6éve az LTP-jükkel. Érdekes,hogy az OC-s hiteltanácsadó,amit mutatott Erste-s LTP-vel kombinált 35éves CHF alapu hitelt,azt én megmondom őszintén erste oldalán nem bírtam megtalálni.Raiffeisen-t még nem néztem.Nemistom hirtelen,van-e győrben fiókjuk...CIB,InterEurópa,BudapestBank,ezekről mi a véleményed?

üdv

Balinov

UI: Hát igen,jó ez a ph!. :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#606) Balinov


Balinov
félisten

Ezekből ti,szakértők mit választanátok?
[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#607) kp78 válasza Balinov (#605) üzenetére


kp78
addikt

Az alul felsorolt bankokat nem ismerem annyira mivel nem vagyok velük szerződésben.
Cib még nem roszz, de ott (régen legalábbis) egyben kell(ett) kezelési költséget fizetni.
Emiatt voltak a törlesztő részleteik kedvezőbbek.
A futamidőről annyi a véleményem, hogy inkább válaszd a 20 évet, mert ha megnézel egy olyan bankot, ahol lehet hosszabb időre is felvenni, a törlesztés a 25 és 35 év között nagyon keveset változik, 5 év meg nagyon hosszú idő.
Én nem szoktam javasolni, persze ha csak így bevállalható a dolog, akkor nincs más megoldás.
Erste oldalán szerintem nem tudsz Ltp-vel kombinált hiteleket sztámolni, azt csak a fiókokban tudnak neked.
Most hirtelen ennyit tudok.

Üdv

(#608) Balinov válasza kp78 (#607) üzenetére


Balinov
félisten

Értem,azér köszi! Erstével kapcs,majd legközelbb pénteken tudok bemenni,mert hát a nyitvatartás...na az nem a 4-ig dolgozóknak kedvez.
20vs 35év témát csak azért feszegetem,mert amit az OC-s nő mutatott hitelpélda is mutatta,nemmindegy hogy 20évig 65k/hó vagy 35évig 42-45k/hó.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#609) #32577792 válasza Balinov (#603) üzenetére


#32577792
törölt tag

k&h banknál csináltak limit vizsgálatot? mert fészekrakót csak jövedelem alapon adnak.
használt lakás nem lehet 12 milliónál drágább megyeszékhelyen, megyei jogú városban
legolcsóbb hitele van neki

ami szerintem átgondolandó: ( mégha nem is szereted), az otp-nek van árfolyamgarantált hitele CHF-re, nagyon szeretik az ügyfelek

LTP: számolj utána, hogy mennyi lesz a vége azzal kombinálva és anélkül. meglepödsz!

nálunk a használt fészekrakók 10% önerőt kell, hogy felmutassanak!
egyszer már mondtam szerintem, hogy nem írja törvény azt, hogy első lakáshoz jutónak adható csak a fészekrakó. hülyeséget beszélt az OC-s.

(#610) kp78 válasza #32577792 (#609) üzenetére


kp78
addikt

Valamint csak az Otp ad fészekrakót nem jövedelem alapon is.
Elég egy minimálbér és kész, ami elvileg szabályellenes, hisz csak jövedelem alapon mehetne, ahogy mondtad.
Mindegy, fő hogy van erre is kiskapu, hisz elég kevés embert lehet felénk jövedelem alapon finanszírozni.
Az Ltp-s kombi szerintem is nagyon jó.

(#611) #32577792 válasza kp78 (#610) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, de nem szabály-ellenes, ugyanis azt mondja arendelet, hogy a banknak vizsgálnia kell a jövedelmet, ezt meg is teszi, de nem jövedelem alapon finanszíroz :C
kombi hitelt csak szabadfelhasználásúnál éri meg!
a többinél meg egyedi kalkuláció!
nem mindig szoktam kötni hozzá, van egy progim, ami egymás mellett írja ki az annuitásos és ltp-s hitelt és a végén összegez, ezért mondtam, hogy meg kell nézni a végét is!

(#612) kp78 válasza #32577792 (#611) üzenetére


kp78
addikt

Lehet tudni milyen progi is az?? Esetleg letölthető vhonnan?

(#613) #32577792 válasza kp78 (#612) üzenetére


#32577792
törölt tag

sajna nem :(
garanciás progi
2-3 havonta frissítik, aztán nem számol tovább

(#614) kp78 válasza #32577792 (#613) üzenetére


kp78
addikt

Értem :O Ezek szerint Te biztosítással is foglalkozol. Nem értem, hogy mi hitelközvetítők miért nem kapunk ilyen progikat. :F Persze azért tudok nélküle élni.

(#615) #32577792 válasza kp78 (#614) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát, ez azért erős túlzás...
de van olyan bank, ahol elfogadnak biztosítást is és nem kell többet fizetnie, és a várható hozamok miatt érdekes lehet
szerződj le és kapsz

(#616) #32577792 válasza #32577792 (#615) üzenetére


#32577792
törölt tag

mi a búbánat történt? eddig senio voltam!!! mostmeg fanatikus?? :((

(#617) kp78 válasza #32577792 (#615) üzenetére


kp78
addikt

Ááá elég nekem a hitel, meg a lakások értékesítése.

Itt a fáradt gőzben írták vmelyik topicban, hogy többeknek megváltozott a ''rangja''

(#618) kp78 válasza #32577792 (#616) üzenetére


kp78
addikt

Egész pontosan itt van szó róla [link]

(#619) #32577792 válasza kp78 (#618) üzenetére


#32577792
törölt tag

thx, közben én is rátaláltam

(#620) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok valaki tudna mondani egy jo bankot ahol jo kamattal lehet felvenni hitelt. A lakaslizingrol mi a velemenyetek?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#621) #32577792 válasza kavicssli (#620) üzenetére


#32577792
törölt tag

alapból K&H Bank
ha jó jövedelemmel és végzettséggel rendelkezel, akkor szóba jöhet még az ELLA is
lízing? nem olvastam még a szerződésüket, így nem merek nyilatkozni

(#622) Balinov válasza #32577792 (#609) üzenetére


Balinov
félisten

üdv ungawa,ha arra gondolsz,hogy megkérdezték,kettőnk össznettó jövedelme mennyi,akkor igen.A lakás amit kinéztünk (ma du megyünk megnézni) 11,9mft az irányár,de sztem legalább félmisit le lehet alkudni. KH-s üsz-ös úgy kalkulált,hogy 11,5mft-re lealkudjuk,a HBÉ ennek 85%-a 9,775mft,azt megkapnánk.

Erste LTP-st gondolom azért írtad,mert lehúznak jól,ha az ltp-set választom? Sajna oc-s tüdőtől elfelejtettem nyomtatva elkérni ezt az ltp-s kombi dolgot,a honlapjukon + nincs fenn. De ma beküldöm asszonypajtit a belvárosba,hogy menjen legalább az erstébe,meg a raiffeisenbe-be. CIB??

Viszont lenne egy kérdésem: másik topikba asszem írtam,hogy 2001 őszén eladtam a telkemet,ami machináció után 2001-ben ~400k szja-t kellett csengetnem.Namost ennek a visszaigénylését - mert úgy tudom, 5éven belül vissza lehet,amennyiben lakásvásárlásra fordítom - hogy kezdjem el?? Ez a rész,bevallom,sötét ló.
üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#623) Balinov válasza #32577792 (#611) üzenetére


Balinov
félisten

ezt az annuitásos és nem annuitásos dolgot valamelyikőtök összefoglalná nekem? marha régen tanultam már ilyet,akkor is csak érintőlegesen.Köszi szépen!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#624) #32577792 válasza Balinov (#622) üzenetére


#32577792
törölt tag

1: fészekrakóban kapnátok meg azt? mert a HBÉ 100%-a ott adható
ami változhat, mert bankonként változó (80-90%) mifelénk 90% szokott lenni :C

raffit hanyagolnám, sokan panaszkodnak ( értékbecslésre pl)
cib: régen dolgoztam nekik, de errefelé nincsenek olyan jó igazolható nettók, ezért kihagytam őket, furcsa dolgok történtek ott is. az ING-CIB hiteleket közvetítettem, nagyon sok ügyfél volt, nagyon kevés hitelfelvevő, inkább elmentek máshová :F
rátukmáltak az ügyfelekre igen magas életbiztit, ráadásul egy bróker cég hamarabb tudta, hogy mit írt elő a bank, mint az ügyfél! elég gáz volt. nekem az sem volt szimpi, hogy 6 hónapos akciós kamatokkal próbálkoztak anno, azóta viszont nem ismerem őket.

LTP:
a lényege, hogy amíg ilyen szerződésed van ( általában 4 év) nem kell tőkét fizetned a banknak, csak a teljes tőke utáni hiteldíjat. plusz fizetsz ltp-t, erre kapsz állami támogatást és amikor lejár, betörlesztik a hiteledbe. általában ebben az időben, az annuitásoshoz képest 15-20%-kal kisebb a törlesztőrészleted, de utána meg több.
számlanyitási díja is van neki :(

annuitásos:
a törlesztőrészleted áll tőkéből és hiteldíjból, lassan de folyamatosan csökken a tőkéd. a részletben folyamatosan csökken a hiteldíj összege, illetve növekszik a tőke jóváírása.
nagyjából és érthető - remélem - módon kb ennyi

(#625) #32577792 válasza Balinov (#623) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#626) Balinov válasza #32577792 (#624) üzenetére


Balinov
félisten

1.úgyemléxem igen.
2. cib-ről köszönöm az infókat. nálunk az igazolható nettóval valszeg nem lesz gond, ~220k nettó kettőnké. KH-nál még azt is mondták,hogy a ~14k/hós 300k-s összértékű személyi hitelem sem gáz,mert még így is belefér(ne) a havi törlesztés. Egyedül párom kórházi munkaviszonya a gáz,mivel ő itt győrben nővér,és még nincs státusza,csak 1 évente hosszabítják a munkaszerződését. (viszotn most pestre jár suliba,így júniustól számítva 2év tanulmányi szerződése van a kórházzal). Azt mondta a KH-s üi.,hogy ez sem akkora gond,olyan munkaszerződést kell kibugázni a kórházzal,ami 2évre szól.

LPT defkót köszi,akkor úgynézki jólértettem amit az oc-s mondott. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#627) #32577792 válasza Balinov (#626) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen jól mondta, tényleg olyan szerződés kell
munkáltató rendelkezzen vonalas teloval - nem titkosított- az igénylő szintén, vagy a bejelentett lakcímre közeli hozzátartozó, vagy 12 hónapnál régebbi, névre szóló előfizetéses mobillal
megkaptad?

(#628) Balinov válasza #32577792 (#627) üzenetére


Balinov
félisten

ezek a paraméterek rendelkezésre állnak. ugye a kórház az nem fut el,én melóhelyemen is olyan szöszmötölős a főkönyvelő,hogy képes 10ft eltérés miatt fél napig nyálazni a könyvelést.

igen,megkaptam,válaszoltam is. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#629) #32577792 válasza Balinov (#628) üzenetére


#32577792
törölt tag

én is azt számoltam, hogy a kettőtök jövedelmével jó lehet a dolog, esetleg kérdezzetek rá az életbiztosítással kombinált hitelre, mert a kamat elég jó és elvileg az adókedvezményt is igénybe tudjátok venni. mi ezt nem árulhatjuk, ezért nem is tudom, hogy mennyivel több vagy kevesebb a részlet
épp akkor jelezte, amikor rányomtam a küldésre

(#630) Balinov válasza #32577792 (#629) üzenetére


Balinov
félisten

kh-ba kaptam normál konstrukciós,ill. életbiztosítással kombinált hitelre is ajánlatot. csak otthon van.. :O 10éves biztosítással lett volna,asszem. :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#631) #32577792 válasza Balinov (#630) üzenetére


#32577792
törölt tag

összejött?

(#632) Nyina


Nyina
csendes tag

Én most félretájékozódtam, vagy csak őrült emberekkel találkozom? Mi a helyzet a lakásárakkal? Azt hittem, eléggé lent vannak, de egyesek borzasztóan nem így gondolják... :(

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#633) #32577792 válasza Nyina (#632) üzenetére


#32577792
törölt tag

120-200eFt/m2, ezekkel kell számolni

(#634) Nyina válasza #32577792 (#633) üzenetére


Nyina
csendes tag

Na igen! Én is erre tippeltem, és mindig a rosszabb verziót veszem figyelembe, hogy ne csalódjak, de néhány ember nagyon el van tájolva. :Y

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#635) #32577792 válasza Nyina (#634) üzenetére


#32577792
törölt tag

pofátlanul alkudni kell, túlkínálat van kméten is

(#636) Balinov válasza #32577792 (#631) üzenetére


Balinov
félisten

hát,sajnos ugynézki,mindenképp megkell várnunk az esküvőt,hogy meglegyen a kellő önrész. Voltunk az Ellában is.hát ezt a kókler bandát. Ugyanarra az ingatlanra,amelyikre a KH,cib,raiffesen 9,6-9,775mft-ig ad hitelt,az ella max 6mft-ot adna.Megkérdeztem,hogyha az én szülői házamat is jelzáloggal terhelnénk,akkor hogy nézne ki a dolog.Azt mondták,akkor 12mft-is megadnak (11,9mft az irányára annak a lakásnak amit néztünk),viszont ilyenkor mindkét ingatlanra 12-12mft-os jelzálogot terhelnek. Mondtam magamba,anyátok,és faképnél hagytam őket.

Önkormányzati hitel: párom volt multhéten a cib-be és a raiffi-ba. Mindehol aztmondták,ha önkormányzati kamatmentes hitellel is szeretnénk operálni,akkor ők nem adnak hitelt. Ugyanis pl. ha az ÖK ad 1mft-ot,ők meg pl. 9,5-öt,akkor az önkormányzat csak úgy adja a hitelét,ha a tulajdoni lapon első széljegyzetben ők vannak. Ebbe a bank meg nem megy bele,nehogymág 9x annyi hitelt ad és ő csak a második.

Még a közalkalmazotti kedvezménynek kéne utánajárnunk (párom ápolónő).Áll. az még elég jó kondíciókkal rendelkezik.

üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#637) kp78 válasza Balinov (#636) üzenetére


kp78
addikt

Ez tuti hogy az önkormányzat nem járul hozzá a 2. ranghelyhez? Még ha előbb ki is folyósítják az önkormányzati hitelt, lehet kérni ranghelycserét, amihez nálunk mindig hozzájárul az önkormányzat. Nekik nem kell 1. ranghely, a bankoknak viszont majd mindig igen.
Ennek szerintem fuss neki mégegyszer, de aztán lehet hogy felétek ilyen kemény az ÖK :F
Amúgy közalkalmazottként a HBÉ 100%-ig vehettek fel hitelt, viszont arra van kikötés, hogy legalább mennyi ideje kell közalkalmazottnak lenni, és nem állhat felmondás alatt, stb.

(#638) Balinov válasza kp78 (#637) üzenetére


Balinov
félisten

amennyire utána tudtam ösmerősöknél járni,igen,tuti az ök 1. helye. :( :( :(

a közalkarmazottinál a kikötéseknek hol tudok utánanézni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#639) kp78 válasza Balinov (#638) üzenetére


kp78
addikt

Érdekes az ÖK állásfoglalása :F
Most nem tudtam rákérdezni a kikötésekre, de talán du-ra meglesz, és akkor írom.
De nem azt mondtad, hogy bnőd még nincs véglegesítve?
Mert úgy tuti nem jó:(

(#640) Balinov válasza kp78 (#639) üzenetére


Balinov
félisten

érdekes hát.de ez van,még a megfelelő kontaktot nemtudtam megkérdezni az ök-nál,hogy most akkor hány nyóc kalács.
a kikötéseket előre is köszönöm :R ,kp78 kolléga. A párom még nincs véglegesítve,tehát jólemléxel, 1éves futamidejü a munkaszerződése,de most hogy pestre jár suliba aláírt egy 2éves tanulmányi szerződést. annak lejártakor 5éves folyamatos munkaviszonya lesz (már több,mint 5éve dolgozik a megyei kórházba,csak volt közbe,hogy átment a művese állomásra,az meg maszek,így előről kezdődött a munkaiszonya. azt mondja amugy,hogy 5 év körül szoktak véglegesíteni a kh-ban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#641) #32577792 válasza Balinov (#640) üzenetére


#32577792
törölt tag

közalkalmazotti:
legalább 3 éves folyamatos közalkalmazotti jogviszony ( határozatlan ) nem lehet felmondás, felmentés alatt, a munkáltató nem állhat felszámolás alatt/előtt.
A HBÉ 100%-áig hitelezhető, de 5millió forintig HUF hitel és az a feletti rész lehet deviza
felénk is második-harmadik helyre megy az önkormányzat!

ELLA: a HBÉ 100%-áig mehetnek ha
- az első 5 millió itt is forintos
- ha a jövedelem engedi

kérdezd meg Nyinát

két ingatlan: a többi is így csinálja, egyetemleges jelzálognak nevezik. ha külön szeretnéd, kérned kell, ilyenkor két szerződést kötnek

[Szerkesztve]

(#642) Balinov válasza #32577792 (#641) üzenetére


Balinov
félisten

na,,akkor szépségesen kiestünk a közalkalmazotti-s buliból. :( :( :( :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#643) kp78 válasza #32577792 (#641) üzenetére


kp78
addikt

Köszi a segítséget :R
Én 2év folyamatos munkára emlékeztem, a többit én is így tudtam.

(#644) Balinov válasza kp78 (#643) üzenetére


Balinov
félisten

Kh-ba azt mondták egy hete,hogy nem gond a határozott idejű munkaszerződés,csak legyen 2 évre kötve

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#645) #32577792 válasza Balinov (#644) üzenetére


#32577792
törölt tag

a közalkalmazotti státuszra gondolt

(#646) Balinov válasza #32577792 (#645) üzenetére


Balinov
félisten

pff.így félreolvasni vmit :B :B :B :B :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#647) #32577792 válasza Balinov (#646) üzenetére


#32577792
törölt tag

az ördög az apróbetűben rejtőzik ;)
meg a bank extra profitja :C

(#648) Rive


Rive
veterán

Szokásos: segítség és tapasztalat kéne...

- Melyik bank foglalkozik legjobb eséllyel vegyes építésű, némileg felújításra szoruló oldtimer házakkal? Kő + vályog. Esetleg extra jelzálog alá vehető ingatlan (más tulajdona) szintén kő/tégla + vályog.

- Melyik bank adná erre várhatóan a legnagyobb összeget?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#649) #32577792 válasza Rive (#648) üzenetére


#32577792
törölt tag

egy-két bankon kívül (speciel én a cibről tudom) mindenki ad ilyenekre. figyelembe veszik az értékmeghatározásnal

(#650) #32577792 válasza Balinov (#646) üzenetére


#32577792
törölt tag

használtba gondolkodtok ugye?


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.